Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan (pdf)

PM

Tidsprogram lördag

Tidsprogram söndag

Rekord inför 2006

Anmälda

Resultat

Startsidan

Slutliga resultat - Scandic Indoor Games 14-15 januari 2006

Nu är korrekturläsningen avklarad och följande fel hittades:

  • Män 1500 m. Nils Olsson skall ha tiden 5.34,58.
  • P17 höjd. Micke Grip är utom tävlan och alla placeringar efter honom flyttas ett steg. Resultaten är rätt.
  • P13 höjd så är placeringarna fel. Alexander Veem och Martin Demmelmaier är delad 9 och Marcus Benker är 11:a. Resultaten är rätt.
  • P12 60 m heat 4. Fredrick Ekholm skall ha tiden 9,28.
  • P11 60 m heat 4 så har placeringarna blivit helt fel. Resultaten är rätt.
  • P11 längd så skall Victor Bergstedt vara 7:a och Viktor Sundblom vara 8:a. Bägge hoppade 3,99 men Victor hade 3,96 i näst bästa och Viktor 3,95.
  • P10 60 m heat 3. Lukas Elfving skall ha tiden 10,78.
  • F13 60 m heat 3. Josefine Edwall skall ha tiden 9,48
  • F11 60 m b-final. Segraren Ellinor Bill har trillat bort. Tid 9,35.

Övriga 2106 resultat är rätt.

Huddinge 2006-01-20
Gunnar Olausson

   
M
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-14 1 Oskar Åhberg 89 Solna FK 7.02 AF 2 Michel Tornéus 86 IFK Tumba 7.06 AF 3 Niclas Liedberg 88 Spårvägens FK 7.53 4 Henrik Bornhede 87 Huddinge AIS 7.63 5 Eddy Willför 88 Västerås FIK 7.65 6 Kostas Bouzanis 84 SoIK Hellas 7.71 7 Fredrik Allard 87 Bromma IF 7.91 8 Philip Hêbert Wegman 88 Hässelby SK 8.40 FÖRSÖK 2 2006-01-14 1 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 7.12 AF 2 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 7.34 BF 3 Daniel Avenhage 87 Upsala IF 7.40 BF 4 Sebastian Carlsson 87 Kvarnsvedens FIK 7.49 BF 5 Jens Fröjd Gustavsson 87 Västerås FIK 7.57 6 Mikael Brinnen 89 Gefle IF 7.70 7 Anzo Badjie 78 Huddinge AIS 7.76 8 Thomas Aspbäck 88 IF Åland 8.45 FÖRSÖK 3 2006-01-14 1 Anders Boyacioglu 76 Huddinge AIS 7.25 BF 2 David Fridell 83 Spårvägens FK 7.36 BF 3 Patric Erlandsson 88 Kungsängens SK 7.53 4 Alexander Lundholm 88 IFK Tumba 7.56 5 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 7.60 6 Viktor Lindgren 88 Huddinge AIS 7.71 7 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 7.79 8 Magnus Krantz 88 Väsby IK 7.89 FÖRSÖK 4 2006-01-14 1 Niclas Nilsson 87 Bromma IF 7.14 AF 2 Kim Dennerbring 83 Västerås FIK 7.19 AF 3= Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF 7.54 3= Jonathan Söderling 88 Spårvägens FK 7.54 5 Gustav Gillander 88 Hässelby SK 7.65 6 Henrik Lembke Wehlin 88 Spårvägens FK 7.68 7 David Andersson 82 Turebergs FK 7.69 8 Carl Grafström 87 Huddinge AIS 8.17 FÖRSÖK 5 2006-01-14 1 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 7.17 AF 2 Joni Jaako 86 GoIF Tjalve 7.24 AF 3 Daniel Hillgren 85 Huddinge AIS 7.34 BF 4 Frans Bjellerup 87 Turebergs FK 7.52 5 Marcus Molin 88 Solna FK 7.55 6 Janne Kemi 85 Huddinge AIS 7.60 7 Robert Bergqvist 88 Hässelby SK 7.77 8 Alexander Roslinde 87 Spårvägens FK 8.04 FÖRSÖK 6 2006-01-14 1 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 6.94 AF 2 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 7.26 BF 3 Fredrik Videll 80 Österhaninge IF 7.49 BF 4 Carl-Adam Lindros 88 Huddinge AIS 7.65 5 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 7.90 6 Johan Ålund 88 Örbyhus IF 7.96 7 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 8.00 Alexandros Lenis 87 Turebergs FK Diskv. F.4.3.11 B-FINAL 1 2006-01-14 1 Anders Boyacioglu 76 Huddinge AIS 7.21 2 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 7.35 3 Daniel Avenhage 87 Upsala IF 7.36 4 Fredrik Videll 80 Österhaninge IF 7.44 5 Sebastian Carlsson 87 Kvarnsvedens FIK 7.49 David Fridell 83 Spårvägens FK Ej start Daniel Hillgren 85 Huddinge AIS Ej start Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK Ej start A-FINAL 1 2006-01-14 1 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 6.86 2 Oskar Åhberg 89 Solna FK 7.03 3 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 7.10 4 Niclas Nilsson 87 Bromma IF 7.14 5 Kim Dennerbring 83 Västerås FIK 7.16 6 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 7.17 7 Joni Jaako 86 GoIF Tjalve 7.23 Michel Tornéus 86 IFK Tumba Ej start
M
200 M FINAL 1 Vind: 2006-01-15 1 Henrik Lembke Wehlin 88 Spårvägens FK 24.74 21 2 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 25.18 25 3 Henrik Lundqvist 89 IF Linden 25.51 28 Alexandros Lenis 87 Turebergs FK Ej start FINAL 2 2006-01-15 1 Frans Bjellerup 87 Turebergs FK 23.73 5 2 Daniel Bergen 89 IFK Tumba 26.05 31 3 Oscar Nordling 90 Fredrikshofs FIF 26.24 34 4 Carl Grafström 87 Huddinge AIS 26.82 35 FINAL 3 2006-01-15 1 Viktor Kårelid 89 Hammarby IF 24.72 20 2 Tommy Torenius 89 Österhaninge IF 25.50 27 3 Henrik Fäctare 89 IF Linden 26.16 32 4 Andreas Jansson 90 IFK Tumba 26.83 36 FINAL 4 2006-01-15 1 Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 25.60 29 2 Filip Almgren 84 Gefle IF 26.19 33 3 Philip Hêbert Wegman 88 Hässelby SK 26.86 37 Simon Fogelberg 91 Turebergs FK Ej start FINAL 5 2006-01-15 1 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 24.64 16 2 Adam Regberg 89 Österhaninge IF 25.15 23 3 Robin Larsson 89 Gefle IF 25.17 24 Tobias Biberg 90 Turebergs FK Ej start FINAL 6 2006-01-15 1 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 24.39 14 2 Rikard Karlsson 89 Kils AIK 24.93 22 3 Daniel Fagerström 89 IFK Tumba 25.19 26 4 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 29.69 38 FINAL 7 2006-01-15 1 Erik Karlsson 88 IFK Tumba 24.69 17 2 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 24.71 19 3 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 25.66 30 Anzo Badjie 78 Huddinge AIS Ej start FINAL 8 2006-01-15 1 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 23.83 7 2 Torbjörn Höglund 90 Gefle IF 23.89 8 3 Martin Nilsson 90 Linköpings GIF 24.35 13 4 Joel Thorén 87 Hammarby IF 24.41 15 FINAL 9 2006-01-15 1 Carl-Adam Lindros 88 Huddinge AIS 23.23 4 2 Martin Andersson 88 IF Åland 24.04 9 3 Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF 24.14 11 FINAL 10 2006-01-15 1 Viktor Lindgren 88 Huddinge AIS 24.35 12 2 Rickard Göthlin 87 IF Linden 24.69 18 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS Ej start FINAL 11 2006-01-15 1 Patric Erlandsson 88 Kungsängens SK 23.79 6 2 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK 24.08 10 Jonas Segerlind 88 Hammarby IF Ej start FINAL 12 2006-01-15 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 22.37 1 2 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 22.65 2 3 Niclas Nilsson 87 Bromma IF 22.88 3
M
400 M FINAL 1 2006-01-14 1 Sami Tesfaldet 87 Tyresö FK 55.19 2 Henrik Jacobsson 88 Rånäs 4 H 56.67 3 Johan Ålund 88 Örbyhus IF 58.54 4 Johan Askeholm 87 Huddinge AIS 60.94 FINAL 2 2006-01-14 1 Tommi Vaara 88 SoIK Hellas 53.55 2 Mikael Westh 90 Turebergs FK 55.10 3 Rikard Karlsson 89 Kils AIK 55.49 FINAL 3 2006-01-14 1 Mario Krestalica 78 Hässelby SK 51.37 24,13 2 Mathias Stjernlöf 86 Råby-Rekarne FIF 52.21 25,56 3 Martin Andersson 88 IF Åland 54.10 25,36 FINAL 4 2006-01-14 1 Mattias Claesson 86 Hässelby SK 47.64 22,78 Rek 2 Albin Johansson 81 Hässelby SK 49.14 23,52 3 Johan Kågeman 86 Turebergs FK 49.35 23,76 4 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 49.53 23,59
M
800 M FINAL 1 2006-01-15 1 Martin Rohart 83 FK Studenterna 2.05.89 14 2 Oskar Majling 86 Kungsängens SK 2.08.02 15 3 Mattias Röing 88 Hammarby IF 2.12.08 16 4 Robin Sjöblom 90 Falu IK 2.15.82 17 5 Oscar Karlsson 00 Mälarö SOK 2.16.20 18 6 Kim Hedbom 54 Huddinge AIS 2.28.00 20 7 Martin Larsson 71 Huddinge AIS 2.44.47 21 Emil Enqvist 90 Siljansnäs IF Ej start FINAL 2 2006-01-15 1 Karim Mohammadi 89 Spårvägens FK 2.01.21 6 2 William Taudien 88 Ärla IF 2.01.61 7 3 Yngve Forslin 87 Hässelby SK 2.02.33 9 4 Johan Engholm 62 Hässelby SK 2.03.24 10 5 Eric Wretström 88 SK Graal 2.03.93 11 6 Johan Jonsson Dahl 00 Mälarö SOK 2.04.96 12 7 Petri Helminen 64 FK Studenterna 2.21.97 19 Sami Tesfaldet 87 Tyresö FK Bröt FINAL 3 2006-01-15 1 Albin Johansson 81 Hässelby SK 1.54.00 1 2 Mario Krestalica 78 Hässelby SK 1.57.91 2 3 Andreas Mårtensson 00 Täby IS 1.58.66 3 4 Martin Stjernlöf 87 Råby-Rekarne FIF 1.59.76 4 5 Per Björkman 65 Stockholms FTF 2.00.36 5 6 Mathias Stjernlöf 86 Råby-Rekarne FIF 2.01.88 8 7 Tobias Lundgren 87 Spårvägens FK 2.05.79 13 Johan Szabo 81 Väsby IK Bröt
M
1500 M FINAL 1 2006-01-14 1 Brian Buchtrup Nielsen 76 Fredrikshofs FIF 4.29.60 9 2 Lorenzo Nesi 65 FK Studenterna 4.30.75 10 3 Camilo Martinez 86 Huddinge AIS 4.39.96 11 4 Adam Büsznyak 88 IFK Tumba 4.41.61 12 5 Petri Helminen 64 FK Studenterna 4.46.26 13 6 Johan Schagerström 62 Huddinge AIS 4.49.91 14 7 Niclas Ivarsson 83 FK Studenterna 4.53.26 15 8 Kim Hedbom 54 Huddinge AIS 5.03.42 17 9 Nils Olsson 44 Huddinge AIS 5.34.58 18 10 Martin Larsson 71 Huddinge AIS 5.39.56 19 FINAL 2 2006-01-14 1 Oskar Danielson 88 Söderköpings FIK 4.04.98 1 2 Patrik Carlsson 88 Rånäs 4 H 4.05.04 2 3 Linus Nilsson 83 Enhörna IF 4.06.08 3 4 Marcus Gustafsson 88 Söderköpings FIK 4.08.01 4 5 Marcus Åberg 88 Söderköpings FIK 4.08.97 5 6 Martin Stjernlöf 87 Råby-Rekarne FIF 4.13.59 6 7 Axel Lönnqvist 81 Hässelby SK 4.15.15 7 8 Martin Rohart 83 FK Studenterna 4.23.98 8 9 Artur Almås 85 Hammarby IF 5.00.75 16 10 Abraham Demir 66 Fredrikshofs FIF 5.50.96 20
M
60 M HÄCK 106,7 CM FINAL Vind: 2006-01-15 1 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 8.63 2 Eric Ringdahl 70 Vidar IK, NOR 8.69 3 Mikael Väyrynen 76 IFK Tumba 8.78 4 Patrik Melin 71 Gefle IF 8.85
M
HÖJDHOPP 2006-01-14 1 Peter Blom 79 IFK Lidingö 211 Tang. Rekord 2 Mehdi Alkhatib 87 SoIK Hellas 209 3 Richard Huldén 86 IF Göta 203 4 Johan Redborg 81 Turebergs FK 197 5 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 194 6 Oscar Adolfsson 88 IK Orient 194 7 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 184 8 Joakim Strömwall 87 IF Göta 184 9 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 184 Niclas Liedberg 88 Spårvägens FK Ej res. Junior Onema 80 Huddinge AIS Ej start Viktor Jonsson 87 Gotländsk FI Ej start Micke Grip 83 SoIK Hellas Ej start
M
STAVHOPP 2006-01-15 1 Fredrik Larsson 78 Huddinge AIS 492 2 Torben Meins 81 Örgryte IS 472 3 Anders Edvinsson 73 Spårvägens FK 462 4 Martin Lundqvist 86 Huddinge AIS 462 5 Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 452 6 Johan Papas 81 SoIK Hellas 442 7 Bo Jacobsson 72 Gotländsk FI 442 8 Andreas Dahlberg 89 Kvarnsvedens FIK 432 9 Joel Thorén 87 Hammarby IF 422 10 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 402 11 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 382 12 Sebastian Carlsson 87 Kvarnsvedens FIK 382 13 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 382 14 Daniel L Persson 88 Gefle IF 342 15 Christofer von Seth 88 Huddinge AIS 322 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK Ej res. Geir-Ove Rasmussen 80 Örgryte IS Ej res. Alexander Eriksson 79 Spårvägens FK Ej res.
M
LÄNGDHOPP 2006-01-15 1 David Fridell 83 Spårvägens FK 661 2 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 653 3 Erik Lundmark 88 Västerås FIK 652 4 Tobias Sandberg 90 Spårvägens FK 645 5 Jonathan Söderling 88 Spårvägens FK 632 6 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 620 7 Niclas Liedberg 88 Spårvägens FK 615 8 Kim Svensson 89 Spårvägens FK 611 9 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 601 10 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 599 11 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 597 12 Johan Szabo 81 Väsby IK 590 13 Gustav Gillander 88 Hässelby SK 560 528 14 Filip Almgren 84 Gefle IF 560 x 15 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 553 16 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 551 17 Magnus Krantz 88 Väsby IK 548 18 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK 541 19 Patrik Berg 88 Väsby IK 524 20 Thomas Aspbäck 88 IF Åland 489 21 Philip Hêbert Wegman 88 Hässelby SK 478 22 Daniel Bergen 89 IFK Tumba 475 23 Robin Larsson 89 Gefle IF Ej res.
M
TRESTEG 2006-01-14 1 Kruffe Gustavsson 75 Duvbo IK 1396 2 David Fridell 83 Spårvägens FK 1379 3 Richard Andersson 87 Upsala IF 1369 4 Johan Andersson 89 Väsby IK 1345 5 Viktor Jonsson 87 Gotländsk FI 1342 6 David Östling 90 Rånäs 4 H 1312 7 Mladjan Djakovic 87 Hammarby IF 1306 8 Daniel Persson 88 Gefle IF 1286 9 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 1283 10 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 1238 11 Mikael Brinnen 89 Gefle IF 1219 12 Gustav Gillander 88 Hässelby SK 1185 13 Micke Grip 83 SoIK Hellas 1062 Henrik Attersand 84 Hammarby IF Ej res.
M
VIKTKASTNING 18,0 KG 2006-01-14 1 Mikael Nyström 71 IF Linnéa 1425 2 Joakim Stenman 84 Huddinge AIS 1331 3 Kenneth Bergén 69 Huddinge AIS 967 4 Kristian Petersson 75 Huddinge AIS 754
M
KULA 7,26 KG 2006-01-14 1 Patrik Melin 71 Gefle IF 1385 2 Bengt Pettersson 61 Huddinge AIS 1382 3 Axel Bernhult 71 Huddinge AIS 1349 4 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 1325 5 Johan Szabo 81 Väsby IK 1305 6 Niklas Berg 74 Väsby IK 1076
P19
KULA 6,0 KG 2006-01-14 1 Nicklas Eriksson 87 SoIK Hellas 1550 2 Sebastian Carlsson 87 Kvarnsvedens FIK 1388 3 Robert Bergqvist 88 Hässelby SK 1233 4 Jari Kemi 88 Huddinge AIS 1219
P17
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-14 1 Tobias Sandberg 90 Spårvägens FK 7.49 AF 2 Tom Kling 90 IFK Tumba 7.59 AF 3 Adam Regberg 89 Österhaninge IF 7.71 BF 4 Tobias Biberg 90 Turebergs FK 7.76 5 Rikard Karlsson 89 Kils AIK 7.85 6 Linus Blomquist 90 Linköpings GIF 7.97 7 Jonathan Dart 90 Hässelby SK 7.98 8 Patrik Boström 89 Väsby IK 8.11 FÖRSÖK 2 2006-01-14 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 7.07 AF 2 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 7.53 AF 3 Johnny Johansson 90 Hässelby SK 7.75 BF 7,745 4 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 7.80 5 Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 7.90 6 Oscar Nordling 90 Fredrikshofs FIF 8.18 7 Filip Bergqvist 90 Hässelby SK 8.36 8 Rikard Sundström 90 IF Åland 8.50 FÖRSÖK 3 2006-01-14 1 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 7.49 AF 2 Alexander Roosmark 89 Huddinge AIS 7.60 BF 7,600 3 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK 7.64 BF 4 John Wilhelms 90 IF Åland 7.90 5 Björn Wieslander 89 Bromma IF 8.11 6 David Tholander 90 Hammarby IF 8.20 7 Claes Hedström 89 Fredrikshofs FIF 8.26 8 Mika Kokkonen 89 Österhaninge IF 8.35 FÖRSÖK 4 2006-01-14 1 Martin Nilsson 90 Linköpings GIF 7.40 AF 2 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 7.60 AF 7,599 3 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 7.62 BF 4 Johan Hällgård 89 Bromma IF 7.64 BF 5 Per Molin 90 Hammarby IF 7.92 6 Håkan Lööw 90 Hammarby IF 8.33 7 Jesper Strömbäck 90 Hammarby IF 8.45 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK Ej start FÖRSÖK 5 2006-01-14 1 Linus Vigert 90 Hammarby IF 7.57 AF 2 David Östling 90 Rånäs 4 H 7.63 BF 3 Joacim Andersson 89 Väsby IK 7.68 BF 4 Kim Svensson 89 Spårvägens FK 7.75 7,749 5 Tommy Torenius 89 Österhaninge IF 7.96 6 Daniel Bernebrant 90 Hammarby IF 7.96 7 Magnus Jutman 90 Nynäshamns FIK 8.25 B-FINAL 1 2006-01-14 1 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 7.64 2 Alexander Roosmark 89 Huddinge AIS 7.66 3 Johan Hällgård 89 Bromma IF 7.72 4 Adam Regberg 89 Österhaninge IF 7.75 5 Joacim Andersson 89 Väsby IK 7.76 6 Johnny Johansson 90 Hässelby SK 7.78 David Östling 90 Rånäs 4 H Ej start Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK Ej start A-FINAL 1 2006-01-14 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 7.12 2 Martin Nilsson 90 Linköpings GIF 7.36 3 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 7.50 4 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 7.55 5 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 7.62 6 Tobias Sandberg 90 Spårvägens FK 7.67 Tom Kling 90 IFK Tumba Diskv. F.4.3.11 Linus Vigert 90 Hammarby IF Diskv. F.4.3.11
P17
1500 M FINAL 1 2006-01-14 1 Daniel Hortin 89 Mälarhöjdens IK 4.47.85 12 2 Rasmus Andersson 89 Mälarhöjdens IK 4.48.34 13 3 Anton Nyreström Gidehag 90 Sundbybergs IK 4.52.57 15 4 Gustav Berglund 90 Turebergs FK 5.01.54 17 5 David Tholander 90 Hammarby IF 5.02.88 19 6 John Wilhelms 90 IF Åland 5.03.13 20 7 Claes Hedström 89 Fredrikshofs FIF 5.14.56 21 8 Traiko Ofilov 90 IFK Tumba 5.18.81 22 FINAL 2 2006-01-14 1 Emil Enqvist 90 Siljansnäs IF 4.39.55 9 2 Henok Weldgebereil 89 Tullinge-Tumba FF 4.40.43 10 3 Patrik Pettersson 90 Rånäs 4 H 4.44.36 11 4 Jonathan Dart 90 Hässelby SK 4.48.35 14 5 Pontus Werbelow 89 Huddinge AIS 4.55.52 16 6 Robin Sjöblom 90 Falu IK 5.02.67 18 7 Warsame Jama 89 Huddinge AIS 5.27.42 23 8 Torgny Söderholm 89 IF Åland 5.30.79 24 FINAL 3 2006-01-14 1 Gustav J Bjurhammar 89 Rånäs 4 H 4.14.41 1 2 Mattias Karlsson 89 Åsbro GoIF 4.16.78 2 3 Kalle Wåhlin 90 SoIK Hellas 4.16.99 3 4 Oliver Hofman 90 Enhörna IF 4.18.37 4 5 Kristoffer Vilcansis 89 Hässelby SK 4.26.21 5 6 Markus Living 89 Gefle IF 4.26.88 6 7 Dan Bergström 89 Huddinge AIS 4.34.59 7 8 Adam Uhrdin 90 Enhörna IF 4.38.95 8
P17
HÖJDHOPP 2006-01-15 1 Oskar Åhberg 89 Solna FK 195 Rekord 2 Carl Rönnow 90 Danderyds SK 193 3 Johan Andersson 89 Väsby IK 189 4 Johan Wansölin 89 Södertälje IF 172 5= Tobias Biberg 90 Turebergs FK 169 6 Dennis Widmark 90 Hanvikens SK 165 7= Daniel Bernebrant 90 Hammarby IF 161 7= Per Molin 90 Hammarby IF 161 9 Rain Kallaste 89 Hammarby IF 161 10 Traiko Ofilov 90 IFK Tumba 161 11 Andreas Henriksson 90 IF Åland 156 12 Adam Gloveus 90 Bromma IF 151 99 Micke Grip 83 SoIK Hellas 169 utom tävlan Joar Rüdrich 90 IFK Märsta Ej start
P17
STAVHOPP 2006-01-14 1 Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 450 Rekord 2 Andreas Dahlberg 89 Kvarnsvedens FIK 422 3 Martin Sundqvist 89 Örbyhus IF 382 4 Jens Boström 89 Hanvikens SK 352 5 Adam Diffner 90 Kvarnsvedens FIK 322 6 Daniel Bernebrant 90 Hammarby IF 302 7= Linus Blomquist 90 Linköpings GIF 282 7= Per Molin 90 Hammarby IF 282 9 Andreas Östling 92 Rånäs 4 H 262 10 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 242 11 Adam Gloveus 90 Bromma IF 242 12 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 222
P17
KULA 5,0 KG 2006-01-15 1 Christian Hansson Bergén 90 Nyköpings BIS 1499 Rekord 2 Christoffer Älvenstrand 89 Kungsängens SK 1304 3 Rikard Sundström 90 IF Åland 1233 4 Per Molin 90 Hammarby IF 1155 5 Joacim Andersson 89 Väsby IK 1115 6 Daniel Bernebrant 90 Hammarby IF 1084 7 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 994 8 Andreas Jansson 90 IFK Tumba 959
P15
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-15 1 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 7.54 F 2 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 7.99 3 Marcus Möller 92 Rånäs 4 H 8.01 4 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 8.23 5 David Turner 91 Järva FK 8.49 6 Björn-Erik Johansson 91 Södertälje IF 8.55 7 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 9.06 8 John Wedin 92 Huddinge AIS 9.10 FÖRSÖK 2 2006-01-15 1 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4 H 7.68 F 2 Niklas Simonsson 91 Fredrikshofs FIF 7.78 F 3 Anton Wåhlin 91 IF Linden 8.19 4 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 8.31 5 Gustav Forsman 92 Täby IS 8.35 6 Tom Södrén 92 Estuna IF 8.70 7 Hjalmar Torssell 92 Hammarby IF 8.88 8 Jacob Tersander 92 Bromma IF 9.19 FÖRSÖK 3 2006-01-15 1 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS 7.48 F 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 7.82 F 3 Love Fältström 91 Hammarby IF 7.86 4 Henrik Wedberg 92 Hammarby IF 8.16 5 Johan Carlqvist 92 Falu IK 8.21 6 John Alex Boutzas 91 Sundbybergs IK 8.37 William Falkengren 92 Fredrikshofs FIF Diskv. F.4.3.11 FÖRSÖK 4 2006-01-15 1 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 7.70 F 2 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 7.78 F 3 Simon Fogelberg 91 Turebergs FK 7.84 4 Erik Sommerholt 91 Danderyds SK 7.85 5 Edwin Billsten 95 Hässelby SK 8.15 6 Alexander Backas 91 IF Åland 8.21 7 Viktor Elwin 92 Fredrikshofs FIF 8.41 8 Jacob Lundin 92 Tyresö FK 8.88 FÖRSÖK 5 2006-01-15 1 Felix Ödeen 91 Fredrikshofs FIF 7.76 F 2 William Palm 92 Råby-Rekarne FIF 7.86 3 Adrian Roosmark 91 Huddinge AIS 8.11 4 Mattias Gradin 91 Falu IK 8.34 5 Erik Pärsson 92 Täby IS 8.60 6 Elmar Engholm 92 Hässelby SK 9.00 7 Teodor Guilletmot 92 Fredrikshofs FIF 9.28 8 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 9.36 FINAL 2006-01-15 1 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 7.46 2 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS 7.48 3 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 7.55 4 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4 H 7.60 5 Felix Ödeen 91 Fredrikshofs FIF 7.81 6 Niklas Simonsson 91 Fredrikshofs FIF 7.82 7 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 7.85 8 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 7.85
P15
1000 M FINAL 1 2006-01-14 1 Marcelo Burgos 91 Tullinge-Tumba FF 3.04.66 17 2 Jesper Lundström 91 Upsala IF 3.16.90 24 3 David Eriksson 91 Estuna IF 3.17.01 25 4 Calle Svensson 91 Bromma IF 3.19.90 27 5 Felix Johansson 92 Rånäs 4 H 3.22.27 28 6 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 3.25.68 29 7 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 3.29.56 30 8 Jesper Lindgren 92 Rånäs 4 H 3.33.51 31 FINAL 2 2006-01-14 1 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 2.56.09 6 2 Björn Brink 91 Hanvikens SK 2.58.72 13 3 Oskar Martinsson 91 Huddinge AIS 3.05.44 19 4 Malek Zbadi 91 Tullinge-Tumba FF 3.07.60 20 5 Patrik Werdin 91 Sundbybergs IK 3.09.69 21 6 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 3.15.78 23 7 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 3.19.26 26 Todd Forsberg 93 Täby IS Ej start FINAL 3 2006-01-14 1 Aleksander Liss 91 Turebergs FK 2.55.50 4 2 Joakim Eriksson 92 Estuna IF 2.56.01 5 3 Klas Persson 91 IFK Gnesta 2.58.27 12 4 Victor Karlsson 91 Hammarby IF 2.59.53 14 5 David Sundström 91 Turebergs FK 3.00.08 15 6 Niklas Simonsson 91 Fredrikshofs FIF 3.04.59 16 7 Mikael Tengstrand 91 IFK Lidingö 3.05.35 18 8 Alexander Backas 91 IF Åland 3.10.00 22 FINAL 4 2006-01-14 1 Joel Lundi 91 Sundbybergs IK 2.48.32 1 2 Mikael Nievinen 91 Hässelby SK 2.50.26 2 3 Victor Hedin 91 Huddinge AIS 2.51.12 3 4 Michael Refors 91 Hammarby IF 2.57.06 7 5 Filip Hellqvist 91 Hässelby SK 2.57.12 8 6 Nebiyv Tesema 91 Hässelby SK 2.57.63 9 7 Patrik Nilsson 91 Hammarby IF 2.57.64 10 8 Calle Stridh 92 GoIF Tjalve 2.58.06 11
P15
60 M HÄCK 84,0 CM FINAL 1 Vind: 2006-01-14 1 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 9.00 1 2 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 9.29 4 3 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 9.36 7 4 Malte Fibel 91 Bromma IF 9.59 8 5 Viktor Husmark 92 Falu IK 10.11 10 6 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 11.04 12 7 Erik Graf 91 Solna FK 11.06 13 FINAL 2 2006-01-14 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 9.16 2 2 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 9.18 3 3 Love Fältström 91 Hammarby IF 9.31 5 4 Johan Carlqvist 92 Falu IK 9.35 6 5 Adam Ståhlberg 91 Örbyhus IF 9.77 9 6 Johan Hägg 92 Solna FK 10.57 11 7 Hjalmar Torssell 92 Hammarby IF 11.13 14 8/ Jacob Tersander 92 Bromma IF 11.94 15
P15
HÖJDHOPP 2006-01-15 1 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 177 2 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 177 3 Eric Älvebrand 91 Hammarby IF 175 4 Love Fältström 91 Hammarby IF 173 5 Viktor Husmark 92 Falu IK 171 6 Malte Fibel 91 Bromma IF 168 7 Felix Sonebäck 91 IFK Tumba 165 8 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 162 9 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 162 10 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 154 11 Andreas Östling 92 Rånäs 4 H 154 12 Björn-Erik Johansson 91 Södertälje IF 150 13 Tom Södrén 92 Estuna IF 146 14 Erik Jönhagen 91 Bromma IF 146 15 Robert Kärrbrant 92 Solna FK 141 16= Hugo Nissar 92 Hässelby SK 136 16= Jacob Tersander 92 Bromma IF 136 18 Hjalmar Torssell 92 Hammarby IF 136 19 John Wedin 92 Huddinge AIS 136 20 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 136 21 Elmar Engholm 92 Hässelby SK 131 22 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 131 Marcus Möller 92 Rånäs 4 H Ej res. Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS Ej start
P15
LÄNGDHOPP 2006-01-14 1 Fredrik Karlsson 91 Kils AIK 606 2 Adam Ståhlberg 91 Örbyhus IF 564 3 Morgan Ohlström 91 Rånäs 4 H 562 4 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS 561 5 Love Fältström 91 Hammarby IF 557 6 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 545 7 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 529 8 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 526 9 Mattias Gradin 91 Falu IK 515 10 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 507 11 Simon Fogelberg 91 Turebergs FK 505 12 Johan Carlqvist 92 Falu IK 504 13 Anton Wåhlin 91 IF Linden 501 14 Marcus Möller 92 Rånäs 4 H 496 15 Malte Fibel 91 Bromma IF 482 16 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 476 17 Markus Nordgren 92 Hässelby SK 454 18 Henrik Wedberg 92 Hammarby IF 452 19 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 447 20 Viktor Elwin 92 Fredrikshofs FIF 441 21 Hjalmar Torssell 92 Hammarby IF 432 22 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 427 23 Jacob Tersander 92 Bromma IF 408 24 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 406 385 25 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 406 340 26 Tobias Karlsson 92 Hässelby SK 403 27 Feres Dechar 91 Sundbybergs IK 397 Christian Maluka 91 Huddinge AIS Ej res.
P15
KULA 4,0 KG 2006-01-15 1 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 1219 2 Lambros Dallas 91 Huddinge AIS 1175 3 Johan Carlqvist 92 Falu IK 1123 4 Malte Fibel 91 Bromma IF 1034 5 Tom Södrén 92 Estuna IF 1030 6 Felix Sonebäck 91 IFK Tumba 1001 7 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 997 8 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 979 9 Love Fältström 91 Hammarby IF 949 10 Linus Sundin 92 Falu IK 931 11 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 738 12 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 695 13 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 688 14 Simon Olsson 92 Hammarby IF 653 15 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 613 , Henrik Wedberg 92 Hammarby IF Ej start , Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS Ej start
P13
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-15 1 Axel Kjell 93 Turebergs FK 8.63 F 2 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 8.82 F 3 Gustav Fridh 93 IF Linden 8.86 4 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 8.91 5 Mattias Jällrud 93 Hagunda IF 9.15 6 Daniel Weiderstål 93 Huddinge AIS 9.46 Carl Sténson 93 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 2 2006-01-15 1 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 8.44 F 2 Simon Gramer 93 Hammarby IF 8.71 F 3 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 8.77 F 4 Jonas Wah Sjöman 93 Bromma IF 8.85 5 Marcus Benker 93 Hagunda IF 8.93 6 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 9.12 7 Hjalmar Ekström 93 IFK Lidingö 9.13 8 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 10.08 FÖRSÖK 3 2006-01-15 1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 8.66 F 2 Fredrik Lindeberg 93 Upsala IF 8.82 F 3 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 8.83 F 4 Philip Green 93 Hammarby IF 8.95 5 Jacob Björk 93 Hagunda IF 9.22 6 Joakim Sundemar 93 IFK Lidingö 9.24 7 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 9.44 FINAL 2006-01-15 1 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 8.47 2 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 8.63 3 Simon Gramer 93 Hammarby IF 8.69 4 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 8.73 5 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 8.75 6 Axel Kjell 93 Turebergs FK 8.83 7 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 8.85 8 Fredrik Lindeberg 93 Upsala IF 8.91
P13
800 M FINAL 1 2006-01-14 1 Fredrik Lindeberg 93 Upsala IF 2.30.44 6 2 Jonathan Ottosson 93 Enhörna IF 2.33.62 8 3 Andy Friden 93 Tullinge-Tumba FF 2.36.32 11 4 Andreas Klingvall 93 Turebergs FK 2.42.00 12 5 Marcus Benker 93 Hagunda IF 2.45.11 13 6 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 2.45.81 14 7 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 2.48.71 15 FINAL 2 2006-01-14 1 Jonas Wah Sjöman 93 Bromma IF 2.19.42 1 Rekord 2 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 2.24.76 2 3 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF 2.25.77 3 4 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 2.26.39 4 5 Jacob Björk 93 Hagunda IF 2.27.47 5 6 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 2.32.58 7 7 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 2.34.10 9 8 Henning Elmberger 93 Solna FK 2.34.49 10
P13
HÖJDHOPP 2006-01-15 1 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 164 2 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 151 3 Mattias Jällrud 93 Hagunda IF 148 4 Philip Green 93 Hammarby IF 145 5= Jacob Björk 93 Hagunda IF 142 5= Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 142 7 Axel Kjell 93 Turebergs FK 139 8 Andy Friden 93 Tullinge-Tumba FF 135 9= Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 135 9= Martin Demmelmaier 93 Hagunda IF 135 11 Marcus Benker 93 Hagunda IF 135 12 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 131 13 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 126 14 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 121 15 Andreas Klingvall 93 Turebergs FK 116 Mattias Askerson 93 IFK Märsta Ej res.
P13
LÄNGDHOPP 2006-01-14 1 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 524 2 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 500 3 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 480 4 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 479 5 Fredrik Lindeberg 93 Upsala IF 477 6 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 470 7 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 465 8 Axel Kjell 93 Turebergs FK 456 9 Marcus Benker 93 Hagunda IF 452 10 Jacob Björk 93 Hagunda IF 445 11 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 434 12 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 426 13 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 424 421 14 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 424 407 15 Daniel Weiderstål 93 Huddinge AIS 418 16 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 379 17 Mattias Askerson 93 IFK Märsta 358 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H Ej start
P13
KULA 3,0 KG 2006-01-15 1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 1152 2 Filip Hjorth 93 Säters IF FIK 992 3 Mattias Jällrud 93 Hagunda IF 898 4 Anton Millbert 93 Hässelby SK 896 5 Philip Green 93 Hammarby IF 857 6 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 848 7 Jacob Björk 93 Hagunda IF 846 8 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 840 9 Hjalmar Ekström 93 IFK Lidingö 785 10 Joakim Sundemar 93 IFK Lidingö 774 11 Fredrik Lindeberg 93 Upsala IF 761 12 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 719 13 Martin Demmelmaier 93 Hagunda IF 702 14 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 601 15 Mattias Askerson 93 IFK Märsta 553 Joakim Lindström 93 Rånäs 4 H Ej start
P12
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-15 1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 8.83 F 2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 8.87 F 3 Stefan Sundqvist 94 Solna FK 9.39 4 Nils Brodin 94 Huddinge AIS 9.76 5 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 9.95 6 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 10.20 7 Gustav Jonsson 94 Huddinge AIS 10.74 FÖRSÖK 2 2006-01-15 1 Patrik Lundemo 94 Heby AIF 8.75 F 2 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 8.93 3 Gustav Petersen 94 Bromma IF 8.99 4 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 9.35 5 William Oberg 94 Danderyds SK 9.51 6 Johannes van Berkel 94 Huddinge AIS 10.09 7 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 10.12 FÖRSÖK 3 2006-01-15 1 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 8.86 F 2 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 8.96 3 Björn Ståhl 94 Huddinge AIS 9.35 4 Teodor Aleksejev 94 Hanvikens SK 9.35 5 Daniel Svensson 94 Danderyds SK 9.69 6 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 9.71 FÖRSÖK 4 2006-01-15 1 Philip Hellström 94 Upsala IF 8.56 F 2 Axel Jacobsson 94 IFK Lidingö 8.88 F 3 Simon Woldu 94 Solna FK 9.05 4 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 9.28 5 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 9.87 6 Anton Lilja 94 Danderyds SK 11.35 Jacob Bolander 94 Falu IK Ej start FÖRSÖK 5 2006-01-15 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 8.40 F 2 Malcolm Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 8.87 F 3 Carl Dath 95 Danderyds SK 8.95 4 Lucas Mattsson 94 IF Åland 9.62 5 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 9.77 6 Kornelius Haaland 94 Hammarby IF 9.86 7 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 10.53 Emil Sundin 94 Falu IK Ej start FINAL 2006-01-15 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 8.38 2 Philip Hellström 94 Upsala IF 8.59 3 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 8.70 4 Patrik Lundemo 94 Heby AIF 8.75 5 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 8.80 6 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 8.81 7 Axel Jacobsson 94 IFK Lidingö 8.89 8 Malcolm Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 9.01
P12
800 M FINAL 1 2006-01-14 1 Malcolm Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 2.39.05 4 2 Gustav Petersen 94 Bromma IF 2.39.50 7 3 Teodor Aleksejev 94 Hanvikens SK 2.45.54 10 4 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 2.57.16 11 5 Robin Falconer 94 Fredrikshofs FIF 3.05.31 12 6 Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 3.08.49 13 7 Olov Ekström 94 Rånäs 4 H 3.08.85 14 8 Lucas Pribil 95 Rånäs 4 H 3.13.90 15 9 Niklas Lindström 94 Rånäs 4 H 3.22.48 16 FINAL 2 2006-01-14 1 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 2.22.42 1 Rekord 2 Bilal Cadimi 94 Huddinge AIS 2.24.36 2 3 David Sjöblom 95 Hagunda IF 2.24.93 3 4 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 2.39.31 5 5 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 2.39.41 6 6 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 2.43.49 8 7 Markus Hansell 94 Tyresö FK 2.43.91 9 Klas Wetterberg 94 Hammarby IF Bröt
P12
HÖJDHOPP 2006-01-14 1 Gabriel Östlund 95 Falu IK 142 2 Axel Lööf 95 Falu IK 140 3 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 140 4 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 138 5= Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 138 5= Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 138 7 Jacob Bolander 94 Falu IK 133 8 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 133 9= Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 129 9= Jens Sundström 94 Hässelby SK 129 11 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 129 12 Klas Wetterberg 94 Hammarby IF 125 13 Love Regefalk 94 Bromma IF 121 14 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 121 15 William Oberg 94 Danderyds SK 116 16 Emil Sundin 94 Falu IK 116 17 Daniel Regefalk 94 Bromma IF 111
P12
LÄNGDHOPP 2006-01-15 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 484 2 Philip Hellström 94 Upsala IF 473 3 Patrik Lundemo 94 Heby AIF 464 4 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 449 5 Jacob Bolander 94 Falu IK 437 6 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 431 7 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 427 8 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 416 9 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 410 10 Carl Dath 95 Danderyds SK 405 11 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 402 12 Lucas Mattsson 94 IF Åland 387 13 Daniel Svensson 94 Danderyds SK 377 14 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 376 370 15 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 376 367 16 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 375 17 Kornelius Haaland 94 Hammarby IF 374 18 Emil Sundin 94 Falu IK 370 361 19 Gustav Petersen 94 Bromma IF 370 323 20 Björn Ståhl 94 Huddinge AIS 367 21 Nils Brodin 94 Huddinge AIS 343 22 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 341 23 Johannes van Berkel 94 Huddinge AIS 324 24 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 312 25 Gustav Jonsson 94 Huddinge AIS 310 26 Anton Lilja 94 Danderyds SK 268
P12
KULA 3,0 KG 2006-01-14 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 863 2 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 848 3 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 825 4 Lucas Mattsson 94 IF Åland 792 5 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 771 6 Jacob Bolander 94 Falu IK 729 7 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 681 8 Jens Sundström 94 Hässelby SK 647 9 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 611 10 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 606 11 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 462
P11
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-14 1 Simon Jansson 95 IF Åland 9.51 2 Viktor Sundblom 95 Huddinge AIS 9.58 3 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 9.69 4 Jonas Stubenruss 95 IF Linden 10.15 5 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 10.53 6 Dan Sundström 95 Hässelby SK 10.72 FÖRSÖK 2 2006-01-14 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.07 F 2 Victor Bergstedt 95 Bromma IF 9.16 F 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.23 F 4 Fredrik Bergman 95 IFK Lidingö 9.45 F 5 Gabriel Östlund 95 Falu IK 9.56 6 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 9.83 7 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 10.74 FÖRSÖK 3 2006-01-14 1 Markus Jönsson 95 Huddinge AIS 9.16 F 2 Axel Lööf 95 Falu IK 9.42 F 3 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 9.48 F 4 Viktor Frigell 95 Hammarby IF 9.87 5 Jesper Jansson 95 Hässelby SK 10.87 6 Pontus Widmark 95 Rånäs 4 H 11.27 Victor Bergstedt 95 Bromma IF Ej start FÖRSÖK 4 2006-01-14 1 Emil Hansson 95 Mälarhöjdens IK 9.49 F 2 Jacob Ewertz 95 Hammarby IF 9.76 3 Wilhelm Jarnvall 95 IFK Lidingö 9.78 4 Erik Nygren Wåhlin 95 Huddinge AIS 10.09 5 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 10.25 6 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 10.85 FINAL 2006-01-14 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 8.98 2 Victor Bergstedt 95 Bromma IF 8.99 3 Markus Jönsson 95 Huddinge AIS 9.09 4 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.41 5 Fredrik Bergman 95 IFK Lidingö 9.44 6 Emil Hansson 95 Mälarhöjdens IK 9.49 7 Axel Lööf 95 Falu IK 9.58 8 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 9.64
P11
LÄNGDHOPP 2006-01-14 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 467 2 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 424 421 3 Markus Jönsson 95 Huddinge AIS 424 375 4 Axel Lööf 95 Falu IK 422 5 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 409 6 Gabriel Östlund 95 Falu IK 407 7 Viktor Sundblom 95 Huddinge AIS 399 395 8 Victor Bergstedt 95 Bromma IF 399 396 9 Fredrik Bergman 95 IFK Lidingö 392 10 Jacob Ewertz 95 Hammarby IF 377 11 Viktor Frigell 95 Hammarby IF 373 12 Simon Jansson 95 IF Åland 372 13 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 369 14 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 343 15 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 341 333 16 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 341 327 17 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 336 327 18 Jesper Erixon 95 SoIK Hellas 336 323 19 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 330 20 Pontus Widmark 95 Rånäs 4 H 328 21 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 307 22 Dan Sundström 95 Hässelby SK 304 23 Jesper Jansson 95 Hässelby SK 295 Jonas Stubenruss 95 IF Linden Ej start Wilhelm Jarnvall 95 IFK Lidingö Ej start Gabriel Heen 95 Huddinge AIS Ej start Marcus Eriksson 95 Falu IK Ej start Victor Bergstedt 95 Bromma IF Ej start
P11
KULA 2,0 KG 2006-01-15 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 1027 Rekord 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 1024 3 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 938 4 Jesper Erixon 95 SoIK Hellas 777 5 Axel Lööf 95 Falu IK 766 6 Markus Jönsson 95 Huddinge AIS 763 7 Gabriel Östlund 95 Falu IK 719 8 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 624 9 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 622 10 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 566 11 Erik Bristrand 95 Hammarby IF 514
P10
60 M FÖRSÖK 1 2006-01-14 1 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.45 F 2 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 9.47 F 3 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 10.14 F 4 David Sigemo 96 Huddinge AIS 10.64 5 Fredrik Sidh 96 Huddinge AIS 10.91 6 Andreas Rehnberg 96 Rånäs 4 H 11.09 7 Samuel Raita 96 Huddinge AIS 11.46 FÖRSÖK 2 2006-01-14 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.41 F 2 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 9.79 F 3 Dennis Oberg 96 Danderyds SK 9.84 F 4 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 10.16 5 John Randelin 96 IF Åland 10.24 6 Lucas Drougge 96 Rånäs 4 H 10.77 7 Björn Staveus 96 Huddinge AIS 10.94 8 Patrick Bomler 96 Huddinge AIS 12.12 FÖRSÖK 3 2006-01-14 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 9.19 F 2 Christoffer Acuña Lindgr 96 Sundbybergs IK 10.07 F 3 Anton Tedeby 96 Huddinge AIS 10.27 4 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 10.35 5 Lukas Elfving 96 Huddinge AIS 10.78 6 Linus Pribil 96 Rånäs 4 H 10.89 7 Adam Juopperi 96 Huddinge AIS 11.19 8 Arvid Rickelvik 96 Huddinge AIS 11.45 FINAL 2006-01-14 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 9.04 2 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.37 3 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.49 4 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 9.64 5 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 9.88 6 Dennis Oberg 96 Danderyds SK 9.91 7 Christoffer Acuña Lindgr 96 Sundbybergs IK 10.22 8 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 10.26
P10
LÄNGDHOPP 2006-01-14 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 416 2 Christoffer Acuña Lindgr 96 Sundbybergs IK 371 3 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 369 4 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 365 5 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 355 6 Anton Tedeby 96 Huddinge AIS 343 7 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 342 8 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 341 9 John Randelin 96 IF Åland 333 10 Charlie Granath 96 Hammarby IF 331 11 David Sigemo 96 Huddinge AIS 325 12 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 324 13 Lukas Elfving 96 Huddinge AIS 320 14 Linus Pribil 96 Rånäs 4 H 316 15 Lucas Drougge 96 Rånäs 4 H 312 16 Andreas Rehnberg 96 Rånäs 4 H 305 17 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 296 18 Arvid Rickelvik 96 Huddinge AIS 283 19 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 282 20 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 280 21 Björn Staveus 96 Huddinge AIS 279 22 Adam Juopperi 96 Huddinge AIS 278 23 Samuel Raita 96 Huddinge AIS 267 24 Fredrik Sidh 96 Huddinge AIS 257 25 Patrick Bomler 96 Huddinge AIS 250
P9
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-14 1 Tim Möller 97 Hammarby IF 10.12 F 2 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 10.15 F 3 Peter Heen 97 Huddinge AIS 10.57 F 4 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 11.14 F 5 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 11.16 6 Fredrik Lundquist 97 Huddinge AIS 11.86 7 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 12.02 FÖRSÖK 2 2006-01-14 1 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 10.20 F 2 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 10.86 F 3 Filip Lindgren 98 Hässelby SK 10.92 F 4 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 11.13 F 5 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 11.26 6 Mikael Apelqvist 98 Huddinge AIS 12.00 7 Fredrik Tjernberg 98 Huddinge AIS 12.07 8 Anton Dacke 98 Huddinge AIS 12.85 FINAL 2006-01-14 1 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 9.93 2 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 10.04 3 Tim Möller 97 Hammarby IF 10.07 4 Peter Heen 97 Huddinge AIS 10.58 5 Filip Lindgren 98 Hässelby SK 10.88 6 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 10.95 7 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 11.02 8 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 11.04
K
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-15 1 Maria Teilman 86 Hammarby IF 7.85 F 2 Emma Vessman 88 Mälarhöjdens IK 8.24 3 Sofia Bejgarn 88 Spårvägens FK 8.42 4 Lina Nätterlund 88 Gefle IF 8.42 5 Lisa Munkhammar 88 Enköpings AIF 8.76 6 Josefine Sköld 88 Enköpings AIF 8.81 Erica Jarder 86 Spårvägens FK Ej start FÖRSÖK 2 2006-01-15 1 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 7.74 F 2 Elin Pöllä 91 Gefle IF 8.20 F 3 Sofie Lindesten 88 Spårvägens FK 8.32 4 Emelie Karlsson 87 Hässelby SK 8.42 5 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 8.61 6 Jowan Safari 87 Järva FK 8.88 7 Anna Aronsson 88 Väsby IK 8.90 FÖRSÖK 3 2006-01-15 1 Malin Henriksson 78 Västerås FIK 7.82 F 2 Lisa Wiik 83 Västerås FIK 8.26 3 Karolina Busznyák 84 IFK Tumba 8.28 4 Petra Thulin 79 Hammarby IF 8.51 5 Sofie Leimo 90 Gefle IF 8.55 6 Therese Rosén 88 Väsby IK 8.62 7 Madeleine Sundström 00 Upsala IF 8.65 FÖRSÖK 4 2006-01-15 1 Julia Tollin 89 Åre SK 8.13 F 2 Erica Nordqvist 88 IF Åland 8.16 F 3 Ellinore Hallin 87 Enköpings AIF 8.24 4 Johanna Höglund 84 Upsala IF 8.42 5 Maria Eriksson 85 Rånäs 4 H 8.47 6 Elisabeth Hortobagyi 84 Hammarby IF 8.70 7 Moa Hedström 89 Gefle IF 8.83 FÖRSÖK 5 2006-01-15 1 Camilla Kramar 86 Huddinge AIS 7.94 F 2 Louise Martin 87 Hässelby SK 8.06 F 3 Jannice Sundqvist 00 Brännans IF 8.23 4 Caroline Enberg 87 Täby IS 8.24 5 Desirée Andersson 88 Rånäs 4 H 8.36 6 Fredrica Andersson 88 Upsala IF 9.10 7 Marie-Louise Wahlberg 45 Fredrikshofs FIF 14.75 FINAL 2006-01-15 1 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 7.71 2 Malin Henriksson 78 Västerås FIK 7.83 3 Maria Teilman 86 Hammarby IF 7.87 4 Camilla Kramar 86 Huddinge AIS 7.93 5 Louise Martin 87 Hässelby SK 7.95 6 Erica Nordqvist 88 IF Åland 8.14 7 Elin Pöllä 91 Gefle IF 8.15 8 Julia Tollin 89 Åre SK 8.25
K
200 M FINAL 1 Vind: 2006-01-14 1 Josefine Sköld 88 Enköpings AIF 29.14 35 2 Maria Karlsson 82 Duvbo IK 32.52 40 3 Marie-Louise Wahlberg 45 Fredrikshofs FIF 55.22 41 Linda Ruud 82 Huddinge AIS Ej start FINAL 2 2006-01-14 1 Lisa Munkhammar 88 Enköpings AIF 29.55 38 2 Michaela Hellsten 88 Enköpings AIF 29.64 39 Sara Modin 89 Turebergs FK Ej start Julia Engström 90 Gefle IF Ej start FINAL 3 2006-01-14 1 Mariam Jeng 90 Turebergs FK 27.58 25 2 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 28.19 29 3 Kajsa Kaufeldt 90 Rånäs 4 H 28.55 33 4 Johanna Novo 88 Hammarby IF 28.57 34 FINAL 4 2006-01-14 1 Emelie Arvidsson 87 Hammarby IF 28.26 31 2 Linn Johansson 88 Hammarby IF 28.50 32 3 Elsa Westerlund 89 Turebergs FK 29.49 36 Camilla Olsson 89 Gotländsk FI Ej start FINAL 5 2006-01-14 1 Karolina Busznyák 84 IFK Tumba 27.23 19 2 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 27.42 22 3 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 27.59 26 4 Sofia Grahm 87 Täby IS 28.21 30 FINAL 6 2006-01-14 1 Sara Bengtson 89 Hässelby SK 27.41 21 2 Astrid Lönnervall 87 Täby IS 27.47 24 3 Moa Brandt 91 Huddinge AIS 27.61 27 4 Maria Eriksson 85 Rånäs 4 H 28.14 28 FINAL 7 2006-01-14 1 Fatima Makakala 89 Hammarby IF 26.52 12= 2 Lina Nätterlund 88 Gefle IF 27.05 16= 3 Sara Voltaire 84 Täby IS 27.25 20 4 Mikaela Grahm 87 Täby IS 27.45 23 FINAL 8 2006-01-14 1 Carolina Nylén 79 Täby IS 25.99 4 2 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 26.52 12= 3 Petra Larsson 90 Gefle IF 26.70 14 4 Linnea Halvarsson 88 Turebergs FK 27.05 16= FINAL 9 2006-01-14 1 Linda Bergh 89 Hässelby SK 26.31 7 2 Paulina Engfors 90 Hammarby IF 26.41 10 3 Erica Nordqvist 88 IF Åland 27.13 18 4 Johanna Mann 89 Åre SK 29.54 37 FINAL 10 2006-01-14 1 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 25.98 3 2 Emma Vessman 88 Mälarhöjdens IK 26.29 6 3 Caroline Enberg 87 Täby IS 26.38 9 FINAL 11 2006-01-14 1 Louise Martin 87 Hässelby SK 25.72 1 2 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 26.23 5 3 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 26.48 11 FINAL 12 2006-01-14 1 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 25.75 2 2 Linda Olsson 81 Falu IK 26.34 8 3 Julia Tollin 89 Åre SK 27.02 15
K
400 M FINAL 1 2006-01-15 1 Louise Sonehag 00 Upsala IF 64.44 30,25 12 2 Madeleine Sundström 00 Upsala IF 65.57 31,66 13 3 Ellinor Scharin 90 Fredrikshofs FIF 72.74 34,11 15 FINAL 2 2006-01-15 1 Elin Pöllä 91 Gefle IF 61.00 29,35 9 2 Sofie Erenlöf 89 Gefle IF 61.23 29,09 10 3 Camilla Håkansson 87 Hammarby IF 61.39 29,29 11 4 Maria Karlsson 82 Duvbo IK 72.67 33,94 14 FINAL 3 2006-01-15 1 Lisa Forsberg 89 Falu IK 59.43 28,84 5 2 Josefine Koskinen 89 Enhörna IF 59.61 29,67 6 3 Elin Andersson 86 Hässelby SK 59.63 28,88 7 4 Sara Sjöqvist 89 Täby IS 60.65 29,38 8 FINAL 4 2006-01-15 1 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors AIF 56.34 26,77 1 2 Carolina Nylén 79 Täby IS 56.71 27,19 2 3 Frida Flodström 87 Turebergs FK 57.09 27,47 3 4 Linda Olsson 81 Falu IK 58.03 27,85 4
K
1500 M FINAL 2006-01-14 1 Ulrika Johansson 75 Rånäs 4 H 4.29.3m 2 Magdalena Ottersten 85 Hässelby SK 4.39.1m 3 Christina Lindblom 88 Hässelby SK 4.39.5m 4 Lisa Forsberg 89 Falu IK 4.39.9m 5 Lena Örn 88 SoIK Hellas 4.42.2m 6 Erika Fyrvall 87 Turebergs FK 4.57.2m 7 Sandra Lundberg 89 Hässelby SK 4.58.1m 8 Marie Sandberg 00 Sköldinge IF 5.21.0m 9 Caroline Rönnlund 86 Huddinge AIS 5.25.1m 10 Sofie Erenlöf 89 Gefle IF 5.30.9m
K
60 M HÄCK 84 CM FINAL Vind: 2006-01-14 1 Lina Quick 80 Gefle IF 8.78 2 Louise Martin 87 Hässelby SK 9.10 3 Camilla Kramar 86 Huddinge AIS 9.16 4 Petra Thulin 79 Hammarby IF 9.35 5 Kristin Hallberg 89 Åre SK 9.61 6 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 9.71 7 Johanna Höglund 84 Upsala IF 9.75 8 Helena Eriksson 87 Österhaninge IF 9.84
K
HÖJDHOPP 2006-01-15 1 Jenny Isgren 81 Spårvägens FK 187 Rekord 2 Ebba Jungmark 87 Mölndals AIK 185 3 Erica Jarder 86 Spårvägens FK 171 4 Therese Rosén 88 Väsby IK 168 5 Ellinore Hallin 87 Enköpings AIF 165 6 Johanna Höglund 84 Upsala IF 165 7 Anna Flodin 88 Strands IF 162 8 Karin Lidegran 87 Huddinge AIS 158
K
STAVHOPP 2006-01-14 1 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsvedens FIK 332 2 Maria Ludvigsson 89 Västerås FIK 322 3 Moa Thorstensson 90 Spårvägens FK 312 4 Jessica Enlund 89 Gefle IF 302 5 Kristin Hallberg 89 Åre SK 282 6 Majken Lidén 86 IF Göta 272 7 Sofie Norrbom 87 Duvbo IK 262
K
LÄNGDHOPP 2006-01-14 1 Lina Quick 80 Gefle IF 566 2 Elin Andersson 86 Hässelby SK 561 3 Erica Jarder 86 Spårvägens FK 559 4 Camilla Eriksson 88 Västerås FIK 527 526 5 Frida Linde 90 Täby IS 527 524 6 Daphne Miglis 87 Tyresö FK 527 520 7 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 511 8 Lina Nätterlund 88 Gefle IF 506 9 Johanna Kaiser 87 Hässelby SK 498 10 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 497 11 Emelie Haaparanta 88 Täby IS 495 12 Johanna Höglund 84 Upsala IF 491 13 Elisabeth Hortobagyi 84 Hammarby IF 486 14 Boel Tetens 88 Gotländsk FI 484 15 Minna Jansson 88 Mälarhöjdens IK 482 16 Emma Borg 88 Turebergs FK 478 17 Sofie Lindesten 88 Spårvägens FK 472 18 Karolina Edlund 91 Gefle IF 466 19 Sofie Erenlöf 89 Gefle IF 464 20 Sofia Quell 87 Österhaninge IF 463 21 Emelie Karlsson 87 Hässelby SK 456 22 Jennifer Höglund 90 Gefle IF 438 23 Sofia Bejgarn 88 Spårvägens FK 435 24 Jowan Safari 87 Järva FK 413 Helena Eriksson 87 Österhaninge IF Ej res. Malin Hansson 88 Mälarhöjdens IK Ej res. Julia Engström 90 Gefle IF Ej res.
K
TRESTEG 2006-01-15 1 Angelica Ström 81 Gefle IF 1218 2 Ellen Valgeborg 83 Enköpings AIF 1178 3 Camilla Eriksson 88 Västerås FIK 1155 4 Daphne Miglis 87 Tyresö FK 1145 5 Sofie Lindesten 88 Spårvägens FK 1107 6 Fredrica Andersson 88 Upsala IF 1106 7 Petra Thulin 79 Hammarby IF 1090 8 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 1084 9 Carolina Hjort 81 Bromma IF 1072 10 Johanna Bertilsson 89 Strands IF 1059 11 Sandra Pettersson 88 Strands IF 1056 12 Moa Hedström 89 Gefle IF 1045 13 Sofie Leimo 90 Gefle IF 1021 14 Nencia Fransson 88 IF Linden 1003 15 Kajsa Kaufeldt 90 Rånäs 4 H 974 Sofia Bejgarn 88 Spårvägens FK Ej res. Johanna Hilding 90 Rånäs 4 H Ej res.
K
VIKTKASTNING 10,0KG 2006-01-14 1 Annie Henriksson 86 Gotländsk FI 1142 2 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 1130 3 Malin Lundstedt 88 Gefle IF 1008 4 Caroline Piri 91 Huddinge AIS 979 5 Stina Jacobsson 76 Huddinge AIS 919 6 Teresia Snäckerström 91 Gotländsk FI 718
K
KULA 4,0 KG 2006-01-14 1 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 1310 2 Anna Wikström 87 IFK Tumba 1240 3 Nadja Casadei 83 IFK Lidingö 1150 4 Josefine Bark 88 Tyresö FK 1080 5 Johanna Höglund 84 Upsala IF 1048 6 Stina Jacobsson 76 Huddinge AIS 1008 7 Annie Henriksson 86 Gotländsk FI 930 8 Emma Sundström 85 IF Åland 919 9 Therese Rosén 88 Väsby IK 812 10 Boel Tetens 88 Gotländsk FI 783
F17
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-14 1 Emilie Andersson 89 Hässelby SK 8.16 AF 2 Johanna Stjernström 90 Hanvikens SK 8.35 BF 3 Tasmiah Akhter 90 Huddinge AIS 8.52 4 Lina Hedly 89 Leksands FIK 8.62 5 Jennifer Höglund 90 Gefle IF 8.70 6 Ellinor Edfors 90 Hanvikens SK 8.74 7 Aline Ngalima 89 Sundbybergs IK 9.25 FÖRSÖK 2 2006-01-14 1 Julia Tollin 89 Åre SK 8.02 AF 2 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 8.03 AF 3 Camilla Olsson 89 Gotländsk FI 8.24 BF 4 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjdens IK 8.36 8,354 5 Mikaela Lundén 90 Turebergs FK 8.52 6 Elsa Westerlund 89 Turebergs FK 8.75 7 Malin Edström 90 Hässelby SK 9.00 FÖRSÖK 3 2006-01-14 1 Frida Linde 90 Täby IS 8.17 BF 2 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 8.22 BF 3 Sofia Carls 90 Huddinge AIS 8.40 4 Mariam Jeng 90 Turebergs FK 8.44 5 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 8.52 6 Johanna Ökvist 89 Ununge IF 8.72 7 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 9.37 FÖRSÖK 4 2006-01-14 1 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 8.02 AF 2 Paulin Beinö 90 Spårvägens FK 8.50 3 Sara Stanley 90 Bromma IF 8.53 4 Emma Mellåker 90 Spårvägens FK 8.56 5 Sara Bengtson 89 Hässelby SK 8.63 6 Johanna Mann 89 Åre SK 8.65 7 Denise Hagberg 90 Hässelby SK 8.93 FÖRSÖK 5 2006-01-14 1 Petra Larsson 90 Gefle IF 8.04 AF 2 Linn Ericsson 89 Turebergs FK 8.16 AF 3 Caroline Almgren 89 Väsby IK 8.32 BF 4 Sophia Ångström 90 Huddinge AIS 8.35 BF 5 Frida Lindström 90 Huddinge AIS 8.67 6 Medeleine Holmlin 90 Turebergs FK 8.68 7 Emelina Soto 89 IFK Tumba 8.69 FÖRSÖK 6 2006-01-14 1 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 8.13 AF 2 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 8.36 BF 8,352 3 Sofia Örtegren Johanson 89 Spårvägens FK 8.41 4 Natalia Styrström 90 IF Åland 8.48 5 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 8.55 6 Anna Pärsdotter 89 Solna FK 8.61 7 Natalie Jenner 89 Huddinge AIS 9.07 8 Karin Bergqvist 90 Hässelby SK 9.12 FÖRSÖK 7 2006-01-14 1 Linda Bergh 89 Hässelby SK 8.11 AF 2 Emelie Svensson 89 Tanums IF 8.33 BF 3 Clara Luthman 90 Bromma IF 8.57 4 Johanna Hilding 90 Rånäs 4 H 8.66 5 Lilian Riveros 90 Hässelby SK 8.79 6 Emma Wallin 90 Kungsängens SK 8.99 7 Hanna Bjellerup 90 Turebergs FK 9.37 B-FINAL 1 2006-01-14 1 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 8.16 2 Frida Linde 90 Täby IS 8.20 3 Camilla Olsson 89 Gotländsk FI 8.22 4 Johanna Stjernström 90 Hanvikens SK 8.33 5 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 8.39 6 Sophia Ångström 90 Huddinge AIS 8.43 7 Caroline Almgren 89 Väsby IK 8.49 Emelie Svensson 89 Tanums IF Ej start A-FINAL 1 2006-01-14 1 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 7.94 2 Julia Tollin 89 Åre SK 8.00 3 Petra Larsson 90 Gefle IF 8.01 4 Linda Bergh 89 Hässelby SK 8.07 5 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 8.08 6 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 8.13 7 Linn Ericsson 89 Turebergs FK 8.23 8 Emilie Andersson 89 Hässelby SK 8.33
F17
HÖJDHOPP 2006-01-15 1 My Nordström 90 IK Tiwaz 173 T Rekord 2 Moa Thorstensson 90 Spårvägens FK 164 3 Frida Linde 90 Täby IS 162 4 Caroline Almgren 89 Väsby IK 156 5 Edina Shehu 89 Hammarby IF 153 6 Elisabeth Axelsson 89 Falu IK 153 7 Rebecca Lindblom 90 Tyresö FK 153 8 Anna Pärsdotter 89 Solna FK 149 9 Lydia Ståhlberg 90 Örbyhus IF 149 10 Anna Wibrant 90 IK Tiwaz 149 11 Clara Luthman 90 Bromma IF 145 12 Jenny Clemes 90 IF Åland 141 13 Sofie Johansson 90 IK Tiwaz 141
F17
LÄNGDHOPP 2006-01-15 1 Linda Bergh 89 Hässelby SK 551 2 Mikaela Lundén 90 Turebergs FK 533 3 Emelie Svensson 89 Tanums IF 513 4 Sofia Carls 90 Huddinge AIS 508 5 Emilie Andersson 89 Hässelby SK 503 6 Johanna Stjernström 90 Hanvikens SK 499 7 Samia Adan 90 Hässelby SK 498 8 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjdens IK 495 9 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 489 10 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 487 11 Johanna Ökvist 89 Ununge IF 485 12 Sara Stanley 90 Bromma IF 484 13 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 481 14 Matilda Norin 89 Strands IF 480 15 Johanna Strauss 89 Hanvikens SK 473 471 16 Kristin Hallberg 89 Åre SK 473 x 17 Caroline Almgren 89 Väsby IK 472 18 Camilla Göth 90 Hammarby IF 464 19 Frida Lindström 90 Huddinge AIS 462 20 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 457 452 21 Emilia Forsell 90 Hammarby IF 457 433 22 Ellinor Edfors 90 Hanvikens SK 454 23 Johanna Hilding 90 Rånäs 4 H 452 450 24 Mikaela Jansson 90 Örbyhus IF 452 432 25 Lydia Ståhlberg 90 Örbyhus IF 450 26 Paulin Beinö 90 Spårvägens FK 449 27 Lina Hedly 89 Leksands FIK 448 28 Clara Luthman 90 Bromma IF 446 29 Natalia Styrström 90 IF Åland 445 30 Jenny Clemes 90 IF Åland 434 31 Aline Ngalima 89 Sundbybergs IK 432 32 Johanna Mann 89 Åre SK 430 33 Cecilia Friström 90 Täby IS 428 34 Louise Larsson 90 Hammarby IF 427 35 Jasmine Edlund 90 Spårvägens FK 424 36 Caroline Sahlén 90 Enköpings AIF 423 37 Kajsa Kaufeldt 90 Rånäs 4 H 420 38 Malin Edström 90 Hässelby SK 415 39 Emma Mellåker 90 Spårvägens FK 410 40 Linn Karlsson 90 Enköpings AIF 407 41 Terese Fredheim 90 Bromma IF 353 42 Sofie Erenlöf 89 Gefle IF Ej start
F17
KULA 3,0 KG 2006-01-14 1 Emma Wallin 90 Kungsängens SK 1268 2 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 1202 3 Frida Linde 90 Täby IS 1144 4 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 940 5 Natalie Jenner 89 Huddinge AIS 874 6 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 830 7 Caroline Almgren 89 Väsby IK 785
F15
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-14 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.22 AF 2 Johanna Eriksson 91 IF Åland 8.50 3 Erika Karlsson 91 Falu IK 8.62 4 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 8.77 5 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 9.03 6 Kim Lidman 91 Turebergs FK 9.16 7 Marielle Sjöblom 91 Hässelby SK 9.19 8 Amanda Skytt 91 Upsala IF 9.47 FÖRSÖK 2 2006-01-14 1 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 7.97 AF 2 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 8.42 BF 3 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 8.45 BF 4 Karolina Edlund 91 Gefle IF 8.68 5 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 9.06 6 Sofia Olivemark 91 IF Linden 9.43 7 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 9.54 8 Pernilla Ljungdahl 92 Upsala IF 9.68 FÖRSÖK 3 2006-01-14 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 7.87 AF Rekord 2 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 8.53 3 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 8.83 4 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 8.87 5 Anna Hansback 91 Spårvägens FK 8.97 6 Frida Hällegårdh 92 Huddinge AIS 9.05 7 Elin Borgstedt 92 Huddinge AIS 9.09 8 Anna-Karin Alin 92 IF Linden 9.19 FÖRSÖK 4 2006-01-14 1 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 8.21 AF 2 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 8.31 AF 3 Anna Troije 91 Turebergs FK 8.34 BF 4 Viktoria Hammarstrand 91 Bromma IF 8.52 5 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 8.86 6 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 8.93 7 Sana Rehman 92 IFK Tumba 9.22 Linnea Rosenberg 92 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 5 2006-01-14 1 Sanoria Hossain 91 Hässelby SK 8.55 2 Carolina Larsén 92 Solna FK 8.89 3 Linnea Neldemo 91 Kvarnsvedens FIK 8.94 4 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 9.06 5 Siri Ocenström Norberg 92 Tullinge-Tumba FF 9.21 6 Lise Bach 92 Hammarby IF 9.44 7 Sofia Hedén 91 Upsala IF 9.46 8 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 9.54 FÖRSÖK 6 2006-01-14 1 Caroline Högblom 92 Hammarby IF 8.47 BF 2 Elin Sjögren 92 Bromma IF 8.60 3 Elin Strid 91 Turebergs FK 8.65 4 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 8.67 5 Hanna Marklund 92 Fredrikshofs FIF 8.81 6 Manal Said 92 Hammarby IF 8.84 7 Dionne Ekman 91 Huddinge AIS 8.95 8 Lina Magnusson 92 Rånäs 4 H 9.01 Emma Fredriksson 91 Täby IS Ej start FÖRSÖK 7 2006-01-14 1 Elina Palmqvist 91 Hagunda IF 8.14 AF 2 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 8.37 BF 3 Mikaela Koller 91 Bromma IF 8.51 4 Rakel Ekendahl 91 Hässelby SK 8.55 5 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 8.80 6 Izabella Jenneholm 91 Bromma IF 9.03 7 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 9.22 8 Julia Säll 92 Hässelby SK 9.88 FÖRSÖK 8 2006-01-14 1 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 8.40 BF 2 Jessica Torssell 91 Hammarby IF 8.48 3 Elin Sandgren 92 Estuna IF 8.60 4 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 9.03 5 Fanny Halvarsson 92 Falu IK 9.26 6 Sofia Lindström 92 Hammarby IF 9.51 7 Frida Persson 91 Fredrikshofs FIF 9.62 8 Jessica Fredheim 92 Bromma IF 10.02 FÖRSÖK 9 2006-01-14 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.14 AF 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 8.58 3 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 8.89 4 Carin Stjernefeldt 91 Örbyhus IF 8.95 5 Malin Emilsson 92 Rånäs 4 H 9.11 6 Olivia Öberg 91 Turebergs FK 9.15 7 Nicole Byskén 92 Hässelby SK 9.39 8 Karin Lindeberg 91 Upsala IF 9.39 FÖRSÖK 10 2006-01-14 1 Sara Ulin 91 Falu IK 8.38 BF 2 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 8.47 BF 3 Lilian Gren 92 Hammarby IF 8.56 4 Malin Pussinen 92 IF Åland 8.81 5 Nathalie Jansson 92 IF Åland 8.89 6 Angelica Garpö 91 Solna FK 8.99 7 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 9.54 8 Sandra Lundqvist 92 IF Linden 10.31 FÖRSÖK 11 2006-01-14 1 Moa Brandt 91 Huddinge AIS 8.23 AF 2 Louise Thornander 92 Upsala IF 8.72 3 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 8.87 4 Daniella Tsoumani 92 Järva FK 9.00 5 Tea Shehu 91 Hammarby IF 9.02 6 Anna Fahrman 91 Hässelby SK 9.35 7 Jennie Wahlström 92 IF Linden 9.69 8 Johanna Persson 91 Fredrikshofs FIF 9.82 B-FINAL 1 2006-01-14 1 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 8.29 2 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 8.40 3 Sara Ulin 91 Falu IK 8.42 4 Anna Troije 91 Turebergs FK 8.44 5 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 8.46 6 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 8.50 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF Ej start Caroline Högblom 92 Hammarby IF Ej start A-FINAL 1 2006-01-14 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 7.80 Rekord 2 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 7.95 3 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.12 4 Elina Palmqvist 91 Hagunda IF 8.16 5 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.20 6 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 8.28 7 Moa Brandt 91 Huddinge AIS 8.37 8 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 8.46
F15
1000 M FINAL 1 2006-01-15 1 Carolina Matthys 92 GoIF Tjalve 3.23.48 13 2 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 3.25.99 15 3 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 3.28.52 16 4 Ylva Stenström 92 Upsala IF 3.36.11 20 5 Fanny Boström 92 Huddinge AIS 3.39.62 21 6 Johanna Höglund 91 Spårvägens FK 3.40.77 22 7 Gabriella Holmström 92 Hammarby IF 3.50.38 23 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS Ej start FINAL 2 2006-01-15 1 Erica Wesström 92 Upsala IF 3.14.12 6 2 Amalia Sangfeldt 91 Upsala IF 3.15.74 7 3 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 3.18.33 8 4 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 3.22.95 12 5 Linnea Hagström 91 Råby-Rekarne FIF 3.29.76 17 6 Hanna Björklund 92 Falu IK 3.32.96 18 7 Emilia Elfgren 91 Bromma IF 3.35.28 19 Sara Karlsson 91 Hammarby IF Bröt FINAL 3 2006-01-15 1 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjdens IK 3.04.45 1 2 Sanna Mustonen 91 Enhörna IF 3.04.53 2 3 Johanna Olsson 91 Täby IS 3.06.41 3 4 Olivia Lindh 91 Gefle IF 3.12.41 4 5 Emma Jansson 91 Ludvika FFI 3.12.46 5 6 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 3.19.15 9 7 Fanny Lindberg 91 Kungsängens SK 3.21.10 10 8 Johanna Lord 91 Hammarby IF 3.22.35 11 9 Anna Jansson 91 Ludvika FFI 3.24.65 14
F15
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 Vind: 2006-01-15 1 Mikaela Koller 91 Bromma IF 9.89 10 2 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 9.99 11 3 Emelie Jonsson 92 Huddinge AIS 10.93 19 4 Ylva Stenström 92 Upsala IF 11.31 21 5 Julia Andersson 91 Hammarby IF 11.51 25 6 Anna Fahrman 91 Hässelby SK 11.67 27 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK Ej start Frida Retsloff 92 Hammarby IF Ej start FINAL 2 2006-01-15 1 Jaqueline Olsson 91 Rånäs 4 H 10.17 13 2 Sara Lindblom 91 Falu IK 10.28 14 3 Linnea Neldemo 91 Kvarnsvedens FIK 10.44 17 4 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 11.34 22 5 Daniella Tsoumani 92 Järva FK 11.45 24 6 Sofia Enefalk 92 Upsala IF 11.63 26 7 Amanda Skytt 91 Upsala IF 12.42 28 Amelie Teiko 92 IF Linden Ej start FINAL 3 2006-01-15 1 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 9.68 7 2 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 10.03 12 3 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 10.29 15 4 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 10.43 16 5 Fanny Halvarsson 92 Falu IK 10.82 18 6 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 11.02 20 7 Karin Lindeberg 91 Upsala IF 11.41 23 8 Jessica Fredheim 92 Bromma IF 12.79 29 FINAL 4 2006-01-15 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 9.08 1 Rekord 2 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 9.33 2 3 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 9.35 3 4 Jessica Torssell 91 Hammarby IF 9.46 4 5 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 9.56 5 6 Louise Thornander 92 Upsala IF 9.60 6 7 Anna Troije 91 Turebergs FK 9.69 8 8 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 9.86 9
F15
HÖJDHOPP 2006-01-14 1 Amelie Teiko 92 IF Linden 160 2 Mikaela Koller 91 Bromma IF 158 3 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 154 4 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 152 5 Louise Anebygd 91 SoIK Hellas 149 6 Johanna Eriksson 91 IF Åland 149 7 Louise Thornander 92 Upsala IF 149 8 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 149 9 Sandra Brännstam 91 Hanvikens SK 149 10 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 146 11 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 146 12= Malin Pussinen 92 IF Åland 143 12= Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 143 12= Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 143 15= Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 143 15= Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 143 17= Nathalie Jansson 92 IF Åland 143 17= Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 143 19 Elin Borgstedt 92 Huddinge AIS 143 20 Lina Magnusson 92 Rånäs 4 H 143 21 Malin Emilsson 92 Rånäs 4 H 143 22= Linda Sundqvist 92 Solna FK 139 22= Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 139 22= Elin Sandgren 92 Estuna IF 139 25 Teresia Snäckerström 91 Gotländsk FI 139 26 Elin Sjögren 92 Bromma IF 139 27 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 139 28 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 135 29 Sofia Hedén 91 Upsala IF 135 30 Siri Ocenström Norberg 92 Tullinge-Tumba FF 131 31 Emma Alsing Skoog 92 Hammarby IF 131 32 Frida Hällegårdh 92 Huddinge AIS 126 33= Sofia Stensson 91 Upsala IF 126 33= Fanny Boström 92 Huddinge AIS 126 35= Pernilla Ljungdahl 92 Upsala IF 121 35= Karin Lindeberg 91 Upsala IF 121
F15
STAVHOPP 2006-01-14 1 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 272 2 Sara Lindblom 91 Falu IK 262 3 Malin Dahlberg 92 Kvarnsvedens FIK 252 4 Emma Alsing Skoog 92 Hammarby IF 202 5 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 202 Linnea Neldemo 91 Kvarnsvedens FIK Ej res.
F15
LÄNGDHOPP 2006-01-15 1 Elina Palmqvist 91 Hagunda IF 543 2 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 529 3 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 528 4 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 521 5 Mikaela Koller 91 Bromma IF 518 6 Rebecka Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 505 485 7 Louise Thornander 92 Upsala IF 505 481 8 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 488 9 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 487 10 Amelie Teiko 92 IF Linden 478 11 Sara Lindblom 91 Falu IK 475 12 Nathalie Jansson 92 IF Åland 471 13 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 470 14 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 467 15 Moa Brandt 91 Huddinge AIS 466 16 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 464 17 Elin Strid 91 Turebergs FK 462 449 18 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 462 x 19 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 459 20 Erika Karlsson 91 Falu IK 453 21 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 450 430 22 Amanda Hellström 92 Upsala IF 450 418 23 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 449 24 Tea Shehu 91 Hammarby IF 446 25 Olivia Öberg 91 Turebergs FK 445 445 26 Kim Lidman 91 Turebergs FK 445 428 27 Izabella Jenneholm 91 Bromma IF 444 28 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 443 436 29 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 443 415 30 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 441 31 Caroline Högblom 92 Hammarby IF 439 435 32 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 439 431 33 Malin Pussinen 92 IF Åland 439 x 34 Jaqueline Olsson 91 Rånäs 4 H 437 35 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 436 36 Sofia Hedén 91 Upsala IF 433 37 Nicole Andersson 91 Hässelby SK 431 38 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 428 427 39 Manal Said 92 Hammarby IF 428 419 40 Amanda Skytt 91 Upsala IF 425 425 41 Carolina Matthys 92 GoIF Tjalve 425 402 42 Sara Ulin 91 Falu IK 425 354 43 Malin Westerlund 92 IF Linden 424 44 Anna-Karin Alin 92 IF Linden 416 45 Hanife Ilhan 92 Huddinge AIS 414 46 Filippa Gille 91 Hammarby IF 413 413 47 Linnea Hagström 91 Råby-Rekarne FIF 413 393 48 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 408 49 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 405 50 Frida Hällegårdh 92 Huddinge AIS 404 51= Julia Andersson 91 Hammarby IF 402 x 51= Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 402 x 53 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 399 54 Sofia Enefalk 92 Upsala IF 396 55 Lise Bach 92 Hammarby IF 395 56 Fanny Boström 92 Huddinge AIS 388 57 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 387 58 Emelie Jonsson 92 Huddinge AIS 386 59 Hanna Marklund 92 Fredrikshofs FIF 375 60 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 374 61 Sofia Lindström 92 Hammarby IF 364 62 Sanna Hamnström 91 IF Linden 363 63 Jessica Fredheim 92 Bromma IF 360 64 Sofia Olivemark 91 IF Linden 359 65 Tove Bengtsson Bok 92 Hässelby SK 356 66 Anna Fahrman 91 Hässelby SK 349 67 Karin Lindeberg 91 Upsala IF 334 68 Lilian Gren 92 Hammarby IF 274 69 Feres Dechar 91 Sundbybergs IK Ej start
F15
KULA 3,0 KG 2006-01-14 1 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 1222 2 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 1134 3 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 1044 4 Camilla Norr Ericson 91 GoIF Tjalve 1034 5 Malin Emilsson 92 Rånäs 4 H 916 6 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 897 7 Lina Magnusson 92 Rånäs 4 H 896 8 Emma Fredriksson 91 Täby IS 895 9 Teresia Snäckerström 91 Gotländsk FI 887 10 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 878 11 Caroline Piri 91 Huddinge AIS 871 12 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 869 13 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 865 14 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 860 15 Amanda Skytt 91 Upsala IF 858 16 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 857 17 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 851 18 Hanna Sjölander 91 IF Linden 843 19 Lilian Gren 92 Hammarby IF 834 20 Malin Pussinen 92 IF Åland 833 21 Caroline Högblom 92 Hammarby IF 830 22 Lise Bach 92 Hammarby IF 808 23 Mikaela Koller 91 Bromma IF 804 24 Carin Stjernefeldt 91 Örbyhus IF 801 25 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 791 26 Fanny Halvarsson 92 Falu IK 784 27 Siri Ocenström Norberg 92 Tullinge-Tumba FF 781 28 Sandra Brännstam 91 Hanvikens SK 780 29 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 779 30 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 776 31 Mette Hermans 92 Huddinge AIS 772 32 Louise Thornander 92 Upsala IF 769 33 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 742 34 Sana Rehman 92 IFK Tumba 729 722 35 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 729 707 36 Sofia Stensson 91 Upsala IF 714 37 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 706 38 Sofia Hedén 91 Upsala IF 678 39 Elin Borgstedt 92 Huddinge AIS 672 40 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 669 41 Elin Sandgren 92 Estuna IF 642 42 Elin Sjögren 92 Bromma IF 635 43 Pernilla Ljungdahl 92 Upsala IF 612 44 Karin Lindeberg 91 Upsala IF 585 45 Jessica Fredheim 92 Bromma IF 568 46 Frida Hällegårdh 92 Huddinge AIS 561 47 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 555 Linnea Rosenberg 92 Huddinge AIS Ej start Heidi Schmidt 93 Täby IS Ej start
F13
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-14 1 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 8.81 AF 2 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 8.85 BF 3 Marika Eld 93 Saltsjöbadens IF 9.00 BF 4 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 9.17 5 Charlotte Hedberg 93 Vallentuna FK 9.43 6 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 9.49 7 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 9.60 8 Carolina Westtorp 93 Fredrikshofs FIF 10.23 FÖRSÖK 2 2006-01-14 1 Marine Alfredsson 93 Rånäs 4 H 8.77 AF 2 Sanna Funk 93 Falu IK 8.83 AF 3 Amanda Malmberg 93 Saltsjöbadens IF 8.88 BF 4 Julia Edén 93 Huddinge AIS 9.12 5 Lovisa Sommerholt 93 Danderyds SK 9.14 6 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 9.31 7 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 9.34 8 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 9.52 FÖRSÖK 3 2006-01-14 1 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 8.55 AF 2 Amanda Murua 93 Hässelby SK 8.92 BF 3 Anna Matson 93 Falu IK 9.01 BF 4 Enyo Teiko 93 IF Linden 9.36 5 Jehnny Johansson 93 Hässelby SK 9.41 6 Josefin Edwall 93 Bromma IF 9.42 7 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 9.56 8 Agnes Andersson 93 Huddinge AIS 10.02 FÖRSÖK 4 2006-01-14 1 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 8.85 BF 2 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 9.21 3 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 9.23 4 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 9.30 5 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 9.48 6 Elsa Österlund 93 Huddinge AIS 9.49 7 Lisa Peterson 93 Spårvägens FK 9.67 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas Ej start FÖRSÖK 5 2006-01-14 1 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 8.75 AF 2 Linnea Brodin 93 Rånäs 4 H 8.84 AF 3 Frida Hogstrand 93 Turebergs FK 9.03 BF 4 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 9.06 5 Elinne Rapp Stiberg 93 Huddinge AIS 9.20 6 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 9.24 7 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 9.25 8 Amanda Rönsén 93 Sundbybergs IK 9.78 FÖRSÖK 6 2006-01-14 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.63 AF 2 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 8.95 BF 3 Julia Kimback 93 Gotländsk FI 9.05 4 Frida Bornström 93 Huddinge AIS 9.18 5 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 9.49 6 Katarina Karlsson 93 Falu IK 9.59 7 Karin Vikström 93 Falu IK 10.14 FÖRSÖK 7 2006-01-14 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 8.77 AF 2 Emma Backström 93 Falu IK 9.33 3 Stina Karpmyr 93 Upsala IF 9.34 4 Joanna Sundström 93 IF Åland 9.35 5 Matilda Fyrö 93 Solna FK 9.36 6 Zoe Brown 93 Hässelby SK 9.37 7 Elin Olsson 93 Huddinge AIS 11.18 B-FINAL 1 2006-01-14 1 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 8.70 2 Amanda Murua 93 Hässelby SK 8.82 3 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 8.86 4 Amanda Malmberg 93 Saltsjöbadens IF 8.92 5 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 8.94 6 Anna Matson 93 Falu IK 9.05 7 Frida Hogstrand 93 Turebergs FK 9.09 8 Marika Eld 93 Saltsjöbadens IF 9.22 A-FINAL 1 2006-01-14 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 8.58 2 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.60 3 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 8.61 4 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 8.63 5 Marine Alfredsson 93 Rånäs 4 H 8.73 6 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 8.74 7 Linnea Brodin 93 Rånäs 4 H 8.79 8 Sanna Funk 93 Falu IK 9.02
F13
800 M FINAL 1 2006-01-15 1 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 2.43.39 8 2 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 2.49.62 14 3 Anna Boding 93 IFK Lidingö 2.56.22 17 4 Carolina Cordero 93 Huddinge AIS 2.56.64 18 5 Josefin Edwall 93 Bromma IF 2.56.64 19 6 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 2.58.12 20 7 Erica Hellberg 93 Rånäs 4 H 3.10.41 24 Anna Appert Lund 93 Fredrikshofs FIF Ej start FINAL 2 2006-01-15 1 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 2.42.77 7 2 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 2.43.47 9 3 Anna Matson 93 Falu IK 2.44.84 11 4 Sofi Stahring 93 Östhammar FI 2.48.15 13 5 Elin Jonsson Dahl 93 Mälarö SOK 2.50.56 16 6 Amanda Rönsén 93 Sundbybergs IK 2.58.93 21 7 Selina Lundin 93 Hässelby SK 2.59.61 22 8 Charlotte Hedberg 93 Vallentuna FK 3.02.17 23 FINAL 3 2006-01-15 1 Johanna Busk 93 Enhörna IF 2.30.52 1 2 Jenny Håland 93 IFK Tumba 2.31.80 2 3 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 2.33.02 3 4 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 2.34.85 4 5 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 2.36.65 5 6 Sara Rönnby 93 Södertälje IF 2.41.82 6 7 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 2.43.93 10 8 Sara Munter 93 Mälarö SOK 2.46.35 12 9 Anna Kylili 93 Huddinge AIS 2.50.21 15
F13
HÖJDHOPP 2006-01-14 1 Sanna Funk 93 Falu IK 146 2 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 146 3 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 144 4 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 144 5 Enyo Teiko 93 IF Linden 136 6= Amanda Murua 93 Hässelby SK 136 6= Jehnny Johansson 93 Hässelby SK 136 8 Hanna Lindström 93 Hässelby SK 136 9 Stina Karpmyr 93 Upsala IF 136 10 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 133 11= Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 129 11= Frida Bornström 93 Huddinge AIS 129 13 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 129 14 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 129 15 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 125 16= Julia Kimback 93 Gotländsk FI 121 16= Sofia Mossberg 95 Falu IK 121 16= Karin Vikström 93 Falu IK 121 19= Lisa Peterson 93 Spårvägens FK 116 19= Erica Wide 94 Bromma IF 116 21 Julia Edén 93 Huddinge AIS 116 22 Cecilia Frölund 94 Bromma IF 111 23 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 111 Agnes Andersson 93 Huddinge AIS Ej start Sanna Ekegren 93 Huddinge AIS Ej start
F13
LÄNGDHOPP 2006-01-15 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 471 2 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 464 456 3 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 464 447 4 Amanda Murua 93 Hässelby SK 460 460 5 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 460 448 6 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 453 7 Emma Backström 93 Falu IK 452 8 Sara Rönnby 93 Södertälje IF 445 9 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 444 10 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 442 11 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 439 12 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 428 13 Anna Matson 93 Falu IK 426 413 14 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 426 411 15 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 420 16 Sanna Funk 93 Falu IK 419 17 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 418 413 18 Julia Kimback 93 Gotländsk FI 418 388 19 Selina Lundin 93 Hässelby SK 417 20 Jenny Håland 93 IFK Tumba 413 21 Frida Bornström 93 Huddinge AIS 412 22 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 411 23 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 410 402 24 Anna Appert Lund 93 Fredrikshofs FIF 410 390 25 Karolin Hoppa 93 Tullinge-Tumba FF 409 401 26 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 409 399 27 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 406 28 Elinne Rapp Stiberg 93 Huddinge AIS 403 29 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 399 30 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 395 31 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 393 32 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 391 33 Emma Lundqvist 93 Rånäs 4 H 390 34 Josefin Edwall 93 Bromma IF 387 35 Sanna Ekegren 93 Huddinge AIS 386 383 36 Karin Vikström 93 Falu IK 386 373 37 Elsa Österlund 93 Huddinge AIS 386 362 38 Julia Edén 93 Huddinge AIS 385 39 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 383 40 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 376 376 41 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 376 X 42 Katarina Karlsson 93 Falu IK 374 43 Agnes Andersson 93 Huddinge AIS 368 44 Lisa Peterson 93 Spårvägens FK 359 45 Sofia Nasi 93 Mälarhöjdens IK 347 46 Jennifer Tannfelt 93 Fredrikshofs FIF 346 47 Lovisa Andersson Ljungqv 93 Fredrikshofs FIF 339 48 Elisabeth Silfwerbrant 93 IFK Lidingö 333 327 49 Erica Hellberg 93 Rånäs 4 H 333 326 50 Anna Westfelt 93 IFK Lidingö 317 51 Johanna Alroth Westerdah 93 Fredrikshofs FIF 315 52 Hanne Mellbye 93 Spårvägens FK 277
F13
KULA 2,0 KG 2006-01-14 1 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 1074 2 Amanda Murua 93 Hässelby SK 1041 3 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 945 4 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 944 5 Julia Edén 93 Huddinge AIS 939 6 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 936 7 Julia Kimback 93 Gotländsk FI 933 8 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 929 9 Stina Karpmyr 93 Upsala IF 880 10 Joanna Sundström 93 IF Åland 878 11 Jehnny Johansson 93 Hässelby SK 826 12 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 818 13 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 817 14 Frida Hogstrand 93 Turebergs FK 803 15 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 790 16 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 789 17 Barbara Rotten 93 Tullinge-Tumba FF 770 18 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 748 19 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 739 714 20 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 739 705 21 Sanna Ekegren 93 Huddinge AIS 723 22 Karin Vikström 93 Falu IK 719 23 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 711 664 24 Charlotte Hedberg 93 Vallentuna FK 711 648 25 Katarina Karlsson 93 Falu IK 705 26 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 688 27 Hanne Mellbye 93 Spårvägens FK 662 28 Petra Fredriksson 93 IF Linden 648 29 Elinne Rapp Stiberg 93 Huddinge AIS 603 30 Carolina Westtorp 93 Fredrikshofs FIF 588 31 Josefin Edwall 93 Bromma IF 579 32 Elsa Österlund 93 Huddinge AIS 537 33 Elin Olsson 93 Huddinge AIS 440
F12
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-15 1 Ellen Donar 94 Solna FK 8.91 AF 2 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 9.39 BF 3 Amelie Möller 94 Hammarby IF 9.68 4 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 9.68 5 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 10.00 6 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 10.21 7 Emma Axelsson 94 Fredrikshofs FIF 10.50 8 Nancy Duan 94 Huddinge AIS 10.51 FÖRSÖK 2 2006-01-15 1 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 8.87 AF 2 Josefine Prim 94 IF Linden 9.27 BF 3 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 9.30 BF 4 Jessica Karlsson 94 Falu IK 9.45 BF 5 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 9.60 6 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 9.84 7 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 9.85 8 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK 10.61 FÖRSÖK 3 2006-01-15 1 Fanny Lonegran Jakobsson 94 Rånäs 4 H 9.04 AF 2 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 9.11 AF 3 Astrid Molander 94 IFK Tumba 9.29 BF 4 Therese Lundberg 94 IF Linden 9.57 5 Erica Wide 94 Bromma IF 9.84 6 Emelinda Engholm 94 Hässelby SK 9.92 7 Julia Carls 94 Hammarby IF 10.19 FÖRSÖK 4 2006-01-15 1 Cecilia Frölund 94 Bromma IF 8.88 AF 2 Ida Boedeker 94 IF Åland 9.08 AF 3 Emma Björklund 94 Falu IK 9.24 BF 4 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 9.33 BF 5 Lisa Carlsson 94 Kvarnsvedens FIK 9.92 6 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 9.96 7 Claire Schlichter 94 Hammarby IF 10.59 FÖRSÖK 5 2006-01-15 1 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 8.96 AF 2 Sanna Ohlström 94 Rånäs 4 H 9.20 BF 3 Sofie Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 9.55 4 Ebba Sidh 94 Huddinge AIS 9.74 5 Linnéa Holmén 94 Hässelby SK 10.20 6 Anna Regnér 94 Hammarby IF 10.24 7 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 10.53 FÖRSÖK 6 2006-01-15 1 Elinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 8.57 AF 2 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 9.46 3 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 9.66 4 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 9.89 5 Therese Granath 94 Hammarby IF 10.39 6 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 10.60 7 Jenny Södrén 94 Estuna IF 10.72 B-FINAL 1 2006-01-15 1 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 9.20 2 Josefine Prim 94 IF Linden 9.21 3 Emma Björklund 94 Falu IK 9.25 4 Sanna Ohlström 94 Rånäs 4 H 9.25 5 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 9.27 6 Astrid Molander 94 IFK Tumba 9.30 7 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 9.46 8 Jessica Karlsson 94 Falu IK 9.60 A-FINAL 1 2006-01-15 1 Elinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 8.54 2 Ellen Donar 94 Solna FK 8.75 3 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 8.79 4 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 8.92 5 Ida Boedeker 94 IF Åland 8.93 6 Cecilia Frölund 94 Bromma IF 8.93 7 Fanny Lonegran Jakobsson 94 Rånäs 4 H 9.00 8 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 9.11
F12
800 M FINAL 1 2006-01-14 1 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 2.50.09 4 2 Erica Wide 94 Bromma IF 2.58.45 9 3 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 3.00.10 10 4 Klara Rasimus 94 Falu IK 3.03.42 11 5 Amelie Möller 94 Hammarby IF 3.05.03 14 6 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK 3.16.81 15 7 Nancy Duan 94 Huddinge AIS 3.26.16 16 8 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 3.38.77 17 9 Desirée Cragnell 94 Huddinge AIS 3.54.79 18 FINAL 2 2006-01-14 1 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 2.38.12 1 2 Emma Björklund 94 Falu IK 2.40.91 2 3 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 2.45.54 3 4 Emma Forss 94 Hammarby IF 2.53.02 5 5 Sofie Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 2.53.33 6 6 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 2.53.36 7 7 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 2.53.41 8 8 Moa Leijon Lind 94 Österhaninge IF 3.03.55 12 9 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 3.04.57 13
F12
LÄNGDHOPP 2006-01-14 1 Elinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 507 Rekord 2 Emma Björklund 94 Falu IK 443 3 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 442 4 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 426 5 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 420 6 Ida Boedeker 94 IF Åland 414 7 Fanny Lonegran Jakobsson 94 Rånäs 4 H 403 8 Desirée Sandgren 94 Estuna IF 400 396 9 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 400 389 10 Sanna Ohlström 94 Rånäs 4 H 398 11 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 394 12 Sofie Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 392 13 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 390 14 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 388 15 Lisa Carlsson 94 Kvarnsvedens FIK 387 16 Mikaela Emilsson 94 Rånäs 4 H 379 378 17 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 379 371 18 Agnes Burell 94 Täby IS 378 19 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 377 20 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 376 21 Victoria Gustavsson 94 Rånäs 4 H 372 22 Emma Forss 94 Hammarby IF 371 23 Jessica Karlsson 94 Falu IK 368 24 Julia Carls 94 Hammarby IF 364 348 25 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 364 342 26 Klara Rasimus 94 Falu IK 359 27 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 355 28 Rebecca Hemmander 94 Hässelby SK 348 29 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 347 341 30 Ebba Sidh 94 Huddinge AIS 347 335 31 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 343 32 Nancy Duan 94 Huddinge AIS 337 334 33 Linnéa Holmén 94 Hässelby SK 337 321 34 Amelie Möller 94 Hammarby IF 336 35 Anna Regnér 94 Hammarby IF 328 36 Therese Granath 94 Hammarby IF 327 37 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 319 38 Claire Schlichter 94 Hammarby IF 316 39 Camilla Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 312 40 Louise Askling 94 Huddinge AIS 304 41 Frida Jakobsson 94 Hammarby IF 265 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK Ej start
F12
KULA 2,0 KG 2006-01-15 1 Lisa Carlsson 94 Kvarnsvedens FIK 964 2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 906 3 Elinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 904 4 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK 857 5 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 852 6 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 849 7 Astrid Molander 94 IFK Tumba 828 8 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 798 9 Jenny Södrén 94 Estuna IF 791 10 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 754 11 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 709 12 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 688 13 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 687 14 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 686 15 Anna Regnér 94 Hammarby IF 673 16 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 666 17 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 665 18 Sofie Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 663 19 Desirée Cragnell 94 Huddinge AIS 648 630 20 Therese Lundberg 94 IF Linden 648 616 21 Julia Carls 94 Hammarby IF 643 22 Ebba Sidh 94 Huddinge AIS 632 23 Louise Askling 94 Huddinge AIS 627 24 Fanny Lonegran Jakobsson 94 Rånäs 4 H 622 25 Jonna Steensma 94 IF Linden 603 26 Linnéa Holmén 94 Hässelby SK 597 27 Emma Axelsson 94 Fredrikshofs FIF 553 28 Amelie Möller 94 Hammarby IF 541 29 Klara Rasimus 94 Falu IK 538 30 Frida Jakobsson 94 Hammarby IF 402 31 Antonia Haeffner 94 Hammarby IF Ej start
F11
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-14 1 Siri Lindén 95 Falu IK 8.96 AF 2 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.47 BF 9,468 3 Linnea Hübsch 95 Mälarhöjdens IK 9.62 BF 4 Sofia Petterson 95 Hässelby SK 10.15 5 Linnéa Román 95 Hammarby IF 10.80 6 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 11.03 7 Josefin Krieg 95 Huddinge AIS 11.34 FÖRSÖK 2 2006-01-14 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.30 AF 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.49 BF 3 Rebecca Söderström 95 Rånäs 4 H 9.92 4 Julina Jansson 95 IF Åland 10.08 5 Anthonia Björk 95 Spårvägens FK 10.38 6 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 10.62 7 Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 10.86 8 Astrid Nyberg 95 IF Linden 11.36 FÖRSÖK 3 2006-01-14 1 Sofia Linde 95 Täby IS 9.18 AF 2 Sofia Mossberg 95 Falu IK 9.30 AF 3 Veronika Wahlström 95 IF Linden 9.63 BF 4 Elina Olsson 95 IF Triangeln 9.85 5 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 9.93 6 Nike Alfredsson 95 Rånäs 4 H 9.94 7 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 10.16 8 Hanna Svensson 95 Huddinge AIS 10.19 FÖRSÖK 4 2006-01-14 1 Grace Mtatifikolo 95 Huddinge AIS 9.40 AF 2 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 9.47 AF 9,463 3 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 9.83 4 Ellinor Fornander 95 Bromma IF 9.95 5 Erika Funk 95 Falu IK 10.09 6 Emma Olander 95 IF Linden 10.34 7 Kajsa Tunedal 95 Mälarhöjdens IK 10.52 8 Jessica Friskman 95 Spårvägens FK 11.06 FÖRSÖK 5 2006-01-14 1 Erika Löke 95 Falu IK 8.88 AF 2 Malin Fred 95 Rånäs 4 H 9.74 BF 3 Sanna Ericson 95 Falu IK 9.81 BF 4 Julia Hagen 95 Hässelby SK 10.14 5 Klara Kjellström 95 Huddinge AIS 10.50 6 Frida Godling 95 Huddinge AIS 10.54 7 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 10.59 FÖRSÖK 6 2006-01-14 1 Felicia Young 95 Solna FK 9.38 AF 2 Lisa Ferneman 95 Boo IF 9.48 BF 3 Josefin Schumacher 95 Hammarby IF 9.80 BF 4 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 10.23 5 Alina Askild 95 Huddinge AIS 10.28 6 Zarah Rönsén 95 Sundbybergs IK 10.66 7 Madelene Olsson 95 Rånäs 4 H 11.16 B-FINAL 1 Vind: 2006-01-14 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.35 2 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.46 3 Linnea Hübsch 95 Mälarhöjdens IK 9.60 4 Lisa Ferneman 95 Boo IF 9.60 5 Malin Fred 95 Rånäs 4 H 9.64 6 Veronika Wahlström 95 IF Linden 9.72 7 Sanna Ericson 95 Falu IK 9.76 8 Josefin Schumacher 95 Hammarby IF 9.80 A-FINAL 1 2006-01-14 1 Erika Löke 95 Falu IK 8.85 2 Siri Lindén 95 Falu IK 8.96 3 Sofia Linde 95 Täby IS 9.04 4 Sofia Mossberg 95 Falu IK 9.16 5 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.18 6 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 9.31 7 Felicia Young 95 Solna FK 9.43 8 Grace Mtatifikolo 95 Huddinge AIS 9.56
F11
LÄNGDHOPP 2006-01-14 1 Siri Lindén 95 Falu IK 448 2 Erika Löke 95 Falu IK 445 3 Sofia Linde 95 Täby IS 437 4 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 415 5 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 413 6 Sofia Mossberg 95 Falu IK 410 7 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 392 8 Malin Fred 95 Rånäs 4 H 391 9 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 390 10 Emma Axelsson 95 IFK Lidingö 377 11 Lisa Ferneman 95 Boo IF 376 12 Rebecca Söderström 95 Rånäs 4 H 370 368 13 Elin Lindell 95 Hammarby IF 370 365 14 Veronika Wahlström 95 IF Linden 369 15 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 368 16 Julina Jansson 95 IF Åland 360 17 Sofia Petterson 95 Hässelby SK 352 18 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 351 19 Elina Olsson 95 IF Triangeln 350 20 Erika Funk 95 Falu IK 348 346 21 Sanna Ericson 95 Falu IK 348 333 22 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 348 326 23 Grace Mtatifikolo 95 Huddinge AIS 346 333 24 Ellinor Fornander 95 Bromma IF 346 328 25 Ayla Eftekahri 95 Sundbybergs IK 345 26 Hanna Svensson 95 Huddinge AIS 343 27 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 342 28 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 336 29 Linnéa Román 95 Hammarby IF 332 324 30 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 332 320 31 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 327 32 Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 321 33 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 316 34 Alina Askild 95 Huddinge AIS 314 35 Frida Godling 95 Huddinge AIS 312 36 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 309 37 Julia Hagen 95 Hässelby SK 308 303 38 Zarah Rönsén 95 Sundbybergs IK 308 296 39 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 299 40 Emma Olander 95 IF Linden 280 41 Klara Kjellström 95 Huddinge AIS 279 42 Madelene Olsson 95 Rånäs 4 H 277 43 Estelle Bylon 95 Huddinge AIS 270 44 Astrid Nyberg 95 IF Linden 269
F11
KULA 2,0 KG 2006-01-15 1 Sofia Linde 95 Täby IS 896 2 Lisa Ferneman 95 Boo IF 752 3 Sofia Mossberg 95 Falu IK 710 4 Erika Löke 95 Falu IK 666 662 5 Siri Lindén 95 Falu IK 666 659 6 Sofia Petterson 95 Hässelby SK 663 7 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 660 8 Melina Fredriksson 95 IF Linden 655 9 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 608 10 Alina Askild 95 Huddinge AIS 602 11 Veronika Wahlström 95 IF Linden 585 12 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 552 13 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 547 14 Sanna Ericson 95 Falu IK 528 15 Estelle Bylon 95 Huddinge AIS 526 16 Klara Kjellström 95 Huddinge AIS 501 17 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 456
F10
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-15 1 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 9.44 F 2 Fanny Linder 96 Hammarby IF 9.74 F 3 Emma Jiredal 96 Mälarhöjdens IK 10.62 4 Agnes Moberg 96 Tyresö FK 10.66 5 Madeleine Heden 96 Huddinge AIS 10.82 6 Sara Thor 96 Huddinge AIS 11.25 7 My Axelsson 96 Huddinge AIS 11.36 8 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 11.57 FÖRSÖK 2 2006-01-15 1 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.60 F 2 Hanna Johansson 96 Sundbybergs IK 10.01 F 3 Alice Skjöld 96 Mälarhöjdens IK 10.21 4 Maya Bolander 96 Falu IK 10.35 5 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 10.43 6 Emma Söderström 96 Huddinge AIS 10.69 7 Emma Svartsjö Andersson 96 Huddinge AIS 10.70 FÖRSÖK 3 2006-01-15 1 Julia Wide 96 Bromma IF 9.99 F 2 Josefine Björk 96 Tyresö FK 10.10 3 Hannah Örnborg 96 Danderyds SK 10.16 4 Joanna Ejiofor 96 Huddinge AIS 10.18 5 Tyra Löfqvist 96 Mälarhöjdens IK 10.75 6 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 10.79 7 Amanda Ledell 96 Huddinge AIS 11.61 FÖRSÖK 4 2006-01-15 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 9.52 F 2 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.94 F 3 Julia Nylund 96 Tyresö FK 9.95 F 4 Linn Forevärm 96 Rånäs 4 H 10.02 5 Tara Rafii 96 Huddinge AIS 11.63 6 Josefine Benerud 96 Huddinge AIS 12.50 7 Julia Hansson 96 Huddinge AIS 13.22 FINAL 2006-01-15 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 9.49 2 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 9.55 3 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.71 4 Fanny Linder 96 Hammarby IF 9.80 5 Hanna Johansson 96 Sundbybergs IK 9.95 6 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.95 7 Julia Nylund 96 Tyresö FK 9.97 8 Julia Wide 96 Bromma IF 10.02
F10
LÄNGDHOPP 2006-01-15 1 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 387 2 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 381 3 Julia Wide 96 Bromma IF 376 4 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 362 5 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 360 6 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 359 7 Julia Nylund 96 Tyresö FK 357 8 Linn Forevärm 96 Rånäs 4 H 354 9 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 352 10 Lina Carlsson 96 Täby IS 348 11 Maya Bolander 96 Falu IK 341 12 Alice Skjöld 96 Mälarhöjdens IK 339 13 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 334 14 Hannah Örnborg 96 Danderyds SK 327 15 Fanny Linder 96 Hammarby IF 326 16 Agnes Moberg 96 Tyresö FK 319 17 Josefine Björk 96 Tyresö FK 317 18 Tyra Löfqvist 96 Mälarhöjdens IK 306 19 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 305 20 Emma Jiredal 96 Mälarhöjdens IK 301 21 Emma Söderström 96 Huddinge AIS 296 22 Sara Thor 96 Huddinge AIS 294 23 Emma Svartsjö Andersson 96 Huddinge AIS 282 24 Tara Rafii 96 Huddinge AIS 274 25 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 271 26 Amanda Ledell 96 Huddinge AIS 270 27 Joanna Ejiofor 96 Huddinge AIS 248 28 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 232 231 29 Julia Hansson 96 Huddinge AIS 232 227
F9
60 M FÖRSÖK 1 Vind: 2006-01-15 1 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 10.34 F 2 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 10.64 F 3 Ellinore Hedbeck 97 Huddinge AIS 11.29 4 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 11.54 5 Johanna Bark 97 Huddinge AIS 11.64 6 Lisa Thor 98 Huddinge AIS 12.45 7 Tindra Söderberg 98 Huddinge AIS 12.60 FÖRSÖK 2 2006-01-15 1 Louise Persson 97 Huddinge AIS 11.26 F 2 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 11.28 F 3 Malin Askild 97 Huddinge AIS 11.57 4 Madeleine Mikaelsson 97 Sundbybergs IK 11.84 5 Jessica Jansén 98 Huddinge AIS 12.29 6 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 12.31 7 Siri Victorsson 97 Mälarhöjdens IK 12.57 Hanna Dacke 97 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 3 2006-01-15 1 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 10.25 F 2 Emma Teiko 97 IF Linden 10.32 F 3 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 10.57 F 4 Linn Karlsson 97 Kils AIK 11.19 F 5 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 11.44 6 Jonna Luthman 98 Huddinge AIS 11.50 7 Agnes Moisander 98 Huddinge AIS 13.18 8 Jennifer Berglund 98 Huddinge AIS 13.81 FINAL 2006-01-15 1 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 9.96 2 Emma Teiko 97 IF Linden 10.04 3 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 10.29 4 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 10.44 5 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 10.69 6 Louise Persson 97 Huddinge AIS 10.99 7 Linn Karlsson 97 Kils AIK 11.14 8 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 11.19

Maila ansvarig utgivare, webmaster. Senast uppdaterad 9-jun-06
All contents copyright 2000-2006 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved