Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan (pdf)

Inledning

PM

Tidsprogram lördag

Tidsprogram söndag

Rekord

Anmälda

Resultat

Startsidan

Preliminära resultat Scandic Indoor Games 2007

Nu är resultatlistan korrekturläst och följande fel hittades:

M 400 m heat 7 Albin Johansson skall ha tiden 49,20 (ej 49,28)
M 400 m heat 7 Gustav Karnebäck skall ha tiden 51,23 (ej 51,93)
M höjd Henrik Norgren skall ha 1,78 (ej 1,82)
F14 längd Erica Salonius skall ha 4,45 (ej 4,55)

Dessutom så hittades lite stavfel och några fel i hopp och kastserier. /GO


M
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 7.23 AF 2 Patrik Rosencrantz 86 Hammarby IF 7.35 AF 3 Kim Dennerbring 83 Västerås FIK 7.36 BF 4 Alexander Lundholm 88 IFK Tumba 7.43 BF 5 Jonny Lidfors 86 Hässelby SK 7.57 6 Anders Tallryd 88 Östersunds GIF 7.60 7 Adam Regberg 89 Österhaninge IF 7.63 8 Sebastian Svedhammar 88 SoIK Hellas 8.19 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 7.35 BF 2 Niklas Lundberg 84 Alvesta FI 7.43 BF 3 Patrik Melin 71 Gefle IF 7.49 4 Patrik Olsson 87 Östersunds GIF 7.55 5 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 7.57 6 Kim Svensson 89 Spårvägens FK 7.77 7 Richard Olsson 89 IF Göta 7.92 8 Kostas Bouzanis 00 SoIK Hellas 8.03 FÖRSÖK 3 2007-01-13 1 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 7.23 AF 2 Erik Nordström 86 Hammarby IF 7.34 AF 3 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsvedens FIK 7.38 BF 4 Gabriel Thorstensson 87 Danderyds SK 7.62 5 Tomas Olsson 89 Kils AIK 7.71 6 Johannes Bergkvist 89 Trångsvikens IF 7.81 7 Filip Almgren 84 Gefle IF 7.84 8 Ian Fälldin 80 FK Studenterna 8.05 FÖRSÖK 4 2007-01-13 1 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 7.23 AF 2 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 7.32 AF 3 Daniel Jacksén 88 Spårvägens FK 7.45 BF 4 Jaime de la Cruz Rodrigu 83 Hammarby IF 7.76 5 David Linde 86 Täby IS 7.91 6 Tommy Torenius 89 Österhaninge IF 7.99 7 Rain Kallaste 89 Hammarby IF 8.63 Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF Diskv. F.4.3.11 FÖRSÖK 5 2007-01-13 1 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 7.13 AF 2 Frans Bjellerup 87 Turebergs FK 7.34 AF 3 Daniel Håkansson 88 Östersunds GIF 7.38 BF 4 Andrej Ekholm 89 Huddinge AIS 7.43 BF 5 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 7.54 6 Jens Eklundh 73 FK Studenterna 7.64 7 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 7.69 B-FINAL 1 2007-01-13 1 Niklas Lundberg 84 Alvesta FI 7.36 2 Daniel Håkansson 88 Östersunds GIF 7.42 3 Daniel Jacksén 88 Spårvägens FK 7.43 4 Alexander Lundholm 88 IFK Tumba 7.47 5 Andrej Ekholm 89 Huddinge AIS 7.55 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsvedens FIK Ej start Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK Ej start Kim Dennerbring 83 Västerås FIK Ej start A-FINAL 1 2007-01-13 1 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 7.13 2 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 7.24 3 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 7.28 4 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 7.29 5 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 7.33 6 Frans Bjellerup 87 Turebergs FK 7.38 7 Patrik Rosencrantz 86 Hammarby IF 7.39 Erik Nordström 86 Hammarby IF Ej start
M
200 M FINAL 01 2007-01-14 1 Leo Silvén Möller 88 Huddinge AIS 23.28 5 2 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 23.41 7 3 Viktor Lindgren 88 Huddinge AIS 24.50 19 FINAL 02 2007-01-14 1 Richard Olsson 89 IF Göta 25.41 28 2 Ian Fälldin 80 FK Studenterna 25.42 29 3 Mikael Brodersen 80 FK Studenterna 25.65 31 4 Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 26.90 35 FINAL 03 2007-01-14 1 David Flygar 89 Hässelby SK 24.79 25 2 Niklas Simonsson 91 Fredrikshofs FIF 25.06 26 3 Andreas Katainen 91 Huddinge AIS 25.81 33 4 Tommy Torenius 89 Österhaninge IF 25.83 34 FINAL 04 2007-01-14 1 Adrian Roosmark 91 Huddinge AIS 24.55 20 2 Johan Ålund 88 Örbyhus IF 24.60 22 3 Erik Lundmark 88 Västerås FIK 25.60 30 4 Philip Hêbert Wegman 88 Hässelby SK 25.67 32 FINAL 05 2007-01-14 1 Rikard Karlsson 89 Kils AIK 24.30 17 2 Adam Regberg 89 Österhaninge IF 24.34 18 3 Ingemar Ztorm 60 FK Studenterna 24.79 24 4 David Linde 86 Täby IS 25.35 27 FINAL 06 2007-01-14 1 Tom Manselin 87 IF Åland 24.23 15 2 Niklas Lundberg 84 Alvesta FI 24.59 21 3 Gabriel Thorstensson 87 Danderyds SK 24.69 23 FINAL 07 2007-01-14 1 Tobias Biberg 90 Turebergs FK 23.29 6 2 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4 H 23.48 9 3 Martin Andersson 88 IF Åland 24.04 13 4 Tomas Olsson 89 Kils AIK 24.24 16 FINAL 08 2007-01-14 1 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 23.60 10 2 Tom Kling Baptiste 90 Huddinge AIS 23.81 12 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS Ej start FINAL 09 2007-01-14 1 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 23.62 11 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK Diskv. F.4.2.8 Fredrik Tallryd 86 Östersunds GIF Diskv. F.4.2.8 FINAL 10 2007-01-14 1 Erik Nordström 86 Hammarby IF 22.92 2 2 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 23.04 4 3 Andrej Ekholm 89 Huddinge AIS 24.08 14 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS Ej start FINAL 11 2007-01-14 1 Patrik Rosencrantz 86 Hammarby IF 22.86 1 2 Gustav Karnebäck 87 Turebergs FK 23.03 3 3 Patric Erlandsson 88 Kungsängens SK 23.44 8
M
400 M FINAL 1 2007-01-13 1 Ian Fälldin 80 FK Studenterna 55.82 22 26,52 2 Pontus Werbelow 89 Huddinge AIS 59.33 25 28,14 3 Sture Åhs 56 Huddinge AIS 65.51 26 30,76 Petter Lennartsson 89 Hallens SK Diskv. F.4.2.8 FINAL 2 2007-01-13 1 Tom Manselin 87 IF Åland 54.82 20 26,66 2 David Linde 86 Täby IS 55.32 21 26,95 3 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 57.25 24 26,76 Philip Engblom 89 Ärla IF Diskv. F.4.2.8 FINAL 3 2007-01-13 1 Rikard Karlsson 89 Kils AIK 54.15 15 25,81 2 Emil Engqvist 90 Falu IK 54.25 16 26,67 3 Peter Ngarariga 84 Kungsängens SK 54.48 18 26,41 4 Philip Hêbert Wegman 88 Hässelby SK 56.67 23 27,04 FINAL 4 2007-01-13 1 Fredrik Andersson 85 Huddinge AIS 52.21 7 25,14 2 Jonathan Haag 91 GoIF Tjalve 53.38 11 25,31 3 Ingemar Ztorm 60 FK Studenterna 53.70 14 24,84 4 Gabriel Thorstensson 87 Danderyds SK 54.73 19 25,16 FINAL 5 2007-01-13 1 Daniel Jacksén 88 Spårvägens FK 51.98 6 25,16 2 William Taudién 88 Ärla IF 52.35 8 25,96 3 Viktor Lindgren 88 Huddinge AIS 53.54 13 25,11 4 Martin Andersson 88 IF Åland 54.45 17 26,14 FINAL 6 2007-01-13 1 Leo Silvén Möller 88 Huddinge AIS 51.03 4 24,53 2 Said Smahi 75 Huddinge AIS 52.72 9 25,36 3 Fredrik Tallryd 86 Östersunds GIF 52.90 10 24,82 4 Viktor Sundberg 88 IFK Märsta 53.43 12 24,51 FINAL 7 2007-01-13 1 Albin Johansson 81 Hässelby SK 49.20 1 23,99 2 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 49.64 2 22,97 3 Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF 50.77 3 24,46 4 Gustav Karnebäck 87 Turebergs FK 51.23 5 23,58
M
800 M FINAL 1 2007-01-14 1 Rasmus Andersson 89 Hässelby SK 2.11.29 13 2 Petter Lennartsson 89 Hallens SK 2.16.94 15 3 Christoffer Baer 89 IF Åland 2.17.06 16 4 Johan Schagerström 62 Huddinge AIS 2.18.77 17 5 Mats Linsroos 65 Mälarhöjdens IK 2.20.87 18 6 Sture Åhs 56 Huddinge AIS 2.25.17 19 7 Kim Hedbom 54 Huddinge AIS 2.25.60 20 8 Martin Larsson 71 Huddinge AIS 2.44.00 21 FINAL 2 2007-01-14 1 Johan Engholm 62 Hässelby SK 2.02.36 5 2 Emil Engqvist 90 Falu IK 2.02.78 6 3 Karl Werner 78 FK Studenterna 2.04.98 9 4 Dan Bergström 89 Huddinge AIS 2.06.45 10 5 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 2.07.11 11 6 Martin Rohart 83 FK Studenterna 2.08.17 12 7 Jonathan Dart 90 Hässelby SK 2.11.39 14 FINAL 3 2007-01-14 1 Albin Johansson 81 Hässelby SK 1.52.53 1 54,49 2 Adnan Agar 80 Hässelby SK 1.52.85 2 54,77 3 Johan Svensson 89 FIK Kalmarsund 1.59.30 3 56,66 4 Peter Ngarariga 84 Kungsängens SK 2.01.38 4 58,09 5 Oskar Majling 86 Kungsängens SK 2.02.89 7 58,36 6 Mikael Röjerås 90 IFK Sala 2.03.27 8 58,64 Martin Theander 77 IFK Lidingö Bröt 54,38
M
1500 M FINAL 1 2007-01-13 1 Lorenzo Nesi 65 FK Studenterna 4.19.30 14 2 Anders Hallberg 81 Gefle IF 4.21.27 15 3 Soltan Illes 71 Enhörna IF 4.25.53 16 4 Magnus Josefsson 78 Gefle IF 4.28.10 17 5 Martin Rohart 83 FK Studenterna 4.29.93 18 6 Bernt Otterström 65 FK Studenterna 4.32.95 19 7 Björn Axelsson 73 FK Studenterna 4.36.09 20 8 Tobias Persson 88 SoIK Hellas 4.37.87 21 9 Thomas Malmgren 58 FK Studenterna 4.42.82 22 10 Christoffer Baer 89 IF Åland 4.44.90 23 11 Petri Helminen 64 FK Studenterna 4.45.03 24 12 Martin Larsson 71 Huddinge AIS 5.32.46 25 FINAL 2 2007-01-13 1 Oskar Danielsson 88 IK Norrköping Fri 4.00.88 1 2 Patrik Engström 77 FK Studenterna 4.03.61 2 3 Marcus Åberg 88 IK Norrköping Fri 4.06.06 3 4 Anton Danielsson 90 IK Norrköping Fri 4.06.46 4 5 Oskar Majling 86 Kungsängens SK 4.07.82 5 6 Rickard Nyman 88 IK Norrköping Fri 4.08.43 6 7 Oskar Landin 87 Spårvägens FK 4.08.77 7 8 Karl Werner 78 FK Studenterna 4.10.85 8 9 Mattias Karlsson 89 Åsbro GoIF 4.10.98 9 10 Colm O Callaghan 74 Huddinge AIS 4.11.19 10 11 Peter Raffalt 85 Køge Atletik, DEN 4.12.97 11 12 Brian Buchtrup Nielsen 76 Fredrikshofs FIF 4.15.81 12 13 Henrik Åkerlund 86 Huddinge AIS 4.16.67 13
M
60 M HÄCK 106,7 CM FINAL 2007-01-14 1 Björn Barrefors 87 Hammarby IF 8.51 2 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 8.78 3 Patrik Melin 71 Gefle IF 8.81 4 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 8.82 5 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 8.97 6 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 9.14 7 Jaime de la Cruz Rodrigu 83 Hammarby IF 9.17 8 Philip Hêbert Wegman 88 Hässelby SK 11.03
M
HÖJDHOPP 2007-01-13 1 Mehdi Alkhatib 87 SoIK Hellas 215 REKORD 2 Johan Andersson 89 Spårvägens FK 200 3 Oscar Adolfsson 88 IK Orient 194 4 Niclas Liedberg 88 Hammarby IF 194 5 Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne FIF 194 6 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 186 7 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 186 8 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 186 9 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 178 10 Viktor Ohlsson 89 Gillberga-Lista I 173 11 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 173 12 Johannes Bergkvist 89 Trångsvikens IF 168 13 Richard Olsson 89 IF Göta 158
M
STAVHOPP 2007-01-14 1 Martin Lundqvist 86 Huddinge AIS 463 2 Anders Edvinsson 73 Spårvägens FK 458 3= Rasmus Carlsson 88 Kvarnsvedens FIK 448 3= Björn Johansson 88 Västerås FIK 448 5 Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 442 6 Patrik Melin 71 Gefle IF 428 7 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 420 8 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 396 9 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 380 10 Jaime de la Cruz Rodrigu 83 Hammarby IF 343 11 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 322 Johan Pappas 81 SoIK Hellas Ej res.
M
LÄNGDHOPP 2007-01-14 1 Fredrik Jurstrand 89 Nyköpings BIS 689 2 Jim Christensson 89 Trollhättans SK 674 3 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 642 4 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 633 5 David Östling 90 Rånäs 4 H 623 6 Johannes Bergkvist 89 Trångsvikens IF 618 7 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4 H 617 8 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 616 9 Anders Tallryd 88 Östersunds GIF 604 10 Johan Ålund 88 Örbyhus IF 602 11 Erik Lundmark 88 Västerås FIK 594 12 Kim Svensson 89 Spårvägens FK 593 13 Niklas Lundberg 84 Alvesta FI 587 14 Daniel Håkansson 88 Östersunds GIF 583 15 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 582 16 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK 580 17 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 578 18 Mathias Widmark 73 Haparanda SKT 569 19 Joar Michanek 91 Frösö IF 565 20 André Lundmark 88 Huddinge AIS 554 21 Sebastian Svedhammar 88 SoIK Hellas 542 22 Richard Olsson 89 IF Göta 534 23 Anders Olsson 88 Täby IS 528 24 Adam Gloveus 90 Bromma IF 527 25 Filip Bergqvist 90 Hässelby SK 474 26 Micke Grip 83 SoIK Hellas 435 Johan Attersand 74 Hammarby IF Ej start Mladjen Dzakovic 87 Hammarby IF Ej res. Christian Maluka 91 Huddinge AIS Ej res. Hans Lämås 88 IF Göta Ej res. Mattias Brunström 88 IF Göta Ej res.
M
TRESTEG 2007-01-13 1 Johan Attersand 74 Hammarby IF 1531 REKORD 2 Johan Andersson 89 Spårvägens FK 1366 3 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 1359 4 Mikael Brinnen 89 Gefle IF 1352 5 Johannes Bergkvist 89 Trångsvikens IF 1301 6 Mladjen Dzakovic 87 Hammarby IF 1300 7 Tomas Olsson 89 Kils AIK 1240 8 Filip Almgren 84 Gefle IF 1205 9 Patrik Berg 88 Väsby IK 1169 10 Andreas Henriksson 90 IF Åland 1162 11 Richard Sundström 90 IF Åland 1102
M
KULA 7,26 KG 2007-01-13 1 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 1450 2 Nicklas Eriksson 87 SoIK Hellas 1413 3 Sebastian Carlsson 87 Kvarnsvedens FIK 1378 4 Patrik Melin 71 Gefle IF 1293 5 Jeffrey Ige 84 Huddinge AIS 1281 6 Christoffer Älvenstrand 89 Kungsängens SK 1165 7 Jaime de la Cruz Rodrigu 83 Hammarby IF 1158 8 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 1106
M
VIKTKASTNING 18,0 KG 2007-01-13 1 Bengt Johansson 73 Västerås FIK 1734 2 Mikael Nyström 71 IF Linnéa 1373 3 Joakim Stenman 84 Huddinge AIS 1343 4 Jonas Hesselgren 83 IK Sisu 1087 5 Kristian Petersson 75 Huddinge AIS 759
P17
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 7.36 F 2 André Drummond 90 Spårvägens FK 7.38 F 3 Linus Vigert 90 Hammarby IF 7.56 F 4 Christer Åberg 90 Täby IS 7.82 5 Andreas Rydberg 90 Västerås FIK 7.93 6 Magnus Jutman 90 Nynäshamns FIK 7.94 7 Filip Bergqvist 90 Hässelby SK 7.96 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Tom Kling Baptiste 90 Huddinge AIS 7.24 F 2 David Östling 90 Rånäs 4 H 7.33 F 3 Tobias Biberg 90 Turebergs FK 7.40 F 4 Johnny Johansson 90 Hässelby SK 7.43 F 5 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK 7.57 F 6 Dennis Widmark 90 Hanvikens SK 7.64 7 Jonas Tollefors 90 Vallentuna FK 8.09 FINAL 2007-01-13 1 Tom Kling Baptiste 90 Huddinge AIS 7.23 2 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 7.34 3 André Drummond 90 Spårvägens FK 7.36 4 David Östling 90 Rånäs 4 H 7.36 5 Johnny Johansson 90 Hässelby SK 7.38 6 Tobias Biberg 90 Turebergs FK 7.40 7 Linus Vigert 90 Hammarby IF 7.58 8 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK 7.65
P17
1500 M FINAL 2007-01-13 1 Tore Wikander 90 IK Akele 4.28.22 2 Jonathan Dart 90 Hässelby SK 4.28.61 3 Gustav Berglund 90 Turebergs FK 4.41.53 4 Anton Nyrenström Gidehag 90 Sundbybergs IK 4.46.14 5 Fredrik Grimborg 90 IF Linden 4.48.44
P17
HÖJDHOPP 2007-01-14 1 Kristian Olofsson 90 IK Ymer 183 2 Andreas Henriksson 90 IF Åland 174 3 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 157
P17
STAVHOPP 2007-01-13 1 Andreas Rydberg 90 Västerås FIK 412 2 Johan Fougman 90 Gefle IF 412 3 Adam Diffner 90 Kvarnsvedens FIK 372 4 Daniel Östling 88 IFK Lidingö 342 UTOM TÄVLAN
P17
KULA 5,0 KG 2007-01-14 1 Richard Sundström 90 IF Åland 1226 2 Christopher Nohall 90 Spårvägens FK 1173 3 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 1001 4 Filip Bergqvist 90 Hässelby SK 956 5 David Westman 90 Hässelby SK 909
P16
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS 7.36 F 2 Erik Sommerholt 91 Danderyds SK 7.62 F 3 Christoffer Gustafsson 92 GoIF Tjalve 7.85 4 Andreas Katainen 91 Huddinge AIS 7.91 5 Barida Soltanabadi 91 Bromma IF 8.26 6 Björn-Erik Johansson 91 Södertälje IF 8.26 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Jonathan Haag 91 GoIF Tjalve 7.39 F 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 7.57 F 3 Love Fältström 91 Hammarby IF 7.65 4 Malte Fibel 91 Bromma IF 7.79 5 Christian Adrar 91 Hammarby IF 7.91 6 Henrik Brus 91 Falu IK 7.96 7 Mattias Gradin 91 Falu IK 8.22 FÖRSÖK 3 2007-01-13 1 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4 H 7.31 F 2 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 7.34 F 3 Adrian Roosmark 91 Huddinge AIS 7.75 4 Carl Hallgren 91 Täby IS 7.85 5 Simon Jansson 91 Väsby IK 8.34 Christian Maluka 91 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 4 2007-01-13 1 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 7.53 F 2 Aligul Erkisi 91 Falu IK 7.63 F 3 Joar Michanek 91 Frösö IF 7.63 4 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 7.68 5 Niklas Simonsson 91 Fredrikshofs FIF 7.68 6 Paiame Shalalvand 91 Hässelby SK 8.10 FINAL 2007-01-13 1 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS 7.34 2 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4 H 7.35 3 Jonathan Haag 91 GoIF Tjalve 7.40 4 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 7.41 5 Aligul Erkisi 91 Falu IK 7.45 6 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 7.51 7 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 7.53 8 Erik Sommerholt 91 Danderyds SK 7.60
P16
1500 M FINAL 2007-01-13 1 Anton Wåhlin 91 IF Linden 4.16.45 2 Joel Lundin 91 Sundbybergs IK 4.18.46 3 Klas Persson 91 Nyköpings BIS 4.33.01 4 Erik Smedhs 91 IFK Mora 4.40.64 5 Hreinn Juliusson 91 Huddinge AIS 4.40.81 6 Oskar Martinsson 91 Huddinge AIS 4.41.27 7 Patrik Werdin 91 Sundbybergs IK 4.46.76 8 Malek Zbadi 91 Huddinge AIS 4.49.35 9 Viktor Åberg 91 Täby IS 4.54.45 10 Feres Dechar 91 Sundbybergs IK 5.08.36 11 Carl Hallgren 91 Täby IS 5.18.06 12 Calle Svensson 91 Bromma IF 5.19.19
P16
HÖJDHOPP 2007-01-14 1 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 183 2 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 183 3 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 180 4 Erik Odenman 91 Hammarby IF 174 5 Joar Michanek 91 Frösö IF 157 6= Mattias Gradin 91 Falu IK 157 6= Carl Hallgren 91 Täby IS 157
P16
STAVHOPP 2007-01-13 1 Henrik Brus 91 Falu IK 382 2 Rikard Jurstrand 91 Nyköpings BIS 372 3 Viktor Husmark 92 Falu IK 332 4 Johan Forsberg 92 IFK Lidingö 332 5 Erik Jönhagen 91 Bromma IF 282 Carl Sténson 93 Huddinge AIS Ej res.
P16
KULA 5,0 KG 2007-01-14 1 Simon Lindblom 91 Råby-Rekarne FIF 1400 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 1268 3 Erik Odenman 91 Hammarby IF 1179 4 Aligul Erkisi 91 Falu IK 1054 5 Henrik Brus 91 Falu IK 1050 6 Christian Adrar 91 Hammarby IF 1026 7 Malte Fibel 91 Bromma IF 1008
P15
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-14 1 Marcus Möller 92 Rånäs 4 H 7.57 F 2 Matthew Mereman 92 Hammarby IF 7.84 F 3 Simon Luup 92 Upsala IF 8.00 F 4 Deniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 8.02 5 Alexander Fletcher 92 Danderyds SK 8.10 6 Erik Ahotupa 92 Mälarhöjdens IK 8.32 7 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 8.67 8 Jacob Tersander 92 Bromma IF 8.72 FÖRSÖK 2 2007-01-14 1 Gustav Forsman 92 Täby IS 7.76 F 2 Johan Carlqvist 92 Falu IK 7.99 F 3 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 8.10 4 Daniel Sahle 92 Spårvägens FK 8.34 5 Jesper Wirtanen 92 IF Åland 8.47 6 Lincon Hossain 92 Turebergs FK 8.50 7 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 8.83 FÖRSÖK 3 2007-01-14 1 Axel Österman 92 Råby-Rekarne FIF 7.75 F 2 Johan Forsberg 92 IFK Lidingö 7.90 F 3 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 7.92 F 4 Robin Lindblom 92 Tyresö FK 8.27 5 Tony Weseth 92 Turebergs FK 8.44 6 William Falkengren 92 Fredrikshofs FIF 8.49 7 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 8.74 FINAL 2007-01-14 1 Marcus Möller 92 Rånäs 4 H 7.47 2 Matthew Mereman 92 Hammarby IF 7.73 3 Gustav Forsman 92 Täby IS 7.75 4 Axel Österman 92 Råby-Rekarne FIF 7.75 5 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 7.89 6 Johan Forsberg 92 IFK Lidingö 7.91 7 Simon Luup 92 Upsala IF 8.00 8 Johan Carlqvist 92 Falu IK 8.03
P15
1000 M FINAL 1 2007-01-13 1 Robin Lindblom 92 Tyresö FK 3.07.62 7 2 Paul Hillman 92 Hammarby IF 3.10.57 10 3 Oscar Axelsson 92 IFK Lidingö 3.11.87 11 4 Lincon Hossain 92 Turebergs FK 3.12.97 12 5 Joakim Berg 92 Bromma IF 3.13.18 13 6 Niklas Jonsson 92 Hammarby IF 3.15.11 14 7 Henrik Wedberg 92 Hammarby IF 3.15.13 15 8 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 3.23.87 16 FINAL 2 2007-01-13 1 Erik Inge 92 Råby-Rekarne FIF 2.51.57 1 2 Christopher Werngren 92 IFK Halmstad 2.52.25 2 3 Elmar Engholm 92 Hässelby SK 2.56.46 3 4 Rickard Johansson 92 Enköpings AIF 3.04.59 4 5 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 3.04.73 5 6 Christopher Ljung 92 Hammarby IF 3.05.29 6 7 Philip Gratell 92 Huddinge AIS 3.08.98 8 8 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 3.09.18 9
P15
60 M HÄCK 84,0 CM FINAL 2007-01-13 1 Johan Carlqvist 92 Falu IK 8.91 2 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 8.93 3 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 9.01 4 Viktor Husmark 92 Falu IK 9.26 5 Matthew Mereman 92 Hammarby IF 9.29 6 Christoffer Gustafsson 92 GoIF Tjalve 9.35 7 Simon Luup 92 Upsala IF 9.35 8 Daniel Nino Cortez 92 Sundbybergs IK 11.46
P15
HÖJDHOPP 2007-01-14 1 Olov Bylund 92 Falu IK 181 2 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 181 3 Viktor Husmark 92 Falu IK 178 4 Axel Österman 92 Råby-Rekarne FIF 160 5= Tony Weseth 92 Turebergs FK 157 5= Simon Luup 92 Upsala IF 157 7 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 151 8 Jacob Tersander 92 Bromma IF 151 9 Daniel Nino Cortez 92 Sundbybergs IK 151 Mikael Hellström 92 Hammarby IF Ej start Daniel Sahle 92 Spårvägens FK Ej res.
P15
LÄNGDHOPP 2007-01-13 1 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 606 2 Simon Luup 92 Upsala IF 588 3 Marcus Möller 92 Rånäs 4 H 567 4 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 560 5 Christoffer Gustafsson 92 GoIF Tjalve 551 6 Deniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 534 7 Daniel Nino Cortez 92 Sundbybergs IK 490 8 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 465 9 Daniel Sahle 92 Spårvägens FK 454 10 Lucas Mattsson 94 IF Åland 413 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK Ej res.
P15
KULA 4,0 KG 2007-01-14 1 Johan Carlqvist 92 Falu IK 1301 2 Simon Luup 92 Upsala IF 1052 3 Jesper Wirtanen 92 IF Åland 1033 4 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 829 Daniel Nino Cortez 92 Sundbybergs IK Ej start
P14
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-14 1 Emil Grönlund 93 Åkersberga SK 8.12 F 2 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 8.15 F 3 Gabriel Gonzales 93 Rånäs 4 H 8.22 F 4 Karl Myrsell 93 Säters IF FIK 8.46 F 5 Axel Kjell 93 Turebergs FK 8.53 6 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 9.26 FÖRSÖK 2 2007-01-14 1 Marcus Backman 93 Råby-Rekarne FIF 7.98 F 2 Gustav Fridh 93 IF Linden 8.35 F 3 Martin Ullström 93 Upsala IF 8.78 4 Patrick de Meijere 93 Huddinge AIS 8.91 5 Björn Bamane 93 Spårvägens FK 9.03 6 Filip Larsson 93 Huddinge AIS 9.28 FÖRSÖK 3 2007-01-14 1 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 8.04 F 2 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 8.45 F 3 Niklas Cederlöf 93 Sundbybergs IK 8.49 4 Adam Jönsson 93 Sundbybergs IK 8.83 5 Marcus Hawkins 93 Rånäs 4 H 8.89 Carl Sténson 93 Huddinge AIS Ej start FINAL 2007-01-14 1 Marcus Backman 93 Råby-Rekarne FIF 7.83 2 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 8.01 3 Gabriel Gonzales 93 Rånäs 4 H 8.19 4 Gustav Fridh 93 IF Linden 8.22 5 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 8.25 6 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 8.40 Karl Myrsell 93 Säters IF FIK Diskv. F:4.3.11 Emil Grönlund 93 Åkersberga SK Diskv. F:4.3.11
P14
1000 M FINAL 1 2007-01-13 1 Gustav Fridh 93 IF Linden 3.04.65 3 2 Christoffer Rydstedt 93 Flens FS 3.05.09 4 3 Måns Aboresian 93 Hässelby SK 3.08.46 7 4 Marcus Hawkins 93 Rånäs 4 H 3.09.52 8 5 Gabriel Gonzales 93 Rånäs 4 H 3.21.11 12 6 Anton Åbonde 93 Hanvikens SK 3.28.84 13 7 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 3.37.33 14 FINAL 2 2007-01-13 1 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF 2.57.57 1 2 Rasmus Söderberg 93 Enhörna IF 3.00.11 2 3 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 3.05.80 5 4 Adam Lindström 93 Hässelby SK 3.06.65 6 5 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 3.11.90 9 6 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 3.14.63 10 7 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 3.15.18 11
P14
60 M HÄCK 84,0 CM FINAL 1 2007-01-13 1 Axel Kjell 93 Turebergs FK 10.30 5 2 Henrik Hansson 93 Hanvikens SK 11.40 6 3 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 11.50 8 4 Anton Åbonde 93 Hanvikens SK 11.72 9 5 Tomas Selvad 93 Hanvikens SK 11.92 10 FINAL 2 2007-01-13 1 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 9.46 1 2 Fredrik Lindeberg 93 Upsala IF 10.07 2 3 Martin Ullström 93 Upsala IF 10.12 3 4 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 10.21 4 5 Philip Green 93 Hammarby IF 11.41 7
P14
HÖJDHOPP 2007-01-14 1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 167 2 David Sundström 93 Bromma IF 162 3= Erik Stjärnfeldt 93 Råby-Rekarne FIF 147 3= Martin Ullström 93 Upsala IF 147 5= Carl Sténson 93 Huddinge AIS 147 5= Adam Jönsson 93 Sundbybergs IK 147 7= Philip Bäck 93 Hammarby IF 147 7= Marcus Hawkins 93 Rånäs 4 H 147 9= Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 142 9= Pontus Nyman 93 Sundbybergs IK 142
P14
LÄNGDHOPP 2007-01-13 1 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 566 2 Gustav Fridh 93 IF Linden 538 3 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 516 4 Philip Green 93 Hammarby IF 513 5 Martin Ullström 93 Upsala IF 509 6 Niklas Cederlöf 93 Sundbybergs IK 491 7 Fredrik Lindeberg 93 Upsala IF 488 8 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 487 9 Marcus Backman 93 Råby-Rekarne FIF 478 10 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 473 11 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 469 12 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 459 13 Pontus Nyman 93 Sundbybergs IK 458 14 Axel Kjell 93 Turebergs FK 445 15 Adam Jönsson 93 Sundbybergs IK 444 16 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 442 17 Karl Myrsell 93 Säters IF FIK 404 18 Filip Larsson 93 Huddinge AIS 362 19 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 350
P14
KULA 4,0 KG 2007-01-14 1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 1347 2 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 1130 3 Anton Millbert 93 Hässelby SK 1121 4 Karl Myrsell 93 Säters IF FIK 1069 5 David Sundström 93 Bromma IF 970 6 Philip Bäck 93 Hammarby IF 953 7 Gustav Fridh 93 IF Linden 893 8 Anton Åbonde 93 Hanvikens SK 877 9 Tomas Selvad 93 Hanvikens SK 760 10 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 637 11 Filip Larsson 93 Huddinge AIS 559
P13
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-14 1 Mattias Backman 94 Råby-Rekarne FIF 8.09 F 2 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 8.32 F 3 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 8.80 F 4 Martin Linden 94 Hanvikens SK 9.08 6 Jacob Bolander 94 Falu IK 9.21 7 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 9.43 FÖRSÖK 2 2007-01-14 1 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 8.36 F 2 Patrik Lundemo 94 Bromma IF 8.67 F 3 Tim Jonsson 94 Hässelby SK 9.14 4 Ludvig Mellberg af Winkl 94 Visby IF Gute FI 9.57 5 Erik Lilliequist 94 Huddinge AIS 9.69 FÖRSÖK 3 2007-01-14 1 Johan Taléus 94 Råby-Rekarne FIF 8.45 F 2 Stefan Sundqvist 94 Solna 06 8.66 F 3 Axel Jacobsson 94 IFK Lidingö 8.84 F 4 Philip Sjöberg 94 Turebergs FK 9.24 5 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 9.49 6 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 9.96 FINAL 2007-01-14 1 Mattias Backman 94 Råby-Rekarne FIF 8.17 2 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 8.38 3 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 8.53 4 Johan Taléus 94 Råby-Rekarne FIF 8.59 5 Stefan Sundqvist 94 Solna 06 8.60 6 Patrik Lundemo 94 Bromma IF 8.80 7 Axel Jacobsson 94 IFK Lidingö 8.90 8 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 8.95
P13
800 M FINAL 1 2007-01-13 1 Gustav Petersen 94 Bromma IF 2.28.30 1 2 Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 2.45.56 6 3 Jacob Stenström 94 Upsala IF 2.49.59 7 4 Ludvig Mellberg af Winkl 94 Visby IF Gute FI 2.50.08 8 5 Erik Lilliequist 94 Huddinge AIS 2.52.63 9 6 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 3.00.80 10 FINAL 2 2007-01-13 1 Teodor Aleksejev 94 Hanvikens SK 2.28.80 2 2= Markus Hansell 94 Tyresö FK 2.34.72 3= 2= Erik Tholén 94 Ununge IF 2.34.72 3= 4 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 2.38.59 5 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS Ej start
P13
HÖJDHOPP 2007-01-14 1 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 154 2 Michael Selbekk 94 Täby IS 154 3 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 151 4 Johan Taléus 94 Råby-Rekarne FIF 148 5 Olle Ström 95 Hammarby IF 148 6= Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 148 6= Jesper Lindstam 94 Mälarö SOK 148 8= Patrik Lundemo 94 Bromma IF 143 8= Erik Grundberg 94 Hammarby IF 143 10 Lucas Mattsson 94 IF Åland 143 11 Axel Lööf 95 Falu IK 138 12= Emil Sundin 94 Falu IK 138 12= Emil Maiorana 94 IFK Tumba 138 14 Martin Linden 94 Hanvikens SK 138 15 David Ljungbäck 94 Turebergs FK 133 16 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 133 17 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 133 18= Jacob Bolander 94 Falu IK 133 18= Philip Sjöberg 94 Turebergs FK 133 20 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 118
P13
LÄNGDHOPP, ZON 2007-01-13 1 Patrik Lundemo 94 Bromma IF 504 2 Jacob Bolander 94 Falu IK 476 3 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 471 4 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 469 5 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 464 6 Axel Jacobsson 94 IFK Lidingö 462 7 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 450 8 Ludvig Mellberg af Winkl 94 Visby IF Gute FI 440 9 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 429 10 Oscar Bäckström 94 Spårvägens FK 415 11 Emil Sundin 94 Falu IK 410 12 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 369 13 Erik Lilliequist 94 Huddinge AIS 356 14 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 345 15 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 344
P13
KULA 3,0 KG 2007-01-14 1 Mattias Backman 94 Råby-Rekarne FIF 1210 2 Lucas Mattsson 94 IF Åland 1000 3 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 904 4 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 894 5 Max Widarsson 94 Österhaninge IF 865 6 Jesper Lindstam 94 Mälarö SOK 837 7 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 835 8 Jacob Bolander 94 Falu IK 803 9 Tim Jonsson 94 Hässelby SK 720 10 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 715
P12
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-14 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 8.80 F 2 Axel Lööf 95 Falu IK 9.13 F 3 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 9.20 F 4 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 9.51 5 Oliver Sjögren 95 Danderyds SK 10.05 6 Jacob Rohlen 95 Bromma IF 10.06 7 Henning Rydström 95 Hässelby SK 10.20 FÖRSÖK 2 2007-01-14 1 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 8.81 F 2 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 8.82 F 3 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 9.35 F 4 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 9.46 5 Sam Tabari 95 Danderyds SK 10.26 6 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 10.40 Christoffer Hagren 95 Turebergs FK Ej start FÖRSÖK 3 2007-01-14 1 Carl Dath 95 Danderyds SK 8.88 F 2 Viktor Sundblom 95 Huddinge AIS 9.22 F 3 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 9.55 4 Niklas Engberg 95 Danderyds SK 9.67 5 Johan Qvarfordt 95 Österhaninge IF 10.01 6 Viktor Hagren 95 Turebergs FK 10.09 7 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 10.33 FINAL 2007-01-14 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 8.67 2 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 8.73 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 8.74 4 Carl Dath 95 Danderyds SK 8.85 5 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 9.04 6 Viktor Sundblom 95 Huddinge AIS 9.11 7 Axel Lööf 95 Falu IK 9.22 8 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 9.27
P12
800 M FINAL 1 2007-01-13 1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 2.27.34 2 2 Teodor Berg 95 Hässelby SK 2.45.81 6 3 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 2.56.34 7 4 Oliver Sjögren 95 Danderyds SK 3.00.23 8 5 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 3.04.02 9 6 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 3.18.69 10 FINAL 2 2007-01-13 1 David Sjöblom 95 Hagunda IF 2.25.97 1 2 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 2.33.18 3 3 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 2.35.92 4 4 Ludvig Danielsson 95 IK Norrköping Fri 2.37.44 5 Edvin Andersson 95 Upsala IF Bröt
P12
LÄNGDHOPP, ZON 2007-01-14 1 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 472 2 Carl Dath 95 Danderyds SK 460 3 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 445 4 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 443 5 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 428 6 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 411 7 Viktor Sundblom 95 Huddinge AIS 401 8 Christoffer Hagren 95 Turebergs FK 387 9 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 378 10 Niklas Engberg 95 Danderyds SK 373 11 Sam Tabari 95 Danderyds SK 367 12 Jacob Rohlen 95 Bromma IF 365 13 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 362 14 Henning Rydström 95 Hässelby SK 353 15 Joakim Engdahl 95 Turebergs FK 350 16 Johan Qvarfordt 95 Österhaninge IF 341 17 Oliver Sjögren 95 Danderyds SK 326 18 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 325 19 Viktor Hagren 95 Turebergs FK 319 20 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 289 Axel Lööf 95 Falu IK Ej start
P12
KULA 3,0 KG 2007-01-13 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 968 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 904 3 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 820 4 Olle Ström 95 Hammarby IF 807 5 Kristoffer Welander 95 Danderyds SK 699 6 Oliver Sjögren 95 Danderyds SK 591 7 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 550 8 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 547 9 Johan Qvarfordt 95 Österhaninge IF 462
P11
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 8.95 F 2 Peter Border 96 Hanvikens SK 9.21 F 3 Fabian Feltenmark 96 Huddinge AIS 9.25 F 4 Kristofer-Robin Longoni 96 Hässelby SK 9.66 5 Karl Filip Davilén 96 Åkersberga SK 9.75 6 Björn Seifert 96 Gottsunda IF 9.99 7 Martin Gripenstedt 96 Hässelby SK 10.74 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 8.86 F 2 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.39 F 3 Nils Lindahl 96 Danderyds SK 9.61 F 4 Joel Glantz 96 Mälarhöjdens IK 9.74 5 Filip Lindelöf 96 Hässelby SK 10.05 6 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 10.21 FÖRSÖK 3 2007-01-13 1 Tobias Marshall Heyman 96 Danderyds SK 9.29 F 2 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 9.52 F 3 John Randelin 96 IF Åland 9.75 4 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 10.21 5 Andreas Engberg 96 Hässelby SK 10.43 6 Adam Juopperi 96 Huddinge AIS 11.15 Axel Sherlock 96 Väsby IK Ej start FINAL 2007-01-13 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 8.84 2 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 8.97 3= Peter Border 96 Hanvikens SK 9.12 3= Fabian Feltenmark 96 Huddinge AIS 9.12 5 Tobias Marshall Heyman 96 Danderyds SK 9.34 6 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.41 7 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 9.51 8 Nils Lindahl 96 Danderyds SK 9.74
P11
LÄNGDHOPP, ZON 2007-01-13 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 446 2 Tobias Marshall Heyman 96 Danderyds SK 430 3 Fabian Feltenmark 96 Huddinge AIS 427 4 Peter Border 96 Hanvikens SK 424 5 Nils Lindahl 96 Danderyds SK 409 6 Charlie Granath 96 Hammarby IF 399 7 Kristofer-Robin Longoni 96 Hässelby SK 398 8 Joel Glantz 96 Mälarhöjdens IK 396 9 Karl Filip Davilén 96 Åkersberga SK 375 10 John Randelin 96 IF Åland 370 11 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 363 12 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 349 13 Andreas Engberg 96 Hässelby SK 340 14 Björn Seifert 96 Gottsunda IF 329 15 Filip Lindelöf 96 Hässelby SK 315 16 Adam Juopperi 96 Huddinge AIS 287 Richard Grut 97 IFK Lidingö Ej start
P11
KULA 2,0 KG 2007-01-14 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 772 2 Nils Lindahl 96 Danderyds SK 735 3 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 675 4 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 594
P10
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Tim Möller 97 Hammarby IF 9.55 F 2 Gustav Kramnäs 97 Danderyds SK 9.62 F 3 Felix Andersson 97 Danderyds SK 10.03 F 4 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 10.28 F 5 Joakim Blikstad 97 Åkersberga SK 10.50 6 Anton Roos 97 Huddinge AIS 10.77 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Henrik Thunander 97 Bromma IF 9.27 F 2 Arvid Norberg 97 Mälarhöjdens IK 9.62 F 3 Simon Bergstedt 97 Bromma IF 10.12 F 4 Richard Grut 97 IFK Lidingö 10.22 F 5 Peter Heen 97 Huddinge AIS 10.30 6 Simon Sjögren 97 Danderyds SK 10.86 7 Sagar Joon 97 Huddinge AIS 10.88 FINAL 2007-01-13 1 Henrik Thunander 97 Bromma IF 9.38 2 Arvid Norberg 97 Mälarhöjdens IK 9.59 3 Tim Möller 97 Hammarby IF 9.63 4 Gustav Kramnäs 97 Danderyds SK 9.71 5 Simon Bergstedt 97 Bromma IF 10.20 6 Felix Andersson 97 Danderyds SK 10.21 7 Richard Grut 97 IFK Lidingö 10.24 8 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 10.48
K
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-14 1 Julia Korneva 87 Hässelby SK 7.99 F 2 Erica Nordqvist 88 IF Åland 8.19 F 3 Sofie Lindesten 88 Väsby IK 8.25 4 Johanna Höglund 84 Upsala IF 8.33 5 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 8.34 6 Matilda Norin 89 Strands IF 8.48 7 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 8.52 8 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 8.53 FÖRSÖK 2 2007-01-14 1 Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby IF 7.96 F 2 Desirée Andersson 88 Rånäs 4 H 8.12 F 3 Erica Jarder 86 Väsby IK 8.16 F 4 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 8.24 5 Julia Jacobsson 90 Turebergs FK 8.28 6 Petra Thulin 79 Hammarby IF 8.52 7 Julia Källgren 90 IF Åland 8.53 8 Elin Spetz 90 Turebergs FK 8.58 FÖRSÖK 3 2007-01-14 1 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne FIF 7.75 F 2 Lisa Wiik 83 Västerås FIK 8.13 F 3 Emma Vessman 88 Huddinge AIS 8.23 F 4 Linda Söderqvist 86 Turebergs FK 8.36 5 Anna Sunneborn 70 Spårvägens FK 8.39 6 Sofia Bejgarn 88 Väsby IK 8.40 7 Linn Johansson 88 Hammarby IF 8.60 FINAL 2007-01-14 1 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne FIF 7.82 2 Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby IF 7.93 3 Julia Korneva 87 Hässelby SK 7.97 4 Desirée Andersson 88 Rånäs 4 H 8.10 5 Erica Nordqvist 88 IF Åland 8.11 6 Lisa Wiik 83 Västerås FIK 8.12 7 Erica Jarder 86 Väsby IK 8.12 8 Emma Vessman 88 Huddinge AIS 8.22
K
200 M FINAL 1 2007-01-13 1 Sofia Stensiö 88 Hässelby SK 26.06 5 2 Sophia Ångström 90 Huddinge AIS 27.84 28 3 Parthena Gavra 92 IFK Tumba 30.69 38 FINAL 2 2007-01-13 1 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 28.33 32 2 Jessica Andersson 91 Falu IK 28.37 33 3 Linn Tyllman 91 Österhaninge IF 29.37 37 FINAL 3 2007-01-13 1 Julia Källgren 90 IF Åland 27.61 22 2 Kajsa Kaufeldt 90 Rånäs 4 H 28.11 30 3 Linnea Brodin 93 Rånäs 4 H 28.58 34 4 Anna Sunneborn 70 Spårvägens FK 28.88 36 FINAL 4 2007-01-13 1 Ulrika Jansson 85 Turebergs FK 27.73 24 2 Moa Gustafsson 91 Falu IK 27.79 26 3 Elsa Westerlund 89 Turebergs FK 28.04 29 4 Sanna Ohlström 94 Rånäs 4 H 28.78 35 FINAL 5 2007-01-13 1 Emmy Koskinen 89 Enhörna IF 26.60 12 2 Sofia Bejgarn 88 Väsby IK 26.99 16 3 Sofie Lindesten 88 Väsby IK 27.03 17 4 Samia Adan 90 Hässelby SK 27.83 27 FINAL 6 2007-01-13 1 Sofia Grahm 87 Täby IS 27.19 20 2 Sofia Carls 90 Huddinge AIS 27.72 23 3 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 27.77 25 4 Desirée Lingsell 90 Östersunds GIF 28.12 31 FINAL 7 2007-01-13 1 Linnéa Halvarsson 88 Täby IS 26.97 15 2 Li Quistbergh 91 Huddinge AIS 27.06 18 3 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 27.14 19 4 Elin Spetz 90 Turebergs FK 27.28 21 FINAL 8 2007-01-13 1 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 26.23 6 2 Paulina Engfors 90 Hammarby IF 26.47 10 3 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 26.54 11 4 Linda Bergh 89 Hässelby SK 26.79 14 FINAL 9 2007-01-13 1 Caroline Enberg 87 Täby IS 26.27 7 2 Erica Jarder 86 Väsby IK 26.35 8 3 Erica Nordqvist 88 IF Åland 26.67 13 FINAL 10 2007-01-13 1 Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby IF 25.39 3 2 Julia Korneva 87 Hässelby SK 25.83 4 3 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 26.43 9 FINAL 11 2007-01-13 1 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 25.10 1 2 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 25.13 2 Maria Gustafsson 88 Råby-Rekarne FIF Diskv. F.4.2.8
K
400 M FINAL 1 2007-01-14 1 Matilda Andersson 91 Rånäs 4 H 63.18 30,08 17 2 Caroline Rönnlund 86 Huddinge AIS 63.99 31,45 19 3 Maria Karlsson 82 Järva FK 71.54 34,47 24 FINAL 2 2007-01-14 1 Julia Källgren 90 IF Åland 64.85 30,23 20 2 Beatrice Sonehag 91 Upsala IF 71.09 31,27 23 Kajsa Kaufeldt 90 Rånäs 4 H Ej start FINAL 3 2007-01-14 1 Louise Sonehag 90 Upsala IF 62.01 30,07 11 2 Maria Eriksson 85 Rånäs 4 H 62.88 30,53 15 3 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 65.73 33,47 21 4 Elsa Westerlund 89 Turebergs FK 67.55 32,97 22 FINAL 4 2007-01-14 1 Lena Eriksson 91 GoIF Tjalve 62.03 29,32 12 2 Sara Bley 91 GoIF Tjalve 62.39 29,14 14 3 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 62.98 29,57 16 4 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 63.35 29,76 18 FINAL 5 2007-01-14 1 Camilla Bergqvist 91 Turebergs FK 60.89 28,76 8 2 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 61.31 29,18 10 3 Sofie Erenlöf 89 Gefle IF 62.23 28,95 13 Emelie Persson 91 Hammarby IF Diskv. F.4.3.11 FINAL 6 2007-01-14 1 Emilia Grankvist 90 Östersunds GIF 57.99 28,15 4 2 Lisa Forsberg 89 Falu IK 59.16 28,37 6 3 Elin Pöllä 91 Gefle IF 59.90 28,61 7 4 Nathalie Tolvers 90 Hammarby IF 61.13 28,41 9 FINAL 7 2007-01-14 1 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 56.15 26,03 1 2 Frida Flodström 87 Turebergs FK 57.01 27,37 2 3 Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 57.69 28,73 3 4 Johanna Stjernström 90 Hanvikens SK 58.99 28,98 5
K
1500 M FINAL 1 2007-01-13 1 Erika Fyrvall 87 Turebergs FK 4.48.76 9 2 Sanna Mustonen 91 Enhörna IF 4.49.13 10 3 Olivia Lindh 91 Gefle IF 4.51.18 12 4 Cecilia Norrbom 88 Turebergs FK 4.55.91 13 5 Johanna Olsson 91 Täby IS 4.57.28 14 6 Kajsa Berg 79 Huddinge AIS 4.58.63 15 7 Josefine Berggren 89 Östhammar FI 5.03.97 17 8 Cecilia Instebö 87 Turebergs FK 5.08.22 19 9 Yolanda Ngarambe 91 Turebergs FK 5.11.97 20 10 Ida Forsén 91 IFK Tumba 5.13.49 21 11 Elin Jonsson 90 Hammarby IF 5.18.98 22 12 Ann Hyvärinen 90 KFUM Örebro 5.31.11 23 FINAL 2 2007-01-13 1 Kajsa Haglund 81 Hässelby SK 4.26.70 1 2 Ulrika Johansson 75 Rånäs 4 H 4.27.15 2 3 Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 4.34.13 3 4 Mary Alenbratt 90 Kongahälla AIK 4.40.56 4 5 Petra Kindlund 85 Falu IK 4.43.05 5 6 Therese Sjöström 89 Falu IK 4.43.10 6 7 Klara Bodinson 90 IFK Lidingö 4.44.50 7 8 Christina Lindblom 88 Hässelby SK 4.45.85 8 9 Sara Sjöqvist 89 Täby IS 4.50.27 11 10 Emmy Ströberg 90 Falu IK 4.59.16 16 11 Sandra Lundberg 89 Hässelby SK 5.07.00 18 Lisa Forsberg 89 Falu IK Bröt
K
60 M HÄCK 84 CM FINAL 2007-01-13 1 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 9.16 2 Elin Martinsson 88 Gefle IF 9.21 3 Petra Thulin 79 Hammarby IF 9.48 4 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 9.52 5 Johanna Höglund 84 Upsala IF 9.64 6 Emelie Haaparanta 88 Täby IS 9.74 7 Julia Källgren 90 IF Åland 10.31 8 Martina Rossland 90 IFK Tumba 11.53
K
HÖJDHOPP 2007-01-14 1 Helena Redborg 83 Turebergs FK 176 2 Anna Alexson 87 Kyrkhults SK 172 3 Camilla Westerlund 85 Spårvägens FK 172 4 Anna-Karin Sörling 89 Ärla IF 162 5 Anna Flodin 88 Strands IF 157 6 Johanna Höglund 84 Upsala IF 157 7 Josefine Solén 89 Råby-Rekarne FIF 157
K
STAVHOPP 2007-01-13 1 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsvedens FIK 332 2 Nathalie Karlsson 86 Råby-Rekarne FIF 322 3 Maria Ludvigsson 89 Västerås FIK 312 4 Susanne Meckbach 81 SoIK Hellas 312 5 Natali Jenner 89 Huddinge AIS 302 6 Linnea Neldemo 91 Kvarnsvedens FIK 292 7 Rebecka Markus 91 Falu IK 242 Emma Lundin 88 IFK Lidingö Ej res.
K
LÄNGDHOPP 2007-01-13 1 Erica Jarder 86 Väsby IK 607 REKORD 2 Sofie Lindesten 88 Väsby IK 544 3 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 540 4 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 534 5 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 520 6 Boel Tetens 88 Gotländsk FI 513 7 Camilla Eriksson 88 Västerås FIK 507 8 Emelie Haaparanta 88 Täby IS 506 9 Daphne Miglis 88 Tyresö FK 496 10 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 494 11 Sofia Carls 90 Huddinge AIS 492 12 Johanna Höglund 84 Upsala IF 483 13 Sofia Stensiö 88 Hässelby SK 481 14 Sofia Bejgarn 88 Väsby IK 473 15 Linn Johansson 88 Hammarby IF 455
K
TRESTEG 2007-01-14 1 Angelica Ström 81 Gefle IF 1243 2 Madelene Nylander 84 Örbyhus IF 1213 3 Sara Gelin 80 Spårvägens FK 1185 4 Camilla Eriksson 88 Västerås FIK 1176 5 Sofie Lindesten 88 Väsby IK 1154 6 Fredrica Andersson 88 Upsala IF 1152 7 Amanda Wegeman 91 Västerås FIK 1115 8 Sofia Bejgarn 88 Väsby IK 1101 9 Matilda Norin 89 Strands IF 1080 10 Jenny Antonsson 91 Ärla IF 1069 11 Sofie Leima 90 Gefle IF 1045
K
KULA 4,0 KG 2007-01-13 1 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 1414 REKORD 2 Jenny Davidsson 88 Hammarby IF 1256 3 Jenny Johansson 88 Västerås FIK 1220 4 Teres Christensson 89 Trollhättans SK 1184 5 Matilda Gunnarsson 90 Västerås FIK 1162 6 Johanna Höglund 84 Upsala IF 1067 7 Stina Jacobsson 76 Huddinge AIS 1059
K
VIKTKASTNING 10,0 KG 2007-01-13 1 Cecilia Nilsson 79 Råby-Rekarne FIF 1694 REKORD 2 Marie Hilmersson 81 Falu IK 1594 3 Caroline Piri 91 Huddinge AIS 1015 4 Anneli Ståhl 90 Spårvägens FK 998 5 Jennifer Höglund 90 Gefle IF 967
F17
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 8.01 F 2 Julia Jacobsson 90 Turebergs FK 8.29 F 3 Tasmiah Akhter 90 Huddinge AIS 8.49 4 Cissi Groth 90 Vallentuna FK 8.71 5 Desirée Lingsell 90 Östersunds GIF 8.71 6 Lilian Riveros 90 Hässelby SK 8.79 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Sofia Carls 90 Huddinge AIS 8.29 F 2 Asal Torabi 90 Bromma IF 8.32 F 3 Sophia Ångström 90 Huddinge AIS 8.36 F 4 Pauline Beinö 90 Spårvägens FK 8.36 F 5 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 8.60 6 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 8.63 7 Caroline Brännström 90 Frösö IF 9.00 FÖRSÖK 3 2007-01-13 1 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 8.11 F 2 Emilia Grankvist 90 Östersunds GIF 8.15 F 3 Ellinor Edfors 90 Hanvikens SK 8.64 4 Jennifer Höglund 90 Gefle IF 8.68 5 Denise Hagberg 90 Hässelby SK 8.72 6 Jenny Bylund 90 Hammarby IF 8.75 7 Karin Hemming 90 Bromma IF 9.07 FINAL 2007-01-13 1 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 7.91 2 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 8.13 3 Emilia Grankvist 90 Östersunds GIF 8.14 4 Julia Jacobsson 90 Turebergs FK 8.25 5 Asal Torabi 90 Bromma IF 8.26 6 Sofia Carls 90 Huddinge AIS 8.36 7 Sophia Ångström 90 Huddinge AIS 8.38 Pauline Beinö 90 Spårvägens FK Ej start
F17
HÖJDHOPP 2007-01-14 1 My Nordström 90 IK Norrköping Fri 167 2 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 157 3 Emma Knutas 90 Vallentuna FK 157
F17
LÄNGDHOPP 2007-01-14 1 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 528 2 Sofia Carls 90 Huddinge AIS 527 3 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 506 4 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 481 5 Paulina Engfors 90 Hammarby IF 475 475 6 Emilia Forsell 90 Hammarby IF 475 470 7 Sara Långfors 90 Täby IS 456 8 Linnéa Linjamaa 91 Frösö IF 449 9 Malin Edholm 91 Frösö IF 436 10 Jasmine Edström 90 Spårvägens FK 425 397 11 Caroline Brännström 90 Frösö IF 425 x Karin Hemming 90 Bromma IF Ej start
F17
KULA 3,0 KG 2007-01-13 1 Matilda Gunnarsson 90 Västerås FIK 1439 2 Victoria Johansson 90 IK Norrköping Fri 1319 3 Sofie Skoog 90 Ekshärads FI 1246 4 Emma Wallin 90 Kungsängens SK 1245 5 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 1220 6 Jenny Clemes 90 IF Åland 1023 7 Louise Johansson 90 Södertälje IF 1000
F16
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 7.93 F 2 Victoria Dronsfield 91 IF Göta 8.06 F 3 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 8.14 F 4 Li Quistbergh 91 Huddinge AIS 8.34 5 Anna Lyrberg 91 Falu IK 8.40 6 Linn Tyllman 91 Österhaninge IF 8.72 7 Emma Wallin 91 Hässelby SK 8.84 8 Hanna Lundkvist 91 Vallentuna FK 9.33 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Elin Pöllä 91 Gefle IF 8.05 F 2 Camilla Bergqvist 91 Turebergs FK 8.33 3 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 8.45 4 Malin Winqvist 91 Huddinge AIS 8.57 5 Kathrin Mohebbi 91 Gefle IF 8.86 6 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 9.33 7 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 9.37 Malin Edholm 91 Frösö IF Ej start FÖRSÖK 3 2007-01-13 1 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 8.26 F 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 8.28 F 3 Emelie Persson 91 Hammarby IF 8.31 8,306 4 Viktoria Hammarstrand 91 Bromma IF 8.40 5 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 8.52 6 Dionne Ekman 91 Huddinge AIS 8.64 7 Karolina Edlund 91 Gefle IF 8.71 8 Kajsa Wallin 91 Hässelby SK 8.93 FÖRSÖK 4 2007-01-13 1 Erika Karlsson 91 Råby-Rekarne FIF 8.25 F 2 Moa Gustafsson 91 Falu IK 8.31 F 8,304 3 Jessica Torsell 91 Hammarby IF 8.48 4 Jessica Andersson 91 Falu IK 8.50 5 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 8.60 6 Erika Karlsson 91 Falu IK 8.69 7 Julia Hansson 91 Turebergs FK 8.97 FINAL 2007-01-13 1 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 7.89 2 Elin Pöllä 91 Gefle IF 8.06 3 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 8.08 4 Victoria Dronsfield 91 IF Göta 8.11 5 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 8.25 6 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 8.27 7 Moa Gustafsson 91 Falu IK 8.30 8 Erika Karlsson 91 Råby-Rekarne FIF 8.34
F16
HÖJDHOPP 2007-01-14 1 Victoria Dronsfield 91 IF Göta 170 2 Amanda Wegeman 91 Västerås FIK 163 3 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 158 4 Linnéa Linjamaa 91 Frösö IF 158 5= Regina Paet 91 Falu IK 153 5= Caroline Erlandsson 91 Nyköpings BIS 153 7 Anna Lyrberg 91 Falu IK 153 8 Emma Fredriksson 91 Täby IS 148 9 Therese Pettersson 91 Täby IS 148 10 Julia Furumo 91 Kungsängens SK 148
F16
LÄNGDHOPP 2007-01-14 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 544 2 Mikaela Koller 91 Bromma IF 522 3 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 518 4 Linn Gunnarsson 91 Täby IS 500 5 Vanessa Vesterfelt 91 Fredrikshofs FIF 492 6 Therese Pettersson 91 Täby IS 489 7 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 479 430 8 Sara Bley 91 GoIF Tjalve 479 - 9 Jenny Antonsson 91 Ärla IF 478 10 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 477 11 Moa Gustafsson 91 Falu IK 475 12 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 470 13 Jessica Andersson 91 Falu IK 460 14 Kajsa Wallin 91 Hässelby SK 458 456 15 Dionne Ekman 91 Huddinge AIS 458 448 16 Kathrin Mohebbi 91 Gefle IF 455 17 Erika Karlsson 91 Falu IK 447 18 Sanna Hamnström 91 IF Linden 441 19 Nicole Andersson 91 Hässelby SK 419 20 Sofie Niväng 91 Hammarby IF 412 21 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 410 22 Sofia Olivemark 91 IF Linden 406 23 Isabella Jenneholm 91 Bromma IF 320
F16
KULA 3,0 KG 2007-01-13 1 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 1267 REKORD 2 Camilla Norr-Ericson 91 GoIF Tjalve 1131 3 Malin Winqvist 91 Huddinge AIS 1048 4 Therese Pettersson 91 Täby IS 1018 5 Linnéa Linjamaa 91 Frösö IF 1006 6 Sara Nilsson 91 Kvarnsvedens FIK 1005 7 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 945 8 Hanna Sjölander 91 IF Linden 938 9 Anna Lyrberg 91 Falu IK 863 10 Rebecka Markus 91 Falu IK 854 11 Regina Paet 91 Falu IK 819
F15
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 8.32 F 2 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 8.43 F 3 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 8.59 4 Emma Aronson 92 Täby IS 8.66 5 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 8.76 6 Sofia Hietala 92 Hanvikens SK 9.09 7 Jessica Fredheim 92 Bromma IF 9.44 8 Beata Sandell 92 Fredrikshofs FIF 9.44 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.21 F 2 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 8.52 3 Matilda Lindholm 92 Täby IS 8.54 4 Lilian Gren 92 Hammarby IF 8.54 5 Elin Borgstedt 92 Huddinge AIS 8.98 6 Malin Fagerberg 92 IF Linden 9.15 7 Sana Rehman 92 IFK Tumba 9.17 FÖRSÖK 3 2007-01-13 1 Frida Gill 92 Råby-Rekarne FIF 8.16 F 2 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 8.39 F 3 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 8.45 4 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 8.55 5 Malin Berge 92 Bromma IF 8.57 6 Ida Lindblom 92 IF Åland 8.82 7 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 8.84 8 Parthena Gavra 92 IFK Tumba 9.22 FÖRSÖK 4 2007-01-13 1 Elin Sjögren 92 Bromma IF 8.18 F 2 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 8.24 F 3 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 8.36 F 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 8.66 5 Lisa Rudengren 92 Hammarby IF 8.78 6 Elin Jönsson 92 Täby IS 8.88 7 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 9.17 8 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 9.43 FINAL 2007-01-13 1 Frida Gill 92 Råby-Rekarne FIF 8.07 2 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.20 3 Elin Sjögren 92 Bromma IF 8.27 4 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 8.31 5 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 8.36 6 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 8.45 7 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 8.46 8 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 8.47
F15
1000 M FINAL 2007-01-14 1 Erica Wesström 92 Upsala IF 3.07.89 2 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 3.08.89 3 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 3.09.42 4 Stina Jansson 92 Gefle IF 3.09.51 5 Ylva Stenström 92 Upsala IF 3.09.54 6 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 3.11.99 7 Julia Willgård 92 IF Linden 3.36.03 8 Elin Nygren Wåhlin 92 IF Linden 3.36.17
F15
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 2007-01-14 1 Elin Sångberg 92 Strands IF 9.86 6 2 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 9.95 8 3 Elin Sjögren 92 Bromma IF 10.08 10 4 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 10.15 11 5 Lina Magnusson 92 Rånäs 4 H 10.85 12 6 Samantha Wikmark 92 Danderyds SK 11.49 13 Malin Emilsson 92 Rånäs 4 H Diskv. F:4.3.11 FINAL 2 2007-01-14 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 9.05 1 2 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 9.16 2 3 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 9.47 3 4 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 9.62 4 5 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 9.77 5 6 Emma Aronson 92 Täby IS 9.94 7 7 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 10.02 9
F15
HÖJDHOPP 2007-01-13 1 Lovisa Sonesson 92 IF Göta 161 2 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 154 3 Sofia Karlsson 92 Råby-Rekarne FIF 150 4 Amanda Wallgren 92 IFK Lidingö 146 5= Linda Sundqvist 92 Solna 06 146 5= Emma Aronson 92 Täby IS 146 7= Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 142 7= Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 142 9 Elin Borgstedt 92 Huddinge AIS 142 10 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 137 11 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 132
F15
STAVHOPP 2007-01-13 1 Sana Rehman 92 IFK Tumba 212 2 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 202 3 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 192
F15
LÄNGDHOPP 2007-01-14 1 Elin Sångberg 92 Strands IF 550 2 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 512 3 Matilda Lindholm 92 Täby IS 500 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 493 5 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 486 6 Emma Aronson 92 Täby IS 483 7 Frida Gill 92 Råby-Rekarne FIF 479 8 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 476 9 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 469 4.63 10 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 469 4.60 11 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 467 12 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 461 13 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 460 14 Daniella Tsomanis 92 Järva FK 454 15 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 452 16 Malin Berge 92 Bromma IF 451 17 Sofia Enefalk 92 Upsala IF 444 18 Lisa Rudengren 92 Hammarby IF 442 19 Elin Borgstedt 92 Huddinge AIS 439 20 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 437 21 Ida Lindblom 92 IF Åland 436 22 Malin Emilsson 92 Rånäs 4 H 435 23 Malin Westerlund 92 IF Linden 431 24 Lina Magnusson 92 Rånäs 4 H 420 25 Jessica Fredheim 92 Bromma IF 379 26 Emma Danielsson 92 Rånäs 4 H Ej start
F15
KULA 3,0 KG 2007-01-13 1 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 1161 2 Linnea Rosenberg 92 Huddinge AIS 1140 3 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 1077 4 Sofia Hietala 92 Hanvikens SK 957 5 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 944 6 Lilian Gren 92 Hammarby IF 863 7 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 852 8 Emma Aronson 92 Täby IS 828 9 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 812 10 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 807 11 Matilda Lindholm 92 Täby IS 728 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK Ej start
F14
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 8.53 AF 2 Sanna Funk 93 Falu IK 8.72 BF 3 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 8.75 BF 4 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 8.77 BF 5 Charlotte Hedberg 93 Vallentuna FK 9.01 6 Astrid Littorin 93 Danderyds SK 9.08 7 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 9.74 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Linnea Brodin 93 Rånäs 4 H 8.67 AF 2 Malin Eriksson 93 Västerås FIK 8.80 BF 3 Matilda Almelöv 93 Mälarhöjdens IK 9.01 4 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 9.05 5 Katarina Karlsson 93 Falu IK 9.32 6 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 9.50 7 Valérie Paraniak 93 Spårvägens FK 9.69 8 Amelia Lindroth 93 Spårvägens FK 9.70 FÖRSÖK 3 2007-01-13 1 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 8.74 BF 2 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 8.77 BF 3 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 8.84 4 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 8.84 5 Frida Bornström 93 Huddinge AIS 8.87 6 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 9.09 7 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 9.12 FÖRSÖK 4 2007-01-13 1 Sara Rönnby 93 Södertälje IF 8.38 AF 2 Johanna Hermansson 93 Spårvägens FK 8.54 AF 3 Erica Salonius 93 SoIK Hellas 8.79 BF 4 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 8.90 5 Josefin Edwall 93 Bromma IF 9.19 6 Camilla Gustafsson 93 Hanvikens SK 9.19 7 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 9.45 FÖRSÖK 5 2007-01-13 1 Sara Österberg 93 Hammarby IF 8.29 AF REKORD 2 Eva Marcinklewicz 93 Västerås FIK 8.60 AF 3 Maria Halvarsson 93 Turebergs FK 8.83 4 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 8.87 5 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 8.92 6 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 9.01 Amanda Rydberg 93 Västerås FIK Ej start FÖRSÖK 6 2007-01-13 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.69 AF 2 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 8.94 3 Malin Weidenhaijn 93 Mälarhöjdens IK 8.98 4 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 9.07 5 Jenny Eriksson 93 Falu IK 9.13 6 Felicia Berglind 93 Hanvikens SK 9.22 7 Elsa Österlund 93 Huddinge AIS 9.31 FÖRSÖK 7 2007-01-13 1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 8.35 AF 2 Frida Hogstrand 93 Täby IS 8.77 BF 3 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 8.88 4 Naima Clareus 93 Hässelby SK 9.07 5 Anna Matson 93 Falu IK 9.12 6 Vanessa Carpenter 93 Hammarby IF 9.27 7 Liize Cebere 93 Åkersberga SK 9.35 B-FINAL 1 2007-01-13 1 Sanna Funk 93 Falu IK 8.64 2 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 8.66 3 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 8.67 4 Frida Hogstrand 93 Täby IS 8.75 5 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 8.78 6 Erica Salonius 93 SoIK Hellas 8.79 7 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 8.80 8 Malin Eriksson 93 Västerås FIK 8.85 A-FINAL 1 2007-01-13 1 Sara Österberg 93 Hammarby IF 8.28 REKORD 2 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 8.29 3 Sara Rönnby 93 Södertälje IF 8.36 4 Eva Marcinklewicz 93 Västerås FIK 8.49 5 Johanna Hermansson 93 Spårvägens FK 8.50 6 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 8.58 7 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.58 8 Linnea Brodin 93 Rånäs 4 H 8.62
F14
1000 M FINAL 1 2007-01-14 1 Sara Rönnby 93 Södertälje IF 3.16.11 3 2 Caroline Westerlund 93 IF Linden 3.31.46 8 3 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 3.37.44 9 4 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 3.38.80 11 5 Josefine Mattsson 93 Täby IS 3.41.89 12 6 Elin Jonsson Dahl 93 Mälarö SOK 3.45.82 14 7 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 3.45.85 15 FINAL 2 2007-01-14 1 Michaela Hallqvist 93 Malung FI 3.07.08 1 2 Johanna Busk 93 Enhörna IF 3.08.31 2 3 Jenny Eriksson 93 Falu IK 3.21.65 4 4 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 3.22.14 5 5 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 3.23.84 6 6 Petra Andersson 93 IF Linnéa 3.26.30 7 7 Amanda Rönsén 93 Sundbybergs IK 3.38.60 10 8 Anna Matson 93 Falu IK 3.45.03 13
F14
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 2007-01-14 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 10.29 3 2 Julia Edén 93 Huddinge AIS 10.59 7 3 Naima Clareus 93 Hässelby SK 10.83 8 4 Josefin Edwall 93 Bromma IF 11.04 10 5 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 11.35 12 6 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 12.42 13 FINAL 2 2007-01-14 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 9.55 1 2 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 9.61 2 3 Sofie Brandberg 93 Täby IS 10.30 4 4 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 10.50 5 5 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 10.56 6 6 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 10.94 9 7 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 11.09 11
F14
HÖJDHOPP 2007-01-13 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 154 2= Sanna Funk 93 Falu IK 150 2= Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 150 4= Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 150 4= Eva Marcinklewicz 93 Västerås FIK 150 6 Amanda Rydberg 93 Västerås FIK 146 7 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 146 8 Sabina Sandberg 93 Spårvägens FK 142 9= Frida Bornström 93 Huddinge AIS 142 9= Stina Karpmyr 93 Upsala IF 142 11= Astrid Littorin 93 Danderyds SK 137 11= Felicia Berglind 93 Hanvikens SK 137 11= Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 137 14= Lina Andersson 93 Falu IK 132 14= Angelica Ciucci 93 Hässelby SK 132 14= Valérie Paraniak 93 Spårvägens FK 132 17= Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 127 17= Karolina Lind 93 Huddinge AIS 127 17= Melina Nordström 93 SoIK Hellas 127 17= Heidi Schmidt 93 Täby IS 127 21 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 127 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas Ej res.
F14
STAVHOPP 2007-01-13 1 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 202 2 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 192 3 Heidi Schmidt 93 Täby IS 172 Angelica Ciucci 93 Hässelby SK Ej start
F14
LÄNGDHOPP 2007-01-14 1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 533 2 Charlotte Skogström 93 Täby IS 518 3 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 473 4 Sabina Sandberg 93 Spårvägens FK 461 5 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 455 6 Erica Salonius 93 SoIK Hellas 445 7 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 454 8 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 442 9 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 439 10 Josefin Edwall 93 Bromma IF 437 11 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 432 4.21 12 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 432 4.12 13 Sanna Funk 93 Falu IK 430 14 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 426 15 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 423 4.13 16 Maria Halvarsson 93 Turebergs FK 423 4.11 17 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 421 18 Sofie Brandberg 93 Täby IS 420 19 Astrid Littorin 93 Danderyds SK 417 4.16 20 Lina Andersson 93 Falu IK 417 4.05 21 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 414 22 Elsa Österlund 93 Huddinge AIS 413 23 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 411 24 Joanna Sundström 93 IF Åland 406 25 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 401 26 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 389 27 Amelia Lindroth 93 Spårvägens FK 387 28 Katarina Karlsson 93 Falu IK 376 29 Jessica Eriksson 93 Sundbybergs IK 362 30 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 341 Frida Bornström 93 Huddinge AIS Ej start
F14
KULA 3,0 KG 2007-01-13 1 Heidi Schmidt 93 Täby IS 967 2 Amanda Rydberg 93 Västerås FIK 937 3 Lina Andersson 93 Falu IK 916 4 Joanna Sundström 93 IF Åland 913 5 Julia Edén 93 Huddinge AIS 899 6 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 882 7 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 850 8 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 819 9 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 815 10 Stina Karpmyr 93 Upsala IF 794 11 Sabina Sandberg 93 Spårvägens FK 783 12 Angelica Ciucci 93 Hässelby SK 776 13 Rebecca Slotte 93 Ösmo GIF FK 772 14 Katarina Karlsson 93 Falu IK 742 15 Jessica Eriksson 93 Sundbybergs IK 695 16 Vanessa Carpenter 93 Hammarby IF 675 17 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 629
F13
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 8.82 AF 2 Vanessa Eklöf 94 Spårvägens FK 9.01 BF 3 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 9.21 4 Sophie Salmelin 94 IF Åland 9.39 5 Karolina Hall 94 Hanvikens SK 9.51 6 Susanna Hamber 94 Huddinge AIS 9.79 7 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 10.48 Hedda Regefalk 94 Bromma IF Ej start FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 8.78 AF 2 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 9.05 BF 3 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 9.25 4 Sara Skanvik 94 Österhaninge IF 9.30 5 Helena Gavra 94 IFK Tumba 9.39 6 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 9.53 7 Manda Tönnes 94 Huddinge AIS 9.62 8 Malin Bernström 94 Huddinge AIS 9.72 FÖRSÖK 3 2007-01-13 1 Julia Hässel 94 Turebergs FK 8.63 AF 2 Pauline Munthers 94 Falu IK 8.75 AF 3 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 9.28 4 Elin Jonasson 94 Hammarby IF 9.49 5 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 9.76 6 Agnes Burell 94 Täby IS 10.05 7 Carline Hannel 94 Bromma IF 10.35 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK Ej start FÖRSÖK 4 2007-01-13 1 Ellinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 8.58 AF 2 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 8.95 BF 3 Victoria Dahlin 94 Hammarby IF 9.14 BF 4 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 9.17 BF 5 Lisa Carlsson 94 Kvarnsvedens FIK 9.36 6 Erica Wide 94 Bromma IF 9.43 7 Julia Carls 94 Hanvikens SK 9.53 FÖRSÖK 5 2007-01-13 1 Sanna Ohlström 94 Rånäs 4 H 8.59 AF 2 Ida Boedeker 94 IF Åland 8.74 AF 3 Julia Ihrsén 94 Enköpings AIF 8.96 BF 4 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 9.44 5 Anna Regnér 94 Hammarby IF 9.55 6 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 9.63 FÖRSÖK 6 2007-01-13 1 Lovisa Gidehag Nyrenströ 94 Sundbybergs IK 8.63 AF 2 Josefine Sandelius 94 Hanvikens SK 8.98 BF 3 Amelie Möller 94 Hammarby IF 9.10 BF 4 Jessica Karlsson 94 Falu IK 9.31 5 Emelinda Engholm 94 Hässelby SK 9.67 6 Sanna Törnqvist 94 Hanvikens SK 9.75 7 Matilda Hansson 94 Huddinge AIS 10.06 B-FINAL 1 2007-01-13 1 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 8.81 2 Vanessa Eklöf 94 Spårvägens FK 8.85 3 Julia Ihrsén 94 Enköpings AIF 8.89 4 Josefine Sandelius 94 Hanvikens SK 8.91 5 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 9.03 6 Amelie Möller 94 Hammarby IF 9.09 7 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 9.22 8 Victoria Dahlin 94 Hammarby IF 9.22 A-FINAL 1 2007-01-13 1 Sanna Ohlström 94 Rånäs 4 H 8.56 2 Ellinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 8.57 3 Lovisa Gidehag Nyrenströ 94 Sundbybergs IK 8.59 4 Julia Hässel 94 Turebergs FK 8.63 5 Pauline Munthers 94 Falu IK 8.75 6 Ida Boedeker 94 IF Åland 8.78 7 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 8.82 8 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 8.91
F13
800 M FINAL 1 2007-01-14 1 Daniella Tapia 94 Enhörna IF 2.45.87 7 2 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 2.54.79 10 3 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 2.56.74 11 4 Matilda Hansson 94 Huddinge AIS 2.59.51 12 5 Cornelia Wiebols 94 Spårvägens FK 2.59.60 13 6 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 3.02.34 14 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS Ej start Susanna Hamber 94 Huddinge AIS Ej start FINAL 2 2007-01-14 1 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 2.35.13 1 2 Caroline Widgren 94 Täby IS 2.39.73 2 3 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 2.39.83 3 4 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 2.41.02 4 5 Anna Hedström 94 Täby IS 2.41.82 5 6 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 2.45.75 6 7 Emma Forss 94 Hammarby IF 2.49.04 8 8 Pauline Munthers 94 Falu IK 2.49.17 9
F13
HÖJDHOPP 2007-01-13 1 Ellinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 152 2 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 143 3 Sofia Linde 95 Täby IS 139 4= Frida Sundborg 94 Danderyds SK 139 4= Pauline Munthers 94 Falu IK 139 6 Julia Sunnegårdh 94 Spårvägens FK 139 7 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 139 8= Sofia Mossberg 95 Falu IK 135 8= Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 135 10= Hedda Regefalk 94 Bromma IF 135 10= Sara Ericsson 94 Hammarby IF 135 12 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 131 13 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 131 14 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 131 15 Lisa Carlsson 94 Kvarnsvedens FIK 131 16= Josefine Sandelius 94 Hanvikens SK 127 16= Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 127 18 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 127 19 Karolina Hall 94 Hanvikens SK 127 20 Carline Hannel 94 Bromma IF 117 21 Manda Tönnes 94 Huddinge AIS 117 22 Matilda Hansson 94 Huddinge AIS 117 23 Malin Bernström 94 Huddinge AIS 107 Erica Wide 94 Bromma IF Ej res. Sara Lindbäck 94 Hässelby SK Ej start
F13
LÄNGDHOPP, ZON 2007-01-14 1 Ellinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 533 2 Pauline Munthers 94 Falu IK 489 3 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 457 4 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 455 5 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 453 6 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 448 7 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 446 8 Sophie Salmelin 94 IF Åland 445 9 Ida Boedeker 94 IF Åland 437 10 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 435 11 Erica Wide 94 Bromma IF 432 12 Lovisa Gidehag Nyrenströ 94 Sundbybergs IK 430 13 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 425 14 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 422 415 15 Mikaela Emilsson 94 Rånäs 4 H 422 407 16 Josefine Sandelius 94 Hanvikens SK 416 415 17 Julia Carls 94 Hanvikens SK 416 400 18 Astrid Molander 94 IFK Tumba 411 19 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 407 20 Sara Skanvik 94 Österhaninge IF 402 21 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 399 396 22 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 399 388 23 Anna Hedström 94 Täby IS 384 24 Jessica Karlsson 94 Falu IK 383 25 Helena Gavra 94 IFK Tumba 381 26 Carline Hannel 94 Bromma IF 373 27 Sanna Törnqvist 94 Hanvikens SK 369 28 Elin Jonasson 94 Hammarby IF 342 29 Malin Bernström 94 Huddinge AIS 340 30 Sophie Jansson 94 Spårvägens FK 321 31 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 315 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS Ej start Susanna Hamber 94 Huddinge AIS Ej start
F13
KULA 2,0 KG 2007-01-13 1 Julia Ihrsén 94 Enköpings AIF 1187 2 Lisa Carlsson 94 Kvarnsvedens FIK 1170 3 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 1086 4 Ellinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 1075 5 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 950 6 Linda Ahlqvist 94 Turebergs FK 898 7 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 892 8 Lovisa Gidehag Nyrenströ 94 Sundbybergs IK 879 9 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 875 10 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 835 11 Agnes Burell 94 Täby IS 810 12 Sophie Salmelin 94 IF Åland 803 13 Anna Regnér 94 Hammarby IF 780 14 Julia Carls 94 Hanvikens SK 779 15 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 749 16 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 736 17 Anna Johansson 94 Södertälje IF 720 18 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 715 19 Matilda Hansson 94 Huddinge AIS 703 20 Sara Skanvik 94 Österhaninge IF 699 21 Sophie Jansson 94 Spårvägens FK 668 22 Julia Mestre 94 Spårvägens FK 628 23 Elin Jonasson 94 Hammarby IF 587 24 Susanna Hamber 94 Huddinge AIS 556 25 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 513 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK Ej start
F12
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-14 1 Erika Löke 95 Falu IK 8.72 AF 2 Cornelia Tristen 95 Danderyds SK 9.19 AF 3 Malin Skogström 95 Täby IS 9.38 BF 4 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 9.45 5 Elinor Fornander 95 Bromma IF 9.51 6 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 9.63 7 Helin Zakholi 95 Huddinge AIS 9.84 8 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK 10.13 FÖRSÖK 2 2007-01-14 1 Sofia Linde 95 Täby IS 8.73 AF 2 Elin Lindell 95 Hammarby IF 8.90 AF 3 Julia Hagen 95 Hässelby SK 9.62 4 Frida Rydberg 95 IF Triangeln 9.87 5 Erika Funk 95 Falu IK 9.88 6 Alina Askild 95 Huddinge AIS 10.20 7 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 10.69 8 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 10.79 FÖRSÖK 3 2007-01-14 1 Lisa Ferneman 95 Boo IF 8.88 AF 2 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.36 BF 3 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 9.42 BF 4 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 9.62 5 Julia Grut 95 IFK Lidingö 9.77 6 Josefin Krieg 95 Huddinge AIS 10.98 Josefine Havdelin 95 IFK Lidingö Ej start FÖRSÖK 4 2007-01-14 1 Elin Eriksson 95 Falu IK 8.75 AF 2 Sofia Mossberg 95 Falu IK 9.14 AF 3 Johanna Krog 95 Hässelby SK 9.28 BF 4 Sophie Jakobsson 95 Danderyds SK 9.32 BF 5 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 9.36 BF 6 Sara Qvarfordt 95 Österhaninge IF 9.81 7 Josefin Aldén 95 Huddinge AIS 10.67 FÖRSÖK 5 2007-01-14 1 Siri Lindén 95 Falu IK 8.97 AF 2 Olivia Hawkins 95 Rånäs 4 H 9.20 BF 3 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 9.43 BF 4 Linn Persson 95 Hässelby SK 9.44 5 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 9.50 6 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 9.59 7 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 9.73 8 Frida Godling 95 Huddinge AIS 9.91 B-FINAL 1 2007-01-14 1 Sophie Jakobsson 95 Danderyds SK 9.03 2 Olivia Hawkins 95 Rånäs 4 H 9.09 3 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 9.17 4 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.28 5 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 9.31 6 Malin Skogström 95 Täby IS 9.38 7 Johanna Krog 95 Hässelby SK 9.45 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF Ej start A-FINAL 1 2007-01-14 1 Erika Löke 95 Falu IK 8.66 2 Sofia Linde 95 Täby IS 8.71 3 Lisa Ferneman 95 Boo IF 8.73 4 Elin Eriksson 95 Falu IK 8.84 5 Elin Lindell 95 Hammarby IF 8.95 6 Siri Lindén 95 Falu IK 9.07 7 Sofia Mossberg 95 Falu IK 9.07 8 Cornelia Tristen 95 Danderyds SK 9.12
F12
800 M FINAL 1 2007-01-13 1 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 3.00.34 7 2 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 3.03.78 9 3 Frida Rydberg 95 IF Triangeln 3.12.07 11 4 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 3.12.35 12 5 Beatrice Dalquist 95 Sundbybergs IK 3.13.47 13 6 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK 3.14.11 14 7 Zarah Rönsén 95 Sundbybergs IK 3.46.86 15 Elinor Fornander 95 Bromma IF Ej start FINAL 2 2007-01-13 1 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 2.45.50 1 2 Sarah Gerber 95 Nyköpings BIS 2.51.22 2 3 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 2.53.22 3 4 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 2.54.44 4 5 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 2.58.01 5 6 Hannah Rossland 95 IFK Tumba 2.58.63 6 7 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 3.01.20 8 8 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 3.07.36 10
F12
LÄNGDHOPP, ZON 2007-01-13 1 Erika Löke 95 Falu IK 477 2 Sofia Linde 95 Täby IS 460 3 Siri Lindén 95 Falu IK 452 4 Elin Eriksson 95 Falu IK 437 5 Sofia Mossberg 95 Falu IK 427 6 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 422 7 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 419 410 8 Beatrice Dalquist 95 Sundbybergs IK 419 408 9 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 416 10 Cornelia Tristen 95 Danderyds SK 414 11 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 409 12 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 400 13 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 390 14 Hannah Rossland 95 IFK Tumba 386 15 Julia Grut 95 IFK Lidingö 384 16 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 382 17 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 381 18 Erika Funk 95 Falu IK 380 19 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 379 378 20 Linnéa Román 95 Hammarby IF 379 371 21 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 378 22 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 374 23 Frida Rydberg 95 IF Triangeln 371 24 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 362 25 Sara Qvarfordt 95 Österhaninge IF 361 26 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 360 27 Frida Godling 95 Huddinge AIS 347 28 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 336 29 Josefin Aldén 95 Huddinge AIS 330 30 Zarah Rönsén 95 Sundbybergs IK 315 31 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 301 32 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 300 298 33 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK 300 295 34 Josefin Krieg 95 Huddinge AIS 299 Jenny Hedenmalm 95 IFK Lidingö Ej start Josefine Havdelin 95 IFK Lidingö Ej start
F12
KULA 2,0 KG 2007-01-14 1 Sofia Linde 95 Täby IS 1008 2 Malin Skogström 95 Täby IS 964 3 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 960 4 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 905 5 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 880 6 Siri Lindén 95 Falu IK 837 7 Lisa Ferneman 95 Boo IF 824 8 Sophie Jakobsson 95 Danderyds SK 787 9 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 779 7.63 10 Julia Hagen 95 Hässelby SK 779 6.92 11 Sofia Mossberg 95 Falu IK 757 12 Frida Godling 95 Huddinge AIS 738 13 Elin Lindell 95 Hammarby IF 728 14 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 715 15 Johanna Krog 95 Hässelby SK 710 7.04 16 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 710 6.78 17 Erika Löke 95 Falu IK 693 18 Helin Zakholi 95 Huddinge AIS 678 19 Elin Eriksson 95 Falu IK 675 20 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 672 21 Linn Persson 95 Hässelby SK 652 22 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 651 23 Alina Askild 95 Huddinge AIS 643 24 Josefin Krieg 95 Huddinge AIS 536
F11
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-13 1 Sofia Wickström 96 Södertälje IF 8.93 F 2 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 9.20 F 3= Elin Jakobsson 96 Gefle IF 9.92 3= Sofia Isevik 96 Hässelby SK 9.92 5 Daniella Andersson 96 Danderyds SK 10.14 6 Alexandra Andersson 96 Mälarhöjdens IK 10.36 FÖRSÖK 2 2007-01-13 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 9.17 F 2 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.27 F 3 Linn Sjöbeck 96 Täby IS 9.33 F 4 Maya Bolander 96 Falu IK 10.16 Rebecca Lindbergh 96 IFK Lidingö Ej start FÖRSÖK 3 2007-01-13 1 Louisa Brunetti 96 SoIK Hellas 9.41 F 2 Rebecka Hallerth 96 Mälarhöjdens IK 9.61 F 3 Julia Wide 96 Bromma IF 9.62 F 4 Linnea Lindberg 96 IFK Lidingö 10.00 5 Julia Holmén 96 Hässelby SK 10.16 6 Alicia Berg 96 Hässelby SK 10.43 FINAL 2007-01-13 1 Sofia Wickström 96 Södertälje IF 8.93 2 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 9.04 3 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 9.07 5 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.28 5 Louisa Brunetti 96 SoIK Hellas 9.44 6 Linn Sjöbeck 96 Täby IS 9.52 7 Rebecka Hallerth 96 Mälarhöjdens IK 9.77 8 Julia Wide 96 Bromma IF 9.81
F11
LÄNGDHOPP, ZON 2007-01-13 1 Sofia Wickström 96 Södertälje IF 425 2 Julia Wide 96 Bromma IF 405 3 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 400 4 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 384 5 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 377 6 Linn Sjöbeck 96 Täby IS 372 7 Louisa Brunetti 96 SoIK Hellas 367 8 Sofia Maiorana 96 IFK Tumba 359 9 Elin Jakobsson 96 Gefle IF 357 10 Frida Lindström 96 Hässelby SK 355 11 Rebecka Hallerth 96 Mälarhöjdens IK 352 12 Linnea Lindberg 96 IFK Lidingö 348 13 Maya Bolander 96 Falu IK 344 14 Daniella Andersson 96 Danderyds SK 339 15 Lydia Sandgren 97 Åkersberga SK 333 330, 309 16 Alicia Berg 96 Hässelby SK 333 330, 303 17 Filippa Nathorst Malmgre 96 Spårvägens FK 330 18 Sofia Isevik 96 Hässelby SK 328 19 Alexandra Andersson 96 Mälarhöjdens IK 325 20 Julia Holmén 96 Hässelby SK 311
F11
KULA 2,0 KG 2007-01-14 1 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 728 2 Hanna Mårtensson 96 Hässelby SK 712 3 Lisa Wallje 97 Täby IS 675 4 Elin Jakobsson 96 Gefle IF 594 5 Sofia Maiorana 96 IFK Tumba 577 6 Julia Wide 96 Bromma IF 533 7 Sofia Wickström 96 Södertälje IF 508
F10
60 M FÖRSÖK 1 2007-01-14 1 Lovisa Linde 98 Täby IS 9.77 F 2 Anna Norman 97 Bromma IF 10.35 3 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 10.39 4 Sandra Skogström 97 Täby IS 10.57 5 Hanna Dacke 97 Huddinge AIS 11.41 6 Emelie Falk 97 Mälarhöjdens IK 11.69 FÖRSÖK 2 2007-01-14 1 Caroline Skillt 97 Åkersberga SK 9.78 F 2 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 9.82 F 3 Tove Froste Myrin 97 Sundbybergs IK 10.31 F 4 Emma Skanvik 97 Österhaninge IF 10.57 5 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 10.84 6 Moa Bernström 97 Huddinge AIS 11.06 FÖRSÖK 3 2007-01-14 1 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 9.64 F 2 Amanda Stjerngren 98 Danderyds SK 9.78 F 3 Ylva Jakobsson 98 Hammarby IF 9.97 F 4 Lydia Sandgren 97 Åkersberga SK 10.05 F 5 Stella Hallberg 97 Åkersberga SK 10.38 6 Sara Kuylenstierna 97 Mälarhöjdens IK 10.89 FINAL 2007-01-14 1 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 9.59 2 Lovisa Linde 98 Täby IS 9.64 3 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 9.70 4 Caroline Skillt 97 Åkersberga SK 9.83 5 Amanda Stjerngren 98 Danderyds SK 9.94 6 Ylva Jakobsson 98 Hammarby IF 10.08 7 Tove Froste Myrin 97 Sundbybergs IK 10.11 8 Lydia Sandgren 97 Åkersberga SK 10.21
 
Maila ansvarig utgivare, webmaster. Senast uppdaterad 30-jan-07
All contents copyright 2000-2007 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved