RESULTAT mellan 20 maj och 22 maj
Huddingespelen 2016-05-20/22
Källbrinks IP
Huddinge AIS
Uppdaterad: 2016-05-25 20:33
Resultatlänk fredag  lördag  söndag   


 
M 100m
Final-1,721 maj 
Amadou Sussoho95Huddinge AIS11.40
Douglas Hellbratt95Huddinge AIS11.55
Mohammed Muhsin97GoIF Tjalve11.68
Samy Ahmed94Hammarby IF12.04
Mårten Skogman67Bromma IF12.46
Sebastian Svedhammer88Spårvägens FK12.90


M 200m
Final3,622 maj 
Kristian Efremov90Hammarby IF22.51
Ahmed Bahaa00Huddinge AIS22.65
Fritz Ekane90Spårvägens FK22.98
Jonas Tollefors90Vallentuna FK23.63
Marcus Hagerud01Spårvägens FK24.44
Mårten Skogman67Bromma IF24.54
André Malm78Runday IF28.93


M 400m
Final21 maj 
Mattias Claesson86Hässelby SK48.73
Kristian Efremov90Hammarby IF49.26
Thomas Yemane95Hässelby SK49.86
Edom Abreham95Hässelby SK50.25
Christopher Halldén94Huddinge AIS50.75
Jonas Tollefors90Vallentuna FK51.94
Amadou Sussoho95Huddinge AIS54.50
Mårten Skogman67Bromma IF55.22


M 800m
Finalheat 121 maj 
Iyuel Ayele99Huddinge AIS 1:53.942..55,12
Martin Hammar95Turebergs FK 1:54.063..55,34
Gustav Bivstedt96Hässelby SK 1:54.324..55,59
Anton Persson96Hässelby SK 1:54.475..55,50
Joel Norling90Turebergs FK 1:55.946..56,15
Daniel Gleimar92Spårvägens FK 1:56.787..55,76
Christoffer Ahl98Hammarby IF 1:58.1913..54,95
Johan Hydén89Huddinge AISbröt-..56,87

Finalheat 221 maj 
Emil Danielsson97Dala-Järna IK 1:53.741..54,59
Niklas Jonsson92Huddinge AIS 1:57.018..56,09
Albert Nygren01Upsala IF 1:57.259..55,90
Erik Widing87Turebergs FK 1:57.4710..56,35
Jonathan Bergdahl99Huddinge AIS 1:57.8411..55,83
Gustaf Nordling97Spårvägens FK 1:57.8412..55,51
Emil Mårtensson92Hässelby SK 1:59.1415..56,67
Mathias Söder99Kongahälla AIKbröt-..55,20

Finalheat 321 maj 
Akile Mehari91Hammarby IF 1:58.7814..59,32
Mohammed Loukili96IFK Lidingö 2:00.6017..59,87
Tom Honig91IF Mantra Sport 2:01.0118..59,05
Anton Ledell99Huddinge AIS 2:03.4820..59,16
Olof Nordling97Spårvägens FK 2:03.6121..60,30
Archie Casteel96Spårvägens FK 2:06.2624..59,55
Daniel Tegbrant00Huddinge AIS 2:10.7925..60,57
Isak Lefvert00Spårvägens FKbröt-..59,71

Finalheat 421 maj 
Edvin Hagberg99Turebergs FK 2:00.0316..55,53
Adam Westermark98Turebergs FK 2:02.4619..55,91
Etienne Meyruey92Hellas FK 2:05.3422..59,75
Edwin Andersson97Hässelby SK 2:05.5223..58,96
Matt Kinane68Hässelby SK 2:11.3926..64,37
Johan Engholm62Hässelby SK 2:16.6727..67,21
Anders Nyström76Runday IF 2:25.3928..69,19
André Malm78Runday IF 2:26.0329..71,04


M 1500m
Final22 maj 
Tom Honig91IF Mantra Sport 4:02.08
Iyuel Ayele99Huddinge AIS 4:03.50
Bienvenue Musore90Hammarby IF 4:05.38
Mohammed Loukili96IFK Lidingö 4:08.70
Adam Lindström93Hässelby SK 4:15.13
Erik Djurberg97Hässelby SK 4:18.09
Jonathan Bergdahl99Huddinge AIS 4:21.96
Marcus Häggh98Huddinge AIS 4:22.59
Felix Davidsson-Berndtsson96Värmdö IF 4:37.47
10 Karl-Henrik Suhard80Hammarby IF 4:39.82
11 Yahan Faarax96Fredrikshofs FI 4:41.97
12 Anders Nyström76Runday IF 4:55.05
Erik Djurberg97Hässelby SKej start
Max Karlsson00Enhörna IFej start


M 5000m
Finalheat 122 maj 
Otto Kingstedt94Huddinge AIS15:27.891
Michale Alemayoh92Hammarby IF15:51.462
Markus Bohman94IF Linnéa15:54.303
Mattias Nätterlund86Örebro AIK15:56.854
Fredrik Westerdahl79Fredrikshofs FI16:18.535
Alberto Ramos84Huddinge AIS16:32.236
Patrik Viklund79FK Studenterna16:33.097
Elias Dahl76Hammarby IF16:35.348
10 Christoffer Hiding85Fredrikshofs FI16:38.809
11 Christian Pettersson85FK Studenterna16:42.0010
12 Antonio Nino Lavecchia72Huddinge AIS16:55.3511
14 Fredrik Arthursson63Hässelby SK17:55.8713
Filip Ainouz84IF Linnéabröt-
Reinaldo Burgos Avila66Huddinge AISej start-

Finalheat 222 maj 
Johan Ekberg00Hammarby IF17:12.1812
Christian Bengtzelius74FK Studenterna18:20.3814
Anders Klockar75Huddinge AIS18:31.8015
Christer Hansson69Huddinge AIS18:58.4716
Fredrik Rosenqvist83Huddinge AIS19:27.9917
Mikael Tennare61Rånäs 4H19:36.4418
Stefan Lindström72Huddinge AIS19:41.3319
10 Joakim Flisberg74Huddinge AIS19:46.4120
12 Birger Lycken69Huddinge AIS20:15.2621
14 Jonas Rehn72Huddinge AIS20:35.8622
15 Magnus Larsson66Huddinge AIS20:38.3423
16 Kim Karlsen68Huddinge AIS21:08.0824
Johannes Öjhagen85Huddinge AISej start-
Sven Petersson93Huddinge AISej start-


M Häck 110m107 cm
Final0,522 maj 
Fredrik Samuelsson95Hässelby SK14.61
Marvin Tay90Spårvägens FK14.62


M Häck 400m91 cm+ P19
Final20 maj 
Jonas Tollefors90Vallentuna FK58.36
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö58.51
Dennis Elms Jansson 95Huddinge AIS61.14


M Höjd
21 maj 
Fredrick Ekholm94Huddinge AIS200
Anton Johansson93Huddinge AIS164

155158161164167185190194197200204
A.Johanssonooooxxx
F.Ekholm-----ooooxoxxx


M Stav
20 maj 
Fredrick Ekholm94Huddinge AIS461
Jonathan Howser02Täby IS321

281301311321331421431441451461471
J.Howserxooxxoxxoxxx
F.Ekholm-----oxoooxxoxxx


M Längd
20 maj 
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK6,46

1 2 3 4 5 6 
C.Söderström Esko6,460,7X-0,1X0,8X0,06,311,76,340,2


M Tresteg
22 maj 
Erik Ehrlin90Hammarby IF15,84
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK14,60
Timothy Olsson98Hammarby IF12,67

1 2 3 4 5 6 
E.Ehrlin15,34+0,813,57+0,2X0,015,84+1,3X+1,615,62+2,6
T.Olsson12,67+0,8X+1,8X+1,7X+2,5X-0,2X+3,6
C.Pool WiklundX+1,8X+2,4X+1,9X+0,3X+1,714,60-0,2


M Kula7.26 kg
21 maj 
Fredrick Ekholm94Huddinge AIS12,33
Anton Johansson93Huddinge AIS7,38

1 2 3 4 5 6 
F.EkholmX11,70XX11,8812,33
A.Johansson6,897,107,007,137,387,38


M Diskus2.0 kg
20 maj 
Matthew Brown80Hammarby IF49,66
Gabriel Heen95Hässelby SK38,28
Patrick Lindfors70Mälarhöjdens IK35,02
Fredrick Ekholm94Huddinge AIS34,13

1 2 3 4 5 6 
G.Heen37,5337,96XX38,2836,25
M.BrownXX49,6647,8149,1048,93
P.Lindfors31,9133,5233,7132,2332,8735,02
F.Ekholm20,7130,5334,1330,90--


M Spjut800 g
22 maj 
Gabriel Heen95Hässelby SK56,73
Bengt Rilegård67Stockholm FTF53,44
Tomas Lundberg95IFK Lidingö52,05
Joel Jansson93Bollnäs FIK46,34
Fredrick Ekholm94Huddinge AIS43,38
André Stranmines Lundberg96Tyresö FK39,74

1 2 3 4 5 6 
J.Jansson45,0642,0342,1742,2144,7246,34
F.Ekholm41,9443,38----
A.Stranmines L37,8938,3138,6639,74--
B.Rilegård51,3650,3853,2853,44X52,02
T.Lundberg50,2647,87X52,0549,12X
G.Heen55,3555,0055,3456,7354,3853,77


M 3000m hinder91 cm
Final20 maj 
Simon Sundström98IFK Lidingö 9:22.28


P19 100m
Final0,620 maj 
Peter Heen97Huddinge AIS11.52
Gregorios Kyriakoudis97Hässelby SK11.67
Alexander Strid98Hässelby SK11.70
Malcolm Odero98Hammarby IF11.95
Wilhelm Eidenstedt98Hässelby SK12.17
Davide Svärdelid97Huddinge AIS12.26
Aziz Amini97Huddinge AIS12.64


P19 200m
Final0,822 maj 
Joakim Karlsson97Finspångs AIK22.95
Oskar Motta98Upsala IF23.10
Mohammed Muhsin97GoIF Tjalve23.25
Viktor Wahlén Diederichsen98Spårvägens FK23.26JDM 1
Peter Heen97Huddinge AIS23.57JDM 2
Axel Abrahamsson 98Bromma IF24.06JDM 3
Aziz Amini97Huddinge AIS25.19
Ahmed Bahaa00Huddinge AISej start


P19 400m+ P16
Final21 maj 
Timothy Olsson98Hammarby IF52.32
Gregorios Kyriakoudis97Hässelby SK53.83
Malcolm Odero98Hammarby IF55.42
Aziz Amini97Huddinge AIS57.89


P19 800m
Final21 maj 
Erik Rosqvist98Spårvägens FK 1:58.5059.92
Adel Araya98Spårvägens FK 1:59.3859.70
Axel Alness Borg98IFK Lidingö 2:03.2560.08
Oliver Löfqvist98Spårvägens FK 2:05.2561.73
Marcus Häggh98Huddinge AIS 2:06.2361.19
Samiel Berhe98Hammarby IF 2:07.3260.39


P19 1500m
Final22 maj 
Samiel Berhe98Hammarby IF 4:31.86


P19 5000m
Finalheat 122 maj 
Simon Sundström98IFK Lidingö14:55.651

Finalheat 222 maj 
Ludvig Johansson98IFK Lidingö18:26.862


P19 Häck 110m100 cm
Final0,222 maj 
Viktor Wahlén Diederichsen98Spårvägens FK15.64
Axel Abrahamsson 98Bromma IF17.35


P19 Häck 400m91 cm+ M
Final20 maj 
Fredrik Kihlblom98Huddinge AIS56.53
Jesper Rilegård98IFK Lidingö59.69
Axel Abrahamsson 98Bromma IF61.91
Jesper Nyman98Hanvikens SK65.19


P19 Höjd
21 maj 
Jesper Nyman98Hanvikens SK173
Axel Abrahamsson 98Bromma IF167

158161164167170173176
A.Abrahamsson -xoooxxx
J.Nymanoooooxoxxx


P19 Stav
20 maj 
Edvin Hagberg99Turebergs FK381
Axel Abrahamsson 98Bromma IF331

281301321331341351361371381391
E.Hagbergooxooxxx
A.Abrahamsson o-xx-oxxx


P19 Längd
22 maj 
Alexander Strid98Hässelby SK6,32
Axel Abrahamsson 98Bromma IF6,04
Wilhelm Eidenstedt98Hässelby SK5,83
Anders Olsson56Huddinge AIS5,37veteran
Sture Holmberg51Huddinge AIS4,92veteran

1 2 3 4 5 6 
A.Abrahamsson 5,97-1,0X-0,85,680,25,912,3-6,042,3
A.StridX0,0X2,7X-0,4X1,96,321,03,001,4
W.EidenstedtX1,6X0,5X0,05,831,1X2,34,340,0
S.HolmbergX-0,74,880,6-4,921,6-4,880,5
A.Olsson5,290,3-5,340,05,191,85,370,05,100,1


P19 Tresteg
20 maj 
Timothy Olsson98Hammarby IF13,59
Albin Boestad97IFK Lidingö13,45
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK0,00

1 2 3 4 5 6 
C.Pool WiklundX1,1X2,0-X0,2X2,7X0,9
A.Boestad13,291,113,451,313,290,8X1,413,361,813,410,0
T.Olsson13,590,0X1,4X1,213,500,811,750,6X1,1


P19 Kula6.0 kg
21 maj 
Jesper Nyman98Hanvikens SK9,38
Axel Abrahamsson 98Bromma IF7,96

1 2 3 4 5 6 
J.Nyman9,388,93X9,128,828,92
A.Abrahamsson 7,967,496,257,897,837,27


P19 Diskus1.75 kg
20 maj 
Sebastian Ruthström97Spårvägens FK38,03
Carl Krüsell Berg98Hammarby IF35,44
Axel Abrahamsson 98Bromma IF24,67
Jesper Nyman98Hanvikens SK24,05

1 2 3 4 5 6 
C.Krüsell BergX33,22X33,4934,4235,44
S.Ruthström38,03X36,26XXX
A.Abrahamsson -23,5424,67---
J.Nyman22,6822,90XXX24,05


P19 Slägga6.0 kg
22 maj 
Carl Krüsell Berg98Hammarby IF41,90

1 2 3 4 5 6 
C.Krüsell Berg38,8241,65X38,59X41,90


P19 Spjut800 g
22 maj 
Viktor Wahlén Diederichsen98Spårvägens FK42,12

1 2 3 4 5 6 
V.Wahlén Diederic40,5138,6642,1238,6538,9838,62


P17 100m
Final0,720 maj 
Staffan Risberg99Turebergs FK11.72
Love Eriksson Nilsfors99Hammarby IF11.80
Valentin Strohkirch99Danderyds SK11.89
Thomas Rydh-Sternbeck99Österhaninge IF12.18
Abel Binyam99Huddinge AIS13.15


P17 200m
Final0,422 maj 
Ahmed Bahaa00Huddinge AIS22.92
Arvid Friberg99Danderyds SK24.29UDM 1
Valentin Strohkirch99Danderyds SK24.54UDM 2
Abel Binyam99Huddinge AIS26.36UDM 3


P17 800m
Final21 maj 
Jesper Sjölund99Spårvägens FK 2:07.8962.38


P17 1500m
Final22 maj 
Robel Debesay98Hässelby SK 4:25.68


P17 Häck 110m91 cm
Final0,622 maj 
Tobias Hammarqvist99Österhaninge IF15.87
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK16.01


P17 Höjd
22 maj 
Hampus Carlens99IFK Lidingö194UDM 1
Anton Ledell99Huddinge AIS187UDM 2

175178181184187190194198
A.Ledelloxooxoxoxxx
H.Carlens---oooxxoxxx


P17 Längd
21 maj 
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK6,44
Thomas Rydh-Sternbeck99Österhaninge IF6,36
Love Eriksson Nilsfors99Hammarby IF5,64

1 2 3 4 5 6 
L.Eriksson Nilsfo5,390,05,290,0X+0,35,64+1,15,40+0,35,48+0,7
C.Söderström Esko6,25+1,1X+1,76,44+1,46,260,06,39+1,04,69+2,5
T.Rydh-Sternbeck6,130,0X+0,2X+2,3X+0,16,15+1,46,36+0,9


P17 Tresteg
20 maj 
Thomas Rydh-Sternbeck99Österhaninge IF12,77
Love Eriksson Nilsfors99Hammarby IF12,06

1 2 3 4 5 6 
T.Rydh-Sternbeck12,771,712,650,0-X0,012,701,012,630,0
L.Eriksson Nilsfo11,700,711,720,311,900,312,061,611,962,511,920,8


P17 Spjut700 g
22 maj 
Valentin Strohkirch99Danderyds SK35,93
Arvid Friberg99Danderyds SK30,27

1 2 3 4 5 6 
V.Strohkirch29,6031,1230,5735,9331,0734,47
A.Friberg28,7830,2729,10X19,90X


P16 100m
Försök heat 1-0,320 maj 
Ahmed Bahaa00Huddinge AIS11.31q
Philip Ludwigs00Danderyds SK11.71q
Lukas Mattsson00Huddinge AIS12.44q
Erik Vikman00Huddinge AIS12.74q

Försök heat 20,220 maj 
Felix Prins00Hammarby IF11.76q
Andreas Cigéhn00Täby IS12.03q
Timmy Karlsson00Huddinge AIS12.08q
Filip Nyström00Turebergs FK12.34q
Pontus Olofsson00Mälarhöjdens IK13.36

Final-0,320 maj 
Ahmed Bahaa00Huddinge AIS11.29
Felix Prins00Hammarby IF11.64
Philip Ludwigs00Danderyds SK11.80
Andreas Cigéhn00Täby IS12.09
Timmy Karlsson00Huddinge AIS12.19
Erik Vikman00Huddinge AIS12.85
Filip Nyström00Turebergs FKej start
Lukas Mattsson00Huddinge AISej start


P16 200m
Final0,122 maj 
Mikael Lundkvist00Huddinge AIS23.86UDM 1
Felix Prins00Hammarby IF24.09UDM 2
Andreas Cigéhn00Täby IS24.48UDM 3
Erik Thunqvist00Bromma IF25.49
Sebastian Isakson02Täby IS25.88
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK27.12
Ahmed Bahaa00Huddinge AISej start


P16 400m+ P19
Final21 maj 
Alexander Nyman00Hanvikens SK58.08


P16 800m
Final21 maj 
Nils Jonsson00Danderyds SK 2:00.9960.65
Leo Kvisth00Spårvägens FK 2:07.2361.68
Viktor Zackrisson00IFK Tumba 2:12.0263.61
Johan Ekberg00Hammarby IF 2:12.8663.22
Xander Friberger00Spårvägens FK 2:14.6162.06
Jacob Tysen Holmberg00Hässelby SK 2:23.4463.99


P16 1500m
Final22 maj 
Johan Ekberg00Hammarby IF 4:36.53UDM 1
Max Karlsson00Enhörna IF 4:43.21
Khalil Ahmed00Akalla Run 4:51.76UDM 2


P16 Hinder 2000m91 cm
Final20 maj 
Johan Ekberg00Hammarby IF 6:59.41
Viktor Zackrisson00IFK Tumba 7:05.30


P16 Häck 110m91 cm
Final0,622 maj 
Erik Thunqvist00Bromma IF16.86


P16 Häck 300m84 cm
Final20 maj 
Mikael Lundkvist00Huddinge AIS43.28


P16 Höjd
22 maj 
Erik Thunqvist00Bromma IF163

150155159163167171175178181184
E.Thunqvist--xooxxx


P16 Stav
21 maj 
Gustav Magnusson00Nyköpings BIS391
Jacob Palmerstedt00Hammarby IF311

271281291301311321341351361371381391401
G.Magnusson------xxooxoxoxxooxxx
J.Palmerstedtooooxxoxxx


P16 Längd
21 maj 
Felix Prins00Hammarby IF6,30
Alexander Nyman00Hanvikens SK6,09
Gustav Magnusson00Nyköpings BIS5,98
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK5,40

1 2 3 4 5 6 
A.Nyman5,61+2,43,89+0,3X+2,16,09+1,4X+1,25,79+1,7
F.Prins6,17+3,26,30+2,16,29+1,46,11+1,46,04+0,86,300,0
G.Magnusson5,870,05,75+0,9X+1,4X+0,4X+0,65,980,0
J.Tysén HolmbergX+1,45,40+0,2X+3,0X+2,35,18+1,1X0,0


P16 Tresteg
20 maj 
Alexander Nyman00Hanvikens SK12,45

1 2 3 4 5 6 
A.Nyman11,550,012,070,012,091,412,221,9X0,012,451,2


P16 Kula5.0 kg
20 maj 
Lukas Björninger00Turebergs FK14,73
Pontus Olofsson00Mälarhöjdens IK8,48

1 2 3 4 5 6 
P.Olofsson7,608,058,288,428,487,63
L.Björninger13,2214,73X14,3913,9514,38


P16 Diskus1.5 kg
21 maj 
Lukas Björninger00Turebergs FK39,56
Simon Bjärnlöf Segerlind00Eksjö Södra IK35,22
Malex Åkerblom00IFK Lidingö31,04
Pontus Olofsson00Mälarhöjdens IK19,58

1 2 3 4 5 6 
M.ÅkerblomXX25,7529,88X31,04
P.OlofssonXX17,72X19,5819,47
L.Björninger39,5639,21X39,20X37,04
S.Bjärnlöf Segerl35,2234,12XX34,03X


P16 Slägga5.0 kg
22 maj 
Ivar Moisander00Huddinge AIS50,28
Simon Bjärnlöf Segerlind00Eksjö Södra IK45,48
Carl Widenholm00Hellas FK38,67

1 2 3 4 5 6 
I.Moisander49,7649,6950,2849,3249,3548,10
S.Bjärnlöf Segerl41,4145,4843,6741,34X42,50
C.Widenholm34,7737,1538,6735,22X38,34


P16 Spjut700 g
22 maj 
Carl Widenholm00Hellas FK57,48
Elliot Cigéhn00Täby IS38,51
Jacob Palmerstedt00Hammarby IF38,07
Malex Åkerblom00IFK Lidingö35,64

1 2 3 4 5 6 
M.Åkerblom35,6431,2335,3033,4934,0734,95
E.Cigéhn38,5137,8236,9337,6737,4635,73
C.WidenholmX57,4854,69XXX
J.Palmerstedt38,0037,5536,2238,07X37,41


P15 80m
Försök heat 1-2,521 maj 
Elias Lindahl01Täby IS10.03q
William Gardell01Spårvägens FK10.19
Oskar Nummelin01Huddinge AIS10.20
William Rundbjörk01Hammarby IF10.75
Cédric Corman01Bromma IF11.03
Emil Lavett01Hammarby IF11.86

Försök heat 2-0,221 maj 
Imran Lernebo01Spårvägens FK 9.89q
Daniel Simic Rithnesberg01Hammarby IF10.00q
Alex Emahazion01Huddinge AIS10.01q
Leon Johansson01Hammarby IF10.16q
Lukas Olsson01Upsala IF10.72
Filip Ahlberg 01Bromma IF10.72
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF10.76

Försök heat 3-0,521 maj 
Elias Sahlin01IFK Lidingö 9.88q
Markus Lantto01Bromma IF10.08q
Marcus Hagerud01Spårvägens FK10.12q
Gabriel Larsson Stewart01Bromma IF10.37
Gustaf Möller01Upsala IF10.38
Jonas Grapne01Mälarhöjdens IK10.43

Final-0,821 maj 
Imran Lernebo01Spårvägens FK 9.68
Elias Sahlin01IFK Lidingö 9.72
Elias Lindahl01Täby IS 9.82
Daniel Simic Rithnesberg01Hammarby IF 9.89
Markus Lantto01Bromma IF 9.91
Alex Emahazion01Huddinge AIS 9.98
Marcus Hagerud01Spårvägens FK10.07
Leon Johansson01Hammarby IF10.28


P15 300m
Final22 maj 
Albert Nygren01Upsala IF36.41
Elias Lindahl01Täby IS38.09UDM 1
Imran Lernebo01Spårvägens FK38.09UDM 2
Markus Lantto01Bromma IF38.62UDM 3
Gabriel Larsson Stewart01Bromma IF39.73
Anton Sjölund01Spårvägens FK40.54
Filip Ahlberg 01Bromma IF41.87
Ludvig Siderberg01Hammarby IF45.01


P15 800m
Final21 maj 
Gustav Gahne01Spårvägens FK 2:05.1965,25
Anton Axelsson01Hässelby SK 2:06.7962,82
Johan Friberg01Hässelby SK 2:11.55
Max Bechtel01Hässelby SK 2:11.7463,50
Anton Sjölund01Spårvägens FK 2:13.7462,26
Aleksi Andreev01Spårvägens FK 2:14.8964,69
Filip Söderberg01Hammarby IF 2:15.1365,54
Filip Ahlberg 01Bromma IF 2:15.4863,65
Cédric Corman01Bromma IFej start64,05


P15 2000m
Final22 maj 
Aleksi Andreev01Spårvägens FK 6:46.10
Jesper Lidmar01Huddinge AIS 6:46.13


P15 Hinder 1500m76 cm
Final20 maj 
Simon Martinsson01Österhaninge IF 4:57.84
Axel Glavare Karlsson01Täby IS 5:01.14


P15 Häck 80m84 cm
Final0,222 maj 
Carl af Forselles01Hellas FK11.09
Jonatan Håkansson01Hammarby IF12.56
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF12.95
Jonas Grapne01Mälarhöjdens IK13.41
Harald Gemmel01Hammarby IF14.29


P15 Häck 300m76 cm
Final20 maj 
Carl af Forselles01Hellas FK41.03UDM 1
Johan Claeson01Tranås AIF41.33
Markus Lantto01Bromma IF46.18UDM 2
Filip Ahlberg 01Bromma IF47.53UDM 3
Jonatan Håkansson01Hammarby IF47.73
Harald Gemmel01Hammarby IF52.76


P15 Höjd
20 maj 
Elias Sahlin01IFK Lidingö192
Theodor Duvert01IFK Märsta170
Daniel Simic Rithnesberg01Hammarby IF167
Enzo Fors01Tyresö FK164
Olle Hammarberg01Huddinge AIS161
Ludvig Gileborn01Hässelby SK158
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF154

150154158161164167170173176185192195
L.Gilebornooxxx
E.Forsoooxoxxx
T.Duvertoooxooxxx
O.Hammarbergxooxxoxxoxxx
A.Abrahamsson oxxoxxx
D.Simic Rithnesbeoooxxoxoxoxxx
E.Sahlinooxxoxxx


P15 Stav
22 maj 
Noah Ander01Bromma IF311UDM 1
Theodor Duvert01IFK Märsta281
Harald Gemmel01Hammarby IF281UDM 2
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF241UDM 3

211221231241251261271281291301311321
T.Duvertooooxxx
H.Gemmeloxoxoxxoxxx
N.Andero-ooxxx
A.Abrahamsson ooxxoxoxxx


P15 Längd
22 maj 
Carl af Forselles01Hellas FK6,34
Elias Sahlin01IFK Lidingö6,11
Imran Lernebo01Spårvägens FK5,89
Alex Emahazion01Huddinge AIS5,67
Måns Birkoff01Huddinge AIS5,50
Daniel Simic Rithnesberg01Hammarby IF5,49
Anton Andreassen01Huddinge AIS5,32
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF5,10
William Rundbjörk01Hammarby IF0,00
Olle Hammarberg01Huddinge AIS0,00

1 2 3 4 5 6 
A.Abrahamsson 5,041,73,630,05,101,53,391,9-X0,0
C.af Forselles6,160,56,000,06,120,66,161,35,871,76,340,0
O.HammarbergX0,0X1,6X2,2---
A.Emahazion5,451,1X1,45,671,3X2,0X1,24,400,0
A.Andreassen5,312,15,312,24,862,05,321,3X2,83,281,3
W.RundbjörkX2,9X0,3X0,4---
D.Simic Rithnesbe5,491,7X0,2X2,1X0,9X1,9X0,8
I.Lernebo5,560,45,661,4X2,4X0,35,891,5X0,0
E.Sahlin5,630,0X0,65,840,96,032,26,060,06,111,7
M.BirkoffX0,3X0,85,410,15,281,0X0,15,500,1


P15 Tresteg
21 maj 
Carl af Forselles01Hellas FK13,35UDM 1
Lukas Olsson01Upsala IF11,37
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF11,10UDM 2
Anton Andreassen01Huddinge AIS11,10UDM 3
Cédric Corman01Bromma IF10,50

1 2 3 4 5 6 
A.Abrahamsson X+0,910,820,0X+0,9X-0,7X+0,511,10+0,8
A.AndreassenX+1,4X0,0X0,0X-0,2X+0,911,100,0
L.Olsson11,360,0X0,0X+0,311,240,0X+0,911,370,0
C.af Forselles13,230,013,27+0,5-13,35+0,5-13,28+0,5
C.CormanX+0,410,24+0,89,73+0,910,50+0,610,24+0,79,99+0,8


P15 Kula4.0 kg
20 maj 
Victor Wisen01Upsala IF13,37
Oliwer Raitis01Huddinge AIS10,49UDM 1
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF9,95UDM 2

1 2 3 4 5 6 
A.Abrahamsson 9,839,959,859,868,539,76
V.Wisen12,8112,8913,1012,4413,3713,05
O.Raitis10,499,839,909,669,429,89


P15 Diskus1.0 kg
20 maj 
Victor Wisen01Upsala IF36,97
Johannes Lilius01Huddinge AIS36,13UDM 1
Theodor Duvert01IFK Märsta33,14
Arvid Askensjö01IFK Lidingö25,55UDM 2
Lucas Stjärnfelt01IF Åland25,01
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF24,81UDM 3
Theo Scharp-Brilly01IFK Lidingö24,75
Oliwer Raitis01Huddinge AIS23,31
Daniel Simic Rithnesberg01Hammarby IF0,00

1 2 3 4 5 6 
A.AskensjöX17,79X25,5224,2925,55
O.RaitisX23,3122,0420,2720,7321,57
D.Simic RithnesbeXXX---
A.Abrahamsson X16,33X17,9024,8121,03
J.Lilius36,1333,5333,5436,06XX
V.WisenXX24,79X34,4336,97
L.Stjärnfelt21,22X24,4125,0124,8822,69
T.DuvertXX23,6530,4633,14X
T.Scharp-BrillyXX21,02XX24,75


P15 Slägga4.0 kg
22 maj 
Johannes Lilius01Huddinge AIS40,94
Oskar Nummelin01Huddinge AIS31,53
Oliwer Raitis01Huddinge AIS25,59

1 2 3 4 5 6 
O.Nummelin30,0131,5330,8026,92-30,55
O.Raitis22,8125,5924,8324,3023,9624,91
J.LiliusX40,94X39,3640,6940,03


P15 Spjut600 g
22 maj 
Theodor Duvert01IFK Märsta39,97
Arvid Askensjö01IFK Lidingö36,73
Elias Lindahl01Täby IS34,96
Leon Johansson01Hammarby IF33,93
Oliwer Raitis01Huddinge AIS30,01
Emil Lavett01Hammarby IF28,31
Jonatan Håkansson01Hammarby IF27,12
Daniel Simic Rithnesberg01Hammarby IF25,76
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF22,30

1 2 3 4 5 6 
L.Johansson24,7233,9332,9427,1925,9830,34
O.Raitis27,2226,9130,0124,1921,4823,90
A.Askensjö35,3433,5936,7334,6633,9732,09
D.Simic RithnesbeX25,6524,6719,1920,7625,76
E.Lindahl33,3334,9631,9632,4831,6734,08
T.Duvert36,7639,5338,9039,7036,9739,97
A.Abrahamsson 22,3021,4521,77---
J.Håkansson27,12X27,0826,8425,30-
E.Lavett22,7125,5026,8628,3125,3126,62


P14 80m
Försök heat 121 maj 
Zion Eriksson02Täby IS10.10q
Jonathan Howser02Täby IS10.96
Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK11.41
Viktor Möller02Hässelby SK11.60
Mert Affan02Mälarhöjdens IK11.66
Melker Tingberg02Hässelby SK11.78
Kalle Einarsson02Mälarhöjdens IK12.18

Försök heat 221 maj 
Gabriel Vikic02Visby IF Gute FIK 9.98q
Sebastian Isakson02Täby IS10.55q
Ludvig All02Täby IS10.63q
Måns Boshuis02IFK Lidingö10.74q
Lukas Hanzon Lukin02Hammarby IF11.41
Patrik Hedman02Huddinge AIS11.79
David Parmryd02IF Linnéa11.95

Försök heat 321 maj 
André Barroso Johansson02Hammarby IF10.16q
Oliver Papinski02Täby IS10.43q
Emanuel Lindqvist02Tyresö FK10.74q
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK10.88
Anton Runemar02Täby IS10.98
Esrom Abreham02Hässelby SK11.04
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS11.22

Final0,521 maj 
Gabriel Vikic02Visby IF Gute FIK 9.63
Zion Eriksson02Täby IS 9.76
André Barroso Johansson02Hammarby IF 9.98
Oliver Papinski02Täby IS10.34
Sebastian Isakson02Täby IS10.46
Emanuel Lindqvist02Tyresö FK10.60
Måns Boshuis02IFK Lidingö10.70
Ludvig All02Täby IS10.78


P14 800m
Final21 maj 
Julius Mördrup02IFK Lidingö 2:19.5069,07
Erik Friberg02Hammarby IF 2:27.5071,79
Gustav Engström02Tyresö FK 2:30.2174,26
David Parmryd02IF Linnéa 2:37.6378,84
Erik Geideby02Boo IF 2:39.1179,45
William Hedenberg02Boo IF 2:39.1976,75


P14 2000m
Final22 maj 
Sebastian Christenson02Turebergs FK 7:18.75
Erik Friberg02Hammarby IF 7:43.08
Martin Larsson71Huddinge AIS 8:20.96M45


P14 Häck 80m84 cm
Final0,522 maj 
Ludvig All02Täby IS12.75
Sebastian Lind02IFK Tumba15.78
Mert Affan02Mälarhöjdens IK17.41
Måns Boshuis02IFK Lidingöej start
Filip Lublin02IFK Tumbaej start


P14 Häck 300m76 cm
Final20 maj 
Ludvig All02Täby IS44.75
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS50.10


P14 Höjd
21 maj 
Erik Dahlberg02Turebergs FK167
André Barroso Johansson02Hammarby IF164
Måns Boshuis02IFK Lidingö154
William Hedenberg02Boo IF154
Sebastian Isakson02Täby IS154
Erik Friberg02Hammarby IF146
Erik Geideby02Boo IF137
Patrik Hedman02Huddinge AIS132

127132137142146150154158161164167170
E.Friberg-ooooxx-
E.Geideby-xooxxx
E.Dahlberg-ooooooxooxoxxoxx-
W.Hedenberg-oooooxoxxx
A.Barroso Johanss-----oooooxxx
S.Isakson---oxxooxoxxx
M.Boshuis-oooooox--
P.Hedman-oxxx


P14 Stav
22 maj 
Jonathan Howser02Täby IS321
Rasmus Miller02Turebergs FK201

201211281291301311321331
R.Millerxxoxxx
J.Howsero-oooxxx


P14 Längd
22 maj 
Ludvig All02Täby IS5,49
Oliver Papinski02Täby IS5,45
Måns Boshuis02IFK Lidingö5,34
Sebastian Isakson02Täby IS4,85
Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK4,84
William Hedenberg02Boo IF4,83
Erik Geideby02Boo IF4,43
Melker Tingberg02Hässelby SK4,28
Sebastian Christenson02Turebergs FK4,28
10 Patrik Hedman02Huddinge AIS4,20
11 Hugo Olsson02Turebergs FK4,18
12 Sebastian Lind02IFK Tumba4,14
13 Erik Friberg02Hammarby IF4,01
14 Jacob Häggström02Hammarby IF3,83
Pontus Carlström02Hammarby IFX

1 2 3 4 5 6 
W.HedenbergX0,04,830,04,700,04,290,9
J.Häggström3,830,02,481,5X0,7X0,0
E.Geideby4,350,04,431,34,400,24,210,7
M.Boshuis5,340,05,170,0X0,25,240,0
S.Christenson4,090,04,281,14,000,44,040,0
S.Isakson4,770,0X0,14,821,14,851,3
L.All4,980,95,290,05,350,75,490,0
S.LindX0,04,080,34,140,03,740,0
M.Tingberg4,280,23,782,44,101,13,960,9
P.CarlströmX0,0X2,2X1,5X1,4
P.Hedman4,200,04,200,54,150,04,110,0
O.Papinski5,020,65,370,05,451,1X1,6
H.OlssonX0,04,180,0X0,9X1,1
E.FribergX0,0X0,64,010,2X0,8
F.Olofsson4,640,04,840,84,760,4X0,0

22 maj 

1 2 3 4 5 6 


P14 Tresteg
21 maj 
Ludvig All02Täby IS11,44
Anton Runemar02Täby IS10,19
Patrik Hedman02Huddinge AIS9,75
David Parmryd02IF Linnéa9,02

1 2 3 4 5 6 
P.Hedman9,750,09,320,09,55+1,0X0,0
D.Parmryd9,020,08,94+1,18,840,07,750,0
L.AllX0,011,090,011,290,011,44+1,3
A.RunemarX0,0X+0,910,19-0,3X0,0


P14 Kula4.0 kg
21 maj 
Jonathan Howser02Täby IS11,39
Oliver Papinski02Täby IS11,34
Robin Isaksson02IFK Lidingö10,82
Zion Eriksson02Täby IS9,62
Emanuel Lindqvist02Tyresö FK9,12
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS8,91
Felix Rodriguez02Huddinge AIS7,26

1 2 3 4 5 6 
J.Howser10,3811,3910,7310,58
R.Isaksson10,2910,5810,82X
Z.Eriksson8,029,629,349,13
S.Sandblom8,917,557,708,18
F.Rodriguez7,207,26X6,98
O.Papinski11,3410,9910,1210,95
E.Lindqvist9,128,708,809,07


P14 Diskus1.0 kg
21 maj 
Robin Isaksson02IFK Lidingö31,35
Zion Eriksson02Täby IS28,72
Esrom Abreham02Hässelby SK26,43
Mert Affan02Mälarhöjdens IK21,96
Jonathan Howser02Täby IS20,86
Felix Rodriguez02Huddinge AIS20,29
Patrik Hedman02Huddinge AIS16,96
Lukas Hanzon Lukin02Hammarby IF15,48

1 2 3 4 5 6 
E.AbrehamX19,1721,5326,43
Z.ErikssonX28,3228,72X
R.Isaksson31,35X18,30X
L.Hanzon LukinX14,7614,4315,48
F.Rodriguez17,7120,29X19,19
J.HowserXX20,86X
M.Affan17,5720,6319,8221,96
P.HedmanX16,9616,85X


P14 Slägga4.0 kg
22 maj 
Karl Ludvik02Turebergs FK43,54
Robin Isaksson02IFK Lidingö40,37
Sebastian Sandblom02Huddinge AIS21,32
Esrom Abreham02Hässelby SK18,68

1 2 3 4 5 6 
K.LudvikX40,4643,5441,1143,3541,41
E.AbrehamX17,8618,68X15,8317,52
S.SandblomX20,3321,1221,3221,0620,98
R.IsakssonX37,2440,37XXX


P14 Spjut600 g
22 maj 
Robin Isaksson02IFK Lidingö36,76
Jonathan Howser02Täby IS34,43
Oliver Papinski02Täby IS33,84
Zion Eriksson02Täby IS33,60
Emanuel Lindqvist02Tyresö FK31,55
Filip Lublin02IFK Tumba30,53
Esrom Abreham02Hässelby SK29,81
Måns Boshuis02IFK Lidingö26,56
Felix Rodriguez02Huddinge AIS21,24
10 William Bergan02Huddinge AIS21,01
11 Sebastian Lind02IFK Tumba20,49
12 Hugo Olsson02Turebergs FK20,39
13 Sebastian Sandblom02Huddinge AIS15,82

1 2 3 4 5 6 
O.Papinski33,8429,9729,39X
R.Isaksson36,7633,4332,5235,53
M.Boshuis20,6226,2926,4526,56
E.Lindqvist29,1031,5528,1727,83
Z.Eriksson28,6232,2629,9633,60
S.Sandblom8,4210,37X15,82
W.Bergan20,1119,5121,01X
H.Olsson16,2920,3919,22X
F.LublinX30,5327,4326,00
J.Howser34,4330,0730,25-
F.Rodriguez21,2416,83X20,39
S.Lind20,4917,2618,8720,07
E.Abreham29,8128,7326,31X


P13 60m
-0,321 maj 
Viktor Wall03Tyresö FK 8.15q
David Thid03Huddinge AIS 8.29q
Esbjörn Eriksson03Turebergs FK 8.80q
Johan Sundgren03Huddinge AIS 8.91q
Patrik Lande03Huddinge AIS10.00

-3,121 maj 
Noah Bucht Wesslén03IF Linnéa 8.66q
Liam Wiklander03GoIF Tjalve 8.66q
John Ravegård03Hässelby SK 8.94
Hugo Liljegren03Turebergs FK 8.95
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS 9.26

0,621 maj 
Jesper Ahlin03Väsby IK 8.15q
Viktor Frisk03IFK Gnesta 8.18q
Casper Elliot03Huddinge AIS 9.02
Emil Sörqvist03Huddinge AIS 9.05
Julius Geiryd03Huddinge AIS 9.28

Final-2,421 maj 
Viktor Wall03Tyresö FK 8.18
Jesper Ahlin03Väsby IK 8.22
Viktor Frisk03IFK Gnesta 8.40
David Thid03Huddinge AIS 8.44
Noah Bucht Wesslén03IF Linnéa 8.69
Liam Wiklander03GoIF Tjalve 8.76
Johan Sundgren03Huddinge AIS 9.18
Esbjörn Eriksson03Turebergs FKej start


P13 200m
Finalheat 11,022 maj 
Viktor Wall03Tyresö FK25.271
Niklas Wall03Tyresö FK27.722
Liam Wiklander03GoIF Tjalve27.883
Esbjörn Eriksson03Turebergs FK29.006
Erik Palmaer03Turebergs FK29.509
Julius Geiryd03Huddinge AIS30.2110

Finalheat 20,922 maj 
Casper Elliot03Huddinge AIS28.514
Hugo Liljegren03Turebergs FK28.865
Emil Sörqvist03Huddinge AIS29.367
Johan Sundgren03Huddinge AIS29.398
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS30.8311


P13 600m
Final21 maj 
Viktor Frisk03IFK Gnesta 1:39.58
Niklas Wall03Tyresö FK 1:43.55
John Ravegård03Hässelby SK 1:44.03
Emil Sörqvist03Huddinge AIS 1:53.38
Wilhelm Werner03Hässelby SK 1:54.13
Noah Bucht Wesslén03IF Linnéa 2:11.10


P13 Häck 60m76 cm
Final1,022 maj 
Liam Wiklander03GoIF Tjalve10.41
Hugo Liljegren03Turebergs FK10.51
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS10.90
Hugo Ahlenius05Hässelby SK11.04
Erik Palmaer03Turebergs FK11.18
Patrik Lande03Huddinge AIS13.03


P13 Häck 200m68 cm10 häckar
Final3,020 maj 
Viktor Wall03Tyresö FK28.70
Markus Moberg03Hammarby IF30.77
Teodor Borgius03Hammarby IF32.30
Izak Warma04IK Norrköping FI34.10
Julius Geiryd03Huddinge AIS34.43
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS34.72
Casper Elliot03Huddinge AIS34.99
John Bäck06Turebergs FK36.56


P13 Höjd
22 maj 
Elliot Duvert03IFK Märsta165
David Thid03Huddinge AIS160
Albin Eriksson03Tyresö FK157
Viktor Wall03Tyresö FK157
Julius Geiryd03Huddinge AIS142
Patrik Lande03Huddinge AIS134
Johan Sundgren03Huddinge AIS134
Casper Elliot03Huddinge AIS134
Anton Säll03Huddinge AIS134
10 Adrian Lilius03Huddinge AIS130

115120125130134138142145148151154157160163165168
P.Landeoooxxooxxx
V.Walloooooxxx
E.Duvertoxoooooxxx
D.Thido-xoxoxxoxoxxx
C.Elliotooooxoxxx
J.Sundgrenooooxoxxx
J.Geirydooooxxoxxx
A.Erikssonooooooooxxx
A.Sälloooxoxoxxx
A.Liliusooooxxx


P13 Stav
21 maj 
Elliot Duvert03IFK Märsta282
David Thid03Huddinge AIS247
Johan Sundgren03Huddinge AIS237
Casper Elliot03Huddinge AIS227
Hugo Liljegren03Turebergs FK207
Anton Säll03Huddinge AIS207
Julius Geiryd03Huddinge AIS197
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS187
Teo Paganus03Turebergs FK167

167177187197207217227237247257270282300
A.Sälloooxxooxxx
C.Elliotoooooooxxx
E.Duvert---oo--xooxoooxxx
J.Hellbratt ooxxoxxx
J.Geirydxooxooxxx
T.Paganusxxoxxx
J.Sundgrenxxoxxoooxoooxoxxx
D.Thid---o-oo-oxxx
H.Liljegrenoooooxxx


P13 Längdzon
22 maj 
David Thid03Huddinge AIS5,18
Viktor Wall03Tyresö FK4,78
Liam Wiklander03GoIF Tjalve4,64
Niklas Wall03Tyresö FK4,57
Hugo Liljegren03Turebergs FK4,49
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS4,40
Emil Sörqvist03Huddinge AIS4,21
Casper Elliot03Huddinge AIS4,21
Albin Eriksson03Tyresö FK4,21
10 Julius Geiryd03Huddinge AIS4,10
11 Esbjörn Eriksson03Turebergs FK4,02
12 Patrik Lande03Huddinge AIS3,58
Anton Säll03Huddinge AIS0,00

1 2 3 4 5 6 
P.Lande3,540,03,58-2,63,55-2,2X-2,5
H.Liljegren4,30-0,44,290,04,49-0,5-
C.Elliot3,92-0,83,940,04,18-1,54,21-1,4
E.Eriksson3,940,04,020,04,00-0,93,850,0
A.SällX0,5X-1,1--
V.Wall4,550,04,474,14,78-0,94,73-1,4
L.Wiklander4,460,04,321,24,64-2,24,43-2,1
E.Sörqvist4,06-2,44,12-0,84,18-0,94,21-1,9
A.Eriksson4,071,24,13-1,53,980,04,210,0
J.Hellbratt 3,97-2,4X-1,54,20-1,54,40-0,6
D.Thid5,18-2,45,130,04,55-2,84,93-1,6
J.Geiryd4,100,03,990,0--
N.Wall4,570,04,57-1,74,48-3,24,40-1,4


P13 Trestegzon
21 maj 
David Thid03Huddinge AIS10,81
Niklas Wall03Tyresö FK10,52
Julius Geiryd03Huddinge AIS9,58
Emil Sörqvist03Huddinge AIS9,32
Patrik Lande03Huddinge AIS8,63

1 2 3 4 5 6 
E.Sörqvist9,090,09,05+0,99,290,09,320,0
D.Thid10,81+0,29,38+1,010,750,010,36+1,7
J.Geiryd9,23+0,39,580,09,43+0,39,45+0,3
P.Lande8,48+1,0X-0,38,630,08,31+0,8
N.Wall10,520,010,200,010,230,010,00+1,1


P13 Kula3.0 kg
21 maj 
Jesper Ahlin03Väsby IK13,78
Viktor Wall03Tyresö FK11,78
Teo Paganus03Turebergs FK10,13
Erik Palmaer03Turebergs FK9,36
Casper Elliot03Huddinge AIS9,00
Fredrik Frunck03Turebergs FK8,86
Esbjörn Eriksson03Turebergs FK7,33

1 2 3 4 5 6 
J.Ahlin13,78XX13,26
F.Frunck7,828,758,868,52
C.Elliot8,529,008,287,65
E.PalmaerX9,368,538,90
E.ErikssonXXX7,33
T.PaganusX9,229,4010,13
V.Wall11,789,8510,4410,84


P13 Diskus0.6 kg
21 maj 
Anton Säll03Huddinge AIS29,69
Fredrik Frunck03Turebergs FK29,61
Jesper Ahlin03Väsby IK27,55
Teo Paganus03Turebergs FK24,97
Noah Bucht Wesslén03IF Linnéa21,49
Lars Stang03Mälarhöjdens IK21,13
Hugo Liljegren03Turebergs FK19,30
Esbjörn Eriksson03Turebergs FK18,89
Johan Sundgren03Huddinge AIS17,85

1 2 3 4 5 6 
A.Säll26,7829,6924,28X
E.ErikssonX18,89XX
H.Liljegren18,1714,9319,3014,75
T.Paganus23,2324,9721,3521,33
J.Sundgren17,85XXX
F.Frunck29,09X25,0529,61
N.Bucht WesslénX19,5720,5221,49
L.Stang21,1318,13X12,16
J.Ahlin27,55XXX


P13 Slägga3.0 kg
22 maj 
Jesper Ahlin03Väsby IK34,15
Hugo Liljegren03Turebergs FK20,30
Anton Säll03Huddinge AIS19,96
Adrian Lilius03Huddinge AIS18,77
Hugo Ahlenius05Hässelby SK17,73
Lars Stang03Mälarhöjdens IK13,18

1 2 3 4 5 6 
A.LiliusX15,6615,6418,77
H.Liljegren18,7019,2620,3018,91
H.AhleniusX16,7217,7315,76
A.Säll17,90X19,9619,80
L.StangXX13,18X
J.AhlinXX34,15X


P13 Spjut400 g
21 maj 
Elliot Duvert03IFK Märsta34,38
David Thid03Huddinge AIS28,88
Erik Palmaer03Turebergs FK27,85
Teo Paganus03Turebergs FK27,58
Fredrik Frunck03Turebergs FK26,10
Anton Säll03Huddinge AIS21,67
Noah Bucht Wesslén03IF Linnéa20,97
Lars Stang03Mälarhöjdens IK20,32
Hugo Liljegren03Turebergs FK16,88

1 2 3 4 5 6 
D.Thid28,8824,2227,4525,18
A.Säll16,1421,6719,7620,82
T.Paganus22,5925,1727,5825,58
F.Frunck26,1018,7023,4823,19
E.Duvert32,2734,0332,6834,38
N.Bucht Wesslén20,9715,0813,2812,81
E.Palmaer23,2724,3727,8527,68
L.Stang18,0817,2820,3217,75
H.Liljegren16,8813,4713,0114,34


P12 60m
Försök heat 1-2,621 maj 
David Höglund04Huddinge AIS 9.15q
Felix Johansson04Huddinge AIS 9.22q
Max Rodriguez04Huddinge AIS 9.28
Jacob Vestman04Huddinge AIS 9.81
Joel Borrman04Huddinge AIS 9.90
Lukas Rudheim Nordh04Huddinge AIS10.72

Försök heat 2-4,021 maj 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK 8.96q
Filip Engström04Hammarby IF 8.97q
Linus Jonsson04Hässelby SK 9.30
Kalle Billing04Turebergs FK 9.47
Tobias Pettersson04Hammarby IF 9.62
Elias Boman04Hässelby SK10.04
Albin Sandberg04Huddinge AIS10.60

Försök heat 3-0,521 maj 
Wilhelm Waldenlind04IF Linnéa 8.78q
Oscar Niklasson04Hanvikens SK 8.93q
Erik Skoglund04Danderyds SK 8.94q
Ludvig Granberg04Huddinge AIS 9.26q
Eric Mathier04Huddinge AIS 9.30
Kelvin Bjore04Hammarby IF 9.49
Dennis Varonen04Huddinge AIS10.60

Final-0,421 maj 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK 8.65
Filip Engström04Hammarby IF 8.66
Oscar Niklasson04Hanvikens SK 8.75
Wilhelm Waldenlind04IF Linnéa 8.86
Felix Johansson04Huddinge AIS 9.10
Ludvig Granberg04Huddinge AIS 9.23
Erik Skoglund04Danderyds SK 9.24
David Höglund04Huddinge AIS 9.31


P12 200m
Finalheat 11,322 maj 
Markus Brodin04Danderyds SK28.554
Viktor Skoglund04Danderyds SK29.156
Ludvig Granberg04Huddinge AIS29.918
Max Rodriguez04Huddinge AIS30.2610
David Björklund04Hässelby SK31.2615
Jacob Vestman04Huddinge AIS32.9718
Anton Birkoff04Huddinge AIS35.5322
Adam Eriksson04Hanvikens SKej start-

Finalheat 21,222 maj 
Filip Engström04Hammarby IF27.952
Erik Skoglund04Danderyds SK29.145
Linus Jonsson04Hässelby SK29.747
Izak Warma04IK Norrköping FI30.159
Eric Mathier04Huddinge AIS30.6111
Joel Borrman04Huddinge AIS31.0314
Elias Boman04Hässelby SK31.9716
Lukas Rudheim Nordh04Huddinge AIS34.9221

Finalheat 30,922 maj 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK27.611
Oscar Niklasson04Hanvikens SK28.493
Olle Billgren04Mälarhöjdens IK30.7012
John Bäck06Turebergs FK30.7513
Hugo Andersson04Huddinge AIS32.4317
Albin Sandberg04Huddinge AIS34.2719
Dennis Varonen04Huddinge AIS34.8220
Jonathan Bergenroth04Huddinge AIS37.0623


P12 600m
Final21 maj 
Elias Engstöm04Turebergs FK 1:43.83
Linus Jansson04SLK Oxelösund 1:44.59
Viktor Skoglund04Danderyds SK 1:45.92
Wilhelm Waldenlind04IF Linnéa 1:48.62
Izak Warma04IK Norrköping FI 1:50.24
Tobias Pettersson04Hammarby IF 1:51.95
Erik Skoglund04Danderyds SK 1:56.23
Kalle Billing04Turebergs FK 1:56.78
Ludvig Granberg04Huddinge AIS 2:05.60
10 Dennis Varonen04Huddinge AIS 2:17.94
Filip Engström04Hammarby IFej start
Jacob Vestman04Huddinge AISej start
Elias Boman04Hässelby SKej start


P12 Höjd
22 maj 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK154
Linus Jonsson04Hässelby SK142
Ludvig Granberg04Huddinge AIS142
Izak Warma04IK Norrköping FI136
David Höglund04Huddinge AIS133
Dennis Varonen04Huddinge AIS133
Jacob Vestman04Huddinge AIS125
Max Rodriguez04Huddinge AIS125
Joel Borrman04Huddinge AIS120
10 Hugo Andersson04Huddinge AIS120
10 Jakob Kjellberg04Huddinge AIS120
12 David Björklund04Hässelby SK120
13 Eric Mathier04Huddinge AIS115
14 Jonathan Bergenroth04Huddinge AIS110
14 Albin Sandberg04Huddinge AIS110
14 Adam Eriksson04Hanvikens SK110
14 Anton Birkoff04Huddinge AIS110
18 Elias Boman04Hässelby SK110

100105110115120125129133136139142145148152154156
A.Erikssonoooxxx
A.Ludwigs----ooxoooxoooxxoxxooxxx
H.Andersson-oooxoxxx
A.Birkoffoooxxx
D.Björklund--oxoxxoxxx
M.Rodriguez--xoooxxoxxx
A.Sandberg-ooxxx
E.Boman-oxo-
L.Jonsson---oooooxooxoxxx
D.Höglund--oooooxox-
L.Granberg--xoooooxooxoxoxxx
E.Mathier-ooxoxxx
J.Bergenrothoooxxx
I.Warma----oooxoxoxxx
J.Kjellberg--ooxoxxx
D.Varonen-oxooooxoxoxxx
J.Vestman--oxoxxooxxx
J.Borrmanoooooxxx


P12 Stav
21 maj 
Eric Mathier04Huddinge AIS191
Albin Sandberg04Huddinge AIS161
Mille Turesson04Hanvikens SK151
Anton Birkoff04Huddinge AIS141
Ludvig Granberg04Huddinge AIS131
Dennis Varonen04Huddinge AIS131
Felix Johansson04Huddinge AIS121
Teo Larssen04Huddinge AIS111
David Höglund04Huddinge AIS0

111121131141151161171181191200
M.Turessonooooxxoxxx
T.Larssenoxxx
E.Mathieroooooooxoxxoxxx
D.Varonenoxoxxoxxx
A.Birkoffxoxoxxooxxx
D.Höglundxxx
F.Johanssonoxxoxxx
L.Granbergooxoxxx
A.Sandbergoxoooxxooxxx


P12 Längdzon
22 maj 
Linus Jonsson04Hässelby SK4,94
Alexander Ludwigs04Danderyds SK4,93
Oscar Niklasson04Hanvikens SK4,78
Erik Skoglund04Danderyds SK4,44
Izak Warma04IK Norrköping FI4,28
David Höglund04Huddinge AIS4,19
Max Rodriguez04Huddinge AIS4,19
Eric Mathier04Huddinge AIS4,08
Jacob Vestman04Huddinge AIS3,92
10 Hugo Andersson04Huddinge AIS3,81
11 Elias Boman04Hässelby SK3,78
12 Joel Borrman04Huddinge AIS3,75
13 Olle Billgren04Mälarhöjdens IK3,73
14 Dennis Varonen04Huddinge AIS3,68
15 Albin Sandberg04Huddinge AIS3,61
16 Jakob Kjellberg04Huddinge AIS3,60
17 Lukas Rudheim Nordh04Huddinge AIS3,37
18 Anton Birkoff04Huddinge AIS3,28
19 Teo Larssen04Huddinge AIS3,21
20 Jonathan Bergenroth04Huddinge AIS2,89

1 2 3 4 5 6 
T.Larssen3,210,3X0,0X0,1X1,0
J.VestmanX-2,63,760,03,920,03,75-0,7
O.Niklasson4,450,84,530,04,720,14,781,1
A.Ludwigs4,411,84,890,04,850,04,930,0
E.Mathier3,62-1,33,90-1,54,08+1,33,81-1,5
D.Höglund4,09-1,44,100,04,120,04,190,0
D.Varonen3,540,03,68-0,23,64-1,73,640,0
O.Billgren2,430,13,570,03,730,13,580,5
L.Rudheim Nordh3,370,43,240,13,200,03,301,0
I.Warma2,79-1,44,280,13,85-1,54,22-0,3
M.Rodriguez4,190,03,970,34,120,03,950,0
A.Birkoff2,910,03,16-1,03,09-1,23,28-1,4
J.BergenrothX0,02,890,02,780,32,78-2,8
J.Kjellberg3,600,03,49-0,93,330,03,19-1,8
J.Borrman3,610,03,70-0,33,731,43,75-1,3
E.Skoglund4,310,14,440,04,120,24,250,6
H.Andersson3,62-0,23,54-0,93,590,03,81-2,9
A.Sandberg3,13-1,93,61-0,93,46-0,53,54-1,5
E.Boman3,680,03,600,03,540,63,780,0
L.Jonsson4,370,04,420,04,460,74,940,0


P12 Trestegzon
21 maj 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK10,50
Linus Jonsson04Hässelby SK10,08
Hugo Winther04Turebergs FK9,40
Ludvig Granberg04Huddinge AIS8,89
Izak Warma04IK Norrköping FI8,80
John Bäck06Turebergs FK8,45
David Höglund04Huddinge AIS8,45
Felix Johansson04Huddinge AIS8,41
Joel Borrman04Huddinge AIS8,40
10 Tobias Pettersson04Hammarby IF8,38
11 Jacob Vestman04Huddinge AIS8,28
12 Mille Turesson04Hanvikens SK8,16
13 Dennis Varonen04Huddinge AIS8,11
14 Eric Mathier04Huddinge AIS8,06
15 Adam Eriksson04Hanvikens SK7,72
16 Albin Sandberg04Huddinge AIS7,69
17 Elias Boman04Hässelby SK7,68
18 Anton Birkoff04Huddinge AIS6,98

1 2 3 4 5 6 
E.BomanX0,07,680,0--
D.Varonen8,110,48,100,47,750,8X0,5
I.Warma8,800,38,290,0X1,4-
L.Jonsson9,810,610,080,010,080,1X0,0
L.Granberg8,890,08,580,08,380,0X1,6
O.Niklasson10,500,010,130,09,840,2-
H.Winther9,400,09,330,09,360,09,290,1
E.Mathier7,780,08,061,1X1,8X1,0
M.Turesson7,700,08,060,78,160,08,031,1
A.Sandberg7,690,2-7,641,17,020,7
J.Vestman8,150,08,280,0X0,8X0,0
J.Borrman8,400,08,350,98,051,98,130,0
A.Birkoff6,980,0X0,06,471,76,521,4
T.Pettersson8,380,3---
J.Bäck8,440,08,150,98,251,18,450,0
A.Eriksson7,720,37,631,27,650,77,660,9
D.Höglund8,450,08,301,18,232,3X1,6
F.Johansson8,410,0X1,28,331,48,281,1


P12 Kula3.0 kg
21 maj 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK9,22
Linus Jonsson04Hässelby SK8,02
Wilhelm Waldenlind04IF Linnéa7,57
Elias Boman04Hässelby SK7,22
Kelvin Bjore04Hammarby IF6,91
Tobias Pettersson04Hammarby IF6,90
David Höglund04Huddinge AIS6,82
Dennis Varonen04Huddinge AIS6,64
Joel Borrman04Huddinge AIS6,60
10 Eric Mathier04Huddinge AIS6,50
11 Filip Engström04Hammarby IF6,18
12 Albin Sandberg04Huddinge AIS6,14
13 Kalle Billing04Turebergs FK5,95
14 Erik Skoglund04Danderyds SK5,80
15 Teo Larssen04Huddinge AIS5,30
16 Jacob Vestman04Huddinge AIS5,28
17 Anton Birkoff04Huddinge AIS5,13

1 2 3 4 5 6 
A.Birkoff5,004,675,134,84
D.Varonen5,866,646,196,43
T.Pettersson6,606,716,906,60
O.Niklasson9,228,988,70X
K.Bjore6,916,736,29X
D.Höglund6,616,306,826,02
L.Jonsson7,238,027,457,50
E.Skoglund5,555,545,615,80
F.Engström5,415,336,185,71
W.Waldenlind6,776,805,257,57
J.Vestman5,245,284,935,06
T.Larssen4,414,865,305,02
J.Borrman6,606,236,336,29
K.Billing5,094,685,255,95
A.Sandberg6,145,995,906,05
E.Mathier5,845,886,505,30
E.Boman7,227,086,766,04


P12 Diskus0.6 kg
22 maj 
Linus Jonsson04Hässelby SK27,95
Adam Eriksson04Hanvikens SK18,68
Oscar Niklasson04Hanvikens SK18,22
David Höglund04Huddinge AIS18,18
Albin Sandberg04Huddinge AIS16,92
Dennis Varonen04Huddinge AIS16,75
Elias Boman04Hässelby SK16,50
Hugo Andersson04Huddinge AIS16,20
Jacob Vestman04Huddinge AIS15,37
10 Jakob Kjellberg04Huddinge AIS13,69
11 Joel Borrman04Huddinge AIS12,61
12 Anton Birkoff04Huddinge AIS11,57
13 Eric Mathier04Huddinge AIS10,28
14 David Björklund04Hässelby SK10,11

1 2 3 4 5 6 
J.Borrman11,77XX12,61
L.JonssonX27,95XX
J.Vestman13,1215,3714,1114,95
D.Varonen16,55XX16,75
O.Niklasson18,22X15,3416,89
E.MathierX9,12X10,28
D.HöglundX13,2518,1814,76
E.Boman15,17XX16,50
A.Eriksson14,8318,6815,44X
J.KjellbergX12,2713,6911,77
H.AnderssonX16,209,6011,97
A.SandbergX14,0315,9416,92
D.Björklund9,7710,11X10,03
A.Birkoff8,9211,5711,4511,30


P12 Spjut400 g
Final21 maj 
Oscar Niklasson04Hanvikens SK31,35
Linus Jonsson04Hässelby SK24,81
Adam Eriksson04Hanvikens SK20,92
Albin Sandberg04Huddinge AIS19,46
Hugo Winther04Turebergs FK19,22
Jacob Vestman04Huddinge AIS18,92
Teo Larssen04Huddinge AIS18,25
Elias Boman04Hässelby SK17,90
Erik Skoglund04Danderyds SK17,45
10 Eric Mathier04Huddinge AIS16,36
11 David Höglund04Huddinge AIS16,08
12 Dennis Varonen04Huddinge AIS14,66
13 Ludvig Granberg04Huddinge AIS13,99
14 Joel Borrman04Huddinge AIS12,70
15 Anton Birkoff04Huddinge AIS11,41

1 2 3 4 5 6 
A.Eriksson16,8913,5220,2120,92
H.Winther19,2218,6919,0317,64
T.Larssen15,6913,9915,9218,25
J.Vestman17,3815,0716,3818,92
A.Birkoff11,1410,2910,0011,41
E.Mathier13,2716,3614,0412,08
J.Borrman12,7010,929,5011,34
L.Granberg9,368,2813,9910,93
E.Skoglund14,9017,457,3211,53
A.Sandberg19,4617,1015,6019,37
D.Höglund13,1410,4515,2216,08
L.Jonsson24,8124,1822,3224,45
E.Boman17,9016,4212,6115,06
O.Niklasson31,3529,3730,2429,86
D.Varonen14,66XX11,10


P11 60m
Försök heat 11,021 maj 
Edvin Unger05IF Linnéa 9.16q
Liam Sandberg05Huddinge AIS 9.47q
Tim Forsberg05Huddinge AIS 9.68q
Alexsander Heaton05Huddinge AIS 9.69q
Erik Lieback05Huddinge AIS10.68
Felix Elliot05Huddinge AIS11.21
Elias Tupala Bohman05Mälarhöjdens IK11.86

Försök heat 2-0,521 maj 
Oliver Chinapah Bergman05IF Linnéa 9.09q
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK 9.39q
Oscar Heaton05Huddinge AIS 9.44q
Christian Varonen05Huddinge AIS 9.64q
Emil Hestner05Huddinge AIS10.50
Petter Einarsson05Mälarhöjdens IK10.54
Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK11.02

Final0,021 maj 
Edvin Unger05IF Linnéa 9.04
Oliver Chinapah Bergman05IF Linnéa 9.16
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK 9.33
Christian Varonen05Huddinge AIS 9.57
Liam Sandberg05Huddinge AIS 9.60
Oscar Heaton05Huddinge AIS 9.81
Alexsander Heaton05Huddinge AIS 9.98
Tim Forsberg05Huddinge AIS 9.99


P11 600m
Final22 maj 
Liam Sandberg05Huddinge AIS 1:53.15
Lowe Barkvall06Turebergs FK 1:54.51
Oscar Heaton05Huddinge AIS 1:55.53
Alexsander Heaton05Huddinge AIS 1:56.65
Christian Varonen05Huddinge AIS 2:06.65
Tim Forsberg05Huddinge AIS 2:07.57
Jakob Bergström06Turebergs FK 2:12.94
Felix Elliot05Huddinge AIS 2:26.61


P11 Höjd
22 maj 
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK144
Liam Sandberg05Huddinge AIS129
Tim Forsberg05Huddinge AIS119
Alexsander Heaton05Huddinge AIS119
Felix Stenfors05Mälarhöjdens IK115
Christian Varonen05Huddinge AIS115
Felix Elliot05Huddinge AIS115
Niklas Tjus Saari05Mälarhöjdens IK115
Oscar Heaton05Huddinge AIS115
10 Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK110
11 Elias Tupala Bohman05Mälarhöjdens IK105
12 Karim Sehili05Huddinge AIS100

95100105110115119123126129132135138140142144146
N.Tjus Saariooooxoxxx
L.Sandberg--oooxoxxoxooxxx
H.Sjöbergooooxxx
A.Heaton--ooooxxx
K.Sehilixoxoxxx
T.Forsbergooooooxxx
C.Varonen-ooooxxx
F.Stenfors-ooooxxx
E.Tupala Bohmanoooxxx
N.Jakshöj---oooooooxoooooxxx
O.Heaton--ooxoxxx
F.Elliotoooxxooxxx


P11 Längdzon
21 maj 
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK4,40
Oliver Chinapah Bergman05IF Linnéa4,21
Edvin Unger05IF Linnéa4,04
Oscar Heaton05Huddinge AIS4,01
Alexsander Heaton05Huddinge AIS3,91
Christian Varonen05Huddinge AIS3,90
Liam Sandberg05Huddinge AIS3,81
Tim Forsberg05Huddinge AIS3,75
Felix Engblom05Huddinge AIS3,52
10 Niklas Tjus Saari05Mälarhöjdens IK3,45
11 Felix Stenfors05Mälarhöjdens IK3,43
12 Emil Hestner05Huddinge AIS3,42
13 Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK3,22
14 Erik Lieback05Huddinge AIS3,20
15 Felix Elliot05Huddinge AIS3,16
16 Elias Tupala Bohman05Mälarhöjdens IK2,78

1 2 3 4 5 6 
N.Tjus Saari3,32+1,63,450,03,33+1,03,21+0,9
L.Sandberg3,78+0,33,81+1,03,80+1,53,690,0
F.Elliot2,90+1,43,160,03,09+1,73,15+2,6
N.Jakshöj4,40+1,54,360,04,25+1,34,22+1,1
E.Unger3,86+1,84,040,03,95+0,63,860,0
A.Heaton3,800,03,91+0,1X+1,23,51+0,3
O.Heaton3,83+1,64,01+1,23,88+1,44,00+1,7
T.Forsberg3,490,03,70+1,03,52+0,23,75+0,4
C.Varonen3,82+1,83,90+1,03,81+2,73,430,0
E.Hestner3,42+0,83,31+0,53,23+1,93,270,0
F.Engblom3,520,0X+2,33,37+2,0X0,0
E.Lieback3,19+2,13,19+1,53,20+0,12,27+2,6
F.Stenfors3,43+1,63,40+0,53,30+1,63,20+1,3
E.Tupala Bohman2,67+1,52,57+1,22,78+0,62,64+1,2
H.Sjöberg3,11+0,33,22+2,53,03+1,42,96+3,3
O.Chinapah Bergma3,950,03,98+0,64,21+1,83,90+0,7


P11 Kula2.0 kg
21 maj 
Nikolaj Jakshöj05Väsby IK7,14
Christian Varonen05Huddinge AIS6,94
Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK6,83
Emil Hestner05Huddinge AIS6,71
Liam Sandberg05Huddinge AIS6,56
Felix Stenfors05Mälarhöjdens IK6,28
Linus Hasselkvist05Huddinge AIS5,57
Elias Tupala Bohman05Mälarhöjdens IK5,38
Tim Forsberg05Huddinge AIS5,38
10 Oscar Heaton05Huddinge AIS5,33
11 Alexsander Heaton05Huddinge AIS5,09
12 Felix Elliot05Huddinge AIS5,08

1 2 3 4 5 6 
E.Hestner6,386,696,306,71
L.Hasselkvist4,925,575,475,43
H.Sjöberg6,696,836,12X
E.Tupala Bohman5,145,184,805,38
O.Heaton5,045,324,475,33
L.Sandberg6,566,455,486,25
A.Heaton5,094,894,904,77
F.Elliot4,824,925,084,90
T.Forsberg5,384,904,804,40
F.Stenfors6,066,285,616,16
C.Varonen6,946,016,206,29
N.Jakshöj7,145,916,196,92


P11 Boll300 g
22 maj 
Christian Varonen05Huddinge AIS31,65
Oscar Heaton05Huddinge AIS28,09
Liam Sandberg05Huddinge AIS27,29
Hampus Sjöberg05Mälarhöjdens IK26,15
Leo Jordal05Huddinge AIS23,51
Tim Forsberg05Huddinge AIS23,20
Emil Hestner05Huddinge AIS22,67
Alexsander Heaton05Huddinge AIS22,55
Felix Stenfors05Mälarhöjdens IK21,53
10 Linus Hasselkvist05Huddinge AIS20,27
11 Felix Elliot05Huddinge AIS19,29
12 Niklas Tjus Saari05Mälarhöjdens IK19,14
13 Theo Jonsson05Huddinge AIS18,94
14 Karim Sehili05Huddinge AIS16,76
15 Elias Tupala Bohman05Mälarhöjdens IK14,26

1 2 3 4 5 6 
F.Stenfors21,5320,6720,3217,54
L.Sandberg22,6023,5024,9827,29
O.Heaton26,2727,9328,0926,22
L.JordalX20,3022,0323,51
L.Hasselkvist20,2718,5516,29X
C.Varonen31,6531,6331,0031,26
E.Hestner21,6122,6719,4522,42
E.Tupala Bohman14,2612,1013,3512,18
A.Heaton20,6021,3322,5521,04
T.Forsberg18,7817,3121,0723,20
H.Sjöberg26,1523,1325,0925,07
F.Elliot18,239,7419,2916,83
T.Jonsson18,9415,7918,2914,05
N.Tjus Saari16,4815,9215,7219,14
K.Sehili15,1816,7615,4516,14


P10 60m
Försök heat 10,621 maj 
Adam Hesselvall06Södertälje IF 9.29q
Joakim Gråman06Tyresö FK 9.36q
Noa Gustavsson06Spårvägens FK 9.58q
Ville Rennemark06Hanvikens SK10.06q
Vilmer Säll06Huddinge AIS10.49
Gabriel Vaalundi06Hanvikens SK11.92
Elias Ehdwall06Huddinge AISej start

Försök heat 2-1,121 maj 
Jonathan Wikström06Turebergs FK 9.37q
Filip Seltén06Österhaninge IF 9.41q
Filip Cedérus06Huddinge AIS 9.99q
Arvid Westerlund06Mälarhöjdens IK10.48q
Joar Olsson06Hanvikens SK10.71
Alfred Bergkvist06Huddinge AIS10.72
Lucas Källman06Turebergs FKej start

Försök heat 3-1,521 maj 
Jonathan Edberg06Turebergs FK 9.46q
Lowe Barkvall06Turebergs FK 9.87q
Oliver Sandberg06Huddinge AIS10.25q
Gustav Persson06Huddinge AIS10.54
Emil Klockar06Huddinge AIS10.98
Elion Reimeringer06Hanvikens SK11.63
William Loqvist06Hammarby IFej start

Försök heat 4-1,621 maj 
John Bäck06Turebergs FK 9.37q
Elias Kapell06Hammarby IF 9.59q
Melker Engström06Hammarby IF 9.62q
Oliver Lindbom06Huddinge AIS 9.99q
Marcus Liberman06Turebergs FK10.24q
Joel Wikström06Huddinge AIS10.79

Finalheat 1-0,421 maj 
John Bäck06Turebergs FK 9.23
Elias Kapell06Hammarby IF 9.23
Jonathan Edberg06Turebergs FK 9.31
Joakim Gråman06Tyresö FK 9.33
Filip Seltén06Österhaninge IF 9.35
Adam Hesselvall06Södertälje IF 9.36
Jonathan Wikström06Turebergs FK 9.39
Noa Gustavsson06Spårvägens FK 9.79

Finalheat 2-0,221 maj 
Melker Engström06Hammarby IF 9.62
Filip Cedérus06Huddinge AIS 9.86
Oliver Lindbom06Huddinge AIS 9.98
Lowe Barkvall06Turebergs FK 9.99
Oliver Sandberg06Huddinge AIS10.00
Arvid Westerlund06Mälarhöjdens IKej start
Ville Rennemark06Hanvikens SKej start
Marcus Liberman06Turebergs FKej start


P10 Längdzon
21 maj 
Elias Kapell06Hammarby IF4,45
Adam Hesselvall06Södertälje IF4,36
John Bäck06Turebergs FK4,36
Jonathan Edberg06Turebergs FK4,19
Filip Seltén06Österhaninge IF3,94
Joakim Gråman06Tyresö FK3,84
Oliver Lindbom06Huddinge AIS3,77
Noa Gustavsson06Spårvägens FK3,76
Jonathan Wikström06Turebergs FK3,74
10 William Loqvist06Hammarby IF3,65
11 Lowe Barkvall06Turebergs FK3,52
12 Oliver Sandberg06Huddinge AIS3,50
13 Vilmer Säll06Huddinge AIS3,50
14 Marcus Liberman06Turebergs FK3,47
15 Arvid Westerlund06Mälarhöjdens IK3,45
16 Emil Klockar06Huddinge AIS3,41
17 Joar Olsson06Hanvikens SK3,38
18 Ville Rennemark06Hanvikens SK3,35
19 Filip Cedérus06Huddinge AIS3,30
20 Gustav Persson06Huddinge AIS3,19
21 Joel Wikström06Huddinge AIS3,14
22 Alfred Bergkvist06Huddinge AIS3,05
23 Gabriel Vaalundi06Hanvikens SK2,85
24 Elion Reimeringer06Hanvikens SK2,49

1 2 3 4 5 6 
M.Liberman3,35+0,53,27+1,03,27+0,93,47+2,3
V.Säll3,13+1,43,30+1,93,30+1,23,500,0
L.Barkvall3,21+1,53,48+1,43,52+1,8X+0,7
F.Cedérus3,11+0,73,14+0,13,24+2,43,30+1,1
J.Wikström2,85+1,52,900,02,81+1,33,14+0,2
G.Vaalundi2,60+1,12,85+1,72,80+0,62,68+1,1
J.Bäck4,26+1,73,99+0,24,36+1,04,25+1,1
O.Lindbom3,75+1,53,77+2,13,74+1,33,34+1,0
W.Loqvist3,570,03,650,03,61+1,43,61+1,6
J.Olsson3,26+0,63,38+1,83,30+0,33,13+1,5
E.Reimeringer2,490,02,49+1,82,48+2,42,32+0,8
A.Hesselvall4,07+1,34,36+1,24,29+1,64,08+2,0
J.Edberg3,49+0,54,19+1,03,98+3,0X+1,9
N.Gustavsson3,69+0,73,630,03,76+0,13,68+1,0
V.Rennemark3,22+1,03,350,03,26+1,33,13+1,1
J.Wikström3,74+0,53,53+1,33,640,03,57+2,1
A.Westerlund3,45+1,23,40+1,23,06+0,13,25+1,2
E.Kapell4,45+1,24,20+1,74,140,04,14+2,0
G.Persson2,88+2,82,48+2,22,79+1,03,19+1,0
O.Sandberg3,50+0,73,35+1,43,42+0,53,48+1,1
E.Klockar3,34+2,93,41+1,83,23+2,33,12+2,4
F.Seltén3,53+2,03,84+1,53,88+1,43,94+1,2
J.Gråman3,550,03,78+1,13,71+1,53,84+3,0
A.Bergkvist2,990,0X+2,02,93+1,33,05+3,1


P10 Kula2.0 kg
21 maj 
Joakim Gråman06Tyresö FK8,24
Jonathan Edberg06Turebergs FK8,23
Elias Kapell06Hammarby IF8,23
Adam Hesselvall06Södertälje IF7,55
Marcus Liberman06Turebergs FK7,47
Filip Seltén06Österhaninge IF7,18
Ville Rennemark06Hanvikens SK7,17
Oliver Sandberg06Huddinge AIS6,75
Emil Klockar06Huddinge AIS6,68
10 Joel Wikström06Huddinge AIS6,51
11 Oliver Lindbom06Huddinge AIS6,37
12 Gabriel Vaalundi06Hanvikens SK6,03
13 William Loqvist06Hammarby IF5,99
14 Vilmer Säll06Huddinge AIS5,39
15 Alfred Bergkvist06Huddinge AIS5,38
16 Filip Cedérus06Huddinge AIS5,21
17 Gustav Persson06Huddinge AIS4,75
18 Joar Olsson06Hanvikens SK4,67
Elias Ehdwall06Huddinge AIS0,00

1 2 3 4 5 6 
M.Liberman7,117,47X7,22
V.Rennemark6,786,506,997,17
J.Wikström6,516,095,895,98
V.Säll5,365,395,205,38
E.EhdwallXX--
G.Vaalundi5,326,035,445,73
W.Loqvist5,475,385,695,99
G.Persson4,754,034,173,46
J.Olsson4,674,464,434,20
J.Gråman7,807,737,508,24
J.Edberg7,917,907,218,23
A.Hesselvall7,066,847,556,91
F.Seltén6,906,887,186,20
F.Cedérus4,894,955,214,97
E.Klockar6,685,926,165,59
O.Sandberg6,496,756,415,88
A.Bergkvist5,364,884,975,38
E.Kapell7,52X7,578,23
O.LindbomX6,376,066,34


P10 Boll300 g
21 maj 
Oliver Sandberg06Huddinge AIS29,35
Jonathan Edberg06Turebergs FK29,01
Lucas Källman06Turebergs FK28,86
Adam Hesselvall06Södertälje IF28,18
Joel Wikström06Huddinge AIS27,82
Elias Kapell06Hammarby IF27,79
Jonathan Wikström06Turebergs FK27,59
Emil Klockar06Huddinge AIS27,50
Marcus Liberman06Turebergs FK24,50
10 William Loqvist06Hammarby IF24,07
11 Joakim Gråman06Tyresö FK23,94
12 Joar Olsson06Hanvikens SK23,66
13 Ville Rennemark06Hanvikens SK22,07
14 Vilmer Säll06Huddinge AIS22,07
15 Filip Cedérus06Huddinge AIS18,52
16 Gabriel Vaalundi06Hanvikens SK18,39
17 Gustav Persson06Huddinge AIS18,31
18 Alfred Bergkvist06Huddinge AIS17,96
19 Filip Seltén06Österhaninge IF17,65
20 Oliver Lindbom06Huddinge AIS15,20
21 Elion Reimeringer06Hanvikens SK10,18

1 2 3 4 5 6 
A.Bergkvist17,5617,9617,9116,34
L.KällmanX26,7928,8628,02
E.Klockar27,4427,5023,21X
E.Kapell25,6027,1527,7917,92
G.Persson18,0617,8218,31X
V.Säll17,0018,1816,5522,07
E.Reimeringer9,66X9,0910,18
M.Liberman21,3923,8024,5022,94
J.Wikström25,6924,4224,2327,59
J.Gråman22,4823,94XX
A.Hesselvall26,1126,8626,2528,18
G.VaalundiX18,3917,48X
W.Loqvist16,57X21,4424,07
O.Lindbom11,5815,2014,8713,42
V.Rennemark17,4020,3222,07X
O.Sandberg18,7029,3528,9019,94
F.Cedérus17,9516,6215,2018,52
J.Olsson21,5120,4723,6620,98
J.Wikström25,0927,4427,8226,64
J.Edberg29,0126,91X26,06
F.Seltén17,4417,6517,60-


P9 60m
Försök heat 11,421 maj 
Tor Vilmar07Boo IF10.09q
Wilmer Vinnberg07Huddinge AIS10.34q
Rasmus Zander07Hanvikens SK10.51q
Felix Sundell Åneby07Tullinge-Tumba FF10.56q
Alfred Eriksson07Hanvikens SK11.00
Elias Rehn07Huddinge AIS11.13
Elliot Frost07Huddinge AIS11.53

Försök heat 2-2,121 maj 
Joel Zetterberg07Hanvikens SK10.61q
Elias Häggkvist07Huddinge AIS10.84
William Hult07Österhaninge IF10.86
Anton Hellmark07Huddinge AIS12.19
Kasper Jakshöj07Väsby IK12.34
Adam Dahlén07Hanvikens SK12.45
Anton Trygg07Hanvikens SK12.48

Försök heat 30,821 maj 
Jacob Rune07Täby IS 9.64q
Nilas Nordqvist07Huddinge AIS 9.87q
Alexander Sand07IFK Tumba10.70q
Morris All07Täby IS10.83
Hugo Bennarp07Huddinge AIS11.31
Sindri Jonasson07Hanvikens SK12.05
Theo Lundqvist07Huddinge AIS12.30

Final-2,621 maj 
Jacob Rune07Täby IS 9.82
Tor Vilmar07Boo IF 9.95
Nilas Nordqvist07Huddinge AIS 9.99
Felix Sundell Åneby07Tullinge-Tumba FF10.52
Joel Zetterberg07Hanvikens SK10.52
Rasmus Zander07Hanvikens SK10.59
Wilmer Vinnberg07Huddinge AIS10.63
Alexander Sand07IFK Tumba10.90


P9 Längdzon
21 maj 
Jacob Rune07Täby IS3,50
Tor Vilmar07Boo IF3,50
Felix Sundell Åneby07Tullinge-Tumba FF3,44
Nilas Nordqvist07Huddinge AIS3,40
Alexander Sand07IFK Tumba3,25
Joel Zetterberg07Hanvikens SK3,17
Elias Häggkvist07Huddinge AIS3,13
Wilmer Vinnberg07Huddinge AIS3,01
Rasmus Zander07Hanvikens SK2,98
10 Kasper Jakshöj07Väsby IK2,91
11 Morris All07Täby IS2,87
12 William Hult07Österhaninge IF2,84
13 Elliot Frost07Huddinge AIS2,79
14 Alfred Eriksson07Hanvikens SK2,76
15 Hugo Bennarp07Huddinge AIS2,75
16 Elias Rehn07Huddinge AIS2,67
17 Adam Dahlén07Hanvikens SK2,64
18 Anton Hellmark07Huddinge AIS2,60
19 Sindri Jonasson07Hanvikens SK2,59
20 Edvin Stenbjörn07Tullinge-Tumba FF2,47
21 Anton Trygg07Hanvikens SK2,43
22 Theo Lundqvist07Huddinge AIS2,39

1 2 3 4 5 6 
J.Zetterberg3,17+1,52,86+2,1X0,03,08+1,4
H.Bennarp2,75+0,12,47+0,22,66+0,12,50+0,2
S.Jonasson2,59+1,92,080,02,30+0,52,25+0,3
F.Sundell Åneby2,93+0,73,130,02,84+2,23,44+1,2
K.Jakshöj2,91+1,32,82+1,12,89+1,12,750,0
N.Nordqvist3,40+0,93,00+1,63,01+2,13,030,0
E.Frost2,58+1,22,79+1,12,68+1,02,68+0,2
E.Stenbjörn2,45+1,22,34+1,22,47+0,52,370,0
W.Hult2,84+0,52,83+0,32,69+0,32,75+2,4
A.Hellmark2,53+0,6X+3,52,600,02,48+1,5
T.Vilmar3,36+0,73,27+2,92,92+0,93,50+1,4
E.Rehn2,44+2,62,25+2,12,290,02,67+0,8
A.DahlénX0,02,47+1,92,640,02,570,0
E.Häggkvist2,74+1,12,85+0,53,13+0,13,000,0
W.Vinnberg2,630,02,83+1,12,60+0,13,010,0
A.Eriksson2,73+0,22,76+0,32,69+0,52,700,0
A.Trygg2,37+0,12,43+2,72,270,02,28+0,6
R.Zander2,90+1,72,980,02,90+0,22,970,0
M.All2,87+0,52,65+0,32,69+0,62,60+0,4
T.Lundqvist2,28+1,92,20+0,62,39+1,72,16+0,8
J.Rune3,21+3,83,50+1,03,50+0,93,23+1,4
A.SandX+0,93,050,03,15+1,03,25+0,4


P9 Kula2.0 kg
21 maj 
Tor Vilmar07Boo IF8,12
Morris All07Täby IS6,25
Nilas Nordqvist07Huddinge AIS5,92
Elias Häggkvist07Huddinge AIS5,24
Jacob Rune07Täby IS5,23
Hugo Bennarp07Huddinge AIS4,87
Anton Trygg07Hanvikens SK4,69
Joel Zetterberg07Hanvikens SK4,68
Elliot Frost07Huddinge AIS4,68
10 Gustav Palmaer07Turebergs FK4,58
11 William Hult07Österhaninge IF4,52
12 Kasper Jakshöj07Väsby IK4,51
13 Wilmer Vinnberg07Huddinge AIS4,38
14 Anton Hellmark07Huddinge AIS4,35
15 Rasmus Zander07Hanvikens SK4,14
16 Theo Lundqvist07Huddinge AIS4,08
Adam Dahlén07Hanvikens SK0,00

1 2 3 4 5 6 
A.Hellmark4,194,353,593,83
J.Zetterberg4,464,684,56X
M.All6,186,026,256,16
T.LundqvistX3,924,083,61
A.Trygg4,584,694,544,69
W.Vinnberg3,664,064,383,96
G.Palmaer4,524,374,584,12
E.Frost4,234,32X4,68
A.DahlénX---
E.Häggkvist4,755,245,134,76
W.Hult3,314,484,523,73
N.Nordqvist5,365,855,925,88
T.Vilmar7,938,127,847,84
J.Rune4,184,495,234,00
R.Zander4,124,143,974,10
H.Bennarp4,874,804,354,83
K.Jakshöj4,144,064,034,51


P8 60m
Försök heat 11,422 maj 
Ricky Wahlberg08Österhaninge IF10.73q
Martin Bergström08Turebergs FK11.26
Edgar Micaux Obol08Turebergs FK11.40
Noel Sandberg08Huddinge AIS11.49
Eskil Ullberg08Huddinge AIS12.29
Isak Jervelius08Huddinge AIS13.73

Försök heat 20,922 maj 
Ruben Norberg08Örbyhus IF10.37q
Algot Särnbrink08Huddinge AIS10.37q
Tobias Frodin08Österhaninge IF10.87q
Vincent Ylien08Huddinge AIS11.21q
Joel Bäck08Turebergs FK11.25
Cameron Miglis-Wynter08IF Linnéa12.98

Försök heat 3-0,722 maj 
Oscar Johansson08Hanvikens SK10.39q
Noah Widarsson08Österhaninge IF11.22q
Vilgot Sallander08IF Linnéa11.29
Zebaztian Raitis08Huddinge AIS11.70
Douglas Bedarvik08Huddinge AIS12.14
Bore Guldvarg08Huddinge AISej start
David Lestaric08Huddinge AISej start

Final0,422 maj 
Oscar Johansson08Hanvikens SK10.30
Ruben Norberg08Örbyhus IF10.47
Ricky Wahlberg08Österhaninge IF10.54
Algot Särnbrink08Huddinge AIS10.58
Tobias Frodin08Österhaninge IF11.04
Noah Widarsson08Österhaninge IF11.51
Vincent Ylien08Huddinge AIS11.54


P8 Längdzon
22 maj 
Ruben Norberg08Örbyhus IF3,40
Oscar Johansson08Hanvikens SK3,33
Tobias Frodin08Österhaninge IF2,92
Edgar Micaux Obol08Turebergs FK2,92
Ricky Wahlberg08Österhaninge IF2,88
Noah Widarsson08Österhaninge IF2,88
Vilgot Sallander08IF Linnéa2,87
Vincent Ylien08Huddinge AIS2,86
Joel Bäck08Turebergs FK2,80
10 Algot Särnbrink08Huddinge AIS2,76
11 Martin Bergström08Turebergs FK2,70
12 Noel Sandberg08Huddinge AIS2,68
13 Zebaztian Raitis08Huddinge AIS2,45
14 Bore Guldvarg08Huddinge AIS2,45
15 David Lestaric08Huddinge AIS2,13
16 Eskil Ullberg08Huddinge AIS2,09
17 Cameron Miglis-Wynter08IF Linnéa2,07
18 Douglas Bedarvik08Huddinge AIS1,91

1 2 3 4 5 6 
E.Ullberg1,960,02,090,12,070,81,950,1
Z.Raitis2,390,02,451,62,400,32,300,0
N.Sandberg2,500,02,140,02,680,52,600,0
J.Bäck2,620,12,800,2X0,02,801,2
N.Widarsson2,701,22,510,02,880,02,491,4
O.Johansson3,121,03,170,13,220,03,330,0
V.Sallander2,740,02,590,72,850,02,870,0
D.Bedarvik1,820,01,431,61,800,01,910,1
B.GuldvargX1,0X0,02,380,02,450,0
C.Miglis-Wynter2,070,52,070,0X0,0X1,2
D.Lestaric2,110,12,120,02,110,12,130,2
R.Norberg3,400,03,230,53,080,33,350,0
A.Särnbrink2,390,02,420,02,760,02,490,1
T.Frodin2,880,42,920,02,871,42,860,2
M.Bergström2,590,0X0,02,700,22,530,0
V.Ylien2,860,12,650,02,600,42,861,1
R.Wahlberg2,830,5X0,02,880,9X0,0
E.Micaux Obol2,920,02,430,02,430,02,850,0


P8 Kula2.0 kg
22 maj 
Ruben Norberg08Örbyhus IF5,75
Ricky Wahlberg08Österhaninge IF5,53
Tobias Frodin08Österhaninge IF5,52
Algot Särnbrink08Huddinge AIS4,77
Martin Bergström08Turebergs FK4,62
Joel Bäck08Turebergs FK4,62
Eskil Ullberg08Huddinge AIS3,93
Vincent Ylien08Huddinge AIS3,81
Edgar Micaux Obol08Turebergs FK3,78
10 Douglas Bedarvik08Huddinge AIS3,55
11 Noel Sandberg08Huddinge AIS3,44
12 Noah Widarsson08Österhaninge IF3,43
13 Zebaztian Raitis08Huddinge AIS3,35
14 Vilgot Sallander08IF Linnéa3,31
15 David Lestaric08Huddinge AIS2,96
16 Isak Jervelius08Huddinge AIS2,80
17 Cameron Miglis-Wynter08IF Linnéa2,36

1 2 3 4 5 6 
E.Ullberg3,553,933,202,38
N.Sandberg3,373,263,443,30
M.Bergström4,214,614,62X
I.Jervelius2,802,712,652,48
R.NorbergX5,755,355,29
V.Sallander2,703,313,283,29
D.Bedarvik3,042,843,553,08
D.Lestaric2,96X2,922,03
V.Ylien3,513,813,613,38
E.Micaux Obol3,502,763,783,44
C.Miglis-WynterXX2,122,36
N.Widarsson3,423,433,152,10
Z.Raitis3,163,353,143,20
J.Bäck4,184,504,624,30
A.Särnbrink3,814,043,764,77
R.Wahlberg5,065,535,275,03
T.Frodin5,525,074,684,65


P7 60m
Försök heat 1-0,322 maj 
William Gråman09Tyresö FK10.51q
Anton Stålkula09Huddinge AIS10.90q
Harald Wahlin09Huddinge AIS11.75q
Vilgot Hellmark09Huddinge AIS12.80q
Melker Åkerblom Biesheuvel09Huddinge AIS13.08
Theo Wikström09Huddinge AIS13.09
Milo Öbrink Filmberg10Huddinge AIS13.35

Försök heat 21,022 maj 
Jonatan Borg09Österhaninge IF10.31q
Hannes Bergkvist09Huddinge AIS11.98q
Aston Bedarvik09Huddinge AIS12.20q
Sixten Krigh09Huddinge AIS12.86
Ossian Särnbrink10Huddinge AIS13.01
Aston Norrenge10Huddinge AIS14.45
Elias Solheim09Huddinge AISej start

Final1,122 maj 
William Gråman09Tyresö FK 9.99
Jonatan Borg09Österhaninge IF10.08
Anton Stålkula09Huddinge AIS11.05
Harald Wahlin09Huddinge AIS11.54
Hannes Bergkvist09Huddinge AIS11.72
Aston Bedarvik09Huddinge AIS12.08
Vilgot Hellmark09Huddinge AIS12.36


P7 Längdzon
22 maj 
Jonatan Borg09Österhaninge IF3,26
William Gråman09Tyresö FK3,19
Anton Stålkula09Huddinge AIS2,83
Harald Wahlin09Huddinge AIS2,65
Aston Bedarvik09Huddinge AIS2,37
Hannes Bergkvist09Huddinge AIS2,28
Melker Åkerblom Biesheuvel09Huddinge AIS2,27
Ossian Särnbrink10Huddinge AIS2,19
Theo Wikström09Huddinge AIS2,16
10 Vilgot Hellmark09Huddinge AIS2,15
11 Sixten Krigh09Huddinge AIS2,14
12 Milo Öbrink Filmberg10Huddinge AIS1,91
13 Aston Norrenge10Huddinge AIS1,77

1 2 3 4 5 6 
M.Åkerblom Bieshe2,030,02,27-0,32,030,02,150,0
A.Norrenge1,77-1,51,70-0,91,73-1,9X0,0
S.KrighX0,02,14-0,32,02-1,42,030,0
W.Gråman3,190,03,07-1,02,730,02,80-1,2
J.Borg3,260,03,12-0,63,220,03,07-0,7
H.Bergkvist2,14-0,32,100,02,260,02,28-0,7
A.Stålkula2,610,52,830,0X0,02,31-1,0
V.Hellmark2,110,02,150,01,920,01,850,0
O.Särnbrink2,190,01,55-0,12,040,01,980,0
H.WahlinX0,42,65-1,22,41-0,82,450,0
T.Wikström2,110,02,10-0,52,05-0,62,16-0,4
M.Öbrink Filmberg1,910,01,660,01,50-0,31,630,0
A.Bedarvik2,270,01,75-1,72,280,02,370,0


K 100m
Final-2,421 maj 
Amanda Hansson99Hässelby SK12.45
Frida Hogstrand93Täby IS12.98
Hedda Ringman98GoIF Tjalve13.00
Moa Ullgren96GoIF Tjalve13.02
Lena Axelsson72Bromma IF13.40
Elenor Derrah97IFK Tumba13.43
Anja Ljungmark98Huddinge AIS14.55
Sofie Pettersson93Huddinge AIS14.77


K 200m
Final-0,322 maj 
Frida Hogstrand93Täby IS25.75
Malin Skogström95Hässelby SK25.99
Sofie Pettersson93Huddinge AISEj tid


K 400m
Final21 maj 
Caroline Kihlblom94Turebergs FK58.77
Caroline Cedergren02Spårvägens FK64.09


K 800m
Final21 maj 
Lovisa Bivstedt01Hässelby SK 2:12.4564,30
Astrid Rosvall97Hässelby SK 2:13.2464,53
Isabella Andersson97Turebergs FK 2:15.2164,92
Jennie Hurkmans84Turebergs FK 2:19.8566,69
Malin Trollsås93Danderyds SK 2:27.1669,26
Ofelia Belkacem95Hammarby IF 2:35.4873,62
Emma Forss94Hammarby IFbröt73,99


K 1500m
Final22 maj 
Dace Landström83Vallentuna FK 4:51.57


K 5000m
Finalheat 122 maj 
13 Louise Ringström89Spårvägens FK17:39.821

Finalheat 222 maj 
Anna Lindh74Fredrikshofs FI18:58.752
11 Annelie Florin81Huddinge AIS19:55.953
13 Alva Karlsson74Vegan Runners IK20:19.774


K Häck 100m84 cm
Final1,822 maj 
Malin Eriksson91KFUM Örebro14.04
Malin Skogström95Hässelby SK14.04


K Häck 400m76 cm
Final20 maj 
Josefine Havdelin95IFK Lidingö65.38


K Stav
20 maj 
Alva Sundin01Täby IS341

301321331341351
A.Sundinoooxoxxx


K Längd
Final22 maj 
Amanda Hansson99Hässelby SK5,80
Malin Skogström95Hässelby SK5,67
Moa Ullgren96GoIF Tjalve5,62
Bilge Kaya02Hellas FK5,26
Charlotte Skogström93Hässelby SK5,21
Levina Ahlgren98Upsala IF4,94
Elisabeth Getahun01Hellas FK4,93
Hanna Johnsson96IFK Lidingö4,78
Sofie Pettersson93Huddinge AIS3,94

1 2 3 4 5 6 
B.Kaya5,051,75,02-0,14,950,05,260,0X0,05,262,1
L.AhlgrenX0,7X1,64,781,24,941,14,920,94,940,0
H.JohnssonX0,04,580,6X1,3X0,5X2,54,780,0
A.HanssonX0,3X-0,35,800,5-5,642,35,740,0
C.SkogströmX0,55,210,9X2,45,130,93,901,8X2,1
M.SkogströmX-1,1X0,45,670,6X1,9X3,8X1,5
E.Getahun4,842,34,753,14,932,04,501,64,283,2-
S.Pettersson3,71-1,13,941,43,913,8
M.UllgrenX2,0X1,75,620,9X0,4X-0,1X0,8


K Diskus1.0 kg
20 maj 
Heidi Schmidt93Spårvägens FK48,92
Emma Swärd89Södertälje IF43,47
Fanny Öhrn Selahn95Södertälje IF41,10

1 2 3 4 5 6 
H.Schmidt42,9143,6947,14XX48,92
E.Swärd43,47X43,4141,59X41,23
F.Öhrn Selahn37,4240,8941,10XX36,59


K Slägga4.0 kg
22 maj 
Sanna Tollefors92Vallentuna FK40,15

1 2 3 4 5 6 
S.Tollefors38,94XXX37,8340,15


F19 100m
Final0,320 maj 
Tilda Feltenmark98Huddinge AIS12.98
Maria Södergren98Täby IS12.99
Alexandra Hellborg98Österhaninge IF13.38
Felicia Lindberg97Hammarby IF13.43
Elenor Derrah97IFK Tumbaej start


F19 200m
Final0,022 maj 
Sofie Persson98Hässelby SK26.19
Hanna Kapell98Hammarby IF26.69
Felicia Lindberg97Hammarby IF27.27
Marina Janhunen98Hammarby IFej start


F19 800m
Final21 maj 
Emma Gustafsson97Hässelby SK 2:22.2769,45
Klara Henriksson97Hässelby SK 2:28.4570,86
Filippa Ramberg97Hammarby IF 2:29.1771,50
Ewelina Fabiszewska98Huddinge AIS 2:33.4475,51
Erica Sandberg98Huddinge AIS 2:35.1971,65
Fanny Jonsson98Hammarby IF 2:44.7675,37


F19 1500m
Final22 maj 
Isabella Andersson97Turebergs FK 4:39.64
Hanna Bergström97Huddinge AIS 5:09.07
Ewelina Fabiszewska98Huddinge AISbröt


F19 Hinder 2000m
Final20 maj 
Hanna Bergström97Huddinge AISbröt


F19 Häck 100m84 cm
Final1,822 maj 
Linnea Frobe98Täby IS14.68
Lovisa Linde98Täby IS15.24
Maria Södergren98Täby IS15.61
Hanna Kapell98Hammarby IF15.81
Marina Janhunen98Hammarby IF16.46
Levina Ahlgren98Upsala IF16.85


F19 Häck 400m76 cm
Final20 maj 
Johanna Dyremark97IFK Tumba62.44
Jenny Wingqvist97Hässelby SK65.10
Helena Kolte98Täby IS65.35
Marina Janhunen98Hammarby IF66.85


F19 Höjd
21 maj 
Lovisa Linde98Täby IS161

146149152155158161165
L.Lindeo-oxxooxoxxx


F19 Stav
20 maj 
Emma Bevegård98Bromma IF261

241251261271
E.Bevegårdoxoxoxxx


F19 Längd
21 maj 
Sofie Persson98Hässelby SK5,44
Felicia Lindberg97Hammarby IF5,29
Pernilla Hansson98Hammarby IF5,06

1 2 3 4 5 6 
F.Lindberg5,29+0,5X+2,14,98+0,92,59?X+0,65,10+0,0
P.HanssonX+1,9X+1,64,98+0,05,06+0,04,95+0,0X+1,7
S.PerssonX+2,05,37+0,55,34+0,05,37+0,05,44+1,8X+2,0


F19 Tresteg
20 maj 
Lisa Olsson97Hellas FK10,86
Hannah Orzechowski98Spårvägens FK10,58

1 2 3 4 5 6 
H.Orzechowski10,580,310,180,010,540,510,460,010,520,0X0,0
L.Olsson10,760,09,890,010,710,010,860,010,740,0X0,3


F19 Kula4.0 kg
21 maj 
Lovisa Linde98Täby IS12,25
Felicia Lindberg97Hammarby IF11,35
Vendela Eklund98Huddinge AIS8,01

1 2 3 4 5 6 
V.Eklund7,306,547,487,067,578,01
L.LindeX11,7411,9612,2511,82X
F.Lindberg10,5310,4311,3510,99X11,18


F19 Diskus1.0 kg
20 maj 
Mathilda Eriksson98IFK Tumba41,59
Vendela Eklund98Huddinge AIS22,02

1 2 3 4 5 6 
M.Eriksson41,5137,93X41,59XX
V.EklundX21,3917,5318,9222,0220,07


F19 Slägga4.0 kg
22 maj 
Grete Ahlberg98Hammarby IF57,68
Nina Björkman98Västerås FK43,21

1 2 3 4 5 6 
G.AhlbergX57,6856,8755,1256,2056,73
N.BjörkmanX40,9441,5043,0543,21X


F19 Spjut600 g
22 maj 
Lovisa Linde98Täby IS36,89
Felicia Lindberg97Hammarby IF34,31
Charlott Danko97Hanvikens SK31,25

1 2 3 4 5 6 
C.Danko26,6530,0231,2529,2525,7528,95
F.Lindberg32,3134,3131,53---
L.Linde36,0636,8936,4433,1936,5834,43


F17 100m
Final0,320 maj 
Lotta Laurin99Hammarby IF13.51


F17 200m
Final0,722 maj 
Celina Reichardt99Spårvägens FK25.87UDM 1
Lotta Laurin99Hammarby IF27.20UDM 2
Ida Callenvik99Karlskoga FIF27.51
Frida Jangdin99Österhaninge IF27.95UDM 3


F17 400m
Final21 maj 
Celina Reichardt99Spårvägens FK58.96
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS59.88


F17 800m
Final21 maj 
Linnea Dennerporth99Turebergs FK 2:23.6267,11
Eleonora Olsmats99Turebergs FK 2:37.4573,86
Nora Siltberg Almlöf99Hammarby IF 2:41.3773,59


F17 Häck 100m76 cm
Final0,322 maj 
Amanda Hansson99Hässelby SK13.61
Victoria Almerén Hansson99Hammarby IF13.71
Matilda Sönnergaard99Spårvägens FK20.38


F17 Häck 300m76 cm
Final20 maj 
Celina Reichardt99Spårvägens FK44.39UDM 1
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS47.51UDM 2
Lotta Laurin99Hammarby IF48.58UDM 3


F17 Höjd
22 maj 
Elin Berglund99Österhaninge IF150
Amanda Juvas99Väsby IK0

132137142146150154158161164
E.Berglund---xooxxx
A.Juvas-xxx


F17 Längd
21 maj 
Isabella Engström99Hammarby IF4,76
Emel Kulbay Ahlsten99Hellas FK4,15

1 2 3 4 5 6 
I.EngströmX+0,0X+1,43,37+0,0X+2,34,28+1,64,76+1,2
E.Kulbay AhlstenX+1,8X+3,64,08+0,04,15+1,9X+0,14,14+1,7


F17 Kula3.0 kg
20 maj 
Isabella Engström99Hammarby IF11,39

1 2 3 4 5 6 
I.Engström11,3911,22XXXX


F17 Diskus1.0 kg
21 maj 
Eleonora Olsmats99Turebergs FK30,62

1 2 3 4 5 6 
E.Olsmats30,2225,1728,3630,6230,1226,80


F17 Slägga3.0 kg
22 maj 
Ellen Mårtensson99Linköpings GIF45,52
Isabella Engström99Hammarby IF44,10
Tilde All99Täby IS43,72
Eleonora Olsmats99Turebergs FK39,78

1 2 3 4 5 6 
E.Olsmats39,7839,5836,9936,4934,2238,32
E.Mårtensson44,46X44,7245,52X43,95
T.All43,7242,4241,42X43,41X
I.EngströmX43,62X44,1038,4340,69


F16 100m
Final0,820 maj 
Linda Eriksson00Huddinge AIS12.67
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS12.93
Lilian Landström00Täby IS13.11
Emelie Eklund00Täby IS13.20
Izabella Ripsweden00IFK Tumba13.36
Vilma Hultström00Hammarby IF13.65
Anna Berglund00Österhaninge IF14.16


F16 200m
Final2,422 maj 
Linda Eriksson00Huddinge AIS26.25
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS26.52
Amanda Eriksson00Spårvägens FK26.70
Bianca Wiljebrand00Västerås FK30.62
Mathilda Pousette00Täby ISbröt


F16 800m
Final21 maj 
Linda Nyblom00Turebergs FK 2:22.6869,97
Emilia Bentayeb00Täby IS 2:25.3669,66
Filippa Hörnberg00Hässelby SK 2:26.1570,63
Linnea Sennström00Hässelby SK 2:29.9672,37
Vilma Hultström00Hammarby IF 2:30.1672,68


F16 Hinder 1500m76 cm
Final20 maj 
Emilia Bentayeb00Täby IS 5:23.44


F16 Häck 300m76 cm
Final20 maj 
Lea Andersen00Täby IS45.35UDM 1
Filippa Lundberg00Tyresö FK46.49UDM 2


F16 Höjd
22 maj 
Amanda Eriksson00Spårvägens FK154

132137142146150154158161164
A.Eriksson---oooxxx


F16 Stav
21 maj 
Ellen Haavisto00Eskilstuna FI315
Emmy Haavisto00Eskilstuna FI301
Madeleine Engström00Huddinge AIS301

261271281291301311315321
E.Haavisto-xxooxooxxx
E.Haavisto--oxoxoxxooxxx
M.Engströmoooxoxoxxx


F16 Längd
21 maj 
Amanda Eriksson00Spårvägens FK5,47
Izabella Ripsweden00IFK Tumba5,41
Emelie Eklund00Täby ISX

1 2 3 4 5 6 
I.RipswedenX+1,55,41+1,95,06+1,65,11+0,6X+0,95,38+0,9
E.EklundX+0,8X+2,0X+0,8X+1,3X+2,4X+2,2
A.ErikssonX+1,45,24+2,25,47+2,05,33+0,94,71+1,55,16+1,8


F16 Tresteg
20 maj 
Lisa Weyhenmeyer00Upsala IF11,38
Emelie Eklund00Täby IS10,99
Izabella Ripsweden00IFK Tumba10,82
Emelie Svensson00IFK Tumba10,81
Hilma Lövblom00Täby IS10,17

1 2 3 4 5 6 
E.EklundX0,210,990,010,660,0X0,010,770,010,420,0
L.Weyhenmeyer10,970,510,870,010,560,010,830,010,750,011,380,0
I.Ripsweden10,430,710,580,0X0,0X0,0-10,820,0
H.LövblomX2,110,030,0X0,09,870,010,090,010,170,0
E.Svensson10,811,210,430,0X0,0X0,0-10,790,0


F16 Diskus
21 maj 
Louise Olsson00Huddinge AIS24,42

1 2 3 4 5 6 
L.Olsson24,42X20,06XX21,59


F16 Slägga
22 maj 
Karin Schöldström00Turebergs FK45,70UDM 1
Linnea Wiklund00Västerås FK44,85
Louise Olsson00Huddinge AIS37,26UDM 2

1 2 3 4 5 6 
L.Olsson37,2633,1835,81XX31,94
K.Schöldström44,02X44,7945,4545,7043,13
L.Wiklund43,7039,9744,8539,8743,78X


F16 Spjut500g
22 maj 
Alba Lindfors00Mälarhöjdens IK31,19
Vilma Hultström00Hammarby IF23,18

1 2 3 4 5 6 
V.Hultström19,3420,9622,3222,5422,4723,18
A.LindforsXXX30,6931,1930,42


F15 80m
Försök heat 1-1,521 maj 
Sira Gassama01Hammarby IF10.67q
Hanna Enlund01Spårvägens FK10.78q
My Lindberg01Hammarby IF11.00q
Alice Bevegård 01Bromma IF11.04q
Mariam Barrow 01Huddinge AIS11.60
Sigrid Karlsson01Upsala IF11.66

Försök heat 2-1,021 maj 
Sarah Karlsson01Huddinge AIS11.04
Agnes Ekman01Spårvägens FK11.08
Maja Åkerström01Bromma IF11.11
Elisabeth Getahun01Hellas FK11.32
Terese Ackeberg01IFK Tumba11.49
Jasmin Blomberg01Hässelby SK11.97

Försök heat 3-0,121 maj 
Klara Rådbo01Hammarby IF10.67q
Amanda Finney Nilsson01Täby IS11.33
Nathalie Olsson01Hammarby IF11.73
Smilla Örling01Spårvägens FK11.84
Agnes Erlingsson01Mälarhöjdens IK12.83

Försök heat 4-1,621 maj 
Stina Gustavsson01Hammarby IF10.22q
Siri Lindvall01Hammarby IF10.63q
Fannie Pousette01Gefle IF10.75q
Lisa Ekenberg01Spårvägens FK11.68
Moa Lundmark01Mälarhöjdens IK11.80
Sofia Tullgren01Hammarby IF12.09

Final-0,221 maj 
Stina Gustavsson01Hammarby IF10.23
Siri Lindvall01Hammarby IF10.58
Klara Rådbo01Hammarby IF10.58
Sira Gassama01Hammarby IF10.59
Fannie Pousette01Gefle IF10.84
Hanna Enlund01Spårvägens FK10.92
My Lindberg01Hammarby IF10.97
Alice Bevegård 01Bromma IF11.09


F15 300m
Final22 maj 
Ella Sjöblom02Spårvägens FK40.91ej udm
Lovisa Bivstedt01Hässelby SK41.53UDM 1
Hanna Lindé01Hammarby IF41.81UDM 2
Melina Mancuso01Västerås FK42.26
Hanna Enlund01Spårvägens FK42.48UDM 3
Hanna Wallmark01Bromma IF43.43
Siri Magnusson01Värmdö IF49.11


F15 800m
Final21 maj 
Cornelia Böhnke01Huddinge AIS 2:26.5572,51
Liva Gustavsson01Spårvägens FK 2:32.2373,49
Agnes Ekman01Spårvägens FK 2:32.6776,56
Vera Sjöberg01Spårvägens FK 2:32.7276,16
Melina Gustafson01Spårvägens FK 2:35.8275,77
Kajsa Thorselius01Bromma IF 2:40.2577,07


F15 Hinder 1500m76 cm
Final20 maj 
Emelie From Hoppeler02Mälarhöjdens IK 6:34.46


F15 Häck 80m76 cm
Final1,622 maj 
Stina Gustavsson01Hammarby IF11.36
Hanna Wallmark01Bromma IF11.98
My Lindberg01Hammarby IF12.59
Cornelia Böhnke01Huddinge AIS13.40
Kajsa Engblom01Huddinge AIS13.44
Melina Gustafson01Spårvägens FK13.77


F15 Häck 300m76 cm
Final20 maj 
Cornelia Böhnke01Huddinge AIS47.78UDM 1
Amanda Finney Nilsson01Täby IS49.30UDM 2
My Lindberg01Hammarby IF49.71UDM 3
Melina Gustafson01Spårvägens FK49.83
Kajsa Thorselius01Bromma IF51.70
Celine Axman01Spårvägens FK51.78


F15 Höjd
20 maj 
Klara Rådbo01Hammarby IF164
Jeanne Lindestam01Danderyds SK157
Kajsa Engblom01Huddinge AIS146
Irmelin Olsson01Österhaninge IF142

127132137142146150154157160164168
K.Rådbo-----oxxooxooxxx
K.Engblom---ooxxx
J.Lindestam----ooxoxxoxxx
I.Olsson--ooxxx


F15 Stav
22 maj 
Alva Sundin01Täby IS341
Amanda Finney Nilsson01Täby IS291
Linda Loftås01Huddinge AIS211

191201211221261271281291301321331341351
L.Loftåsoooxxx
A.Sundin--------oooxxoxxx
A.Finney Nilsson----oxoxooxxx


F15 Längd
22 maj 
Sira Gassama01Hammarby IF5,13
My Lindberg01Hammarby IF5,06
Hanna Wallmark01Bromma IF4,97
Hannah Stenbeck01Täby IS4,95
Elisabeth Getahun01Hellas FK4,83
Alice Bevegård 01Bromma IF4,62
Irmelin Olsson01Österhaninge IF4,40
Nathalie Olsson01Hammarby IF4,24
Sofia Tullgren01Hammarby IF3,80
10 Elvira Lundell Wallin01Boo IF3,58

1 2 3 4 5 6 
E.Lundell Wallin3,58-1,6X-2,0X-1,9
S.Tullgren3,61-1,63,80-0,93,73-0,8
A.Bevegård 4,62-1,9X-1,64,42-1,44,48-2,43,56-1,3-
S.Gassama5,07-1,5X-2,25,130,04,78-1,04,970,0X-1,6
H.Stenbeck4,950,0X-0,74,89-1,5X-2,74,82-3,5X-1,3
N.OlssonX-2,7X0,04,24-1,1X-2,7X-3,1X0,0
I.Olsson4,09-1,64,40-5,14,33-1,24,24-0,64,130,04,310,0
E.Getahun4,66-2,84,83-2,44,80-0,34,65-0,54,75+1,34,60-1,8
H.Wallmark4,970,04,51-0,14,93-0,34,74-4,74,90+1,24,91+1,2
M.Lindberg4,97-1,1X-1,25,06-1,34,870,03,60-0,4-


F15 Tresteg
21 maj 
Stina Gustavsson01Hammarby IF11,03
Hannah Stenbeck01Täby IS10,12
Lisa Ekenberg01Spårvägens FK9,37
Smilla Örling01Spårvägens FK9,27
Moa Lundmark01Mälarhöjdens IK9,07
Jasmin Blomberg01Hässelby SK8,80

1 2 3 4 5 6 
H.Stenbeck9,46+0,6X0,0X+0,4X-0,19,780,010,120,0
L.EkenbergX0,09,37+0,69,100,0X+1,2X0,0X+0,2
M.Lundmark8,490,08,77+0,88,840,08,860,09,070,0-
S.Örling9,270,0X0,0X0,0X+0,39,09+1,39,270,0
J.Blomberg8,800,0X+0,6X+1,78,780,0X0,08,64+0,4
S.GustavssonX0,011,03+0,8-10,990,010,83+1,1-


F15 Kula3.0 kg
20 maj 
Stina Gustavsson01Hammarby IF12,12
Klara Rådbo01Hammarby IF11,14
Emma Olsson01Tyresö FK10,29
Maja Åkerström01Bromma IF9,59
Kajsa Engblom01Huddinge AIS9,36
Maria Holmberg01IF Åland8,08
Elvira Lundell Wallin01Boo IF7,29
Anna Zervos01Huddinge AIS5,75

1 2 3 4 5 6 
A.Zervos5,405,155,075,105,755,05
M.Holmberg8,08X6,567,046,906,38
E.Olsson9,829,59X9,789,5910,29
K.Engblom9,368,908,188,428,938,71
M.Åkerström9,259,148,888,718,699,59
K.RådboX10,7410,7810,9011,1410,64
E.Lundell Wallin5,625,776,147,085,897,29
S.Gustavsson11,5611,0311,8012,08X12,12


F15 Diskus0,75 kg
20 maj 
Emma Olsson01Tyresö FK29,37
Maria Holmberg01IF Åland21,88
Elvira Lundell Wallin01Boo IF15,06
Anna Zervos01Huddinge AIS12,48

1 2 3 4 5 6 
E.Olsson29,37XXXXX
E.Lundell Wallin11,81XXX15,06X
M.HolmbergXX21,2321,8817,0115,68
A.Zervos12,09X10,0312,4810,6512,46


F15 Slägga3.0 kg
22 maj 
Lina Hagberg01Turebergs FK43,44
Isabella Andersson01Vallentuna FK33,87
Linnéa Molander01IFK Tumba33,78
Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS23,20
Anna Zervos01Huddinge AIS10,83

1 2 3 4 5 6 
L.Molander33,7828,9528,7832,60XX
S.Kagerstedt19,0723,2021,6623,1121,7022,39
A.Zervos10,83X10,2610,4310,0410,17
I.Andersson31,40X33,8731,60XX
L.HagbergXXX43,44XX


F15 Spjut500 g
22 maj 
Lina Hagberg01Turebergs FK32,73
Emma Olsson01Tyresö FK31,20
Kajsa Engblom01Huddinge AIS18,36
Elvira Lundell Wallin01Boo IF17,38
Anna Zervos01Huddinge AIS11,22

1 2 3 4 5 6 
E.Olsson28,9428,55X30,5331,2030,59
A.Zervos10,969,6410,477,8811,229,87
E.Lundell Wallin17,38X14,4313,81X17,27
L.Hagberg26,8132,2032,7328,2630,4929,52
K.EngblomX18,3618,29X17,93X


F14 80m
Försök heat 10,021 maj 
Ella Hagman02Huddinge AIS10.69q
Junianna Larsen Brolin02Täby IS10.98q
Sofie Hedman02Huddinge AIS11.46q
Astrid Lundkvist02Huddinge AIS11.60
Andrea Carenfelt02IF Linnéa11.87
Lee Lilja02Boo IF12.35
Tilda Krüsell Berg02Hammarby IF12.42
Linnea Bjore02Hammarby IFej start

Försök heat 2-0,921 maj 
Ella Sjöblom02Spårvägens FK10.56q
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK10.79q
Madeleine Aulio02IFK Lidingö11.13q
Clara Billing02Turebergs FK11.49q
Isabelle Berglund02Turebergs FK11.51q
Victoria Davidsson 02Boo IF11.82
Sayen Erazo02Hammarby IF13.22

Försök heat 3-0,321 maj 
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK10.92q
EvelinaT Ottosson02Täby IS10.99q
Alice Bredin02Huddinge AIS11.86
Sofia Boman02Hässelby SK11.89
Stella Nilen02IFK Lidingö11.91
Vendela Einberg02Huddinge AIS12.00
Fredrika Pettersson02Hammarby IF12.04
Ida Nielsen02Hammarby IF12.07

Försök heat 4-1,421 maj 
Bilge Kaya02Hellas FK10.82q
Molly Freeman02Hammarby IF11.23q
Elsa Lindberg02Turebergs FK12.16
Hoa Sjöholm02Hammarby IF12.75
Liv Oscarsson02Hammarby IF12.86
Filippa Granåsen02Täby IS13.04
Elsa Caderas02Hässelby SK13.51

Försök heat 5-1,121 maj 
Draina Kintu02Hellas FK10.74q
Åsa Trosell02Hammarby IF11.29q
Ella Enander02Täby IS11.33q
Elwira Ripsweden02IFK Tumba11.43q
Embla Wihk02Hammarby IF11.68
Lisa Fröberg02IFK Lidingö11.91
Wilja Wickert02Hässelby SK12.04

Finalheat 1-1,321 maj 
Ella Sjöblom02Spårvägens FK10.45
Ella Hagman02Huddinge AIS10.56
Draina Kintu02Hellas FK10.74
Bilge Kaya02Hellas FK10.80
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK10.90
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK10.95
Junianna Larsen Brolin02Täby IS10.99
EvelinaT Ottosson02Täby IS11.00

Finalheat 2-2,121 maj 
Madeleine Aulio02IFK Lidingö11.03
Åsa Trosell02Hammarby IF11.09
Molly Freeman02Hammarby IF11.17
Sofie Hedman02Huddinge AIS11.38
Ella Enander02Täby IS11.39
Clara Billing02Turebergs FK11.48
Isabelle Berglund02Turebergs FK11.58
Elwira Ripsweden02IFK Tumbaej start


F14 800m
Final21 maj 
Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö 2:27.481.14,48
Molly Freeman02Hammarby IF 2:28.151.14,88
Johanna Mickels02Ärla IF 2:29.281.14,17
Elsa Preber02IFK Lidingö 2:33.791.14,59
Astrid Lundkvist02Huddinge AIS 2:35.241.14,93
Lisa Ekberg02Hammarby IF 2:39.341.15,43
Sarah Olsson02Turebergs FK 2:40.611.16,72
Lisa Fröberg02IFK Lidingö 2:41.861.15,87
Blenda Bohman02IF Linnéa 2:45.231.17,67
10 Elsa Caderas02Hässelby SK 2:55.151.23,18
Hoa Sjöholm02Hammarby IFbröt1.16,64


F14 2000m
Final22 maj 
Lisa Ekberg02Hammarby IF 7:32.14
Emelie From Hoppeler02Mälarhöjdens IK 8:21.12


F14 Häck 80m76 cm
Finalheat 11,222 maj 
Ella Enander02Täby IS12.981
Madeleine Aulio02IFK Lidingö13.324
Lisa Nystedt02Täby IS15.337
Sofia Boman02Hässelby SK16.438

Finalheat 23,022 maj 
Junianna Larsen Brolin02Täby IS13.032
EvelinaT Ottosson02Täby IS13.273
Ella Hagman02Huddinge AIS13.625
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK13.986
Emelie From Hoppeler02Mälarhöjdens IK16.559


F14 Häck 300m76 cm
Final20 maj 
Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö48.41
Elwira Ripsweden02IFK Tumba49.83
Lisa Fröberg02IFK Lidingö49.92
Clara Billing02Turebergs FK51.37
Hedda Tangfelt02Hässelby SK52.18
Victoria Davidsson 02Boo IF58.79


F14 Höjd
21 maj 
Ella Enander02Täby IS152
Lisa Fröberg02IFK Lidingö149
Madeleine Aulio02IFK Lidingö146
Vendela Einberg02Huddinge AIS146
Clara Billing02Turebergs FK142
Wilja Wickert02Hässelby SK134
Isabelle Berglund02Turebergs FK130
Fredrika Pettersson02Hammarby IF130

120125130134138142146149152154
V.Einberg--oooooxxx
L.Fröberg--ooooxoxxoxxx
F.Petterssonoxoxxoxxx
C.Billing-ooooxoxxx
E.Enander--oooooxxooxxx
W.Wickert-oxooxxx
M.Aulio---ooooxxx
I.Berglundoooxxx


F14 Stav
22 maj 
Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö211
Embla Wihk02Hammarby IF211
Emelie From Hoppeler02Mälarhöjdens IK171

151161171181191201211221
E.Hvalgren---ooooxxx
E.Wihkooooooxxoxxx
E.From Hoppelerooxxoxxx


F14 Längd
22 maj 
Bilge Kaya02Hellas FK5,10
Ella Enander02Täby IS5,03
Madeleine Aulio02IFK Lidingö5,02
Ella Hagman02Huddinge AIS4,92
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK4,83
Sofia Boman02Hässelby SK4,58
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK4,57
EvelinaT Ottosson02Täby IS4,53
Vendela Einberg02Huddinge AIS4,52
10 Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö4,45
11 Molly Freeman02Hammarby IF4,36
12 Astrid Lundkvist02Huddinge AIS4,30
13 Margareta Kiriakou02Hellas FK4,19
14 Victoria Davidsson 02Boo IF4,16
15 Sofie Hedman02Huddinge AIS4,15
16 Lisa Nystedt02Täby IS4,10
17 Fredrika Pettersson02Hammarby IF4,02
18 Alma Feltenmark02Huddinge AIS4,00
19 Sarah Olsson02Turebergs FK3,92
20 Ida Nielsen02Hammarby IF3,71
21 Tilda Krüsell Berg02Hammarby IF3,69
22 Lee Lilja02Boo IF2,52

1 2 3 4 5 6 
B.KayaX-0,94,78-2,85,10-0,9X0,0
S.OlssonX0,03,920,02,131,32,941,2
F.PetterssonX-0,93,69-2,3X-0,34,02-2,4
V.EinbergX-0,34,520,0X-0,44,48-1,4
M.Aulio4,900,04,980,35,021,64,811,2
E.Hagman4,78-0,34,70-0,64,730,04,92-0,5
L.LiljaX0,1X1,72,522,0X1,4
M.Freeman4,36-1,53,41-2,24,24-1,74,20-1,9
S.HedmanX-2,93,82-3,74,11-1,54,15-2,2
J.Wikfeldt4,500,04,570,0--
E.Enander4,950,0X0,34,970,75,030,6
T.Krüsell Berg3,63-2,13,65-1,83,320,03,69-0,5
L.Nystedt3,740,53,940,04,100,04,000,7
A.FeltenmarkX-0,94,00-0,53,74-2,03,84-0,3
E.Sjöstrand4,830,24,721,04,650,14,710,0
A.Lundkvist4,26-0,94,30-1,5X1,14,24-1,9
I.Nielsen3,71-2,03,53-0,4X0,03,51-1,7
S.Boman4,390,64,580,2X0,04,550,9
V.Davidsson 4,120,14,080,04,160,04,110,0
E.Hvalgren4,450,04,400,04,390,04,371,2
E.OttossonX0,0X1,1X0,04,531,3
M.KiriakouX0,03,86-1,54,190,0X-2,7


F14 Tresteg
21 maj 
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK11,12
Ella Enander02Täby IS9,85
Sofia Boman02Hässelby SK9,62
Sofie Hedman02Huddinge AIS9,27
Elsa Lindberg02Turebergs FK9,15
Fredrika Pettersson02Hammarby IF8,56
Filippa Granåsen02Täby IS8,56
Wilja Wickert02Hässelby SK8,55
Liv Oscarsson02Hammarby IF7,73

1 2 3 4 5 6 
S.Hedman9,27+0,39,09+0,6X0,09,10+1,2
F.Granåsen8,45+0,58,300,08,30+0,88,56+0,6
W.Wickert8,43+0,9X+0,68,350,08,55+0,6
E.LindbergX0,0X+0,39,15+0,18,66+0,9
L.Oscarsson7,70+0,47,590,07,580,07,730,0
E.Sjöstrand10,830,010,81+0,411,030,011,120,0
E.Enander9,850,0X+0,9X0,0X+0,3
F.Pettersson8,51+1,48,55+1,18,390,08,56+1,1
S.BomanX+0,29,62+0,8X0,0X+0,3


F14 Kula3.0 kg
21 maj 
Hannah Hilding02Tyresö FK10,82
Ella Hagman02Huddinge AIS10,77
Ella Enander02Täby IS9,56
Emelie Schlyter02Huddinge AIS8,90
Vendela Einberg02Huddinge AIS8,41
Embla Wihk02Hammarby IF8,36
Sofia Boman02Hässelby SK7,93
Lisa Fröberg02IFK Lidingö7,83
Alice Bredin02Huddinge AIS7,75
10 Victoria Davidsson 02Boo IF6,68
11 Liv Oscarsson02Hammarby IF5,89
12 Tilda Krüsell Berg02Hammarby IF5,78
13 Filippa Granåsen02Täby IS5,62

1 2 3 4 5 6 
E.Enander9,099,249,569,51
E.Wihk8,367,338,05X
T.Krüsell Berg5,735,625,495,78
E.SchlyterXX8,628,90
V.Einberg7,928,388,418,09
E.Hagman8,188,979,6310,77
A.Bredin6,627,376,747,75
H.Hilding9,589,2310,8210,38
L.Oscarsson5,88X5,895,56
F.Granåsen4,605,145,455,62
S.Boman7,497,807,937,64
L.Fröberg7,407,507,837,46
V.Davidsson 5,806,68X6,33


F14 Diskus0,75 kg
21 maj 
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK27,18
Hannah Hilding02Tyresö FK23,44
Sofia Boman02Hässelby SK23,20
Evelina Sjöström02IFK Tumba21,91
Embla Wihk02Hammarby IF19,58
Ida Nielsen02Hammarby IF18,56
Tilda Krüsell Berg02Hammarby IF14,19
Filippa Granåsen02Täby IS14,05

1 2 3 4 5 6 
E.Wihk19,58X15,9518,47
T.Krüsell Berg10,5613,4214,0114,19
F.GranåsenXX13,4814,05
E.Sjöstrand27,1826,40X26,89
E.Sjöström19,4321,91X17,98
H.Hilding22,4823,44XX
I.Nielsen16,6118,5617,44X
S.Boman23,2019,1519,9321,73


F14 Slägga3.0 kg
22 maj 
Tilde Jönsson02Linköpings GIF32,38
Hannah Hilding02Tyresö FK32,27
Sofia Boman02Hässelby SK25,91
Emelie Schlyter02Huddinge AIS23,82
Vendela Einberg02Huddinge AIS18,66
Ida Nielsen02Hammarby IF18,50
Lisa Nystedt02Täby IS18,32
Embla Wihk02Hammarby IFX

1 2 3 4 5 6 
I.Nielsen18,0017,3418,2918,50
E.SchlyterXXX23,82
L.Nystedt18,32X14,4215,65
H.Hilding28,6329,7426,2232,27
T.Jönsson32,0830,5332,38X
V.Einberg18,6617,7317,6118,44
S.BomanX18,2121,0025,91
E.WihkXXXX


F14 Spjut500 g
22 maj 
Hannah Hilding02Tyresö FK29,38
Emilia Sjöstrand02Tyresö FK27,15
Ella Enander02Täby IS27,04
Sarah Olsson02Turebergs FK26,31
Ella Hagman02Huddinge AIS24,49
Lisa Nystedt02Täby IS21,22
Embla Wihk02Hammarby IF19,64
Lisa Fröberg02IFK Lidingö17,34
Margareta Kiriakou02Hellas FK16,96
10 Sofia Boman02Hässelby SK15,27
11 Victoria Davidsson 02Boo IF13,80
12 Elisabeth Hvalgren02IFK Lidingö12,49
13 Emelie From Hoppeler02Mälarhöjdens IK11,96
14 Tilda Krüsell Berg02Hammarby IF10,34

1 2 3 4 5 6 
E.Hvalgren12,4912,32X11,12
E.Wihk16,5119,6418,8718,61
S.BomanX15,27XX
S.Olsson23,24X26,3125,01
H.HildingX24,59X29,38
L.Fröberg17,3413,93X15,31
V.Davidsson XX13,8011,55
E.Hagman20,9624,0324,4922,92
L.NystedtX19,3021,2220,59
T.Krüsell BergX10,34X9,76
M.Kiriakou16,9613,1214,4514,01
E.Enander20,7022,6827,0421,26
E.Sjöstrand26,3227,1525,3925,82
E.From Hoppeler9,9011,969,9111,38


F13 60m
Försök heat 11,121 maj 
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS 8.57q
Olivia Asp03IFK Tumba 9.41
Kira Jannlund03Mälarhöjdens IK 9.61
Tuva Kjellström03IF Triangeln 9.71
Jessica Holmberg03Hässelby SK 9.90
Ida Hjort03Hanvikens SK10.02

Försök heat 2-0,421 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK 8.39q
Linnéa Richtnér03Huddinge AIS 8.64q
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK 9.28q
Chelsea Aketch03Mälarhöjdens IK 9.53
Victoria Egestad03Mälarhöjdens IK 9.65
Alma Forsander03Huddinge AIS11.22

Försök heat 3-0,621 maj 
Elsa Eriksson03Hässelby SK 9.02q
Sarah Bracken 03Huddinge AIS 9.19q
Molly Grundmark03IFK Tumba 9.23q
Moa Ivarsson03Huddinge AIS 9.26q
Jessica Sandström03Mälarhöjdens IK 9.37q
Juliana Andersson03Huddinge AIS 9.39
Alice Lind03Hanvikens SK 9.47

Försök heat 4-1,521 maj 
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 8.51q
Jennifer Ravelius03Turebergs FK 8.98q
Marika Åstrand03Hässelby SK 9.01q
Caroline Graveley03Hässelby SK 9.07q
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS 9.20q
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK 9.34q
Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK 9.37q

Finalheat 1-0,121 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK 8.38
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 8.39
Alexandra Rosengren03Huddinge AIS 8.53
Linnéa Richtnér03Huddinge AIS 8.61
Marika Åstrand03Hässelby SK 8.96
Jennifer Ravelius03Turebergs FK 8.97
Elsa Eriksson03Hässelby SK 9.10
Caroline Graveley03Hässelby SK 9.19

Finalheat 2-1,621 maj 
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS 9.15
Moa Ivarsson03Huddinge AIS 9.28
Molly Grundmark03IFK Tumba 9.30
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK 9.36
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK 9.42
Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK 9.47
Jessica Sandström03Mälarhöjdens IK 9.69
Sarah Bracken 03Huddinge AISDQFelstart


F13 200m
Finalheat 12,822 maj 
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS27.231
Katharina Gråman03Tyresö FK27.442
Caroline Graveley03Hässelby SK29.175
Molly Grundmark03IFK Tumba31.027
Tuva Kjellström03IF Triangeln32.508
Olivia Asp03IFK Tumba32.549

Finalheat 21,822 maj 
Laura Fodor03Hässelby SK28.533
Marika Åstrand03Hässelby SK29.134
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS30.746
Amanda Eriksson04Huddinge AIS34.1310
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IKej start-
Sarah Bracken 03Huddinge AISej start-


F13 600m
Final21 maj 
Ingrid Jonsson03Hässelby SK 1:54.47
Caroline Graveley03Hässelby SK 1:55.83
Tuva Kjellström03IF Triangeln 1:57.01
Elsa Eriksson03Hässelby SK 1:57.02
Ida Hjort03Hanvikens SK 2:12.83
Emelie Malmborg03Hässelby SK 2:35.12
Molly Grundmark03IFK Tumbaej start
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IKej start


F13 Häck 60m68 cm
Finalheat 10,422 maj 
Linnéa Richtnér03Huddinge AIS10.332
Laura Fodor03Hässelby SK10.563
Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK10.864
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK11.076
Julia Håkansson03Spårvägens FK11.548
Olivia Asp03IFK Tumba11.769
Tuva Kjellström03IF Triangeln13.4113

Finalheat 20,622 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK10.071
Molly Grundmark03IFK Tumba10.885
Marika Åstrand03Hässelby SK11.197
Elsa Eriksson03Hässelby SK12.3910
Alicia Schandl03Huddinge AIS12.6911
Jessica Holmberg03Hässelby SK12.8212
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS14.7314


F13 Häck 200m68 cm10 häckar
Final1,620 maj 
Katharina Gråman03Tyresö FK30.99
Linnéa Richtnér03Huddinge AIS31.80
Kathleen Larsson03Hammarby IF32.29
Moa Nyström03Turebergs FK33.06
Laura Fodor03Hässelby SK33.38
Victoria Psilander03IFK Lidingö33.42
Julia Håkansson03Spårvägens FK34.12
Saga Odda03Boo IF34.41


F13 Höjd
21 maj 
Marika Åstrand03Hässelby SK144
Linnéa Richtnér03Huddinge AIS141
Caroline Graveley03Hässelby SK14