RESULTAT mellan 19 maj och 21 maj
Huddingespelen 2017-05-19/21
Källbrinks IP
Huddinge AIS
Uppdaterad: 2017-06-24 20:58
Resultatlänk fredag  lördag  söndag  fredag 


 
M 100mFörsök ej vindmätt
Försök heat 120 maj 
Amadou Sussoho95Hammarby IF11.07q
Oskar Motta98Upsala IF11.17q
Fritz Ekane90Spårvägens FK11.19q
Thomas Yemane95Hässelby SK11.33
Nils-Göran Nilsson88Täby IS11.98
Niclas Lindholm72Mälarö SOK13.17
KidusYohannes Getahun98Hammarby IFDQ

Försök heat 220 maj 
Douglas Hellbratt95Hammarby IF10.85q
Jean-Christian Zirignon95Hammarby IF10.99q
Rodi Kay98Hammarby IF11.63
Emil Thölix95IF Åland11.64
Oscar Westerblom97Spårvägens FK11.77
Per Jonsson88Bollnäs FIK12.36
Johan Laszlo96AIK Friidrott12.64

Försök heat 320 maj 
Desmond Rogo96Hammarby IF10.73q
Dennis Leal94Spårvägens FK10.73q
Michael Luxemburg94Täby IS11.11q
Karl David Nie98Hammarby IF11.53
Daniel Persson98Hammarby IF11.78
Davide Svärdelid Fichera97Huddinge AIS12.42
Anders Toll61Uppsala LK14.27

Final-0,620 maj 
Dennis Leal94Spårvägens FK10.69
Desmond Rogo96Hammarby IF10.70
Douglas Hellbratt95Hammarby IF10.82
Jean-Christian Zirignon95Hammarby IF10.97
Amadou Sussoho95Hammarby IF11.06
Michael Luxemburg94Täby IS11.10
Oskar Motta98Upsala IF11.24
Fritz Ekane90Spårvägens FK11.26


M 200m
Finalheat 1-0,921 maj 
Alexander Nordkvist90Huddinge AIS21.971
Fritz Ekane90Spårvägens FK22.762
Gregorios Kyriakoudis97Hässelby SK22.833
Emil Thölix95IF Åland23.014
Dennis Elms Jansson93Huddinge AIS23.565
Jonas Tollefors90Vallentuna FK23.726
William Gardell01Hellas FK24.208

Finalheat 2-0,921 maj 
Oscar Westerblom97Spårvägens FK23.917
Johannes Liljeblad97Spårvägens FK24.839
Anton Johansson93Huddinge AIS25.1310
Sebastian Svedhammer88Spårvägens FK25.4811
Johan Laszlo96AIK Friidrott25.9112
André Malm78Runday IF28.4613


M 400m
Final20 maj 
Kristian Efremov90Hammarby IF49.51
Benjamin Mullen87Turebergs FK49.58
Christopher Halldén94Huddinge AIS50.99
Johannes Liljeblad97Spårvägens FK55.78


M 800m
Finalheat 120 maj 
Johan Svensson89Spårvägens FK 1:52.091
Gustav Bivstedt96Hässelby SK 1:52.392
Oliver Löfqvist98Spårvägens FK 1:53.643
Erik Rosqvist98Turebergs FK 1:54.484
Rasmus Bengtsson95Spårvägens FK 1:55.597
Estifanos Faid92Spårvägens FK 1:55.838
Mohammed Loukili96IFK Lidingö 1:57.369
Daniel Gleimar92Spårvägens FK 1:58.8111

Finalheat 220 maj 
Berne Kidane99Eskilstuna FI 1:54.845
Akile Mehari91Hammarby IF 1:55.586
Marcus Gustafsson88Spårvägens FK 1:58.2610
Erik Djurberg97Hässelby SK 1:58.9512
Gustaf Nordling97Spårvägens FK 1:59.2614
Ken Slättengren95Högby IF 2:00.8623
Emil Mårtensson92Hässelby SKej start-
Christopher Halldén94Huddinge AISej start-

Finalheat 320 maj 
Abdullahi Adan98Hammarby IF 1:59.1113
Anton Nilsson92Huddinge AIS 1:59.6615
Anton Axelsson01Hässelby SK 1:59.7116
Jack Karlsson99KFUM Örebro 1:59.8517
Alexander Larsson00KFUM Örebro 1:59.8618
Anton Ledell99Huddinge AIS 1:59.9119
Axel Alness Borg98IFK Lidingö 1:59.9920
Daniel Tegbrant00Huddinge AIS 2:00.2821
Axel Djurberg99Upsala IF 2:00.3622
10 Martin Jacobson97Hammarby IF 2:01.5724

Finalheat 420 maj 
Samiel Berhe98Hammarby IF 2:03.0325
Joakim Pihlstrand - Trulp77Hammarby IF 2:03.3526
Henry Jacobson99Hammarby IF 2:04.9127
Linus Näslund00Ärla IF 2:04.9928
Erik Karlsson98Högby IF 2:06.3629
Per Björkman65Stockholm FTF 2:06.5530
Felix Davidsson-Berndtsson96Hammarby IF 2:10.1831
Antonio Lavecchia72Huddinge AIS 2:10.8532
André Malm78Runday IF 2:22.7033
10 Roger Reinhold61IF Linnéa 2:26.4434


M 1500m
Finalheat 121 maj 
Erik Djurberg97Hässelby SK 4:05.871
Yassin Abdi99Kungsängens FK 4:07.502
Axel Alness Borg98IFK Lidingö 4:10.673
Axel Djurberg99Upsala IF 4:10.954
Daniel Antonsson93Roma IF 4:12.506
Ken Slättengren95Högby IF 4:14.367
Erik Karlsson98Högby IF 4:16.619
Linus Näslund00Ärla IF 4:20.1611
Marcus Häggh98Huddinge AIS 4:28.2213
Matt Kinane68Hässelby SKbröt-

Finalheat 221 maj 
Olof Silvander99IFK Lidingö 4:11.035
Rasmus Ahlgren99Spårvägens FK 4:15.918
Joakim Pihlstrand - Trulp77Hammarby IF 4:19.8810
Per Björkman65Stockholm FTF 4:27.4612
Simon Sandkvist01Järfälla Friidrottsklubb 4:30.2414
Karl-Henrik Suhard80Hammarby IF 4:33.6515
Antonio Lavecchia72Huddinge AIS 4:34.6616
Roger Reinhold61IF Linnéa 5:15.2117
Mika Repo78Huddinge AISej start-


M 5000m
Final21 maj 
Musore Bienvenue90Hammarby IF15:56.029.40,17
Alberto Ramos84Huddinge AIS16:08.349.40,39
Stefan Stojanovic98Hässelby SK16:12.149.40,68
Johan Söderlund86IF Linnéa16:23.269.44,80
Fredrik Westerdahl79Fredrikshofs FI16:25.239.44,73
Hamid Qambari95Hammarby IF16:27.819.45,81
Daniel Hejdström79Roma IF16:36.129.45,52
Adel Araya98AIK Friidrott16:53.0510.02,75
Andreas Hardeström80IF Linnéa16:59.2110.11,20
10 Fredrik Bernsmed89IF Linnéa17:01.0310.12,01
11 Kalle Brunnstedt95Hammarby IF17:08.5610.05,72
12 Christian Smedberg85IF Linnéa17:13.4510.11,53
13 Robert Berg75Enhörna IF17:52.0210.38,21
14 Anders Nyström76Runday IF18:39.6711.01,81
15 Robel Kahisay98Hässelby SK18:55.3110.43,07
16 Anders Klockar75Huddinge AIS18:58.5811.10,61


M Häck 110m107 cm
Final-1,321 maj 
Ulrik Sköldkvist94IFK Lidingö16.28
Rafael Askros81IFK Lidingöej start


M Häck 400m91 cm
Finalheat 119 maj 
Isak Andersson96Upsala IF51.481
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AIS52.912
Benjamin Mullen87Turebergs FK54.423
Arvid Gustafsson99Upsala IF56.504

Finalheat 219 maj 
Jonas Tollefors90Vallentuna FK58.025
Carl af Forselles01Hellas FK58.4484 CM
Gregorios Kyriakoudis97Hässelby SK59.316
Dennis Elms Jansson93Huddinge AIS60.307
Anton Johansson93Huddinge AIS62.688


M Höjd
Final20 maj 
Oskar Lundqvist97Upsala IF200
Andreas Henriksson90Hässelby SK190

190193200206
A.Henrikssonoxxx
O.Lundqvist-xxooxxx


M Stav
19 maj 
Carl Sténson93Hellas FK485
Jacob Palmerstedt00Hammarby IF355
Jonathan Howser02Täby ISX

335345355365485500
J.Howserxxx
J.Palmerstedt-xooxxx
C.Sténson----xoxxx


M Längd
Final19 maj 
Fredrik Samuelsson95Hässelby SK6,79
Patrik Holmberg90Huddinge AIS6,72
Per Jonsson88Bollnäs FIK6,54
David Adrian98Huddinge AIS6,37
Adam Ståhlberg91Upsala IF6,27
Fotios Makrostergios75Huddinge AIS5,99
Peter Blom79IFK Lidingö5,87
Anders Olsson56Huddinge AIS5,40

1 2 3 4 5 6 
D.Adrian6,360,76,371,85,970,26,121,55,850,95,741,7
P.Jonsson6,431,2X0,4X0,7X0,06,540,9X1,2
F.SamuelssonX0,2X0,0--X1,36,792,4
A.Olsson5,252,05,400,5-5,290,3X2,05,383,2
P.BlomX0,45,650,4X0,05,870,1X1,8X1,7
F.Makrostergios5,832,25,990,75,671,25,860,7X0,0X0,0
A.Ståhlberg6,271,56,130,0X2,46,202,86,270,6X
P.Holmberg6,370,06,721,34,781,7---


M Tresteg
Final19 maj 
Gustav Norén96Upsala IF13,46

1 2 3 4 5 6 
G.NorénX0,913,200,413,460,013,320,5X0,4X0,0


M Kula7.26 kg
Final20 maj 
Gabriel Heen95Hässelby SK16,52
Bengt Petersson61Huddinge AIS13,55
Patrick Lindfors70Mälarhöjdens IK12,09

1 2 3 4 5 6 
P.Lindfors12,09XX11,52X11,35
G.HeenXXX16,5216,1616,48
B.PeterssonX13,13X13,55XX


M Diskus2.0 kg
Final19 maj 
Matthew Brown80Hammarby IF48,44
Fredrik Samuelsson95Hässelby SK42,09
Gabriel Heen95Hässelby SK41,82
Erik Holmgren61Boo IF37,01
Ramon Gabrail95Södertälje IF36,49
Patrick Lindfors70Mälarhöjdens IK33,82

1 2 3 4 5 6 
G.Heen36,3238,0041,36X41,82X
E.HolmgrenX36,7036,1237,01XX
F.SamuelssonX41,92-41,2542,09X
M.Brown47,2548,3648,1748,4446,6347,32
R.Gabrail34,3736,49X36,0833,91X
P.LindforsXX33,8232,17X32,47


M Slägga7.26 kg
21 maj 
Patrick Lindfors70Mälarhöjdens IK36,94
Tomas Classon62Huddinge AIS35,14

1 2 3 4 5 6 
T.Classon35,1433,34X34,4034,01X
P.LindforsXX36,9435,45--


M Spjut800 g
Final21 maj 
Kamil Kaminski96Hässelby SK61,76
Tor Opdahl80Turebergs FK35,38

1 2 3 4 5 6 
T.Opdahl35,38XX35,1833,42X
K.Kaminski61,7657,0557,0758,0159,3058,36


P19 100m
Final-1,319 maj 
Alexander Strid98Hässelby SK11.55
Frank Förnestig98Hammarby IF11.75
Valentin Strohkirch99Danderyds SK12.00
Wilhelm Eidenstedt98Hässelby SK12.02
Axel Abrahamsson 98Bromma IF12.12


P19 200m
Final-1,521 maj 
Samiel Berhe98Hammarby IF24.80
Henry Jacobson99Hammarby IF25.21


P19 400m
Final20 maj 
Fredrik Govenius99Hammarby IF61.74


P19 800m
Final20 maj 
Jacob Åkersten98Täby IS 2:01.28
Rasmus Ahlgren99Spårvägens FK 2:04.27


P19 Häck 110m100 cm
Final-1,321 maj 
Staffan Risberg99Turebergs FK15.47
David Adrian98Huddinge AIS16.90
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FKbröt


P19 Stav
Final19 maj 
Jonathan Karlsson98Täby IS385
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK385

345355365375385395405
J.Karlssonoooooxxx
C.Söderström Esko----o-xxx


P19 Längd
Final21 maj 
Thomas Rydh-Sternbeck99Österhaninge IF6,82
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK6,75
Alexander Strid98Hässelby SK6,59
Markus Thorsell99Råby-Rekarne FIF6,54
Wilhelm Eidenstedt98Hässelby SK6,42

1 2 3 4 5 6 
M.Thorsell6,312,56,543,56,200,05,921,0X0,06,111,2
C.Söderström Esko6,401,8X1,7X1,06,750,3X0,0X1,5
A.StridX0,1X1,66,591,4X0,95,921,66,340,5
W.EidenstedtX0,1X1,0X0,04,651,8X1,56,421,8
T.Rydh-Sternbeck6,600,66,682,76,821,45,240,0X0,36,551,5


P19 Tresteg
Final19 maj 
Timothy Olsson98Hammarby IF14,36
Axel Abrahamsson 98Bromma IF12,27

1 2 3 4 5 6 
T.Olsson14,360,0X0,0X2,213,971,3X0,8X1,6
A.Abrahamsson X0,912,272,6-12,220,5-12,230,0


P19 Diskus1.75 kg
Final19 maj 
Patrik Lindstedt99Hässelby SK49,13

1 2 3 4 5 6 
P.Lindstedt49,1347,84XX47,51X


P19 Spjut800 g
Final21 maj 
Markus Thorsell99Råby-Rekarne FIF39,44
Valentin Strohkirch99Danderyds SK37,61
Arvid Friberg99Danderyds SK33,87

1 2 3 4 5 6 
A.Friberg32,72XX31,6332,5833,87
V.Strohkirch36,3937,2136,6737,6137,0134,25
M.Thorsell36,0333,7739,4433,2137,0836,52


P17 100m
Försök heat 10,019 maj 
Sabiti Nahimana00Hammarby IF11.67q
Filip Nyström00Turebergs FK11.84q
Fabian Engström00Spårvägens FK12.13q
Tawsiful Islam00Hammarby IF12.36q

Försök heat 20,019 maj 
Erik Ahlfont00Turebergs FK11.69q
Felix Prins00Hammarby IF11.71q
Timmy Karlsson00Huddinge AIS11.88q
Xander Friberger00AIK Friidrott12.16q
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK12.51

Final0,719 maj 
Sabiti Nahimana00Hammarby IF11.62
Erik Ahlfont00Turebergs FK11.63
Felix Prins00Hammarby IF11.72
Timmy Karlsson00Huddinge AIS11.83
Fabian Engström00Spårvägens FK11.93
Filip Nyström00Turebergs FK12.07
Tawsiful Islam00Hammarby IF12.19
Xander Friberger00AIK Friidrottej start


P17 200m
Final-0,921 maj 
Carl Enhörning00Bromma IF23.08
Andreas Cigéhn00Täby IS23.89
Erik Ahlfont00Turebergs FK23.95
Timmy Karlsson00Huddinge AIS24.03
Sabiti Nahimana00Hammarby IF24.06
Felix Prins00Hammarby IF24.44


P17 800m
Final20 maj 
Nils Jonsson00Danderyds SK 2:06.26
Isak Lefvert00Spårvägens FK 2:06.29
Leo Kvisth00AIK Friidrott 2:06.46
Erik Åberg00Spårvägens FK 2:12.87


P17 Häck 110m91 cm
Final-2,121 maj 
Joakim Wadstein00Tjalve IF Norrköping15.32


P17 Häck 300m84 cmMed P16
Final19 maj 
Mikael Lundkvist00Huddinge AIS41.88ej DM


P17 Höjd
Final21 maj 
Joakim Wadstein00Tjalve IF Norrköping193
Carl Windmar00Spårvägens FK185
Fabian Engström00Spårvägens FK176

150154158161164167170173176179182185188190193195
J.Wadstein---------oxoxoxooxoxxx
F.Engström---ooxoxooxoxxx
C.Windmar--------ooooxxx


P17 Stav
Final20 maj 
Albin Andersson00IFK Lidingö0

336
A.Anderssonxxx


P17 Längd
Final20 maj 
Felix Prins00Hammarby IF6,24
Fabian Engström00Spårvägens FK6,08
Alexander Nyman00Hanvikens SK6,01
Albin Andersson00IFK Lidingö5,95
Filip Nyström00Turebergs FK5,85
Tawsiful Islam00Hammarby IF4,75
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK4,72

1 2 3 4 5 6 
T.Islam4,750,04,650,04,531,04,530,04,600,44,730,0
A.Andersson5,951,2X1,0X0,05,600,0X0,7X0,0
F.Prins6,190,06,241,5X0,0X0,0X0,06,080,7
J.Tysén HolmbergX0,0X2,1X0,64,720,0X0,0X0,0
A.Nyman6,011,15,890,0X0,6X0,04,170,55,790,0
F.Engström5,741,15,631,16,080,1X0,05,292,05,760,0
F.NyströmX1,1X1,35,850,0X0,05,311,0X1,3


P17 Tresteg
Final19 maj 
Alexander Nyman00Hanvikens SK12,79
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK12,52

1 2 3 4 5 6 
A.NymanX1,112,330,012,790,6X0,0X1,1X0,4
J.Tysén HolmbergX0,4X0,012,520,012,352,1X0,3X0,0


P17 Kula5.0 kg
Final19 maj 
Malex Åkerblom00IFK Lidingö11,58ej DM

1 2 3 4 5 6 
M.Åkerblom11,38X11,58XX11,08


P17 Diskus1.5 kg
Final19 maj 
Malex Åkerblom00IFK Lidingö33,19

1 2 3 4 5 6 
M.Åkerblom29,8130,21XXX33,19


P17 Slägga5.0 kgPå kastplan
21 maj 
Carl Widenholm00Hellas FK39,04
Malex Åkerblom00IFK Lidingö38,63

1 2 3 4 5 6 
C.WidenholmXX39,04XXX
M.Åkerblom37,93XX38,6337,37X


P17 Spjut700 g
Final21 maj 
Carl Widenholm00Hellas FK61,83
Malex Åkerblom00IFK Lidingö41,76

1 2 3 4 5 6 
C.Widenholm55,3655,5557,90X57,9561,83
M.Åkerblom39,9740,2240,7741,76XX


P16 100m
Försök heat 1-0,519 maj 
Felix Ekman01Sundbybergs IK11.77q
Daniel Rihtnesberg01Hammarby IF11.93q
Filip Engström01Turebergs FK11.99q
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF12.40
Emil Lavett01Hammarby IF13.17
Harald Gemmel01Hammarby IFej start

Försök heat 22,819 maj 
William Gardell01Hellas FK11.39q
Paul Förnestig01Hammarby IF11.42q
Imran Lernebo01AIK Friidrott11.71q
Leon Johansson01Hammarby IF11.73q
Sebastian Isakson02Täby IS11.90
Ludvig All02Täby IS11.99
Sidrak Afework01Spårvägens FK12.02q
Adam Fogelberg01Hammarby IF12.11

Final0,119 maj 
Paul Förnestig01Hammarby IF11.49
William Gardell01Hellas FK11.55
Imran Lernebo01AIK Friidrott11.76
Leon Johansson01Hammarby IF11.88
Sidrak Afework01Spårvägens FK12.13
Filip Engström01Turebergs FK12.15
Daniel Rihtnesberg01Hammarby IF12.37
Felix Ekman01Sundbybergs IKej start


P16 200m
Finalheat 1-0,721 maj 
Paul Förnestig01Hammarby IF23.711
Imran Lernebo01AIK Friidrott23.912
William Gardell01Hellas FK24.374
Felix Ekman01Sundbybergs IK24.507
Elias Vlachos01Spårvägens FK26.439

Finalheat 2-1,521 maj 
Leon Johansson01Hammarby IF24.203
Sidrak Afework01Spårvägens FK24.375
Filip Engström01Turebergs FK24.426
Anton Sjölund01Spårvägens FK24.568


P16 400m
Final20 maj 
Simon Martinsson01Österhaninge IF53.37
Sidrak Afework01Spårvägens FK53.86
Johan Friberg01Hässelby SK54.50
Arvid Brikell01Spårvägens FK57.86


P16 800m
Final20 maj 
Max Bechtel01Hässelby SK 2:03.28
Anton Sjölund01Spårvägens FK 2:05.50
Elias Vlachos01Spårvägens FK 2:12.29
Johan Sjöström01Varbergs GIFDQ


P16 Häck 110m91 cm
Final-2,121 maj 
Carl af Forselles01Hellas FK15.18


P16 Häck 300m84 cmMed P17
Final19 maj 
Theodor Duvert01Turebergs FK44.561
Harald Gemmel01Hammarby IF50.172


P16 Stav
Final20 maj 
Carl af Forselles01Hellas FK426
Theodor Duvert01Turebergs FK336
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF286

266276286296316326336346386406426436446
T.Duvert----ooxoxxx
A.Abrahamsson xooxoxxx
C.af Forselles--------oooxx-x


P16 Längd
Final20 maj 
Sidrak Afework01Spårvägens FK5,88
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF5,77
Theodor Duvert01Turebergs FK5,58
Filip Engström01Turebergs FK5,32
Enzo Fors01Tyresö FK5,16

1 2 3 4 5 6 
T.DuvertX1,3X1,15,580,6X2,3X0,9X1,8
S.Afework5,481,15,291,15,880,65,041,75,671,1X1,2
F.EngströmX1,2X0,3X-1,6X1,25,101,45,320,0
E.Fors5,161,1X1,2X-2,55,080,1X0,6X0,0
A.Abrahamsson 5,590,85,471,25,770,83,380,4-X0,0


P16 Tresteg
Final19 maj 
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF11,87ej DM

1 2 3 4 5 6 
A.Abrahamsson 11,721,711,840,111,870,210,401,1-11,690,5


P16 Kula5.0 kg
Final19 maj 
Johannes Lilius01Huddinge AIS12,02
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF9,29

1 2 3 4 5 6 
A.Abrahamsson 9,29XXXX-
J.Lilius11,74X12,0210,74X11,96


P16 Diskus1.5 kg
Final20 maj 
Johannes Lilius01Huddinge AIS39,74DM 1
Emil Holm01Råby-Rekarne FIF36,51
Lucas Stjärnfelt01IF Åland25,00
Enzo Fors01Tyresö FK20,07DM 2

1 2 3 4 5 6 
L.StjärnfeltX22,18XXX25,00
E.Fors19,5018,1020,0719,95XX
J.Lilius36,85XXXX39,74
E.Holm32,7133,3636,51XXX


P16 Slägga5.0 kgPå kastplan
21 maj 
Johannes Lilius01Huddinge AIS50,15
Emil Holm01Råby-Rekarne FIF48,16
Lucas Stjärnfelt01IF Åland31,42

1 2 3 4 5 6 
L.Stjärnfelt26,8230,1231,4229,02XX
J.LiliusX47,85X49,3150,15X
E.Holm48,16XX46,2546,1546,50


P16 Spjut700 g
Final21 maj 
Simon Martinsson01Österhaninge IF40,28
Emil Lavett01Hammarby IF32,78
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF21,67

1 2 3 4 5 6 
E.LavettX31,6628,19X32,7826,41
A.Abrahamsson X21,67X---
S.Martinsson36,5036,7537,7539,4239,2240,28


P15 80m
Försök heat 1-1,820 maj 
Ludvig All02Täby IS10.07q
Måns Boshuis02IFK Lidingö10.27
Tom Fritzdorf02Spårvägens FK10.49
Melker Tingberg02Hässelby SK10.82
Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK10.91
Mujuzi Beckham02Hässelby SK11.27
Caspar Larsson02Huddinge AIS11.37

Försök heat 2-0,320 maj 
Sebastian Isakson02Täby IS 9.74q
André Barroso Johansson02Hammarby IF 9.77q
Linus Simmerlein02Huddinge AIS 9.79q
Oliver Gao02Hässelby SK 9.95q
Oliver Papinski02Täby IS 9.95q
Olle Ek02Råby-Rekarne FIF10.45
Josh Roth02Tullinge FF10.54

Försök heat 30,320 maj 
Milo Wahlgren02Bromma IF 9.69q
Anton Runemar02Täby IS 9.90q
David Århammar02IF Linnéa10.15
Mikael Agge02Hammarby IF10.19
Tobias Rydberg02Hässelby SK10.55
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS10.69
Marcus Adrian02Huddinge AIS11.19

Final-1,020 maj 
Milo Wahlgren02Bromma IF 9.60
André Barroso Johansson02Hammarby IF 9.66
Sebastian Isakson02Täby IS 9.67
Linus Simmerlein02Huddinge AIS 9.86
Oliver Papinski02Täby IS 9.91
Oliver Gao02Hässelby SK 9.94
Ludvig All02Täby IS 9.96
Anton Runemar02Täby ISej start


P15 300m
Finalheat 121 maj 
Emil Johansson02Turebergs FK36.991
Gustav Harning02Ununge IF37.412
Anton Runemar02Täby IS38.023
Love Ljungqvist02Hellas FK41.056
Josh Roth02Tullinge FF42.417

Finalheat 221 maj 
Viktor Wall03Tyresö FK38.264
Ludvig All02Täby IS38.325
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS44.188
Alexander Lindroth03Tullinge FF45.209


P15 800m
Final20 maj 
Sebastian Isakson02Täby IS 2:11.24
Erik Danielsson02Hammarby IF 2:11.87
Viktor Möller02Hässelby SK 2:12.07
Victor Gruber02Turebergs FK 2:13.30
Samuel Olsson02Hässelby SK 2:19.37
Leon Eriksson Nilsfors02Hammarby IF 2:29.25
Erik Friberg02Hammarby IF 2:30.73
Otto Lundin02Hammarby IF 2:31.69
Mujuzi Beckham02Hässelby SK 2:33.57
10 Felix Kennmar02Hammarby IF 2:35.69
Anton Runemar02Täby ISej start


P15 2000m
Final21 maj 
Julius Mördrup02IFK Lidingö 6:17.47
Erik Danielsson02Hammarby IF 6:18.59
Victor Gruber02Turebergs FK 6:31.29
Sebastian Christenson02Turebergs FK 6:48.98


P15 Häck 80m84 cm
Final-0,221 maj 
Ludvig All02Täby IS11.88
Emil Johansson02Turebergs FK11.89
André Barroso Johansson02Hammarby IF12.10
Tobias Rydberg02Hässelby SK12.65
Robin Isaksson02IFK Lidingö13.03
Måns Boshuis02IFK Lidingö13.03
Melker Tingberg02Hässelby SK13.70
Mujuzi Beckham02Hässelby SK17.69


P15 Häck 300m76 cmEn häckrad för låg
Final19 maj 
Ludvig All02Täby IS41.99
Robin Isaksson02IFK Lidingö43.09
Oliver Lindstrand02Turebergs FK48.61


P15 Hinder 1500m76 cm
Final19 maj 
Erik Danielsson02Hammarby IF 5:01.20


P15 Höjd
Final19 maj 
Oliver Papinski02Täby IS173
Emil Johansson02Turebergs FK170
Sebastian Isakson02Täby IS161
Love Ljungqvist02Hellas FK154

142146150154158161164167170173176
S.Isakson-----xo-
E.Johansson-----ooxooxxx
O.Papinski-----xoooxxoxxoxxx
L.Ljungqvistooooxxx


P15 Stav
Final21 maj 
Jonathan Howser02Täby IS345
Oliver Lindstrand02Turebergs FK270

230240250260270280290300325345360
J.Howser-------xoooxxx
O.Lindstrandooooxxoxxx


P15 Längd
Final21 maj 
Oliver Papinski02Täby IS6,10
Ludvig All02Täby IS5,94
Robin Isaksson02IFK Lidingö5,70
André Barroso Johansson02Hammarby IF5,65
Måns Boshuis02IFK Lidingö5,64
Josh Roth02Tullinge FF5,42
Oliver Gao02Hässelby SK5,41
Tobias Rydberg02Hässelby SK5,29
Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK5,10
10 Melker Tingberg02Hässelby SK5,08
11 William Bergan02Huddinge AIS4,55
12 Caspar Larsson02Huddinge AIS4,28
13 Mujuzi Beckham02Hässelby SK4,10

1 2 3 4 5 6 
T.RydbergX2,54,911,65,121,95,292,0X0,13,811,6
O.GaoX1,6X2,05,390,65,410,0X2,3X1,4
M.Boshuis5,640,55,580,3X0,0X1,8X0,3X1,0
W.Bergan3,120,04,271,24,550,0
O.Papinski3,281,1X0,95,561,15,732,46,101,13,650,0
A.Barroso Johanss5,290,05,651,65,542,15,452,4X0,8X3,3
R.Isaksson5,480,05,642,2X0,05,620,0X1,45,701,3
J.Roth4,910,85,321,35,421,45,300,05,391,45,400,9
F.Olofsson4,712,55,101,7X1,9
C.Larsson4,282,0X0,1-
L.All5,441,05,650,35,531,15,940,05,900,55,931,1
M.Tingberg5,081,34,590,5X1,5
M.Beckham4,101,2X0,53,840,0


P15 Tresteg
Final20 maj 
Ludvig All02Täby IS12,01
David Århammar02IF Linnéa12,00
Oliver Papinski02Täby IS11,77

1 2 3 4 5 6 
L.AllX1,0X0,211,611,211,720,812,010,311,950,8
O.PapinskiX1,2X0,311,701,611,770,311,550,011,630,0
D.Århammar12,001,211,931,011,961,311,950,3X0,0X0,0


P15 Kula4.0 kg
Final19 maj 
Robin Isaksson02IFK Lidingö12,12
Oliver Papinski02Täby IS11,66
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS11,33
Sebastian Isakson02Täby IS10,85
Ludvig All02Täby IS10,35
Felix Rodriguez02Huddinge AIS10,19
Mert Affan02Mälarhöjdens IK8,64

1 2 3 4 5 6 
S.Isakson10,4810,7210,2210,2010,6610,85
O.Papinski11,2211,6611,5210,77X10,47
F.Rodriguez10,199,269,079,218,49X
L.All10,00X9,878,8010,3510,21
S.Sandblom10,2110,6111,33X8,109,03
R.Isaksson12,1211,3311,93XX11,01
M.Affan8,397,787,96X8,648,39


P15 Diskus1.0 kg
Final19 maj 
Robin Isaksson02IFK Lidingö39,10
Caspar Larsson02Huddinge AIS30,26
Mert Affan02Mälarhöjdens IK26,07

1 2 3 4 5 6 
M.Affan23,2624,6323,4726,0724,5126,07
R.Isaksson33,5035,11X39,10X29,40
C.Larsson26,3727,9317,1030,2622,6028,60


P15 Slägga4.0 kgPå kastplan
21 maj 
Robin Isaksson02IFK Lidingö52,85
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS22,73
Mujuzi Beckham02Hässelby SK18,18

1 2 3 4 5 6 
R.Isaksson52,0652,4752,47X52,8551,14
S.Sandblom20,28X20,9120,9322,7321,84
M.BeckhamX18,1814,01XXX


P15 Spjut600 g
Final21 maj 
Robin Isaksson02IFK Lidingö52,97
Filip Lublin02IFK Tumba38,12
Jonathan Howser02Täby IS34,88
Mert Affan02Mälarhöjdens IK24,79
Mujuzi Beckham02Hässelby SK21,43
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS21,06

1 2 3 4 5 6 
F.Lublin37,2136,1938,1235,29-37,82
J.Howser32,7134,2934,8828,97XX
M.Affan24,79X22,66XX21,84
S.Sandblom21,06XXXX18,88
R.Isaksson52,9749,30X52,49X52,16
M.Beckham21,43XX---


P14 80m
Försök heat 1-0,820 maj 
David Thid03Tyresö FK10.37q
Johan Sundgren03Huddinge AIS10.82q
Jonatan Borg03Hammarby IF10.83q
Emil Sörqvist03Huddinge AIS11.52
Gordon Eriksson Linder03AIK Friidrott12.10
Patrik Lande03Huddinge AIS12.64

Försök heat 2-1,620 maj 
Arvid Wändesjö03Tyresö FK 9.87q
Anton Säll03Huddinge AIS10.81q
Casper Elliot03Huddinge AIS10.93
Emil Tärnvik03Hammarby IF11.13
Rodrigo Rivera03AIK Friidrott11.31
Joakim Hellbratt03Huddinge AIS11.78

Försök heat 30,720 maj 
Viktor Wall03Tyresö FK 9.67q
Tadesse Johansson03AIK Friidrott10.23q
Noah Bucht Wesslén03Hammarby IF10.40q
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK11.14
Alexander Ebbestad03Upsala IF11.14

Final-1,020 maj 
Viktor Wall03Tyresö FK 9.69
Arvid Wändesjö03Tyresö FK 9.76
Tadesse Johansson03AIK Friidrott10.33
David Thid03Tyresö FK10.44
Jonatan Borg03Hammarby IF10.74
Anton Säll03Huddinge AISbröt
Johan Sundgren03Huddinge AISbröt
Noah Bucht Wesslén03Hammarby IFDQ


P14 800m
Final20 maj 
Viktor Frisk03Huddinge AIS 2:05.91
Victor Björk03IFK Lidingö 2:10.92
Albert Henriksson03Hässelby SK 2:16.63
Emil Tärnvik03Hammarby IF 2:17.30
Markus Pihl03Täby IS 2:20.12
Casper Elliot03Huddinge AIS 2:20.97
Nils Ekroth03Upsala IF 2:22.06
Simon Öberg03Västerås FK 2:24.83
Vincent Arousell03Hässelby SK 2:33.76
10 Emil Sörqvist03Huddinge AIS 2:36.89
11 Alexander Ebbestad03Upsala IF 2:41.13
Tadesse Johansson03AIK FriidrottDQ


P14 2000m
Final21 maj 
Viktor Frisk03Huddinge AIS 6:16.65
Victor Björk03IFK Lidingö 6:19.29
Nils Ekroth03Upsala IF 6:51.40
Emil Tärnvik03Hammarby IF 6:52.41
Simon Lindberg03Tullinge FF 6:57.74


P14 Häck 80m84 cm
Final-1,421 maj 
Arvid Wändesjö03Tyresö FK11.91
David Thid03Tyresö FK13.10
Hugo Liljegren03Turebergs FK13.44
Emil Sörqvist03Huddinge AIS16.51
Patrik Lande03Huddinge AIS16.78
Joakim Hellbratt03Huddinge AISej start


P14 Häck 300m76 cmEn häckrad för låg, ej N.Wall
Final19 maj 
Viktor Wall03Tyresö FK42.25
Niklas Wall03Tyresö FK43.76Höjd OK
David Thid03Tyresö FK46.27
Hugo Liljegren03Turebergs FK46.89


P14 Höjd
Final20 maj 
Viktor Wall03Tyresö FK167
David Thid03Tyresö FK164
Albin Eriksson03Tyresö FK161
Anton Säll03Huddinge AIS158
Niklas Wall03Tyresö FK154
Alexander Lindroth03Tullinge FF150
Martin Sundberg03Hammarby IF146
Hugo Ahlenius03Hässelby SK146
Oskar Törnvall03Hammarby IF146
10 Patrik Lande03Huddinge AIS132

127132137142146150154158161164167175
A.Lindroth-oooxxoxxoxxx
A.Eriksson---ooxooxxoxxoxxx
P.Lande-xxoxxx
M.Sundberg--oooxxx
V.Wall-----ooo-ooxxx
N.Wall---ooooxxx
D.Thid---o-oooooxxx
H.Ahlenius--xoooxxx
A.Säll--ooooooxxx
O.Törnvallooooxxoxxx


P14 Stav
Final21 maj 
Casper Elliot03Huddinge AIS290
Teodor Borgius03Hammarby IF290
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF260
Johan Sundgren03Huddinge AIS260
Albin Eriksson03Tyresö FK240
Martin Sundberg03Hammarby IF230
Oskar Törnvall03Hammarby IF230
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK230

190200210220230240250260270280290300310320
J.Sundgren-ooooxoooxxx
G.Nordenskiöldoxooooxxx
O.Törnvall-ooooxxx
C.Elliot------oooxxooxxx
T.Borgius------ooooxoxxx
A.Erikssonoooxoxoxoxxx
M.Fuchs Edberg-----o-oxxx
M.Sundbergoooooxxx


P14 Längd
Final21 maj 
Arvid Wändesjö03Tyresö FK6,10
Viktor Wall03Tyresö FK5,70
Joakim Hellbratt03Huddinge AIS4,91
Johan Sundgren03Huddinge AIS4,75
Emil Sörqvist03Huddinge AIS4,49
Vincent Arousell03Hässelby SK4,33
Patrik Lande03Huddinge AIS3,85
Rodrigo Rivera03AIK FriidrottX

1 2 3 4 5 6 
E.Sörqvist4,010,0X0,04,420,74,49-2,0
R.RiveraX1,8X2,4X2,7X0,0
J.Hellbratt4,490,64,780,4X1,64,91-0,2
J.Sundgren4,420,24,620,04,753,04,630,0
V.Wall5,580,05,58-0,8X0,05,700,0
A.Wändesjö5,980,06,100,05,88-0,95,95-0,2
P.LandeX-0,63,851,0X-0,6X0,7
V.Arousell4,331,3X1,3X0,0X1,8


P14 Tresteg
Final20 maj 
Niklas Wall03Tyresö FK11,11
Emil Sörqvist03Huddinge AIS10,38
Martin Sundberg03Hammarby IF10,10
Joakim Hellbratt03Huddinge AIS9,34

1 2 3 4 5 6 
N.Wall11,111,210,480,010,800,211,080,2
M.Sundberg10,100,710,060,6X1,4X0,9
E.Sörqvist9,811,4X0,0X0,510,382,0
J.Hellbratt9,340,4X0,1X0,0X0,1


P14 Kula4.0 kg
Final20 maj 
Arvid Wändesjö03Tyresö FK11,24
Teo Paganus03Turebergs FK9,97
Alexander Lindroth03Tullinge FF9,38
August Schmidt03Mälarhöjdens IK9,37
Gordon Eriksson Linder03AIK Friidrott8,88
Casper Elliot03Huddinge AIS8,45
Oskar Törnvall03Hammarby IF7,60
Rodrigo Rivera03AIK Friidrott7,53
Gustav Wiberg03Råby-Rekarne FIF6,42

1 2 3 4 5 6 
T.Paganus9,129,359,389,97
C.Elliot8,068,457,957,82
R.Rivera7,537,307,037,53
A.Wändesjö11,0210,8110,9311,24
A.Schmidt9,379,37X7,19
A.Lindroth9,309,318,979,38
G.Wiberg6,426,396,356,28
G.Eriksson Linder8,888,687,846,96
O.Törnvall7,606,077,587,40


P14 Diskus1.0 kg
Final20 maj 
Martin Sundberg03Hammarby IF32,72
Teo Paganus03Turebergs FK28,54
Johan Sundgren03Huddinge AIS26,83
Anton Säll03Huddinge AIS25,80
Pelle Karlsson03Götlunda IF24,87
Alexander Ebbestad03Upsala IF22,89
Oskar Törnvall03Hammarby IF21,49
Gustav Wiberg03Råby-Rekarne FIF18,87
Hugo Ahlenius03Hässelby SK14,50
August Schmidt03Mälarhöjdens IK0,00

1 2 3 4 5 6 
M.Sundberg31,9530,9132,72X
A.Säll21,0020,79X25,80
J.SundgrenX18,9525,1026,83
T.PaganusXX21,1328,54
A.Ebbestad22,8918,7919,8422,48
P.Karlsson22,1524,8722,42X
H.AhleniusX12,5013,2714,50
A.SchmidtXXXX
O.Törnvall19,5120,2721,2921,49
G.WibergX18,8716,6018,35


P14 Slägga4.0 kgPå kastplan
21 maj 
Alexander Lindefalk03Hammarby IF30,00
Teodor Borgius03Hammarby IF28,60
August Schmidt03Mälarhöjdens IK25,60
Casper Elliot03Huddinge AIS16,21

1 2 3 4 5 6 
C.ElliotX13,0715,0316,21
A.Schmidt22,6724,91X25,60
T.Borgius28,60XX22,78
A.Lindefalk28,9328,1430,0029,35


P14 Spjut600 g
Final21 maj 
Teodor Borgius03Hammarby IF35,88
Martin Sundberg03Hammarby IF33,52
Julius Geiryd03Huddinge AIS26,79
Oskar Törnvall03Hammarby IF26,20

1 2 3 4 5 6 
O.Törnvall23,96X24,4526,2022,4423,07
M.Sundberg31,85X32,3933,5231,4032,52
T.BorgiusX32,1327,39X33,4435,88
J.Geiryd24,7124,2521,2825,1025,3126,79


P13 60m
Försök heat 12,020 maj 
Lucas Lindberg04Hässelby SK 8.09q
Rufus Arvén04AIK Friidrott 8.74q
Joel Borrman04Huddinge AIS 8.88q
Conor Hogan04Turebergs FK 9.18
Jacob Vestman04Huddinge AIS 9.35
Ludvig Schönning04Hanvikens SK10.01
Hugo Andersson04Huddinge AISej start

Försök heat 2-2,420 maj 
Edvin Gustafsson04Upsala IF 8.43q
Hugo Winther04Turebergs FK 8.58q
David Höglund04Huddinge AIS 8.81q
Ludvig Granberg04Huddinge AIS 9.14
Elias Boman04Hässelby SK 9.48
Otto Lager04Hellas FK 9.50
Olle Thimberg04Huddinge AIS10.72

Försök heat 3-1,520 maj 
Daniel Ström04Kungsängens FK 8.57q
Lukas Forss04Upsala IF 8.65q
Valter Kjellberg04Turebergs FK 9.06
Elvis Olsén04Hässelby SK 9.30
Victor Wassén04Huddinge AIS 9.62
Teo Larssen04Huddinge AIS10.19
Hannes Sidibeh-Zetterlund04Huddinge AIS10.97

Final0,520 maj 
Lucas Lindberg04Hässelby SK 8.13
Hugo Winther04Turebergs FK 8.23
Edvin Gustafsson04Upsala IF 8.25
Daniel Ström04Kungsängens FK 8.51
Lukas Forss04Upsala IF 8.61
David Höglund04Huddinge AIS 8.73
Joel Borrman04Huddinge AIS 8.85
Rufus Arvén04AIK Friidrott 8.88


P13 200m
Finalheat 10,921 maj 
Hugo Winther04Turebergs FK27.182
Daniel Ström04Kungsängens FK27.613
Edvin Gustafsson04Upsala IF27.834
Elias Boman04Hässelby SK30.346
Adam Eriksson04Hanvikens SK30.787
Jacob Vestman04Huddinge AIS32.279
Ludvig Schönning04Hanvikens SK34.2611

Finalheat 2-1,821 maj 
Lucas Lindberg04Hässelby SK27.141
Felix Johansson04Huddinge AIS29.935
Elvis Olsén04Hässelby SK31.538
Dennis Varonen04Huddinge AIS33.9710
Victor Wassén04Huddinge AIS34.9112
Hugo Andersson04Huddinge AISej start-


P13 600m
Final20 maj 
Elias Engstöm04Turebergs FK 1:42.87
Linus Jansson04SLK Oxelösund 1:44.32
Fabian Olin04Hässelby SK 1:46.62
Conor Hogan04Turebergs FK 1:48.05
Valter Kjellberg04Turebergs FK 1:52.64
Elvis Olsén04Hässelby SK 2:01.36
Olle Thimberg04Huddinge AIS 2:02.90
Hannes Sidibeh-Zetterlund04Huddinge AIS 2:09.26
Ludvig Schönning04Hanvikens SK 2:13.10
Elias Boman04Hässelby SKej start
Lukas Rudheim Nordh04Huddinge AISej start
Ludvig Granberg04Huddinge AISej start
Jacob Vestman04Huddinge AISej start


P13 Häck 60m76 cm
Finalheat 1-0,621 maj 
Hugo Winther04Turebergs FK 9.851
Linus Jonsson04Hässelby SK 9.872
Lukas Forss04Upsala IF10.333
Oscar Niklasson04Hanvikens SK10.614
Conor Hogan04Turebergs FK11.407

Finalheat 2-1,621 maj 
Melker Carlens04IFK Lidingö11.396
David Höglund04Huddinge AIS11.548
Jacob Vestman04Huddinge AIS12.149
Teo Larssen04Huddinge AIS12.5110
Adam Eriksson04Hanvikens SK12.8511

Finalheat 3-1,421 maj 
Rufus Arvén04AIK Friidrott11.225
Victor Wassén04Huddinge AIS13.4912
Dennis Varonen04Huddinge AIS13.8013
Hannes Sidibeh-Zetterlund04Huddinge AISej start-
Hugo Andersson04Huddinge AISej start-


P13 Häck 200m68 cm10 häckar
Final0,019 maj 
Hugo Winther04Turebergs FK31.17
Olle Billgren04Mälarhöjdens IK32.27
Felix Johansson04Huddinge AIS32.27
Conor Hogan04Turebergs FK32.51
Adam Eriksson04Hanvikens SK36.35


P13 Höjd
Final21 maj 
Rufus Arvén04AIK Friidrott148
Ludvig Granberg04Huddinge AIS145
David Höglund04Huddinge AIS138
Felix Johansson04Huddinge AIS134
Dennis Varonen04Huddinge AIS134
Joel Borrman04Huddinge AIS125
Teo Larssen04Huddinge AIS110

110120125130134138142145148151
L.Granberg-ooooooxoxxx
D.Höglundooxooxoxxoxxx
F.Johanssonooxoxooxxx
T.Larssenoxxx
D.Varonen-oxoxxooxxx
J.Borrmanooxoxxx
R.Arvén-ooooooooxxx


P13 Stav
Final20 maj 
Hugo Winther04Turebergs FK280
Linus Jonsson04Hässelby SK226
Hugo Andersson04Huddinge AIS176
Teo Larssen04Huddinge AIS146

146156166176186196206216226236246261270280290
H.Andersson-xoooxx-
L.Jonsson-o--oooxoxoxxx
H.Winther--------oooxoxooxxx
T.Larssenoxxx


P13 Längdzon
Final21 maj 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK5,16
Linus Jonsson04Hässelby SK4,98
Edvin Gustafsson04Upsala IF4,94
Daniel Ström04Kungsängens FK4,78
Joel Borrman04Huddinge AIS4,65
Lukas Forss04Upsala IF4,65
David Höglund04Huddinge AIS4,61
Elias Boman04Hässelby SK4,30
Felix Johansson04Huddinge AIS4,28
10 Elvis Olsén04Hässelby SK4,19
11 Jacob Vestman04Huddinge AIS4,16
12 Victor Wassén04Huddinge AIS4,15
13 Dennis Varonen04Huddinge AIS3,85
14 Teo Larssen04Huddinge AIS3,71
15 Ludvig Schönning04Hanvikens SK3,59
16 Jonathan Bergenroth04Huddinge AIS3,39
17 Olle Thimberg04Huddinge AIS3,31

1 2 3 4 5 6 
L.Jonsson4,980,24,651,1-4,920,9
O.Thimberg3,310,93,172,43,200,03,282,1
D.Ström4,560,94,780,44,490,04,621,6
T.Larssen3,711,33,702,63,690,03,471,1
L.Schönning3,500,03,590,5X2,13,341,0
D.Varonen3,851,33,711,03,620,23,781,8
E.Gustafsson4,890,24,730,54,940,04,881,0
J.BergenrothX1,53,360,02,861,43,390,7
V.Wassén3,720,34,081,54,151,54,122,6
F.Johansson4,280,74,090,84,150,03,891,3
E.Olsén4,120,54,190,04,120,94,010,4
L.Forss4,650,24,620,54,621,1X0,4
J.Borrman4,391,74,630,24,630,74,652,2
J.Vestman4,160,33,970,63,190,13,880,0
D.Höglund4,610,54,531,44,471,14,400,0
O.Niklasson5,160,43,950,52,531,53,820,0
E.Boman4,302,44,070,24,010,04,250,8

Final21 maj 

1 2 3 4 5 6 


P13 Trestegzon
Final20 maj 
Linus Jonsson04Hässelby SK11,03
Joel Borrman04Huddinge AIS10,14
Edvin Gustafsson04Upsala IF9,89
Lukas Forss04Upsala IF9,78
David Höglund04Huddinge AIS8,65
Victor Wassén04Huddinge AIS8,64
Jacob Vestman04Huddinge AIS8,48
Jonathan Bergenroth04Huddinge AIS7,28
Hannes Sidibeh-Zetterlund04Huddinge AIS6,93

1 2 3 4 5 6 
J.Bergenroth7,280,06,970,17,210,27,201,5
J.Borrman9,991,19,981,0X1,410,142,1
E.Gustafsson9,720,89,820,09,891,18,45-1,0
L.Forss9,671,09,420,09,782,09,52-0,1
H.Sidibeh-ZetterlX1,36,700,06,930,76,710,2
L.Jonsson10,600,510,430,0-11,031,9
D.Höglund8,650,08,210,3--
V.WassénX0,7X-2,38,641,88,380,0
J.Vestman8,442,38,330,08,481,58,291,2


P13 Kula3.0 kg
Final20 maj 
Joel Borrman04Huddinge AIS8,64
Rufus Arvén04AIK Friidrott8,54
Edvin Gustafsson04Upsala IF8,34
Elias Boman04Hässelby SK8,29
David Höglund04Huddinge AIS8,24
Otto Lager04Hellas FK7,36
Ludvig Granberg04Huddinge AIS7,23
Victor Wassén04Huddinge AIS7,12
Teo Larssen04Huddinge AIS6,49
10 Jonathan Bergenroth04Huddinge AIS5,64

1 2 3 4 5 6 
E.Boman7,647,738,088,29
D.Höglund7,168,167,428,24
L.Granberg6,876,956,997,23
T.Larssen6,216,495,705,95
O.Lager6,45X7,007,36
J.Borrman8,037,678,648,49
R.Arvén7,338,518,548,49
E.Gustafsson8,108,347,938,20
J.Bergenroth5,395,645,335,21
V.Wassén6,817,057,126,58


P13 Diskus0.6 kg
Final20 maj 
Linus Jonsson04Hässelby SK37,54
Edvin Gustafsson04Upsala IF29,77
Adam Eriksson04Hanvikens SK22,86
Victor Wassén04Huddinge AIS20,52
Elias Boman04Hässelby SK19,66
Jacob Vestman04Huddinge AIS17,39
David Höglund04Huddinge AIS17,20
Victor Lindstrand04Turebergs FK17,15
Olle Thimberg04Huddinge AIS14,39
10 Jonathan Bergenroth04Huddinge AIS13,43

1 2 3 4 5 6 
D.HöglundXX17,20X
V.LindstrandX17,15XX
J.VestmanXXX17,39
O.Thimberg10,9314,3911,80X
E.Boman19,66XXX
V.Wassén16,0119,2719,9620,52
A.Eriksson22,8620,0521,81X
L.Jonsson29,3536,3934,3237,54
J.Bergenroth13,4311,2111,2012,30
E.Gustafsson28,4127,6227,2029,77


P13 Slägga3.0 kgPå kastplan
21 maj 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK37,47
Felix Johansson04Huddinge AIS24,44
Dennis Varonen04Huddinge AIS22,30
Elias Boman04Hässelby SK18,07
David Höglund04Huddinge AIS17,35
Joel Borrman04Huddinge AIS17,27
Adam Eriksson04Hanvikens SK17,04
Jacob Vestman04Huddinge AIS14,49
Teo Larssen04Huddinge AIS12,71
10 Olle Thimberg04Huddinge AIS9,88

1 2 3 4 5 6 
J.Vestman14,4913,10XX
J.Borrman17,2716,9115,52X
T.LarssenXXX12,71
O.NiklassonX37,4735,4632,42
F.Johansson24,2524,4422,3622,51
D.Höglund16,2711,8017,35X
A.ErikssonXX17,04X
D.VaronenX22,30XX
O.Thimberg9,44X9,888,12
E.BomanXXX18,07


P13 Spjut400 g
Final20 maj 
Linus Jonsson04Hässelby SK34,61
Vincent Ståhl04Huddinge AIS28,94
Adam Eriksson04Hanvikens SK27,86
Vincent Siwek04Nyköpings BIS24,69
Elias Boman04Hässelby SK24,56
David Höglund04Huddinge AIS22,98
Elliot Ståhl04Huddinge AIS21,70
Jacob Vestman04Huddinge AIS21,65
Teo Larssen04Huddinge AIS20,26
10 Victor Wassén04Huddinge AIS20,01
11 Victor Lindstrand04Turebergs FK19,93
12 Olle Thimberg04Huddinge AIS16,10
13 Elvis Olsén04Hässelby SK15,63
14 Otto Lager04Hellas FK10,29

1 2 3 4 5 6 
V.WassénXX20,0119,91
V.Siwek24,4422,9924,6923,23
V.Lindstrand13,08X15,9819,93
T.Larssen20,2611,0318,0616,49
V.Ståhl28,9428,1328,9028,22
E.Boman22,6418,5818,6224,56
O.Lager10,299,63XX
D.HöglundX22,9821,95X
E.Ståhl21,7019,1921,5016,18
L.Jonsson33,8732,6034,6133,00
O.Thimberg14,9014,5516,1014,78
E.Olsén15,6312,43XX
A.Eriksson23,0423,0119,3027,86
J.Vestman21,0221,65X21,39


P13 5 x 60m
Final20 maj 
Huddinge AIS, 1 David Höglund
Joel Borrman
Jacob Vestman
Olle Thimberg
Elliot Ståhl
45.85
Hanvikens SK 1 Noah Östberg -06
Hampus Fogelberg -06
Mattias Östlund -06
Adam Eriksson -04
Ludvig Schönning -04
45.91
Turebergs FK 1 04Kalle Billing -04
Conor Hogan -04
Valter Kjellberg -04
Elias Engström -04
Hugo Winther -04
DQvx 2


P12 60m
Final0,020 maj 
Oliver Chinapah Bergman05IF Linnéa 8.65
Adrian Siwek05Nyköpings BIS 9.17
Oscar Heaton05Huddinge AIS 9.26
Liam Sandberg05Huddinge AIS 9.58
Tim Forsberg05Huddinge AIS 9.63
Mattias Leek05Kungsängens FK 9.71
Felix Elliot05Huddinge AIS10.98


P12 200m
Finalheat 1-0,421 maj 
Elias Kapell06Hammarby IF28.672
Adrian Kylington07Hammarby IF29.383
William Lindberg05Täby IS29.975
Albin Edgert05Täby IS30.187
Alexander Arrelöv05Österhaninge IF31.4113
Yannick Buchli05Täby IS31.8915

Finalheat 2-3,121 maj 
Oscar Heaton05Huddinge AIS29.624
Filip Herre06Hammarby IF30.388
Liam Sandberg05Huddinge AIS30.719
Tim Forsberg05Huddinge AIS30.8811
Noah Lindqvist06Hammarby IF30.9912

Finalheat 3-0,321 maj 
Oliver Chinapah Bergman05IF Linnéa28.231
William Loqvist06Hammarby IF30.096
Christian Varonen05Huddinge AIS30.7710
Mattias Leek05Kungsängens FK31.4614
Leo Wickert05Hässelby SK33.4716


P12 600m
Final20 maj 
Vide Kjellgren05Linköpings GIF 1:47.08
Noah Östberg05Hanvikens SK 1:50.40
Max Myrin05Hellas FK 1:52.67
Liam Sandberg05Huddinge AIS 1:54.83
Hampus Fogelberg06Hanvikens SK 1:56.27
Jakob Århammar05IF Linnéa 1:58.80
Oscar Heaton05Huddinge AIS 2:03.50


P12 Höjd
Final21 maj 
William Lindberg05Täby IS142
Tim Forsberg05Huddinge AIS133
Liam Sandberg05Huddinge AIS129
Albin Edgert05Täby IS125
Leo Wickert05Hässelby SK120
Oscar Heaton05Huddinge AIS120

105110115120125129133136139142146
O.Heaton-ooxxoxxx
L.Wickertxooxxoxoxxx
W.Lindberg---ooooo-oxxx
L.Sandberg-oooxooxxx
A.Edgert-xooxoxxoxxx
T.Forsberg-oooxoxoxxoxxx


P12 Stav
Final20 maj 
Adrian Siwek05Nyköpings BIS240
Oscar Heaton05Huddinge AIS162
Liam Sandberg05Huddinge AIS162
David Lundqvist05Huddinge AIS152
Felix Elliot05Huddinge AIS132
Tim Forsberg05Huddinge AIS122

102112122132142152162172200210221230240250
F.Elliotoooxxoxxx
L.Sandbergxoooooxooxxx
A.Siwek--------ooooxxoxxx
T.Forsbergxxoooxxx
D.Lundqvistoooxoxooxxx
O.Heatonooxoooooxxx


P12 Längdzon
Final21 maj 
Oliver Chinapah Bergman05IF Linnéa4,62
Oscar Heaton05Huddinge AIS4,53
Leo Jordal05Huddinge AIS4,51
Leo Wickert05Hässelby SK4,43
Christian Varonen05Huddinge AIS4,34
Alexander Arrelöv05Österhaninge IF4,31
Tim Forsberg05Huddinge AIS4,25
William Lindberg05Täby IS4,19
Albin Edgert05Täby IS4,06
10 Yannick Buchli05Täby IS3,98
11 Liam Sandberg05Huddinge AIS3,83
12 David Lundqvist05Huddinge AIS3,80
13 Mattias Leek05Kungsängens FK3,66
14 Felix Elliot05Huddinge AIS3,35

1 2 3 4 5 6 
A.Arrelöv4,311,13,521,63,95-0,14,221,5
O.Chinapah Bergma4,620,04,441,14,010,04,601,3
L.JordalX0,14,351,84,511,1X1,0
A.Edgert4,050,84,060,03,971,54,060,0
Y.Buchli3,740,03,900,03,710,03,98-0,1
L.Sandberg3,800,03,792,53,810,03,830,0
O.Heaton4,370,04,381,84,520,34,531,5
C.Varonen4,17-0,84,041,63,840,04,341,5
D.Lundqvist3,801,13,762,23,800,13,770,4
M.Leek3,660,03,550,73,651,03,350,8
F.Elliot3,300,03,270,03,220,93,350,8
T.Forsberg4,220,44,170,34,250,2X1,3
W.Lindberg4,100,64,120,03,770,54,190,0
L.Wickert4,430,53,510,03,550,63,471,2


P12 Trestegzon
Final20 maj 
John Bäck06Turebergs FK10,12
Elias Kapell06Hammarby IF9,73
Oscar Heaton05Huddinge AIS9,51
Tim Forsberg05Huddinge AIS9,05
Leo Jordal05Huddinge AIS8,83
Liam Sandberg05Huddinge AIS8,55
David Lundqvist05Huddinge AIS8,20

1 2 3 4 5 6 
L.Jordal8,831,28,800,88,670,08,781,5
L.Sandberg8,280,28,280,08,551,18,300,6
O.Heaton8,790,29,050,0X1,39,510,0
J.BäckX0,310,121,39,440,0X0,1
D.Lundqvist8,030,78,190,08,200,68,030,7
E.Kapell9,171,79,341,49,471,09,730,5
T.Forsberg9,041,48,921,69,051,18,98-0,1


P12 Kula3.0 kg
Final20 maj 
Axel Nordenskiöld05Hellas FK7,70
Leo Jordal05Huddinge AIS7,50
David Lundqvist05Huddinge AIS6,50
Lukas Svensson05Väsby IK6,48
Liam Sandberg05Huddinge AIS5,98
Oscar Heaton05Huddinge AIS5,50
Felix Elliot05Huddinge AIS5,43

1 2 3 4 5 6 
L.Jordal6,937,017,507,43
L.Svensson6,486,156,166,44
A.NordenskiöldX7,097,387,70
F.Elliot5,375,435,194,35
L.Sandberg5,475,615,065,98
O.Heaton5,224,715,465,50
D.Lundqvist6,016,316,506,01


P12 Diskus0.6 kg
Final21 maj 
Albin Edgert05Täby IS20,67
Leo Jordal05Huddinge AIS19,28
Alexander Arrelöv05Österhaninge IF17,75
Christian Varonen05Huddinge AIS17,54
Leo Wickert05Hässelby SK16,82
William Lindberg05Täby IS16,75
Oscar Heaton05Huddinge AIS16,48
Felix Elliot05Huddinge AIS15,07
Linus Hasselkvist05Huddinge AIS14,68
10 Liam Sandberg05Huddinge AIS13,85
11 David Lundqvist05Huddinge AIS12,90

1 2 3 4 5 6 
F.ElliotX10,3715,07X
A.Edgert16,7717,4320,6716,59
W.LindbergXX16,75X
L.JordalX19,2819,2115,90
L.SandbergX11,5912,7413,85
A.Arrelöv17,7515,29X14,63
C.VaronenXX16,4017,54
L.Wickert16,7416,8215,13X
O.Heaton14,0914,8816,4814,85
L.HasselkvistX12,5314,6814,30
D.Lundqvist12,2612,4712,90X


P12 Spjut400 g
Final20 maj 
Adrian Siwek05Nyköpings BIS27,39
Axel Nordenskiöld05Hellas FK26,48
Lukas Svensson05Väsby IK25,22
Elias Kapell06Hammarby IF23,36
Oscar Heaton05Huddinge AIS22,81
Liam Sandberg05Huddinge AIS21,30
Linus Hasselkvist05Huddinge AIS15,91
David Lundqvist05Huddinge AIS13,36
Leo Jordal05Huddinge AIS13,36
10 Felix Elliot05Huddinge AIS12,10

1 2 3 4 5 6 
F.Elliot12,1010,618,2111,85
A.Siwek27,3925,2024,6122,00
D.Lundqvist13,2413,3611,369,91
E.Kapell14,2122,2423,36X
L.Sandberg17,0516,5021,3017,77
L.Jordal11,0311,9912,5313,36
A.Nordenskiöld24,0926,4821,2223,56
L.Hasselkvist13,4913,0515,9113,01
O.Heaton19,2818,6622,8114,62
L.SvenssonX24,2924,5725,22


P11 60m
Försök heat 10,020 maj 
John Bäck06Turebergs FK 9.39q
Filip Cedérus06Huddinge AIS 9.70q
Emil Klockar06Huddinge AIS 9.98
Alfred Bergkvist06Huddinge AIS10.31
Alexander Johansson06Huddinge AIS10.38

Försök heat 20,020 maj 
Vilmer Säll06Huddinge AIS 9.50q
Melvin Stenvall06AIK Friidrott 9.53q
Mattias Nilsson06Hanvikens SK 9.63q
Felix Tropan06Huddinge AIS 9.86
Erik Kagerstedt06Huddinge AIS10.79

Försök heat 30,020 maj 
Jonathan Edberg06Turebergs FK 8.90q
Filip Herre06Hammarby IF 9.14q
Oliver Sandberg06Huddinge AIS 9.29q
Ludwig Petrén06Huddinge AIS 9.81
Joel Wikström06Huddinge AIS 9.86

Final-0,320 maj 
Jonathan Edberg06Turebergs FK 8.95
Filip Herre06Hammarby IF 9.25
Oliver Sandberg06Huddinge AIS 9.39
Vilmer Säll06Huddinge AIS 9.62
John Bäck06Turebergs FK 9.66
Melvin Stenvall06AIK Friidrott 9.66
Mattias Nilsson06Hanvikens SK 9.73
Filip Cedérus06Huddinge AIS 9.81


P11 600m
Final21 maj 
Dino Wallin06AIK Friidrott 2:03.14
Melvin Stenvall06AIK Friidrott 2:04.29
Noa Gustavsson06Spårvägens FK 2:05.21
Joel Wikström06Huddinge AIS 2:05.59
Vilmer Säll06Huddinge AIS 2:10.57
Alfred Bergkvist06Huddinge AIS 2:16.03
Felix Tropan06Huddinge AIS 2:16.06
Filip Cedérus06Huddinge AIS 2:18.09
Alexander Johansson06Huddinge AIS 2:19.80


P11 Höjd
Final21 maj 
Jonathan Edberg06Turebergs FK141
Lucas Källman06Turebergs FK132
Oliver Sandberg06Huddinge AIS129
Joel Wikström06Huddinge AIS119
Dino Wallin06AIK Friidrott119
Emil Klockar06Huddinge AIS119
Leo Marcus06Huddinge AIS110
Vilmer Säll06Huddinge AIS110
Felix Tropan06Huddinge AIS110
10 Alexander Johansson06Huddinge AIS105
11 Filip Cedérus06Huddinge AIS105
12 Alfred Bergkvist06Huddinge AIS100

95100105110115119123126129132135137139141143
J.Edberg-----oooooooooxxx
A.Bergkvistxooxxx
V.Sällooooxxx
F.Cedérusooxoxxx
J.Wikström--oooxoxxx
L.Källman---ooooxoxxoxxoxxx
A.Johanssonoooxxx
F.Tropanooxxooxxx
O.Sandberg--xooxxooxxooxoxxx
L.Marcus-oooxxx
E.Klockar--ooxoxxoxxx
D.Wallin--ooxoxxoxxx


P11 Längdzon
Final20 maj 
Jonathan Edberg06Turebergs FK4,93
Elias Kapell06Hammarby IF4,69
John Bäck06Turebergs FK4,44
Oliver Sandberg06Huddinge AIS3,98
Saviola Mbugua06AIK Friidrott3,86
Melvin Stenvall06AIK Friidrott3,82
Vilmer Säll06Huddinge AIS3,77
Mattias Nilsson06Hanvikens SK3,74
Emil Klockar06Huddinge AIS3,49
10 Joel Wikström06Huddinge AIS3,44
11 Filip Cedérus06Huddinge AIS3,40
12 Alfred Bergkvist06Huddinge AIS3,38
13 Ludwig Petrén06Huddinge AIS3,37
14 Felix Tropan06Huddinge AIS3,32
15 Lucas Johansson06Huddinge AIS3,30
16 Alexander Johansson06Huddinge AIS3,30
17 Erik Kagerstedt06Huddinge AIS3,05

1 2 3 4 5 6 
A.Bergkvist3,380,0X0,03,05-0,73,020,0
L.Johansson3,28-0,73,300,03,13-1,62,990,4
E.Kagerstedt2,880,03,002,03,050,12,840,0
S.Mbugua3,860,83,471,03,51-0,63,411,0
F.Tropan3,250,02,671,23,18-2,73,320,0
E.Kapell3,960,04,41-0,34,53-1,34,690,0
F.Cedérus3,400,03,29-0,53,280,03,341,5
V.Säll3,770,53,740,03,74-1,33,351,9
E.Klockar3,430,23,490,03,190,03,111,4
J.Wikström3,360,83,351,23,440,03,330,1
O.Sandberg3,911,13,970,93,980,93,960,2
J.Bäck4,321,04,441,44,391,4X0,0
L.Petrén3,371,13,161,03,231,23,200,0
J.Edberg4,450,04,511,44,670,34,930,9
A.Johansson3,300,03,230,03,111,33,180,4
M.Nilsson3,652,13,741,73,680,23,560,1
M.StenvallX-1,73,820,23,780,03,541,0

Final20 maj 

1 2 3 4 5 6 


P11 Kula2.0 kg
Final20 maj 
Jonathan Edberg06Turebergs FK9,97
Elias Kapell06Hammarby IF9,64
Oliver Sandberg06Huddinge AIS8,87
Mattias Nilsson06Hanvikens SK8,44
Joel Wikström06Huddinge AIS7,95
Emil Klockar06Huddinge AIS7,63
Ludwig Petrén06Huddinge AIS7,14
Alfred Bergkvist06Huddinge AIS6,41
Vilmer Säll06Huddinge AIS6,34
10 Felix Tropan06Huddinge AIS6,12
11 Lucas Johansson06Huddinge AIS5,70
12 Filip Cedérus06Huddinge AIS5,50
13 Erik Kagerstedt06Huddinge AIS5,16
14 Alexander Johansson06Huddinge AIS5,08

1 2 3 4 5 6 
O.Sandberg8,768,878,777,09
V.Säll5,705,905,996,34
A.Johansson4,724,694,905,08
L.Petrén6,597,146,626,73
E.KagerstedtX4,475,075,16
F.Tropan5,506,125,595,05
L.Johansson4,81X5,705,14
E.Klockar7,117,637,227,37
J.Edberg9,909,189,299,97
J.Wikström7,157,957,917,68
F.Cedérus5,264,895,295,50
E.Kapell9,128,249,649,33
A.Bergkvist5,756,095,536,41
M.Nilsson8,408,448,208,08


P11 Boll300 g
Final21 maj 
Daniel Opdahl06Turebergs FK36,05
Lucas Källman06Turebergs FK34,17
Jonathan Edberg06Turebergs FK33,40
Joel Wikström06Huddinge AIS33,16
Mattias Nilsson06Hanvikens SK32,49
Oliver Sandberg06Huddinge AIS31,65
Elias Kapell06Hammarby IF29,98
Emil Klockar06Huddinge AIS26,69
Vilmer Säll06Huddinge AIS26,55
10 Leo Marcus06Huddinge AIS24,59
11 Alfred Bergkvist06Huddinge AIS22,35
12 Erik Kagerstedt06Huddinge AIS19,92
13 Filip Cedérus06Huddinge AIS18,49
14 Alexander Johansson06Huddinge AIS15,69
15 William Ström06Huddinge AIS14,84
16 Felix Tropan06Huddinge AIS13,79

1 2 3 4 5 6 
E.Kagerstedt17,9918,3419,9218,21
L.Marcus24,5921,9321,9824,26
O.Sandberg29,4631,6529,4128,44
L.Källman34,1722,3432,0023,01
E.Klockar22,9322,4626,6917,05
F.Cedérus18,4918,0518,0615,92
J.Edberg32,6033,4028,9729,18
A.BergkvistX20,2520,9922,35
A.Johansson14,6611,7914,3415,69
W.Ström14,74X14,8413,55
D.Opdahl35,2136,05X32,25
F.TropanX12,2313,797,93
M.Nilsson32,49X31,6630,95
V.Säll22,6924,2122,0626,55
J.Wikström30,3931,6229,5933,16
E.Kapell29,98---


P11 5 x 60m
Final20 maj 
Hammarby IF 1 06;5Adrian Kylington -07
Elias Kapell -06
Filip Herre -06
Neo Hall -06
Noah Lindqvist -06
42.81
Turebergs FK 9Jonathan Edberg -06
John Bäck -06
Lowe Barkvall -06
Jakob Semb Josefsson -06
Joel Billing -06
43.93
Huddinge AIS 1 2006DAlfred Bergkvist -06
Filip Cedérus -06
Leo Marcus -06
Felix Tropan -06
Vilmer Säll -06
49.01
Huddinge AIS, 1 2006 AEmil Klockar
Joel Wikström
Oliver Sandberg
Lucas Johansson
Erik Kagerstedt
49.10


P10 60m
Försök heat 1-0,320 maj 
Adrian Kylington07Hammarby IF 8.94q
David Berglund07AIK Friidrott 9.21q
Valter Vestman07Huddinge AIS 9.62q
Dante Boman07Huddinge AIS10.27q
Lucas Axén07Huddinge AIS11.52

Försök heat 2-1,620 maj 
Ludvig Nilsson07Hellas FK 9.49q
Leo Papinski07Täby IS 9.82q
Elias Häggkvist07Huddinge AIS10.62q
Hugo Bennarp07Huddinge AIS11.28
Neo Boman08Huddinge AISej start

Final-0,820 maj 
Adrian Kylington07Hammarby IF 9.07
David Berglund07AIK Friidrott 9.44
Valter Vestman07Huddinge AIS 9.57
Ludvig Nilsson07Hellas FK 9.61
Leo Papinski07Täby IS 9.93
Elias Häggkvist07Huddinge AIS10.49
Dante Boman07Huddinge AIS11.60


P10 Längdzon
Final20 maj 
David Berglund07AIK Friidrott4,04
Ludvig Nilsson07Hellas FK3,78
Leo Papinski07Täby IS3,76
Valter Vestman07Huddinge AIS3,76
Elias Häggkvist07Huddinge AIS3,62
Christoffer Beléc07Hammarby IF3,25
Dante Boman07Huddinge AIS3,19
Gustaf Blomberg07Turebergs FK3,12
Hugo Bennarp07Huddinge AIS3,08
10 Neo Boman08Huddinge AIS2,15

1 2 3 4 5 6 
H.Bennarp2,960,03,080,13,000,62,811,1
G.BlombergX0,23,120,32,990,03,090,0
V.Vestman3,730,33,650,03,760,93,740,0
L.Papinski3,761,93,681,23,750,83,611,0
E.Häggkvist3,580,33,570,03,330,03,620,0
D.Berglund3,760,03,770,04,040,04,030,0
L.Nilsson3,780,03,770,43,741,23,740,0
D.Boman3,130,03,190,03,000,03,050,0
C.Beléc3,200,03,250,03,011,13,120,0
N.Boman1,910,12,150,62,030,4X0,2


P10 Kula2.0 kg
Final20 maj 
Gustaf Blomberg07Turebergs FK7,50
David Berglund07AIK Friidrott6,69
Christoffer Beléc07Hammarby IF6,67
Elias Häggkvist07Huddinge AIS6,54
Dante Boman07Huddinge AIS6,44
Leo Papinski07Täby IS6,38
Valter Vestman07Huddinge AIS5,81
Lucas Axén07Huddinge AIS5,58
Hugo Bennarp07Huddinge AIS4,91
10 Neo Boman08Huddinge AIS4,43
Adrian Kylington07Hammarby IFX

1 2 3 4 5 6 
G.Blomberg7,507,447,227,48
C.Beléc6,676,406,566,17
V.Vestman3,985,815,655,46
A.Kylington
D.Berglund6,286,005,716,69
E.Häggkvist6,246,166,206,54
L.Axén5,585,054,925,28
L.Papinski6,086,386,146,33
D.Boman5,59X6,326,44
H.Bennarp4,874,634,914,60
N.Boman4,29X3,944,43


P10 Boll300 g
Final20 maj 
Adrian Kylington07Hammarby IF34,36
Gustaf Blomberg07Turebergs FK30,63
Christoffer Beléc07Hammarby IF27,68
Leo Papinski07Täby IS24,27
David Berglund07AIK Friidrott23,48
Dante Boman07Huddinge AIS21,35
Valter Vestman07Huddinge AIS20,73
Lucas Axén07Huddinge AIS19,18
Hugo Bennarp07Huddinge AIS17,10
10 Elias Häggkvist07Huddinge AIS16,32
11 Neo Boman08Huddinge AIS5,14

1 2 3 4 5 6 
V.VestmanX20,7318,8420,60
L.PapinskiX24,2720,8320,12
L.Axén17,1716,1319,1816,37
G.Blomberg25,8128,2829,0830,63
D.BerglundXX23,4623,48
D.Boman18,90X21,35X
N.BomanX5,14XX
C.Beléc22,8826,15X27,68
E.Häggkvist15,7816,3215,3015,97
H.Bennarp15,7917,1015,9716,84
A.Kylington33,0034,3632,9031,37


P9 60m
Försök heat 1-3,320 maj 
Theo Pantzar08Huddinge AIS10.08q
Oscar Johansson08Hanvikens SK10.26q
Levi Back08Turebergs FK10.97
Zebaztian Raitis08Huddinge AIS11.40
Adam Hedin08Huddinge AISej start
Eskil Ullberg08Huddinge AISej start

Försök heat 20,420 maj 
Axel Forsberg08IF Linnéa10.79q
Noel Sandberg08Huddinge AIS10.88
Rasmus Berglund08Huddinge AIS10.90
Axel Mathiesen08Huddinge AIS11.90
Edgar Micaux Obol08Turebergs FKej start

Försök heat 32,420 maj 
Algot Särnbrink08Huddinge AIS10.10q
Vincent Yllèn08Huddinge AIS10.22q
Anton Johansson08Hammarby IF10.32q
Douglas Bedarvik08Huddinge AIS10.71q
Joel Bäck08Turebergs FK10.80q
Victor Chinapah Bergman08IF Linnéa11.21

Final-1,220 maj 
Theo Pantzar08Huddinge AIS 9.82
Oscar Johansson08Hanvikens SK10.00
Algot Särnbrink08Huddinge AIS10.06
Vincent Yllèn08Huddinge AIS10.28
Axel Forsberg08IF Linnéa10.76
Anton Johansson08Hammarby IF10.89
Douglas Bedarvik08Huddinge AIS10.95
Joel Bäck08Turebergs FK11.02


P9 Längdzon
20 maj 
Theo Pantzar08Huddinge AIS3,66
Oscar Johansson08Hanvikens SK3,56
Levi Back08Turebergs FK3,45
Algot Särnbrink08Huddinge AIS3,22
Joel Bäck08Turebergs FK3,02
Noel Sandberg08Huddinge AIS2,89
Zebaztian Raitis08Huddinge AIS2,89
Rasmus Berglund08Huddinge AIS2,85
Vincent Yllèn08Huddinge AIS2,84
10 Gilbert Alvfeldt08Huddinge AIS2,83
11 Adam Hedin08Huddinge AIS2,82
12 Anton Johansson08Hammarby IF2,80
13 Douglas Bedarvik08Huddinge AIS2,70
14 Eskil Ullberg08Huddinge AIS2,64
15 Axel Mathiesen08Huddinge AIS2,50

1 2 3 4 5 6 
T.Pantzar3,660,03,530,03,450,03,650,0
O.Johansson3,560,03,150,03,350,03,420,7
Z.RaitisX0,02,890,0X0,0X0,1
A.Särnbrink2,880,03,200,0X0,73,220,1
A.Johansson2,750,02,800,0X1,0X0,7
V.Yllèn2,660,02,840,02,580,02,770,0
R.Berglund2,850,0X0,02,720,62,820,0
A.Hedin2,740,02,820,02,630,02,630,0
D.Bedarvik2,700,01,980,02,200,02,400,0
G.Alvfeldt2,750,02,830,02,740,02,580,0
J.Bäck3,020,0X0,0X0,52,810,3
A.Mathiesen2,500,02,460,02,340,22,211,8
L.Back3,450,03,170,03,301,33,200,3
N.Sandberg2,510,02,780,22,890,02,860,7
E.Ullberg2,640,02,550,02,570,02,580,3


P9 Kula2.0 kg
Final20 maj 
Rasmus Berglund08Huddinge AIS5,88
Douglas Bedarvik08Huddinge AIS5,52
Vincent Yllèn08Huddinge AIS5,33
Levi Back08Turebergs FK5,32
Theo Pantzar08Huddinge AIS5,24
Joel Bäck08Turebergs FK5,03
Oscar Johansson08Hanvikens SK5,02
Gilbert Alvfeldt08Huddinge AIS5,01
Noel Sandberg08Huddinge AIS4,94
10 Simon Koningen08Huddinge AIS4,90
11 Adam Hedin08Huddinge AIS4,90
12 Algot Särnbrink08Huddinge AIS4,75
13 Zebaztian Raitis08Huddinge AIS4,72
14 Anton Johansson08Hammarby IF4,45
15 Axel Mathiesen08Huddinge AIS4,29
16 Eskil Ullberg08Huddinge AIS4,09

1 2 3 4 5 6 
T.Pantzar4,944,975,045,24
L.Back5,324,945,084,84
A.Mathiesen3,734,123,914,29
V.Yllèn5,335,055,324,82
A.JohanssonX4,024,45X
Z.Raitis4,374,724,264,48
D.Bedarvik4,065,305,525,47
N.Sandberg4,944,90X4,67
O.Johansson4,644,675,024,38
J.Bäck4,805,03--
G.Alvfeldt4,144,694,575,01
A.Särnbrink4,754,694,414,19
R.Berglund5,465,455,715,88
E.Ullberg4,093,874,053,77
S.Koningen4,584,594,824,90
A.Hedin4,904,104,604,65


P8 60m
Försök heat 11,021 maj 
Jonatan Borg09Österhaninge IF 9.98q
Jumanne Hackett09Hammarby IF10.18q
Joar Larsson09Huddinge AIS10.27q
Samuel Werner09Huddinge AIS11.87
Olle Bäckden09Huddinge AIS11.91
Melker Åkerblom Biesheuvel09Huddinge AIS12.01

Försök heat 2-0,721 maj 
William Gråman09Tyresö FK 9.82q
Hannes Bergkvist09Huddinge AIS10.90q
Viggo Lundgvist09Huddinge AIS11.84q
Sixten Krigh09Huddinge AIS11.89
Theo Wikström09Huddinge AIS13.60
Harald Wahlin09Huddinge AIS13.83

Försök heat 3-1,321 maj 
Anton Stålkula09Huddinge AIS10.26q
Aston Bedarvik09Huddinge AIS11.86
Emil Wassén09Huddinge AIS12.01
Olle Wärlegård09Huddinge AIS12.23
Sixten Norrbro Asp09Huddinge AIS12.31
Hampus Axelsson09Huddinge AIS12.34

Final-3,321 maj 
William Gråman09Tyresö FK 9.77
Jonatan Borg09Österhaninge IF10.13
Joar Larsson09Huddinge AIS10.34
Anton Stålkula09Huddinge AIS10.36
Jumanne Hackett09Hammarby IF10.39
Hannes Bergkvist09Huddinge AIS10.91
Viggo Lundgvist09Huddinge AIS11.88


P8 Längdzon
Final21 maj 
Jumanne Hackett09Hammarby IF3,61
Jonatan Borg09Österhaninge IF3,58
William Gråman09Tyresö FK3,42
Joar Larsson09Huddinge AIS3,28
Hannes Bergkvist09Huddinge AIS2,99
Emil Wassén09Huddinge AIS2,68
Aston Bedarvik09Huddinge AIS2,54
Sixten Norrbro Asp09Huddinge AIS2,53
Harald Wahlin09Huddinge AIS2,52
10 Samuel Werner09Huddinge AIS2,48
11 Melker Åkerblom Biesheuvel09Huddinge AIS2,44
12 Hampus Axelsson09Huddinge AIS2,40
13 Viggo Lundgvist09Huddinge AIS2,36
14 Theo Wikström09Huddinge AIS2,25
15 Sixten Krigh09Huddinge AIS2,21
16 Olle Bäckden09Huddinge AIS2,20
17 Olle Wärlegård09Huddinge AIS1,89

1 2 3 4 5 6 
S.Werner2,481,932,142,12
J.Larsson3,193,283,023,24
M.Åkerblom Bieshe2,362,442,312,10
V.Lundgvist2,152,361,892,14
H.Wahlin2,472,522,37X
J.BorgX3,333,453,58
W.Gråman3,423,393,123,41
T.Wikström2,162,192,252,05
E.Wassén2,682,65--
O.Wärlegård1,781,891,811,76
H.Bergkvist2,782,932,852,99
J.Hackett3,192,25X3,61
S.Krigh2,172,212,172,15
S.Norrbro Asp2,322,53X2,45
A.Bedarvik2,102,312,462,54
H.Axelsson1,962,282,212,40
O.Bäckden2,202,152,142,14


P8 Kula2.0 kg
Final21 maj 
Jumanne Hackett09Hammarby IF5,70
William Gråman09Tyresö FK5,63
Anton Stålkula09Huddinge AIS5,48
Jonatan Borg09Österhaninge IF4,65
Aston Bedarvik09Huddinge AIS4,07
Joar Larsson09Huddinge AIS4,06
Theo Wikström09Huddinge AIS4,02
Olle Wärlegård09Huddinge AIS3,99
Emil Wassén09Huddinge AIS3,85
10 Harald Wahlin09Huddinge AIS3,73
11 Sixten Krigh09Huddinge AIS3,65
12 Samuel Werner09Huddinge AIS3,41
13 Melker Åkerblom Biesheuvel09Huddinge AIS3,25
14 Hannes Bergkvist09Huddinge AIS3,05
15 Viggo Lundgvist09Huddinge AIS2,98
16 Hampus Axelsson09Huddinge AIS2,75
17 Olle Bäckden09Huddinge AIS2,45

1 2 3 4 5 6 
H.Axelsson2,752,63X2,67
W.Gråman4,635,635,21X
E.Wassén3,85XX2,97
H.Bergkvist3,052,772,902,63
M.Åkerblom BiesheX3,05X3,25
J.Borg4,654,574,034,40
J.Larsson3,483,85X4,06
J.Hackett4,815,155,705,57
S.Werner3,413,012,693,08
V.Lundgvist2,112,782,532,98
S.KrighX3,65X2,91
T.Wikström2,614,02X2,11
O.Wärlegård3,99X3,093,29
H.Wahlin3,303,73X3,72
A.Bedarvik4,072,893,643,69
O.Bäckden1,691,692,352,45
A.Stålkula4,905,485,355,39


P7 60m
Försök heat 10,021 maj 
Emilio Eklund10Huddinge AIS11.70q
Noel Hedman10Huddinge AIS12.30q
Ossian Särnbrink10Huddinge AIS12.31
Alvar Engström10Turebergs FK12.35
Olle Klockar10Huddinge AIS14.53
Nils Börjeskog10Huddinge AISej start

Försök heat 20,021 maj 
Julian Wygler10Huddinge AIS10.87q
Eliah Hallberg Hossain10Turebergs FK11.05q
Benjamin Karlsson10Huddinge AIS11.79q
Lucas Bergman10Huddinge AIS11.87q
Otto Ahlerup10Huddinge AIS12.07q

Final0,021 maj 
Eliah Hallberg Hossain10Turebergs FK10.80
Julian Wygler10Huddinge AIS10.81
Benjamin Karlsson10Huddinge AIS11.45
Emilio Eklund10Huddinge AIS11.52
Lucas Bergman10Huddinge AIS11.85
Otto Ahlerup10Huddinge AIS11.92
Noel Hedman10Huddinge AIS12.06


P7 Längdzon
Final21 maj 
Eliah Hallberg Hossain10Turebergs FK2,85
Lucas Bergman10Huddinge AIS2,75
Julian Wygler10Huddinge AIS2,71
Alvar Engström10Turebergs FK2,62
Emilio Eklund10Huddinge AIS2,58
Benjamin Karlsson10Huddinge AIS2,57
Otto Ahlerup10Huddinge AIS2,50
Noel Hedman10Huddinge AIS2,50
Nils Börjeskog10Huddinge AIS2,14
10 Olle Klockar10Huddinge AIS1,90
11 Ossian Särnbrink10Huddinge AIS1,85

1 2 3 4 5 6 
L.Bergman2,752,492,552,53
J.Wygler2,712,352,44X
N.Börjeskog1,981,952,141,20
A.Engström2,622,412,592,56
O.Klockar1,901,361,701,72
E.Eklund2,582,281,99X
E.Hallberg Hossai2,842,402,782,85
B.Karlsson2,412,572,312,40
N.Hedman2,292,052,502,24
O.Särnbrink1,511,731,851,62
O.Ahlerup2,492,452,232,50


K 100m
Försök heat 10,320 maj 
Sofia Andersson94Upsala IF12.69q
Gabriella Holmström00Upsala IF12.84q
Moa Kjellander99Åhus FIK12.86q
Annina Stens99Spårvägens FK13.49q
Josephine Rezene Hjalmarsson 00Hellas FK13.55q

Försök heat 2-2,020 maj 
Mina Karlsson99Upsala IF13.18q
Maria Södergren98Täby IS13.37q
Tilda Feltenmark98Huddinge AIS13.66q
Freja Avebäck 95Hammarby IF13.67
Nathalie Nilsson88Åhus FIK13.84

Final-1,020 maj 
Sofia Andersson94Upsala IF12.64
Gabriella Holmström00Upsala IF12.68
Moa Kjellander99Åhus FIK12.81
Mina Karlsson99Upsala IF13.14
Josephine Rezene Hjalmarsson 00Hellas FK13.38
Tilda Feltenmark98Huddinge AIS13.70
Maria Södergren98Täby ISej start
Annina Stens99Spårvägens FKej start


K 200m
Final-1,521 maj 
Elin Westerlund90Spårvägens FK25.07
Caroline Kihlblom94Täby IS25.75
Linnea Frobe98Täby IS25.97
Jenny Wingqvist97Hässelby SK26.46
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK26.56
Sofia Hultgren97Täby IS26.74
Nathalie Nilsson88Åhus FIK27.89
Helena Kolte98Täby IS28.06


K 400m
Final20 maj 
Isabelle Eriksson86IFK Lidingö59.43
Nathalie Nilsson88Åhus FIK62.29
Lovisa Bivstedt01Hässelby SKej start


K 800m
Final20 maj 
Isabella Andersson97Turebergs FK 2:07.52
Lovisa Bivstedt01Hässelby SK 2:10.45
Ellinor Aurell01Ängelholms IF 2:16.69
Ida Ekroth96Upsala IF 2:16.92
Fredrika Karlsson86LK Roslagen 2:24.07
Emma Gustafsson97Hässelby SK 2:27.46


K 5000m
Final21 maj 
Anna Lindh74Fredrikshofs FI19:22.0011.34,64


K Häck 100m84 cm
Final-0,821 maj 
Josefine Sandelius94Hammarby IF15.61
Lisa Olsson97Hellas FK16.04
Helena Kolte98Täby IS16.07


K Häck 400m76 cm
Final19 maj 
Jenny Wingqvist97Hässelby SK64.17
Josefine Havdelin95IFK Lidingö64.20
Elin Áslaug Helgadóttir93Spårvägens FK73.65


K Höjd
20 maj 
Emilia Stenström97Huddinge AIS158

134137140143146149152155158161
E.Stenström-----ooooxxx


K Stav
Final19 maj 
Alva Sundin01Täby IS355

335345355365
A.Sundinxo-xoxxx


K Längd
Final21 maj 
Emma Ericsson93Huddinge AIS4,10

1 2 3 4 5 6 
E.EricssonX0,7X0,0X0,9X0,04,100,03,980,0


K Tresteg
Final19 maj 
Malin Marmbrandt85Västerås FK13,19
Frida Lindström90Huddinge AIS11,34

1 2 3 4 5 6 
F.Lindström11,340,811,291,7X0,011,041,9X0,611,200,0
M.Marmbrandt12,831,613,192,212,790,4X0,013,023,4X1,1


K Kula4.0 kg
Final20 maj 
Emilia Stenström97Huddinge AIS11,23

1 2 3 4 5 6 
E.Stenström10,85X11,0810,8111,2311,03


K Diskus1.0 kg
Final19 maj 
Fanny Öhrn Selahn95Södertälje IF44,69

1 2 3 4 5 6 
F.Öhrn Selahn42,23X37,7744,69XX


K Slägga4.0 kgPå kastplan
21 maj 
Eleni Larsson93Huddinge AIS64,70
Matilda Björklund97Bålsta IK54,80
Matilda Åström95Gefle IF53,58
Michaela Norrbelius97Gefle IF51,99
Sabine Steen97IFK Kristinehamn50,43
Kristina Andersson91Råby-Rekarne FIF49,82
Sanna Tollefors92Vallentuna FK39,91

1 2 3 4 5 6 
E.Larsson63,09X64,7062,6463,2259,98
S.TolleforsXXX39,91XX
K.Andersson49,82XXXXX
M.Åström50,9953,5853,22X53,4253,08
S.Steen49,1648,3449,9049,70X50,43
M.Björklund52,1054,8054,0753,3752,6353,70
M.NorrbeliusX51,9951,32X50,9750,60


F19 100m
Final1,919 maj 
Linnéa Tillman98Råby-Rekarne FIF12.47
Amie Jammeh99Upsala IF12.78
Matilda Sönnergaard99Spårvägens FK13.16
Emilia Jandér99Huddinge AIS13.40
Stina Erlandsson99Huddinge AIS14.13


F19 200m
Final-1,521 maj 
Sara Hermansson99Huddinge AIS26.38
Amie Jammeh99Upsala IF26.47
Bianca Salming98Turebergs FK26.97
Moa Kjellander99Åhus FIK27.78
Emilia Jandér99Huddinge AIS28.08


F19 800m
Final20 maj 
Nora Siltberg Almlöf99Hammarby IF 2:30.87


F19 1500m
Final21 maj 
Ebba Edqvist98Vallentuna FK 5:17.11
Frida Ahlund99Upsala IF 5:30.21


F19 Häck 100m84 cm
Final-0,821 maj 
Bianca Salming98Turebergs FK15.25
Moa Kjellander99Åhus FIK16.08
Maria Södergren98Täby IS16.15
Matilda Sönnergaard99Spårvägens FK17.46
Levina Ahlgren98Upsala IFbröt


F19 Häck 400m76 cm
Final19 maj 
Celina Reichardt99Spårvägens FK63.43
Frida Wistfors99Linköpings GIF67.98


F19 Höjd
Final20 maj 
Amanda Juvas99Täby IS143

134137140143146149152
A.Juvasxxoooxxoxxx


F19 Längd
Final20 maj 
Linnéa Tillman98Råby-Rekarne FIF5,33
Claudia Spanier98Upsala IF5,30
Levina Ahlgren98Upsala IF5,21
Annina Stens99Spårvägens FK5,00
Tilda Feltenmark98Huddinge AIS4,85
Emma Rydberg99Hässelby SK3,97

1 2 3 4 5 6 
E.Rydberg3,970,03,920,73,850,03,781,03,790,03,790,9
L.Tillman5,331,2X0,5X3,1X0,05,231,6X0,0
L.AhlgrenX0,05,030,05,210,0X0,65,010,85,090,0
C.SpanierX0,0X0,2X2,2X0,35,301,35,190,0
A.StensX1,65,001,1----
T.Feltenmark4,850,0X1,24,810,04,800,34,571,04,260,0


F19 Kula4.0 kg
Final20 maj 
Annina Stens99Spårvägens FK9,76

1 2 3 4 5 6 
A.Stens9,639,699,199,28X9,76


F19 Diskus1.0 kg
Final19 maj 
Vendela Eklund98Huddinge AIS23,64

1 2 3 4 5 6 
V.Eklund21,18X23,64XXX


F19 Slägga4.0 kgPå kastplan
21 maj 
Lina Jernberg99IFK Kristinehamn39,98

1 2 3 4 5 6 
L.Jernberg38,7038,88X35,9939,98X


F17 100m
Final0,819 maj 
Amanda Eriksson00Spårvägens FK12.56
Lilian Landström00Täby IS13.15
Izabella Ripsweden00Huddinge AIS13.22
Moa Holm00IFK Lidingö13.35
Iris Viel Lamare00Turebergs FK13.51
Emilia Östergren00Huddinge AIS13.54
Nelly Weis00Huddinge AIS14.79


F17 200m
Final-1,121 maj 
Amanda Eriksson00Spårvägens FK26.44
Marie Ebbestad00Upsala IF27.18
Iris Viel Lamare00Turebergs FK28.53
Linn Björklund00Turebergs FK29.41


F17 400m
Final20 maj 
Linda Nyblom00Turebergs FK62.24ej DM
Marie Ebbestad00Upsala IF66.02


F17 800m
Final20 maj 
Vilma Hultström00Hammarby IF 2:28.99
Filippa Hörnberg00Hässelby SK 2:30.72


F17 1500m
Final21 maj 
Linnea Sennström00Hässelby SK 5:10.42


F17 Häck 100m76 cm
Final-1,521 maj 
Amanda Eriksson00Spårvägens FK15.81
Amanda Möller00Hässelby SK22.69


F17 Häck 300m76 cmMed F16
Final19 maj 
Susannah Persson00Spårvägens FK49.731
Tilde Tofft00Spårvägens FK51.422
Josephine Rezene Hjalmarsson 00Hellas FK51.483


F17 Höjd
Final21 maj 
Tora Rickelvik00Huddinge AIS150
Iris Viel Lamare00Turebergs FK150

132137142146150154158161164
T.Rickelvik--oooxxx
I.Viel Lamare--ooxxoxxx


F17 Stav
Final20 maj 
Madeleine Engström00Huddinge AIS316

286296306316326
M.Engströmxoooxoxxx


F17 Längd
Final20 maj 
Amanda Eriksson00Spårvägens FK5,50
Izabella Ripsweden00Huddinge AIS5,47
Emelie Svensson00Huddinge AIS4,97
Emelie Eklund00Täby IS4,11
Greta Nykulla00Huddinge AIS3,40

1 2 3 4 5 6 
E.EklundX0,74,110,5X1,73,870,0X1,63,961,1
A.ErikssonX0,0X0,3X1,75,400,05,410,05,501,4
I.Ripsweden5,440,05,300,75,360,1-X0,05,470,0
E.SvenssonX0,0X0,9X0,04,970,0X0,73,691,7
G.NykullaX0,0X1,33,400,0X0,7X0,0X1,7


F17 Tresteg
Final19 maj 
Emelie Svensson00Huddinge AIS11,71
Emelie Eklund00Täby IS11,27

1 2 3 4 5 6 
E.Svensson11,041,911,702,411,200,011,711,4X0,0-
E.EklundX1,9X2,19,930,710,050,010,250,311,270,0


F17 Diskus1.0 kg
Final20 maj 
Jonna Geiryd00Huddinge AIS29,11

1 2 3 4 5 6 
J.GeirydX26,4828,2927,7429,1126,57


F17 Slägga3.0 kgPå kastplan
21 maj 
Jonna Geiryd00Huddinge AIS49,55
Louise Olsson00Huddinge AIS43,52
Amanda Sandberg00Hässelby SK0,00

1 2 3 4 5 6 
A.SandbergXXXXXX
L.OlssonX37,54X35,3841,1043,52
J.GeirydXXX42,26X49,55


F17 Spjut500 g
Final21 maj 
Alba Lindfors00Mälarhöjdens IK34,25
Amanda Eriksson00Spårvägens FKX

1 2 3 4 5 6 
A.LindforsXX32,9134,1534,0334,25
A.ErikssonXXXXXX


F16 100m
Final0,019 maj 
Amanda Finney Nilsson01Täby IS12.74
Ida Winther01Turebergs FK13.27
Tilda Kapell01Hammarby IF13.66
Terese Ackeberg01IFK Tumba13.78
Nathalie Olsson01Hammarby IF13.87


F16 200m
Finalheat 1-1,121 maj 
Melina Marcuson01Västerås FK27.425

Finalheat 22,121 maj 
Hanna Enlund01AIK Friidrott25.721
Sarah Karlsson01Huddinge AIS25.802
Amanda Finney Nilsson01Täby IS26.493
Ida Winther01Turebergs FK27.164
Terese Ackeberg01IFK Tumba28.496
Melina Gustafson01Spårvägens FK28.627
Liva Gustavsson01Spårvägens FK28.808
Amanda Bladh01AIK Friidrott29.299


F16 400m
Final20 maj 
Hanna Lindé01Hammarby IF58.15
Hanna Enlund01AIK Friidrott59.36
Maja Sund01Turebergs FK59.97
Cornelia Böhnke01Huddinge AIS61.59
Liva Gustavsson01Spårvägens FK65.68
Micaela Jungelin01Hammarby IF66.66
Amanda Bladh01AIK Friidrott69.89


F16 800m
Final20 maj 
Vera Sjöberg01AIK Friidrott 2:25.62
Selma Nilsson01AIK Friidrott 2:29.23
Rakel Rune01AIK Friidrott 2:37.73


F16 1500m
Final21 maj 
Micaela Jungelin01Hammarby IF 5:45.94


F16 Häck 100m76 cm
Final-1,521 maj 
Amanda Finney Nilsson01Täby IS16.92


F16 Häck 300m76 cmMed F17
Final19 maj 
Caroline Larsson01Vallentuna FK45.921
Cornelia Böhnke01Huddinge AIS47.072
Melina Gustafson01Spårvägens FK50.173
Kajsa Thorselius01Bromma IF50.634


F16 Hinder 1500m76 cm
Final19 maj 
Ellinor Aurell01Ängelholms IF 5:06.191


F16 Höjd
Final21 maj 
Irmelin Olsson01Österhaninge IF158
Terese Ackeberg01IFK Tumba132

132137142146150154158161164
I.Olsson--ooooxxoxxx
T.Ackebergxoxxx


F16 Stav
Final20 maj 
Alva Sundin01Täby IS356
Tilda Kapell01Hammarby IF336

316326336346356366
T.Kapellxxooxoxxx
A.Sundin--xo-xoxxx


F16 Längd
Final20 maj 
Elisabeth Getahun01Hellas FK4,91
Nathalie Olsson01Hammarby IF4,66
Melina Gustafson01Spårvägens FK4,43
Maja Key Tunedal01AIK Friidrott4,07
Anna Zervos01Huddinge AIS3,86
Lisa Ekenberg01Spårvägens FKX

1 2 3 4 5 6 
A.Zervos3,590,43,790,23,680,03,860,03,760,02,900,4
E.Getahun4,340,0X0,54,810,0X0,84,800,04,910,7
M.Key Tunedal3,971,74,000,54,070,93,800,23,830,64,020,5
N.Olsson4,570,04,660,6X0,34,620,04,651,04,621,2
M.Gustafson4,430,94,390,3X0,7X1,0X0,5X0,6
L.EkenbergX0,0X0,0X0,0X0,3--


F16 Tresteg
Final19 maj 
Cornelia Böhnke01Huddinge AIS10,68
Lisa Ekenberg01Spårvägens FK10,26

1 2 3 4 5 6 
C.Böhnke9,892,510,682,110,601,310,471,610,530,1-
L.Ekenberg10,262,010,111,1X0,810,192,1-X0,8


F16 Kula3.0 kg
Final19 maj 
Amanda Finney Nilsson01Täby IS11,19DM 1
Viktoria Krogen01Råby-Rekarne FIF9,90
Anna Zervos01Huddinge AIS6,34DM 2

1 2 3 4 5 6 
V.Krogen9,449,909,41-8,78-
A.Finney Nilsson10,3010,1910,6411,1910,4110,23
A.Zervos5,715,896,255,716,016,34


F16 Diskus1.0 kg
Final20 maj 
Stina Gustavsson01Hammarby IF31,45
Viktoria Krogen01Råby-Rekarne FIF23,48
Maria Holmberg01IF Åland21,19
Anna Zervos01Huddinge AIS11,12

1 2 3 4 5 6 
V.KrogenXXXXX23,48
A.Zervos11,12XXX10,21X
M.Holmberg18,6421,1919,1218,2320,6218,64
S.Gustavsson24,11X29,8131,0431,4529,51


F16 Slägga3.0 kgPå kastplan
21 maj 
Linnéa Molander01IFK Tumba44,15
Stina Gustavsson01Hammarby IF33,60
Maria Holmberg01IF Åland29,72
Isa Hausmann01Hammarby IF22,73
Anna Zervos01Huddinge AIS12,50

1 2 3 4 5 6 
L.Molander42,85XX39,85X44,15
S.GustavssonXX33,6031,6830,48X
M.Holmberg27,2827,0629,19X28,6129,72
I.Hausmann21,66XXXX22,73
A.Zervos10,3111,6212,5010,7911,0010,57


F16 Spjut500 g
Final21 maj 
Amanda Finney Nilsson01Täby IS27,66
Filippa Svalstedt01Hässelby SK23,78
Anna Zervos01Huddinge AIS12,26

1 2 3 4 5 6 
A.Finney Nilsson25,3622,2125,1925,0926,2627,66
A.Zervos12,2611,2711,5410,3811,458,93
F.Svalstedt22,6720,05XX23,7822,53


F15 80m
Försök heat 1-1,420 maj 
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK10.48q
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF10.51q
Åsa Trosell02Hammarby IF11.12q
Astrid Lundkvist02Huddinge AIS11.56
Sofia Boman02Hässelby SK11.69
Vendela Einberg02Huddinge AIS11.70

Försök heat 2-0,220 maj 
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK10.67q
Molly Freeman02Hammarby IF10.73q
EvelinaT Ottosson02Täby IS10.90q
Caroline Cedergren02Hellas FK11.07q
Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö11.23q
Lovisa Elm02Upsala IF11.46
Wilja Wickert02Hässelby SK11.61

Final-1,720 maj 
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK10.44
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF10.63
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK10.73
Molly Freeman02Hammarby IF10.81
EvelinaT Ottosson02Täby IS11.11
Åsa Trosell02Hammarby IF11.17
Caroline Cedergren02Hellas FK11.27
Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö11.32


F15 300m
Finalheat 121 maj 
Ella Sjöblom02AIK Friidrott41.391
Isabelle Ribbing02Spårvägens FK44.335
Victoria Psilander03IFK Lidingö44.756
Cecilia Nybleus02Bromma IF45.768
Lovisa Elm02Upsala IF49.009
Emma Hagberg02Upsala IF55.3712

Finalheat 221 maj 
Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö42.862
Molly Freeman02Hammarby IF43.203
Chloé Elhouar02Spårvägens FK43.834
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö45.347
Emma Dalin02Upsala IF50.0110
Johanna Molin02Upsala IF50.8811


F15 800m
Final20 maj 
Molly Freeman02Hammarby IF 2:25.71
Alma Holmberg02IFK Lidingö 2:26.63
Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö 2:27.70
Elsa Preber02IFK Lidingö 2:28.90
Tyra Morell02Upsala IF 2:29.00
Hedda Tangfelt02Hässelby SK 2:30.02
Lisa Ekberg02Hammarby IF 2:39.36
Filippa Granåsen02Täby IS 2:40.98


F15 2000m
Final21 maj 
Klara Ygeby02Upsala IF 6:53.12
Alice Berg02Turebergs FK 7:10.33
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingöej start


F15 Häck 80m76 cm
Final-1,021 maj 
Bilge Kaya02Hellas FK12.66
Lisa Fröberg02IFK Lidingö12.68
Leticia Buchli02Täby IS12.90
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK13.27
Elwira Ripsweden02IFK Tumba13.38
Hedda Tangfelt02Hässelby SK14.39
EvelinaT Ottosson02Täby ISDQ
Clara Billing02Turebergs FKej start


F15 Häck 300m76 cm
Final19 maj 
Lisa Fröberg02IFK Lidingö44.45
Bilge Kaya02Hellas FK46.35
Elwira Ripsweden02IFK Tumba47.40
Clara Bernhult02Thorengruppen TFC47.42
Leticia Buchli02Täby IS48.12
Caroline Cedergren02Hellas FK49.69
Sara Svalberg02IFK Lidingö49.96


F15 Hinder 1500m76 cm
Final19 maj 
Alice Berg02Turebergs FK 5:32.11ej DM
Tyra Morell02Upsala IF 5:52.44


F15 Höjd
Final19 maj 
Vendela Einberg02Huddinge AIS150
Sara Svalberg02IFK Lidingö146
Agda Wiklund02Turebergs FK137
Leticia Buchli02Täby IS137
Linnéa Ericsson Bäckvall02Turebergs FK127

127132137142146150155
L.Buchli--xxoxxx
S.Svalberg--oxoxxoxxx
L.Ericsson Bäckvaoxxx
A.Wiklund-oxoxxx
V.Einberg--ooxooxxx


F15 Stav
Final21 maj 
Frida Thornander02Upsala IF280
Hanna Askling02Bromma IF270

250260270280290
F.Thornanderoxooxoxxx
H.Asklingoooxxx


F15 Längd
Final21 maj 
Bilge Kaya02Hellas FK5,29
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK5,05
Vendela Einberg02Huddinge AIS4,98
Molly Freeman02Hammarby IF4,84
Sofia Boman02Hässelby SK4,80
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö4,44
Fredrika Pettersson02Hammarby IF4,39
Emma Dalin02Upsala IF4,03
Emma Hagberg02Upsala IF3,45
Johanna Molin02Upsala IF0,00

1 2 3 4 5 6 
S.BomanX0,12,940,44,560,04,361,44,700,74,800,0
B.Kaya4,891,34,971,7X0,04,991,5X1,65,291,7
J.MolinX1,1X2,7X0,0
V.Wahlberg X1,94,361,04,380,5X0,04,212,34,440,0
V.Einberg4,641,54,260,44,510,0X0,04,743,04,981,7
E.Hagberg3,362,63,390,23,450,2
M.Freeman4,511,34,810,34,830,04,260,04,841,13,880,1
J.Wikfeldt4,600,04,951,95,011,44,791,7X1,15,052,8
E.Dalin3,700,03,883,23,891,34,031,33,650,63,911,4
F.PetterssonX2,1X3,04,272,34,311,34,390,14,341,0


F15 Tresteg
Final20 maj 
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF11,40
Clara Bernhult02Thorengruppen TFC10,91
Elwira Ripsweden02IFK Tumba10,62
Sofia Boman02Hässelby SK9,98

1 2 3 4 5 6 
M.Åskag10,900,611,060,011,271,211,400,311,190,011,090,0
S.Boman9,980,9X1,2X1,39,970,0-9,951,0
E.Ripsweden10,060,0X0,310,241,210,181,110,320,010,620,0
C.Bernhult10,640,010,911,2X0,8X0,010,880,0X1,0


F15 Kula3.0 kg
Final19 maj 
Hannah Hilding02Tyresö FK11,56DM 1
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK9,75DM 2
Linn Gabrielli Gustafsson03Råby-Rekarne FIF9,66
Embla Wihk02Hammarby IF9,62DM 3

1 2 3 4 5 6 
E.Sjöstrand9,758,789,56XXX
E.Wihk9,629,549,108,69XX
L.Gabrielli Gusta8,809,669,659,29XX
H.Hilding11,5611,45X11,31X10,96


F15 Diskus0.75 kg
Final19 maj 
Hannah Hilding02Tyresö FK30,45
Sofia Boman02Hässelby SK27,11
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK23,27
Embla Wihk02Hammarby IF21,44
Evelina Sjöström02IFK Tumba21,23
Wilja Wickert02Hässelby SK20,69

1 2 3 4 5 6 
H.Hilding28,3327,3530,45XXX
S.Boman22,6123,27X27,11X20,95
E.Wihk16,60X19,07X21,44X
E.SjöstrandX18,6523,27X21,4022,93
W.Wickert19,7720,6916,10XX16,17
E.SjöströmXX20,9021,23X18,90


F15 Slägga3.0 kgPå kastplan
21 maj 
Hannah Luxemburg02Täby IS39,77
Sofia Boman02Hässelby SK39,34
Hannah Hilding02Tyresö FK36,61
Alexandra Nilsson02Götlunda IF35,00
Evelina Sjöström02IFK Tumba32,87
Emma Dalin02Upsala IF21,97
Johanna Molin02Upsala IF16,83

1 2 3 4 5 6 
H.LuxemburgX39,77X38,9435,6138,71
E.Dalin13,8616,7819,0119,4321,9720,11
A.NilssonXX32,9031,8432,7535,00
E.Sjöström27,4930,09X32,87XX
J.MolinXX16,8316,01X13,53
S.BomanX35,4435,3237,6439,34X
H.HildingXX36,61XXX


F15 Spjut500 g
Final21 maj 
Hannah Hilding02Tyresö FK33,70
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK31,05
Sofia Boman02Hässelby SK24,74
Ida Nielsen02Hammarby IF21,40
Lisa Fröberg02IFK Lidingö21,20
Emma Dalin02Upsala IF20,76
Wilja Wickert02Hässelby SK16,71
Johanna Molin02Upsala IF11,01
Filippa Granåsen02Täby IS0,00

1 2 3 4 5 6 
S.Boman21,6022,1919,9523,0524,7420,58
L.Fröberg17,23XX21,2019,3720,83
E.SjöstrandX31,05X25,70XX
I.Nielsen19,7520,8215,6518,8720,4421,40
H.HildingX26,7333,70XX29,75
W.Wickert12,89X15,4513,0515,4216,71
F.GranåsenXXX---
E.DalinX20,76XX15,65X
J.MolinXX11,01XXX


F14 80m
Försök heat 12,120 maj 
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS10.68q
Beata Edelholm03Hammarby IF10.94q
Moa Nyström03Turebergs FK10.97q
Marika Åstrand03Hässelby SK11.32q
Sarah Bracken 03Huddinge AIS11.74
Emelie Malmborg03Hässelby SK12.16

Försök heat 23,420 maj 
Clara Fallenius03Hässelby SK10.64q
Alicia Löwhagen03Hammarby IF10.78q
Ebba Andersson03AIK Friidrott11.63
Alice Lind03Hanvikens SK11.79
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK11.89
Elin Eriksson03AIK Friidrott12.25

Försök heat 3-0,720 maj 
Julia Nilsson03Sundbybergs IK10.85q
Klara Avebäck03Hammarby IF11.28q
Parya Darvishi03AIK Friidrott11.69
Elsa Eriksson03Hässelby SK11.69
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK11.77
Jessica Holmberg03Hässelby SK12.38
Ida Åhlander03Hanvikens SK12.60

Försök heat 42,420 maj 
Kathleen Larsson03Hammarby IF10.99q
Caroline Graveley03Hässelby SK11.54q
Jennifer Ravelius03Turebergs FK11.59q
Amanda Johansson03Tullinge FF11.89
Tuva Kjellström03Hässelby SK12.27
Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK12.32

Försök heat 50,020 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK10.52q
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS10.71q
Laura Fodor03Hässelby SK11.32q
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF11.46q
Linn Harryson03Hammarby IF11.63q
Albertina Brandt03Hammarby IF12.55
Tava Barivan03Hässelby SK12.86

Finalheat 1-0,220 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK10.63
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS10.71
Clara Fallenius03Hässelby SK10.82
Julia Nilsson03Sundbybergs IK10.91
Alicia Löwhagen03Hammarby IF11.04
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS11.06
Beata Edelholm03Hammarby IF11.08
Moa Nyström03Turebergs FK11.21

Finalheat 20,420 maj 
Kathleen Larsson03Hammarby IF11.08
Klara Avebäck03Hammarby IF11.20
Marika Åstrand03Hässelby SK11.38
Laura Fodor03Hässelby SK11.49
Jennifer Ravelius03Turebergs FK11.58
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF11.59
Linn Harryson03Hammarby IF11.61
Caroline Graveley03Hässelby SK11.65


F14 800m
Final20 maj 
Ingrid Jonsson03Hässelby SK 2:26.82
Elvira Bredin03Turebergs FK 2:31.29
Josefine Höjer03Hässelby SK 2:41.47
Albertina Brandt03Hammarby IF 2:43.61
Clara Lidén03Hammarby IF 2:45.01
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK 2:57.77
Kathleen Larsson03Hammarby IFbröt
Tuva Kjellström03Hässelby SKej start


F14 2000m
Final21 maj 
Amanda Helgesson04Hanvikens SK 6:50.94
Ellinore Dahlberg03Bromma IF 7:03.28
Josefine Höjer03Hässelby SK 7:27.23
Tuva Kjellström03Hässelby SK 7:30.22
Clara Lidén03Hammarby IF 7:41.63
Albertina Brandt03Hammarby IFbröt
Josefina Bivstedt04Hässelby SKbröt


F14 Häck 80m76 cm
Finalheat 1-1,021 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK12.561
Marika Åstrand03Hässelby SK13.587
Tuva Kjellström03Hässelby SK16.0512
Albertina Brandt03Hammarby IF16.8913
Johanna Dalin03Bromma IF17.3416
Molly Grundmark03IFK Tumbabröt-

Finalheat 2-0,821 maj 
Beata Edelholm03Hammarby IF12.672
Julia Nilsson03Sundbybergs IK13.114
Julia Håkansson03Spårvägens FK13.395
Emelie Malmborg03Hässelby SK17.1915
Mathilda Mertsch03Bromma IF17.8217
Caroline Graveley03Hässelby SKej start-

Finalheat 3-0,521 maj 
Clara Fallenius03Hässelby SK12.723
Laura Fodor03Hässelby SK13.436
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK14.368
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK15.759
Felicia Ek Fadaei03AIK Friidrott15.8810
Ellinore Dahlberg03Bromma IF15.8911
Rebecka Essman03Råby-Rekarne FIF17.1814


F14 Häck 300m76 cmEn häckrad fel höjd heat 1
Finalheat 119 maj 
Victoria Psilander03IFK Lidingö49.321
Linn Andersson03Tjalve IF Norrköping51.954höjd ok
Rebecka Hagardt03IFK Lidingö52.825
Ellinore Dahlberg03Bromma IF55.286höjd ok
Johanna Dalin03Bromma IF58.338

Finalheat 219 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK49.842höjd ok
Freddie Mosten-Jacob03Danderyds SK50.373höjd ok
Tove Gattberg03IFK Lidingö55.697höjd ok
Mathilda Mertsch03Bromma IF58.519höjd ok


F14 Höjd
Final20 maj 
Alicia Löwhagen03Hammarby IF149
Julia Nilsson03Sundbybergs IK146
Marika Åstrand03Hässelby SK146
Linn Harryson03Hammarby IF142
Moa Skagerlund03Mälarhöjdens IK138
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS138
Amanda Johansson03Tullinge FF134
Jessica Holmberg03Hässelby SK134
Tuva Kjellström03Hässelby SK134
10 Juliana Andersson03Huddinge AIS134
11 Elsa Eriksson03Hässelby SK130
12 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK125
Alma Forsander03Huddinge AISX

120125130134138142146149153
E.Erikssonoxooxxx
A.Löwhagen--ooooooxxx
A.Forsanderxxx
J.Andersson-ooxxoxxx
R.Östergren --oxoxoxxx
M.Åstrand----ooxoxxx
A.Johansson-oooxxx
M.Skagerlund--ooxoxxx
M.Thodenius-oxxx
T.Kjellströmooxoxoxxx
J.Holmbergoooxoxxx
J.Nilsson---xooxooxxx
L.Harryson---oooxxx


F14 Stav
Final21 maj 
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK250
Alicia Löwhagen03Hammarby IF240
Emelie Beckman03Hässelby SK230
Rebecka Hagardt03IFK Lidingö210
Moa Ivarsson03Huddinge AIS210
Ida Absér03Huddinge AIS200
Filippa Almkvist03IFK Lidingö200
Jessica Holmberg03Hässelby SK190
Ebba Kristiansson03Huddinge AIS190
10 Elsa Eriksson03Hässelby SK180

150160170180190200210220230240250260
R.Hagardt---ooooxxx
J.Holmbergoooooxxx
A.Löwhagen-----ooxxoooxxx
E.Beckmanoooooooxoxoxxx
F.Almkvist---xo-xxox--
I.Absér-oooooxxx
E.Erikssonoooxoxxx
M.Thodenius-------ooooxxx
E.Kristiansson-ooooxxx
M.Ivarsson--oooooxxx


F14 Längd
Final21 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK5,28
Clara Fallenius03Hässelby SK5,20
Alicia Löwhagen03Hammarby IF5,00
Julia Nilsson03Sundbybergs IK4,86
Beata Edelholm03Hammarby IF4,65
Laura Fodor03Hässelby SK4,63
Caroline Graveley03Hässelby SK4,60
Parya Darvishi03AIK Friidrott4,48
Ellinore Dahlberg03Bromma IF4,40
10 Jessica Holmberg03Hässelby SK4,29
11 Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS4,21
12 Marika Åstrand03Hässelby SK4,17
13 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK4,11
14 Juliana Andersson03Huddinge AIS4,03
15 Albertina Brandt03Hammarby IF3,99
16 Mathilda Mertsch03Bromma IF3,93
17 Tuva Kjellström03Hässelby SK3,83
18 Johanna Dalin03Bromma IF3,70
19 Tava Barivan03Hässelby SK3,59
20 Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK3,54
21 Alma Forsander03Huddinge AIS3,42
Emelie Malmborg03Hässelby SKX

1 2 3 4 5 6 
M.Mertsch3,910,83,751,13,930,03,730,2
T.KjellströmX1,93,830,13,531,03,751,4
M.Söderqvist4,131,73,971,72,730,04,211,0
M.Thodenius4,101,84,091,34,110,04,060,0
B.Edelholm4,650,64,632,24,520,0X1,7
T.Barivan3,580,03,590,03,140,03,350,0
A.ForsanderX2,13,420,7X0,13,390,0
E.Dahlberg4,211,44,310,04,401,0X0,7
P.DarvishiX1,23,420,04,480,0X1,7
E.MalmborgX0,5X0,1X1,1X2,6
J.Holmberg4,121,04,290,24,121,54,130,4
M.Åstrand4,170,04,050,74,170,02,102,0
C.Fallenius5,050,05,201,65,100,05,162,2
J.Nilsson4,770,64,861,24,740,0X1,7
K.Gråman5,020,05,281,75,130,05,280,2
K.Jannlund3,521,63,440,43,370,03,541,2
J.Andersson3,900,03,970,03,890,04,031,9
C.Graveley4,512,24,431,74,500,04,600,8
A.Löwhagen4,900,94,901,3X1,65,001,5
A.BrandtX1,13,800,0X0,03,991,5
L.FodorX0,9X0,24,630,0X3,5
J.Dalin3,700,0X0,2X0,1X3,3


F14 Tresteg
Final20 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK11,36
Clara Fallenius03Hässelby SK11,01
Laura Fodor03Hässelby SK10,62
Klara Avebäck03Hammarby IF10,38
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS10,21
Moa Nyström03Turebergs FK10,10
Caroline Graveley03Hässelby SK9,55
Marika Åstrand03Hässelby SK9,40
Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS9,20
10 Jessica Holmberg03Hässelby SK9,04
11 Tuva Kjellström03Hässelby SK8,26
12 Emelie Malmborg03Hässelby SK7,81

1 2 3 4 5 6 
M.NyströmX0,010,100,09,970,8X-0,9
L.Fodor10,171,210,240,010,401,610,620,0
K.AvebäckX0,010,380,010,321,210,260,0
A.Rosengren10,090,39,630,0X0,010,210,1
T.Kjellström8,261,07,981,2--
K.GråmanX0,011,360,010,750,010,600,0
C.Fallenius10,210,010,440,010,190,011,010,0
E.MalmborgX0,97,810,07,720,0X0,0
J.Holmberg9,040,69,000,18,58-1,48,840,0
C.Graveley9,550,09,160,09,330,0X0,0
M.Åstrand9,401,99,230,6--
M.Söderqvist9,201,9X0,0X0,0X0,6


F14 Kula3.0 kg
Final20 maj 
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK10,42
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS9,57
Clara Fallenius03Hässelby SK8,57
Sarah Bracken 03Huddinge AIS8,55
Moa Ivarsson03Huddinge AIS8,48
Laura Fodor03Hässelby SK8,41
Alice Lind03Hanvikens SK8,38
Olivia Riddle03Hammarby IF8,30
Linn Harryson03Hammarby IF8,15
10 Caroline Graveley03Hässelby SK8,09
11 Alexandra Karlsson03Mälarhöjdens IK7,44
12 Ella Nilsson03Hanvikens SK7,35
13 Emelie Malmborg03Hässelby SK7,19
14 Marika Åstrand03Hässelby SK7,07
15 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK6,55
16 Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK6,41
17 Tava Barivan03Hässelby SK6,22
18 Ingrid Hammarberg03Mälarhöjdens IK6,11
19 Ida Åhlander03Hanvikens SK5,77

1 2 3 4 5 6 
A.Rosengren9,579,539,358,42
M.Åstrand6,836,926,797,07
L.Harryson7,43X7,948,15
I.Åhlander5,405,775,305,41
M.Thodenius5,806,286,346,55
S.Bracken 7,917,938,557,91
M.Ivarsson7,488,48X8,40
T.BarivanX6,026,225,70
O.Riddle8,208,098,308,19
A.LindX8,387,59X
E.Nilsson6,656,827,357,17
L.Fodor8,417,968,298,35
C.Fallenius8,577,968,398,21
K.Jannlund5,686,415,395,99
V.Lindfors8,289,349,2010,42
C.Graveley8,098,07X7,88
I.Hammarberg6,095,995,856,11
A.Karlsson7,127,437,447,13
E.Malmborg7,196,586,597,02


F14 Diskus0.75 kg
Final20 maj 
Beata Edelholm03Hammarby IF24,81
Olivia Riddle03Hammarby IF22,26
Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS22,03
Alexandra Karlsson03Mälarhöjdens IK22,02
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK21,78
Moa Ivarsson03Huddinge AIS19,40
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS18,25
Alice Lind03Hanvikens SK17,54
Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK16,07
10 Ida Åhlander03Hanvikens SK15,88
11 Emelie Malmborg03Hässelby SK15,71
12 Ingrid Hammarberg03Mälarhöjdens IK15,47
13 Moa Nyström03Turebergs FK15,26
14 Ella Nilsson03Hanvikens SK10,00

1 2 3 4 5 6 
V.Lindfors18,9021,7819,91X
M.Söderqvist22,03X21,45X
I.Hammarberg15,47X15,28X
M.NyströmXX15,2615,03
E.NilssonXX10,00X
A.RosengrenXXX18,25
A.LindX11,3613,2917,54
M.Ivarsson17,2416,48X19,40
A.Karlsson19,6920,6920,1322,02
K.JannlundX12,4212,6416,07
E.MalmborgX14,4515,71X
B.Edelholm23,2924,8122,2721,47
I.Åhlander13,0313,7415,3815,88
O.Riddle21,7022,26XX


F14 Slägga3.0 kgPå kastplan
21 maj 
Linn Harryson03Hammarby IF34,75
Olivia Riddle03Hammarby IF31,42
Sarah Bracken 03Huddinge AIS31,09
Ingrid Hammarberg03Mälarhöjdens IK29,69
Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS28,24
Alexandra Karlsson03Mälarhöjdens IK27,71
Marika Åstrand03Hässelby SK24,30
Alice Lind03Hanvikens SK24,11
Ella Nilsson03Hanvikens SK23,19
10 Rebecka Essman03Råby-Rekarne FIF22,05
11 Caroline Graveley03Hässelby SK21,52
12 Rebecca Östergren 03Huddinge AIS21,21
13 Emelie Malmborg03Hässelby SK18,94
14 Mathilda Mertsch03Bromma IF16,74
15 Johanna Dalin03Bromma IF16,34
16 Tava Barivan03Hässelby SK15,39

1 2 3 4 5 6 
T.Barivan15,39X14,5515,04
M.ÅstrandX20,0124,30X
E.Malmborg17,7818,9416,93X
M.SöderqvistXXX28,24
I.Hammarberg25,7327,9228,3529,69
R.Essman22,05X18,9219,10
L.Harryson30,94X34,7534,69
J.Dalin16,3413,5514,18X
R.Östergren 21,1621,21XX
A.KarlssonX26,23X27,71
E.Nilsson23,1920,1621,7420,70
O.RiddleXX31,42X
M.Mertsch16,0416,7415,1316,18
S.Bracken 28,8231,0929,19X
A.Lind23,7523,0224,1122,40
C.Graveley21,0621,52X19,24


F14 Spjut500 g
Final21 maj 
Linn Gabrielli Gustafsson03Råby-Rekarne FIF28,03
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK25,18
Molly Grundmark03IFK Tumba24,72
Tava Barivan03Hässelby SK21,47
Laura Fodor03Hässelby SK21,27
Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS21,20
Caroline Graveley03Hässelby SK21,02
Emelie Beckman03Hässelby SK19,09
Ella Nilsson03Hanvikens SK18,10
10 Sarah Bracken 03Huddinge AIS17,17
11 Johanna Dalin03Bromma IF16,09
12 Rebecca Östergren 03Huddinge AIS15,61
13 Alice Lind03Hanvikens SK15,28
14 Emelie Malmborg03Hässelby SK15,02
15 Mathilda Mertsch03Bromma IF14,24
16 Marika Åstrand03Hässelby SK13,85
17 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK13,74
18 Ebba Kristiansson03Huddinge AIS13,06
19 Ellinore Dahlberg03Bromma IF12,87
20 Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK11,98
21 Ida Absér03Huddinge AIS11,46
22 Elsa Eriksson03Hässelby SK11,10

1 2 3 4 5 6 
I.Absér8,21X11,4610,08
M.Åstrand13,8512,98XX
E.Dahlberg10,6011,4911,3212,87
M.MertschX12,7814,2411,30
L.Gabrielli Gusta26,4628,0325,45X
C.Graveley20,3320,6720,6821,02
A.Lind15,28XXX
L.FodorX21,2715,6817,60
V.LindforsX24,6825,18X
K.Jannlund9,0811,9811,85-
M.Thodenius12,3413,7411,41-
E.Beckman17,7419,0917,1616,79
S.Bracken 15,4816,38X17,17
R.Östergren XXX15,61
E.KristianssonX13,06X12,26
M.Grundmark24,7222,0121,8623,72
E.ErikssonXX11,10X
M.Söderqvist19,1121,20X20,18
E.Malmborg14,93XX15,02
T.Barivan21,4720,0419,84X
E.Nilsson18,1017,9813,6117,03
J.Dalin16,0915,1414,48X


F13 60m
Försök heat 1-2,320 maj 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 8.72q
Anelia Danielsson04Tullinge FF 9.16
Minna Silvell04Huddinge AIS 9.17
Ebba Lind04Hanvikens SK 9.27
Ida Östling04Hellas FK 9.39
Amanda Eriksson04Huddinge AIS 9.68
Hedda Lundström04Huddinge AIS10.01

Försök heat 2-0,620 maj 
Felicia Johansson04Hanvikens SK 8.71q
Elin Snis04Turebergs FK 8.81q
Sara Winberg04Täby IS 8.84q
Desiree Willis04Hellas FK 8.85q
Kajsa Åsberg04Hammarby IF 8.98q
Adelina Söderblom04Huddinge AIS 9.26
Linda Edberg04Turebergs FK 9.27

Försök heat 3-1,520 maj 
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK 9.00q
Ella Bennett04Hanvikens SK 9.14
Rebecka Forsling04Huddinge AIS 9.31
Josefin Bladh04Mälarhöjdens IK 9.35
Julia Raitis04Huddinge AIS 9.97
Maja Björk04Huddinge AISej start

Försök heat 40,020 maj 
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 8.75q
Filippa Gil04Hanvikens SK 9.40
Lovisa Keil04Hellas FK 9.41
Thelma Dahlborn04Huddinge AIS10.21
Emelie Axén04Huddinge AIS10.35
Olivia Sjöberg04Huddinge AIS10.98
Nathalie Petrén04Huddinge AISej start

Final-1,820 maj 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 8.61
Felicia Johansson04Hanvikens SK 8.69
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 8.79
Sara Winberg04Täby IS 8.80
Elin Snis04Turebergs FK 8.95
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK 8.95
Kajsa Åsberg04Hammarby IF 9.02
Desiree Willis04Hellas FK 9.04


F13 200m
Finalheat 10,821 maj 
Nike Isaksson04IFK Lidingö27.411
Amanda Helgesson04Hanvikens SK28.172
Felicia Johansson04Hanvikens SK28.694
Karin Bengtsson04Hanvikens SK29.055
Edda Chin Nygårds04IF Linnéa29.097
Alannah Hellstadius04Hammarby IF29.8611
Sara Winberg04Täby IS29.9912
Filippa Ottosson04Täby IS30.0013

Finalheat 2-0,921 maj 
Louise Eliasson04Bromma IF29.076
Kajsa Åsberg04Hammarby IF29.548
Adelina Söderblom04Huddinge AIS29.619
Minna Silvell04Huddinge AIS29.6610
Anelia Danielsson04Tullinge FF30.1214
Alicia Larsten04IFK Lidingö31.1715
Thelma Dahlborn04Huddinge AIS34.0219

Finalheat 30,421 maj 
Vera Lindblad04Bromma IF28.343
Rebecka Forsling04Huddinge AIS31.3216
Vilda Doherty Dahllöf04Hellas FK31.5317
Hedda Lundström04Huddinge AIS33.7318
Julia Raitis04Huddinge AIS34.1020
Emelie Axén04Huddinge AIS34.8521
Ella Bennett04Hanvikens SKDQ-


F13 600m
Final20 maj 
Amanda Helgesson04Hanvikens SK 1:40.42
Nike Isaksson04IFK Lidingö 1:41.82
Josefina Bivstedt04Hässelby SK 1:43.03
Alicia Larsten04IFK Lidingö 1:52.16
Felicia Johansson04Hanvikens SK 1:57.33
Emelie Axén04Huddinge AIS 2:06.02
Ida Östling04Hellas FKej start


F13 Häck 60m68 cm
Finalheat 1-0,921 maj 
Sara Winberg04Täby IS 9.861
Moa Granat04Vallentuna FK 9.982
Alannah Hellstadius04Hammarby IF10.323
Louise Eliasson04Bromma IF10.544
Kajsa Åsberg04Hammarby IF10.665
Lorena Guzman04Turebergs FK11.057

Finalheat 20,121 maj 
Ella Bennett04Hanvikens SK11.098
Emilie Caldenius05Österhaninge IF11.229
Karin Bengtsson04Hanvikens SK11.3610
Felicia Johansson04Hanvikens SK11.6211
Alicia Larsten04IFK Lidingö11.9013

Finalheat 3-0,621 maj 
Nike Isaksson04IFK Lidingö10.796
Vilda Doherty Dahllöf04Hellas FK11.7012
Nellie Mella04Hellas FK12.3314
Thelma Dahlborn04Huddinge AIS12.6715
Emelie Axén04Huddinge AIS13.3116


F13 Häck 200m68 cm10 häckar
Finalheat 11,519 maj 
Moa Granat04Vallentuna FK31.491
Thea Katsoulaki04Hanvikens SK33.076
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö33.937
Vilda Doherty Dahllöf04Hellas FK36.319
Thelma Dahlborn04Huddinge AISbröt-

Finalheat 20,519 maj 
Frida Krantz04Hammarby IF32.442
Nike Isaksson04IFK Lidingö32.563
Louise Eliasson04Bromma IF32.824
Felicia Johansson04Hanvikens SK33.055
Alannah Hellstadius04Hammarby IF35.728
Alicia Larsten04IFK Lidingö37.1010


F13 Höjd
Final20 maj 
Frida