Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

PM

Tidsprogram lördag

Tidsprogram söndag

Anmälda

Resultat

Begagnad sko- och klädförsäljning

Startsidan

Slutliga resultat - Sista chansen 2007

Nu är korrekturläsningen klar och några fel hittades.

P9 60 m försök heat 2. Erik Wahlberg skall ha tiden 11,82 (ej 11,89).
F12 800 final 1. Anna Lagerlöf skall ha tiden 3.07,38 (ej 3.07,36)
F9 60 m heat 6. Sandra Tukiainen skall ha placering 8 (ej 6). Resultatet stämmer.
F8 60 m A-final. Sandra Werge skall ha tiden 10,83 (ej 10,93).
/GO (2007-04-03)


P14 60 M
    FINAL                            2007-03-24
   1 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS           8.04
   2 Gustav Fridh             93 IF Linden              8.20
   3 Niklas Cederlöf          93 Sundbybergs IK         8.27
   4 Daniel Westh             93 Turebergs FK           8.52
   5 Patrick de Meijere       93 Huddinge AIS           8.81
   6 Filip Larsson            93 Huddinge AIS           9.24
     Carl Sténson             93 Huddinge AIS       Ej start

P14 800 M
    FINAL                            2007-03-25
   1 Måns Aboreslan           93 Hässelby SK         2.22.50
   2 Andreas Klingvall        93 Turebergs FK        2.22.54
   3 Ken Braesh Andersen      93 Hammarby IF         2.23.29
   4 Daniel Westh             93 Turebergs FK        2.27.39
   5 Patrick de Meijere       93 Huddinge AIS        2.27.94
   6 Ludvig Bramstång         93 Turebergs FK        2.34.36
   7 Fredrik Ekstrand         93 Huddinge AIS        2.46.71
   8 Sven Lundqvist           93 Huddinge AIS        2.52.84

P14 HÖJDHOPP                         2007-03-25
   1 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS            169
   2 Erik Kimby               93 Täby IS                 157
   3 Daniel Westh             93 Turebergs FK            153
   4 Anton Johansson          93 Huddinge AIS            151
   5 Philip Green             93 Hammarby IF             151
   6 Gustav Fridh             93 IF Linden               146
   7 Daniel Helg              93 Värmdö IF               142
  8= Viktor Tege              93 Turebergs FK            142
  8= Adam Jönsson             93 Sundbybergs IK          142
  8= Pontus Nyman             93 Sundbybergs IK          142
  8= Douglas Wentzel          93 Huddinge AIS            142
     Andreas Klingvall        93 Turebergs FK        Ej res.
     Henrik Hansson           93 Hanvikens SK       Ej start

P14 STAVHOPP                         2007-03-24
   1 Carl Sténson             93 Huddinge AIS            332
   2 Gustav Fridh             93 IF Linden               322
   3 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS            282
   4 Philip Green             93 Hammarby IF             272
   5 Henrik Hansson           93 Hanvikens SK            252

P14 TRESTEG                          2007-03-25
   1 Gustav Fridh             93 IF Linden              1167
   2 Gunnar Odemnan           93 Hammarby IF            1129
   3 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS           1067
   4 Vlas Kostin              93 Huddinge AIS           1057  1055
   5 Simon Pettersson         94 Örbyhus IF             1057  1051
   6 Carl Sténson             93 Huddinge AIS           1035
   7 Anton Johansson          93 Huddinge AIS           1014

P14 KULA 4,0 KG                      2007-03-25
   1 Niklas Lindstedt         93 Hässelby SK            1364
   2 Anton Millbert           93 Hässelby SK            1174
   3 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS            977
   4 Daniel Helg              93 Värmdö IF               816
   5 Sven Lundqvist           93 Huddinge AIS            660
   6 Filip Larsson            93 Huddinge AIS            589
     Tim Wunger               94 Enköpings AIF      Ej start

P13 60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-25
   1 Mattias Qvarfordt        94 Österhaninge IF        8.38  F
   2 Stefan Sundqvist         94 Solna 06               8.63  F
   3 Tobias Westman           94 Rånäs 4 H              8.64  F
   4 Axel Jacobsson           94 IFK Lidingö            8.90  F
   5 Linus Bueno              94 Huddinge AIS           9.38
   6 Jesper Carlström         94 Hammarby IF            9.55
   7 Torkel Gure              94 Turebergs FK           9.57
    FÖRSÖK 2                         2007-03-25
   1 Edwin Råsberg            94 Bromma IF              8.42  F
   2 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS           8.55  F
   3 Simon Söderlund          94 Upsala IF              8.64  F
   4 Filip Lindberg           94 Värmdö IF              9.11
   5 Christopher Sentell      94 Turebergs FK           9.13
   6 Eric Zetterman           94 Huddinge AIS           9.25
   7 Alex Torgerson           94 Saltsjöbadens IF       9.69
     Gustav Ekvall            95 Tyresö FK          Ej start
    FÖRSÖK 3                         2007-03-25
   1 Philip Hellström         94 Upsala IF              8.19  F
   2 Philip Sjöberg           94 Turebergs FK           8.93
   3 Gustav Mattsson          94 Turebergs FK           9.10
   4 Tim Wunger               94 Enköpings AIF          9.19
   5 Viktor Espling           94 SoIK Hellas            9.64
   6 Emil Sorcini             94 Huddinge AIS           9.78
   7 Erik Lilliequist         94 Huddinge AIS          10.31
     Daniel Karlsson Lönnö    94 Mälarö SOK         Ej start
    FINAL                            2007-03-25
   1 Philip Hellström         94 Upsala IF              8.16
   2 Edwin Råsberg            94 Bromma IF              8.32
   3 Mattias Qvarfordt        94 Österhaninge IF        8.46
   4 Stefan Sundqvist         94 Solna 06               8.65
   5 Tobias Westman           94 Rånäs 4 H              8.66
   6 Simon Söderlund          94 Upsala IF              8.82
   7 Axel Jacobsson           94 IFK Lidingö            9.10
   8 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS           9.11

P13 800 M
    FINAL                            2007-03-24
   1 Axel Norin               94 Heby AIF            2.27.65
   2 Markus Hansell           94 Tyresö FK           2.33.30
   3 Jonatan Elfviksson       94 IFK Märsta          2.46.73
   4 Alex Torgerson           94 Saltsjöbadens IF    2.48.67
     Erik Lilliequist         94 Huddinge AIS           Bröt

P13 HÖJDHOPP                         2007-03-25
   1 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS            169
   2 Jesper Lindstam          94 Mälarö SOK              152
  3= Casper Varis Algård      94 Huddinge AIS            145
  3= Simon Pettersson         94 Örbyhus IF              145
   5 Eric Zetterman           94 Huddinge AIS            141
   6 Torkel Gure              94 Turebergs FK            137
   7 David Lungbäck           94 Turebergs FK            137
   8 Gustav Norén             96 Örbyhus IF              133
   9 Tim Wunger               94 Enköpings AIF           128

P13 STAVHOPP                         2007-03-24
   1 Jonathan Wulff           94 Hammarby IF             282
   2 Philip Hellström         94 Upsala IF               232
   3 Simon Söderlund          94 Upsala IF               212
   4 Jacob Borssén            95 Huddinge AIS            192
     Axel Norin               94 Heby AIF            Ej res.

P13 LÄNGDHOPP                        2007-03-25
   1 Edwin Råsberg            94 Bromma IF               522
   2 Simon Pettersson         94 Örbyhus IF              509
   3 Mattias Qvarfordt        94 Österhaninge IF         502
   4 Philip Hellström         94 Upsala IF               477
   5 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS            445
   6 Tim Wunger               94 Enköpings AIF           443
   7 Simon Söderlund          94 Upsala IF               440
   8 Axel Jacobsson           94 IFK Lidingö             436
   9 Gabriel Heen             95 Huddinge AIS            435
  10 Filip Lindberg           94 Värmdö IF               425
  11 Tobias Westman           94 Rånäs 4 H               419
  12 Linus Bueno              94 Huddinge AIS            417
  13 Casper Varis Algård      94 Huddinge AIS            409
  14 Philip Sjöberg           94 Turebergs FK            390
  15 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS            382
  16 Jesper Carlström         94 Hammarby IF             376
  17 Viktor Espling           94 SoIK Hellas             372
  18 Torkel Gure              94 Turebergs FK            371
  19 Emil Sorcini             94 Huddinge AIS            369  363
  20 Alex Torgerson           94 Saltsjöbadens IF        369  357
     Erik Lilliequist         94 Huddinge AIS       Ej start

P13 TRESTEG                          2007-03-24
   1 Edwin Råsberg            94 Bromma IF              1144
   2 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS           1119
   3 Philip Hellström         94 Upsala IF              1037
   4 Tim Wunger               94 Enköpings AIF           997
   5 Gabriel Heen             95 Huddinge AIS            960
   6 Axel Jacobsson           94 IFK Lidingö             917
   7 Axel Norin               94 Heby AIF                917
   8 Jesper Carlström         94 Hammarby IF             869
   9 Axel Rönnberg            95 Huddinge AIS            833
     Alex Torgerson           94 Saltsjöbadens IF   Ej start

P13 KULA 3,0 KG                      2007-03-25
   1 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS           1146
   2 Tim Wunger               94 Enköpings AIF           931
   3 Tobias Westman           94 Rånäs 4 H               896
   4 Max Widarsson            94 Österhaninge IF         895
   5 Casper Varis Algård      94 Huddinge AIS            858
   6 John Pettersson          94 SoIK Hellas             836
   7 Jesper Lindstam          94 Mälarö SOK              805
   8 Daniel Karlsson Lönnö    94 Mälarö SOK              656
   9 Emil Sorcini             94 Huddinge AIS            639
  10 Linus Bueno              94 Huddinge AIS            579

P12 60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-25
   1 Jacob Borssén            95 Huddinge AIS           8.91  F
   2 Gabriel Heen             95 Huddinge AIS           9.12  F
   3 Viktor Frigell           95 Hammarby IF            9.29  F
   4 Oscar Johansson          95 Högbo GIF              9.54
   5 Hugo Roström             95 Huddinge AIS           9.60
   6 Daniel Ferm              95 Fredrikshofs FIF       9.60
   7 Hampus Johansson         95 Österhaninge IF       10.48
     Erik Stannow Lind        95 Hammarby IF        Ej start
    FÖRSÖK 2                         2007-03-25
   1 Filip Wahlmark           95 Spårvägens FK          8.63  F
   2 Calle Moskuvaara         95 Huddinge AIS           8.95  F
   3 Jacob Ewertzh            95 Hammarby IF            9.19  F
  4= Viktor Sundblom          95 Huddinge AIS           9.28  F
  4= Emil Carlsson            95 Tyresö FK              9.28  F
   6 Jonas Olsson Fahlman     95 Hammarby IF            9.73
   7 Nils Hellrup Nyrén       95 Fredrikshofs FIF       9.96
    FÖRSÖK 3                         2007-03-25
   1 Fredrik Bergman          95 IFK Lidingö            9.30
   2 Gustav Ekvall            95 Tyresö FK              9.54
   3 David Svartz             95 Fredrikshofs FIF       9.58
   4 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS           9.88
   5 Anders Zetterberg        95 Mälarhöjdens IK        9.90
   6 Mathias Berntsson        95 Huddinge AIS           9.95
   7 Eric Andrén              95 Huddinge AIS          10.32
   8 Erik Odung               95 Fredrikshofs FIF      10.83
     Ludvig Edén              95 Huddinge AIS       Ej start
    FINAL                            2007-03-25
   1 Filip Wahlmark           95 Spårvägens FK          8.60
   2 Jacob Borssén            95 Huddinge AIS           8.87
   3 Gabriel Heen             95 Huddinge AIS           9.23
   4 Viktor Frigell           95 Hammarby IF            9.29
   5 Viktor Sundblom          95 Huddinge AIS           9.30
   6 Jacob Ewertzh            95 Hammarby IF            9.34
   7 Emil Carlsson            95 Tyresö FK              9.43
     Calle Moskuvaara         95 Huddinge AIS           Bröt

P12 800 M
    FINAL 1                          2007-03-25
   1 Lucas Alm                95 Tyresö FK           2.44.75  3
   2 Hugo Roström             95 Huddinge AIS        2.48.19  5
   3 Mathias Berntsson        95 Huddinge AIS        2.53.94  6
   4 Eric Andrén              95 Huddinge AIS        3.00.97  8
   5 Anders Zetterberg        95 Mälarhöjdens IK     3.06.13  10
   6 Erik Odung               95 Fredrikshofs FIF    3.12.30  12
   7 Hampus Johansson         95 Österhaninge IF     3.17.65  13
    FINAL 2                          2007-03-25
   1 Erik Kojer Ivars         95 Hässelby SK         2.31.53  1
   2 Fredrik Bergman          95 IFK Lidingö         2.35.74  2
   3 Oscar Johansson          95 Högbo GIF           2.47.77  4
   4 Emil Carlsson            95 Tyresö FK           3.00.91  7
   5 Daniel Roos              95 Huddinge AIS        3.03.22  9
   6 Gustav Ekvall            95 Tyresö FK           3.07.39  11
     Calle Moskuvaara         95 Huddinge AIS       Ej start

P12 HÖJDHOPP                         2007-03-24
   1 Olle Ström               95 Hammarby IF             144
   2 Jacob Ewertzh            95 Hammarby IF             141
   3 Ludvig Edén              95 Huddinge AIS            138
   4 Kevin Bjarnemark         95 Tyresö FK               135
   5 Ludwig Kågemar Lindell   95 Sundbybergs IK          135
   6 Jonas Stubbenruss        95 IF Linden               132
   7 Mikael Svensson          95 Turebergs FK            124
   8 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS            124
   9 Jacob Eklöf              95 Huddinge AIS            124
  10 Axel Rönnberg            95 Huddinge AIS            124
 11= Niclas von Seth          95 Huddinge AIS            120
 11= Tobias Eriksson          95 Tyresö FK               120
  13 Henrik Engstrand         95 Tyresö FK               120
  14 Niklas Karlsson          95 Värmdö IF               115
  15 Anders Zetterberg        95 Mälarhöjdens IK         110

P12 LÄNGDHOPP                        2007-03-24
   1 Jacob Eklöf              95 Huddinge AIS            469
   2 Jacob Ewertzh            95 Hammarby IF             446
   3 Oscar Johansson          95 Högbo GIF               420
   4 Olle Ström               95 Hammarby IF             417
   5 Jonas Stubbenruss        95 IF Linden               416
   6 Calle Moskuvaara         95 Huddinge AIS            415
   7 Johan Eriksson Viklund   95 Duvbo IK                414
   8 Gustav Carlstein         95 Åkersberga SK           405
   9 Daniel Ferm              95 Fredrikshofs FIF        397
  10 Gustav Ekvall            95 Tyresö FK               395
  11 Ludwig Kågemar Lindell   95 Sundbybergs IK          391
  12 Kevin Bjarnemark         95 Tyresö FK               390
  13 Axel Rönnberg            95 Huddinge AIS            383
  14 Tobias Eriksson          95 Tyresö FK               382
  15 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS            380
  16 Emil Carlsson            95 Tyresö FK               375
  17 Henrik Engstrand         95 Tyresö FK               374
  18 Nils Hellrup Nyrén       95 Fredrikshofs FIF        371
  19 John-John Markstedt      95 Huddinge AIS            366
  20 Anders Zetterberg        95 Mälarhöjdens IK         362
  21 Sam Tabari               95 Danderyds SK            350
  22 Niclas von Seth          95 Huddinge AIS            349
  23 Mathias Berntsson        95 Huddinge AIS            347
  24 Albin Berglund           95 Hammarby IF             344
  25 Eric Andrén              95 Huddinge AIS            343
  26 Ludvig Mannerson         95 Danderyds SK            331
  27 Ludvig Edén              95 Huddinge AIS            305

P12 KULA 3,0 KG                      2007-03-24
   1 Jacob Borssén            95 Huddinge AIS           1036
   2 Gabriel Heen             95 Huddinge AIS            908
   3 Olle Ström               95 Hammarby IF             890
   4 Johan Eriksson Viklund   95 Duvbo IK                870
   5 Calle Moskuvaara         95 Huddinge AIS            838
   6 Tobias Eriksson          95 Tyresö FK               815
   7 Jacob Eklöf              95 Huddinge AIS            784
   8 Alexander Ikoro-Sikku    95 Hässelby SK             747
   9 Kristoffer Welander      95 Danderyds SK            688
  10 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS            620
  11 Henrik Engstrand         95 Tyresö FK               616
  12 Niklas Karlsson          95 Värmdö IF               593
  13 John-John Markstedt      95 Huddinge AIS            577
  14 Kevin Bjarnemark         95 Tyresö FK               561
  15 Ludwig Kågemar Lindell   95 Sundbybergs IK          554
  16 Gustav Ekvall            95 Tyresö FK               486

P11 60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-25
   1 Gustav Kjell             96 Turebergs FK           8.95  F
   2 Benjamin Hedberg         96 Sundbybergs IK         9.37  F
   3 Pontus Danforth          96 Huddinge AIS           9.39  F
   4 Kristoffer-Robin Longoni 96 Hässelby SK            9.68  F
   5 Joel Glantz              96 Mälarhöjdens IK        9.76
   6 Pontus Aldenstam         96 Väsby IK               9.85
   7 Neil Bouruguiba          96 Fredrikshofs FIF       9.88
   8 Hans Alenäs              96 Hammarby IF           10.57
    FÖRSÖK 2                         2007-03-25
   1 Peter Border             96 Hanvikens SK           9.08  F
   2 Fabian Feltenmark        96 Huddinge AIS           9.18  F
   3 Tobias Marshall Heyman   96 Danderyds SK           9.42  F
   4 Rasmus Karlberg          96 Sundbybergs IK         9.51  F
   5 Gustav Lönnkvist         96 Mälarhöjdens IK        9.75
   6 Carl-Jonas Wiklander     96 Hammarby IF            9.88
   7 Emil Odung               96 Fredrikshofs FIF      10.80
    FINAL                            2007-03-25
   1 Gustav Kjell             96 Turebergs FK           8.99
   2 Peter Border             96 Hanvikens SK           9.02
   3 Fabian Feltenmark        96 Huddinge AIS           9.10
   4 Benjamin Hedberg         96 Sundbybergs IK         9.31
   5 Pontus Danforth          96 Huddinge AIS           9.31
   6 Tobias Marshall Heyman   96 Danderyds SK           9.40
   7 Rasmus Karlberg          96 Sundbybergs IK         9.42
   8 Kristoffer-Robin Longoni 96 Hässelby SK            9.67

P11 800 M
    FINAL 1                          2007-03-24
   1 Rasmus Karlberg          96 Sundbybergs IK      2.47.64  2
   2 Oskar Mattsson           96 Ösmo GIF FK         2.53.96  5
   3 Tobias Marshall Heyman   96 Danderyds SK        2.59.97  7
   4 Robin Carlsten           96 Hammarby IF         3.01.88  8
   5 Ruben Modig              96 Hammarby IF         3.17.84  11
   6 Gustav Holmberg          96 Tyresö FK           3.22.80  12
    FINAL 2                          2007-03-24
   1 Peter Border             96 Hanvikens SK        2.37.02  1
   2 Pontus Aldenstam         96 Väsby IK            2.53.10  3
   3 Martin Wallin            96 Huddinge AIS        2.53.32  4
   4 Nicolas Spiers           96 Turebergs FK        2.58.41  6
   5 Pontus Danforth          96 Huddinge AIS        3.03.36  9
   6 Eric Sorcini             96 Huddinge AIS        3.13.12  10

P11 HÖJDHOPP                         2007-03-24
   1 Tobias Marshall Heyman   96 Danderyds SK            138
   2 Christoffer Lindgren     96 Sundbybergs IK          136
   3 Kristoffer-Robin Longoni 96 Hässelby SK             136
   4 Fabian Delryd            96 Täby IS                 134
   5 Rasmus Bergman           96 Sundbybergs IK          126
   6 Henrik Thoms             96 Hanvikens SK            126
   7 Eric Sorcini             96 Huddinge AIS            122
  8= Oskar Holmgren           96 Mälarö SOK              122
  8= Benjamin Hedberg         96 Sundbybergs IK          122
  10 Artur Grönlund           96 Hammarby IF             122
  11 Andreas Engberg          96 Hässelby SK             122
  12 Oskar Mattsson           96 Ösmo GIF FK             114
  13 Joakim Ekvall            96 Hammarby IF             114
  14 Manne Persson            96 Hammarby IF             114
 15= Niklas Kullerstrand      96 Mälarö SOK              110
 15= Jonatan Wrede            96 Tyresö FK               110
  17 Gustav Holmberg          96 Tyresö FK               110
  18 Pontus Danforth          96 Huddinge AIS            110
  19 Robin Carlsten           96 Hammarby IF             105
  20 Ruben Modig              96 Hammarby IF             105
  21 Adam Juopperi            96 Huddinge AIS             95
     Martin Thelander         96 SoIK Hellas         Ej res.

P11 LÄNGDHOPP                        2007-03-25
   1 Peter Border             96 Hanvikens SK            458
   2 Benjamin Hedberg         96 Sundbybergs IK          431
   3 Tobias Marshall Heyman   96 Danderyds SK            427
   4 Fabian Feltenmark        96 Huddinge AIS            421
   5 Gustav Norén             96 Örbyhus IF              412
   6 Pontus Danforth          96 Huddinge AIS            401
   7 Gustav Kjell             96 Turebergs FK            395  382
   8 Rasmus Bergman           96 Sundbybergs IK          395  376
   9 Pontus Aldenstam         96 Väsby IK                390
  10 Joel Glantz              96 Mälarhöjdens IK         389  389
  11 Kristoffer-Robin Longoni 96 Hässelby SK             389  385
  12 Gustav Lönnkvist         96 Mälarhöjdens IK         382
  13 Carl-Jonas Wiklander     96 Hammarby IF             380
  14 Eric Sorcini             96 Huddinge AIS            379
  15 Hans Alenäs              96 Hammarby IF             362
  16 Martin Wallin            96 Huddinge AIS            352
  17 Emil Odung               96 Fredrikshofs FIF        328
  18 Joakim Ekvall            96 Hammarby IF             326
  19 Martin Strandberg        96 Råby-Rekarne FIF        299
  20 Robin Helling            96 Huddinge AIS            293

P11 KULA 2,0 KG                      2007-03-24
   1 Benjamin Hedberg         96 Sundbybergs IK          864
   2 Martin Wallin            96 Huddinge AIS            789
   3 Rasmus Bergman           96 Sundbybergs IK          763
   4 Tobias Marshall Heyman   96 Danderyds SK            763
   5 Joakim Ekvall            96 Hammarby IF             749
   6 Andreas Engberg          96 Hässelby SK             689
   7 Kristoffer-Robin Longoni 96 Hässelby SK             686
   8 Oskar Mattsson           96 Ösmo GIF FK             677
   9 Henrik Thoms             96 Hanvikens SK            655
  10 Manne Persson            96 Hammarby IF             629
  11 Jonatan Wrede            96 Tyresö FK               607
  12 Adam Juopperi            96 Huddinge AIS            533

P10 60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-24
   1 Albin Johansson          97 Högbo GIF              9.49  AF
   2 Anders Söderström        97 Huddinge AIS           9.79  BF
   3 Daniel Andersson         97 Hässelby SK            9.87  BF
   4 Simon Hector             97 Huddinge AIS          10.29
   5 Håcan Ekholm             97 Huddinge AIS          10.69
   6 Simon Sjögren            97 Danderyds SK          10.86
   7 Alex Appelgren           97 Tyresö FK             11.09
    FÖRSÖK 2                         2007-03-24
   1 Josef Bergström Raouf    97 Upsala IF              9.64  AF
   2 Kevin Salomonsson        97 Tyresö FK              9.97  BF
   3 Douglas Sjöberg          97 Huddinge AIS          10.36
   4 Elias Agnesjö            97 Hammarby IF           10.40
   5 Patrik Lundin            97 Danderyds SK          10.78
   6 Mattias Rylander         97 SoIK Hellas           11.32
   7 Anton Roos               97 Huddinge AIS          12.16
    FÖRSÖK 3                         2007-03-24
   1 Oskar Andersson          97 Nynäshamns FIK         9.43  AF
   2 Sebastian Ruthström      97 Danderyds SK           9.64  AF
   3 Jonathan Gustavsson      97 Djurmo Sifferbo I      9.99  BF
   4 Gustav Söderström        97 Huddinge AIS          10.15
   5 Oskar Karlsson           97 Värmdö IF             10.47
   6 Fredrik Lundqvist        97 Huddinge AIS          11.10
    FÖRSÖK 4                         2007-03-24
   1 Jesper Arbinge           97 Huddinge AIS           9.54  AF
   2 Otto Brinkman            97 Tyresö FK              9.81  BF
   3 Franklin Makanda         97 IF Linden             10.14  BF
   4 Kalle Engfors            97 Hammarby IF           10.52
   5 Oscar Westerlund         97 Mälarhöjdens IK       10.54
   6 Sagar Joon               97 Huddinge AIS          10.78
   7 Jacob Eriksson Viklund   97 Duvbo IK              10.79
    FÖRSÖK 5                         2007-03-24
   1 Fredrik Wenström         97 Hanvikens SK           9.42  AF
   2 Tim Möller               97 Hammarby IF            9.51  AF
   3 Nicklas Holm             97 SoIK Hellas            9.62  AF
   4 Gustaf Jouchims          97 Danderyds SK           9.71  BF
   5 Bryson Brunsberg         97 Enköpings AIF          9.79  BF
   6 Peter Heen               97 Huddinge AIS          10.36
   7 Axel Mannerson           97 Danderyds SK          10.56
   8 David de Barès           97 IFK Märsta            10.62
    B-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Bryson Brunsberg         97 Enköpings AIF          9.79
   2 Gustaf Jouchims          97 Danderyds SK           9.83
   3 Anders Söderström        97 Huddinge AIS           9.84
   4 Daniel Andersson         97 Hässelby SK            9.85
   5 Kevin Salomonsson        97 Tyresö FK              9.90
   6 Jonathan Gustavsson      97 Djurmo Sifferbo I      9.97
   7 Otto Brinkman            97 Tyresö FK             10.01
     Franklin Makanda         97 IF Linden          Ej start
    A-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Oskar Andersson          97 Nynäshamns FIK         9.36
   2 Tim Möller               97 Hammarby IF            9.41
   3 Albin Johansson          97 Högbo GIF              9.43
   4 Josef Bergström Raouf    97 Upsala IF              9.44
   5 Fredrik Wenström         97 Hanvikens SK           9.48
   6 Nicklas Holm             97 SoIK Hellas            9.51
   7 Jesper Arbinge           97 Huddinge AIS           9.54
   8 Sebastian Ruthström      97 Danderyds SK           9.61

P10 800 M
    FINAL 1                          2007-03-25
   1 Kevin Salomonsson        97 Tyresö FK           2.42.82  1
   2 Albin Johansson          97 Högbo GIF           2.47.69  2
   3 Gustav Söderström        97 Huddinge AIS        3.01.15  7
   4 Benjamin Svensson        97 Hammarby IF         3.24.77  15
   5 Harald Eriksson          97 Danderyds SK        3.31.46  16
     Nicklas Holm             97 SoIK Hellas        Ej start
    FINAL 2                          2007-03-25
   1 Tim Möller               97 Hammarby IF         2.55.08  4
   2 Simon Hector             97 Huddinge AIS        3.03.85  8
   3 David de Barès           97 IFK Märsta          3.06.45  10
   4 Alex Appelgren           97 Tyresö FK           3.09.21  11
   5 Arvid Samuelberg         97 Hammarby IF         3.09.97  12
   6 Sagar Joon               97 Huddinge AIS        3.38.86  17
    FINAL 3                          2007-03-25
   1 Otto Brinkman            97 Tyresö FK           2.54.05  3
   2 Jesper Arbinge           97 Huddinge AIS        2.56.98  5
   3 Anton Carlsson           97 Värmdö IF           2.57.27  6
   4 Elias Agnesjö            97 Hammarby IF         3.04.47  9
   5 Patrik Lundin            97 Danderyds SK        3.15.76  13
   6 Elias Englund            97 IF Linden           3.18.26  14

P10 HÖJDHOPP                         2007-03-24
   1 Bryson Brunsberg         97 Enköpings AIF           130
   2 Sebastian Ruthström      97 Danderyds SK            130
   3 Otto Brinkman            97 Tyresö FK               124
   4 Fredrik Wenström         97 Hanvikens SK            121
   5 Kevin Salomonsson        97 Tyresö FK               121
   6 Alex Appelgren           97 Tyresö FK               117
   7 Filip Daberius           97 Danderyds SK            117
   8 Anders Söderström        97 Huddinge AIS            117
   9 Oskar Karlsson           97 Värmdö IF               113
  10 Arvid Samuelberg         97 Hammarby IF             113
  11 Simon Hector             97 Huddinge AIS            109
  12 Daniel Andersson         97 Hässelby SK             109
 13= Patrik Lundin            97 Danderyds SK            105
 13= Peter Heen               97 Huddinge AIS            105
 13= Nicklas Holm             97 SoIK Hellas             105
 16= Axel Mannerson           97 Danderyds SK            105
 16= David de Barès           97 IFK Märsta              105
  18 Gustaf Jouchims          97 Danderyds SK            105
  19 Nisse Torstensson        97 Hammarby IF             105
  20 Gustav Söderström        97 Huddinge AIS            100
 21= Elias Agnesjö            97 Hammarby IF              95
 21= Douglas Sjöberg          97 Huddinge AIS             95
 21= Sagar Joon               97 Huddinge AIS             95
  24 Mattias Rylander         97 SoIK Hellas              95
 25= David Faustino           97 Hammarby IF              90
 25= Fredrik Lundqvist        97 Huddinge AIS             90
     Kalle Engfors            97 Hammarby IF        Ej start
     Håcan Ekholm             97 Huddinge AIS       Ej start

P10 LÄNGDHOPP                        2007-03-25
   1 Albin Johansson          97 Högbo GIF               414
   2 Sebastian Ruthström      97 Danderyds SK            400
   3 Jesper Arbinge           97 Huddinge AIS            394
   4 Kevin Salomonsson        97 Tyresö FK               387
   5 Nicklas Holm             97 SoIK Hellas             382
   6 Anders Söderström        97 Huddinge AIS            378
   7 Daniel Andersson         97 Hässelby SK             368
   8 Douglas Sjöberg          97 Huddinge AIS            364
   9 Josef Bergström Raouf    97 Upsala IF               361
  10 Simon Hector             97 Huddinge AIS            347
  11 Tim Möller               97 Hammarby IF             344
  12 Filip Daberius           97 Danderyds SK            338
  13 Axel Mannerson           97 Danderyds SK            336  335
  14 Arvid Samuelberg         97 Hammarby IF             336  326
  15 Sagar Joon               97 Huddinge AIS            334  329
  16 Peter Heen               97 Huddinge AIS            334  327
  17 Elias Agnesjö            97 Hammarby IF             334  310
  18 Benjamin Svensson        97 Hammarby IF             331
  19 Otto Brinkman            97 Tyresö FK               329
  20 Jonathan Gustavsson      97 Djurmo Sifferbo I       322
  21 Elias Englund            97 IF Linden               319
  22 Alex Appelgren           97 Tyresö FK               313
  23 Patrik Lundin            97 Danderyds SK            312
  24 David de Barès           97 IFK Märsta              311
  25 Håcan Ekholm             97 Huddinge AIS            298
  26 Fredrik Lundqvist        97 Huddinge AIS            288
  27 Harald Eriksson          97 Danderyds SK            284
  28 Max Johansson            97 Österhaninge IF         266
  29 David Faustino           97 Hammarby IF             256
  30 Anton Roos               97 Huddinge AIS            248

P10 KULA 2,0 KG                      2007-03-25
   1 Sebastian Ruthström      97 Danderyds SK            940
   2 Douglas Sjöberg          97 Huddinge AIS            802
   3 Josef Bergström Raouf    97 Upsala IF               757
   4 Albin Johansson          97 Högbo GIF               752
   5 Otto Brinkman            97 Tyresö FK               717
   6 Sagar Joon               97 Huddinge AIS            684
   7 Gustav Söderström        97 Huddinge AIS            673  651
   8 Jesper Arbinge           97 Huddinge AIS            673  613
   9 Filip Daberius           97 Danderyds SK            659
  10 Simon Hector             97 Huddinge AIS            645
  11 Anders Söderström        97 Huddinge AIS            615
  12 Elias Agnesjö            97 Hammarby IF             606
  13 Jonathan Gustavsson      97 Djurmo Sifferbo I       605
  14 Alex Appelgren           97 Tyresö FK               589
  15 Benjamin Svensson        97 Hammarby IF             583
  16 Peter Heen               97 Huddinge AIS            540
  17 Kevin Salomonsson        97 Tyresö FK               530
  18 David de Barès           97 IFK Märsta              523
  19 Max Johansson            97 Österhaninge IF         488
  20 Håcan Ekholm             97 Huddinge AIS            483
  21 David Faustino           97 Hammarby IF             460
  22 Fredrik Lundqvist        97 Huddinge AIS            413

P9  60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-24
   1 David Ångström           98 Huddinge AIS          10.32  AF
   2 Simon Sigg               98 Huddinge AIS          10.42  AF
   3 David Appelgren          98 Tyresö FK             10.77  BF
   4 Filip Andersson          98 Nynäshamns FIK        11.14
   5 Carl Krüsell Berg        98 Hammarby IF           11.21
   6 Tobias Forsberg          98 Väsby IK              11.27
   7 Jonathan Emilsson        98 Mälarhöjdens IK       12.84
    FÖRSÖK 2                         2007-03-24
   1 Svante Nilsson           98 Sundbybergs IK        10.77  BF
   2 Hugo Delryd              98 Täby IS               10.78
   3 Joacim Säll              98 Sundbybergs IK        11.74
   4 Axel Söderström          98 Hammarby IF           11.77
   5 Hampus Parmer            98 Hanvikens SK          11.90
   6 Rikard Kempe             98 Mälarhöjdens IK       12.02
   7 Alfred Stannow Lind      98 Hammarby IF           12.10
    FÖRSÖK 3                         2007-03-24
   1 Edvin Nyrenström Anderss 98 Sundbybergs IK        10.67  BF
   2 Linus Hellberg           98 Nynäshamns FIK        10.81
   3 Oscar Shelock            98 Väsby IK              10.85
   4 Johan Björck             98 Hammarby IF           11.30
   5 Gustav Sundquist         98 Mälarhöjdens IK       11.36
   6 Filip Arctaedius         98 Sundbybergs IK        11.90
   7 Jonathan Melin Hamber    98 Mälarhöjdens IK       12.41
    FÖRSÖK 4                         2007-03-24
   1 Erik Sundberg Hansson    98 Hammarby IF           10.38  AF
   2 Anton Cigéhn             98 Täby IS               10.73  BF
   3 Carl Wikrén              98 SoIK Hellas           11.29
   4 Rasmus Havdelin          98 IFK Lidingö           11.30
   5 Erik Barnard             98 Mälarhöjdens IK       11.51
   6 Marcus Engström          98 Huddinge AIS          11.77
    FÖRSÖK 5                         2007-03-24
   1 Lowe Råsberg             98 Bromma IF              9.85  AF
   2 Jakob Samuelsson         98 Hässelby SK           10.09  AF
   3 Eric Ahlström            98 Värmdö IF             10.86
   4 Edward Grönlund          98 Hammarby IF           11.21
   5 Viktor Gustafsson        98 Mälarhöjdens IK       11.33
   6 Jesper Blomqvist         98 Huddinge AIS          11.62
    FÖRSÖK 6                         2007-03-24
   1 Hannes Torssell          98 Saltsjöbadens IF      10.22  AF
   2 David Jansson            98 Sundbybergs IK        10.53  AF
   3 Sebastian Rustas         98 Tyresö FK             10.76  BF
   4 Leo Nordström            98 Hammarby IF           10.97
   5 Samuel Smith             98 Mälarhöjdens IK       11.10
   6 David Häger              98 Sundbybergs IK        11.14
   7 Lucas Holm               98 Mälarhöjdens IK       11.79
    FÖRSÖK 7                         2007-03-24
   1 John Norberg             98 Mälarö SOK            10.25  AF
   2 Simon Wrede              98 Tyresö FK             10.55  BF
   3 Jacob Hedén Malm         98 IFK Lidingö           10.58  BF
   4 Samuel Persson           98 Huddinge AIS          10.66  BF
   5 Michael Thunberg         98 Mälarhöjdens IK       11.67
   6 Elias Lundqvist          98 Mälarhöjdens IK       11.87
    B-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Jacob Hedén Malm         98 IFK Lidingö           10.42
   2 Simon Wrede              98 Tyresö FK             10.72
   3 Anton Cigéhn             98 Täby IS               10.78
   4 Svante Nilsson           98 Sundbybergs IK        10.83
   5 Sebastian Rustas         98 Tyresö FK             10.85
   6 Samuel Persson           98 Huddinge AIS          10.91
   7 Edvin Nyrenström Anderss 98 Sundbybergs IK        11.05
   8 David Appelgren          98 Tyresö FK             11.48
    A-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Lowe Råsberg             98 Bromma IF              9.82
   2 Hannes Torssell          98 Saltsjöbadens IF       9.95
   3 Jakob Samuelsson         98 Hässelby SK           10.13
   4 John Norberg             98 Mälarö SOK            10.19
   5 David Ångström           98 Huddinge AIS          10.31
   6 Erik Sundberg Hansson    98 Hammarby IF           10.33
   7 David Jansson            98 Sundbybergs IK        10.44
   8 Simon Sigg               98 Huddinge AIS          10.52

P9  800 M
    FINAL 1                          2007-03-25
   1 John Norberg             98 Mälarö SOK          3.02.04  2
   2 Samuel Persson           98 Huddinge AIS        3.03.37  5
   3 Oscar Shelock            98 Väsby IK            3.06.93  8
   4 Tobias Forsberg          98 Väsby IK            3.17.20  13
   5 Johan Björck             98 Hammarby IF         3.29.31  16
   6 Filip Arctaedius         98 Sundbybergs IK      3.42.86  21
    FINAL 2                          2007-03-25
   1 Fredrik Kihlblom         98 Huddinge AIS        3.02.30  3
   2 Viktor Gustafsson        98 Mälarhöjdens IK     3.07.98  9
   3 Emil Zätterkvist         98 Huddinge AIS        3.08.50  10
   4 Edvin Nyrenström Anderss 98 Sundbybergs IK      3.15.32  12
   5 Henning Larsson          98 Hammarby IF         3.25.39  15
     Eric Ahlström            98 Värmdö IF              Bröt
    FINAL 3                          2007-03-25
   1 Fredrik Hansell          98 Tyresö FK           3.06.57  7
   2 Erik Sundberg Hansson    98 Hammarby IF         3.08.66  11
   3 Jesper Nyman             98 Hanvikens SK        3.23.59  14
   4 David Jansson            98 Sundbybergs IK      3.29.69  17
   5 Hampus Parmer            98 Hanvikens SK        3.41.78  20
     Rasmus Havdelin          98 IFK Lidingö        Ej start
    FINAL 4                          2007-03-25
   1 Wilhelm Loeper           98 Fredrikshofs FIF    3.00.04  1
   2 Jacob Hedén Malm         98 IFK Lidingö         3.02.88  4
   3 Christoffer Ahl          98 Nynäshamns FIK      3.05.40  6
   4 David Appelgren          98 Tyresö FK           3.32.07  18
   5 Leo Högberg Ylimaz       98 Hammarby IF         3.33.84  19
     Acke Arbestål            98 Tyresö FK          Ej start

P9  HÖJDHOPP                         2007-03-24
   1 Simon Wrede              98 Tyresö FK               112
   2 Lowe Råsberg             98 Bromma IF               112
   3 David Appelgren          98 Tyresö FK               108
   4 Hugo Delryd              98 Täby IS                 108
  5= Jakob Samuelsson         98 Hässelby SK             108
  5= Sebastian Rustas         98 Tyresö FK               108
   7 Rasmus Havdelin          98 IFK Lidingö             104
   8 Filip Lindgren           98 Hässelby SK             104
  9= Edward Grönlund          98 Hammarby IF             100
  9= David Ångström           98 Huddinge AIS            100
  9= Samuel Persson           98 Huddinge AIS            100
  12 Hampus Parmer            98 Hanvikens SK            100
  13 Eric Ahlström            98 Värmdö IF                95
  14 Elias Lundqvist          98 Mälarhöjdens IK          95
  15 Gustav Sundquist         98 Mälarhöjdens IK          95
 16= Simon Sigg               98 Huddinge AIS             90
 16= Tobias Forsberg          98 Väsby IK                 90
  18 Edwin Hamnmark           98 Mälarhöjdens IK          90
  19 Erik Barnard             98 Mälarhöjdens IK          90
  20 Anton Cigéhn             98 Täby IS                  90
 21= Alfred Stannow Lind      98 Hammarby IF              85
 21= Leo Nordström            98 Hammarby IF              85
 21= Michael Thunberg         98 Mälarhöjdens IK          85
 21= Hannes Torssell          98 Saltsjöbadens IF         85
 21= David Häger              98 Sundbybergs IK           85
 21= Edvin Nyrenström Anderss 98 Sundbybergs IK           85
  27 Filip Arctaedius         98 Sundbybergs IK           85
 28= Axel Söderström          98 Hammarby IF              80
 28= Jacob Hedén Malm         98 IFK Lidingö              80
     Jonathan Emilsson        98 Mälarhöjdens IK     Ej res.
     Oscar Shelock            98 Väsby IK            Ej res.
     Fredrik Tjernberg        98 Huddinge AIS        Ej res.

P9  LÄNGDHOPP                        2007-03-25
   1 Fredrik Kihlblom         98 Huddinge AIS            356
   2 Lowe Råsberg             98 Bromma IF               352
   3 Jakob Samuelsson         98 Hässelby SK             351
   4 John Norberg             98 Mälarö SOK              345
   5 Jacob Hedén Malm         98 IFK Lidingö             332
   6 Oscar Shelock            98 Väsby IK                326
   7 Samuel Persson           98 Huddinge AIS            324
   8 Wilhelm Loeper           98 Fredrikshofs FIF        317
   9 Edvin Nyrenström Anderss 98 Sundbybergs IK          309
  10 Sebastian Rustas         98 Tyresö FK               308
  11 Eric Ahlström            98 Värmdö IF               307
  12 David Jansson            98 Sundbybergs IK          304
  13 David Appelgren          98 Tyresö FK               303
  14 Samuel Smith             98 Mälarhöjdens IK         295
  15 Rasmus Havdelin          98 IFK Lidingö             292
  16 David Ångström           98 Huddinge AIS            291
  17 Carl Krüsell Berg        98 Hammarby IF             283
  18 Gustav Sundquist         98 Mälarhöjdens IK         282
  19 Leo Högberg Ylimaz       98 Hammarby IF             281  276
  20 Carl Wikrén              98 SoIK Hellas             281  274
  21 Alfred Stannow Lind      98 Hammarby IF             280
  22 Christoffer Ahl          98 Nynäshamns FIK          275  267
  23 Lucas Holm               98 Mälarhöjdens IK         275  265
  24 Jesper Nyman             98 Hanvikens SK            270  265
  25 Tobias Forsberg          98 Väsby IK                270  250
  26 Elias Lundqvist          98 Mälarhöjdens IK         266  264
  27 Filip Arctaedius         98 Sundbybergs IK          266  250
  28 Filip Ringh              98 Hanvikens SK            260
  29 Jonathan Melin Hamber    98 Mälarhöjdens IK         255
  30 Hampus Parmer            98 Hanvikens SK            250
  31 Marcus Engström          98 Huddinge AIS            241
  32 Edwin Hamnmark           98 Mälarhöjdens IK         216
  33 Rikard Ekelund           98 IF Linden               210
  34 Ludvig Kitzberger        98 Huddinge AIS       Ej start

P9  KULA 2,0 KG                      2007-03-25
   1 Jakob Samuelsson         98 Hässelby SK             801
   2 John Norberg             98 Mälarö SOK              670
   3 Patrik Lindstedt         99 Hässelby SK             648
   4 Lowe Råsberg             98 Bromma IF               634
   5 David Appelgren          98 Tyresö FK               632
   6 Anton Cigéhn             98 Täby IS                 557
   7 David Ångström           98 Huddinge AIS            551
   8 Rasmus Havdelin          98 IFK Lidingö             550
   9 Leo Högberg Ylimaz       98 Hammarby IF             543
  10 Edvin Nyrenström Anderss 98 Sundbybergs IK          533
  11 David Jansson            98 Sundbybergs IK          531
  12 Tobias Forsberg          98 Väsby IK                496
  13 Joakim Paananen          98 Huddinge AIS            492
  14 Samuel Persson           98 Huddinge AIS            491
  15 Jacob Hedén Malm         98 IFK Lidingö             477
  16 Christoffer Ahl          98 Nynäshamns FIK          444
  17 Rikard Ekelund           98 IF Linden               441
  18 Jonathan Melin Hamber    98 Mälarhöjdens IK         430
  19 Carl Krüsell Berg        98 Hammarby IF             384
  20 Marcus Engström          98 Huddinge AIS            362

P8  60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-24
   1 Samuel Wilson            99 Hammarby IF           10.79  AF
   2 Viktor Lindgren          99 Hässelby SK           11.32  BF
   3 Martin Forsberg          99 Hammarby IF           11.90  BF
   4 Christian Edwall         99 Bromma IF             11.92
   5 Andreas Linder           99 Huddinge AIS          12.14
   6 Sepand Tabari            99 Danderyds SK          12.32
   7 Oliver Blanken Wiiburg   99 Hammarby IF           13.63
    FÖRSÖK 2                         2007-03-24
   1 Jimmy Sjöholm            99 Hammarby IF           11.19  BF
   2 Erik Wahlberg            99 Huddinge AIS          11.82  BF
   3 Rasmus Glansberg         99 Hammarby IF           11.95
   4 Johan Almberger          99 Nynäshamns FIK        12.07
   5 Albin Rohde              99 Hammarby IF           12.08
   6 Kevin Widlund            99 Hammarby IF           12.12
   7 Albin Rydén              99 Huddinge AIS          12.82
    FÖRSÖK 3                         2007-03-24
   1 Edwin Mahisa             99 Hammarby IF           10.72  AF
   2 Markus Forsén            99 Hammarby IF           10.85  AF
   3 Hampus Bergqvist         99 Högbo GIF             11.39  BF
   4 Assar Markström          99 Åkersberga SK         11.59  BF
   5 Martin Olausson          99 Hammarby IF           11.93
   6 Erik Forssberg           99 Huddinge AIS          12.95
   7 David Edman Valberg      99 Hammarby IF           13.76
    FÖRSÖK 4                         2007-03-24
   1 Vincent Ikoro-Sikku      99 Hässelby SK           10.32  AF
   2 Lucas Björklund          99 Huddinge AIS          11.06  AF
   3 Christoffer Schärman     99 Tyresö FK             11.69  BF
   4 Anton Hultman            99 Hammarby IF           12.20
   5 Hugo Lindbärg            99 Hammarby IF           12.50
   6 Anton Lindström          99 Hammarby IF           12.60
   7 Gabriel Nääs             99 Hanvikens SK          12.90
    FÖRSÖK 5                         2007-03-24
   1 John Karlsson            99 Hammarby IF           10.74  AF
   2 Erik Mattsson            99 Ösmo GIF FK           10.95  AF
   3 Lukas Torbiörnsson       99 Hammarby IF           11.01  AF
   4 Nils Berg                99 Sundbybergs IK        11.23  BF
   5 Joar Classon             99 Huddinge AIS          12.15
   6 Jonathan Lund            99 Hammarby IF           12.19
   7 Gustav Rohde             99 Hammarby IF           12.96
    B-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Jimmy Sjöholm            99 Hammarby IF           11.06
   2 Nils Berg                99 Sundbybergs IK        11.19
   3 Viktor Lindgren          99 Hässelby SK           11.21
   4 Erik Wahlberg            99 Huddinge AIS          11.25
   5 Hampus Bergqvist         99 Högbo GIF             11.49
   6 Assar Markström          99 Åkersberga SK         11.53
   7 Christoffer Schärman     99 Tyresö FK             11.66
   8 Martin Forsberg          99 Hammarby IF           11.79
    A-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Vincent Ikoro-Sikku      99 Hässelby SK           10.02
   2 Edwin Mahisa             99 Hammarby IF           10.04
   3 Samuel Wilson            99 Hammarby IF           10.52
   4 Markus Forsén            99 Hammarby IF           10.65
   5 John Karlsson            99 Hammarby IF           10.66
   6 Lucas Björklund          99 Huddinge AIS          10.70
   7 Lukas Torbiörnsson       99 Hammarby IF           11.08
   8 Erik Mattsson            99 Ösmo GIF FK           11.24

P8  LÄNGDHOPP                        2007-03-24
   1 Hugo Pihlblad            00 Högbo GIF               322
   2 Edwin Mahisa             99 Hammarby IF             318
   3 John Karlsson            99 Hammarby IF             309
   4 Vincent Ikoro-Sikku      99 Hässelby SK             304
   5 Viktor Lindgren          99 Hässelby SK             303
   6 Nils Berg                99 Sundbybergs IK          292
   7 Lukas Torbiörnsson       99 Hammarby IF             290
   8 Erik Mattsson            99 Ösmo GIF FK             287  279
   9 Hampus Bergqvist         99 Högbo GIF               287  273
  10 Christoffer Schärman     99 Tyresö FK               283
  11 Lucas Björklund          99 Huddinge AIS            280  269
  12 Albin Rohde              99 Hammarby IF             280  263
  13 Markus Forsén            99 Hammarby IF             274
  14 Jimmy Sjöholm            99 Hammarby IF             272
  15 Martin Forsberg          99 Hammarby IF             267
  16 Kevin Widlund            99 Hammarby IF             263  262
  17 Sepand Tabari            99 Danderyds SK            263  250
  18 Assar Markström          99 Åkersberga SK           262  259
  19 Aron Wallroth            00 Turebergs FK            262  255
  20 Johan Almberger          99 Nynäshamns FIK          259  258
  21 Peter Norss              99 Södertälje IF           259  254
  22 Gustav Rohde             99 Hammarby IF             259  235
  23 Joar Classon             99 Huddinge AIS            255  243
  24 Martin Olausson          99 Hammarby IF             255  234
  25 Rasmus Glansberg         99 Hammarby IF             246
  26 Teodor Jonsson           99 Hammarby IF             245
  27 Jonathan Lund            99 Hammarby IF             244
  28 Gabriel Nääs             99 Hanvikens SK            243
  29 Albin Rydén              99 Huddinge AIS            241
  30 Anton Hultman            99 Hammarby IF             234
  31 Andreas Linder           99 Huddinge AIS            230
  32 Hugo Lindbärg            99 Hammarby IF             222
  33 Erik Wahlberg            99 Huddinge AIS            220
  34 Anton Lindström          99 Hammarby IF             219
  35 Erik Forssberg           99 Huddinge AIS            217
  36 David Edman Valberg      99 Hammarby IF             198
  37 Oliver Blanken Wiiburg   99 Hammarby IF             163

P7  60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-24
   1 Hugo Pihlblad            00 Högbo GIF             10.99  F
   2 Mikael Lundquist         00 Huddinge AIS          12.30  F
   3 Henrik Mannerson         00 Danderyds SK          12.75  F
   4 Tobias Carlbom           00 Åkersberga SK         13.55
   5 Adam Söderqvist          00 Åkersberga SK         14.56
   6 Ludvig Arctaedius Wretsk 00 Sundbybergs IK        15.82
    FÖRSÖK 2                         2007-03-24
   1 Aron Wallroth            00 Turebergs FK          12.07  F
   2 Mattias Ekevik           00 Huddinge AIS          12.70  F
   3 William Hagman           00 Huddinge AIS          12.71  F
   4 Alexander Wikander       00 Åkersberga SK         12.76  F
   5 Marcus Sellerman         00 Åkersberga SK         12.85  F
   6 Edgar Fosselius          00 Hammarby IF           13.93
    FINAL                            2007-03-24
   1 Hugo Pihlblad            00 Högbo GIF             11.13
   2 Aron Wallroth            00 Turebergs FK          12.03
   3 Mikael Lundquist         00 Huddinge AIS          12.54
   4 Mattias Ekevik           00 Huddinge AIS          12.62
   5 William Hagman           00 Huddinge AIS          12.67
   6 Henrik Mannerson         00 Danderyds SK          12.75
   7 Marcus Sellerman         00 Åkersberga SK         12.82
   8 Alexander Wikander       00 Åkersberga SK         12.93

F14 60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-25
   1 Jessica Östlund          93 Hässelby SK            8.39  AF
   2 Lisa Sernbrandt          93 Huddinge AIS           8.55  AF
   3 Amanda Murua             93 Hässelby SK            8.66  AF
   4 Olivia Bergkvist         93 Turebergs FK           8.98  BF
   5 Johanna Ewertzh          93 Hammarby IF            9.12  BF
   6 Linnéa Engholm           93 Värmdö IF              9.32
   7 Hedda Fehrm              93 Sundbybergs IK         9.37
    FÖRSÖK 2                         2007-03-25
   1 Charlotte Skogström      93 Täby IS                8.51  AF
   2 Julia Karlsson           93 Hammarby IF            8.69  BF
   3 Johanna Karlsson         93 Turebergs FK           8.75  BF
   4 Camill Hernvall          93 Mälarhöjdens IK        8.89  BF
   5 Erika Wernolf            93 Huddinge AIS           8.95  BF
   6 Naima Clareus            93 Hässelby SK            9.16
   7 Malin Jonasson           93 Sundbybergs IK         9.16
   8 Heidi Schmidt            93 Täby IS                9.28
    FÖRSÖK 3                         2007-03-25
   1 Lisa Berg                93 Huddinge AIS           8.41  AF
   2 Tove Forsbacka Karlsson  93 Hammarby IF            8.46  AF
   3 Matilda Almelöv          93 Mälarhöjdens IK        8.87  BF
   4 Elsa Österlund           93 Huddinge AIS           9.25
   5 Christina Dahl           93 Turebergs FK           9.29
   6 Linn Fredriksson         93 Upsala IF              9.37
   7 Cecilia Brattström       93 Vallentuna FK          9.57
    FÖRSÖK 4                         2007-03-25
   1 Mikaela Jerresand        93 Täby IS                8.47  AF
   2 Sara Rönnby              93 Södertälje IF          8.57  AF
   3 Johanna Tysell           93 Turebergs FK           8.71  BF
   4 Sabina Sandberg          93 Spårvägens FK          9.13
   5 Stina Karlsson           93 Sundbybergs IK         9.35
   6 Vanessa Carpenter        93 Hammarby IF            9.51
   7 Eleni Larsson            93 Huddinge AIS           9.98
    B-FINAL 1                        2007-03-25
  1= Johanna Karlsson         93 Turebergs FK           8.67
  1= Johanna Tysell           93 Turebergs FK           8.67
   3 Matilda Almelöv          93 Mälarhöjdens IK        8.91
   4 Camill Hernvall          93 Mälarhöjdens IK        8.94
   5 Julia Karlsson           93 Hammarby IF            8.95
   6 Olivia Bergkvist         93 Turebergs FK           8.98
   7 Erika Wernolf            93 Huddinge AIS           9.07
   8 Johanna Ewertzh          93 Hammarby IF            9.32
    A-FINAL 1                        2007-03-25
   1 Jessica Östlund          93 Hässelby SK            8.28
   2 Lisa Berg                93 Huddinge AIS           8.36
   3 Sara Rönnby              93 Södertälje IF          8.37
   4 Charlotte Skogström      93 Täby IS                8.38
   5 Mikaela Jerresand        93 Täby IS                8.43
   6 Tove Forsbacka Karlsson  93 Hammarby IF            8.45
   7 Lisa Sernbrandt          93 Huddinge AIS           8.58
     Amanda Murua             93 Hässelby SK        Ej start

F14 800 M
    FINAL 1                          2007-03-24
   1 Lovisa Grönros           93 Hammarby IF         2.25.60  2
   2 Tove Forsbacka Karlsson  93 Hammarby IF         2.37.60  6
   3 Joanna Kamph             93 Hässelby SK         2.44.63  8
   4 Josefin Edwall           93 Bromma IF           2.52.41  9
     Malin Söderberg          93 Värmdö IF              Bröt
    FINAL 2                          2007-03-24
   1 Jenny Håland             93 IFK Tumba           2.23.11  1
   2 Sara Rönnby              93 Södertälje IF       2.25.76  3
   3 Melina Nordström         93 SoIK Hellas         2.27.50  4
   4 Mikaela Jerresand        93 Täby IS             2.35.92  5
   5 Amanda Rönsén            93 Sundbybergs IK      2.38.28  7
     Viktoria Ricknell        93 Huddinge AIS           Bröt

F14 HÖJDHOPP                         2007-03-25
   1 Jasmine Burestam         93 Huddinge AIS            156
   2 Kimberlie Salomon        93 IF Linden               150
   3 Amanda Murua             93 Hässelby SK             147
   4 Malin Jonasson           93 Sundbybergs IK          147
   5 Sabina Sandberg          93 Spårvägens FK           143
   6 Hedda Fehrm              93 Sundbybergs IK          143
  7= Erika Wernolf            93 Huddinge AIS            139
  7= Karolina Andersson       93 Rånäs 4 H               139
  7= Charlotte Skogström      93 Täby IS                 139
  10 Linnéa Engholm           93 Värmdö IF               127
  11 Josefin Danielsson       93 Turebergs FK            127

F14 STAVHOPP                         2007-03-24
   1 Teresia Tollstern Landin 93 KFUM Örebro             232
   2 Tove Forsbacka Karlsson  93 Hammarby IF             212
   3 Matilda Nilsson          93 Täby IS                 212
   4 Eleni Larsson            93 Huddinge AIS            152

F14 TRESTEG                          2007-03-25
   1 Jasmine Burestam         93 Huddinge AIS           1052
   2 Charlotte Skogström      93 Täby IS                1043
   3 Joanna Kamph             93 Hässelby SK            1029
   4 Lisa Berg                93 Huddinge AIS           1005
   5 Heidi Schmidt            93 Täby IS                 934
   6 Erika Wernolf            93 Huddinge AIS            921
   7 Stina Karlsson           93 Sundbybergs IK          919
   8 Linn Fredriksson         93 Upsala IF               903
   9 Malin Jonasson           93 Sundbybergs IK          838
  10 Johanna Ewertzh          93 Hammarby IF             812

F14 KULA 3,0 KG                      2007-03-24
   1 Heidi Schmidt            93 Täby IS                1045
   2 Amanda Murua             93 Hässelby SK            1044
   3 Julia Ihrsén             94 Enköpings AIF          1020
   4 Eleni Larsson            93 Huddinge AIS            910
   5 Rebecca Slotte           93 Ösmo GIF FK             854
   6 Lisa Berg                93 Huddinge AIS            790
   7 Lisa Sernbrandt          93 Huddinge AIS            748
   8 Johanna Ewertzh          93 Hammarby IF             621
   9 Josefin Edwall           93 Bromma IF               615

F13 60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-25
   1 Caroline Taxén           94 Enköpings AIF          8.45  AF
   2 Sofia Jäger Stenberg     94 Sundbybergs IK         8.96  BF
   3 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS           9.20  BF
   4 Sara Berglöf             94 Sundbybergs IK         9.58
   5 Hilda Fransson           94 IF Linden             10.06
   6 Hedvig Lindström         94 Hammarby IF           10.09
    FÖRSÖK 2                         2007-03-25
   1 Rebecka Schelander       94 Österhaninge IF        8.68  AF
   2 Denise Eriksson          94 Värmdö IF              8.69  AF
   3 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK         8.72  AF
   4 Julia Ihrsén             94 Enköpings AIF          8.85  BF
   5 Siri Björkqvist          94 Saltsjöbadens IF       9.63
   6 Fanny Åberg              94 SoIK Hellas            9.95
     Sofia Zillén             94 SoIK Hellas        Ej start
    FÖRSÖK 3                         2007-03-25
   1 Adjani Goli Hjert        94 Huddinge AIS           8.57  AF
   2 Emelie Strandberg        94 Råby-Rekarne FIF       8.68  AF
   3 Amelie Möller            94 Hammarby IF            9.01  BF
   4 Idunn Fyksen Sooaru      94 Huddinge AIS           9.41  BF
   5 Fredrika Agestam         94 Bromma IF              9.77
   6 Sanja Nystrand           94 Fredrikshofs FIF      10.10
    FÖRSÖK 4                         2007-03-25
   1 Julia Hässel             94 Turebergs FK           8.58  AF
   2 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Bromma IF              8.73  AF
   3 Erica Wide               94 Bromma IF              9.35  BF
   4 Olivia Axelsson          94 Turebergs FK           9.37  BF
   5 Caroline Kihlblom        94 Huddinge AIS           9.42  BF
   6 Sarah Ellström Johansson 94 Huddinge AIS           9.95
    B-FINAL 1                        2007-03-25
   1 Julia Ihrsén             94 Enköpings AIF          8.85
   2 Sofia Jäger Stenberg     94 Sundbybergs IK         8.93
   3 Amelie Möller            94 Hammarby IF            9.00
   4 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS           9.13
   5 Caroline Kihlblom        94 Huddinge AIS           9.38
   6 Olivia Axelsson          94 Turebergs FK           9.39
   7 Erica Wide               94 Bromma IF              9.39
   8 Idunn Fyksen Sooaru      94 Huddinge AIS           9.47
    A-FINAL 1                        2007-03-25
   1 Caroline Taxén           94 Enköpings AIF          8.33
   2 Adjani Goli Hjert        94 Huddinge AIS           8.39
   3 Julia Hässel             94 Turebergs FK           8.56
   4 Rebecka Schelander       94 Österhaninge IF        8.65
   5 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Bromma IF              8.68
   6 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK         8.70
   7 Emelie Strandberg        94 Råby-Rekarne FIF       8.71
   8 Denise Eriksson          94 Värmdö IF              8.76

F13 800 M
    FINAL 1                          2007-03-24
   1 Caroline Kihlblom        94 Huddinge AIS        2.48.13  5
   2 Jonna Stensman           94 IF Linden           2.55.40  7
   3 Matilda Hansson          94 Huddinge AIS        3.08.61  8
   4 Erica Wide               94 Bromma IF           3.11.88  9
   5 Siri Björkqvist          94 Saltsjöbadens IF    3.12.59  10
    FINAL 2                          2007-03-24
   1 Fredrika Agestam         94 Bromma IF           2.33.57  1
   2 Linnéa Falstad           94 Tyresö FK           2.34.89  2
   3 Stina Åberg              94 Hammarby IF         2.36.33  3
   4 Emma Forss               94 Hammarby IF         2.36.93  4
   5 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS        2.48.34  6

F13 HÖJDHOPP                         2007-03-25
   1 Adjani Goli Hjert        94 Huddinge AIS            145
  2= Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS            145
  2= Evelina Erlandsson       94 IFK Gnesta              145
   4 Michaela Flyckt Werlevik 94 Turebergs FK            137
  5= Erica Wide               94 Bromma IF               133
  5= Denise Eriksson          94 Värmdö IF               133
   7 Linnea Blomberg          94 IF Triangeln            133
   8 Fanny Åberg              94 SoIK Hellas             128
   9 Hedvig Lindström         94 Hammarby IF             113
     Matilda Hansson          94 Huddinge AIS        Ej res.

F13 STAVHOPP                         2007-03-24
   1 Matilda Malmborg         94 Sundbybergs IK          212
   2 Emma Norss               94 Södertälje IF           202
     Caroline Wallin          94 Huddinge AIS        Ej res.

F13 LÄNGDHOPP                        2007-03-25
   1 Caroline Taxén           94 Enköpings AIF           534
   2 Rebecka Schelander       94 Österhaninge IF         483
   3 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK          466
   4 Sofia Jäger Stenberg     94 Sundbybergs IK          461
   5 Adjani Goli Hjert        94 Huddinge AIS            460
   6 Julia Ihrsén             94 Enköpings AIF           458
   7 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Bromma IF               438
   8 Johanna Lundin           94 Nyköpings BIS           430
   9 Caroline Kihlblom        94 Huddinge AIS            424  420
  10 Erica Wide               94 Bromma IF               424  413
  11 Denise Eriksson          94 Värmdö IF               422
  12 Emelie Strandberg        94 Råby-Rekarne FIF        421
  13 Amelie Möller            94 Hammarby IF             419
  14 Idunn Fyksen Sooaru      94 Huddinge AIS            414
  15 Sara Berglöf             94 Sundbybergs IK          410
  16 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS            408
  17 Fredrika Agestam         94 Bromma IF               390
  18 Sofia Zillén             94 SoIK Hellas             389
  19 Fanny Åberg              94 SoIK Hellas             369
  20 Siri Björkqvist          94 Saltsjöbadens IF        363
  21 Malin Bernström          94 Huddinge AIS            354
  22 Sanja Nystrand           94 Fredrikshofs FIF        337
  23 Sarah Ellström Johansson 94 Huddinge AIS            328

F13 TRESTEG                          2007-03-24
   1 Caroline Taxén           94 Enköpings AIF          1101
   2 Sofia Jäger Stenberg     94 Sundbybergs IK         1021
   3 Emma Norss               94 Södertälje IF          1000
   4 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK          952
   5 Hannah Svensson          95 Huddinge AIS            932
   6 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Bromma IF               930
   7 Jennifer Forsberg        94 Väsby IK                921
   8 Hanna Bergström Raouf    94 Upsala IF               916
   9 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS            915
  10 Malin Skogström          95 Täby IS                 904
  11 Erica Wide               94 Bromma IF               882
  12 Lisa Lingvall            96 Högbo GIF               876
  13 Caroline Kihlblom        94 Huddinge AIS            868
  14 Sara Berglöf             94 Sundbybergs IK          856
  15 My Lindahl Eriksson      94 Huddinge AIS            855
  16 Sara Lundberg            95 Högbo GIF               849
  17 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS            845
  18 Amelie Möller            94 Hammarby IF             842
  19 Anna Regnér              94 Hammarby IF             819
  20 Malin Bernström          94 Huddinge AIS            784

F13 KULA 2,0 KG                      2007-03-24
   1 Julia Ihrsén             94 Enköpings AIF          1236
   2 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS           1122
   3 Jennifer Forsberg        94 Väsby IK                912
   4 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS            890
   5 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK          860
   6 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Bromma IF               858
   7 Fredrika Agestam         94 Bromma IF               807
   8 Hanna Bergström Raouf    94 Upsala IF               777
   9 Amanda Linder            94 IF Linden               771
  10 Matilda Hansson          94 Huddinge AIS            644
  11 Erica Wide               94 Bromma IF               609
  12 Caroline Wallin          94 Huddinge AIS            580
  13 Olivia Axelsson          94 Turebergs FK            555
  14 Siri Björkqvist          94 Saltsjöbadens IF        474

F12 60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-25
   1 Rebecca Edenström        95 Bromma IF              8.82  AF
   2 Hannah Svensson          95 Huddinge AIS           9.00  AF
   3 Ellinor Åkeson           95 Hammarby IF            9.04  AF
   4 Malin Skogström          95 Täby IS                9.27  BF
   5 Alina Lindqvist          95 Väsby IK               9.29  BF
   6 Emilia Rosvall           95 Hässelby SK            9.65
   7 Nicole Gonzales          95 Sundbybergs IK         9.75
    FÖRSÖK 2                         2007-03-25
   1 Elin Lindell             95 Hammarby IF            8.91  AF
   2 Maie Sene                95 Hammarby IF            9.30
   3 Rebecca Malmqvist        95 Mälarö SOK             9.36
   4 Lisette Lansryd          95 Danderyds SK           9.49
   5 Emma Kullin              95 Huddinge AIS           9.63
   6 Hjördis Harzdorf         95 Österhaninge IF       10.93
     Emilie Westlund          95 Hässelby SK        Ej start
    FÖRSÖK 3                         2007-03-25
   1 Grace Mtatfikolo         95 Huddinge AIS           8.69  AF
   2 Mimmi Nordberg           95 Mälarö SOK             9.18  BF
   3 Lisa Sommar              95 Hässelby SK            9.25  BF
   4 Alicia Olsson            95 Hammarby IF            9.39
   5 Josefine Havdelin        95 IFK Lidingö            9.65
   6 Constance Loeper         95 Fredrikshofs FIF      10.03
   7 Liv Palmblad             95 Saltsjöbadens IF      10.53
    FÖRSÖK 4                         2007-03-25
   1 Beatrice Dalquist        95 Sundbybergs IK         9.12  BF
   2 Linn Persson             95 Hässelby SK            9.13  BF
   3 Cornelia Tristen         95 Danderyds SK           9.15  BF
   4 Ellinor Schärman         95 Tyresö FK              9.37
   5 Felicia Eriksson Wickbom 95 Saltsjöbadens IF      10.10
   6 Lise Karlsson            95 Sundbybergs IK        10.33
    FÖRSÖK 5                         2007-03-25
   1 Lisa Ferneman            95 Boo IF                 8.87  AF
   2 Rachelle Haddad          95 Huddinge AIS           9.20  BF
   3 Louise Gabrielsson       95 Huddinge AIS           9.49
   4 Fanny Sterngren          95 Danderyds SK           9.52
   5 Jenny Hedén Malm         95 IFK Lidingö            9.66
   6 Inez Mannerstedt         95 Sundbybergs IK         9.74
   7 Klara Andersson          95 Hammarby IF            9.77
    FÖRSÖK 6                         2007-03-25
   1 Ellinor Bill             95 Hammarby IF            9.00  AF
   2 Helena Stråhle           95 Nynäshamns FIK         9.09  AF
   3 Sofie Berglöf            95 Sundbybergs IK         9.46
   4 Hedvig Palm              95 Duvbo IK               9.68
   5 Matilda Tapper           95 Väsby IK               9.80
   6 Sara Qvarfordt           95 Österhaninge IF        9.90
   7 Maja Bergwik             95 Huddinge AIS          10.59
    B-FINAL 1                        2007-03-25
   1 Beatrice Dalquist        95 Sundbybergs IK         9.00
   2 Linn Persson             95 Hässelby SK            9.08
   3 Mimmi Nordberg           95 Mälarö SOK             9.10
   4 Cornelia Tristen         95 Danderyds SK           9.20
   5 Lisa Sommar              95 Hässelby SK            9.28
   6 Malin Skogström          95 Täby IS                9.28
   7 Alina Lindqvist          95 Väsby IK               9.32
   8 Rachelle Haddad          95 Huddinge AIS           9.43
    A-FINAL 1                        2007-03-25
   1 Grace Mtatfikolo         95 Huddinge AIS           8.57
   2 Lisa Ferneman            95 Boo IF                 8.71
   3 Rebecca Edenström        95 Bromma IF              8.84
   4 Elin Lindell             95 Hammarby IF            8.93
   5 Hannah Svensson          95 Huddinge AIS           8.98
   6 Ellinor Bill             95 Hammarby IF            9.01
   7 Helena Stråhle           95 Nynäshamns FIK         9.08
   8 Ellinor Åkeson           95 Hammarby IF            9.14

F12 800 M
    FINAL 1                          2007-03-25
   1 Emma Kullin              95 Huddinge AIS        2.58.14  4
   2 Josefine Havdelin        95 IFK Lidingö         3.01.07  5
   3 Anna Lagerlöf            95 IFK Lidingö         3.07.38  7
   4 Beatrice Dalquist        95 Sundbybergs IK      3.21.24  10
   5 Felicia Eriksson Wickbom 95 Saltsjöbadens IF    3.22.55  11
   6 Liv Palmblad             95 Saltsjöbadens IF    3.22.64  12
   7 Zarah Rönsen             95 Sundbybergs IK      3.26.54  13
    FINAL 2                          2007-03-25
   1 Marie Carlsson           95 Väsby IK            2.39.33  1
   2 Sophia Persson           95 Huddinge AIS        2.42.20  2
   3 Rachelle Haddad          95 Huddinge AIS        2.54.82  3
   4 Maja Bergwik             95 Huddinge AIS        3.02.59  6
   5 Nicole Gonzales          95 Sundbybergs IK      3.10.21  8
   6 Lise Karlsson            95 Sundbybergs IK      3.10.50  9
     Signe Martin             95 Sundbybergs IK         Bröt

F12 HÖJDHOPP                         2007-03-25
   1 Sofia Linde              95 Täby IS                 143
   2 Helena Stråhle           95 Nynäshamns FIK          139
   3 Lisette Lansryd          95 Danderyds SK            133
   4 Malin Skogström          95 Täby IS                 133
   5 Linnea Hübsch            95 Mälarhöjdens IK         133
   6 Emma Kullin              95 Huddinge AIS            127
  7= Ellinor Bill             95 Hammarby IF             123
  7= Linn Persson             95 Hässelby SK             123
   9 Alina Lindqvist          95 Väsby IK                123
  10 Rachelle Haddad          95 Huddinge AIS            123
  11 Rebecca Malmqvist        95 Mälarö SOK              123
  12 Lisa Sommar              95 Hässelby SK             123
  13 Matilda Tapper           95 Väsby IK                123
  14 Rebecca Edenström        95 Bromma IF               123
  15 Lise Karlsson            95 Sundbybergs IK          123
  16 Maie Sene                95 Hammarby IF             123
  17 Elin Lindell             95 Hammarby IF             119
  18 Kajsa Tunedal            95 Mälarhöjdens IK         119
 19= Felicia Eriksson Wickbom 95 Saltsjöbadens IF        115
 19= Beatrice Dalquist        95 Sundbybergs IK          115
 19= Inez Mannerstedt         95 Sundbybergs IK          115
  22 Ellinor Schärman         95 Tyresö FK               110
  23 Josefine Havdelin        95 IFK Lidingö             110
  24 Ayla Eftekhari           95 Sundbybergs IK          105
  25 Emma Larsson             95 Tyresö FK               100
     Hannah Svensson          95 Huddinge AIS       Ej start
     Liv Palmblad             95 Saltsjöbadens IF   Ej start

F12 LÄNGDHOPP                        2007-03-24
   1 Sofia Linde              95 Täby IS                 460
   2 Hannah Svensson          95 Huddinge AIS            452
   3 Lisa Ferneman            95 Boo IF                  447
   4 Ellinor Bill             95 Hammarby IF             444
   5 Rebecca Edenström        95 Bromma IF               424
   6 Malin Skogström          95 Täby IS                 422
   7 Ellinor Åkeson           95 Hammarby IF             420
   8 Josefine Havdelin        95 IFK Lidingö             413
   9 Jenny Hedén Malm         95 IFK Lidingö             409
  10 Malin Fred               95 Rånäs 4 H               405
  11 Ellinor Schärman         95 Tyresö FK               399
  12 Sara Lundberg            95 Högbo GIF               396  396
  13 Alicia Olsson            95 Hammarby IF             396  389
  14 Inez Mannerstedt         95 Sundbybergs IK          388
  15 Freja Avebäck            95 Hammarby IF             386
  16 Alina Lindqvist          95 Väsby IK                382
  17 Beatrice Nordberg        95 Mälarö SOK              376
  18 Ayla Eftekhari           95 Sundbybergs IK          375
  19 Stina Borg               95 Mälarhöjdens IK         374
  20 Lisa Sommar              95 Hässelby SK             373
  21 Louise Gabrielsson       95 Huddinge AIS            367
  22 Emma Kullin              95 Huddinge AIS            364
  23 Sofie Berglöf            95 Sundbybergs IK          361
  24 Felicia Eriksson Wickbom 95 Saltsjöbadens IF        357  343
  25 Nicole Gonzales          95 Sundbybergs IK          357  335
  26 Julia Hagen              95 Hässelby SK             345
  27 Amanda Rydén             95 Huddinge AIS            340
  28 Emma Larsson             95 Tyresö FK               333
  29 Liv Palmblad             95 Saltsjöbadens IF        319
  30 Felicia Timmstråle       95 Huddinge AIS            315
  31 Tessabeth Batu           95 Hammarby IF             314
  32 Maja Bergwik             95 Huddinge AIS            310
  33 Josefin Krieg            95 Huddinge AIS            285
     Frida Godling            95 Huddinge AIS       Ej start

F12 KULA 2,0 KG                      2007-03-24
   1 Malin Skogström          95 Täby IS                1067
   2 Sofia Linde              95 Täby IS                1045
   3 Malin Fred               95 Rånäs 4 H               829
   4 Fanny Öhrn Selahn        95 Sundbybergs IK          826
   5 Sofia Tjernberg          95 Huddinge AIS            824
   6 Emma Kullin              95 Huddinge AIS            814
   7 Frida Godling            95 Huddinge AIS            804
   8 Julia Hagen              95 Hässelby SK             778
   9 Rebecca Edenström        95 Bromma IF               750
  10 Freja Avebäck            95 Hammarby IF             747
  11 Louise Gabrielsson       95 Huddinge AIS            732
  12 Hannah Svensson          95 Huddinge AIS            717
  13 Josefine Havdelin        95 IFK Lidingö             686
  14 Inez Mannerstedt         95 Sundbybergs IK          683
  15 Josefin Aldén            95 Huddinge AIS            675
  16 Amanda Rydén             95 Huddinge AIS            669
  17 Felicia Timmstråle       95 Huddinge AIS            666
  18 Sophia Persson           95 Huddinge AIS            656
  19 Kavindi Kodikara         95 Huddinge AIS            655
  20 Ellinor Bill             95 Hammarby IF             654
  21 Josefin Krieg            95 Huddinge AIS            602
  22 Ayla Eftekhari           95 Sundbybergs IK          597
  23 Ellinor Schärman         95 Tyresö FK               570
  24 Emma Larsson             95 Tyresö FK               546
  25 Nicole Gonzales          95 Sundbybergs IK          530
  26 Liv Palmblad             95 Saltsjöbadens IF        503
  27 Felicia Eriksson Wickbom 95 Saltsjöbadens IF        482

F11 60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-25
   1 Elvira Lundin            96 Turebergs FK           9.02  AF
   2 Elin Fredriksson         96 Nynäshamns FIK         9.39  BF
   3 Andrea Hedenstedt        96 Hammarby IF            9.66
   4 Anna Eklund              96 Huddinge AIS          10.14
   5 Sally Svenlén            96 Hässelby SK           10.29
   6 Linnea Johansson         96 Tyresö FK             10.57
   7 Stina Norss              96 Södertälje IF         10.94
    FÖRSÖK 2                         2007-03-25
   1 Sofia Wickström          96 Södertälje IF          8.84  AF
   2 Amanda Lindh             96 Mälarhöjdens IK        9.39  BF
   3 Emelie Olofsson          96 Huddinge AIS           9.91
   4 Isabelle Lundin          96 Nyköpings BIS         10.05
   5 Paulina Westerberg       96 Hammarby IF           10.11
   6 Aline Peterson           96 Fredrikshofs FIF      10.68
   7 Hanna Mårtensson         96 Hässelby SK           11.12
    FÖRSÖK 3                         2007-03-25
   1 Jennifer Johansson       96 Danderyds SK           9.09  AF
   2 Lisa Lingvall            96 Högbo GIF              9.09  AF
   3 Lisa Söderlund           96 Upsala IF              9.70
   4 Lina Nordlund            96 Hammarby IF            9.84
   5 Moa Areskoug             96 Hässelby SK           10.12
   6 Viktoria Nacksten        96 Fredrikshofs FIF      10.56
   7 Sara Thor                96 Huddinge AIS          10.68
    FÖRSÖK 4                         2007-03-25
   1 Alexandra Jensen Östlin  96 Huddinge AIS           9.22  AF
   2 Alma Pihlblad            96 Högbo GIF              9.77
   3 Julia Wide               96 Bromma IF              9.91
   4 Denise Sjöholm           96 Hammarby IF           10.02
   5 Julia Holmén             96 Hässelby SK           10.07
   6 Sara Pernbrink           96 Nynäshamns FIK        10.14
   7 Sara Zillén              96 SoIK Hellas           10.55
    FÖRSÖK 5                         2007-03-25
   1 Linn Forevärn            96 Rånäs 4 H              9.20  AF
   2 Malin Fungdahl           96 SoIK Hellas            9.27  AF
   3 Hanna Johnsson           96 Sundbybergs IK         9.31  BF
   4 Sofia Lindfors           96 Boo IF                 9.42  BF
   5 Elin Forsberg            96 Hammarby IF            9.63
   6 Michelle Strandberg      96 Råby-Rekarne FIF       9.80
   7 Sanna Hjelm              96 Tyresö FK             10.28
    FÖRSÖK 6                         2007-03-25
   1 Alice Wibaeus            96 IFK Lidingö            8.96  AF
   2 Matilda Tamm             96 Huddinge AIS           9.51  BF
   3 Vera Altrov Berg         96 Hammarby IF            9.58
   4 Matilda Ringh            96 Hanvikens SK          11.44
   5 Helena Kallio            96 Hässelby SK           12.23
    FÖRSÖK 7                         2007-03-25
   1 Julia Nylund             96 Tyresö FK              9.32  BF
   2 Ylva Engdahl             96 Danderyds SK           9.44  BF
   3 Hanna Hertel             96 Högbo GIF              9.46  BF
   4 Himashi Kodikara         96 Huddinge AIS           9.78
   5 Sophia Isevik            96 Hässelby SK            9.80
   6 Ebba Peterson            96 Hammarby IF            9.96
   7 Cecilia Danell           96 Tyresö FK             10.11
    B-FINAL 1                        2007-03-25
   1 Amanda Lindh             96 Mälarhöjdens IK        9.26
   2 Hanna Johnsson           96 Sundbybergs IK         9.35
   3 Sofia Lindfors           96 Boo IF                 9.38
   4 Elin Fredriksson         96 Nynäshamns FIK         9.55
   5 Ylva Engdahl             96 Danderyds SK           9.60
   6 Hanna Hertel             96 Högbo GIF              9.70
   7 Matilda Tamm             96 Huddinge AIS           9.73
     Julia Nylund             96 Tyresö FK          Ej start
    A-FINAL 1                        2007-03-25
   1 Alice Wibaeus            96 IFK Lidingö            8.84
   2 Sofia Wickström          96 Södertälje IF          8.84
   3 Elvira Lundin            96 Turebergs FK           8.97
   4 Jennifer Johansson       96 Danderyds SK           9.10
   5 Alexandra Jensen Östlin  96 Huddinge AIS           9.20
   6 Lisa Lingvall            96 Högbo GIF              9.28
   7 Linn Forevärn            96 Rånäs 4 H              9.49
   8 Malin Fungdahl           96 SoIK Hellas            9.49

F11 800 M
    FINAL 1                          2007-03-24
   1 Felicia Molnar           96 Hässelby SK         3.03.42  5
   2 Matilda Tamm             96 Huddinge AIS        3.04.12  7
   3 Isabella Carlbom         96 Åkersberga SK       3.07.83  9
   4 Paulina Westerberg       96 Hammarby IF         3.08.05  10
   5 Alicia Berg              96 Hässelby SK         3.09.21  11
   6 Alida Walfridsson        96 Tyresö FK           3.16.05  12
     Matilda Ringh            96 Hanvikens SK           Bröt
     Sara Zillén              96 SoIK Hellas        Ej start
    FINAL 2                          2007-03-24
   1 Sofia Wickström          96 Södertälje IF       2.43.34  1
   2 Lisa Lingvall            96 Högbo GIF           2.46.05  2
   3 Alma Pihlblad            96 Högbo GIF           2.46.35  3
   4 Sofia Frohm              96 Boo IF              2.53.03  4
   5 Moa Areskoug             96 Hässelby SK         3.04.11  6
   6 Hanna Hertel             96 Högbo GIF           3.05.55  8
     Malin Fungdahl           96 SoIK Hellas            Bröt
     Sophie Gyllenram         96 Saltsjöbadens IF   Ej start

F11 HÖJDHOPP                         2007-03-24
   1 Sofia Wickström          96 Södertälje IF           129
   2 Frida Lindström          96 Hässelby SK             126
  3= Matilda Tamm             96 Huddinge AIS            126
  3= Lisa Söderlund           96 Upsala IF               126
   5 Amanda Lindh             96 Mälarhöjdens IK         122
   6 Ylva Engdahl             96 Danderyds SK            122
  7= Himashi Kodikara         96 Huddinge AIS            118
  7= Isabelle Lundin          96 Nyköpings BIS           118
   9 Elin Forsberg            96 Hammarby IF             118
 10= Julia Wide               96 Bromma IF               118
 10= Hanna Hertel             96 Högbo GIF               118
  12 Hedvig Wolf              96 Danderyds SK            118
  13 Vera Altrov Berg         96 Hammarby IF             118
  14 Sara Thor                96 Huddinge AIS            114
 15= Andrea Hedenstedt        96 Hammarby IF             105
 15= Stina Norss              96 Södertälje IF           105
  17 Alida Walfridsson        96 Tyresö FK               105
  18 Sofia Frohm              96 Boo IF                  105
  19 Denise Sjöholm           96 Hammarby IF             100
  20 Sophie Gyllenram         96 Saltsjöbadens IF        100
     Isabella Carlbom         96 Åkersberga SK       Ej res.

F11 LÄNGDHOPP                        2007-03-25
   1 Sofia Wickström          96 Södertälje IF           461
   2 Amanda Lindh             96 Mälarhöjdens IK         417
   3 Linn Forevärn            96 Rånäs 4 H               414
   4 Sofia Lindfors           96 Boo IF                  412
   5 Alma Pihlblad            96 Högbo GIF               411
   6 Matilda Tamm             96 Huddinge AIS            402
   7 Lisa Lingvall            96 Högbo GIF               399
   8 Lisa Söderlund           96 Upsala IF               394
   9 Alice Wibaeus            96 IFK Lidingö             393  393, 380
  10 Ylva Engdahl             96 Danderyds SK            393  393, 375
  11 Himashi Kodikara         96 Huddinge AIS            391
  12 Alexandra Jensen Östlin  96 Huddinge AIS            386
  13 Elvira Lundin            96 Turebergs FK            382  377
  14 Julia Wide               96 Bromma IF               382  371
  15 Hanna Johnsson           96 Sundbybergs IK          376  373, 369
  16 Hanna Hertel             96 Högbo GIF               376  373, 365
  17 Hedvig Wolf              96 Danderyds SK            370  361
  18 Elin Forsberg            96 Hammarby IF             370  356
  19 Andrea Hedenstedt        96 Hammarby IF             369
  20 Michelle Strandberg      96 Råby-Rekarne FIF        367
  21 Elin Fredriksson         96 Nynäshamns FIK          365
  22 Isabelle Lundin          96 Nyköpings BIS           357
  23 Sara Pernbrink           96 Nynäshamns FIK          344
  24 Moa Areskoug             96 Hässelby SK             341
  25 Sanna Hjelm              96 Tyresö FK               339
  26 Emelie Olofsson          96 Huddinge AIS            338
  27 Denise Sjöholm           96 Hammarby IF             336
  28 Sara Zillén              96 SoIK Hellas             322
  29 Sophia Isevik            96 Hässelby SK             321
  30 Malin Fungdahl           96 SoIK Hellas             320  319, 310
  31 Cecilia Danell           96 Tyresö FK               320  319, 309
  32 Anna Eklund              96 Huddinge AIS            316
  33 Lina Nordlund            96 Hammarby IF             315
  34 Aline Peterson           96 Fredrikshofs FIF        314  309
  35 Julia Holmén             96 Hässelby SK             314  307
  36 Linnea Johansson         96 Tyresö FK               314  304
  37 Paulina Westerberg       96 Hammarby IF             312
  38 Sara Thor                96 Huddinge AIS            306
  39 Ebba Peterson            96 Hammarby IF             294
  40 Hanna Mårtensson         96 Hässelby SK             285
  41 Matilda Ringh            96 Hanvikens SK            282
  42 Viktoria Nacksten        96 Fredrikshofs FIF        264
  43 Helena Kallio            96 Hässelby SK             255
     Sally Svenlén            96 Hässelby SK        Ej start
     Julia Nylund             96 Tyresö FK          Ej start

F11 KULA 2,0 KG                      2007-03-24
   1 Himashi Kodikara         96 Huddinge AIS            790
   2 Matilda Tamm             96 Huddinge AIS            706
   3 Vera Altrov Berg         96 Hammarby IF             660
   4 Hanna Mårtensson         96 Hässelby SK             648
   5 Jennifer Johansson       96 Danderyds SK            644
   6 Ylva Engdahl             96 Danderyds SK            621
   7 Hanna Hertel             96 Högbo GIF               611
   8 Lovisa Wahlberg          97 Enköpings AIF           594
   9 Paulina Toresäter        97 Enköpings AIF           558
  10 Paulina Westerberg       96 Hammarby IF             545
  11 Hedvig Wolf              96 Danderyds SK            532
  12 Alma Pihlblad            96 Högbo GIF               525
  13 Isabella Carlbom         96 Åkersberga SK           511
  14 Sara Zillén              96 SoIK Hellas             494
  15 Alida Walfridsson        96 Tyresö FK               474
  16 Sophie Gyllenram         96 Saltsjöbadens IF        408
     Julia Wide               96 Bromma IF          Ej start

F10 60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-24
   1 Maria Ullberg            97 Danderyds SK           9.65  AF
   2 Caroline Skilt           97 Åkersberga SK          9.87  BF
   3 Julia Stefansdottir      97 Turebergs FK          10.02  BF
   4 Stella Hallberg          97 Åkersberga SK         10.19
   5 Sanna Bergqvist          97 Högbo GIF             10.31
   6 Stina Bergwik            97 Huddinge AIS          11.40
   7 Agnes Orpana             97 Hammarby IF           12.24
    FÖRSÖK 2                         2007-03-24
   1 Lovisa Wahlberg          97 Enköpings AIF          9.55  AF
   2 Elin Bohman              97 Turebergs FK           9.60  AF
   3 Lydia Sandgren           97 Åkersberga SK          9.78  AF
   4 Tove Froste Myrin        97 Sundbybergs IK        10.10
   5 Hanna Strömbeck          97 Hammarby IF           10.38
   6 Johanna Bark             97 Huddinge AIS          10.48
   7 Emelie Thunqvist         97 Mälarö SOK            10.65
    FÖRSÖK 3                         2007-03-24
   1 Ellen Mårdsjö            97 IF Linden              9.91  BF
   2 Klara Li Yngve           97 Sundbybergs IK        10.07  BF
   3 Madeleine Mikaelsson     97 Sundbybergs IK        10.61
   4 Josefin Andreé           97 Hammarby IF           10.85
   5 Linnea Funck             97 IF Triangeln          11.09
   6 Cecilia Axelsson         97 Huddinge AIS          11.39
   7 Emma Andersson           97 Solna 06              12.02
    FÖRSÖK 4                         2007-03-24
   1 Paulina Toresäter        97 Enköpings AIF          9.23  AF
   2 Elin Nord                97 Högbo GIF              9.30  AF
   3 Olivia Björklund         97 Huddinge AIS           9.49  AF
   4 Malin Rudal              97 Danderyds SK          10.28
   5 Ebba Söderqvist          97 Åkersberga SK         11.36
   6 Hannah Hartell           97 Hammarby IF           13.04
     Lisa Landgren            97 Sundbybergs IK     Ej start
    FÖRSÖK 5                         2007-03-24
   1 Emilia Stenström         97 Huddinge AIS           9.71  AF
   2 Mathilda Alkgård         97 Huddinge AIS          10.20
   3 Sara Carlstein           97 Åkersberga SK         10.21
   4 Petra Dahlgren           97 SoIK Hellas           10.62
   5 Malin Tunedal            97 Mälarhöjdens IK       10.79
   6 Klara Henriksson         97 Åkersberga SK         11.06
   7 Cecilia Jäger Stenberg   97 Sundbybergs IK        11.92
    FÖRSÖK 6                         2007-03-24
   1 Matilda Lindberg         97 Huddinge AIS           9.92  BF
   2 Judit Nadam              97 Hammarby IF           10.05  BF
   3 Anna Norman              97 Bromma IF             10.24
   4 Caroline Svärd           97 Mälarhöjdens IK       10.42
   5 Elin Viklund             97 Mälarhöjdens IK       10.51
   6 Linn Beckman             97 Sundbybergs IK        11.08
    FÖRSÖK 7                         2007-03-24
   1 Jennifer Ruumensaari     97 Högbo GIF              9.81  BF
   2 Stina Rosenberg          97 Huddinge AIS           9.92  BF
   3 Ida Torbiörnsson         97 Hammarby IF           10.16
   4 Sandra Skogström         97 Täby IS               10.17
   5 Moa Bernström            97 Huddinge AIS          10.49
   6 Nadja Jahsell            97 Hammarby IF           10.56
   7 Ebba Torgerson           97 Saltsjöbadens IF      11.80
    B-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Jennifer Ruumensaari     97 Högbo GIF              9.78
   2 Ellen Mårdsjö            97 IF Linden              9.79
   3 Klara Li Yngve           97 Sundbybergs IK         9.93
   4 Stina Rosenberg          97 Huddinge AIS           9.97
   5 Matilda Lindberg         97 Huddinge AIS          10.01
   6 Caroline Skilt           97 Åkersberga SK         10.08
   7 Judit Nadam              97 Hammarby IF           10.14
   8 Julia Stefansdottir      97 Turebergs FK          10.26
    A-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Elin Nord                97 Högbo GIF              9.15
   2 Paulina Toresäter        97 Enköpings AIF          9.29
   3 Lovisa Wahlberg          97 Enköpings AIF          9.44
   4 Emilia Stenström         97 Huddinge AIS           9.47
   5 Olivia Björklund         97 Huddinge AIS           9.48
   6 Elin Bohman              97 Turebergs FK           9.60
   7 Maria Ullberg            97 Danderyds SK           9.67
   8 Lydia Sandgren           97 Åkersberga SK          9.79

F10 800 M
    FINAL 1                          2007-03-25
   1 Emilia Stenström         97 Huddinge AIS        2.46.98  1
   2 Elin Bohman              97 Turebergs FK        2.47.01  2
   3 Astrid Rosvall           97 Hässelby SK         2.55.73  3
   4 Jennifer Ruumensaari     97 Högbo GIF           3.06.16  6
   5 Judit Nadam              97 Hammarby IF         3.11.43  8
   6 Caroline Skilt           97 Åkersberga SK       3.14.79  10
   7 Malin Rudal              97 Danderyds SK        3.30.88  13
    FINAL 2                          2007-03-25
   1 Ellen Mårdsjö            97 IF Linden           3.01.69  4
   2 Maria Ullberg            97 Danderyds SK        3.03.23  5
   3 Stina Rosenberg          97 Huddinge AIS        3.09.79  7
   4 Sanna Bergqvist          97 Högbo GIF           3.11.61  9
   5 Sofia Staberg            97 Saltsjöbadens IF    3.22.28  11
   6 Stina Bergwik            97 Huddinge AIS        3.27.50  12
     Kajsa Almquist           97 Danderyds SK       Ej start

F10 HÖJDHOPP                         2007-03-25
   1 Emilia Stenström         97 Huddinge AIS            123
   2 Elin Bohman              97 Turebergs FK            123
  3= Jennifer Ruumensaari     97 Högbo GIF               117
  3= Sandra Skogström         97 Täby IS                 117
  5= Maria Ullberg            97 Danderyds SK            117
  5= Olivia Björklund         97 Huddinge AIS            117
   7 Malin Rudal              97 Danderyds SK            111
   8 Judit Nadam              97 Hammarby IF             111
   9 Sanna Bergqvist          97 Högbo GIF               111
 10= Tove Froste Myrin        97 Sundbybergs IK          107
 10= Stella Hallberg          97 Åkersberga SK           107
  12 Josefin Andreé           97 Hammarby IF             107
  13 Stina Rosenberg          97 Huddinge AIS            107
  14 Matilda Lindberg         97 Huddinge AIS            103
  15 Sofie Gabrielsson        97 Huddinge AIS            103
  16 Ellen Mårdsjö            97 IF Linden               103
  17 Malin Tunedal            97 Mälarhöjdens IK         103
  18 Caroline Svärd           97 Mälarhöjdens IK         103
  19 Lydia Sandgren           97 Åkersberga SK            99
  20 Hannah Hartell           97 Hammarby IF              80
     Kajsa Almquist           97 Danderyds SK       Ej start
     Johanna Bark             97 Huddinge AIS        Ej res.
     Caroline Skilt           97 Åkersberga SK       Ej res.

F10 LÄNGDHOPP                        2007-03-24
   1 Elin Bohman              97 Turebergs FK            421
   2 Paulina Toresäter        97 Enköpings AIF           397
   3 Olivia Björklund         97 Huddinge AIS            393  390
   4 Stina Rosenberg          97 Huddinge AIS            393  379
   5 Emilia Stenström         97 Huddinge AIS            389
   6 Elin Nord                97 Högbo GIF               386
   7 Jennifer Ruumensaari     97 Högbo GIF               380
   8 Maria Ullberg            97 Danderyds SK            371
   9 Ellen Mårdsjö            97 IF Linden               351
  10 Klara Li Yngve           97 Sundbybergs IK          348
  11 Lisa Landgren            97 Sundbybergs IK          347
  12 Lovisa Wahlberg          97 Enköpings AIF           346
  13 Sanna Bergqvist          97 Högbo GIF               342
  14 Julia Stefansdottir      97 Turebergs FK            341
  15 Sara Carlstein           97 Åkersberga SK           340
  16 Ida Torbiörnsson         97 Hammarby IF             339  338
  17 Sandra Skogström         97 Täby IS                 339  336
  18 Judit Nadam              97 Hammarby IF             339  335
  19 Mathilda Alkgård         97 Huddinge AIS            339  329
  20 Caroline Svärd           97 Mälarhöjdens IK         334
  21 Caroline Skilt           97 Åkersberga SK           329
  22 Lydia Sandgren           97 Åkersberga SK           326
  23 Nadja Jahsell            97 Hammarby IF             325  324
  24 Matilda Lindberg         97 Huddinge AIS            325  320
  25 Malin Rudal              97 Danderyds SK            321
  26 Anna Norman              97 Bromma IF               320
  27 Stella Hallberg          97 Åkersberga SK           318
  28 Josefin Andreé           97 Hammarby IF             312
  29 Johanna Bark             97 Huddinge AIS            304
  30 Kajsa Almquist           97 Danderyds SK            302  301
  31 Sofie Gabrielsson        97 Huddinge AIS            302  292
  32 Elin Viklund             97 Mälarhöjdens IK         302  286
  33 Petra Dahlgren           97 SoIK Hellas             298  295
  34 Klara Henriksson         97 Åkersberga SK           298  294
  35 Hanna Strömbeck          97 Hammarby IF             296  287
  36 Moa Bernström            97 Huddinge AIS            296  273
  37 Cecilia Axelsson         97 Huddinge AIS            295
  38 Madeleine Mikaelsson     97 Sundbybergs IK          282
  39 Malin Tunedal            97 Mälarhöjdens IK         270
  40 Cecilia Jäger Stenberg   97 Sundbybergs IK          263
  41 Stina Bergwik            97 Huddinge AIS            255
  42 Agnes Thorsén            97 Mälarhöjdens IK         254
  43 Agnes Orpana             97 Hammarby IF             253
  44 Linn Beckman             97 Sundbybergs IK          252
  45 Emma Andersson           97 Solna 06                250
  46 Hannah Hartell           97 Hammarby IF             205
     Catrin Sellerman         97 Åkersberga SK      Ej start

F10 KULA 2,0 KG                      2007-03-25
   1 Elin Bohman              97 Turebergs FK            652
   2 Sandra Skogström         97 Täby IS                 636
   3 Emilia Stenström         97 Huddinge AIS            632
   4 Matilda Lindberg         97 Huddinge AIS            592
   5 Olivia Björklund         97 Huddinge AIS            563
   6 Sofie Gabrielsson        97 Huddinge AIS            538
   7 Stina Rosenberg          97 Huddinge AIS            529
   8 Lydia Sandgren           97 Åkersberga SK           517
   9 Jennifer Ruumensaari     97 Högbo GIF               506
  10 Malin Rudal              97 Danderyds SK            502
  11 Malin Tunedal            97 Mälarhöjdens IK         475
  12 Ebba Torgerson           97 Saltsjöbadens IF        473
  13 Stella Hallberg          97 Åkersberga SK           455
  14 Cecilia Axelsson         97 Huddinge AIS            450
  15 Caroline Skilt           97 Åkersberga SK           449
  16 Sanna Bergqvist          97 Högbo GIF               423
  17 Mathilda Alkgård         97 Huddinge AIS            420
  18 Josefin Andreé           97 Hammarby IF             407
  19 Agnes Orpana             97 Hammarby IF             387
  20 Hannah Hartell           97 Hammarby IF             347
  21 Kajsa Almquist           97 Danderyds SK            339

F9  60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-24
   1 Amanda Stjerngren        98 Danderyds SK           9.92  AF
   2 Johanna Klättborg        98 Solna 06              10.79
   3 Alice Hedenstedt         98 Hammarby IF           10.81
   4 Sandra Örtevall          98 Mälarhöjdens IK       11.47
   5 Isabella Eriksson        98 Huddinge AIS          11.57
   6 Filippa Westerberg       98 Hammarby IF           13.75
     Isa Riedel               98 Sundbybergs IK     Ej start
    FÖRSÖK 2                         2007-03-24
   1 Ronja Sjönell            98 Hammarby IF           10.85
   2 Linea Kristofersson      98 IF Linden             11.13
   3 Lisa Thor                98 Huddinge AIS          11.30
   4 Matilda Muyingo          98 Mälarhöjdens IK       11.39
   5 Filippa Forsberg         98 Hammarby IF           11.45
   6 Madde Embaye             98 Huddinge AIS          11.53
   7 Johanna Wilhelmsson      98 IF Triangeln          12.17
    FÖRSÖK 3                         2007-03-24
   1 Ella Wunger              98 Enköpings AIF         10.13  AF
   2 Johanna Jangälv          98 Danderyds SK          10.65  BF
   3 Isabelle Haugen          98 SoIK Hellas           10.67
   4 Ulrika Bill              98 Hammarby IF           10.74
   5 Eldri Fyksen Sooaru      98 Huddinge AIS          11.18
   6 Mikaela Heen             98 Huddinge AIS          11.18
   7 Linn Holm Ekholm         98 SoIK Hellas           11.73
   8 Sofia Björndal           98 IF Triangeln          11.86
    FÖRSÖK 4                         2007-03-24
   1 Efe Agbankhese           98 Hammarby IF            9.77  AF
   2 Ylva Jakobsson           98 Hammarby IF           10.12  AF
   3 Frida Svan               98 Huddinge AIS          10.41  BF
   4 Moa Korkman              98 IF Linden             10.62  BF
   5 Frida Persson            98 Huddinge AIS          10.78
   6 Ella Lindström           98 Tyresö FK             11.06
   7 Hedda Fosselius          98 Hammarby IF           11.32
   8 Agnes Moisander          98 Huddinge AIS          11.53
    FÖRSÖK 5                         2007-03-24
   1 Lovisa Linde             98 Täby IS               10.05  AF
   2 Ellinor Saltin           98 Danderyds SK          10.08  AF
   3 Ida Holmström            98 Huddinge AIS          10.60  BF
   4 Josefin Herstedt         98 Hammarby IF           10.67
   5 Jessika Ekwall           98 Hammarby IF           11.65
   6 Emily Berghäll           98 Tyresö FK             11.87
   7 Makda Tsegai Solmon      98 Huddinge AIS          12.24
   8 Klara Lindholm           98 Hammarby IF           12.68
    FÖRSÖK 6                         2007-03-24
   1 Ida Fritzdorf Cåberg     98 Tyresö FK             10.16  AF
   2 Caroline Matts           98 Sundbybergs IK        10.59  BF
   3 Tilda Feltenmark         98 Huddinge AIS          10.67
   4 Anna Pantulin            98 Tyresö FK             11.04
   5 Hanna Lenhov             98 Åkersberga SK         11.17
   6 Jenny Swahn              98 Hammarby IF           11.38
   7 Linn Holgersson          98 Hammarby IF           11.63
   8 Sandra Tukiainen         98 Huddinge AIS          11.76
    FÖRSÖK 7                         2007-03-24
   1 Magdalena Åkesson        98 Hammarby IF           10.19  BF
   2 Josefine Ihrsén          98 Enköpings AIF         10.23  BF
   3 Hanna Ebbvik Ivars       98 Tyresö FK             10.76
   4 Emelie Carlsson          98 Danderyds SK          10.82
   5 Anja Subotic             98 Huddinge AIS          10.97
   6 Astrid Hellström Ryckert 98 Hammarby IF           11.51
   7 Agnes Winsth             98 Hammarby IF           11.56
   8 Julia Dahlun             98 Mälarhöjdens IK       11.83
    FÖRSÖK 8                         2007-03-24
   1 Pernilla Hansson         98 Hammarby IF            9.66  AF
   2 Wilma Sjödahl            98 Värmdö IF             10.47  BF
   3 Felicia Bodaxell         98 Huddinge AIS          10.75
   4 Maya Aboreslan           98 Hässelby SK           11.00
   5 Hanna Jutenfäldt         98 IF Triangeln          11.08
   6 Nora Nadam               98 Hammarby IF           11.13
   7 Emma Lindström           98 Huddinge AIS          11.34
   8 Elsa Lindholm            98 Hammarby IF           11.58
    B-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Magdalena Åkesson        98 Hammarby IF           10.23
   2 Josefine Ihrsén          98 Enköpings AIF         10.29
   3 Wilma Sjödahl            98 Värmdö IF             10.35
   4 Caroline Matts           98 Sundbybergs IK        10.65
   5 Ida Holmström            98 Huddinge AIS          10.73
   6 Frida Svan               98 Huddinge AIS          10.79
   7 Moa Korkman              98 IF Linden             10.82
   8 Johanna Jangälv          98 Danderyds SK          10.90
    A-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Efe Agbankhese           98 Hammarby IF            9.59
   2 Pernilla Hansson         98 Hammarby IF            9.61
   3 Lovisa Linde             98 Täby IS                9.66
   4 Amanda Stjerngren        98 Danderyds SK           9.74
   5 Ellinor Saltin           98 Danderyds SK          10.01
   6 Ylva Jakobsson           98 Hammarby IF           10.07
   7 Ella Wunger              98 Enköpings AIF         10.22
   8 Ida Fritzdorf Cåberg     98 Tyresö FK             10.26

F9  800 M
    FINAL 1                          2007-03-25
   1 Pernilla Hansson         98 Hammarby IF         3.26.05  8
   2 Ida Fritzdorf Cåberg     98 Tyresö FK           3.27.99  10
   3 Caroline Matts           98 Sundbybergs IK      3.29.41  12
   4 Filippa Forsberg         98 Hammarby IF         3.31.17  13
   5 Linea Kristofersson      98 IF Linden           3.41.04  17
   6 Lisa Thor                98 Huddinge AIS        3.47.78  21
   7 Felicia Bodaxell         98 Huddinge AIS        4.00.53  22
     Julia Dahlun             98 Mälarhöjdens IK        Bröt
     Wilma Sjödahl            98 Värmdö IF          Ej start
    FINAL 2                          2007-03-25
   1 Agnes Johansson          99 Högbo GIF           3.08.10  1
   2 Ida Holmström            98 Huddinge AIS        3.17.56  3
   3 Johanna Klättborg        98 Solna 06            3.18.23  4
   4 Hedda Fosselius          98 Hammarby IF         3.22.92  5
   5 Anna Pantulin            98 Tyresö FK           3.28.25  11
   6 Elsa Hård                98 Hammarby IF         3.33.03  14
   7 Agnes Moisander          98 Huddinge AIS        3.42.33  19
   8 Eldri Fyksen Sooaru      98 Huddinge AIS        3.47.74  20
    FINAL 3                          2007-03-25
   1 Hanna Kapell             98 Hammarby IF         3.15.31  2
   2 Frida Persson            98 Huddinge AIS        3.23.55  6
   3 Emelie Carlsson          98 Danderyds SK        3.24.70  7
   4 Ronja Sjönell            98 Hammarby IF         3.27.75  9
   5 Mikaela Heen             98 Huddinge AIS        3.35.72  15
   6 Madde Embaye             98 Huddinge AIS        3.39.48  16
   7 Sofie Andersson          98 Sundbybergs IK      3.41.06  18
     Mikaela Fungdahl         98 SoIK Hellas            Bröt

F9  HÖJDHOPP                         2007-03-25
   1 Amanda Stjerngren        98 Danderyds SK            114
   2 Caroline Matts           98 Sundbybergs IK          112
   3 Pernilla Hansson         98 Hammarby IF             110
   4 Ida Fritzdorf Cåberg     98 Tyresö FK               105
   5 Elsa Hård                98 Hammarby IF             105
   6 Matilda Muyingo          98 Mälarhöjdens IK         105
   7 Wilma Sjödahl            98 Värmdö IF               102
   8 Ella Wunger              98 Enköpings AIF           102
   9 Johanna Jangälv          98 Danderyds SK             98
  10 Ellinor Saltin           98 Danderyds SK             98
  11 Anna Pantulin            98 Tyresö FK                98
  12 Sandra Carlsten          98 Hammarby IF              98
  13 Ronja Sjönell            98 Hammarby IF              98
  14 Hanna Kapell             98 Hammarby IF              98
 15= Jessika Ekwall           98 Hammarby IF              94
 15= Lovisa Linde             98 Täby IS                  94
  17 Felicia Bodaxell         98 Huddinge AIS             94
  18 Emelie Carlsson          98 Danderyds SK             94
  19 Louise Mannerstål        98 Huddinge AIS             90
  20 Sandra Örtevall          98 Mälarhöjdens IK          90
 21= Hedda Fosselius          98 Hammarby IF              85
 21= Linn Holgersson          98 Hammarby IF              85
  23 Josefine Ihrsén          98 Enköpings AIF            85
  24 Filippa Forsberg         98 Hammarby IF              85
  25 Mikaela Fungdahl         98 SoIK Hellas              80
  26 Julia Dahlun             98 Mälarhöjdens IK          80
  27 Sofie Andersson          98 Sundbybergs IK           80
 28= Agnes Winsth             98 Hammarby IF              75
 28= Jennifer Berglund        98 Huddinge AIS             75
 28= Mikaela Heen             98 Huddinge AIS             75
     Filippa Westerberg       98 Hammarby IF         Ej res.
     Ella Lindström           98 Tyresö FK          Ej start

F9  LÄNGDHOPP                        2007-03-24
   1 Amanda Stjerngren        98 Danderyds SK            358
   2 Lovisa Linde             98 Täby IS                 349
   3 Ida Fritzdorf Cåberg     98 Tyresö FK               348
   4 Ellinor Saltin           98 Danderyds SK            346
   5 Ella Wunger              98 Enköpings AIF           342
   6 Pernilla Hansson         98 Hammarby IF             341  340
   7 Wilma Sjödahl            98 Värmdö IF               341  331
   8 Hanna Lenhov             98 Åkersberga SK           335
   9 Caroline Matts           98 Sundbybergs IK          333
  10 Efe Agbankhese           98 Hammarby IF             332
  11 Magdalena Åkesson        98 Hammarby IF             330
  12 Tilda Feltenmark         98 Huddinge AIS            314
  13 Ella Lindström           98 Tyresö FK               313
  14 Anna Pantulin            98 Tyresö FK               312
  15 Johanna Jangälv          98 Danderyds SK            310  305
  16 Josefine Ihrsén          98 Enköpings AIF           310  300
  17 Ylva Jakobsson           98 Hammarby IF             307
  18 Matilda Muyingo          98 Mälarhöjdens IK         300
  19 Hanna Ebbvik Ivars       98 Tyresö FK               298
  20 Josefin Herstedt         98 Hammarby IF             293
  21 Jessika Ekwall           98 Hammarby IF             291
  22 Frida Svan               98 Huddinge AIS            290
  23 Ida Holmström            98 Huddinge AIS            287
  24 Alice Hedenstedt         98 Hammarby IF             286  281
  25 Frida Persson            98 Huddinge AIS            286  278
  26 Hanna Jutenfäldt         98 IF Triangeln            283
  27 Astrid Hellström Ryckert 98 Hammarby IF             282
  28 Ronja Sjönell            98 Hammarby IF             280
  29 Emelie Carlsson          98 Danderyds SK            279  274
  30 Madde Embaye             98 Huddinge AIS            279  269
  31 Filippa Forsberg         98 Hammarby IF             274
  32 Hedda Fosselius          98 Hammarby IF             272  265
  33 Emily Berghäll           98 Tyresö FK               272  257
  34 Jenny Swahn              98 Hammarby IF             267  262
  35 Isabelle Haugen          98 SoIK Hellas             267  250
  36 Isabella Eriksson        98 Huddinge AIS            267  232
  37 Linn Holm Ekholm         98 SoIK Hellas             264  255, 253, 249
  38 Eldri Fyksen Sooaru      98 Huddinge AIS            264  255, 253, 244
  39 Makda Tsegai Solmon      98 Huddinge AIS            260  257
  40 Sandra Örtevall          98 Mälarhöjdens IK         260  254
  41 Mikaela Heen             98 Huddinge AIS            259
  42 Julia Dahlun             98 Mälarhöjdens IK         256
  43 Linn Holgersson          98 Hammarby IF             254
  44 Agnes Moisander          98 Huddinge AIS            252
  45 Johanna Wilhelmsson      98 IF Triangeln            251
  46 Emma Lindström           98 Huddinge AIS            248
  47 Sofia Björndal           98 IF Triangeln            246
  48 Agnes Winsth             98 Hammarby IF             243
  49 Sandra Tukiainen         98 Huddinge AIS            237
  50 Mikaela Fungdahl         98 SoIK Hellas             236
  51 Elsa Lindholm            98 Hammarby IF             231
  52 Filippa Westerberg       98 Hammarby IF             199
  53 Klara Lindholm           98 Hammarby IF             197
     Ulrika Bill              98 Hammarby IF         Ej res.
     Isa Riedel               98 Sundbybergs IK     Ej start

F9  KULA 2,0 KG                      2007-03-25
   1 Lovisa Linde             98 Täby IS                 556
   2 Sandra Örtevall          98 Mälarhöjdens IK         520
   3 Ida Holmström            98 Huddinge AIS            502
   4 Pernilla Hansson         98 Hammarby IF             487
   5 Louise Mannerstål        98 Huddinge AIS            480
   6 Agnes Johansson          99 Högbo GIF               473
   7 Amanda Stjerngren        98 Danderyds SK            471
   8 Felicia Bodaxell         98 Huddinge AIS            451
   9 Anna Pantulin            98 Tyresö FK               449
  10 Ella Wunger              98 Enköpings AIF           439
  11 Makda Tsegai Solmon      98 Huddinge AIS            400
  12 Emelie Carlsson          98 Danderyds SK            375
  13 Madde Embaye             98 Huddinge AIS            374
  14 Hedda Fosselius          98 Hammarby IF             361
  15 Sofie Andersson          98 Sundbybergs IK          354
  16 Filippa Westerberg       98 Hammarby IF             340
  17 Mikaela Heen             98 Huddinge AIS            310
  18 Jennifer Berglund        98 Huddinge AIS            283
  19 Ida Fritzdorf Cåberg     98 Tyresö FK          Ej start
  20 Ellinor Saltin           98 Danderyds SK       Ej start
  21 Wilma Sjödahl            98 Värmdö IF          Ej start
  22 Josefine Ihrsén          98 Enköpings AIF      Ej start

F8  60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-24
   1 Lotta Laurin             99 Värmdö IF             10.85  AF
   2 Moa Green                99 Hammarby IF           11.29  AF
   3 Ida Norberg              99 Hammarby IF           11.54  BF
   4 Alexandra Köhl           99 Sundbybergs IK        11.86
   5 Emma Lundin              99 Huddinge AIS          12.23
   6 Michaela Högblom         99 Hanvikens SK          12.98
    FÖRSÖK 2                         2007-03-24
   1 Malin Dahlbäck           99 Åkersberga SK         11.15  AF
   2 Felicia Håkansson        99 Huddinge AIS          11.48  BF
   3 Emilia Fellenius         99 Hammarby IF           11.85
   4 Maja Hansson             99 Huddinge AIS          11.95
   5 Sophie Lundmark          99 Huddinge AIS          11.97
   6 Maja Sundén              99 Hammarby IF           12.94
    FÖRSÖK 3                         2007-03-24
   1 Sandra Werge             99 Huddinge AIS          10.95  AF
   2 Razicka Nur Sjöberg      99 Huddinge AIS          11.17  AF
   3 Jenifer Karlsson         99 Sundbybergs IK        11.41  BF
   4 Fanny Jansson            99 Hammarby IF           11.50  BF
   5 Clara Dahlgren           99 Södertälje IF         11.64  BF
   6 Penny Lindström Carmaniu 99 Hammarby IF           12.44
   7 Evelina Andersson        99 Solna 06              14.32
    FÖRSÖK 4                         2007-03-24
   1 Agnes Johansson          99 Högbo GIF             10.87  AF
   2 Neyat Manna Bairu        99 Hammarby IF           11.50  BF
   3 Ebba Strandberg          99 Hammarby IF           11.61  BF
   4 Stina Franzén            99 Hammarby IF           11.77
   5 Tove Lövgren             99 Hammarby IF           11.80
   6 Dilvin Zakholi           99 Huddinge AIS          12.06
   7 Ella Lilius              99 Huddinge AIS          12.62
    FÖRSÖK 5                         2007-03-24
   1 Linnea Björk             99 Huddinge AIS          10.97  AF
   2 Sanna Sigg               99 Huddinge AIS          11.53  BF
   3 Zabrina Koont            99 Hammarby IF           11.96
   4 Elin Berg                99 Hammarby IF           12.55
   5 Malva Gefvert            99 Hammarby IF           12.90
   6 Miranda Gothe            99 Hammarby IF           13.33
   7 Saga Lindberg            99 Huddinge AIS          13.44
    FÖRSÖK 6                         2007-03-24
   1 Carolina Eriksson        99 Huddinge AIS          10.48  AF
   2 Adrienne Sjöberg         99 Hammarby IF           11.74
   3 Julia Gillan             99 Hammarby IF           12.10
   4 Filippa Sennersten       99 Hammarby IF           12.42
   5 Maja Bergbom             99 Huddinge AIS          12.50
    B-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Sanna Sigg               99 Huddinge AIS          11.07
   2 Felicia Håkansson        99 Huddinge AIS          11.35
   3 Fanny Jansson            99 Hammarby IF           11.48
   4 Jenifer Karlsson         99 Sundbybergs IK        11.51
   5 Neyat Manna Bairu        99 Hammarby IF           11.53
   6 Ebba Strandberg          99 Hammarby IF           11.57
   7 Ida Norberg              99 Hammarby IF           11.75
     Clara Dahlgren           99 Södertälje IF      Ej start
    A-FINAL 1                        2007-03-24
   1 Carolina Eriksson        99 Huddinge AIS          10.44
   2 Agnes Johansson          99 Högbo GIF             10.58
   3 Lotta Laurin             99 Värmdö IF             10.62
   4 Sandra Werge             99 Huddinge AIS          10.83
   5 Malin Dahlbäck           99 Åkersberga SK         10.97
   6 Moa Green                99 Hammarby IF           11.02
   7 Linnea Björk             99 Huddinge AIS          11.02
   8 Razicka Nur Sjöberg      99 Huddinge AIS          11.23

F8  LÄNGDHOPP                        2007-03-24
   1 Lotta Laurin             99 Värmdö IF               313
   2 Sandra Werge             99 Huddinge AIS            310
   3 Carolina Eriksson        99 Huddinge AIS            305
   4 Agnes Johansson          99 Högbo GIF               302
   5 Clara Dahlgren           99 Södertälje IF           288
   6 Sanna Sigg               99 Huddinge AIS            285
   7 Jenifer Karlsson         99 Sundbybergs IK          284
   8 Fanny Jansson            99 Hammarby IF             282  272
   9 Linnea Björk             99 Huddinge AIS            282  268
  10 Sophie Lundmark          99 Huddinge AIS            275  266
  11 Zabrina Koont            99 Hammarby IF             275  239
  12 Razicka Nur Sjöberg      99 Huddinge AIS            272  262
  13 Tove Lövgren             99 Hammarby IF             272  257
  14 Malin Dahlbäck           99 Åkersberga SK           264
  15 Dilvin Zakholi           99 Huddinge AIS            263
  16 Ida Norberg              99 Hammarby IF             259
  17 Kajsa Linqvist           00 Väsby IK                257
  18 Maja Bergbom             99 Huddinge AIS            256  250
  19 Neyat Manna Bairu        99 Hammarby IF             256  249
  20 Madeleine Engström       00 Huddinge AIS            254
  21 Ebba Strandberg          99 Hammarby IF             252
  22 Ella Lilius              99 Huddinge AIS            250
  23 Emilia Fellenius         99 Hammarby IF             249
  24 Frida Hector             00 Huddinge AIS            245
  25 Emma Lundin              99 Huddinge AIS            244
  26 Alexandra Köhl           99 Sundbybergs IK          236
  27 Stina Franzén            99 Hammarby IF             228
  28 Maja Sundén              99 Hammarby IF             226
  29 Julia Gillan             99 Hammarby IF             220
  30 Adrienne Sjöberg         99 Hammarby IF             217  216
  31 Evelina Andersson        99 Solna 06                217  209
  32 Filippa Sennersten       99 Hammarby IF             212
  33 Michaela Högblom         99 Hanvikens SK            206  203
  34 Miranda Gothe            99 Hammarby IF             206  196
  35 Saga Lindberg            99 Huddinge AIS            203
  36 Elin Berg                99 Hammarby IF             200
  37 Malva Gefvert            99 Hammarby IF             189

F7  60 M
    FÖRSÖK 1                         2007-03-24
   1 Ella Olsson Toomé        00 Åkersberga SK         11.84  F
   2 Tove Hedlöf              00 Åkersberga SK         11.86  F
   3 Madeleine Engström       00 Huddinge AIS          12.13  F
   4 Ellen Marshall Heyman    00 Danderyds SK          12.15  F
   5 Emily Södermalm          00 Huddinge AIS          13.29
   6 Tova Jendervall          00 Huddinge AIS          13.53
    FÖRSÖK 2                         2007-03-24
   1 Jessica Hansson          00 Hammarby IF           11.81  F
   2 Greta Henriksson         00 Åkersberga SK         11.96  F
   3 Maja Gustavsson          00 Huddinge AIS          12.00  F
   4 Frida Hector             00 Huddinge AIS          12.18
   5 Viktoria Holmqvist       00 Huddinge AIS          13.59
    FÖRSÖK 3                         2007-03-24
   1 Alva von Gerber          00 Huddinge AIS          12.02  F
   2 Kajsa Linqvist           00 Väsby IK              12.22
   3 Natali Lestaric          00 Huddinge AIS          12.67
   4 Katarina Lundberg        00 Åkersberga SK         12.69
   5 Jonna Geiryd             00 Huddinge AIS          13.03
    FINAL                            2007-03-24
   1 Ella Olsson Toomé        00 Åkersberga SK         11.32
   2 Alva von Gerber          00 Huddinge AIS          11.64
   3 Tove Hedlöf              00 Åkersberga SK         11.74
   4 Jessica Hansson          00 Hammarby IF           11.89
   5 Maja Gustavsson          00 Huddinge AIS          12.04
   6 Greta Henriksson         00 Åkersberga SK         12.19
   7 Madeleine Engström       00 Huddinge AIS          12.66
   8 Ellen Marshall Heyman    00 Danderyds SK          12.74
 
Maila ansvarig utgivare, webmaster. Senast uppdaterad 4-apr-07
All contents copyright 2000-2007 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved