Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

PM

Tidsprogram lördag

Tidsprogram söndag

Anmälda

Resultat

Startsidan

Slutliga resultat - Sista Chansen 2006

Nu är resultatlistan korrekturläst och följande fel hittades på den resultatlista som finns på internet innehållande bägge dagarna.
F13 60 m heat 4, Emma Westin Wallander skall ha tiden 10,65. Placering rätt.
P13 höjd, Karl Sundblom och Kaj Franzén delar placering 4 och August Gudmundsson är 6:a. Resultaten är riktiga.

Följande fel hittades i listan publicerad på lördagen och de blev rättade till söndagens lista.
P14 60 final, Markus Mårtensson skall ha tiden 8,98.
P12 60 m häck heat 3, Erik Zetterman skall ha tiden 12,23.

   
P14
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-01 1 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 8.18 F 2 Erik Pärsson 92 Täby IS 8.19 F 3 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 8.77 F 4 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 8.88 F 5 Markus Mårtensson 92 Tyresö FK 8.94 F FÖRSÖK 2 2006-04-01 1 Gustav Forsman 92 Täby IS 8.07 F 2 Jesper Eriksson 92 Värmdö IF 9.44 F 3 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 9.53 F 4 Calle Hedén 92 Spårvägens FK 9.86 FINAL 2006-04-01 1 Gustav Forsman 92 Täby IS 7.97 2 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 8.07 3 Erik Pärsson 92 Täby IS 8.16 4 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 8.82 5 Markus Mårtensson 92 Tyresö FK 8.98 6 Jesper Eriksson 92 Värmdö IF 9.50 7 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 9.51 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK Ej start
P14
800 M FINAL 2006-04-02 1 Calle Stridh 92 GoIF Tjalve 2.21.17 2 Alexander Holm 92 GoIF Tjalve 2.22.88 3 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 2.27.08 4 Joakim Berg 92 Bromma IF 2.32.29 5 Johan Olsson 92 Österhaninge IF 2.41.26 6 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 2.44.19 7 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 2.45.09
P14
HÖJDHOPP 2006-04-02 1 Robin Vequist 92 Täby IS 157 2 Robert Kärrbrant 92 Solna FK 151 3 Markus Mårtensson 92 Tyresö FK 139
P14
STAVHOPP 2006-04-01 1 Filip Gyllensten 92 Örgryte IS 320 2 Simon Gyllensten 92 Örgryte IS 320 3 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 240
P14
TRESTEG 2006-04-02 1 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 1126 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 1101
P14
KULA 4,0 KG 2006-04-02 1 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 1257 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 970 3 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 967 4 Jesper Eriksson 92 Värmdö IF 779 5 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 715 6 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 694 7 Calle Hedén 92 Spårvägens FK 659
P13
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-02 1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 8.85 AF 2 Felix Andersson 93 Tyresö FK 8.97 AF 3 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 9.04 BF 4 John Phiri 93 IF Triangeln 9.07 BF 5 Tobias Vigert 93 Hammarby IF 9.10 BF 6 Gustaf Bodare 93 Turebergs FK 9.27 BF Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF Ej start FÖRSÖK 2 2006-04-02 1 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 8.70 AF 2 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 8.76 AF 3 Patrick de Meijere 93 Huddinge AIS 9.08 BF 4 Alrik Proos 93 Turebergs FK 9.19 BF 5 Martin Thunander 93 Bromma IF 9.69 6 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 10.23 7 David Lundström 93 Tyresö FK 11.13 FÖRSÖK 3 2006-04-02 1 Gustav Fridh 93 IF Linden 8.52 AF 2 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 8.54 AF 3 Jens Gardeling 93 IF Triangeln 8.67 AF 4 Philip Bäck 93 Värmdö IF 9.03 AF 5 Joakim Karlsson 93 Tyresö FK 9.47 BF 6 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 9.63 BF 7 Anton Green 93 Hammarby IF 9.78 B-FINAL 1 2006-04-02 1 Patrick de Meijere 93 Huddinge AIS 9.03 2 John Phiri 93 IF Triangeln 9.08 3 Alrik Proos 93 Turebergs FK 9.15 4 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 9.21 5 Tobias Vigert 93 Hammarby IF 9.32 6 Gustaf Bodare 93 Turebergs FK 9.34 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS Ej start Joakim Karlsson 93 Tyresö FK Ej start A-FINAL 1 2006-04-02 1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 8.56 2 Gustav Fridh 93 IF Linden 8.57 3 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 8.61 4 Jens Gardeling 93 IF Triangeln 8.61 5 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 8.78 6 Felix Andersson 93 Tyresö FK 9.01 7 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 9.12 Philip Bäck 93 Värmdö IF Ej start
P13
800 M FINAL 2006-04-01 1 Todd Forsberg 93 Täby IS 2.24.67 2 Henning Elmberger 93 Solna FK 2.29.36 3 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 2.29.87 4 Philip Green 93 Hammarby IF 2.38.40 5 Patrick de Meijere 93 Huddinge AIS 2.38.78 6 Gustav Lindeborg 93 Täby IS 2.42.07 7 Joakim Karlsson 93 Tyresö FK 2.44.46 8 Andreas Klingvall 93 Turebergs FK 2.49.48 9 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 2.58.73 August Gudmundsson 93 Turebergs FK Ej start
P13
HÖJDHOPP 2006-04-02 1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 160 2 Philip Bäck 93 Värmdö IF 148 3 Philip Green 93 Hammarby IF 142 4= Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 133 4= August Gudmundsson 93 Turebergs FK 133 6 Karl Sundblom 93 Huddinge AIS 133 7 Daniel Helg 93 Värmdö IF 128 8= Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 128 8= Gustaf Bodare 93 Turebergs FK 128 10 Anton Green 93 Hammarby IF 123 11 Andreas Klingvall 93 Turebergs FK 123 12 Martin Thunander 93 Bromma IF 123 Alrik Proos 93 Turebergs FK Ej start
P13
STAVHOPP 2006-04-01 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 290 2 Leo Lagerkvist 93 Bromma IF 210 3 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 200 4= Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 170 4= Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 170
P13
LÄNGDHOPP 2006-04-02 1 Philip Green 93 Hammarby IF 502 2 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 499 3 Gustav Fridh 93 IF Linden 481 4 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 478 5 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 473 6 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 470 7 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 457 8 Philip Bäck 93 Värmdö IF 456 9 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 441 10 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 437 425 11 Tobias Vigert 93 Hammarby IF 437 421 12 Felix Andersson 93 Tyresö FK 436 13 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 403 14 Anton Green 93 Hammarby IF 397 15 August Gudmundsson 93 Turebergs FK 386 16 Martin Thunander 93 Bromma IF 377 357 17 Karl Sundblom 93 Huddinge AIS 377 356 18 Gustaf Bodare 93 Turebergs FK 369 19 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 360
P13
TRESTEG 2006-04-01 1 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 1076 2 Gustav Fridh 93 IF Linden 1032 3 Philip Bäck 93 Värmdö IF 1011 4 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 1004 5 Alrik Proos 93 Turebergs FK 978 6 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 943 7 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 784
P13
KULA 3,0 KG 2006-04-02 1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 1301 2 Philip Bäck 93 Värmdö IF 1020 3 Erik Johansson 93 Turebergs FK 881 4 Felix Andersson 93 Tyresö FK 840 5 Martin Thunander 93 Bromma IF 792 6 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 756 7 Tobias Vigert 93 Hammarby IF 708 8 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 602
P12
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-02 1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 9.35 AF 2 Erik Zetterman 94 Ösmo GIF FK 9.57 BF 3 Markus Hansell 94 Tyresö FK 9.57 BF 4 Nils Brodin 94 Huddinge AIS 10.04 5 Simon Söderström 94 Tyresö FK 10.20 6 Jim Steffner 94 Hässelby SK 10.73 FÖRSÖK 2 2006-04-02 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 8.46 AF 2 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 8.52 AF 3 Jacob Fowler 94 Spårvägens FK 9.06 AF 4 Simon Woldu 94 Solna FK 9.13 AF 5 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 9.54 BF 6 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 10.25 7 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 10.79 FÖRSÖK 3 2006-04-02 1 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 8.90 AF 2 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 9.46 BF 3 Erik Lindström 94 Tyresö FK 10.00 BF 4 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 10.16 5 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 10.25 6 Erik Eklund 94 Hässelby SK 10.79 FÖRSÖK 4 2006-04-02 1 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 9.11 AF 2 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 9.31 AF 3 William Hultman 94 Österhaninge IF 9.36 BF 4 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 9.87 BF 5 Kornelius Haaland 94 Hammarby IF 9.88 BF 6 Daniel Karlsson Lönnö 94 Mälarö SOK 10.27 Gustav Mattson 94 Turebergs FK Ej start B-FINAL 1 2006-04-02 1 William Hultman 94 Österhaninge IF 9.26 2 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 9.33 3 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 9.38 4 Erik Zetterman 94 Ösmo GIF FK 9.45 5 Markus Hansell 94 Tyresö FK 9.54 6 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 9.71 7 Erik Lindström 94 Tyresö FK 9.86 Kornelius Haaland 94 Hammarby IF Ej start A-FINAL 1 2006-04-02 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 8.36 2 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 8.43 3 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 8.74 4 Jacob Fowler 94 Spårvägens FK 8.87 5= Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 9.06 5= Simon Woldu 94 Solna FK 9.06 7 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 9.22 8 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 9.30
P12
800 M FINAL 1 2006-04-02 1 Martin Dahlgren 94 Ingarö IF 2.40.09 1 2 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 2.42.50 4 3 Olle Ström 95 Hammarby IF 2.44.54 5 4 Viktor Maiorana 94 IFK Tumba 2.51.02 6 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS Ej start FINAL 2 2006-04-02 1 Markus Hansell 94 Tyresö FK 2.40.95 2 2 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 2.41.57 3 3 David Lind Olsson 94 Hammarby IF 2.51.58 7 4 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 2.56.18 8 5 Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 2.58.88 9 6 Daniel Karlsson Lönnö 94 Mälarö SOK 3.27.17 10
P12
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 2006-04-01 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 10.21 1 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 11.32 3 3 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 11.49 5 4 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 11.92 8 5 Viktor Maiorana 94 IFK Tumba 11.96 9 6 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 12.31 13 7 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 14.15 26 8 Robin Ellgren 94 Duvbo IK 14.33 28 FINAL 2 2006-04-01 1 Patrick Lundemo 94 Heby AIF 10.63 2 2 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 11.51 6 3 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 12.24 11 4 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 12.36 16 5 Philip Sjöberg 94 Turebergs FK 12.59 18 6 Eddie Strand 94 SoIK Hellas 12.95 21 7 Nicholas Nikander 94 Nynäshamns FIK 13.12 23 8 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 13.13 24 FINAL 3 2006-04-01 1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 11.39 4 2 Jacob Fowler 94 Spårvägens FK 12.19 10 3 Erik Zetterman 94 Ösmo GIF FK 12.23 14 4 Klas Wetterberg 94 Hammarby IF 12.34 15 5 Josef Sandén 94 Sundbybergs IK 12.81 20 6 Christian Andersson 94 Hässelby SK 14.16 27 7 Gustav Jonsson 94 Huddinge AIS 14.35 29 FINAL 4 2006-04-01 1 Simon Söderlund 94 Upsala IF 11.54 7 2 Emil Maiorana 94 IFK Tumba 12.28 12 3 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 12.49 17 4 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 12.74 19 5 Tim Jonsson 94 Hässelby SK 13.08 22 6 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 13.69 25 7 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 14.47 30
P12
HÖJDHOPP 2006-04-01 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 144 2 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 144 3 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 141 4 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 141 5 Erik Zetterman 94 Ösmo GIF FK 138 6 Michael Selbekk 94 Turebergs FK 138 7 Simon Söderlund 94 Upsala IF 135 8 Jesper Lindstam 94 Mälarö SOK 135 9 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 135 10 Patrick Lundemo 94 Heby AIF 132 11 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 132 12 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 129 13 Andreas Udén 94 Värmdö IF 126 14 William Hultman 94 Österhaninge IF 126 15 Kornelius Haaland 94 Hammarby IF 126 16 David Ljungbäck 94 Turebergs FK 126 17 Klas Wetterberg 94 Hammarby IF 123 18 Daniel Regefalk 94 Bromma IF 123 19 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 123 20 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 120 21 David Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 120 22 Love Regefalk 94 Bromma IF 117 23 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 117 24 Simon Söderström 94 Tyresö FK 114 25= Tim Jonsson 94 Hässelby SK 111 25= Joel Lundquist 94 Hammarby IF 111 25= Erik Lindström 94 Tyresö FK 111 28 Daniel Karlsson Lönnö 94 Mälarö SOK 111 29 Marcus Aldrin 94 Hässelby SK 108 30= Nicholas Nikander 94 Nynäshamns FIK 108 30= Christoffer Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 111 32 Erik Eklund 94 Hässelby SK 108 33= Christian Andersson 94 Hässelby SK 108 33= Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 108 33= Richard Davidsson 94 Hässelby SK 108 36 Filip Lindberg 94 Värmdö IF 108 37 Josef Sandén 94 Sundbybergs IK 105 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS Ej res. Erik Liliequist 94 Huddinge AIS Ej res. Jim Steffner 94 Hässelby SK Ej res.
P12
LÄNGDHOPP 2006-04-01 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 500 2 Patrick Lundemo 94 Heby AIF 467 3 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 455 4 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 452 5 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 439 6 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 436 7 Simon Söderlund 94 Upsala IF 435 8 Michael Selbekk 94 Turebergs FK 429 9 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 425 419 10 Oscar Bäckström 94 Spårvägens FK 425 418 11 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 419 12 Klas Wetterberg 94 Hammarby IF 409 406 13 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 409 390 14 William Hultman 94 Österhaninge IF 407 15 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 400 16 Love Regefalk 94 Bromma IF 398 17 Kornelius Haaland 94 Hammarby IF 393 18 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 392 19 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 390 384 20 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 390 382 21 Filip Lindberg 94 Värmdö IF 389 388 22 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 389 385 23 Josef Sandén 94 Sundbybergs IK 389 374 24 Erik Lindström 94 Tyresö FK 386 25 Emil Maiorana 94 IFK Tumba 377 26 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 370 27 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 369 28 Philip Sjöberg 94 Turebergs FK 366 29 Nils Brodin 94 Huddinge AIS 358 358 30 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 358 357 31 Daniel Karlsson Lönnö 94 Mälarö SOK 358 347 32 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 352 33 Johannes van Berkel 94 Huddinge AIS 350 34 Daniel Regefalk 94 Bromma IF 348 35 Eddie Strand 94 SoIK Hellas 346 36 David Ljungbäck 94 Turebergs FK 341 339 37 Marcus Aldrin 94 Hässelby SK 341 327 38 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 327 39 Tim Jonsson 94 Hässelby SK 326 40 Gustav Jonsson 94 Huddinge AIS 324 41 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 316 42 Christian Andersson 94 Hässelby SK 314 43 Nicholas Nikander 94 Nynäshamns FIK 310 44 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 309 45 Erik Eklund 94 Hässelby SK 301 46 Markus Eriksson 94 Värmdö IF 288
P12
KULA 3,0 KG 2006-04-01 1 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 898 2 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 870 3 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 858 4 Patrick Lundemo 94 Heby AIF 790 5 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 778 6 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 773 7 Andreas Udén 94 Värmdö IF 745 8 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 705 9 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 696 668 10 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 696 641 11 Tim Jonsson 94 Hässelby SK 663 12 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 653 13 Daniel Karlsson Lönnö 94 Mälarö SOK 595 14 Jesper Lindstam 94 Mälarö SOK 594 15 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 589 16 Klas Wetterberg 94 Hammarby IF 563 17 Robin Ellgren 94 Duvbo IK 560 18 Daniel Regefalk 94 Bromma IF 556 19 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 541 20 Simon Söderlund 94 Upsala IF 534 21 Johannes van Berkel 94 Huddinge AIS 509 22 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 496 23 Nicholas Nikander 94 Nynäshamns FIK 493 24 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 482 25 Erik Eklund 94 Hässelby SK 470 26 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 462 27 Christian Andersson 94 Hässelby SK 443 28 Anton Lilja 94 Danderyds SK 431 29 Josef Sandén 94 Sundbybergs IK 351 Richard Davidsson 94 Hässelby SK Ej res. David Ljungbäck 94 Turebergs FK Ej start
P12
FYRKAMP 2006-04-01 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 3421 IDF 1 2 Patrick Lundemo 94 Heby AIF 3007 3 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 2932 IDF 2 4 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 2898 IDF 3 5 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 2680 6 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 2647 7 Simon Söderlund 94 Upsala IF 2474 8 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 2396 9 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 2273 10 Klas Wetterberg 94 Hammarby IF 2152 11 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 1804 12 Tim Jonsson 94 Hässelby SK 1738 13 Josef Sandén 94 Sundbybergs IK 1432 Q.4.7.2.2 14 Nicholas Nikander 94 Nynäshamns FIK 1432 15 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 1292 16 Christian Andersson 94 Hässelby SK 1237 17 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 877
P11
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-02 1 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.19 BF 2 Viktor Sundblom 95 Huddinge AIS 9.51 BF 3 Robin Svärdsén 95 Hässelby SK 9.84 4 Kevin Bjarnemark 95 Tyresö FK 10.17 5 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 10.23 6 Gustav Swedberg 95 Fredrikshofs FIF 10.39 7 Markus Näs 95 Hässelby SK 10.56 FÖRSÖK 2 2006-04-02 1 Viktor Bergstedt 95 Bromma IF 8.85 AF 2 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 9.00 AF 3 Fredrik Bergman 95 IFK Lidingö 9.35 BF 4 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 9.87 5 Gustav Ekvall 95 Tyresö FK 9.93 6 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 10.61 7 Jesper Jansson 95 Hässelby SK 10.77 FÖRSÖK 3 2006-04-02 1 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 9.08 AF 2 Markus Karlsson 95 Väsby IK 9.22 BF 3 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 9.66 4 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 10.01 5 Henning Rydström 95 Hässelby SK 10.04 6 Johannes Roosmark 95 Huddinge AIS 10.09 7 Fredrik Olofsson 95 Tyresö FK 10.44 FÖRSÖK 4 2006-04-02 1 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 8.94 AF 2 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 9.08 AF 3 Viktor Frigell 95 Hammarby IF 9.23 BF 4 Vincent Jonzon 95 Täby IS 9.60 5 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 9.97 6 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 10.00 7 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 10.04 FÖRSÖK 5 2006-04-02 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 9.10 AF 2 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 9.11 BF 3 Ian Jonsson 95 Hässelby SK 9.29 BF 4 Richard Wördner 95 Hässelby SK 9.77 5 Johan Eriksson Wiklund 95 Duvbo IK 9.81 6 Jesper Bengtsson 95 Hammarby IF 9.91 7 Alexander Fenerström 95 Hanvikens SK 10.52 FÖRSÖK 6 2006-04-02 1 Stefan Holmqvist 95 Solna FK 8.95 AF 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 8.95 AF 3 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 9.50 BF 4 Olle Ström 95 Hammarby IF 9.54 5 Gustav Carlstein 95 Åkersberga SK 9.64 6 Joel Åberg 95 IFK Lidingö 9.91 7 Alexander Ikoro Sikku 95 Hässelby SK 10.42 8 Marcus Rettig 95 Tyresö FK 10.48 B-FINAL 1 2006-04-02 1 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.10 2 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 9.17 3 Markus Karlsson 95 Väsby IK 9.24 4 Ian Jonsson 95 Hässelby SK 9.29 5 Fredrik Bergman 95 IFK Lidingö 9.44 6 Viktor Frigell 95 Hammarby IF 9.44 7 Viktor Sundblom 95 Huddinge AIS 9.49 8 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 9.75 A-FINAL 2006-04-02 1 Viktor Bergstedt 95 Bromma IF 8.79 2 Stefan Holmqvist 95 Solna FK 8.92 3 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 8.97 4 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 9.02 5 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 9.03 6 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.06 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS Ej start Oscar Andersson 95 Tyresö FK Ej start
P11
800 M FINAL 1 2006-04-01 1 Erik Nygren Wåhlin 95 Huddinge AIS 2.47.82 2 2 Joakim Engdahl 95 Turebergs FK 3.04.35 6 3 Henning Rydström 95 Hässelby SK 3.09.92 8 4 Gustav Carlstein 95 Åkersberga SK 3.10.56 9 5 Markus Näs 95 Hässelby SK 3.14.79 10 Erik Andrén 95 Huddinge AIS Ej start Lucas Alm 95 Tyresö FK Ej start FINAL 2 2006-04-01 1 David Sjöblom 95 Hagunda IF 2.26.66 1 2 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 2.55.00 3 3 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 2.55.63 4 4 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 2.59.24 5 5 Teodor Berg 95 Hässelby SK 3.05.46 7 6 Henrik Engstrand 95 Tyresö FK 3.16.73 11 7 Fredrik Olofsson 95 Tyresö FK 3.18.29 12
P11
HÖJDHOPP 2006-04-01 1 Olle Ström 95 Hammarby IF 141 2 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 138 3 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 134 4 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 134 5 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 130 6 Jesper Bengtsson 95 Hammarby IF 126 7 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 122 8 Henrik Engstrand 95 Tyresö FK 122 9 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 122 10 David Sjöblom 95 Hagunda IF 122 11 Niklas Karlsson 95 Värmdö IF 118 12 Kevin Bjarnemark 95 Tyresö FK 118 13 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 114 14 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 114 15 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 114 16 Fredrik Olofsson 95 Tyresö FK 110 17 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 110 18 Lucas Alm 95 Tyresö FK 110 19 Tim Rustas 95 Tyresö FK 95 Henning Rydström 95 Hässelby SK Ej start Jacob Ewertz 95 Hammarby IF Ej start
P11
LÄNGDHOPP 2006-04-02 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 471 2 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 456 3 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 440 4 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 424 5 Fredrik Bergman 95 IFK Lidingö 409 6 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 408 406 7 Viktor Bergstedt 95 Bromma IF 408 387 8 Ian Jonsson 95 Hässelby SK 406 9 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 395 10 Olle Ström 95 Hammarby IF 393 11 Viktor Sundblom 95 Huddinge AIS 386 12 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 382 381 13 Robin Svärdsén 95 Hässelby SK 382 378 14 Johan Eriksson Wiklund 95 Duvbo IK 381 15 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 373 16 Richard Wördner 95 Hässelby SK 370 370 17 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 370 364 18 Henning Rydström 95 Hässelby SK 369 19 Gustav Carlstein 95 Åkersberga SK 367 20 Joel Åberg 95 IFK Lidingö 358 21 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 350 345 22 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 350 332 23 Alexander Ikoro Sikku 95 Hässelby SK 348 24 Johannes Roosmark 95 Huddinge AIS 347 25 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 345 336 26 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 345 334 27 Markus Karlsson 95 Väsby IK 343 28 Kevin Bjarnemark 95 Tyresö FK 335 333 29 Markus Näs 95 Hässelby SK 335 324 30 Vincent Jonzon 95 Täby IS 331 331 31 Alexander Fenerström 95 Hanvikens SK 331 320, 304 32 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 331 320, 246 33 Marcus Rettig 95 Tyresö FK 329 34 Fredrik Olofsson 95 Tyresö FK 324 35 Johan Qvarfordt 95 Österhaninge IF 314 36 Gustav Ekvall 95 Tyresö FK 311 37 Tim Rustas 95 Tyresö FK 302 38 Jesper Jansson 95 Hässelby SK 286 Oscar Andersson 95 Tyresö FK Ej start Viktor Frigell 95 Hammarby IF Ej start
P11
KULA 2,0 KG 2006-04-01 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 1107 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 1010 3 Olle Ström 95 Hammarby IF 992 4 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 919 5 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 887 6 Erik Bäck 95 Värmdö IF 826 7 Alexander Persson 95 Tyresö FK 793 8 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 787 9 Martin von Schele 95 Täby IS 783 10 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 770 11 Niklas Karlsson 95 Värmdö IF 765 12 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 752 13 Alexander Ikoro Sikku 95 Hässelby SK 734 14 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 725 15 Henrik Engstrand 95 Tyresö FK 713 16 Henning Rydström 95 Hässelby SK 697 17 Lucas Alm 95 Tyresö FK 685 18 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 635 19 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 632 20 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 611 21 Kevin Bjarnemark 95 Tyresö FK 602 22 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 597 23 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 576 24 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 575 564 25 Fredrik Olofsson 95 Tyresö FK 575 521 26 Johan Qvarfordt 95 Österhaninge IF 562 27 Erik Bristrand 95 Hammarby IF 494 28 Tim Rustas 95 Tyresö FK 412
P10
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-01 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.15 AF 2 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 9.42 AF 3 Alexander Thunberg 96 IK Stål 9.60 BF 4 Isak Stenberg 96 Hulåns IF 9.63 BF 5 Nils Lindahl 96 Danderyds SK 10.03 6 Fredrik Johansson 96 IK Stål 10.74 FÖRSÖK 2 2006-04-01 1 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.34 AF 2 Leo Lightner 96 Spårvägens FK 9.53 AF 3 Tobias Marshal Heyman 96 Danderyds SK 9.64 BF 4 Daniel Westin 96 Ösmo GIF FK 9.88 5 Kevin Trajkovski 96 Upsala IF 10.33 6 Andreas Engberg 96 Hässelby SK 11.26 7 Simon Entian 96 Hässelby SK 11.92 FÖRSÖK 3 2006-04-01 1 Isak Barrow 96 Huddinge AIS 9.47 AF 2 David Lageborn 96 Huddinge AIS 9.74 BF 3 Simon Waldaeus 96 Turebergs FK 9.83 4 David Thimrén 96 Huddinge AIS 10.23 5 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 10.31 6 André Prytz 96 Sundbybergs IK 10.61 7 Pontus Olrebäck 96 Sundbybergs IK 10.83 FÖRSÖK 4 2006-04-01 1 Oscar Krumlinde 96 Turebergs FK 9.39 AF 2 Simon Rutström 96 Åkersberga SK 9.59 BF 3 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 9.73 BF 4 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 9.76 BF 5 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 10.03 6 Mats Fridberg 96 Åkersberga SK 10.42 7 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 10.52 8 Adam Juopperi 96 Huddinge AIS 11.44 FÖRSÖK 5 2006-04-01 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 9.26 AF 2 Benjamin Hedberg 96 Sundbybergs IK 9.51 AF 3 Patrik Danielsson 96 Täby IS 9.67 BF 4 Filip Jonsson 96 Täby IS 9.92 5 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 9.98 6 Anton Tedeby 96 Huddinge AIS 10.12 7 Eric Sorcini 96 Huddinge AIS 10.72 8 Santiago Wilkman 96 Sundbybergs IK 11.27 B-FINAL 1 2006-04-01 1 Alexander Thunberg 96 IK Stål 9.57 2 Tobias Marshal Heyman 96 Danderyds SK 9.60 3 Simon Rutström 96 Åkersberga SK 9.63 4 David Lageborn 96 Huddinge AIS 9.65 5 Isak Stenberg 96 Hulåns IF 9.67 6 Patrik Danielsson 96 Täby IS 9.69 7 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 9.74 8 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 9.98 A-FINAL 1 2006-04-01 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 8.98 2 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.00 3 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.35 4 Benjamin Hedberg 96 Sundbybergs IK 9.37 5 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 9.41 6 Isak Barrow 96 Huddinge AIS 9.41 7 Oscar Krumlinde 96 Turebergs FK 9.47 8 Leo Lightner 96 Spårvägens FK 9.52
P10
800 M FINAL 1 2006-04-02 1 Henok Ghebrehiwet 96 Mälarhöjdens IK 2.50.44 1 2 Axel Sherlock 96 Väsby IK 2.53.81 2 3 Felix Kollin 96 Täby IS 2.54.70 3 4 Adam Segerros 96 Täby IS 3.01.89 5 5 Eric Sorcini 96 Huddinge AIS 3.10.55 10 6 Daniel Lindh 96 Hässelby SK 3.10.89 11 7 Adam Holmqvist 96 Huddinge AIS 3.20.36 13 8 Adam Juopperi 96 Huddinge AIS 3.26.42 15 FINAL 2 2006-04-02 1 Oscar Krumlinde 96 Turebergs FK 2.56.46 4 2 Benjamin Hedberg 96 Sundbybergs IK 3.08.48 6 3 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK 3.09.29 7 4 Anton Tedeby 96 Huddinge AIS 3.09.44 8 5 Tobias Marshal Heyman 96 Danderyds SK 3.10.18 9 6 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 3.11.33 12 7 David Thimrén 96 Huddinge AIS 3.22.47 14
P10
HÖJDHOPP 2006-04-01 1 Nils Lindahl 96 Danderyds SK 129 2 Benjamin Hedberg 96 Sundbybergs IK 126 3 Tobias Marshal Heyman 96 Danderyds SK 123 4 Patrik Danielsson 96 Täby IS 117 5= Kristofer-Robin Longoni 96 Hässelby SK 117 5= Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 117 7 Alexander Thunberg 96 IK Stål 117 8 Oscar Krumlinde 96 Turebergs FK 114 9 Isak Stenberg 96 Hulåns IF 114 10 Axel Sherlock 96 Väsby IK 111 11 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 111 12 David Thimrén 96 Huddinge AIS 111 13 André Prytz 96 Sundbybergs IK 108 14= Filip Jonsson 96 Täby IS 105 14= Charlie Granath 96 Hammarby IF 105 14= Gustav Kullman 96 Turebergs FK 105 17 Andreas Engberg 96 Hässelby SK 105 18= Martin Wallin 96 Huddinge AIS 100 18= Simon Rutström 96 Åkersberga SK 100 20 Mats Fridberg 96 Åkersberga SK 100 21 Santiago Wilkman 96 Sundbybergs IK 100 22 Isak Barrow 96 Huddinge AIS 95 23 Anton Tedeby 96 Huddinge AIS 95 Adam Juopperi 96 Huddinge AIS Ej res. Pontus Aldenstam 96 Väsby IK Ej start
P10
LÄNGDHOPP 2006-04-02 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 429 2 Isak Stenberg 96 Hulåns IF 405 3 Tobias Marshal Heyman 96 Danderyds SK 392 4 Benjamin Hedberg 96 Sundbybergs IK 390 5 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 381 6 Alexander Thunberg 96 IK Stål 374 7 Isak Barrow 96 Huddinge AIS 371 8 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 362 9 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 360 10 Oscar Krumlinde 96 Turebergs FK 359 11 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 352 12 Anton Tedeby 96 Huddinge AIS 347 346 13 Felix Kollin 96 Täby IS 347 345 14 Kristofer-Robin Longoni 96 Hässelby SK 346 15 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK 345 16 David Thimrén 96 Huddinge AIS 329 17 Erik Ergon 96 Hässelby SK 320 18 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 316 315 19 Fredrik Johansson 96 IK Stål 316 314 20 Daniel Lindh 96 Hässelby SK 315 310 21 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 315 285 22 André Prytz 96 Sundbybergs IK 314 23 Simon Entian 96 Hässelby SK 296 24 Adam Holmqvist 96 Huddinge AIS 293 283 25 Robin Helling 96 Huddinge AIS 293 271 26 Adam Juopperi 96 Huddinge AIS 287 27 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 226
P10
KULA 2,0 KG 2006-04-02 1 Benjamin Hedberg 96 Sundbybergs IK 804 2 Bill Gustafsson 96 Hammarby IF 800 3 Oscar Krumlinde 96 Turebergs FK 757 4 David Thimrén 96 Huddinge AIS 719 5 Tobias Marshal Heyman 96 Danderyds SK 661 6 Adam Segerros 96 Täby IS 643 7 Isak Barrow 96 Huddinge AIS 633 8 Felix Kollin 96 Täby IS 627 9 Robin Helling 96 Huddinge AIS 615 10 Axel Sherlock 96 Väsby IK 599 11 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 572 12 Adam Holmqvist 96 Huddinge AIS 556 13 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 552 14 Anton Tedeby 96 Huddinge AIS 548 15 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 508 16 Eric Sorcini 96 Huddinge AIS 488 17 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 482 18 Adam Juopperi 96 Huddinge AIS 461 Fredrik Johansson 96 IK Stål Ej start
P9
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-01 1 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 9.82 AF 2 Tim Möller 97 Hammarby IF 9.93 AF 3 Albin Kjellberg 97 Hässelby SK 10.45 BF 4 Emil Edman 97 Tyresö FK 10.46 BF 5 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 10.46 6 Adam Isaksson 97 Österhaninge IF 10.67 7 David Isaksson 97 Österhaninge IF 11.07 8 Oscar Westerlund 97 Mälarhöjdens IK 11.92 FÖRSÖK 2 2006-04-01 1 Henrik Thunander 97 Bromma IF 9.58 AF 2 Albin Johansson 97 Högbo GIF 9.76 AF 3 Josef Bergström Raouf 97 Upsala IF 10.06 AF 4 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 10.62 5 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 10.77 6 Isak Söderström 97 Tyresö FK 10.85 7 Oskar Karlsson 97 Värmdö IF 11.02 8 Philip Lindblad 97 Ingarö IF 12.03 FÖRSÖK 3 2006-04-01 1 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 9.95 AF 2 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 10.10 BF 3 Jonathan Gustavsson 97 Djurmo Sifferbo I 10.40 BF 4 Kevin Salomonsson 97 Tyresö FK 10.60 5 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 10.67 6 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 11.05 7 Herman Börjesson 97 Danderyds SK 11.78 FÖRSÖK 4 2006-04-01 1 Daniel Andersson 97 Hässelby SK 10.02 AF 2 Sebastian Borgernäs 97 Åkersberga SK 10.20 BF 3 Gustav Jouchims 97 Danderyds SK 10.31 BF 4 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 10.47 5 Erik Busk 97 Täby IS 10.55 6 Filip Rehnberg 97 Mälarhöjdens IK 11.56 7 Fredrik Lundqvist 97 Huddinge AIS 12.18 FÖRSÖK 5 2006-04-01 1 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 9.95 AF 2 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 10.38 BF 3 Markus Jacobsen 97 SoIK Hellas 10.42 BF 4 Peter Heen 97 Huddinge AIS 10.47 5 Esbjörn Proos 97 Turebergs FK 10.92 6 Jacob Eriksson Wiklund 97 Duvbo IK 11.03 7 Anton Holmqvist 97 Tyresö FK 11.10 8 Nils Reichard 97 Duvbo IK 11.84 B-FINAL 1 2006-04-01 1 Sebastian Borgernäs 97 Åkersberga SK 10.14 2 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 10.20 3 Gustav Jouchims 97 Danderyds SK 10.25 4 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 10.32 5 Markus Jacobsen 97 SoIK Hellas 10.32 6 Jonathan Gustavsson 97 Djurmo Sifferbo I 10.34 7 Emil Edman 97 Tyresö FK 10.58 8 Albin Kjellberg 97 Hässelby SK 10.63 9 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 10.75 A-FINAL 1 2006-04-01 1 Henrik Thunander 97 Bromma IF 9.51 2 Albin Johansson 97 Högbo GIF 9.73 3 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 9.79 4 Tim Möller 97 Hammarby IF 9.87 5 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 9.89 6 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 9.93 7 Josef Bergström Raouf 97 Upsala IF 10.04 8 Daniel Andersson 97 Hässelby SK 10.11
P9
800 M FINAL 1 2006-04-02 1 Henrik Thunander 97 Bromma IF 3.08.08 9 2 Peter Heen 97 Huddinge AIS 3.13.47 10 3 Matias Marti 97 Danderyds SK 3.15.36 12 4 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 3.24.12 15 5 Mattias Rettig 97 Tyresö FK 3.25.50 16 6 Albin Kjellberg 97 Hässelby SK 3.27.06 17 7 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 3.27.22 18 FINAL 2 2006-04-02 1 Kevin Salomonsson 97 Tyresö FK 2.55.51 2 2 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 2.57.86 3 3 Daniel Andersson 97 Hässelby SK 2.58.00 4 4 Tim Möller 97 Hammarby IF 3.06.78 7 5 Jacob Eriksson Wiklund 97 Duvbo IK 3.06.99 8 6 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 3.15.25 11 7 Johannes Agestam 97 Bromma IF 3.46.46 20 FINAL 3 2006-04-02 1 Albin Johansson 97 Högbo GIF 2.51.64 1 2 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 3.02.75 5 3 Markus Jacobsen 97 SoIK Hellas 3.04.83 6 4 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 3.15.91 13 5 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 3.17.55 14 6 Jonathan Gustavsson 97 Djurmo Sifferbo I 3.45.45 19
P9
HÖJDHOPP 2006-04-01 1 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 111 2 Erik Busk 97 Täby IS 108 3 Herman Börjesson 97 Danderyds SK 105 4 Kevin Salomonsson 97 Tyresö FK 105 5 Adam Dolling 97 Täby IS 100 6 Filip Lindgren 98 Hässelby SK 100 7 David Isaksson 97 Österhaninge IF 100 8= Gustav Jouchims 97 Danderyds SK 100 8= Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 100 10 Oskar Karlsson 97 Värmdö IF 100 11 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 95 12 Emil Edman 97 Tyresö FK 95 13 Adam Isaksson 97 Österhaninge IF 95 14= Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 95 14= Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 95 16 Tim Möller 97 Hammarby IF 95 17= Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 95 17= Anton Holmqvist 97 Tyresö FK 95 19 Peter Heen 97 Huddinge AIS 90 20= Simon Hektor 97 Huddinge AIS 90 20= Josef Bergström Raouf 97 Upsala IF 90 21 Philip Lindblad 97 Ingarö IF 90 22 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 90 23 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 85 24 Henrik Thunander 97 Bromma IF 85 25 Fredrik Lundqvist 97 Huddinge AIS 80 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS Ej start
P9
LÄNGDHOPP 2006-04-02 1 Albin Johansson 97 Högbo GIF 368 2 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 359 3 Henrik Thunander 97 Bromma IF 352 4 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 342 338 5 Sebastian Borgernäs 97 Åkersberga SK 342 332 6 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 341 7 Kevin Salomonsson 97 Tyresö FK 323 8 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 319 9 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 318 315, 315 10 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 318 315, 314 11 Albin Kjellberg 97 Hässelby SK 313 12 Peter Heen 97 Huddinge AIS 309 13 Jonathan Gustavsson 97 Djurmo Sifferbo I 308 14 Mattias Rettig 97 Tyresö FK 306 15 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 302 16 Adam Isaksson 97 Österhaninge IF 298 17 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 296 18 Sami Bassus 97 Huddinge AIS 295 19 Markus Jacobsen 97 SoIK Hellas 291 20 Tim Möller 97 Hammarby IF 287 284,276 21 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 287 284, x 22 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 284 23 William Jörding 97 IF Linnéa 281 24 Gustav Jouchims 97 Danderyds SK 280 25 David Isaksson 97 Österhaninge IF 275 26 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 271 27 Esbjörn Proos 97 Turebergs FK 270 28 Fredrik Lundqvist 97 Huddinge AIS 260 29 Isak Söderström 97 Tyresö FK 235 30 Johannes Agestam 97 Bromma IF 218 31 Daniel Andersson 97 Hässelby SK Ej start
P9
KULA 2,0 KG 2006-04-02 1 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 681 2 Albin Johansson 97 Högbo GIF 673 3 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 613 4 Sami Bassus 97 Huddinge AIS 596 5 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 595 6 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 590 7 Peter Heen 97 Huddinge AIS 576 8 Jonathan Gustavsson 97 Djurmo Sifferbo I 544 9 Henrik Thunander 97 Bromma IF 529 10 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 528 11 Gustav Jouchims 97 Danderyds SK 514 12 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 510 13 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 488 14 Adam Isaksson 97 Österhaninge IF 469 15 Kevin Salomonsson 97 Tyresö FK 458 16 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 455 17 Albin Kjellberg 97 Hässelby SK 442 18 Fredrik Lundqvist 97 Huddinge AIS 418 19 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 396 20 Tim Möller 97 Hammarby IF 389 21 Johannes Agestam 97 Bromma IF 326 22 Mattias Rettig 97 Tyresö FK 306 23 Isak Söderström 97 Tyresö FK 253 David Isaksson 97 Österhaninge IF Ej res.
P8
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-01 1 Lowe Råsberg 98 Bromma IF 10.34 AF 2 Sebastian Rustas 98 Tyresö FK 10.53 AF 3 Ludwig Andersson 98 Tyresö FK 10.98 AF 4 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 11.07 AF 5 Oscar Jonsson 98 Huddinge AIS 11.43 AF 6 Ludvig Kitzberger 98 Huddinge AIS 12.36 BF FÖRSÖK 2 2006-04-01 1 Filip Lindgren 98 Hässelby SK 10.86 AF 2 Fredrik Khilbom 98 Huddinge AIS 11.48 AF 3 Oscar Sherlock 98 Väsby IK 11.59 BF 4 Edvin Nyreström Andersso 98 Sundbybergs IK 12.33 BF 5 Gustav Hedström 98 Huddinge AIS 12.56 BF 6 Ludvig Rydén 98 Hanvikens SK 13.15 7 Filip Ringh 98 Hanvikens SK 13.51 FÖRSÖK 3 2006-04-01 1 Fredrik Hansell 98 Tyresö FK 11.36 AF 2 Oskar Markusson 98 Huddinge AIS 11.84 BF 3 Robin Åhlin 98 IFK Stockholm 11.92 BF 4 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 12.20 BF 5 Jesper Nyman 98 Hanvikens SK 12.36 BF 6 Anton Dacke 98 Huddinge AIS 12.66 B-FINAL 1 2006-04-01 1 Oscar Sherlock 98 Väsby IK 11.47 2 Robin Åhlin 98 IFK Stockholm 11.61 3 Oskar Markusson 98 Huddinge AIS 11.76 4 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 12.09 5 Edvin Nyreström Andersso 98 Sundbybergs IK 12.12 6 Gustav Hedström 98 Huddinge AIS 12.26 7 Jesper Nyman 98 Hanvikens SK 12.36 8 Ludvig Kitzberger 98 Huddinge AIS 12.98 A-FINAL 1 2006-04-01 1 Lowe Råsberg 98 Bromma IF 10.31 2 Sebastian Rustas 98 Tyresö FK 10.66 3 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 10.78 4 Filip Lindgren 98 Hässelby SK 10.96 5 Ludwig Andersson 98 Tyresö FK 10.99 6 Fredrik Hansell 98 Tyresö FK 11.21 7 Oscar Jonsson 98 Huddinge AIS 11.43 8 Fredrik Khilbom 98 Huddinge AIS 14.66
P8
LÄNGDHOPP 2006-04-01 1 Lowe Råsberg 98 Bromma IF 329 2 Sebastian Rustas 98 Tyresö FK 325 3 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 295 4 Filip Lindgren 98 Hässelby SK 279 5 Fredrik Khilbom 98 Huddinge AIS 277 6 Oscar Sherlock 98 Väsby IK 273 270, 270 7 Fredrik Hansell 98 Tyresö FK 273 270, 264 8 Robin Åhlin 98 IFK Stockholm 266 9 Ludwig Andersson 98 Tyresö FK 265 10 Oscar Jonsson 98 Huddinge AIS 260 11 Ludvig Rydén 98 Hanvikens SK 254 12 Edvin Nyreström Andersso 98 Sundbybergs IK 250 13 Jesper Nyman 98 Hanvikens SK 249 14 Oskar Markusson 98 Huddinge AIS 247 15 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 227 16 Ludvig Kitzberger 98 Huddinge AIS 224 17 Filip Ringh 98 Hanvikens SK 210 18 Anton Dacke 98 Huddinge AIS 209 19 Gustav Hedström 98 Huddinge AIS 189
F14
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-02 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.17 AF 2 Matilda Lindholm 92 Täby IS 8.56 AF 3 Carolina Larsén 92 Solna FK 8.70 AF 4 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 8.82 BF 5 Tove Bengtsson-Bok 92 Hässelby SK 9.03 BF 6 Jennie Wahlström 92 IF Linden 9.49 BF FÖRSÖK 2 2006-04-02 1 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 8.17 AF 2 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.35 AF 3 Beatrice Kollin 92 Täby IS 8.98 BF 4 Elin Chevalier 92 Bromma IF 9.27 BF 5 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 9.41 BF 6 Julia Willgård 92 IF Linden 9.84 7 Felicia Lubira Bagenda 92 Huddinge AIS 9.90 FÖRSÖK 3 2006-04-02 1 Anna Bergström 92 Bromma IF 8.24 AF 2 Amelie Teiko 92 IF Linden 8.29 AF 3 Katarina Barklund 92 Spårvägens FK 8.71 AF 4 Frida Lindström 92 Tyresö FK 9.04 BF 5 Sofie Hietala 92 Hanvikens SK 9.36 BF 6 Sandra Lundqvist 92 IF Linden 9.95 B-FINAL 1 2006-04-02 1 Beatrice Kollin 92 Täby IS 8.83 2 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 8.88 3 Frida Lindström 92 Tyresö FK 9.09 4 Elin Chevalier 92 Bromma IF 9.29 5 Sofie Hietala 92 Hanvikens SK 9.29 6 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 9.39 7 Jennie Wahlström 92 IF Linden 9.62 Tove Bengtsson-Bok 92 Hässelby SK Ej start A-FINAL 1 2006-04-02 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.06 2 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 8.16 3 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.18 4 Anna Bergström 92 Bromma IF 8.22 5 Amelie Teiko 92 IF Linden 8.40 6 Matilda Lindholm 92 Täby IS 8.66 7 Carolina Larsén 92 Solna FK 8.73 8 Katarina Barklund 92 Spårvägens FK 8.77
F14
800 M FINAL 2006-04-01 1 Jennifer Asp 92 Söderköpings FIK 2.40.65 2 Elin Chevalier 92 Bromma IF 3.03.89 3 Amanda von Ahn 92 Värmdö IF 3.05.96
F14
HÖJDHOPP 2006-04-02 1 Sandra Larsson 91 Nynäshamns FIK 149 UTOM TÄVLAN 2 Amelie Teiko 92 IF Linden 149 3 Malin Emilsson 92 Rånäs 4 H 142 4= Beatrice Kollin 92 Täby IS 137 4= Anna Greilert 92 Ösmo GIF FK 137 6 Sofie Hietala 92 Hanvikens SK 137 7 Linda Sundqvist 92 Solna FK 132 8 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 127 9 Angelica Rörnros 92 Spårvägens FK 117 10 Felicia Lubira Bagenda 92 Huddinge AIS 112
F14
TRESTEG 2006-04-02 1 Jasmin Sabir 92 Hammarby IF 983 2 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 915 3 Beatrice Kollin 92 Täby IS 889 Amelie Teiko 92 IF Linden Ej start
F14
KULA 3,0 KG 2006-04-01 1 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 1166 2 Linnea Rosenberg 92 Huddinge AIS 1023 3 Heidi Schmidt 93 Täby IS 837 4 Therese Ögren 92 Tyresö FK 687 5 Elin Chevalier 92 Bromma IF 576
F13
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-02 1 Sara Österberg 93 Hammarby IF 8.48 AF 2 Amanda Murua 93 Hässelby SK 8.80 BF 3 Charlotte Skogström 93 Täby IS 8.96 4 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 9.20 5 Johanna Ewertz 93 Hammarby IF 9.26 6 Valérie Paraniak 93 Spårvägens FK 9.69 7 Agnes Andersson 93 Huddinge AIS 9.78 8 Karin Mattsson 93 Turebergs FK 10.35 FÖRSÖK 2 2006-04-02 1 Anna Hildingsson 93 Lerum FI 8.55 AF 2 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 8.66 AF 3 Frida Hogstrand 93 Turebergs FK 8.85 BF 4 Matilda Fyrö 93 Solna FK 9.06 5 Sophie Lagergren 93 Fredrikshofs FIF 9.40 6 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 9.44 7 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 9.55 8 Amelia Lindroth Henrikss 93 Spårvägens FK 9.60 FÖRSÖK 3 2006-04-02 1 Anna Kårling Khan 93 Hammarby IF 8.62 AF 2 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 8.66 AF 3 Emma Norell 93 Enköpings AIF 8.74 BF 4 Erica Salonius 93 SoIK Hellas 9.03 5 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 9.11 6 Ebba Tegensjö 93 Turebergs FK 9.31 7 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 9.42 8 Linnéa Wahlstedt 93 Österhaninge IF 9.49 FÖRSÖK 4 2006-04-02 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 8.66 AF 2 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 8.70 BF 3 Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF 8.91 BF 4 Johanna Karlsson 93 Turebergs FK 9.27 5 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 9.28 6 Alicia Höglund 93 SoIK Hellas 9.34 7 Rebecca Waernulf 93 Åkersberga SK 9.76 8 Emma Westin Wallinder 93 Fredrikshofs FIF 10.65 FÖRSÖK 5 2006-04-02 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.57 AF 2 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 8.72 BF 3 Hanna Lindström 93 Hässelby SK 9.02 4 Matilda Almelöv 93 SoIK Hellas 9.45 5 Zoe Brown 93 Hässelby SK 9.46 6 Sara Tahar Aissa 93 IF Linden 9.50 7 Evelina Gille 93 Hammarby IF 9.71 8 Carolina Westtorp 93 Fredrikshofs FIF 10.48 FÖRSÖK 6 2006-04-02 1 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 8.64 AF 2 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 8.68 BF 3 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 8.76 BF 4 Therese Almgren 93 Turebergs FK 9.11 5 Beatrice Isvén 93 SoIK Hellas 9.22 6 Josefin Edwall 93 Bromma IF 9.32 7 Amanda Moquist 93 Turebergs FK 9.58 8 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 9.59 B-FINAL 2006-04-02 1 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 8.65 2 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 8.67 3 Amanda Murua 93 Hässelby SK 8.71 4 Emma Norell 93 Enköpings AIF 8.81 5 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 8.85 6 Frida Hogstrand 93 Turebergs FK 8.85 7 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 8.91 Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF Ej start A-FINAL 1 2006-04-02 1 Sara Österberg 93 Hammarby IF 8.45 2 Anna Hildingsson 93 Lerum FI 8.48 3 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.54 4 Anna Kårling Khan 93 Hammarby IF 8.58 5 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 8.62 6 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 8.73 7 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 8.76 8 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 8.77
F13
800 M FINAL 1 2006-04-01 1 Emma Ehrlin 93 Ärla IF 2.37.88 4 2 Sara Munter 93 Mälarö SOK 2.40.71 8 3 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 2.45.98 10 4 Carolina Cordero 93 Huddinge AIS 2.52.00 13 5 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 2.54.19 14 6 Elin Jonsson Dahl 93 Mälarö SOK 2.54.28 15 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK Ej start FINAL 2 2006-04-01 1 Jenny Håland 93 IFK Tumba 2.29.86 1 2 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 2.30.63 2 3 Charlotte Skogström 93 Täby IS 2.37.55 3 4 Petra Andersson 93 IF Linnéa 2.37.98 5 5 Mikaela Jerresand 93 Täby IS 2.38.61 6 6 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 2.39.36 7 7 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 2.45.69 9 8 Malin Östman 93 Värmdö IF 2.48.10 11 9 Sofi Stahring 93 Östhammar FI 2.51.68 12 10 Eleonor Lundbladh 93 Österhaninge IF 3.01.93 16
F13
HÖJDHOPP 2006-04-02 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 145 2 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 142 3 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 142 4 Amanda Murua 93 Hässelby SK 139 5 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 136 6 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 133 7 Emma Norell 93 Enköpings AIF 133 8 Charlotte Skogström 93 Täby IS 133 9 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 128 10 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 128 11 Malin Östman 93 Värmdö IF 128 12= Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 118 12= Linnea Engholm 93 Värmdö IF 118 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas Ej start Hanna Lindström 93 Hässelby SK Ej start Jessica Östlund 93 Hässelby SK Ej res. Rebecca Slotte 93 Ösmo GIF FK Ej start
F13
STAVHOPP 2006-04-01 1 Teresia Tollstern Landin 93 KFUM Örebro 220
F13
LÄNGDHOPP 2006-04-02 1 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 501 2 Emma Norell 93 Enköpings AIF 474 474 3 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 474 468 4 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 472 5 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 469 6 Amanda Murua 93 Hässelby SK 468 7 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 466 464 8 Anna Hildingsson 93 Lerum FI 466 450 9 Charlotte Skogström 93 Täby IS 457 10 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 454 11 Erica Salonius 93 SoIK Hellas 450 12 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 447 13 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 444 14 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 440 15 Anna Kårling Khan 93 Hammarby IF 435 16 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 433 17 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 429 18 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 423 19 Elin Rapp Stiberg 93 Huddinge AIS 410 20 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 407 21 Hanna Lindström 93 Hässelby SK 406 405 22 Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF 406 391 23 Frida Hogstrand 93 Turebergs FK 404 24 Valérie Paraniak 93 Spårvägens FK 397 25 Louvisa Ingemanson 93 IF Linnéa 393 389 26 Beatrice Isvén 93 SoIK Hellas 393 380 27 Josefin Edwall 93 Bromma IF 390 28 Sanna Ekegren 93 Huddinge AIS 387 29 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 385 383 30 Matilda Nilsson 93 Turebergs FK 385 371 31 Sophie Lagergren 93 Fredrikshofs FIF 384 376 32 Rebecca Waernulf 93 Åkersberga SK 384 361 33 Alicia Höglund 93 SoIK Hellas 383 34 Matilda Almelöv 93 SoIK Hellas 380 377 35 Johanna Karlsson 93 Turebergs FK 380 376 36 Amelia Lindroth Henrikss 93 Spårvägens FK 379 37 Linnéa Wahlstedt 93 Österhaninge IF 377 373 38 Zoe Brown 93 Hässelby SK 377 372 39 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 373 40 Mathilda Lindmanrk 93 IF Linnéa 368 41 Evelina Gille 93 Hammarby IF 367 42 Agnes Andersson 93 Huddinge AIS 360 43 Julia Berglund 93 IF Linnéa 357 44 Lovisa Jakobsson 93 Turebergs FK 355 45 Lovisa Andersson 93 Fredrikshofs FIF 341 46 Nicole Broberg 93 SoIK Hellas 339 332 47 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 339 - 48 Carolina Westtorp 93 Fredrikshofs FIF 325
F13
TRESTEG 2006-04-01 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 1029 2 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 1021 3 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 1017 4 Charlotte Skogström 93 Täby IS 985 5 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 983 6 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 956 7 Anna Hildingsson 93 Lerum FI 949 8 Emma Ehrlin 93 Ärla IF 945 9 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 920 10 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 875 11 Erika Hedberg 93 IF Linnéa 852 12 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 846
F13
KULA 2,0 KG 2006-04-01 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 1032 2 Amanda Murua 93 Hässelby SK 1028 3 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 1006 4 Heidi Schmidt 93 Täby IS 985 5 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 980 6 Rebecca Slotte 93 Ösmo GIF FK 973 7 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 946 8 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 875 9 Sofi Stahring 93 Östhammar FI 862 10 Karin Mattsson 93 Turebergs FK 811 11 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 806 12 Johanna Ewertz 93 Hammarby IF 794
F12
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-02 1 Cecilia Frölund 94 Bromma IF 8.92 AF 2 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 9.21 AF 3 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 9.24 AF 4 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 9.25 AF 5 Josefine Prim 94 IF Linden 9.27 BF 6 Emma Forss 94 Hammarby IF 9.76 7 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 9.81 8 Sanna Törnqvist 94 Hanvikens SK 9.82 FÖRSÖK 2 2006-04-02 1 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 8.83 AF 2 Amelie Möller 94 Hammarby IF 9.35 BF 3 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 9.39 BF 4 Stina Åberg 94 Hammarby IF 9.82 5 Sofia Zillén 94 SoIK Hellas 9.85 6 Jenny Karlsson 94 Tyresö FK 9.99 7 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK 10.48 FÖRSÖK 3 2006-04-02 1 Erika Wide 94 Bromma IF 9.48 BF 2 Therese Lundberg 94 IF Linden 9.49 BF 3 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 9.52 ,516 4 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 9.55 5 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 9.63 6 Emma Axelsson 94 Fredrikshofs FIF 9.99 7 Johanna Dannqvist 94 Hässelby SK 10.16 8 Fatima El Qortobi 94 Duvbo IK 10.44 FÖRSÖK 4 2006-04-02 1 Felicia Lundqvist 94 Spårvägens FK 9.05 AF 2 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 9.52 BF ,513 3 Viktoria Cadenius 94 Turebergs FK 9.83 4 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 10.39 5 Therése Hydén 94 Mälarö SOK 10.60 6 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 10.78 7 Carolin Wallin 94 Huddinge AIS 10.95 FÖRSÖK 5 2006-04-02 1 Ulrika Sten 94 Täby IS 8.75 AF 2 Olivia Claesson 94 Ösmo GIF FK 9.40 BF 3 Petra Landström 94 Brännans IF 9.60 4 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 9.89 5 Stina Liwing 94 IF Skade 10.22 6 Anna Gustafsson Östman 94 Hässelby SK 10.64 7 Mathilda Roswall Wikströ 94 Åkersberga SK 10.79 FÖRSÖK 6 2006-04-02 1 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 8.94 AF 2 Sofia Othelius 94 Huddinge AIS 9.40 BF 3 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 9.65 4 Felicia Brantfalk 94 IFK Tumba 9.92 5 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 9.93 6 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 10.42 7 Sanna Berg 94 Hässelby SK 11.60 B-FINAL 2006-04-02 1 Josefine Prim 94 IF Linden 9.27 2 Amelie Möller 94 Hammarby IF 9.33 3 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 9.38 4 Therese Lundberg 94 IF Linden 9.42 5 Erika Wide 94 Bromma IF 9.46 6 Olivia Claesson 94 Ösmo GIF FK 9.53 7 Sofia Othelius 94 Huddinge AIS 9.59 8 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 9.60 A-FINAL 2006-04-02 1 Ulrika Sten 94 Täby IS 8.74 2 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 8.79 3 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 8.91 4 Cecilia Frölund 94 Bromma IF 8.97 5 Felicia Lundqvist 94 Spårvägens FK 9.05 6 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 9.19 7 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 9.24 8 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 9.33
F12
800 M FINAL 1 2006-04-02 1 Viktoria Cadenius 94 Turebergs FK 2.55.97 7 2 Olivia Claesson 94 Ösmo GIF FK 2.59.63 12 3 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 3.00.11 13 4 Johanna Dannqvist 94 Hässelby SK 3.15.74 18 5 Carolin Wallin 94 Huddinge AIS 3.38.35 20 Hedda Regefalk 94 Bromma IF Ej start Denise Lekare 94 IF Linden Bröt FINAL 2 2006-04-02 1 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 2.51.25 5 2 Jenny Karlsson 94 Tyresö FK 2.58.00 10 3 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 3.03.21 14 4 Stina Åberg 94 Hammarby IF 3.04.74 15 5 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 3.07.64 16 6 Mathilda Roswall Wikströ 94 Åkersberga SK 3.13.98 17 7 Anna Gustafsson Östman 94 Hässelby SK 3.20.41 19 FINAL 3 2006-04-02 1 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 2.36.71 1 2 Moa Leijon Lind 94 Österhaninge IF 2.47.56 2 3 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 2.48.27 3 4 Cornelia Wiebols 94 Spårvägens FK 2.51.06 4 5 Emma Forss 94 Hammarby IF 2.51.33 6 6 Petra Landström 94 Brännans IF 2.56.01 8 7 Erika Wide 94 Bromma IF 2.56.26 9 8 Stina Liwing 94 IF Skade 2.59.25 11 Amelie Möller 94 Hammarby IF Bröt
F12
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 2006-04-01 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 11.88 4= 2 Sofia Zillén 94 SoIK Hellas 12.50 10 3 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 12.88 16 4 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 13.74 31 5 Linnéa Holmen 94 Hässelby SK 14.29 37 6 Hilda Fransson 94 IF Linden 14.43 38 Camilla Åhman Hassan 94 Spårvägens FK Ej start Hedvig Lindström 94 Hammarby IF Bröt FINAL 2 2006-04-01 1 Louise Arvidsson 94 Stora Skedvi IK S 11.48 2 2 Karolina Hall 94 Hanvikens SK 12.32 8 3 Linda Österberg 94 IFK Tumba 12.56 11 4 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 12.58 12 5 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 12.89 17 6 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 12.97 18 7 Amelie Möller 94 Hammarby IF 13.31 25 8 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 14.71 39 FINAL 3 2006-04-01 1 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 11.46 1 2 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 11.53 3 3 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 11.88 4= 4 Sanna Törnqvist 94 Hanvikens SK 13.18 21 5 Frida Sundberg 94 Danderyds SK 13.65 29 6 Moa Nissar 94 Hässelby SK 13.85 32 7 Stina Liwing 94 IF Skade 13.95 33 8 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 14.24 35 FINAL 4 2006-04-01 1 Linnea Stensils 94 Täby IS 12.01 6 2 Fanny Larsson 94 Österhaninge IF 12.48 9 3 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 12.79 13= 4 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 13.20 22= 5 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 13.63 28 6 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 13.73 30 7 Sofia Linjo 94 Hammarby IF 14.28 36 FINAL 5 2006-04-01 1 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 12.18 7 2 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 12.79 13= 3 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 13.17 20 4 Emma Hugner 94 Turebergs FK 13.20 22= 5 Desirée Sandgren 94 Estuna IF 13.39 26 6 Mia Border 94 Hanvikens SK 13.41 27 7 Erika Wide 94 Bromma IF 14.17 34 FINAL 6 2006-04-01 1 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 12.81 15 2 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 13.11 19 3 Anna Winblad 94 Tyresö FK 13.22 24
F12
HÖJDHOPP 2006-04-01 1 Louise Arvidsson 94 Stora Skedvi IK S 143 2 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 140 3 Marie Ryding 94 IF Linden 137 4 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 134 5= Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 134 5= Ulrika Sten 94 Täby IS 134 7 Mia Border 94 Hanvikens SK 134 8 Fanny Larsson 94 Österhaninge IF 131 9 Linnea Stensils 94 Täby IS 131 10 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 131 11 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 131 12 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 128 13 Frida Sundberg 94 Danderyds SK 128 14= Erika Wide 94 Bromma IF 125 14= Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 125 16 Linda Österberg 94 IFK Tumba 125 17 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 125 18= Desirée Sandgren 94 Estuna IF 125 18= Josefine Andersson 94 Turebergs FK 125 20 Moa Nissar 94 Hässelby SK 122 21 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 122 22= Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 122 22= Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 122 24= Fredrika Agestam 94 Bromma IF 119 24= Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 119 24= Alidah Dahl Rebronja 94 IF Linnéa 119 27 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 119 28 Karolina Hall 94 Hanvikens SK 119 29 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK 119 30= Amanda Sjöberg 94 IF Skade 116 30= Emma Hugner 94 Turebergs FK 116 32= Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 116 32= Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 116 34 Camilla Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 116 35= Anna Winblad 94 Tyresö FK 116 35= Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 116 37= Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 113 37= Stina Liwing 94 IF Skade 113 39 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 113 40 Jenny Karlsson 94 Tyresö FK 113 41 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 113 42 Amelie Möller 94 Hammarby IF 110 43 Anna Gustafsson Östman 94 Hässelby SK 110 44 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 100 Unni Lissmats 94 IF Linden Ej res.
F12
LÄNGDHOPP 2006-04-01 1 Mia Border 94 Hanvikens SK 444 2 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 443 3 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 422 4 Linnea Stensils 94 Täby IS 416 5 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 415 6 Ulrika Sten 94 Täby IS 414 7 Cornelia Bruzelius 94 SoIK Hellas 411 8 Louise Arvidsson 94 Stora Skedvi IK S 410 9 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 404 10 Petra Landström 94 Brännans IF 393 11 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 391 12 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 390 388 13 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 390 381 14 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 387 15 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 385 384 16 Therese Lundberg 94 IF Linden 385 376 17 Desirée Sandgren 94 Estuna IF 384 18 Karolina Hall 94 Hanvikens SK 382 377 19 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 382 356 20 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 378 21 Josefine Prim 94 IF Linden 374 357 22 Sofia Othelius 94 Huddinge AIS 374 352 23 Amanda Linder 94 IF Linden 373 24 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 372 25 Stina Liwing 94 IF Skade 369 26 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 367 27 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 366 358 28 Frida Salomonsson 94 Väsby IK 366 338 29 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 365 363 30 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 365 352 31 Alidah Dahl Rebronja 94 IF Linnéa 365 344 32 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 364 33 Emma Hugner 94 Turebergs FK 360 350 34 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 360 348 35 Erika Wide 94 Bromma IF 358 36 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 356 37 Amelie Möller 94 Hammarby IF 353 349 38 Moa Nissar 94 Hässelby SK 353 335 39 Fanny Larsson 94 Österhaninge IF 353 282 40 Emelie Karlsson 94 Huddinge AIS 350 345 41 Anna Winblad 94 Tyresö FK 350 324 42 Julia Carls 94 Hammarby IF 349 43 Linda Österberg 94 IFK Tumba 348 44 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 346 45 Frida Sundberg 94 Danderyds SK 345 46 Fatima El Qortobi 94 Duvbo IK 344 47 Sofia Linjo 94 Hammarby IF 342 48 Linnéa Holmen 94 Hässelby SK 340 49 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 339 330 50 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 339 328 51 Johanna Dannqvist 94 Hässelby SK 336 52 Jenny Karlsson 94 Tyresö FK 334 53 Anna Gustafsson Östman 94 Hässelby SK 325 54 Camilla Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 323 55 Emma Axelsson 94 Fredrikshofs FIF 315 309 56 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 315 299 57 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK 313 58 Hilda Fransson 94 IF Linden 310 59 Therése Hydén 94 Mälarö SOK 309 60 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 307 61 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 304 296 62 Therese Granath 94 Hammarby IF 304 291 63 Liv Rogenäs 94 Duvbo IK 300 292 64 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 300 290 65 Carolin Wallin 94 Huddinge AIS 293 66 Frida Jakobsson 94 Hammarby IF 291 67 Mathilda Roswall Wikströ 94 Åkersberga SK 275 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS Ej start Stina Starke 94 Täby IS Ej start Rebecca Hemmander 94 Hässelby SK Ej start
F12
KULA 2,0 KG 2006-04-01 1 Linnea Stensils 94 Täby IS 853 2 Mia Border 94 Hanvikens SK 850 3 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 836 4 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 830 5 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 809 6 Marie Ryding 94 IF Linden 792 7 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 777 8 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 756 9 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 745 10 Camilla Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 729 11 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 708 12 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 704 13 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 698 14 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 694 15 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 681 16 Amanda Linder 94 IF Linden 679 17 Therese Lundberg 94 IF Linden 676 18 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 675 19 Linda Österberg 94 IFK Tumba 674 20 Louise Arvidsson 94 Stora Skedvi IK S 669 21 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 667 22 Louise Askling 94 Huddinge AIS 650 23 Julia Carls 94 Hammarby IF 649 24 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 628 25 Sofia Linjo 94 Hammarby IF 626 620 26 Emelie Karlsson 94 Huddinge AIS 626 592 27 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 616 28 Moa Nissar 94 Hässelby SK 615 29 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 609 30 Emma Hugner 94 Turebergs FK 604 31 Frida Sundberg 94 Danderyds SK 595 32 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 591 572 33 Johanna Dannqvist 94 Hässelby SK 591 569 34 Desirée Sandgren 94 Estuna IF 591 540 35 Linnéa Holmen 94 Hässelby SK 583 36 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK 575 37 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 559 38 Anna Winblad 94 Tyresö FK 550 39 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 548 40 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 540 41 Fanny Larsson 94 Österhaninge IF 520 42 Carolin Wallin 94 Huddinge AIS 519 43 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 513 44 Sanna Berg 94 Hässelby SK 488 45 Anna Gustafsson Östman 94 Hässelby SK 452 46 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 428 47 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 426 48 Erika Wide 94 Bromma IF 411 49 Frida Jakobsson 94 Hammarby IF 408 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS Ej start Stina Liwing 94 IF Skade Ej res. Sanna Törnqvist 94 Hanvikens SK Ej start Rebecca Hemmander 94 Hässelby SK Ej start Jonna Steensma 94 IF Linden Ej start
F12
FYRKAMP 2006-04-01 1 Louise Arvidsson 94 Stora Skedvi IK S 2881 2 Linnea Stensils 94 Täby IS 2865 IDF 1 3 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 2794 IDF 2 4 Mia Border 94 Hanvikens SK 2778 IDF 3 5 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 2707 6 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 2582 7 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 2469 8 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 2375 9 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 2308 10 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 2300 11 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 2293 12 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 2288 13 Linda Österberg 94 IFK Tumba 2267 14 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 2257 15 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 2190 16 Fanny Larsson 94 Österhaninge IF 2175 17 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 2171 18 Desirée Sandgren 94 Estuna IF 2170 19 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 2117 20 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 2110 21 Frida Sundberg 94 Danderyds SK 2033 22 Emma Hugner 94 Turebergs FK 2020 23 Moa Nissar 94 Hässelby SK 1986 24 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 1923 25 Anna Winblad 94 Tyresö FK 1913 26 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 1809 27 Erika Wide 94 Bromma IF 1708 28 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 1562 29 Stina Liwing 94 IF Skade 1478 30 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 1397 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS Bröt
F11
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-02 1 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 9.02 AF 2 Linn Persson 95 Hässelby SK 9.50 BF 3 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 9.88 4 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 9.98 5 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 10.07 6 Fanny Östlund 95 Tyresö FK 10.23 7 Johanna Mickelsson 95 IFK Södertälje 11.49 FÖRSÖK 2 2006-04-02 1 Sofia Linde 95 Täby IS 9.10 AF 2 Helena Ståhle 95 Nynäshamns FIK 9.28 AF 3 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 9.63 4 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 9.64 5 Maja Mattsson 95 Turebergs FK 9.83 6 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 9.92 7 Anna Lagerlöf 95 IFK Lidingö 10.18 FÖRSÖK 3 2006-04-02 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.36 AF 2 Sophie Jakobsson 95 Danderyds SK 9.56 BF 3 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 9.68 4 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 9.71 5 Elin Saglind 95 IF Linden 9.92 6 Elin Kornsäter 95 Österhaninge IF 11.22 7 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 11.54 FÖRSÖK 4 2006-04-02 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.10 AF 2 Meron Tekle 95 Väsby IK 9.45 BF 3 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 9.70 4 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 9.89 5 Karolina Jivebäck 95 Boo IF 10.12 6 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK 10.24 7 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 10.66 FÖRSÖK 5 2006-04-02 1 Grace Mtatfikolo 95 Huddinge AIS 9.12 AF 2 Maria Alin 95 IF Linden 9.44 BF 3 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 9.49 BF 4 Emma Axelsson 95 IFK Lidingö 9.61 BF 5 Natalie Lörke 95 Österhaninge IF 10.53 6 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 10.70 Lovisa Danelius 95 Hässelby SK Ej start FÖRSÖK 6 2006-04-02 1 Emma Schagerström 95 KFUM Örebro 9.00 AF 2 Sara Qvarfordt 95 Österhaninge IF 9.97 3 Alina Askild 95 Huddinge AIS 10.19 4 Matilda Tapper 95 Väsby IK 10.23 5 Emma Larsson 95 Tyresö FK 10.80 6 Hedvig Spångmark 95 Tyresö FK 10.93 7 Lovisa Westlund 95 Hässelby SK 10.96 FÖRSÖK 7 2006-04-02 1 Malin Skogström 95 Täby IS 9.57 BF 2 Tove Helminen 95 Mälarhöjdens IK 9.75 3 Rebecca Malmqvist 95 Mälarö SOK 9.84 4 Hanna Lejeby 95 Turebergs FK 9.92 5 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 10.31 6 Emma Juberg 95 Huddinge AIS 11.08 Linda Skantze 95 IFK Lidingö Ej start FÖRSÖK 8 2006-04-02 1 Mimmi Nordberg 95 Mälarö SOK 9.35 AF 2 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 9.62 BF 3 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 10.10 4 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 10.10 5 Hanna Wannerström 95 Hässelby SK 10.38 6 Linn Berg 95 Österhaninge IF 10.41 B-FINAL 1 2006-04-02 1 Maria Alin 95 IF Linden 9.53 2 Linn Persson 95 Hässelby SK 9.62 3 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 9.66 4 Emma Axelsson 95 IFK Lidingö 9.70 5 Sophie Jakobsson 95 Danderyds SK 9.70 6 Malin Skogström 95 Täby IS 9.73 7 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 9.75 8 Meron Tekle 95 Väsby IK 9.88 A-FINAL 1 2006-04-02 1 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 8.97 2 Emma Schagerström 95 KFUM Örebro 9.07 3 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.08 4 Sofia Linde 95 Täby IS 9.10 5 Grace Mtatfikolo 95 Huddinge AIS 9.20 6 Mimmi Nordberg 95 Mälarö SOK 9.26 7 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.30 8 Helena Ståhle 95 Nynäshamns FIK 9.40
F11
800 M FINAL 1 2006-04-01 1 Sandra Kronberg 95 Huddinge AIS 2.55.79 8 2 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 3.12.55 13 3 Kayleigh Dymock 95 IF Linden 3.23.15 18 Matilda Eklöf 95 Visby IF Gute FI Ej start Lovisa Westlund 95 Hässelby SK Ej start Hanna Wannerström 95 Hässelby SK Diskv. F.4.2.8 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK Ej start Lovisa Danelius 95 Hässelby SK Ej start FINAL 2 2006-04-01 1 Emma Axelsson 95 IFK Lidingö 3.02.07 10 2 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 3.05.56 11 3 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 3.13.69 14 4 Emma Darby 95 IFK Märsta 3.17.11 15 5 Emelie Nordqvist 95 Täby IS 3.17.45 16 6 Alicia Berg 96 Hässelby SK 3.19.94 17 7 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 3.23.39 19 8 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 3.23.47 20 FINAL 3 2006-04-01 1 Marie Carlsson 95 Väsby IK 2.41.75 1 2 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 2.46.46 2 3 Anna Allert 95 Hammarby IF 2.48.19 3 4 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 2.50.62 4 5 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 2.50.63 5 6 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 2.54.60 6 7 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 2.55.57 7 8 Felicia Young 95 Solna FK 3.00.65 9 9 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 3.09.38 12
F11
HÖJDHOPP 2006-04-01 1 Marie Carlsson 95 Väsby IK 131 2 Malin Skogström 95 Täby IS 131 3 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 128 4 Sofia Linde 95 Täby IS 128 5 Linnea Hübsch 95 Mälarhöjdens IK 125 6 Helena Ståhle 95 Nynäshamns FIK 125 7 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 119 8 Matilda Eklöf 95 Visby IF Gute FI 119 9= Freja Avebäck 95 Hammarby IF 119 9= Julia Holknekt 95 Hammarby IF 119 11 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 116 12 Mimmi Nilsson 95 Huddinge AIS 116 13 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 116 14 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 113 15 Emma Axelsson 95 IFK Lidingö 113 16 Emma Darby 95 IFK Märsta 113 17 Julia Hagen 95 Hässelby SK 110 18 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 110 19= Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 105 19= Emma Larsson 95 Tyresö FK 105 19= Sara Qvarfordt 95 Österhaninge IF 105 22 Elin Lindqvist 95 Huddinge AIS 105 23 Johanna Mickelsson 95 IFK Södertälje 105 24= Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 105 24= Lovisa Westlund 95 Hässelby SK 105 24= Anna Lagerlöf 95 IFK Lidingö 105 27 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 100 28= Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 100 28= Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 100 30 Sofia Grönberg 95 Huddinge AIS 90 Lovisa Danelius 95 Hässelby SK Ej start
F11
LÄNGDHOPP 2006-04-02 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 426 2 Sofia Linde 95 Täby IS 421 3 Malin Skogström 95 Täby IS 410 4 Emma Schagerström 95 KFUM Örebro 395 5 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 392 6 Helena Ståhle 95 Nynäshamns FIK 391 7 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 389 8 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 387 9 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 382 10 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 379 11 Emma Axelsson 95 IFK Lidingö 378 12 Sophie Jakobsson 95 Danderyds SK 373 13 Inez Mannerstedt 95 Sundbybergs IK 367 366 14 Maria Alin 95 IF Linden 367 363 15 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 367 362 16 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 364 17 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 362 18 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 360 19 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 357 20 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 356 21 Maja Mattsson 95 Turebergs FK 354 22 Mimmi Nordberg 95 Mälarö SOK 351 23 Sara Qvarfordt 95 Österhaninge IF 350 349 24 Grace Mtatfikolo 95 Huddinge AIS 350 348 25 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 350 347 26 Hanna Lejeby 95 Turebergs FK 347 27 Rebecca Malmqvist 95 Mälarö SOK 343 28 Linn Persson 95 Hässelby SK 341 29 Karolina Jivebäck 95 Boo IF 339 30 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 335 31 Alina Askild 95 Huddinge AIS 331 32 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 330 33 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 326 34 Emma Larsson 95 Tyresö FK 325 316 35 Elin Lindqvist 95 Huddinge AIS 325 303 36 Elin Saglind 95 IF Linden 320 37 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 318 315 38 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK 318 282 39 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 316 40 Matilda Tapper 95 Väsby IK 312 41 Olivia Karlsson 95 IF Linden 310 309 42 Natalie Lörke 95 Österhaninge IF 310 295 43 Johanna Mickelsson 95 IFK Södertälje 289 44 Emma Juberg 95 Huddinge AIS 288 45 Hanna Wannerström 95 Hässelby SK 282 46 Linn Berg 95 Österhaninge IF 279 47 Lovisa Westlund 95 Hässelby SK 270 48 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 260 49 Elin Kornsäter 95 Österhaninge IF 255 Freja Grimhag 95 Huddinge AIS Ej start Anna Lagerlöf 95 IFK Lidingö Ej start Linda Skantze 95 IFK Lidingö Ej start Lovisa Danelius 95 Hässelby SK Ej start
F11
KULA 2,0 KG 2006-04-01 1 Sofia Linde 95 Täby IS 958 2 Helena Ståhle 95 Nynäshamns FIK 940 3 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 738 4 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 693 5 Grace Mtatfikolo 95 Huddinge AIS 674 6 Mimmi Nilsson 95 Huddinge AIS 672 7 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 660 8 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 648 9 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 644 10 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 639 11 Emma Darby 95 IFK Märsta 624 12 Emma Juberg 95 Huddinge AIS 617 13 Julia Holknekt 95 Hammarby IF 611 14 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 610 15 Melina Fredriksson 95 IF Linden 608 16 Inez Mannerstedt 95 Sundbybergs IK 605 17 Alina Askild 95 Huddinge AIS 600 18 Matilda Eklöf 95 Visby IF Gute FI 599 19 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 594 20 Maria Alin 95 IF Linden 583 21 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 570 22 Sofia Pettersson 95 Hässelby SK 560 23 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 558 24 Emma Axelsson 95 IFK Lidingö 553 25 Lovisa Westlund 95 Hässelby SK 531 26 Julia Hagen 95 Hässelby SK 525 27 Elin Kornsäter 95 Österhaninge IF 522 28 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 518 499 29 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 518 496 30 Emma Larsson 95 Tyresö FK 507 31 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 492 32 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 460 33 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 446 34 Hanna Wannerström 95 Hässelby SK 433 35 Sara Qvarfordt 95 Österhaninge IF 419 36 Sofia Grönberg 95 Huddinge AIS 327 Lovisa Danelius 95 Hässelby SK Ej start
F10
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-01 1 Sofia Lindfors 96 Boo IF 9.68 AF 2 Emma Piri 96 Huddinge AIS 9.79 BF 3 Hedda Lundmark 96 Ingarö IF 10.03 BF 4 Elin Fredriksson 96 Nynäshamns FIK 10.62 5 Hanna Borg 96 Ingarö IF 10.68 6 Julia Holmen 96 Hässelby SK 10.95 7 My Axelsson 96 Huddinge AIS 11.29 FÖRSÖK 2 2006-04-01 1 Hedvig Wolf 96 Danderyds SK 9.87 BF 2 Felicia Molnar 96 Hässelby SK 9.99 BF 3 Vendela Roswall Wikström 96 Åkersberga SK 10.29 4 Alicia Berg 96 Hässelby SK 10.74 5 Linn Wessman 96 Hässelby SK 10.84 6 Norea Björkman 96 Mälarhöjdens IK 10.91 7 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 11.10 FÖRSÖK 3 2006-04-01 1 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.46 AF 2 Jessica Brammer 96 Turebergs FK 9.48 AF 3 Mikaela Johansson 96 Mälarhöjdens IK 10.39 4 Sara Pernbrink 96 Nynäshamns FIK 10.56 5 Elin Lindström 96 Åkersberga SK 10.73 6 Pauline Emilsson 96 Mälarhöjdens IK 10.77 7 Vendela Widahl 96 Turebergs FK 10.79 FÖRSÖK 4 2006-04-01 1 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 10.00 BF 2 Ruth Tekle 96 Väsby IK 10.02 BF 3 Agnes Jansson 96 Upsala IF 10.73 4 Joanna Metso 96 Åkersberga SK 10.95 5 Mathilda Ringh 96 Hanvikens SK 11.61 6 Bezawit Tsegai 96 Huddinge AIS 11.87 7 Linn Blomqvist 96 Duvbo IK 12.56 FÖRSÖK 5 2006-04-01 1 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.64 AF 2 Amanda Engdal 96 Mälarhöjdens IK 10.21 3 Susan Dahlbeck 96 Turebergs FK 10.21 4 Ylva Engdahl 96 Danderyds SK 10.27 5 Cecilia Danell 96 Tyresö FK 10.64 6 Martina Dannberg 96 SoIK Hellas 11.04 7 Ronja Haglund 96 Huddinge AIS 11.61 FÖRSÖK 6 2006-04-01 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 9.22 AF 2 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 9.33 AF 3 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 9.42 AF 4 Agnes Moberg 96 Tyresö FK 9.95 BF 5 Lisa Söderlund 96 Upsala IF 10.20 6 Sara Thor 96 Huddinge AIS 10.90 7 Sofia Frohm 96 Boo IF 11.03 FÖRSÖK 7 2006-04-01 1 Michaela Nitz 96 IFK Märsta 9.71 AF 2 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF 10.06 BF 3 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 10.35 4 Alice Skjöld 96 Mälarhöjdens IK 10.46 5 Sofia Sandström 96 Turebergs FK 10.53 6 Evelina Berg 97 Bromma IF 11.04 7 Ellen Petersson 96 Turebergs FK 11.24 B-FINAL 1 2006-04-01 1 Agnes Moberg 96 Tyresö FK 9.83 2 Emma Piri 96 Huddinge AIS 9.85 3 Hedvig Wolf 96 Danderyds SK 9.85 4 Ruth Tekle 96 Väsby IK 9.98 5 Felicia Molnar 96 Hässelby SK 10.11 6 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF 10.19 7 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 10.23 Hedda Lundmark 96 Ingarö IF Ej start A-FINAL 1 2006-04-01 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 9.39 2 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 9.45 3 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.47 4 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.51 5 Jessica Brammer 96 Turebergs FK 9.52 6 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 9.65 7 Michaela Nitz 96 IFK Märsta 9.74 8 Sofia Lindfors 96 Boo IF 9.77
F10
800 M FINAL 1 2006-04-02 1 Sofia Maiorana 96 IFK Tumba 3.01.64 2 2 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF 3.04.49 3 3 Sofia Frohm 96 Boo IF 3.04.90 5 4 Elin Lindström 96 Åkersberga SK 3.19.29 8 5 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 3.20.86 10 6 Mathilda Gunnarsson 96 Tyresö FK 3.27.07 12 Linnéa Holmstedt 96 Nyköpings BIS Ej start FINAL 2 2006-04-02 1 Michaela Nitz 96 IFK Märsta 2.59.31 1 2 Jessica Brammer 96 Turebergs FK 3.04.87 4 3 Vendela Roswall Wikström 96 Åkersberga SK 3.17.22 6 4 Vanessa Oskarsson 96 Sundbybergs IK 3.18.15 7 5 Alida Walfridsson 96 Tyresö FK 3.20.04 9 6 Mathilda Ringh 96 Hanvikens SK 3.23.62 11
F10
HÖJDHOPP 2006-04-02 1 Ylva Engdahl 96 Danderyds SK 119 2 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 116 3 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 113 4 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 113 5 Sara Thor 96 Huddinge AIS 108 6= Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 103 6= Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 103 8 Vendela Roswall Wikström 96 Åkersberga SK 103 9= Alma Pihlblad 96 Högbo GIF 103 9= Sofia Sandström 96 Turebergs FK 103 9= Mathilda Gunnarsson 96 Tyresö FK 103 12= Linnéa Holmstedt 96 Nyköpings BIS 103 12= Alida Walfridsson 96 Tyresö FK 103 14= Sofia Frohm 96 Boo IF 103 14= Hedvig Wolf 96 Danderyds SK 103 16 Andrea Olsson 96 Hässelby SK 103 17= Amanda Ledell 96 Huddinge AIS 98 17= Sofia Maiorana 96 IFK Tumba 98 19 Jessica Brammer 96 Turebergs FK 93 20 Elin Lindström 96 Åkersberga SK 93 21= Viktoria Orsén 96 Huddinge AIS 83 21= Isabelle Grimborg 96 IF Linden 83 23 Hanna Mårtensson 96 Hässelby SK 83 Helen Afeworki 96 Hässelby SK Ej res. Isabella Carlbom 96 Åkersberga SK Ej start Joanna Metso 96 Åkersberga SK Ej start
F10
LÄNGDHOPP 2006-04-01 1 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 389 2 Sofia Lindfors 96 Boo IF 381 3 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 378 4 Michaela Nitz 96 IFK Märsta 371 5 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 361 6 Emma Piri 96 Huddinge AIS 354 353 7 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 354 350 8 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 351 9 Hedvig Wolf 96 Danderyds SK 350 10 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF 346 345 11 Jessica Brammer 96 Turebergs FK 346 340 12 Sara Pernbrink 96 Nynäshamns FIK 344 13 Sofia Sandström 96 Turebergs FK 337 14 Elin Fredriksson 96 Nynäshamns FIK 328 15 Felicia Molnar 96 Hässelby SK 325 16 Mikaela Johansson 96 Mälarhöjdens IK 320 17 Lisa Söderlund 96 Upsala IF 318 18 Isabelle Grimborg 96 IF Linden 316 19 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 315 20 Nicole Dreje 96 Mälarhöjdens IK 314 21 Elin Lindström 96 Åkersberga SK 313 22 Agnes Jansson 96 Upsala IF 311 23 Hedda Lundmark 96 Ingarö IF 310 309 24 Susan Dahlbeck 96 Turebergs FK 310 280 25 Alice Skjöld 96 Mälarhöjdens IK 309 308 26 Amanda Engdal 96 Mälarhöjdens IK 309 296 27 Hanna Borg 96 Ingarö IF 306 28 Linn Wessman 96 Hässelby SK 300 299 29 Sofia Frohm 96 Boo IF 300 294 30 Vendela Widahl 96 Turebergs FK 298 31 Alicia Berg 96 Hässelby SK 295 295 32 Ylva Engdahl 96 Danderyds SK 295 290 33 Joanna Metso 96 Åkersberga SK 290 34 Ellen Petersson 96 Turebergs FK 286 35 Vendela Roswall Wikström 96 Åkersberga SK 280 36 Ronja Haglund 96 Huddinge AIS 274 266 37 Pauline Emilsson 96 Mälarhöjdens IK 274 252 38 Julia Holmen 96 Hässelby SK 272 39 Mathilda Ringh 96 Hanvikens SK 267 40 Martina Dannberg 96 SoIK Hellas 266 41 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 251 42 Linn Blomqvist 96 Duvbo IK 240 Emma Jiredal 96 Mälarhöjdens IK Ej start
F10
KULA 2,0 KG 2006-04-02 1 Michaela Nitz 96 IFK Märsta 630 2 Evelyn Wahlberg 96 Nyköpings BIS 596 3 Ylva Engdahl 96 Danderyds SK 593 4 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 589 5 Jessica Brammer 96 Turebergs FK 580 6 Hanna Mårtensson 96 Hässelby SK 577 7 Hedvig Wolf 96 Danderyds SK 530 8 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 529 527 9 Viktoria Orsén 96 Huddinge AIS 529 525 10 Vanessa Oskarsson 96 Sundbybergs IK 529 490 11 Linnéa Holmstedt 96 Nyköpings BIS 510 12 Sofia Maiorana 96 IFK Tumba 506 13 Nicole Dreje 96 Mälarhöjdens IK 495 14 Sara Thor 96 Huddinge AIS 492 15 Alida Walfridsson 96 Tyresö FK 491 16 Amanda Ledell 96 Huddinge AIS 473 17 Sofia Sandström 96 Turebergs FK 453 18 Vendela Roswall Wikström 96 Åkersberga SK 452 19 Elin Lindström 96 Åkersberga SK 436 20 Sofia Frohm 96 Boo IF 407 21 Alma Pihlblad 96 Högbo GIF 406 22 Mathilda Gunnarsson 96 Tyresö FK 262 23 Helen Afeworki 96 Hässelby SK 259
F9
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-01 1 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 9.87 AF 2 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 10.29 AF 3 Michaela Kristiansson 97 Värmdö IF 10.47 AF 4 Sara Lundgren 97 Österhaninge IF 10.92 5 Julia Lundberg 97 Åkersberga SK 11.43 6 Gabriella Engarås 97 Täby IS 11.87 Evelina Berg 97 Bromma IF Ej start FÖRSÖK 2 2006-04-01 1 Sara Baldin 97 Täby IS 10.65 BF 2 Julia Stefansdottir 97 Turebergs FK 10.89 3 Ellinore Hedbeck 97 Huddinge AIS 10.91 4 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK 11.24 5 Fanny Helminen 97 Mälarhöjdens IK 11.59 6 Susanna Pesonen 97 Österhaninge IF 12.13 7 Emelie Lundberg 97 Hanvikens SK 12.16 FÖRSÖK 3 2006-04-01 1 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 10.09 AF 2 Lisa Landgren 97 Sundbybergs IK 10.59 BF 3 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 10.63 BF 4 Matilda Carlsson 97 Ingarö IF 10.77 BF 5 Ebba Söderqvist 97 Åkersberga SK 12.09 6 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbybergs IK 12.24 7 Hanna Dacke 97 Huddinge AIS 12.36 FÖRSÖK 4 2006-04-01 1 Anna Dahlgren 97 Ingarö IF 10.86 2 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 10.88 3 Sara Wiberg 97 Tyresö FK 10.92 4 Klara Li Yngve 97 Sundbybergs IK 11.03 5 Rebecca Tilliander 97 Österhaninge IF 11.26 6 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 11.32 7 Angelica Gunnarsson 97 IFK Södertälje 12.28 FÖRSÖK 5 2006-04-01 1 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 10.35 AF 2 Tove Froste Myrin 97 Sundbybergs IK 10.54 AF 3 Maja Sjöblom 97 Hagunda IF 10.65 BF 4 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 10.95 5 Ylva Brené 97 Täby IS 11.59 6 Johanna Pehrsson 97 Huddinge AIS 12.11 7 Linn Modin 97 Österhaninge IF 12.15 FÖRSÖK 6 2006-04-01 1 Elin Nord 97 Högbo GIF 9.37 AF 2 Emma Teiko 97 IF Linden 10.14 AF 3 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 10.67 BF 4 Madeleine Mikaelsson 97 Sundbybergs IK 10.90 5 Alice Rutström 97 Österhaninge IF 11.08 6 Johanna Bark 97 Huddinge AIS 11.23 7 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 11.36 FÖRSÖK 7 2006-04-01 1 Louise Persson 97 Huddinge AIS 10.81 BF 2 Anna Norman 97 Bromma IF 10.85 BF 3 Andrea Vujovic´Rahlén 97 Huddinge AIS 11.03 4 Filippa Trajkovski 97 Upsala IF 11.43 5 Felicia Eriksson 97 Österhaninge IF 11.57 6 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 12.10 7 Cassandra Juvas 97 Tyresö FK 12.86 B-FINAL 1 2006-04-01 1 Sara Baldin 97 Täby IS 10.53 2 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 10.58 3 Louise Persson 97 Huddinge AIS 10.58 4 Lisa Landgren 97 Sundbybergs IK 10.74 5 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 10.77 6 Maja Sjöblom 97 Hagunda IF 10.78 7 Anna Norman 97 Bromma IF 10.92 8 Matilda Carlsson 97 Ingarö IF 11.02 A-FINAL 1 2006-04-01 1 Elin Nord 97 Högbo GIF 9.34 2 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 9.93 3 Emma Teiko 97 IF Linden 10.14 4 Tove Froste Myrin 97 Sundbybergs IK 10.16 5 Michaela Kristiansson 97 Värmdö IF 10.30 6 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 10.31 7 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 10.53 8 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 10.64
F9
800 M FINAL 1 2006-04-02 1 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 3.18.16 2 2 Michaela Kristiansson 97 Värmdö IF 3.18.82 4 3 Anna Dahlgren 97 Ingarö IF 3.18.97 5 4 Belinda Brantfalk 97 IFK Tumba 3.26.25 8 5 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 3.38.39 11 6 Felicia Tedeby 98 Huddinge AIS 3.50.02 17 7 Sara Lundgren 97 Österhaninge IF 3.52.03 18 FINAL 2 2006-04-02 1 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 3.15.83 1 2 Sara Wiberg 97 Tyresö FK 3.18.78 3 3 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 3.20.63 6 4 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 3.38.60 12 5 Johanna Hegenbart 97 Mälarö SOK 3.40.38 14 6 Ebba Söderqvist 97 Åkersberga SK 3.45.31 16 FINAL 3 2006-04-02 1 Madeleine Mikaelsson 97 Sundbybergs IK 3.25.77 7 2 Frida Persson 98 Huddinge AIS 3.32.73 9 3 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK 3.37.01 10 4 Ylva Brené 97 Täby IS 3.38.95 13 5 Susanna Pesonen 97 Österhaninge IF 3.41.02 15 Louise Persson 97 Huddinge AIS Bröt
F9
HÖJDHOPP 2006-04-02 1 Elin Nord 97 Högbo GIF 110 2 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 110 3 Julia Lundberg 97 Åkersberga SK 110 4 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 105 5 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK 105 6 Vendela Omberg 97 Bålsta IK 105 7 Michaela Kristiansson 97 Värmdö IF 100 8 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 100 9 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 100 10 Emma Teiko 97 IF Linden 95 11 Sara Wiberg 97 Tyresö FK 95 12= Tove Froste Myrin 97 Sundbybergs IK 90 12= Sara Lundgren 97 Österhaninge IF 90 14= Louise Persson 97 Huddinge AIS 90 14= Emma Bergman 97 Mälarhöjdens IK 90 16 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 90 17 Johanna Bark 97 Huddinge AIS 90 18 Johanna Hegenbart 97 Mälarö SOK 80 19= Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 80 19= Ida Thunberg 99 IK Stål 80 21 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbybergs IK 70 22 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS Ej res.
F9
LÄNGDHOPP 2006-04-01 1 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 367 2 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 364 3 Elin Nord 97 Högbo GIF 358 4 Emma Teiko 97 IF Linden 349 5 Julia Stefansdottir 97 Turebergs FK 323 6 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 318 310 7 Caroline Svärd 97 Mälarhöjdens IK 318 277 8 Lisa Landgren 97 Sundbybergs IK 311 9 Julia Lundberg 97 Åkersberga SK 305 10 Matilda Carlsson 97 Ingarö IF 303 299 11 Emma Bergman 97 Mälarhöjdens IK 303 296 12 Sara Lundgren 97 Österhaninge IF 303 285 13 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK 301 14 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 297 15 Anna Dahlgren 97 Ingarö IF 293 16 Maja Sjöblom 97 Hagunda IF 292 17 Sara Wiberg 97 Tyresö FK 291 18 Ylva Brené 97 Täby IS 282 19 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 280 20 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 279 21 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 278 22 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 277 271 23 Sara Baldin 97 Täby IS 277 266 24 Rebecca Tilliander 97 Österhaninge IF 277 258 25 Michaela Kristiansson 97 Värmdö IF 277 254 26 Andrea Vujovic´Rahlén 97 Huddinge AIS 276 27 Tove Froste Myrin 97 Sundbybergs IK 273 28 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 272 29 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 270 266 30 Alice Rutström 97 Österhaninge IF 270 263 31 Malin Askild 97 Huddinge AIS 266 32 Susanna Pesonen 97 Österhaninge IF 262 33 Johanna Bark 97 Huddinge AIS 255 34 Anna Norman 97 Bromma IF 254 35 Cassandra Juvas 97 Tyresö FK 240 36 Evelina Berg 97 Bromma IF 238 37 Emelie Lundberg 97 Hanvikens SK 236 38 Johanna Pehrsson 97 Huddinge AIS 233 39 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 232 40 Felicia Eriksson 97 Österhaninge IF 230 41 Linn Modin 97 Österhaninge IF 223 42 Angelica Gunnarsson 97 IFK Södertälje 221 43 Hanna Dacke 97 Huddinge AIS 213 44 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbybergs IK 210 45 Gabriella Engarås 97 Täby IS 197
F9
KULA 2,0 KG 2006-04-02 1 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 540 2 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 530 3 Michaela Kristiansson 97 Värmdö IF 514 4 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK 491 5 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 485 6 Vendela Omberg 97 Bålsta IK 473 7 Elin Nord 97 Högbo GIF 466 8 Malin Askild 97 Huddinge AIS 462 9 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 436 10 Cecilia Axelsson 97 Huddinge AIS 427 11 Julia Lundberg 97 Åkersberga SK 422 12 Emma Bergman 97 Mälarhöjdens IK 420 13 Tove Froste Myrin 97 Sundbybergs IK 419 14 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 414 15 Caroline Svärd 97 Mälarhöjdens IK 408 16 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 402 401 17 Sara Wiberg 97 Tyresö FK 402 376 18 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 383 19 Anna Dahlgren 97 Ingarö IF 368 20 Susanna Pesonen 97 Österhaninge IF 361 21 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 331 22 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbybergs IK 321 23 Sara Lundgren 97 Österhaninge IF 303 24 Emelie Lundberg 97 Hanvikens SK 254
F8
60 M FÖRSÖK 1 2006-04-01 1 Caroline Nilsson 98 Huddinge AIS 11.05 AF 2 Cecilia Darby 98 IFK Märsta 11.09 AF 3 Anna Pantulin 98 Tyresö FK 11.38 BF 4 Mikaela Heen 98 Huddinge AIS 11.84 BF 5 Felicia Tedeby 98 Huddinge AIS 12.13 6 Ronja Rilegård 98 Tyresö FK 12.37 7 Emma Lindström 98 Huddinge AIS 12.67 8 Paulina Porsmyr 98 Hanvikens SK 13.51 FÖRSÖK 2 2006-04-01 1 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 10.17 AF 2 Matilda Forsberg 98 Österhaninge IF 10.56 AF 3 Ida Fritzdorf Kåberg 98 Tyresö FK 11.12 AF 4 Lisa Thor 98 Huddinge AIS 12.06 5 Eleonor Berg 98 Bromma IF 12.28 6 Lina Bomler 98 Huddinge AIS 12.97 7 Amy Annebäck 98 Huddinge AIS 13.14 FÖRSÖK 3 2006-04-01 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 10.85 AF 2 Karin Östberg 98 Bromma IF 10.91 AF 3 Nora Jansson 98 Upsala IF 11.60 BF 4 Sandra Karlsson 98 Tyresö FK 12.03 5 Sofia Andrén 98 Huddinge AIS 12.23 6 Louise Solheim 98 Huddinge AIS 12.71 7 Emilia Lindén 98 Huddinge AIS 13.12 FÖRSÖK 4 2006-04-01 1 Amanda Stjerngren 98 Danderyds SK 10.55 AF 2 Frida Persson 98 Huddinge AIS 11.63 BF 3 Sandra Sjögren 98 Ingarö IF 11.96 4 Emily Berghäll 98 Tyresö FK 12.48 5 Julia Sjöholm 98 Sundbybergs IK 12.51 6 Agnes Moisander 98 Huddinge AIS 13.24 7 Sofia Ejebro 98 Huddinge AIS 13.99 FÖRSÖK 5 2006-04-01 1 Alma Kjellberg 98 Hässelby SK 11.33 BF 2 Felicia Bodaxell 98 Huddinge AIS 11.36 BF 3 Lova Tralla 98 Tyresö FK 11.45 BF 4 Agnes Johansson 99 Högbo GIF 11.52 BF 5 Cornelia Forslund 98 Tyresö FK 12.27 6 Moa Carlsson 99 Ingarö IF 12.40 7 Elsa Josefsson 98 Huddinge AIS 13.24 8 Jolina Holmqvist 98 Huddinge AIS 13.29 B-FINAL 1 2006-04-01 1 Alma Kjellberg 98 Hässelby SK 11.31 2 Felicia Bodaxell 98 Huddinge AIS 11.32 3 Anna Pantulin 98 Tyresö FK 11.35 4 Nora Jansson 98 Upsala IF 11.45 5 Lova Tralla 98 Tyresö FK 11.45 6 Agnes Johansson 99 Högbo GIF 11.67 7 Frida Persson 98 Huddinge AIS 11.75 8 Mikaela Heen 98 Huddinge AIS 11.90 A-FINAL 1 2006-04-01 1 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 10.33 2 Matilda Forsberg 98 Österhaninge IF 10.52 3 Karin Östberg 98 Bromma IF 10.62 4 Ida Thunberg 99 IK Stål 10.71 5 Caroline Nilsson 98 Huddinge AIS 10.76 6 Amanda Stjerngren 98 Danderyds SK 10.77 7 Ida Fritzdorf Kåberg 98 Tyresö FK 11.13 8 Cecilia Darby 98 IFK Märsta 11.35
F8
LÄNGDHOPP 2006-04-01 1 Amanda Stjerngren 98 Danderyds SK 326 2 Ida Fritzdorf Kåberg 98 Tyresö FK 320 3 Ida Thunberg 99 IK Stål 300 4 Matilda Forsberg 98 Österhaninge IF 296 5 Caroline Nilsson 98 Huddinge AIS 295 6 Nora Jansson 98 Upsala IF 292 7 Karin Östberg 98 Bromma IF 284 8 Anna Pantulin 98 Tyresö FK 279 9 Frida Persson 98 Huddinge AIS 273 10 Felicia Tedeby 98 Huddinge AIS 270 11 Lova Tralla 98 Tyresö FK 268 12 Cecilia Darby 98 IFK Märsta 260 13 Sandra Karlsson 98 Tyresö FK 259 248 14 Alma Kjellberg 98 Hässelby SK 259 235 15 Agnes Johansson 99 Högbo GIF 255 16 Ronja Rilegård 98 Tyresö FK 253 17 Sandra Sjögren 98 Ingarö IF 252 18 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 251 19 Sofia Andrén 98 Huddinge AIS 249 20 Cornelia Forslund 98 Tyresö FK 247 21 Emily Berghäll 98 Tyresö FK 246 22 Amy Annebäck 98 Huddinge AIS 241 23 Julia Sjöholm 98 Sundbybergs IK 240 24 Emilia Lindén 98 Huddinge AIS 238 25 Mikaela Heen 98 Huddinge AIS 236 26 Moa Carlsson 99 Ingarö IF 231 27 Elsa Josefsson 98 Huddinge AIS 225 28 Agnes Moisander 98 Huddinge AIS 221 29 Jolina Holmqvist 98 Huddinge AIS 216 30 Eleonor Berg 98 Bromma IF 213 31 Louise Solheim 98 Huddinge AIS 203 32 Sofia Ejebro 98 Huddinge AIS 199
P19
KULA 6,0 KG 2006-04-01 1 Nicklas Eriksson 87 SoIK Hellas 1546 2 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 922

Maila ansvarig utgivare, webmaster. Senast uppdaterad 9-jun-06
All contents copyright 2000-2006 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved