Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

Resultat 3,4 km

Resultat 10,9 km

Startsidan

Resultat 10,9 km - Kvantumjoggen 2005

 

Plac
Tid Efternamn Förnamn År Klubb Nr
1
34,49 Claesson Kent 71 Spårvägens FK 595
2
37,15 Hellgren Fredrik 72 Spårvägen 524
3
37,42 Sand Johan 72 Flemingsbergs SK 553
4
38,43 Rieloff Mario 61 Fredrikshovs FIF 588
5
38,52 Vaara Tommi   SOIK Hellas 560
6
40,29 Olausson Mattias 74 Fiskartorpet Sport 590
7
40,40 Schagerström Johan 64 Huddinge AIS 586
8
40,46 Helminen Petri 64 FK Studenterna 593
9
40,51 Ärlebrink Clarence 70 Trångsund 571
10
41,46 Hällgren Krister 68 SPIF Triathlon 528
11
42,04 Sjögren Heinz 62 Föreningsspabanken 598
12
42,37 Wallner Magnus   Huddinge 562
13
42,49 Skogeland Michael 71 SPIF Triathlon 602
14
42,56 Johansson Patrick 69 Sand o Grus AB Jehander Löten 534
15
43,08 Eklöw Niclas 82 SPIK 621
16
43,14 Lindblom Tommie 67 Huddinge Badmintonklubb 584
17
43,19 McDevitt Sean 75 Hägersten 544
18
44,28 Tingström Ulf 70 SPIK 605
19
44,52 Winter Tage 47 Flemingsbergs SK 581
20
45,05 Dynesius Kjell 66 SPIK 606
21
45,24 Jakobsson Lars 48 Huddinge 530
22
45,31 Ejdersand Tomas 75 AIK 608
23
45,41 Villför Henrik 66 Telia IF 567
24
45,44 Farebee Ian 64 Huddinge AIS 585
25
46,03 Ekman Tommy 79 SPIK 613
26
46,11 Öhrling Anders 59 Socialdemokraterna 572
27
46,16 Örn Bengt 59 Hägersten 573
28
46,53 Ahopelto Petri 69 Teltex 500
29
47,18 Eriksson Thomas   Huddinge 517
30
48,05 Landin Tomas 72 SPIK 611
31
48,13 Löfblom Anders 56 Hanviken SK 600
32
48,45 Kassberg Rikard 65 SPIK 604
33
48,54 Nilsson Hans 47 SPIK 594
34
48,58 Pitkänen Jorma 51 Tullinge-Tumba FF 582
35
49,00 Ericsson Göran 40 SPIK 599
36
49,13 Groth Olle 58 Sand o Grus AB Jehander 521
37
49,16 Sjöberg Lars 63 SPIK 620
38
49,21 Blom Lars 57 HAIS 506
39
49,41 Dernbrant Hans-Åke 53 Östersund 612
40
49,55 Örn Thomas 55 Mälarhöjden 574
41
50,14 Lahti Peter 68   609
42
50,35 Granqvist Staffan   Segeltorp 520
43
50,43 Högberg Emil 76 Socialdemokraterna 529
44
50,46 Agemark Bengt 48 SPIK 579
45
50,54 Nilsson Kjell 50 Huddinge 545
46
51,04 Wikström Patrik   Bålsta 566
47
51,08 Johansson Arne   Järfälla 531
48
51,12 Rosendahl Anders 69 Huddinge 551
49
51,24 Wallin Hans   Älvsjö 561
50
51,47 Johansson Jan 45 Norsborg 535
51
51,47 Morales José 61 SPIK 617
52
51,53 Westin Anne-Riita 52 Fredrikshovs FIF 610
53
52,02 Karlsson Björn   Friskis o Svettis 537
54
52,05 Björndahl Stefan 66 SPIK 619
55
52,15 Ocklind Anders 59 Grödinge 547
56
53,15 Johansson Ove 53 som ovan 533
57
53,29 Tjernberg Lotta 67 Huddinge 558
58
54,10 Hareskog Mikael   Rönninge 523
59
54,24 Ågren Anskar 36 Trångsund 568
60
54,40 Ljungkvist Agneta 75   616
61
54,55 Tapper Lars 46 Trångsund 557
62
55,11 Ringius Anette 63 Friskis o Svettis 601
63
55,32 Danielsson Hans-Åke 57 Rånäs 4H 592
64
55,37 Litsén Carl-Åke 51 SPIK 614
65
55,40 Engman Ove 39 Elvans IF 514
66
56,16 Magnusson Jessika 72 Huddinge 543
67
56,31 Tano Sven-Ove 49 Johanneshov 556
68
56,52 Wedin Thomas 53 Huddinge AIS 607
69
57,10 Grönvall Petra 70 Huddinge 522
70
57,25 Ljunggren Lars 46 Segeltorp 540
71
57,37 Backström Brita 40   589
72
57,38 Engström Camilla   HAIS 515
73
57,42 Roxenby Stefan 69 Electrolux IF 587
74
59,24 Lif June   HAIS 539
75
59,46 Henriksson Tomas 58 Socialdemokraterna 525
76
59,59 Pitkänen Rakel 54 Tullinge-Tumba FF 583
77
60,01 Sundqvist Thord 42 HAIS 555
78
60,35 Buskas Emil 76 Socialdemokraterna 510
79
60,53 Lif Jan 55   596
80
61,16 Johansson Ulf 53 Huddinge AIS 603
81
61,24 Lundgren Stefan   Norsborg 542
82
62,01 Eriksson Torbjörn 58 Tyresö 518
83
62,13 Eriksson Leif 42 Tyresö 516
84
62,34 Andersson Mats Göran   Tamro AB 502
85
62,57 Spenger Christian 56 Astra Zeneca IF 576
86
63,43 Wall Fredrik 68   597
87
64,09 Benson Ingrid 39 Huddinge 504
88
64,52 Åkerström Sören 63 Norsborg 569
89
65,28 Hägglund Gabriella 71 Huddinge 527
90
66,28 Blommé Marie 67 Huddinge 507
91
67,02 Barazi Jean   Bandhagen 503
92
69,20 Koivumäki Leila   Huddinge 538
93
69,21 Martinsson Sofia 62   591
94
70,30 Benchenaa Amal 82 Hägersten 580
95
72,38 Nilsson Kjell Evert 34 Winner/Grödinge 546
96
73,54 Ellingsen Aina 74 Socialdemokraterna 512
97
75,03 Engdahl Sussi 70 Södertälje 513
99
113,16 Palmö Kerstin   Älvsjö 548
100
113,17 Ånfalk Rina   Älvsjö 570
Nedanstående står som ej startat eller är ej registrerade i mål
  Alm Caroline 87 s-post 501
  Bergwik Claes 66 HAIS 505
  Blomster Tommy 47 Tullinge 508
  Borg Mikael 60 Socialdemokraterna 509
  Chammas Conny   Norsborg 511
  Eriksson Max 89 Ingarö IF 519
  Holgers Lars-Olof   Riksbyggen 526
  Johansson Sara 84 IKW Friidrott Köping 532
  Jokela Kirsti 34 s-post 536
  Lomstedt Eric 83 Spårvägen 541
  Rejnus Wilhelm 79 Mitt i Huddinge 549
  Ridström Lena 65 Segeltorp 550
  Rudemalm Bo 55 Täby 552
  Skytt-Jyvälä Sebastian 92 s-post 554
  Uhrbom Fredrik 77 Spårvägen 559
  Weideskog Christina   Årsta 563
  Viklund Lennart 53 Spånga 564
  Viklund Karin 88 Spånga 565
  Eriksson Rolf 30 SPIK 615
  Eriksson Stig 48 SPIK 618

Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 24-apr-05
All contents copyright   2000-2005 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved