Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

Inbjudan Rundbanekväll

Tidsprogram, PM

Anmälda

Resultat

Startsidan

Preliminära resultat - Distriktsfinal Mångkamp FP 13 25 jan 2006
   
P15
800 M FINAL 2 2006-01-25 1 Klas Persson 91 IFK Gnesta 2.18.89 2 Oskar Martinsson 91 Huddinge AIS 2.19.53
P14
800 M FINAL 2 2006-01-25 3 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 2.23.67 4 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 2.36.71
P13
FYRKAMP 2006-01-25 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 3355 2 Mattias Jällrud 93 Hagunda IF 3207 Ej DF 3 Philip Green 93 Hammarby IF 3202 4 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 3151 5 Philip Bäck 93 Värmdö IF 3120 6 Axel Kjell 93 Turebergs FK 3007 7 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 2866 8 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 2828 9 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 2663 10 Adam Paulander 93 Tullinge-Tumba FF 2653 11 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 2574 12 Andy Fridén Karlström 93 Tullinge-Tumba FF 2538 13 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 1668 14 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 1658
P13
600 M FINAL 1 2006-01-25 1 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 1.55.82 FINAL 2 2006-01-25 1 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 1.48.59 2 Andy Fridén 93 Tullinge-Tumba FF 1.54.72 3 Adam Paulander 93 Tullinge-Tumba FF 2.06.80
P13
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 2006-01-25 1 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 10.91 2 Mattias Jällrud 93 Hagunda IF 10.95 3 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 11.21 4 Adam Paulander 93 Tullinge-Tumba FF 11.53 5 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 11.54 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS Bröt FINAL 2 2006-01-25 1 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 10.36 2 Philip Green 93 Hammarby IF 10.37 3 Axel Kjell 93 Turebergs FK 10.58 4 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 10.88 5 Philip Bäck 93 Värmdö IF 10.98 6 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 11.63 7 Andy Fridén Karlström 93 Tullinge-Tumba FF 12.41 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS Bröt
P13
HÖJDHOPP 2006-01-25 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 155 2 Mattias Jällrud 93 Hagunda IF 152 3 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 149 4 Philip Green 93 Hammarby IF 143 5 Philip Bäck 93 Värmdö IF 140 6 Andy Fridén Karlström 93 Tullinge-Tumba FF 140 7 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 137 8 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 134 9 Adam Paulander 93 Tullinge-Tumba FF 134 10= Axel Kjell 93 Turebergs FK 131 10= Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 131 12 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 131 13 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 128 14 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 125
P13
LÄNGDHOPP 2006-01-25 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 488 2 Philip Green 93 Hammarby IF 471 3 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 460 4 Mattias Jällrud 93 Hagunda IF 449 5 Philip Bäck 93 Värmdö IF 439 6 Axel Kjell 93 Turebergs FK 436 7 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 432 8 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 431 9 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 430 10 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 427 424 11 Adam Paulander 93 Tullinge-Tumba FF 427 417 12 Andy Fridén Karlström 93 Tullinge-Tumba FF 423 13 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 393 14 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 358
P13
KULA 3,0 KG 2006-01-25 1 Philip Bäck 93 Värmdö IF 978 2 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 947 3 Axel Kjell 93 Turebergs FK 899 4 Mattias Jällrud 93 Hagunda IF 883 5 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 849 6 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 795 7 Philip Green 93 Hammarby IF 792 8 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 756 9 Adam Paulander 93 Tullinge-Tumba FF 717 10 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 706 11 Andy Fridén Karlström 93 Tullinge-Tumba FF 692 12 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 672 13 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 635 14 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 625
K
800 M FINAL 1 2006-01-25 1 Jessika Wiking 87 Hammarby IF 2.24.04 4 Sandra Nicklasson 87 Hammarby IF 2.48.79
F14
800 M FINAL 1 2006-01-25 2 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 2.26.59 3 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 2.28.74
F13
FYRKAMP 2006-01-25 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 3572 2 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 3541 3 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 3423 4 Amanda Murua 93 Hässelby SK 3419 5 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 3348 6 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 3229 7 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 3145 8 Filippa Bååth 93 Bromma IF 3090 9 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 3037 10 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 2992 11 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 2949 12 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 2924 13 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 2910 14 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 2905 15 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 2896 16 Julia Edén 93 Huddinge AIS 2882 17 Jehnny Johansson 93 Hässelby SK 2863 18 Enyo Teiko 93 IF Linden 2854 19 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 2830 20 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 2806 21 Tove Starfelt 93 Bromma IF 2682 22 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 2615 23 Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF 2505 24 Sophie Lagergren 93 Fredrikshofs FIF 2396 25 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 2372 26 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 2348 27 Susanne Rassam 93 Hässelby SK 2326 28 Anna Appert Lund 93 Fredrikshofs FIF 2224 29 Malin Östman 93 Värmdö IF 2209 30 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 2113 31 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 2073 32 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 2046 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS Bröt Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK Bröt Zoe Brown 93 Hässelby SK Bröt
F13
600 M FINAL 1 2006-01-25 1 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 1.50.26 2 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 1.51.21 3 Lovisa Nyrenström-Gideha 94 Sundbybergs IK 1.55.93 4 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 2.04.32 Amanda Rönsén 93 Sundbybergs IK Bröt FINAL 2 2006-01-25 1 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 1.59.79 2 Sophie Lagergren 93 Fredrikshofs FIF 2.02.78 3 Anna Appert Lund 93 Fredrikshofs FIF 2.12.10
F13
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 2006-01-25 1 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 11.06 2 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 11.37 3 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 11.94 4 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 12.20 5 Jehnny Johansson 93 Hässelby SK 12.47 6 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 13.13 7 Malin Östman 93 Värmdö IF 13.34 FINAL 2 2006-01-25 1 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 11.04 2 Filippa Bååth 93 Bromma IF 11.05 3 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 12.17 4 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 12.42 5 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 13.11 6 Anna Appert Lund 93 Fredrikshofs FIF 13.14 7 Susanne Rassam 93 Hässelby SK 13.52 FINAL 3 2006-01-25 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 9.79 2 Charlotte Skogström 93 Täby IS 10.25 3 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 10.47 4 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 10.76 5 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 10.79 6 Amanda Murua 93 Hässelby SK 11.60 7 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 12.24 Kimberlie Salomon 93 IF Linden Bröt FINAL 4 2006-01-25 1 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 11.14 2 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 11.44 3 Julia Edén 93 Huddinge AIS 11.69 4 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 11.80 5 Sophie Lagergren 93 Fredrikshofs FIF 12.31 6 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 14.36 FINAL 5 2006-01-25 1 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 10.82 2 Enyo Teiko 93 IF Linden 12.02 3 Tove Starfelt 93 Bromma IF 12.13 4 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 12.34 5 Zoe Brown 93 Hässelby SK 12.59 6 Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF 12.67 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS Bröt
F13
HÖJDHOPP 2006-01-25 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 146 2 Charlotte Skogström 93 Täby IS 143 3 Amanda Murua 93 Hässelby SK 143 4 Jehnny Johansson 93 Hässelby SK 140 5 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 140 6 Enyo Teiko 93 IF Linden 137 7 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 137 8= Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 134 8= Kimberlie Salomon 93 IF Linden 134 10 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 134 11 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 134 12 Tove Starfelt 93 Bromma IF 134 13 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 134 14 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 131 15 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 131 16= Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 131 16= Malin Östman 93 Värmdö IF 131 18= Filippa Bååth 93 Bromma IF 131 18= Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 131 20 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 128 21= Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 128 21= Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF 128 23 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 128 24 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 128 25 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 122 26 Julia Edén 93 Huddinge AIS 119 27= Anna Appert Lund 93 Fredrikshofs FIF 119 27= Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 119 29 Sophie Lagergren 93 Fredrikshofs FIF 119 30 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 116 31 Susanne Rassam 93 Hässelby SK 116 32 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 113 33 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 110 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK Ej start Zoe Brown 93 Hässelby SK Ej start
F13
LÄNGDHOPP 2006-01-25 1 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 479 2 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 474 3 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 472 4 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 463 5 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 460 445 6 Amanda Murua 93 Hässelby SK 460 440 7 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 457 8 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 455 9 Charlotte Skogström 93 Täby IS 449 10 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 440 11 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 438 12 Filippa Bååth 93 Bromma IF 436 13 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 435 14 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 428 15 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 420 419 16 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 420 403 17 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 419 18 Enyo Teiko 93 IF Linden 416 19 Tove Starfelt 93 Bromma IF 413 20 Anna Appert Lund 93 Fredrikshofs FIF 412 407 21 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 412 406 22 Julia Edén 93 Huddinge AIS 408 399 23 Jehnny Johansson 93 Hässelby SK 408 398 24 Susanne Rassam 93 Hässelby SK 401 25 Zoe Brown 93 Hässelby SK 398 26 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 395 27 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 390 28 Sophie Lagergren 93 Fredrikshofs FIF 380 29 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 378 30 Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF 376 31 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 371 32 Malin Östman 93 Värmdö IF 370 359 33 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 370 284 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS Ej start
F13
KULA 2,0 KG 2006-01-25 1 Amanda Murua 93 Hässelby SK 1039 2 Julia Edén 93 Huddinge AIS 987 3 Charlotte Skogström 93 Täby IS 967 4 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 946 5 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 945 6 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 916 7 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 913 8 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 885 9 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 853 10 Jehnny Johansson 93 Hässelby SK 852 11 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 835 12 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 834 13 Filippa Bååth 93 Bromma IF 829 14 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 816 15 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 786 16 Susanne Rassam 93 Hässelby SK 786 17 Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF 784 18 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 781 19 Enyo Teiko 93 IF Linden 776 20 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 774 21 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 733 22 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 731 23 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 723 24 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 721 25 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 720 26 Sophie Lagergren 93 Fredrikshofs FIF 714 27 Zoe Brown 93 Hässelby SK 700 28 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 686 29 Tove Starfelt 93 Bromma IF 678 30 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 671 31 Malin Östman 93 Värmdö IF 601 32 Anna Appert Lund 93 Fredrikshofs FIF 581 33 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 565

Maila ansvarig utgivare, webmaster. Senast uppdaterad 9-jun-06
All contents copyright 2000-2006 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved