Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

Resultat 3,4 km

Resultat 10,9 km

Startsidan

Resultat 3,4 km - Kvantumjoggen 2005

 

Plac
Tid Efternamn Förnamn År Klubb Nr
1
11,21 Persson Jakob 70 SPIK 332
2
11,38 Persson Marcus 89 Mälarö SOK 182
3
11,51 Johnsson Dahl Johan 88 Mälarö SOK 327
4
11,54 Karlsson Oskar 87 Mälarö SOK 96
5
11,56 Hedin Victor 91 Huddinge AIS 276
6
12,06 Åström Jesper 89 Mälarö SOK 255
7
12,09 Martinez Camilo 86 Huddinge AIS 269
8
12,09 Sterling Ola 87 HAIS 202
9
12,19 Nylander Andreas 82 Huddinge AIS 272
10
12,30 Bjermkvist Johanna 83 Huddinge AIS 356
11
12,34 Kullstam Lena 72 Huddinge AIS 299
12
12,40 Larsson-Löfqvist Daniel 88 Sundbybergs IK 312
13
12,44 Martinsson Oskar 91 HAIS 151
14
12,47 Björklund Jörgen 77 Sthlm Student IF 24
15
13,05 Persson Stefan 56 Mälarö SOK 333
16
13,09 Sundling Ingvar   Sollentune 205
17
13,16 Björnberg Viktor 93 HAIS 25
18
13,16 Björnberg Alexander 93 HAIS 26
19
13,16 Blomster Anders 82 Tullinge 29
20
13,17 Åkerström Christer 65 SPIK 290
21
13,34 Agemark Sara 88 Ösmo Friidrott 1
22
13,37 Modin Ludvig 92 Mälarö SOK 155
23
13,37 Kingstedt Otto 94 HAIS 100
24
13,43 Karlsson Peo 58 Mälarö SOK 335
25
13,47 Larsson Martin   Flemingsbergs SK 111
26
13,58 Olsson Nils 44 Huddinge AIS 273
27
14,16 Start nr 29?? Se 19        
28
14,18 Löfbom Fredrik 92 Hanvikens SK 325
29
14,19 Rönnberg Jan 63 HAIS 190
30
14,28 Entoft Daniel 88 Huddinge AIS 364
31
14,38 Enström Mimmie 71 Huddinge AIS 275
32
14,42 Bergman Peter 93 HAIS 15
33
14,47 Askeholm Johan 87 Huddinge AIS 271
34
14,54 Hedlund Christian 91 Haninge 70
35
14,56 Sandström Patrik 87 Skärholmen 281
36
15,07 Kylili Anna 93 HAIS 105
37
15,19 Swedberg Ted 90 IK Jordbänningarna 342
38
15,24 Nygren Wåhlin Erik 95 HAIS 167
39
15,27 Persson Maja 61 Mälarö SOK 334
40
15,30 Gabrielsson Louise 95 HAIS 57
41
15,32 Munter Sara 93 Mälarö SOK 328
42
15,34 Sterling Ulla 58 Snättringe SK 345
43
15,36 Lundqvist Sven 93 Huddinge AIS 267
44
15,38 Lundqvist Åke 56 Huddinge AIS 265
45
15,51 Johnsson Dahl Elin 93 Mälarö SOK 329
46
15,53 Salmén Storgård Jesper 88 Älvsjö 193
47
15,59 Rehnberg-Sabel Olle 76 Upplands-Väsby 258
48
16,05 Osarenihen Okodugha 76 Huddinge AIS 372
49
16,09 Fürsten Kjell 63 Socialdemokraterna 55
50
16,13 Lundberg Peter 88 Sunnadal SK 134
51
16,15 Thimrén Conny 64 Huddinge 212
52
16,17 Wallin Martin 96 HAIS 220
53
16,19 Brodin Nils 94 Huddinge AIS 306
54
16,20 von Wowen Per 89 s-post 243
55
16,22 Persson Maria 89 HSK Friidrott 181
56
16,26 Rönnlund Caroline 86 Huddinge AIS 336
57
16,28 Magnusson Mikael 66 IFK Tumba 287
58
16,30 Persson Sophia 95 Huddinge AIS 278
59
16,37 Anderson Egil 93   383
60
16,37 Viklund Lennart 53 Spånga 357
61
16,44 Rehman Sana 92 IFK Tumba 183
62
16,44 Ångström Sophia 90   252
63
16,45 Alaéus Tina 58 Friskis & Svettis 315
64
16,47 Olofsson Katarina 94 Hellas 172
65
16,49 Åström Jonas 78 Bandhagen 262
66
16,55 Sköld Niclas 95 Skölds gräv 349
67
16,56 Redebo David 94 Mariefred 304
68
16,57 Redebo Stefan 57 Mariefred 305
69
17,07 Ångström Annelie 78   251
70
17,08 Karlsson Ellen 89 Mälarö SOK 97
71
17,10 Anderson Per 62   384
72
17,17 Möller Niklas 92 Huddinge 158
73
17,19 Berg Lennart 39 IF Tumba 14
74
17,23 Stening Karl 94 s-post 201
75
17,23 Lindén Kjell 56 Hägersten 124
76
17,31 Swedberg Kenth 47 IK Jordbänningarna 343
77
17,33 Edholm Alice 96 Huddinge AIS 351
78
17,35 Cordero Carolina 93 Huddinge AIS 355
79
17,38 Wallgren Jessica 91 Sätra SK 377
80
17,39 Ångström Hans-Erik 48   250
81
17,40 Linder Berndt 47 Uppsala 127
82
17,45 Norell Johan 91 Huddinge 165
83
17,46 Hedin Liisa 89 Huddinge AIS 277
84
17,48 Eriksson Stig 48 SPIK 371
85
17,57 Viklund Peter 91 Sthlm 239
86
17,58 Ståhl Mia 64 Bandhagen 307
87
17,58 Lundberg Stefan 48 Sunnadal SK 133
88
18,01 Sköld Morgan 69 s-post 196
89
18,02 Jonsson Leif 54 Huddinge 268
90
18,04 Palm Alexandra 85 Huddinge 178
91
18,05 Fält Mats 73 s-post 56
92
18,05 Swedberg Robin 93 IK Jordbänningarna 341
93
18,07 Lundén Hans 33 SPIK 294
94
18,15 Törnquist Jennifer 89 Hanvikens SK 217
95
18,19 Gliving Gunilla 74 HSIF 60
96
18,23 Engström Sebastian 95 HAIS 44
97
18,27 Palm Marianne 59 Huddinge 177
98
18,36 Lindström Jonas 95 Täby 302
99
18,38 Welander Lina 95 HAIS 229
100
18,39 Franzén Sussi 66 Friskis & Svettis 365
101
18,40 Thimrén David 96 Huddinge 215
102
18,44 Välme Fredrik 93 Huddinge IF 308
103
18,49 Löv Henrik 55 Huddinge 337
104
18,50 Hagman Ulf 48 s-post 66
105
19,00 Komstadius Sven Olof 44 Norsborg 103
106
19,04 Redebo Susanne 63 Mariefred 303
107
19,06 Hällback Bjarne   Huddinge SK 76
108
19,07 Björnberg Annika 67 HAIS 27
109
19,11 Nilsson Lennart 37   373
110
19,13 Välme Niclas 64 Huddinge 310
111
19,15 Nilsson Mathias 94 Bandhagen 300
112
19,16 Erkas Daniel 95 Huddinge 48
113
19,22 Broman Marcus 96 Huddinge TK 375
114
19,22 Broman Per-Åke 67 Huddinge TK 374
115
19,28 Hofvander Mimmie 93 Huddinge 293
116
19,28 Hofvander Peter 60 Huddinge 292
117
19,42 Thimrén Tove 93 Huddinge 213
118
19,46 Fagerberg Beatrice 95 Mälarö SOK 50
119
19,51 Thimrén Linnea 93 Huddinge 214
120
19,53 Welander Anna 66 Bandhagen 226
121
19,56 Lindén Emma 94 Hägersten 125
122
19,57 Welander Hans 61 Bandhagen 225
123
20,00 Ryan Natasha 91 s-post 186
124
20,02 Lassi Fanny 95 Huddinge AIS 261
125
20,03 Koinberg Felix 94 Tjelvar 288
126
20,04 Koinberg Lars   Huddinge 101
127
20,04 Hultqvist-Löv Eva 61 Regeringskansliet 340
128
20,05 Koinberg Håkan 63 Eskelhem 289
129
20,08 Jidell Lars 63 Huddinge 82
130
20,09 Järpholt Bo   SPIK 92
131
20,12 Hannukainen Stina 97 HAIS 67
132
20,14 Myllynen Juhani 58 HAIS 156
133
20,15 Eklöf AnneCharlotte 84 Huddinge 37
134
20,16 Marklund Ulla 61 Huddinge 143
135
20,16 Svärd Annika 54 Friskis & Svettis 314
136
20,28 Nilsson Martin 49 Huddinge 161
137
20,29 Möller Jessica 93 Huddinge 159
138
20,29 Möller Johan   Huddinge 157
139
20,30 Larsson Filip 93 Huddinge AIS 286
140
20,31 Helminen Tove 95 Mälarhöjdens IK 295
141
20,31 Helminen Ylva 66 FK Studenterna 297
142
20,32 Heen Gabriel 95 HAIS 71
143
20,33 Waninger Pia 58 Tandl Waninger AB 223
144
20,34 Roos Daniel 95 HAIS 184
145
20,36 Välme Jenny 93 Huddinge Hockey 309
146
20,37 Johansson Sara 89 TTFF 87
147
20,38 Marklund Daniel 91 Huddinge 146
148
20,40 Larsson Patricia 85 s-post 114
149
20,41 Välme Emma 95 Huddinge 311
150
20,42 Salmén Storgård Evelyn 60 Älvsjö 192
151
20,44 Gezang Robin 94 Älvsjö AIK 58
152
20,46 Jonsson Nils   SPIK 91
153
20,48 Jidell Marcus 93 Huddinge 83
154
20,49 Åström Berndt 51 Segeltorp 253
155
20,59 Start nr 359       359
156
21,00 Carlsson Margareta 55 Huddinge AIS 344
157
21,07 Nystrand Sanja   Fredrikshof 171
158
21,12 Lif Rebecca 94 HAIS 119
159
21,19 Stening Johan 61 s-post 200
160
21,27 Larsson Lucas 93 Älvsjö 285
161
21,36 Carlsson Rolf 44 Socialdemokraterna 32
162
21,38 Löfdahl Sara 89 Väddö 360
163
21,43 Loré Linnea 91 HAIS 131
164
21,44 Ygeman Ingvar 35 Loke IF 247
165
21,45 Salmén Storgård Linda 89 Älvsjö 194
166
21,50 Jangenrud Lena 63 Älvsjö AIK 79
167
21,51 Lehtimäki Aila 49 Johanneshov 116
168
22,13 da Silva Kline 96 Spånga 284
169
22,15 Patra Sofia 95 HAIS 180
170
22,16 Viklund Karin 88 Spånga 358
171
22,18 Jansson Björn 46 Upplands-Väsby 316
172
22,19 Hiltunen Reino 36 AXA 74
173
22,22 Wallin Caroline 94 HAIS 219
174
22,29 Nord Diana 87 Mälarö SOK 164
175
22,32 Wallin Anne   Älvsjö 221
176
22,47 Nordin Erica 94 SPIK 317
177
22,50 Viklund Hanna 87 Spånga 238
178
22,53 Lindström Tobias 60 Täby 366
179
22,53 Koinberg Josefin   Huddinge 102
180
23,04 Beazley Tobias 92 s-post 11
181
23,09 Markusson Oskar 98 Huddinge 149
182
23,10 Markusson Lisa 65 Huddinge 148
183
23,21 Levén Daniel 92 s-post 367
184
23,21 Nilsson Bertil 31 Mälarö SOK 162
185
23,32 Loré Sofia 95 HAIS 132
186
23,46 Larsson Helle   Tumba 115
187
23,49 Nystrand Embla   Fredrikshof 170
188
23,51 Start nr 377?? Se 79        
189
24,10 Hedqvist Arne 51 SPIK 348
190
24,12 Nordin Emelie 90 SPIK 322
191
24,13 Karlsson Kenneth 64 SPIK 323
192
24,16 Lindén Alfred 98 Hägersten 126
193
24,17 Lindén Katrin 62 Hägersten 123
194
24,23 Lindberg Lotta 71 Bandhagen 121
195
24,28 Öhman Hampus 98 Huddinge 256
196
24,31 Ribbling Bo 31 SPIK 326
197
24,33 Eklöw Lars-Erik 42 SPIK 368
198
24,37 Eriksson Tobias   Huddinge 47
199
24,38 Smeds Helena 64 Huddinge 197
200
24,48 Frogestam Angelica 92   53
201
24,50 Abejón Matilde 93 Huddinge 339
202
24,55 Wallin Annika 64 Sollentuna 222
203
24,56 Wikmark Christer 75 Sollentuna 241
204
24,58 Löv Susanna 93 Huddinge 338
205
24,59 Jolinger Jan 56 Trångsund 361
206
25,00 Ågren Eivor 39 Trångsund 249
207
25,01 Nilsson Hanna 96 Bandhagen 301
208
25,01 Welander Emma 98 Bandhagen 227
209
25,02 Engström Marcus 98 HAIS 43
210
25,07 Fagrell Malin 76 Bandhagen 263
211
25,13 Ljungkvist Cecilia 72 Sthlm 130
212
25,14 Ljungkvist Gert 37 Sthlm 129
213
25,26 Johansson Jonas 95 TTFF 88
214
25,38 Sjöberg Lars   IFK Tumba 195
215
26,08 Hultberg Tommy 41 Trångsund 75
216
26,13 Tjälldén Elisabeth 75 Farsta 216
217
26,14 Ericsson Arne 50 Skärholmen 46
218
26,26 Johansson Ewa-Lena 56 TTFF 86
219
26,34 Hannukainen/Rosenberg Helena 58 HAIS 68
220
26,46 Lundgren Barbro   Hägersten 135
221
26,47 Kylilis Philip 0 Huddinge AIS 354
222
26,48 Haglöf Anna 37 Huddinge 65
223
27,00 Start nr 66?? Se 104        
224
27,00 Ostojic Radinka 65 Teltex 176
225
27,01 Söderdahl Jessica 76 Teltex 210
226
27,01 Åström Agneta 49 Segeltorp 254
227
27,07 Blomster Waldemar 98   382
228
27,24 Blomster Tommy   Tullinge 381
229
27,24 Flockerus Cecilia 96 Huddinge AIS 350
230
27,26 Start nr 351?? Se 77        
231
27,32 Fischerström Alexandra 95 Huddinge AIS 279
232
27,43 Fischerström Ludvig 68 Huddinge 280
233
27,44 Strid Erica 1 Huddinge 204
234
27,46 Strid Daniel 71 Huddinge 203
235
27,47 Söderberg Tuva 0 Huddinge 208
236
28,00 Söderberg Lena 68 Huddinge 207
237
28,01 Hansson Marcus 94 Skarpnäck 362
238
28,03 Wedeskog Christer 62 Årsta 369
239
28,24 Andersson Anders 96   2
240
28,28 Carlström Marcus 99 Huddinge 35
241
28,29 Mannerstål Ann-Marie 41 Huddinge 139
242
28,34 Petersen Alice 38 Huddinge AIS 347
243
28,41 Engström Madeleine 0 HAIS 42
244
28,56 Larsson Nils 23 Bandhagen 113
245
28,58 Erkas Anna 93 Huddinge 49
246
29,03 Carlström Peter 97 Huddinge 34
247
29,06 Carlström Elisabeth 66 Huddinge 33
248
29,07 Söderlindh Emelie 99 Huddinge 291
249
29,13 Jangenrud Wendela 98 Älvsjö AIK 80
250
29,14 Jangenrud Bo 63 Älvsjö AIK 78
251
29,14 Roxenby da Silva Kevin 3 Spånga 283
252
29,28 da Silva Heloisa 29 Spånga 282
253
29,29 Salmén Dagmar 23 Älvsjö 191
254
29,31 Malmsten Björn 65 Upplands-Väsby 313
255
30,23 615? Långa banan        
256
30,36 Karlström Åsa 78 Sorunda 98
257
31,31 Nilsson Ann 52 Tandl Waninger AB 160
258
31,50 Merbom Kerstin 40 Hägersten 154
259
31,50 Antonsson Charlotta 83 Värmdö IF 379
260
31,51 Wallgren Mickaela 87   376
261
31,52 Nilsson Mikaela 84 s-post 163
262
32,10 Johansson Marie-Therese 77 s-post 90
263
32,11 Larsson Olov 38 Uppsala 112
264
32,40 Kvarnehag Sylvia 60 Hellas 104
265
32,49 Borgs Anna 74 Hellas 30
266
33,50 Jönsson Bill 40 Huddingelänkarna 259
267
34,04 Persson Carina 67 SPIK 324
268
34,28 Viklund Jakob 91 Sthlm 240
269
34,30 Carlson Claes 44 Sthlm 31
270
34,32 Grönvall Samuel 98 Huddinge 63
271
34,37 Magnusson Gittan 59 Teltex 138
272
34,43 Mosell Åke 36 SPIK 353
273
34,51 Viklund Helena 53 Spånga 237
274
35,03 Wilson Ylva 43 Sthlm 242
275
35,04 Mannerstål Vincent 0 Huddinge 142
276
35,05 Mannerstål Elisabeth 71 Huddinge 140
277
35,05 Arblid Inge-Lill   Bandhagen 5
278
35,45 Grönvall Ellen 1 Huddinge 64
279
35,45 Grönvall Ulric 70 Huddinge 62
280
35,46 Matz Monica     152
281
35,47 Lundqvist Anna-Lisa 91 Huddinge AIS 266
282
36,01 Lundqvist Ann-Charlotte 56 Huddinge AIS 264
283
36,05 Karlsson Lovisa   Täby 94
284
36,15 Karlsson Lars   Täby 93
285
36,16 Granfeldt Marie 66 s-post 61
286
36,21 Bendroth Tina 68 s-post 12
287
36,22 Mellström Annica 66 Huddinge 153
288
36,23 Markusson Celina 1 Huddinge 150
289
36,24 Markusson Ola 69 Huddinge 147
290
36,25 Johansson Therese 74 s-post 89
291
36,52 Blomster Gun 52 Tullinge 28
292
37,03 Karlsson Axel   Täby 95
293
37,12 Glavare Maria   Täby 59
294
37,12 Palm Fredrik 83 Huddinge 179
295
37,21 Källström barn ?   Enskede 110
296
37,37 Källström barn ?   Enskede 109
297
37,39 Källström Astrid   Enskede 106
298
37,43 Källström vuxen ?   Enskede 107
299
37,44 Källström vuxen ?   Enskede 108
300
37,45 Bjernheim-Åberg Marianne   Älvsjö 23
301
37,49 Åberg Annelie   Älvsjö 248
302
37,49 Hansson Tobias 98 Skarpnäck 363
303
38,38 Helminen Fanny 97 Mälarhöjdens IK 298
304
38,45 Johansson Bernt 36 Hägersten 296
305
38,45 Enqvist Mats 55 s-post 45
306
38,56 Benroth Karin 45 s-post 13
307
38,57 Wennerberg Niclas 92   230
308
39,03 Frogestam Pernilla 72   52
309
39,05 Frogestam Casper 96   54
310
39,08 Skogeland Filip 1 Tullinge 330
311
39,35 Skogeland Ulrika 73 Tullinge 331
312
39,39 Jidell Erik 96 Huddinge 84
313
39,46 Jidell Karin 66 Huddinge 81
314
39,47 Godthold Ulf 48 Huddingelänkarna 260
315
39,48 Wallgren Elisabeth 61   378
316
39,50 Sumiloff Reijo 53 Huddinge 352
317
39,52 Löfbom Kiew 92 Hanvikens SK 320
318
39,53 Löfbom Martin 95 Hanvikens SK 321
319
39,54 Malmqvist Torbjörn 57 Norrköping 319
320
39,56 Malmqvist Marian 37 Norrköping 318
321
39,57 Nr 1, se plac 21        
322
40,23 Lindberg David 73 Bandhagen 120
323
40,23 Lindberg Elin 1 Bandhagen 122
324
40,24 Wennerberg Eivor 65   231
325
40,43 Jokela Kirsti 34 s-post 370
326
40,43 Söderberg Tindra 98 Huddinge 209
327
40,44 Mannerstål Louise 98 Huddinge 141
328
40,45 Frogestam Margareta 48   51
329
40,58 Bastholm Camilla 83   10
330
40,59 Leinefelt Angelica 1   117
331
41,00 Themner Gunilla 63   211
332
41,47 Bertmar Sofia 98 Huddinge 21
333
41,57 Bertmar Emma 2 Huddinge 22
334
41,57 Bertmar Ingrid 70 Huddinge 19
335
42,37 Nystrand P-O 42 Teltex 168
336
42,38 Lundmark Ingrid 46 Teltex 137
337
42,39 Andersson Inga-Lill 50 Teltex 4
           
Nedanstående har ej startat eller är ej registrerade i mål
  Andersson Malin 89 HAIS 3
  Arleholt Börje 33 Bandhagen 6
  Backman Sofie   Skärholmen 7
  Backman vuxen ?   Skärholmen 8
  Backman barn ?   Skärholmen 9
  Bergwik AnnaKarin 69 HAIS 16
  Bergwik Maja 95 HAIS 17
  Bergwik Stina 97 HAIS 18
  Bertmar Björn 68 Huddinge 20
  Dimitriadis Dimitris 96 HAIS 36
  Elmgren Per-Martin 78 s-post 38
  Elmi Mohiadin 60 s-post 39
  Elmi Dalmar 96 s-post 40
  Elmi Deek 98 s-post 41
  Hansson Per 59 Farsta 69
  Helander Emil 90 s-post 72
  Hellberg Karolina   Mitt i Huddinge 73
  Inekci Fahri 66 Teltex 77
  Johannesson Kurt 37 Hässelby SK 85
  Kingstedt John 92 HAIS 99
  Levin Isabelle 89   118
  Lindgren Viktor 88 HAIS 128
  Lundgren Bengt   Hägersten 136
  Marklund Kalle 58 Huddinge 144
  Marklund Joakim 91 Huddinge 145
  Nygren Wåhlin Elin 92 HAIS 166
  Nystrand Staffan   Fredrikshof 169
  Olovsdotter Ann-Kristin 60 Tyresö 173
  Olsson Nils 44 HAIS 174
  Olsson Anders 75 HAIS 175
  Rosenberg Linnea 92 HAIS 185
  Rönnberg Cecilia 97 HAIS 187
  Rönnberg Axel 95 HAIS 188
  Rönnberg Anna-Karin 62 HAIS 189
  Soto Carina   Rönninge 198
  Soto Emelina   Rönninge 199
  Söderberg Jan   Huddinge 206
  Unnes Sverker 43 Fredrikshof 218
  Varis Algård Kasper 94 HAIS 224
  Welander Henrik 96 Bandhagen 228
  Wijk Daniel 66 Skärholmen 232
  Wijk Maria 69 Skärholmen 233
  Wijk Simon 95 Skärholmen 234
  Wijk Joel 98 Skärholmen 235
  Wijk Elias 3 Skärholmen 236
  Wåle Jan 54 Skarpnäck 244
  Wåle Emma 95 Skarpnäck 245
  Wåle Siw 57 Skarpnäck 246
  Öhman Freja 0 Huddinge 257
  Rosengren Fredrik 86 Huddinge AIS 270
  Olsson Anders 0 Huddinge AIS 274
  Nelson Per 64 Huddinge 346
  Wallgren Göran 58   380

Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 25-apr-05
All contents copyright   2000-2005 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved