Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott
Index

Inbjudan

Tidsprogram

Resultat

Startsidan

Slutliga resultat från Öppna Stafett DM 2006

Nu är korrekturläsningen klar. Ett fel hittades. F13 3x600 m. Täby IS skall ha tiden 5.55,51 (ej 5.55,31). Namnen i lagen är ej kontrollerade. /Gunnar Olausson


M   4X100 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Huddinge AIS                                      44.58
   Janne Kemi -85, Daniel Hillgren -85,
   Jesper Granlund -86, Magnus Westberg -85
   2 Österhaninge IF                                   45.44
   Tommy Törenius -89, Patrik Waldenström -88,
   Adam Regberg -89, Niclas Teveborg -91
   3 Danderyds SK                                      46.63
   Gabriel Thorstenson -87, Gustav Sommerholt -89,
   Per-Jonas Trollsås -65, Björn Werner -87
   4 FK Studenterna                                    49.32
   Ingemar Ztorm -60, Ian Fälldin -80,
   Robert Bäckman -64, Peter Rosello -66
     Kungsängens SK                                   Diskv.
   Hannes Öcherman -87, Patrik Erlandsson -88,
   Christoffer Älvenstrand -89, Reine Rasmusson -85

M   4X400 M
    FINAL                            2006-08-30
   1 Kungsängens SK                                  3.36.99
   Patrik Erlandsson -88, Hannes Öckerman -87,
   Peter Ngarariga -84, Reine Rasmusson -85
   2 FK Studenterna                                  3.43.75
   Ingemar Ztorm -60, Marcus Westerlund -75,
   Ian Fälldin -80, Cedric Schwarzler -77
   3 Danderyds SK                                    3.45.69
   Gustav Sommerholt -89, Philip Dahlström -91,
   Per-Jonas Trollsås -65, Gabriel Thorstensson -87

M   4X1500 M
    FINAL                            2006-08-30
   1 Kungsängens SK                                 17.51.53
   Anders Appeldahl -86, Oskar Majling -86,
   Peter Ngarariga -84, Reine Rasmusson -85
   2 FK Studenterna la                              17.59.00
   Cédric Schwartzler -74, Martin Rohart -83,
   Helmut Hansen -65, Lorenzo Nesi -65
   3 Flemingsbergs SK                               18.55.50
   Memo Abbeholm -71, Mattias Allared -80,
   Joakim Gunnarsson -80, Per Samuelsson -72
   4 FK Studenterna La                              20.09.33
   Michael Jansson -66, Jens Sethzman -00,
   Ruben Maldonado -00, Olle Jorinder -62

P19 4X400 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Huddinge AIS                                    3.32.84 EJ DM
   Calle Lindros -88      50,96, Ola Sterling -87           58,38,
   Viktor Lindgren -88    53,12, Leo Silvén Möller -88      50,38

P17 4X100 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Huddinge AIS                                      45.07
   André Ekholm -89, Alexander Roosmark -89,
   Simon Mukiibi -90, Patrik Holmberg -90
   2 Hässelby SK                                       46.16
   Jonathan Dart -90, Johnny Johansson -90,
   David Flyger -89, Didrik Säfstrand -90
   3 Bromma IF                                         46.63
   Johan Wengman -90, Johan Hällgård -89,
   Johan Wallhammar -89, Björn Wieslander -89
   4 Hanvikens SK                                      48.29
   Marcus Jensen -90, Dennis Widmark -90,
   Jens Boström -90, Björn Brink -91

P17 3X800 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Flemingsbergs SK                                7.13.05
   Anders Boström -89, Patrik Axelsson -91,
   Anders Karlsson -90

P17 1000 M STAFETT
    FINAL                            2006-08-30
     Huddinge AIS                                    2.03.37 EJ DM
   Henrik Bornhede -87, André Lundmark -88,
   Viktor Lindgren -88, Leo Silvén Möller -88
   1 Hammarby IF                                     2.06.44
   Linus Vigert -90, Viktor Kårelid -89,
   Daniel Bernebrandt -90, Per Molin -90
   2 Hässelby SK                                     2.08.09
   Didrik Säfstrand -90, Jonathan Dart -90,
   Johnny Johansson -90, David Flygar -89
     Huddinge AIS                                   Ej start
   Andres Ekholm -89, Martin Johansson Wkström -91,
   Patrik Holmberg -90, Simon Mukiibi -90

P15 4X100 M
    FINAL                            2006-08-30
   1 Huddinge AIS Lag                                  46.02
   Rasmus N ilsson Eberg -91, Martin Johansson Wikström -91,
   Adam Chiguer -91, Adrian Roosmark -91
   2 Sundbybergs IK                                    48.58
   Deniz Nordahl -92, Tim Rådberg -92,
   Joel Lundin -91, John Alex Boutzas -91
   3 Hanvikens SK                                      49.39
   Erik Kvarnerup -92, Mattias Skoglu8nd -92,
   Gustav Gällhage -92, Martin Strauss -91
     Bromma IF                                          Bröt
   Bardje Sultanabach -91, Calle Svensson -91,
   Erik Jönhagen -91, Malta Fibel -91
     IFK Lidingö                                      Diskv. övx 3
   Mikael Tengstrand -91, Ludvig Tingåker -91,
   Björn Almström -91, Markus Falkman -91

P15 3X800 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Huddinge AIS Lag                                6.15.82
   Martin Johansson Vikström -91, Viktor Hedin -91,
   Rasmus Nilsson Ebers -91
   2 Sundbybergs IK                                  6.33.51
   John Alex Boutzas -91, Joel Lundin -91,
   Patrik Werdin -91
   3 Hammarby IF Lag 1                               6.43.49
   Oswald Wiklander -91, Patrik Nilsson -91,
   Michael Refors -91
   4 IFK Lidingö                                     6.55.08
   Mikael Tengstrand -91, Ludvig Tingåker -91,
   Axel Löwhagen-Lundberg -91
   5 Hammarby IF Lag 2                               6.57.92
   Per Allert -91, Linus Linde -91,
   Victor Karlsson -91
   6 Bromma IF                                       7.01.38
   Dennis Chadrin -91, Malte Fibel -91,
   Fredrik Wide -91
     Huddinge AIS Lag                                   Bröt
   Martin Oskarsson -91, John Kingstedt -92,
   Karl Svensson -91

P13 4X80 M
    FÖRSÖK 1                         2006-08-30
   1 Huddinge AIS Lag                                  42.39 F
   Ioannis Tachmazoglu -93, Jonas Arbinge -93,
   Carl Sténson -93, Robin Nordkvist -93
   2 Bromma IF Lag 1                                   42.48 F
   Jonas Wahl-Sjöman -923, Fredrik Uggla Strahl  -93,
   Edwin Råsberg -94, Patrik Lundemo -94
   3 Hammarby IF Lag 2                                 49.71
   Erik Grundberg -94, Joel Lundqvist -94,
   Jakob Barketorp Dirke -94, David Lind Ohlsson -94
   4 Österhaninge IF                                   49.73
   Joakim Olsson -93, Max Vidarsson -94,
   Johan Qvarfordt -95, Mattias Qvarfordt -94
     Turebergs FK                                     Diskv.
   Rickard Stenswed -93, Axel Kjell -93,
   Andreas Klingvall -93, Gustaf Bodare -93
    FÖRSÖK 2                         2006-08-30
   1 Hammarby IF Lag 1                                 43.04 F
   Philip Green -93, Gunnar Odenman -93,
   Philip Bäck -93, Jonathan Wulff -94
   2 Täby IS                                           43.18 F
   Fredrik Meckbach -93, Adam Donnerstad -94,
   Fredrik Åström -93, Alexander Lindquist -93
   3 IFK Lidingö                                       43.56 F
   Axel Jacobsson -94, Ulrik Sköldkvist -94,
   Malcolm Sterky -94, Fredrik Bergman -95
   4 Tullinge-Tumba FF                                 44.42 F
   Marc Reshduoni -93, Andy Fridén -93,
   Adam Paulander -93, Michael Lönnqvist -93
   5 Hanvikens SK                                      46.09  F
   Martin Lindén -94, Håkan Torbacke -94,
   Anton Åbonde -93, Henrik Hansson -93
   6 Huddinge AIS Lag                                  48.35  F
   Linus Bueno -94, Erik Lilliequist -94,
   Gabriel Heen -94, Fredrik Ekholm -94
    FINAL                            2006-08-30
   1 Huddinge AIS Lag                                  41.70
   Ioannis Tachmazoglu -93, Jonas Arbinge -93,
   Carl Sténson -93, Robin Nordkvist -93
   2 Bromma IF Lag 1                                   42.31
   Jonas Wahl-Sjöman -923, Fredrik Uggla Strahl  -93,
   Edwin Råsberg -94, Patrik Lundemo -94
   3 Hammarby IF Lag 1                                 42.48
   Philip Green -93, Gunnar Odenman -93,
   Philip Bäck -93, Jonathan Wulff -94
   4 Täby IS                                           42.59
   Fredrik Meckbach -93, Adam Donnerstad -94,
   Fredrik Åström -93, Alexander Lindquist -93
   5 IFK Lidingö                                       44.37
   Axel Jacobsson -94, Ulrik Sköldkvist -94,
   Malcolm Sterky -94, Fredrik Bergman -95
   6 Tullinge-Tumba FF                                 44.63
   Marc Reshduoni -93, Andy Fridén -93,
   Adam Paulander -93, Michael Lönnqvist -93
   7 Hanvikens SK                                      46.03
   Martin Lindén -94, Håkan Torbacke -94,
   Anton Åbonde -93, Henrik Hansson -93
     Huddinge AIS Lag                               Ej start
   Linus Bueno -94, Erik Lilliequist -94,
   Gabriel Heen -94, Fredrik Ekholm -94

P13 3X600 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Bromma IF                                       5.17.91
   Patrik Lundemo -94, Jonas Wahl Sjöman -93,
   Edwin Råsberg -94
   2 Vallentuna FK                                   5.22.35
   Max Alm -93, Robin Hådén -94,
   Emil Gustavsson -93
   3 Huddinge AIS Lag                                5.25.69
   Robin Nordkvist -93, Otto Kingstedt -94,
   Viktor Björnberg -93
   4 Täby IS                                         5.29.28
   Gustav Lindeberg -93, Fredrik Nieckback -93,
   Alexander Lindquist -93
   5 IFK Lidingö                                     5.35.80
   Emanuel Örtengren -94, Malcolm Sterky -94,
   Oscar Wachmeister -94
   6 Hammarby IF                                     5.44.61
   Philip Green  -93, Anton Brunnstedt -94,
   Tobias Vigert -93
   7 Turebergs FK                                    5.45.72
   Pavel Karlsson -93, Andreas Klingvall -93,
   August Gudmundsson -93
   8 Hanvikens SK                                    5.45.74
   Anton Åbonde -93, Teodor Aleksejev -94,
   Håkan Torbacke -94
   9 Tyresö FK                                       5.54.20
   Emil Widén -93, Marcus Hansell -94,
   Joakim Karlsson -93
  10 Huddinge AIS Lag                                5.58.32
   Anton Johansson -93, Fredrik Ekstrand -93,
   Sven Lundkvist -93

P11 5X60 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Bromma IF                                         44.47
   Arvid Petersen -96, Oliver Ekesiöö -95,
   Felix Ramstedt -95, Johan Jönhagen -95,
Victor Bergstedt -95
   2 Huddinge AIS                                      48.84
   Hannah Svensson -95, Viktor Sundblom -95,
   Johanna Roosmark -95, Mimmi Rudebrand -95,
Julia Markhem -95
   3 Huddinge AIS Lag                                  49.59
   Anders Söderström -97, Pontus Danforth -96,
   Eic Soreini -96, Gustav Söderström -97,
Jesper Arbinge -97
     Huddinge AIS Lag                                 Diskv.
   Niclas von Seth -95, Axel Rönnberg -95,
   Calle Muskovara -95, Sebastian Engström -95,
Ludvig Edén -95

P11 3X600 M
    FINAL                            2006-08-30
   1 Huddinge AIS                                    5.49.15
   Martin Wallin -95, Jacob Borssén -95,
   Calle Moskuvaara -95
   2 SoIK Hellas                                     5.56.54
   Per Sandström -95, tOBIAS wARNEBY -95,
   eRIK wÅHLIN -95
   3 Tullinge-Tumba FF                               6.27.23
   Ramon Navarro Martinen -00, Johan Wallström -00,
   Linus Engvall -00

K   4X100 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Täby IS Lag 1                                     48.84
   Petra Eklund -74, Helen Nordqvist -80,
   Emma Fredriksson -91, Linn Gunnarsson -91
   2 Täby IS Lag 2                                     49.48
   Sofia Grahm -87, Caroline Enberg -87,
   Astrid Lönnervall -87, Mikaela Grahm -87
     Täby IS                                     Bröt utom tävlan, se F17
   Cecilia Friström -90, Matilda Ottosson -89,
   Frida Linde -90, Fanny Lüppert Thomson -90

K   3X1500 M
    FINAL                            2006-08-30
   1 FK Studenterna                                 15.46.58
   Lovisa Backemar -85, Susanne Sjöstrand -86,
   Kristine Persson -00
   2 Flemingsbergs SK                               15.56.08
   Sofia Olsson -81, Kristina Moberg -89,
   Elsa Törnros -82
   3 Huddinge AIS                                   16.10.73
   Caroline Rönnlund -86, Lotta Tjernberg -67,
   Kajsa Berg -79
   4 FK Studenterna                                 17.24.22
   Cecilia Pettersson -63, Magdalena Asperén -74,
   Lotta Persson -77

F19 1000 M STAFETT
    FINAL                            2006-08-30
   1 Hammarby IF                                     2.25.75 ej DM
   Linn Johansson -88, Nadja Trygg -88,
   Jessica Wiking -87, Camilla Håkansson -87

F17 4X100 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Hässelby SK Lag 1                                 50.07
   Emelie Andersson -89, Linda Bergh -89,
   Angelica Engberg -89, Caroline Hallén -89
   2 Hanvikens SK                                      50.68
   Nathalie Tolvers -90, Johanna Stjernström -90,
   Johanna Burefalk-Strauss -89, Ellinor Edfors -90
   3 Turebergs FK                                      51.38
   Marian Jeng -90, Lotta Lindsén 90,
   Elsa Westerlund -89, Linnea Andersson -90
   4 Hässelby SK Lag 2                                 51.84
   Sofia Turesson -89, Sara Wallin -89,
   Samia Adna -90, Denise Hagberg -90
   5 Bromma IF                                         54.00
   Asal Torabi -90, Sara Stanley -90,
   Therese Fredheim -90, Clara Luthman -90
     Huddinge AIS                                       Bröt
   Tasmiah Akhter -90, Sophia Ångström -90,
   Frida Lindström -90, Sofia Carls -90
     Täby IS                                            Bröt
   Cecilia Friström -90, Matilda Ottosson -89,
   Frida Linde -90, Fanny Lüppert-Thomson -90

F17 3X800 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Flemingsbergs SK                                8.49.63
   Kristina Moberg -89, Ronja Hill -90,
   Jenny Asztalos -90

F17 1000 M STAFETT
    FINAL                            2006-08-30
   1 Turebergs FK                                    2.20.11
   Mariam Jeng -90, Elsa Westerlund -89,
   Linnea Andersson -90, Lotta Lindsén -90
   2 Hanvikens SK                                    2.22.56
   Johanna Burefalk-Strauss -89, Ellinor Edfors -90,
   Nathalie Tolvers -90, Johanna Stjernström -90
   3 Täby IS                                         2.25.08
   Fanny Lüppert Thomson -90, Frida Linde -90,
   Cecilia Friström -90, Matilda Ottosson -90
   4 Hässelby SK Lag 2                               2.28.53
   Sofie Sjögren -90, Tove Bengtsson-Bok -92,
   Denise Hagberg -90, Sofia Turesson -89
     Hässelby SK Lag 1                                  Bröt
   Emelie Andersson -89, Angelica Engberg -89,
   Sara Wallin -89, Linda Bergh -89

F15 4X100 M
    FÖRSÖK 1                         2006-08-30
   1 Hässelby SK Lag 1                                 51.64 F
   Sanoria Hossein -91, Jenny Hytte -91,
   Rakel Ekerdahl -91, Ellinor Snickars -92
   2 Huddinge AIS Lag                                  54.39 F
   Charlotte Lanfelt -91, Frida Hansson -92,
   Fanny Lindberger -91, Dionne Ekman -91
   3 Bromma IF Lag 3                                   58.82
   Erika Uggla Strahl -91, Jessica Fredheim -92,
   Elin Chevialier -92, Izabella Jenneholm -91
     Danderyds SK                                       Bröt
   Samantha Wikmark -92, Elina Svensson -92,
   Caroline Lindblad -92, Elin Örnberg -92
     Österhaninge IF                                    Bröt
   Frida Larsson -92, Linn Tyllman -91,
   Jenny Henriksson -91, Anna Pascha -91
     IFK Lidingö                                        Bröt
   Anna Jacobsson -92, Mia Sylwan -91,
   Charlotta Dahlqvist -91, Madeleine Serenhov -91
    FÖRSÖK 2                         2006-08-30
   1 Täby IS                                           50.18 F
   Olivia Särnbratt Fransson -92, Fanny Bäckström -91,
   Emma Fredriiksson -91, Linn Gunnarsson -91
   2 Huddinge AIS lag                                  51.31 F
   Malin Winqvist -91, Sandra Knezevic -92,
   Evelina Nicolsson -91, Li Quistbergh -91
   3 Hammarby IF Lag 1                                 51.50 F
   Jasmine Sabir -92, Ulrika Jakobsson -91,
   Jessica Torsell -91, Matilda Höglund -92
   4 Hässelby SK Lag 2                                 53.34 F
   Nadja Bazydlo -92, Jessica Johansson -92,
   Emma Wallin -91, Kajsa Wallin -91
     Bromma IF lag 2                                  Diskv.
   Malin Berge -92, Alina de Liso -91,
   Johanna Edén -92, Julia Nyberg -92
     Hässelby SK                                        Bröt
   Viktoria Cederberg -92, Ulrika Lagergren -92,
   Tove Bengtsson Bok -92, Rosanna Engberg -91
    FÖRSÖK 3                         2006-08-30
   1 Bromma IF lag 1                                   51.35 F
   Mikaela Koller -91, Elin Sjögren -92,
   Anna Bergström -92, Malin Nyberg -92
   2 Täby IS                                           53.39 F
   Matilda Lindholm -92, Therese Pettersson -91,
   Emma Aronsson -92, Frida Lüppert Thomson
   3 Turebergs FK Lag                                  54.42
   Julia Hansson -91,  Kim Lidman -91,
   Andrea Lagerström -91, Caroline Gyllenbern -93
   4 Hammarby IF Lag 2                                 54.62
   Caroline Högblom -92, Maria Hultgren -91,
   Elsa Gregersdotter -92, Anna Söderström -91
   5 Hanvikens SK                                      55.08
   Anna Eek -92, Petra Engvall -92,
   Linda Hallström -91, Jenny Nyström -92
   6 IF Linden                                         56.71
   Sofia Olivemark -91, Malin Westerlund -92,
   Sanna Hamnström -91, Malin Fagerberg -92
    FINAL                            2006-08-30
   1 Täby IS                                           49.91
   Olivia Särnbratt Fransson -92, Fanny Bäckström -91,
   Emma Fredriiksson -91, Linn Gunnarsson -91
   2 Huddinge AIS lag                                  50.54
   Malin Winqvist -91, Sandra Knezevic -92,
   Evelina Nicolsson -91, Li Quistbergh -91
   3 Bromma IF lag 1                                   50.66
   Mikaela Koller -91, Elin Sjögren -92,
   Anna Bergström -92, Malin Nyberg -92
   4 Hässelby SK Lag 1                                 51.07
   Sanoria Hossein -91, Jenny Hytte -91,
   Rakel Ekerdahl -91, Ellinor Snickars -92
   5 Hammarby IF Lag 1                                 51.41
   Jasmine Sabir -92, Ulrika Jakobsson -91,
   Jessica Torsell -91, Matilda Höglund -92
   6 Täby IS                                           52.73
   Matilda Lindholm -92, Therese Pettersson -91,
   Emma Aronsson -92, Frida Lüppert Thomson
   7 Hässelby SK Lag 2                                 53.57
   Nadja Bazydlo -92, Jessica Johansson -92,
   Emma Wallin -91, Kajsa Wallin -91
     Huddinge AIS Lag                               Ej start
   Charlotte Lanfelt -91, Frida Hansson -92,
   Fanny Lindberger -91, Dionne Ekman -91

F15 3X800 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 IFK Tumba                                       7.23.44
   Ida Forsén -91, Karolin Ohlsson -91,
   Jenny Håland -93
   2 Sundbybergs IK                                  7.24.64
   Elisabeth Danielsson -92, Victoria Orrsveden -93,
   Kajsa Barr -92
   3 Täby IS                                         7.32.52
   Emma Aronsson -92, Johanna Olsson -91,
   Fanna Backström -91
   4 Huddinge AIS lag                                7.44.41
   Charlotte Lanfelt -91, Elin Nygren Wåhlin -92,
   Li Qvistberg -91
   5 Hammarby IF Lag 1                               7.49.55
   Sara Karlsson -91, Elsa Gregersdotter -92,
   Jasmin Sabir
   6 Bromma IF                                       8.12.39
   Emilia Elfgren -91, Alina de Liseo Pettersson -91,
   Mikaela Koller -91
   7 Kungsängens SK                                  8.23.09
   Sara Harju -91, Caroline Johansson -91,
   Fanny Lindeberg -91
   8 Flemingsbergs SK                                8.37.91
   Louise Markstedt -91, Helen Markstedt -93,
   Hanna Käll -92
   9 Hammarby IF Lag 2                               8.38.43
   Lise Back -92, Caroline Hagblom -92,
   Sofia Lindström -92

F13 4X80 M
    FÖRSÖK 1                         2006-08-29
   1 SoIK Hellas Lag 1                                 42.40 F
   Emilotte Persson -93, Johanna Wigfeldt -93,
   Amanda Folkebrant -93, Sara Kviberg -93
   2 Bromma IF                                         44.32 F
   Hedda Regefalk -94, Cecilia Frölund -94,
   Josefin Edwall -93, Blenda Kabando -93
   3 Hammarby IF Lag 2                                 45.04
   Lovisa Grönros -93, Johann Ewertz -93,
   Julia Karlsson -93, Amelie Möller -94
   4 Sundbybergs IK La                                 45.47
   Malin Jonasson -93, Chantal Nakunzi -94,
   Josefin Jonsson -93, Sofia Jäger Stenberg -94
   5 Hässelby SK Lag 2                                 45.49
   Joanna Kamp -93, Desiree Gustavsson -93,
   Zoe Brown -93, Naima Clareus -93
   6 Täby IS Lag 2                                     46.93
   Agnes Burell -94, Karolina Åkerman -93,
   Cornelia Särnbratt Fransson -94, Sofie Brandberg -93
    FÖRSÖK 2                         2006-08-29
   1 Huddinge AIS Lag                                  43.78 F
   Julia Edén -93, Josefine Larsson -93,
   Jasmine Burestam -93, Lisa Berg -93
   2 Danderyds SK                                      44.17 F
   Stine Brändström -93, Ellen Stjerngren -93,
   Malin Trollsås -93, Lovisa Sommerholt -93
   3 Turebergs FK                                      44.70
   Johanna Karlsson -93, Johanna Tysell -93,
   Olivia Bergqvist -93, Charoline Gyllenbern -93
   4 Österhaninge IF                                   46.51
   Fanny Larsson -94, Moa Lejon-Lind -94,
   Amanda Vänelainen -94, Rebecca Schelander -94
   5 Hanvikens SK Lag                                  47.03
   Isabell Isberg -93, Camilla Sandström -93,
   Felicia Berglind -93, Rebecca Lundberg -93
     Hässelby SK Lag 3                                Diskv.
   Katja Karhula -93, Josefin Sundfeldt -93,
   Rebecca Zetterlind -93, Susanne Rassam -93
    FÖRSÖK 3                         2006-08-29
   1 Hammarby IF Lag 1                                 43.00 F
   Sara Österberg -93, Tove Forsbacka-Karlsson -93,
   Mikaela Gustavsson -94, Anna Kårling -93
   2 Hanvikens SK Lag                                  43.13 F
   Louise Hassel -93, Emelie Wetterholm -93,
   Sanna Skoglund -93, Mia Border -94
   3 Täby IS lag 1                                     43.74 F
   Sofia Linde -95, Soira Starke -94,
   Ulrika Sten -94, Linnea Stensils -94
   4 Hässelby SK Lag 1                                 43.83 F
   Elsa Jensen -93, Jessica Östlund -93,
   Anna Sommar -93, Amanda Murua -93
   5 Huddinge AIS Lag                                  49.08
   Frida Ebers -94, Caroline Kihlblom -94,
   Manda Tönnes -94, Sofie Kamb -94
    FINAL                            2006-08-29
   1 SoIK Hellas Lag 1                                 41.66
   Emilotte Persson -93, Johanna Wigfeldt -93,
   Amanda Folkebrant -93, Sara Kviberg -93
   2 Hammarby IF Lag 1                                 42.72
   Sara Österberg -93, Tove Forsbacka-Karlsson -93,
   Mikaela Gustavsson -94, Anna Kårling -93
   3 Hanvikens SK Lag                                  42.85
   Louise Hassel -93, Emelie Wetterholm -93,
   Sanna Skoglund -93, Mia Border -94
   4 Täby IS lag 1                                     43.51
   Sofia Linde -95, Soira Starke -94,
   Ulrika Sten -94, Linnea Stensils -94
   5 Huddinge AIS Lag                                  43.58
   Julia Edén -93, Josefine Larsson -93,
   Jasmine Burestam -93, Lisa Berg -93
   6 Hässelby SK Lag 1                                 43.77
   Elsa Jensen -93, Jessica Östlund -93,
   Anna Sommar -93, Amanda Murua -93
   7 Bromma IF                                         44.67
   Hedda Regefalk -94, Cecilia Frölund -94,
   Josefin Edwall -93, Blenda Kabando -93
     Danderyds SK                                     Diskv.
   Stine Brändström -93, Ellen Stjerngren -93,
   Malin Trollsås -93, Lovisa Sommerholt -93

F13 3X600 M
    FINAL                            2006-08-30
   1 Täby IS                                         5.26.13
   Charlotte Skogström -93, Michaela Jerresand -93,
   Anna Hedström -94
   2 SoIK Hellas                                     5.28.74
   Melina Nordström -93, Johanna Wigfeldt -93,
   Amanda Folkebrand -93
   3 Hammarby IF Lag 1                               5.32.57
   Lovisa Grönros -93, Anna Kårling -93,
   Tove Forsbacka Karlsson -93
   4 Huddinge AIS                                    5.46.44
   Victoria Ricknell -93, Anna Kylili -93,
   Jasmine Burestam -93
   5 Sundbybergs IK La                               5.50.45
   Astrid Danielsson -93, Amanda Rönsén -93,
   Chantal Nakunzi -94
   6 Sundbybergs IK La                               5.54.88
   Sofia Jäger-Stenberg -94, Malin Jonasson -93,
   Josefin Jonsson -93
   7 Täby IS                                         5.55.51
   Hilda Forsgren -93, Josefin Mattsson -93,
   Jessica Hörberg -93
   8 Bromma IF                                       5.57.65
   Fredrika Agestam -94, Josefin Edwall -93,
   Erica Wide -94
   9 Danderyds SK                                    6.14.75
   Lovisa Sommerholt -93, Malin Trollsås -93,
   Astrid Littorin -93
  10 Hanvikens SK                                    6.16.76
   Felicia Henricsson -94, Camilla Sandström -93,
   Felicia Berglind -93
  11 Hammarby IF Lag 2                               6.20.32
   Nelly Linnhag -93, Emma Forss -94,
   Amelie Möller -94

F11 5X60 M
    FINAL                            2006-08-30
   1 Huddinge AIS lag                                  47.36
   Stina Rosenberg -97, Olivia Björklund -97,
   Matilda Tamm -96, Emilia Stenström -97,
Elin Thun -96
   2 Huddinge AIS lag                                  47.60
   Hannah Svensson -95, Josefin Krieg -95,
   Frida Godling -95, Sofia Tjernberg -95,
Amanda Rydén -95
   3 Bromma IF                                         48.01
   Julia Wide -96, Beata Tersander -97,
   Alexandra  Jenneholm -95, Linnea Alfredsson -96,
Ellinor Fornander -95
   4 Huddinge AIS Lag                                  50.16
   Cecilia Rönnberg -97, Hanna Söderberg -96,
   Madde Hedén -96, Sonja Mitrovic -97,
Mathilda Alkgård -97

F11 3X600 M
    FINAL                            2006-08-29
   1 Huddinge AIS Lag                                6.17.29
   Maja Bergwik -95, Louise Gabrielsson -95,
   Sophia Persson -95
   2 Sundbybergs IK                                  6.52.73
   Hedda Bångman -95, Lise Karlsson -95,
   Zarah Rönsen -95
   3 Huddinge AIS Lag                                7.18.14
   Felicia Timmstråle -95, Frida Godling -95,
   Josefin Kries -95

M   800 M                            2006-08-29
                                     2006-08-29
   1 Reine Rasmusson          80 Kungsängens SK      2.03.29  61,72
   2 Peter Ngarariga          84 Kungsängens SK      2.03.40  61,94
   3 Erik Sönnerfors          91 Kungsängens SK      2.04.10  61,94
   4 Oskar Majling            86 Kungsängens SK      2.04.68  62,33

Maila ansvarig utgivare, webmaster. Senast uppdaterad 7-sep-06 All contents copyright 2000-2006 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved