Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan (pdf)

PM

Tidsprogram fredag

Tidsprogram lördag

Tidsprogram söndag

Anmälda

Resultat

Startsidan

Slutliga resultat från Huddingespelen 2006

Här kommer nu sent om sider den korrekturlästa varianten av resultatlista.

Följande fel hittades vid genomgången.

P17 100 m försök 2 var vinden +1,5 (ej +1,4)
P17 800 skall Henrik Berg ha tiden 1.58,08 (ej 4.58,08), placering rätt.
P14 tresteg skall Matthew Mereman ha resultatet 11,27 +1,1 i hopp med godkänd vind (ej 11,27 +0,7).
P13 längd skall Ioannis Tachmazoglou vara 2:a och Gunnar Odenman 3:a.
P11 60 m försök heat 2 skall Jacob Borssén ha tiden 8,95 (ej 8,96).
F19 tresteg skall Daniella Eriksson ha 11,74 +1,3 (ej 11,74 -1,5)
F17 tresteg skall Sara Stanley ha 10,28 +1,6 (ej 10,28 +1,5).
F17 slägga skall Nathalie Heinonen vara 3:a (ej 36:a). Resultatet stämmer.
F13 80 försök heat 1 skall vinden vara -0,1 (ej -0,41).
F12 tresteg skall Astrid Molander ha 9,13 +1,2 (ej 9,13 +1,3).
F12 tresteg skall Josefine Sandelius ha 8,19 -1,6 (ej 8,63 -1,0). Slarvigt skriven 0 som tolkades som 6. Placeringen blir då 14.
F12 tresteg skall Paulina Lasome ha placeringen 13 (ej 14). Se även Josefine Sandelius fel.

Några vinduppgifter har tillkommit.

   
M
200 M FINAL 1 Vind: -0,4 2006-06-11 1 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 22.10 1 2 Viktor Granholm 86 Spårvägens FK 23.25 3 3 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 25.40 7 4 Peter Engström 63 Huddinge AIS 26.73 8 5 Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 26.83 9 Martin Johansen 86 Danderyd Athletic Diskv. F.4.2.8 FINAL 2 -0,6 2006-06-11 1 Martin Skeppstedt 82 Spårvägens FK 22.78 2 2 Fredrik Andersson 85 Huddinge AIS 23.71 4 3 Daniel Hillgren 85 Huddinge AIS 24.04 5 4 Jakob Söderström 85 Bromma IF 25.10 6 5 Sture Åhs 56 Huddinge AIS 30.44 10 6 Nils Olsson 44 Huddinge AIS 31.05 11
M
400 M FINAL 1 2006-06-10 1 Niklas Liberg 86 IFK Lund 51.25 6 2 Ingemar Ztorm 60 FK Studenterna 52.70 7 3 Reine Rasmusson 85 Kungsängens SK 53.65 8 4 Nils Olsson 44 Huddinge AIS 70.75 9 FINAL 2 2006-06-10 1 Thomas Nikitin 82 Spårvägens FK 47.37 1 2 Fredrik Hallinder 88 Turebergs FK 48.64 2 3 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 48.95 3 4 Henrik Encke 84 Hässelby SK 49.07 4 5 Per Johnsson 84 Söderhamns IF 50.67 5
M
800 M FINAL 2006-06-11 1 Johan Arnqvist 85 IF Göta 1.58.07 2 Niklas Liberg 86 IFK Lund 1.59.03 3 Johan Engholm 62 Hässelby SK 2.03.52 4 Isak Arvidsson 84 Falköpings AIK 2.05.30 5 Oskar Sjögren 87 IF Göta 2.09.08 P 19 6 Nils Olsson 44 Huddinge AIS 2.34.89 7 Sture Åhs 56 Huddinge AIS 2.38.83
M
1 MILE 1 Emil Lerdahl 82 Hammarby IF 4.21.76 1 2 Johan Arnqvist 85 IF Göta 4.28.67 2 3 Brian Buchtrup Nielsen 76 Fredrikshofs FIF 4.34.72 3 4 Martin Rappe 72 Hammarby IF 4.35.26 4 5 Anders Hultgren 80 IS Göta 4.39.90 5 6 Ulf Eriksson 74 Huddinge AIS 4.45.44 6 7 Mattias Allared 80 Flemingsbergs SK 4.58.38 7 8 Mikael Tennare 61 Rånäs 4 H 4.58.83 8 9 Thomas Malmgren 58 Huddinge AIS 4.59.34 9 10 Anders Olsson 75 Huddinge AIS 5.00.10 10 11 Stefano Testi 61 Boo IF 5.01.21 11 12 Johan Schagerström 63 Huddinge AIS 5.02.99 12 14 Warsame Jama 89 Huddinge AIS 5.39.94 13 15 Miles Fleetwood 41 Uppsala LK 5.46.56 14 16 Sture Åhs 56 Huddinge AIS 5.53.12 15 18 Martin Larsson 71 Huddinge AIS 6.05.77 16 Ola Thorängen 89 IF Göta Ej start
M
3000 M FINAL 2006-06-11 1 Johan Lindberg 80 Upsala IF 8.46.04 2 Oskar Landin 87 Spårvägens FK 8.49.43 3 Linus Nilsson 83 Enhörna IF 8.54.78 4 Henrik Åkerlund 86 Huddinge AIS 9.02.54 5 Ola Thorängen 89 IF Göta 9.04.30 6 Oskar Majling 86 Kungsängens SK 9.08.56 7 Peter Gustafsson 74 Hammarby IF 9.13.31 9 Brian Buchtrup Nielsen 76 Fredrikshofs FIF 9.29.68 10 Memo Abbeholm 71 Flemingsbergs SK 9.51.64 12 Thomas Malmgren 58 Huddinge AIS 10.00.23 14 Johan Schagerström 63 Huddinge AIS 10.12.68 17 Johan Askeholm 87 Huddinge AIS 13.06.04 Joakim Andersson 69 Hammarby IF Ej start Tobias Persson 88 SoIK Hellas Ej start
M
HÖJDHOPP 2006-06-10 1 Johan Redborg 81 Turebergs FK 204 2 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 195 3 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 188
M
STAVHOPP 2006-06-09 1 Anders Edvinsson 73 Spårvägens FK 473 2 Klas Persson 79 Spårvägens FK 463 3 Alexander Eriksson 79 Spårvägens FK 463 4 Martin Lundqvist 86 Huddinge AIS 433 5 Bo Jakobsson 72 Gotländsk FI 433 6 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 403 7 Ylimaz Mahshid 79 Örgryte IS 403 8 Andrus Klaar 75 Spårvägens FK 383
M
LÄNGDHOPP 2006-06-09 1 Johan Ndure 81 Spårvägens FK 638 +1,5 2 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 609 +0,7 3 Andrus Klaar 75 Spårvägens FK 608 +1,0 4 Mathias Widmark 73 Haparanda SKT 593 +1,3 5 Daniel Hillgren 85 Huddinge AIS 552 +1,5 6 Jonathan Söderling 88 Spårvägens FK 547 -1,0
M
TRESTEG 2006-06-11 1 Niclas Liedberg 88 Spårvägens FK 1430w +2,3
1364 +0,0 2 Klas Persson 79 Spårvägens FK 1389 +1,9 3 Jonathan Söderling 88 Spårvägens FK 1359w +3,2
1325 +0,0 4 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 1318 +0,7 5 Janne Kemi 85 Huddinge AIS 1131 +0,6
M
KULA 7,26 KG 2006-06-10 1 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 1368 2 Johan Szabo 81 Väsby IK 1248 3 Johan Lagerlund 79 Väsby IK 930
M
DISKUS 2,0 KG 2006-06-09 1 Manuel Brändeborn 73 Råby-Rekarne FIF 5061 2 Linus Bernhult 75 Huddinge AIS 4918 3 Axel Bernhult 71 Huddinge AIS 4743 4 Philip Åman 77 Ullevi FK 4693 5 Johan Szabo 81 Väsby IK 3747 6 Jöran Westberg 47 Huddinge AIS 3551 7 Magnus Westberg 85 Huddinge AIS 3392 8 Kennet Bergén 69 Huddinge AIS 3296
M
SLÄGGA 7,26 KG 2006-06-11 1 Joakim Stenman 84 Huddinge AIS 5002 2 Magnus Westberg 85 Huddinge AIS 3496 3 Jerry Brandt 85 Tullinge-Tumba FF 1755 4 Jesse Halme 84 Tullinge-Tumba FF 1703 5 Markus Hopponen 82 IFK Tumba 1608 6 Jonas Malm 72 SoIK Hellas 1359
M
SPJUT 800 G 2006-06-11 1 Mattias Eriksson 80 Huddinge AIS 7172 2 Ingmar Veinberg 82 Spårvägens FK 5983 3 Nebes Kurban 72 Hässelby SK 5603 4 Mike Hazlewood 45 Huddinge AIS 4236
M
100 YARDS FÖRSÖK 1 Vind: -1,0 2006-06-10 1 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 10.36 F 2 Viktor Granholm 86 Spårvägens FK 10.63 F 3 Daniel Hillgren 85 Huddinge AIS 10.79 F 4 Peter Hellgren 64 Bålsta IK 10.86 F 5 Janne Kemi 85 Huddinge AIS 11.08 F 6 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 11.53 7 Peter Engström 63 Huddinge AIS 12.08 FÖRSÖK 2 -2,1 2006-06-10 1 Martin Johansen 86 Danderyd Athletic 10.84 F 2 Viktor Sundberg 88 IFK Märsta 10.86 F 3 Alexander Lundholm 88 IFK Tumba 11.13 F 4 Ingemar Ztorm 60 FK Studenterna 11.38 5 Erik Karlsson 88 IFK Tumba 11.55 6 Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 12.34 7 Mikael Wallin 63 Spårvägens FK 12.99 FINAL Vind: +1,3 2006-06-10 1 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 10.32 2 Viktor Granholm 86 Spårvägens FK 10.58 3 Daniel Hillgren 85 Huddinge AIS 10.67 4 Viktor Sundberg 88 IFK Märsta 10.75 5 Peter Hellgren 64 Bålsta IK 10.81 6 Alexander Lundholm 88 IFK Tumba 10.84 7 Janne Kemi 85 Huddinge AIS 11.08 Martin Johansen 86 Danderyd Athletic Ej start
M
200 M HÄCK FINAL Vind: +0,6 2006-06-09 1 Johan Szabo 81 Väsby IK 26.03 2 Peter Engström 63 Huddinge AIS 31.13 3 Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 32.34 4 Mikael Magnusson 66 IFK Tumba 35.32
P19
100 M FÖRSÖK 1 Vind: -0,4 2006-06-09 1 Martin Skeppstedt 82 Spårvägens FK 11.34 Ej DM 2 Patric Erlandsson 88 Kungsängens SK 11.47 F 3 David Ståhlberg 87 Örbyhus IF 11.53 F 4 Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF 11.89 F 5 Viktor Lindgren 88 Huddinge AIS 11.90 F FÖRSÖK 2 -0,5 2006-06-09 1 Alexander Lundholm 88 IFK Tumba 11.77 F 2 Jonathan Söderling 88 Spårvägens FK 11.82 F 3 Daniel Jacksén 88 Spårvägens FK 12.00 F 4 André Lundmark 88 Huddinge AIS 12.20 F FINAL +1,4 2006-06-09 1 Patric Erlandsson 88 Kungsängens SK 11.35 2 David Ståhlberg 87 Örbyhus IF 11.55 3 Alexander Lundholm 88 IFK Tumba 11.63 4 Viktor Lindgren 88 Huddinge AIS 11.82 5 André Lundmark 88 Huddinge AIS 12.00 Daniel Jacksén 88 Spårvägens FK Ej start Jonathan Söderling 88 Spårvägens FK Ej start Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF Ej start
P19
200 M FÖRSÖK 1 Vind: -2,0 2006-06-11 1 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 23.15 F 2 Patric Erlandsson 88 Kungsängens SK 23.25 F 3 Frans Bjellerup 87 Turebergs FK 23.53 F 4 Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF 23.88 5 Erik Karlsson 88 IFK Tumba 24.77 FÖRSÖK 2 +1,8 2006-06-11 1 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 22.51 F 2 Gustaf Gillander 88 Hässelby SK 23.45 F 3 Martin Andersson 88 IF Åland 23.55 F 4 Rickard Göthlin 87 IF Linden 23.76 F 5 Viktor Lindgren 88 Huddinge AIS 23.78 F 6 André Lundmark 88 Huddinge AIS 24.64 FINAL -1,0 2006-06-11 1 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 22.45 2 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 22.88 3 Patric Erlandsson 88 Kungsängens SK 22.96 4 Frans Bjellerup 87 Turebergs FK 23.17 5 Rickard Göthlin 87 IF Linden 23.64 6 Gustaf Gillander 88 Hässelby SK 23.80 Viktor Lindgren 88 Huddinge AIS Ej start Martin Andersson 88 IF Åland Ej start
P19
400 M FINAL 1 2006-06-10 1 Martin Andersson 88 IF Åland 52.53 5 2 Sami Tesfaldet 87 Tyresö FK 52.88 7 3 Jonathan Söderling 88 Spårvägens FK 53.00 8 4 Alexander Dangler 88 Hammarby IF 54.13 11 5 Patrik Buddgård 88 IFK Lidingö 58.60 12 FINAL 2 2006-06-10 1 Carl-Adam Lindros 88 Huddinge AIS 49.83 1 2 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 51.66 2 3 Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF 51.68 3 4 Tomas Holmqvist 88 Kungsängens SK 52.33 4 5 Daniel Jacksén 88 Spårvägens FK 52.74 6 6 Viktor Sundberg 88 IFK Märsta 53.26 9 7 Erik Karlsson 88 IFK Tumba 53.47 10
P19
800 M FINAL 2006-06-11 1 Tommi Vaara** 88 SoIK Hellas 1.57.54 Ej DM 2 Erik Widing 87 Turebergs FK 1.57.66 3 Sami Tesfaldet 87 Tyresö FK 2.02.16 4 Johan Jonsson Dahl 87 Mälarö SOK 2.05.26 5 Alexander Dangler 88 Hammarby IF 2.09.37 6 Mattias Röing 88 Hammarby IF 2.10.77 7 Fredrik Alexandersson 88 Hanvikens SK 2.11.43 8 Henry Rebane 88 Huddinge AIS 2.11.95 Tomas Holmqvist 88 Kungsängens SK Ej start
P19
1500 M FINAL 2006-06-10 1 Fredrik Allard 88 Bromma IF 4.55.21 2 Johan Askeholm 87 Huddinge AIS 5.44.01
P19
110 M HÄCK 100 M FINAL Vind: -0,5 2006-06-11 1 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 14.87 2 Andreas Andersson 87 Upsala IF 15.43 3 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 15.49 4 Hans Lämås 88 IF Göta 15.52 5 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 16.37 6 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsvedens FIK 18.02 7 Philip Hêbert Wegman 88 Hässelby SK 18.47 Joel Thorén 87 Hammarby IF Diskv.
P19
300 M HÄCK 91,4 CM FINAL 2006-06-09 1 Johan Edvinsson 88 Upsala IF 41.03 2 Philip Hêbert Wegman 88 Hässelby SK 45.09 3 Patrik Berg 88 Väsby IK 46.87 Henry Rebane 88 Huddinge AIS Ej start
P19
2000 M HINDER FINAL 2006-06-09 3 Fredrik Sohlberg 72 FK Studenterna 6.13.71 1 Ej DM 6 Patrik Berg 88 Väsby IK 7.35.75 2
P19
HÖJDHOPP 2006-06-10 1 Oscar Adolfsson 88 IK Orient 195 2 Niclas Liedberg 88 Spårvägens FK 192 3 Joel Thorén 87 Hammarby IF 188 4 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 180 5 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 170
P19
STAVHOPP 2006-06-11 1 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsvedens FIK 460 2 Björn Johansson 88 Västerås FIK 440 3 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 420 4 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 410 5 Christofer von Seth 88 Huddinge AIS 340 Joel Thorén 87 Hammarby IF Ej start
P19
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Mehdi Alkhatib 87 SoIK Hellas 666 +2,0 2 Hans Lämås 88 IF Göta 657 +1,7 3 Niclas Liedberg 88 Spårvägens FK 652 +0,0 4 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 650 +0,7 5 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 623 +0,0 6 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 595 +1,1 7 Gustaf Gillander 88 Hässelby SK 589 +1,2 8 André Lundmark 88 Huddinge AIS 576 +0,2 Jonathan Söderling 88 Spårvägens FK Ej res. +0,0 Joel Thorén 87 Hammarby IF Ej start Henry Rebane 88 Huddinge AIS Ej start
P19
TRESTEG 2006-06-09 1 Niclas Liedberg 88 Spårvägens FK 1396 +1,2 2 Jonathan Söderling 88 Spårvägens FK 1353 +1,4 3 Henry Rebane 88 Huddinge AIS 1154w +2,3
1131 +0,8
P19
KULA 6,0 KG 2006-06-10 1 Nicklas Eriksson 87 SoIK Hellas 1581 2 Joel Thorén 87 Hammarby IF 1333 3 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 1212 4 Jari Kemi 88 Huddinge AIS 1195 5 Patrik Berg 88 Väsby IK 900
P19
DISKUS 1,75 KG 2006-06-09 1 Joel Thorén 87 Hammarby IF 3884 2 Jari Kemi 88 Huddinge AIS 3461 3 Patrik Berg 88 Väsby IK 2350
P19
SLÄGGA 6,0 KG 2006-06-11 1 Tommy Nordin 88 Trångsvikens IF 5298 2 Mehdi Alkhatib 87 SoIK Hellas 3399
P19
SPJUT 800 G 2006-06-11 1 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 4620 2 Johan Holmberg 88 Södertälje IF 4121 3 Patrik Berg 88 Väsby IK 3643
P17
100 M FÖRSÖK 1 Vind: +1,5 2006-06-09 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 10.93 F 2 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 11.74 F 3 Victor Kårelid 89 Hammarby IF 11.89 4 Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 12.31 5 Thomas Wentzel 90 Huddinge AIS 13.01 Mikael West 90 Turebergs FK Bröt FÖRSÖK 2 +1,5 2006-06-09 1 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK 11.50 F 2 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 11.60 F 3 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 11.80 F 4 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK 11.94 5 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 12.05 6 Steven Teder 89 Estland / Estonia 12.11 Alexander Roosmark 89 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 3 +1,7 2006-06-09 1 Kristjan Kangur 89 Estland / Estonia 11.60 F 2 Andrej Ekholm 89 Huddinge AIS 11.70 F 3 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 11.81 F 4 Johnny Johansson 90 Hässelby SK 11.82 5 Tobias Biberg 90 Turebergs FK 11.95 6 Tommy Torenius 89 Österhaninge IF 12.08 FINAL +1,5 2006-06-09 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 11.07 2 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK 11.54 3 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 11.55 4 Kristjan Kangur 89 Estland / Estonia 11.57 5 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 11.70 6 Andrej Ekholm 89 Huddinge AIS 11.70 7 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 11.88 8 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 11.93
P17
200 M FÖRSÖK 1 Vind: -1,7 2006-06-11 1 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK 23.09 F 2 Andrej Ekholm 89 Huddinge AIS 23.96 F 3 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 24.14 F 4 Henrik Lundqvist 89 IF Linden 24.44 F 5 Tom Kling Baptiste 90 IFK Tumba 24.51 6 Joacim Andersson 89 Väsby IK 24.63 7 Oscar Nordling 90 Fredrikshofs FIF 25.19 FÖRSÖK 2 -1,8 2006-06-11 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 22.12 F 2 Johnny Johansson 90 Hässelby SK 24.19 F 3 Adam Regberg 89 Österhaninge IF 24.55 4 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 24.92 5 Tommy Torenius 89 Österhaninge IF 25.01 Alexander Roosmark 89 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 3 -0,9 2006-06-11 1 David Östling 90 Rånäs 4 H 23.51 F 2 Kristjan Kangur 89 Estland / Estonia 23.51 F 3 Tobias Biberg 90 Turebergs FK 24.58 4 Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 24.86 5 Henrik Fäctare 89 IF Linden 25.76 6 Andreas Jansson 90 IFK Tumba 26.19 7 Marcus Loude 90 Hammarby IF 27.51 FINAL -1,9 2006-06-11 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 22.29 2 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK 23.23 3 Kristjan Kangur 89 Estland / Estonia 23.47 4 David Östling 90 Rånäs 4 H 23.82 5 Andrej Ekholm 89 Huddinge AIS 24.18 6 Johnny Johansson 90 Hässelby SK 24.22 7 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 24.54 8 Henrik Lundqvist 89 IF Linden 24.97
P17
400 M FINAL 1 2006-06-10 1 Gustaf Bjurhammar 89 Rånäs 4 H 52.80 2 2 Alexander Roosmark 89 Huddinge AIS 54.16 4 3 David Flygar 89 Hässelby SK 54.26 5 4 Oscar Nordling 90 Fredrikshofs FIF 55.35 7 FINAL 2 2006-06-10 1 Kristjan Kangur 89 Estland / Estonia 52.00 1 2 Kristoffer Fransson 89 Valbo AIF 53.02 3 3 Steven Teder 89 Estland / Estonia 54.30 6 4 David Tholander 90 Hammarby IF 57.77 8 Henrik Berg 89 Bromma IF Ej start
P17
800 M FINAL 2006-06-11 1 Markus Liwing 89 Gefle IF 1.56.85 2 Gustaf Bjurhammar 89 Rånäs 4 H 1.57.81 3 Henrik Berg 89 Bromma IF 1.58.08 4 Jens Bengtsson 90 IF Göta 2.00.92 5 Per Molin 90 Hammarby IF 2.02.41 6 Kristoffer Fransson 89 Valbo AIF 2.02.68 7 David Flygar 89 Hässelby SK 2.13.74 8 David Tholander 90 Hammarby IF 2.13.91 9 Henrik Fäctare 89 IF Linden 2.14.11 10 Anton Nyrenström Gidehag 90 Sundbybergs IK 2.17.39
P17
1500 M FINAL 2006-06-10 1 Ola Thorängen 89 IF Göta 4.09.61 2 Johan Berg 90 IF Göta 4.11.27 3 Jens Bengtsson 90 IF Göta 4.17.42 4 David Lövgren 90 IF Göta 4.20.65 5 Kristoffer Vilkancis 89 Hässelby SK 4.27.16 6 Joakim Frisk 90 Västerås FIK 4.29.21 7 Anton Nyrenström Gidehag 90 Sundbybergs IK 4.45.87 8 Ahmed Nuru 89 Tullinge-Tumba FF 4.48.73 9 Claes Hedström 89 Fredrikshofs FIF 4.56.56 10 Anders Karlsson 90 Flemingsbergs SK 5.05.20 11 Markus Fredlund 90 Flemingsbergs SK 5.05.90
P17
3000 M FINAL 2006-06-11 8 David Lövgren 90 IF Göta 9.15.19 11 Henok Weldegebriel 89 Spårvägens FK 9.58.20 13 Ahmed Nuru 89 Tullinge-Tumba FF 10.12.37 15 Rasmuss Andersson 89 Mälarhöjdens IK 10.32.27 16 Anders Karlsson 90 Flemingsbergs SK 11.49.10 Johan Berg 90 IF Göta Bröt
P17
110 M HÄCK 91,4 CM FINAL Vind: +0,5 2006-06-11 1 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 15.85 2 Dennis Widmark 90 Hanvikens SK 16.33 3 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 16.44 4 Joacim Andersson 89 Väsby IK 16.46 5 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 16.67 6 Adam Regberg 89 Österhaninge IF 16.72 7 Andreas Jansson 90 IFK Tumba 18.14
P17
300 M HÄCK 84 CM FINAL 2006-06-09 1 Joacim Andersson 89 Väsby IK 41.92 2 Calle Kumlin 89 IFK Märsta 42.55 3 Alexander Roosmark 89 Huddinge AIS 42.75 4 Adam Regberg 89 Österhaninge IF 42.76 5 Björn Wieslander 89 Bromma IF 43.53 6 Daniel Bernebrant 90 Hammarby IF 44.03
P17
2000 M HINDER FINAL 2006-06-09 1 Markus Liwing 89 Gefle IF 6.08.35 2 Mattias Karlsson 89 Åsbro GoIF 6.10.87 4 Henok Weldegebriel 89 Spårvägens FK 7.06.48 5 Rasmuss Andersson 89 Mälarhöjdens IK 7.24.28 7 Anders Karlsson 90 Flemingsbergs SK 7.54.09 8 Markus Fredlund 90 Flemingsbergs SK 7.56.64 9 Warsame Jama 89 Huddinge AIS 8.26.91
P17
HÖJDHOPP 2006-06-11 1 Johan Andersson 89 Väsby IK 190 2 Carl Rönnow 90 Danderyds SK 187 3 Dennis Widmark 90 Hanvikens SK 173 4 Andreas Henriksson 90 IF Åland 165 5 Rain Kallaste 89 Hammarby IF 160 6 Tobias Biberg 90 Turebergs FK 160 Johan Wallhammar 89 Bromma IF Ej start
P17
STAVHOPP 2006-06-10 1 Jens Boström 90 Hanvikens SK 380
P17
LÄNGDHOPP 2006-06-10 1 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 645 +0,9 2 David Östling 90 Rånäs 4 H 632 -0,2 3 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 615 +0,1 4 Johan Andersson 89 Väsby IK 611 +1,1 5 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 606 +0,5 6 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK 591 +0,7 7 Taavi Ivan 89 Estland / Estonia 584 +1,5 8 Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 567 +0,8 9 Andreas Henriksson 90 IF Åland 538 +0,3 10 Rain Kallaste 89 Hammarby IF 523 +0,5 11 Marcus Loude 90 Hammarby IF 495w +2,4
493 -1,1 12 Adam Gloveus 90 Bromma IF 475 +1,4 Linus Vigert 90 Hammarby IF Ej res. +1,0 Victor Kårelid 89 Hammarby IF Ej res. +0,8 Alexander Roosmark 89 Huddinge AIS Ej start
P17
TRESTEG 2006-06-09 1 Taavi Ivan 89 Estland / Estonia 1273 +1,1 2 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 1238 -0,8 3 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 1222 +0,9 4 Alexander Roosmark 89 Huddinge AIS 1134 +0,6 5 Adam Gloveus 90 Bromma IF 1103 +1,1
P17
KULA 5,0 KG 2006-06-09 1 Pontus Rabe 90 Bålsta IK 1428 2 Christoffer Älvenstrand 89 Kungsängens SK 1420 3 Taavi Ivan 89 Estland / Estonia 1408 4 Björn Wieslander 89 Bromma IF 1114 5 Alexander Bönke 89 Bromma IF 1058 6 Simon Mukiibi 90 Huddinge AIS 1049
P17
DISKUS 1,5 KG 2006-06-10 1 Joel Ahl 89 Spårvägens FK 3840 2 Taavi Ivan 89 Estland / Estonia 3507 3 Linus Vigert 90 Hammarby IF 3358 4 Per Molin 90 Hammarby IF 2606
P17
SLÄGGA 5,0 KG 2006-06-11 1 Christian Hansson Bergén 90 Nyköpings BIS 5348
P17
SPJUT 700 G 2006-06-11 1 Steven Teder 89 Estland / Estonia 5120 2 Kim Hoppa 90 Tullinge-Tumba FF 4753 3 Mika Kokkonen 89 Österhaninge IF 3850
P15
100 M FÖRSÖK 1 Vind: -0,7 2006-06-10 1 Markus Falkman 91 IFK Lidingö 12.24 F 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 12.25 F 3 Erik Sommerholt 91 Danderyds SK 12.26 F 4 Edwin Billsten 91 Hässelby SK 12.56 F 5 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 12.59 6 Ludvig Tingåker 91 IFK Lidingö 13.33 Adam Richter 93 Sundbybergs IK Ej start FÖRSÖK 2 -1,7 2006-06-10 1 Dennis Julin 91 Österhaninge IF 12.11 F 2 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 12.43 F 3 Sebastian Carenfelt 91 Hässelby SK 12.62 4 Christian Adrar 91 Hammarby IF 12.94 5 Bardia Solfarabadi 91 Bromma IF 13.01 6 Alex Boutzas 91 Sundbybergs IK 13.37 FÖRSÖK 3 -1,2 2006-06-10 1 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS 11.85 F 2 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 12.18 F 3 Andreas Katainen 91 Huddinge AIS 12.97 4 Michael Lindgren 91 Sundbybergs IK 13.03 5 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 13.06 6 Björn Almström 91 IFK Lidingö 13.34 FINAL -1,4 2006-06-10 1 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS 11.81 2 Dennis Julin 91 Österhaninge IF 12.16 3 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 12.24 4 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 12.29 5 Markus Falkman 91 IFK Lidingö 12.30 6 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 12.39 7 Erik Sommerholt 91 Danderyds SK 12.52 8 Edwin Billsten 91 Hässelby SK 12.68
P15
300 M FINAL 1 2006-06-11 1 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS 36.47 1 2 Malte Fibel 91 Bromma IF 37.68 2 3 Dennis Julin 91 Österhaninge IF 37.69 3 4 Alexander Wittlock 91 Hanvikens SK 38.36 4 5 Anton Wåhlin 91 IF Linden 38.93 5 FINAL 2 2006-06-11 1 Markus Falkman 91 IFK Lidingö 39.80 6 2 Edwin Billsten 91 Hässelby SK 40.41 7 3 Sebastian Carenfelt 91 Hässelby SK 41.37 8 4 Mattias Gradin 91 Falu IK 41.75 9
P15
800 M FINAL 1 2006-06-10 1 Anton Wåhlin 91 IF Linden 2.01.20 1 2 Victor Hedin 91 Huddinge AIS 2.03.00 2 3 Aleksander Liss 91 Turebergs FK 2.05.59 3 4 Erik Sönnerfors 91 Kungsängens SK 2.06.70 4 5 Mikael Nieminen 91 Hässelby SK 2.13.14 5 6 Oskar Martinsson 91 Huddinge AIS 2.14.21 6 7 Mikael Tengstrand 91 IFK Lidingö 2.14.91 7 Joel Lundin 91 Sundbybergs IK Ej start FINAL 2 2006-06-10 1 Johan Miller 91 IF Göta 2.15.54 8 2 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 2.18.83 9 3 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 2.20.06 10 4 Axel Lundberg 91 IFK Lidingö 2.20.26 11 5 Alex Boutzas 91 Sundbybergs IK 2.20.34 12 6 Ludvig Tingåker 91 IFK Lidingö 2.20.36 13 7 Patrick Werdin 91 Sundbybergs IK 2.22.55 14 8 Feres Dechar 91 Sundbybergs IK 2.25.79 15 9 Patrik Axelsson 91 Flemingsbergs SK 2.31.66 16
P15
2000 M FINAL 1 2006-06-11 1 Joel Lundin 91 Sundbybergs IK 5.58.08 1 2 Victor Hedin 91 Huddinge AIS 6.00.65 2 3 Patrik Nilsson 91 Hammarby IF 6.13.04 3 4 Michael Refors 91 Hammarby IF 6.22.34 4 5 Aleksander Liss 91 Turebergs FK 6.22.49 5 6 Victor Karlsson 91 Hammarby IF 6.26.45 6 7 Oskar Martinsson 91 Huddinge AIS 6.31.31 8 8 Johan Miller 91 IF Göta 6.32.73 10 9 David Sundström 91 Turebergs FK 6.36.99 12 Erik Sönnerfors 91 Kungsängens SK Ej start FINAL 2 2006-06-11 2 Linus Linde 91 Hammarby IF 6.31.26 7 3 Oswald Wiklander 91 Hammarby IF 6.31.60 9 4 Per Allert 91 Hammarby IF 6.35.06 11 5 Patrick Werdin 91 Sundbybergs IK 6.45.63 13 7 Calle Svensson 91 Bromma IF 7.23.86 14 9 Patrik Axelsson 91 Flemingsbergs SK 7.39.11 15
P15
100 M HÄCK 84,0 CM FINAL Vind: +1,8 2006-06-11 1 Malte Fibel 91 Bromma IF 14.67 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 14.70 3 Christian Adrar 91 Hammarby IF 15.19 4 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 15.59 5 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 25.40
P15
300 M HÄCK 76,2 CM FINAL 2006-06-10 1 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS 42.32 2 Malte Fibel 91 Bromma IF 42.85
P15
1500 M HINDER FINAL 2006-06-09 1 Patrik Nilsson 91 Hammarby IF 4.52.55 2 Michael Refors 91 Hammarby IF 4.52.73 3 Victor Karlsson 91 Hammarby IF 4.53.33 4 Per Allert 91 Hammarby IF 4.53.89 5 Oswald Wiklander 91 Hammarby IF 5.02.98 6 Calle Svensson 91 Bromma IF 5.42.40 7 Patrik Axelsson 91 Flemingsbergs SK 5.50.68
P15
HÖJDHOPP 2006-06-09 1 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 178 2 Maksim Väll 91 Estland / Estonia 171 3 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 163 4 Michael Lindgren 91 Sundbybergs IK 163 =5 Erik Odenman 91 Hammarby IF 155 =5 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 155 7 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 145
P15
STAVHOPP 2006-06-11 1 Martin Kallur 91 Falu IK 350 2 Henrik Brus 91 Falu IK 320 3 Christian Adrar 91 Hammarby IF 280
P15
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 558 -0,4 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 516 -0,3 3 Ludvig Tingåker 91 IFK Lidingö 511 +0,8 4 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 495 +0,3 5 Max Monsén 91 Hammarby IF 488 -1,5 6 Björn Almström 91 IFK Lidingö 479 +0,6 7 Mathias Brodén 91 Hanvikens SK 454 -1,0 8 Feres Dechar 91 Sundbybergs IK 407 +0,5 9 Martin Rosén 91 Hässelby SK 378 -2,0 Mattias Gradin 91 Falu IK Ej res.
P15
TRESTEG 2006-06-10 1 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 1211w +2,2
1198 +1,2 2 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 1201 +0,8 3 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 1184w +3,1
1164 +0,4 4 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 1158 +1,5 5 Michael Lindgren 91 Sundbybergs IK 1131 +0,2 6 Maksim Väll 91 Estland / Estonia 1050 +1,8 7 Erik Jönhagen 91 Bromma IF 999 +1,2
P15
KULA 4,0 KG 2006-06-09 1 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 1360 2 Erik Odenman 91 Hammarby IF 1223 3 Lambros Dallas 91 Huddinge AIS 1162 4 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 1114 5 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 1112 6 Christian Adrar 91 Hammarby IF 1092 7 Love Fältström 91 Hammarby IF 1012 8 Michael Lindgren 91 Sundbybergs IK 775
P15
DISKUS 1,0 KG 2006-06-10 1 Erik Odenman 91 Hammarby IF 3963 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 3781 3 Emil Olars 91 Södertälje IF 3716 4 Christian Adrar 91 Hammarby IF 3518 5 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 2967 6 Martin Strauss 91 Hanvikens SK 2854 7 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 2831 8 Michael Lindgren 91 Sundbybergs IK 2638
P15
SLÄGGA 4,0 KG 2006-06-11 1 Emil Olars 91 Södertälje IF 3385
P15
SPJUT 600 G 2006-06-11 1 Alexander Wittlock 91 Hanvikens SK 4277 2 Maksim Väll 91 Estland / Estonia 3997 3 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 3916 4 Björn Almström 91 IFK Lidingö 3067 5 Christian Adrar 91 Hammarby IF 2729
P15
1000 M STAFETT FINAL 2006-06-10 Huddinge AIS 91 Huddinge AIS Ej start
P14
100 M FÖRSÖK 1 Vind: -1,4 2006-06-10 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 12.50 F 2 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 12.92 F 3 Denniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 12.95 F 4 Pontus Wernberg 92 Österhaninge IF 13.09 F 5 Viktor Elwin 92 Fredrikshofs FIF 13.20 F 6 William Falkengren 92 Fredrikshofs FIF 13.80 FÖRSÖK 2 -1,6 2006-06-10 1 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 12.66 F 2 Henrik Wedberg 92 Hammarby IF 13.06 F 3 Gustav Forsman 92 Täby IS 13.19 F 4 Andreas Fäctare 92 IF Linden 14.16 5 Jacob Tersander 92 Bromma IF 14.22 6 Theodor Guilletmot 92 Fredrikshofs FIF 14.37 FINAL -1,5 2006-06-10 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 12.39 2 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 12.47 3 Gustav Forsman 92 Täby IS 12.87 4 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 12.94 5 Henrik Wedberg 92 Hammarby IF 13.02 6 Denniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 13.05 7 Pontus Wernberg 92 Österhaninge IF 13.20 8 Viktor Elwin 92 Fredrikshofs FIF 13.38
P14
300 M FINAL 2006-06-11 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 40.13 2 Henrik Wedberg 92 Hammarby IF 41.01 3 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 42.42 Jacob Tersander 92 Bromma IF Ej start
P14
800 M FINAL 2006-06-10 1 Mati Kikkas 92 Estland / Estonia 2.15.90 2 Oscar Axelsson 92 IFK Lidingö 2.30.09 3 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 2.30.22 4 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 2.31.24
P14
2000 M FINAL 2 2006-06-11 1 Mati Kikkas 92 Estland / Estonia 6.30.26 6 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 7.05.05 8 Fredrik Löfblom 92 Hanvikens SK 7.30.05
P14
100 M HÄCK 84,0 CM FINAL Vind: +1,7 2006-06-11 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 15.04 2 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 15.21 3 Denniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 16.89 4 Daniel Nini Cortez 92 Sundbybergs IK 20.74 Hjalmar Torssell 92 Hammarby IF Ej start
P14
HÖJDHOPP 2006-06-10 1 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 175 2 Matthew Mereman 92 Hammarby IF 175 3 Robin Vequist 92 Täby IS 161 4 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 148 5 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 148 6 Denniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 144 7 Jacob Tersander 92 Bromma IF 140 8 Hjalmar Torssell 92 Hammarby IF 140 9 Daniel Nini Cortez 92 Sundbybergs IK 125 Henrik Wedberg 92 Hammarby IF Ej start
P14
STAVHOPP 2006-06-11 1 Johan Forsberg 92 IFK Lidingö 280 2 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 240
P14
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 539 +0,7 2 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 531 +0,4 3 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 510 -1,6 4 Denniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 483 +0,6 5 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 474 +0,9 6 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 449 +0,8 7 Daniel Nini Cortez 92 Sundbybergs IK 434 -0,6 8 Jacob Tersander 92 Bromma IF 430 +0,3 9 Andreas Fäctare 92 IF Linden 389 +0,6 Axel Olivecrona 92 Fredrikshofs FIF Ej start Hjalmar Torssell 92 Hammarby IF Ej start Jonas Blom 92 Huddinge AIS Ej start
P14
TRESTEG 2006-06-10 1 Matthew Mereman 92 Hammarby IF 1182w +2,1
1127 +1,1 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 1118 +0,2 3 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 1019 +0,7 4 Jacob Tersander 92 Bromma IF 997 +1,2
P14
KULA 4,0 KG 2006-06-10 1 Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK 1250 2 Mathias Hansson Bergén 92 Nyköpings BIS 1195 3 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 972 4 Henrik Wedberg 92 Hammarby IF 837 5 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 820 6 Denniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 772 7 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 768 8 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 724 Daniel Nini Cortez 92 Sundbybergs IK Ej start
P14
DISKUS 1,0 KG 2006-06-10 1 Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK 3980 2 Mathias Hansson Bergén 92 Nyköpings BIS 3575 3 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 2841 4 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 2700 5 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 2405 6 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 2234 7 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 2005 8 Denniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 1985 9 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 1979 10 Joakim Berg 92 Bromma IF 1669 Daniel Nini Cortez 92 Sundbybergs IK Ej res.
P14
SPJUT 600 G 2006-06-11 1 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 3305 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 3248 3 Simon Olsson 92 Hammarby IF 3185 4 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 3134 5 Fredrik Löfblom 92 Hanvikens SK 2847
P14
200 M HÄCK FINAL Vind: +0,6 2006-06-09 1 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 30.74 2 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 38.50
P13
80 M FÖRSÖK 1 Vind: -1,1 2006-06-10 1 Hector Falk 93 Nyköpings BIS 10.14 F 2 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 11.14 F 3 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 11.50 F 4 Patrick de Meijere 93 Huddinge AIS 11.60 F 5 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 11.89 6 Robert de Meijere 93 Huddinge AIS 12.92 FÖRSÖK 2 ? 2006-06-10 1 Christoffer Bengtsson 93 Hässelby SK 10.81 F 2 Gustav Fridh 93 IF Linden 11.10 F 3 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 11.35 F 4 Axel Kjell 93 Turebergs FK 11.54 F 5 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 12.02 6 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 12.52 FINAL -1,3 2006-06-10 1 Hector Falk 93 Nyköpings BIS 10.01 2 Christoffer Bengtsson 93 Hässelby SK 10.62 3 Gustav Fridh 93 IF Linden 10.94 4 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 10.96 5 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 11.25 6 Axel Kjell 93 Turebergs FK 11.53 7 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 11.53 8 Patrick de Meijere 93 Huddinge AIS 11.66
P13
200 M FINAL 1 Vind: +3,4 2006-06-11 1 Hector Falk 93 Nyköpings BIS 24.75 1 2 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 27.04 2 3 Jesper Frantzen 93 Hässelby SK 27.32 3 4 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 27.65 4 5 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 27.86 5 6 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 27.96 6 FINAL 2 -2,2 2006-06-11 1 Axel Kjell 93 Turebergs FK 29.63 7 2 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 30.11 8 3 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 33.59 9 4 Robert de Meijere 93 Huddinge AIS 34.02 10 Robin Wahlberg 93 Östhammar FI Ej start
P13
600 M FINAL 2006-06-11 1 Todd Forsberg 93 Täby IS 1.39.29 2 Robin Wahlberg 93 Östhammar FI 1.39.90 3 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF 1.40.45 4 Jesper Frantzen 93 Hässelby SK 1.44.45 5 Andy Fridén Karlström 93 Tullinge-Tumba FF 1.52.47 6 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 1.57.06 7 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 2.03.09 8 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 2.08.07 Patrick de Meijere 93 Huddinge AIS Ej start
P13
1500 M FINAL 2006-06-10 1 Todd Forsberg 93 Täby IS 4.58.79 2 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 5.34.24 3 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 5.59.53
P13
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: +0,0 2006-06-11 1 Edvin Råsberg 94 Bromma IF 9.83 2 Patrik Lundemo 94 Bromma IF 10.43 3 Axel Kjell 93 Turebergs FK 10.64 4 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 10.66 5 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 11.01 6 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 11.33 7 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 12.36 8 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 12.50
P13
HÖJDHOPP 2006-06-11 1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 161 2 Olle Ström 95 Hammarby IF 146 3 Gustav Fridh 93 IF Linden 142 4 Andy Fridén Karlström 93 Tullinge-Tumba FF 142 5 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 138 6 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 138 7 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 134
P13
STAVHOPP 2006-06-10 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 290 2 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 230 3 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 180
P13
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Gustav Fridh 93 IF Linden 509 +0,7 2 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 484 -0,5 476 3 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 484 +0,0 475 4 Hector Falk 93 Nyköpings BIS 480 -0,6 5 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 477 +0,6 6 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 476 +0,6 7 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 466 +1,5 8 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 434 +1,7 9 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 424 -0,6 10 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 363 +0,2 11 Joakim Olsson 93 Österhaninge IF 327 -0,3
P13
TRESTEG 2006-06-10 1 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 1109 +1,9 2 Gustav Fridh 93 IF Linden 1103w +3,6
1087 +1,9 3 Philip Bäck 93 Värmdö IF 974w +2,6
968 +0,3 4 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 851w +2,4
792 +1,2
P13
KULA 3,0 KG 2006-06-10 1 Philip Bäck 93 Värmdö IF 1007 2 Robert Granström 93 IFK Märsta 977 3 Fredrik Granström 93 IFK Märsta 959 4 Axel Kjell 93 Turebergs FK 840
P13
DISKUS 0,6 KG 2006-06-10 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 3816 2 Fredrik Granström 93 IFK Märsta 3521 3 Salvador Navarro Marttin 93 Tullinge-Tumba FF 2982 4 Robert Granström 93 IFK Märsta 2945 5 Axel Kjell 93 Turebergs FK 2760 6 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 2098 Philip Bäck 93 Värmdö IF Ej res.
P13
SLÄGGA 3,0 KG 2006-06-11 1 Jonas Hansson Bergén 94 Nyköpings BIS 3985 2 Joakim Olsson 93 Österhaninge IF 1151
P13
SPJUT 400 G 2006-06-10 1 Philip Bäck 93 Värmdö IF 3221 2 Axel Kjell 93 Turebergs FK 2896 3 Salvador Navarro Marttin 93 Tullinge-Tumba FF 2654 4 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 2427 5 Joakim Olsson 93 Österhaninge IF 1496
P13
1000 M STAFETT FINAL 2006-06-10 1 Huddinge AIS 2.28.96
Jonas Arbinge 93, Ioannis Taschmaziglou 93,
Robin Nordkvist 93, Carl Sténson 93 2 Bromma IF 2.31.35
Fredrik Ugglestrahl 93, Patrik Lundemo 94,
Edwin Råsberg 94, Gustaf Petersén 94
P13
200 M HÄCK FINAL Vind: +0,6 2006-06-09 1 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 34.32 2 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma IF 34.62
P12
80 M FÖRSÖK 1 Vind: +0,0 2006-06-10 1 Mattias Qvarfort 94 Österhaninge IF 11.12 F 2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 11.27 F 3 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 11.34 F 4 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 12.43 F 5 Daniel Svensson 94 Danderyds SK 12.70 6 Jakob Barketorp Dirkex 94 Hammarby IF 12.99 7 Jim Steffner 94 Hässelby SK 14.43 FÖRSÖK 2 -0,1 2006-06-10 1 William Oberg 94 Danderyds SK 12.00 F 1 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 12.94 2 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 12.04 F 3 Eric Zetterman 94 Ösmo GIF FK 12.48 5 Gustav Jonsson 94 Huddinge AIS 13.85 6 Erik Eklund 94 Hässelby SK 14.06 FÖRSÖK 3 -0,6 2006-06-10 1 Teodor Aleksejev 94 Hanvikens SK 11.75 F 2 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 12.23 F 3 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 12.59 4 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 12.93 5 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 13.26 6 Anton Lilja 94 Danderyds SK 14.62 FINAL +0,0 2006-06-10 1 Mattias Qvarfort 94 Österhaninge IF 11.11 2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 11.26 3 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 11.39 4 Teodor Aleksejev 94 Hanvikens SK 11.78 5 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 12.10 6 William Oberg 94 Danderyds SK 12.13 7 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 12.19 8 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 12.46
P12
200 M FINAL 1 Vind: -0,5 2006-06-11 1 Edvin Råsberg 94 Bromma IF 26.98 1 2 Mattias Qvarfort 94 Österhaninge IF 28.83 3 3 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 29.55 6 4 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 31.44 8 5 Eddie Strand 94 SoIK Hellas 32.50 11 6 William Oberg 94 Danderyds SK 34.36 13 7 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 37.25 14 8 Erik Eklund 94 Hässelby SK 37.79 15 FINAL 2 -0,5 2006-06-11 1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 27.99 2 2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 28.84 4 3 Malcom Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 28.92 5 4 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 29.96 7 5 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 31.58 9 6 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 32.11 10 7 Mikael Altinisik 94 Tullinge-Tumba FF 33.84 12 Patrik Lundemo 94 Bromma IF Ej start
P12
600 M FINAL 2006-06-11 1 David Sjöblom 95 Hagunda IF 1.45.22 2 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 1.52.54 3 Viktor Maiorana 94 IFK Tumba 1.54.83 4 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 1.58.48 5 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 1.59.35 6 Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 2.01.90 7 Eddie Strand 94 SoIK Hellas 2.09.01 8 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 2.12.76
P12
1500 M FINAL 2006-06-10 1 Markus Hansell 94 Tyresö FK 5.14.19 2 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 5.16.52 3 Teodor Aleksejev 94 Hanvikens SK 5.29.58 4 Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 5.30.75 5 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 5.30.94
P12
HÖJDHOPP 2006-06-11 1 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 146 2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 143 3 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 139 4 Malcom Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 135 5= Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 130 5= Eric Zetterman 94 Ösmo GIF FK 130 7 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 130 8 William Oberg 94 Danderyds SK 130 9 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 125 10 Daniel Svensson 94 Danderyds SK 120 11 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 120 12 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 115 13 Erik Eklund 94 Hässelby SK 115 Marcus Aldrin 94 Hässelby SK Ej res.
P12
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Edvin Råsberg 94 Bromma IF 490 +1,0 2 Patrik Lundemo 94 Bromma IF 463 +0,6 3 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 450 -1,2 4 Björn Ståhl 94 Huddinge AIS 422 -1,5 5 Mattias Qvarfort 94 Österhaninge IF 419 +0,0 6 Daniel Svensson 94 Danderyds SK 415 -1,7 415 7 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 415 +0,0 393 8 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 404 -0,8 9 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 403 -1,0 10 William Oberg 94 Danderyds SK 402 -0,6 393 11 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 402 -0,5 386 12 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 396 +0,3 13 Marcus Aldrin 94 Hässelby SK 344 +0,0 14 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 332 +0,0 15 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 317 +0,4 16 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 313 +0,8 17 Erik Eklund 94 Hässelby SK 310 +0,1 Jesper Carlström 94 Hammarby IF Ej start
P12
TRESTEG 2006-06-10 1 Malcom Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 987 +1,2 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 922 +1,8 3 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 910 +1,7 4 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 908 +1,6 5 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 906w +2,6
898 +1,6 6 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 888 +1,1 7 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 887 +0,7 8 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 885 +0,4 9 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 826 +2,0 10 Jakob Barketorp Dirkex 94 Hammarby IF 821 +0,6 11 Eddie Strand 94 SoIK Hellas 816 +1,9
P12
KULA 3,0 KG 2006-06-10 1 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 853 2 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 793 3 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 780 4 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 646 5 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 610 6 Jakob Barketorp Dirkex 94 Hammarby IF 583 7 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 574 8 Erik Eklund 94 Hässelby SK 522 9 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 520 10 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 504
P12
DISKUS 0,6 KG 2006-06-10 1 Jonas Hansson Bergén 94 Nyköpings BIS 3122 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 2854 3 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 2089 4 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 1726 5 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 1408 6 Anton Lilja 94 Danderyds SK 1104
P12
SPJUT 400 G 2006-06-10 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 3366 2 Olle Ström 95 Hammarby IF 3099 3 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 2776 4 Jonas Hansson Bergén 94 Nyköpings BIS 2678 5 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 2506 6 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 2501 7 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 2393 8 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 2287 9 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 2034 10 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 1801 11 Gustav Jonsson 94 Huddinge AIS 1288 12 Erik Liliequist 94 Huddinge AIS 1115
P11
60 M FÖRSÖK 1 Vind: +0,4 2006-06-11 1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 8.97 F 2 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.28 F 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.31 F 4 Tobias Warneby 95 SoIK Hellas 9.49 F 5 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 9.56 F 6 Anton Brinkholm 95 Boo IF 10.05 7 Olle Sernbrandt 95 Huddinge AIS 10.07 8 Johan Qvarfort 95 Österhaninge IF 10.37 FÖRSÖK 2 +1,0 2006-06-11 1 Markus Jönsson 95 Huddinge AIS 8.90 F 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 8.95 F 3 Markus Karlsson 95 Väsby IK 9.58 F 4 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 9.62 5 Anton Österlund 95 IFK Tumba 9.78 6 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 9.86 7 Johannes Roosmark 95 Huddinge AIS 9.98 8 Robin Gustafsson 95 Huddinge AIS 10.31 Richard Trollsås 95 Danderyds SK Ej start FINAL -0,5 2006-06-11 1 Markus Jönsson 95 Huddinge AIS 8.83 2 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 8.87 3 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 8.96 4 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.15 5 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.21 6 Markus Karlsson 95 Väsby IK 9.26 7 Tobias Warneby 95 SoIK Hellas 9.37 8 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 9.49
P11
600 M FINAL 2006-06-10 1 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 1.50.63 2 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 1.54.86 3 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 1.54.92 4 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 2.05.63 5 Teodor Berg 95 Hässelby SK 2.07.10 6 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 2.09.04 7 Rickard Wördner 95 Hässelby SK 2.10.20 8 Johannes Roosmark 95 Huddinge AIS 2.10.26 9 Robin Gustafsson 95 Huddinge AIS 2.10.39 10 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 2.12.22 11 Anton Brinkholm 95 Boo IF 2.12.61 12 Henning Rydström 95 Hässelby SK 2.15.72 Robin Svärdsén 95 Hässelby SK Ej start
P11
HÖJDHOPP 2006-06-11 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 145 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 139 3 Markus Jönsson 95 Huddinge AIS 127 4 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 124 5 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 121 6 Ian Jonsson 95 Hässelby SK 121 7 Anton Brinkholm 95 Boo IF 117 8 Olle Sernbrandt 95 Huddinge AIS 117 9 Tobias Warneby 95 SoIK Hellas 117 10 Anton Österlund 95 IFK Tumba 117 11 Robin Gustafsson 95 Huddinge AIS 105 12 Joel Viklund 96 Hammarby IF 105 Markus Karlsson 95 Väsby IK Ej start
P11
LÄNGDHOPP 2006-06-10 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 452 -0,2 2 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 427 -1,2 3 Markus Jönsson 95 Huddinge AIS 420 -1,0 4 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 415 -1,7 5 Olle Ström 95 Hammarby IF 391 +0,9 6 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 388 +0,0 7 Robin Svärdsén 95 Hässelby SK 387 -1,0 8 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 380 -0,2 9 Anton Österlund 95 IFK Tumba 377 -0,7 10 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 371 +0,0 11 Henning Rydström 95 Hässelby SK 369 -0,7 12 Rickard Wördner 95 Hässelby SK 368 -1,7 13 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 365 -0,5 14 Anton Brinkholm 95 Boo IF 362 -3,0 15 Olle Sernbrandt 95 Huddinge AIS 358 -2,0 16 Robin Gustafsson 95 Huddinge AIS 352 -1,2 17 Johannes Roosmark 95 Huddinge AIS 351 -0,6 342 18 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 351 -0,1 338 19 Teodor Berg 95 Hässelby SK 339 -1,0 20 Johan Qvarfort 95 Österhaninge IF 319 +1,3 21 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 304 +0,2
P11
KULA 2,0 KG 2006-06-11 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 1152 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 1150 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 1100 4 Ian Jonsson 95 Hässelby SK 942 5 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 932 6 Alexander Persson 95 Tyresö FK 871 7 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 867 8 Markus Jönsson 95 Huddinge AIS 834 9 Olle Sernbrandt 95 Huddinge AIS 701 10 Markus Karlsson 95 Väsby IK 665 11 Richard Trollsås 95 Danderyds SK 663 12 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 637 13 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 635 14 Johan Qvarfort 95 Österhaninge IF 577
P11
BOLL 300 G 2006-06-10 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 4243 2 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 3955 3 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 3743 4 Olle Ström 95 Hammarby IF 3615 5 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 3533 6 Anton Brinkholm 95 Boo IF 3045 7 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 2895 8 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 2841 9 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 2651 10 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 2306 11 Robin Gustafsson 95 Huddinge AIS 2056
P10
60 M FINAL Vind: 2006-06-10 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.21 2 Viktor Nilsson 96 Saltsjöbadens IF 9.55 3 Tobias Marshall Heyman 96 Danderyds SK 9.75 4 Eric Sorcini 96 Huddinge AIS 10.17 5 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 10.30 6 Enoc Sjöberg 96 IF Skade 10.96
P10
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Peter Border 96 Hanvikens SK 426 -0,8 2 Tobias Marshall Heyman 96 Danderyds SK 397 -1,0 3 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 396 -0,5 4 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 394 -0,2 5 David Lageborn 96 Huddinge AIS 393 -0,3 6 Eric Sorcini 96 Huddinge AIS 341 -0,5 7 Andreas Engberg 96 Hässelby SK 311 +0,8
P10
KULA 2,0 KG 2006-06-11 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 732 2 Mathias Altinisik 96 Tullinge-Tumba FF 708 3 Tobias Marshall Heyman 96 Danderyds SK 707 4 David Lageborn 96 Huddinge AIS 691 5 Andreas Engberg 96 Hässelby SK 678 6 Eric Sorcini 96 Huddinge AIS 586 7 Peter Border 96 Hanvikens SK 583 8 Enoc Sjöberg 96 IF Skade 571
P10
BOLL 300 G 2006-06-10 1 Tobias Marshall Heyman 96 Danderyds SK 3802 2 Viktor Nilsson 96 Saltsjöbadens IF 3264 3 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 2970 4 Enoc Sjöberg 96 IF Skade 2858 5 Peter Heen 97 Huddinge AIS 2576 6 Jonathan Davidsson 97 Hanvikens SK 2536 7 Samuel Raita 96 Huddinge AIS 2515 8 Folke Ulfsparre 96 Hässelby SK 2038
P9
60 M FÖRSÖK 1 Vind: -0,8 2006-06-10 1 Henrik Thunander 97 Bromma IF 9.41 F 2 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 9.88 F 3 Matias Marti 97 Danderyds SK 10.04 F 4 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 10.10 F 5 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 10.57 6 Ricard Pettersson 97 Huddinge AIS 11.95 Axel Ricknell 97 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 2 -1,9 2006-06-10 1 Gustaf Jouchims 97 Danderyds SK 9.92 F 2 Niklas Holm 97 SoIK Hellas 10.25 F 3 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 10.45 F 4 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 10.49 5 Peter Heen 97 Huddinge AIS 10.89 6 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 11.29 7 Tobias Jonsson 97 Tullinge-Tumba FF 11.43 FÖRSÖK 3 -0,3 2006-06-10 1 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 10.12 F 2 Jonathan Davidsson 97 Hanvikens SK 10.93 3 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 10.94 4 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 10.96 5 Anton Roos 97 Huddinge AIS 11.70 Jonathan Larsson 97 Hanvikens SK Ej start FINAL -1,5 2006-06-10 1 Henrik Thunander 97 Bromma IF 9.35 2 Gustaf Jouchims 97 Danderyds SK 9.75 3 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 9.84 4 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 9.88 5 Niklas Holm 97 SoIK Hellas 9.91 6 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 10.05 7 Matias Marti 97 Danderyds SK 10.10 8 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 10.20
P9
LÄNGDHOPP 2006-06-10 1 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 371 -0,7 2 Henrik Thunander 97 Bromma IF 366 -1,2 3 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 355 +1,1 4 Niklas Holm 97 SoIK Hellas 345 -0,1 5 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 338 -0,3 6 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 334 -0,5 7 Matias Marti 97 Danderyds SK 331 +0,1 324 8 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 331 -0,3 303 9 Peter Heen 97 Huddinge AIS 314 -0,2 10 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 311 -1,8 11 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 310 -0,7 12 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 307 +0,3 13 Jonathan Davidsson 97 Hanvikens SK 300 -1,0 14 Tobias Jonsson 97 Tullinge-Tumba FF 293 -1,4 15 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 292 -0,3 16 Ricard Pettersson 97 Huddinge AIS 279 -0,2 17 Anton Roos 97 Huddinge AIS 260 +1,5 Jonathan Larsson 97 Hanvikens SK Ej start
P9
KULA 2,0 KG 2006-06-10 1 Henrik Thunander 97 Bromma IF 726 2 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 671 3 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 650 4 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 632 5 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 564 6 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 560 7 Jonathan Davidsson 97 Hanvikens SK 557 8 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 551 9 Peter Heen 97 Huddinge AIS 544 10 Tobias Jonsson 97 Tullinge-Tumba FF 525 11 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 500 12 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 488 470 13 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 488 420 14 Anton Roos 97 Huddinge AIS 454
P8
60 M FÖRSÖK 1 Vind: +0,1 2006-06-10 1 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 11.06 F 2 Edvin Nyrenström Anderss 98 Sundbybergs IK 11.11 F 3 Jesper Nyman 98 Hanvikens SK 11.23 F 4 Fredrik Tjernberg 98 Huddinge AIS 11.33 5 Pontus Östman 98 Huddinge AIS 12.24 6 David Jonsson 98 Tullinge-Tumba FF 13.42 FÖRSÖK 2 +0,0 2006-06-10 1 Marcus Davidsson 98 Hanvikens SK 10.00 F 2 Lowe Råsberg 98 Bromma IF 10.23 F 3 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 10.57 F 4 David Ångström 98 Huddinge AIS 10.83 F 5 Oscar Jonsson 98 Huddinge AIS 10.84 F 6 Oskar Markusson 98 Huddinge AIS 11.81 7 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 11.85 Joakim Larsson 98 Hanvikens SK Ej start FINAL +0,0 2006-06-10 1 Marcus Davidsson 98 Hanvikens SK 9.75 2 Lowe Råsberg 98 Bromma IF 10.18 3 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 10.50 4 David Ångström 98 Huddinge AIS 10.72 5 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 11.05 6 Oscar Jonsson 98 Huddinge AIS 11.06 7 Jesper Nyman 98 Hanvikens SK 11.57 8 Edvin Nyrenström Anderss 98 Sundbybergs IK 11.95
P8
LÄNGDHOPP 2006-06-10 1 Marcus Davidsson 98 Hanvikens SK 342 -0,8 2 Lowe Råsberg 98 Bromma IF 339 -0,3 3 David Ångström 98 Huddinge AIS 310 -0,6 4 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 291 +0,5 5 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 284 +0,0 6 Jesper Nyman 98 Hanvikens SK 282 -0,2 7 Oscar Jonsson 98 Huddinge AIS 266 -0,4 8 Edvin Nyrenström Anderss 98 Sundbybergs IK 264 +0,2 9 Oskar Markusson 98 Huddinge AIS 262 -2,1 10 Pontus Östman 98 Huddinge AIS 259 -2,4 11 Fredrik Tjernberg 98 Huddinge AIS 249 +0,0 12 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 230 +0,7 13 David Jonsson 98 Tullinge-Tumba FF 220 +0,2 Joakim Larsson 98 Hanvikens SK Ej start
K
200 M FINAL Vind: -0,8 2006-06-11 1 Elin Andersson 86 Hässelby SK 25.74 2 Helena Norberg 86 Huddinge AIS 25.86 3 Malin Svensson 78 IFK Helsingborg 26.39 4 Sofie Wadelius 82 IF Göta 27.02 5 Isabelle Eriksson 86 Nyköpings BIS 27.35 6 Barbara Bondesson 60 IFK Tumba 28.87
K
400 M FINAL 2006-06-10 1 Beatrice Dahlgren 79 Mölndals AIK 54.07 2 Emma Agerbjer 85 Söderhamns IF 54.96 3 Ellinor Stuhrmann 77 GoIF Tjalve 55.54 4 Johanna Hallberg 79 Hässelby SK 55.75 5 Irene Hövik Helgesen 85 IL FRI, Norge 55.99 6 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 56.31 7 Ann-Sofie Landström 85 Spårvägens FK 61.47 8 Barbara Bondesson 60 IFK Tumba 65.93
K
800 M FINAL 2006-06-11 3 Caroline Rönnlund 86 Huddinge AIS 2.26.50 1 Sara Voltaire 84 Täby IS Ej start Barbara Bondesson 60 IFK Tumba Ej start
K
1 MILE 13 Letu Abraha 77 Sundbybergs IK 5.24.53 1 17 Ewa Wahlberg 00 Uppsala LK 5.57.49 2 19 Maria Karlsson 82 Duvbo IK 6.19.54 3
K
3000 M FINAL 2006-06-11 4 Anja Lindberg 76 Spårvägens FK 10.15.24 1 6 Letu Abraha 77 Sundbybergs IK 10.41.91 2
K
100 M HÄCK 84 CM FINAL Vind: +1,3 2006-06-11 1 Camilla Kramar 86 Huddinge AIS 14.39 2 Malin Svensson 78 IFK Helsingborg 14.84 3 Petra Thulin 79 Hammarby IF 15.10 4 Åsa Carlsson 72 Spårvägens FK 15.11 5 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 15.26 6 Johanna Höglund 84 Upsala IF 15.99
K
HÖJDHOPP 2006-06-10 1 Helena Redborg 83 Turebergs FK 173 2 Camilla Westerlund 85 Spårvägens FK 170 3 Malin Svensson 78 IFK Helsingborg 167 4 Johanna Höglund 84 Upsala IF 161 5 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 145
K
STAVHOPP 2006-06-09 1 Klara Persson 80 Spårvägens FK 374
K
LÄNGDHOPP 2006-06-09 1 Sara Gelin 80 Spårvägens FK 580w +3,2
560 +1,7 2 Erica Jarder 86 Spårvägens FK 579w +2,5
577 +0,4 3 Elin Andersson 86 Hässelby SK 579w +2,1
552 +0,8 4 Madeleine Nylander 84 Örbyhus IF 549 +1,4 5 Malin Marmbrandt 85 Enköpings AIF 535 +0,3 6 Elisabeth Hortobagyi 84 Hammarby IF 461 +1,2
K
TRESTEG 2006-06-11 1 Sara Gelin 80 Spårvägens FK 1219 +0,0 2 Malin Marmbrandt 85 Enköpings AIF 1204 +0,0 3 Daniella Eriksson 87 Enköpings AIF 1152 +1,9 4 Sofie Lindesten 88 Spårvägens FK 1113 +0,4 5 Petra Thulin 79 Hammarby IF 1101 +0,2 6 Emelie Andersson 89 Hässelby SK 1094w +2,4
1093 +0,6 7 Elisabeth Hortobagyi 84 Hammarby IF 1036w +3,1
1020 +1,2
K
KULA 4,0 KG 2006-06-10 1 Helena Engman 76 Riviera FI 1594 2 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 1263 3 Malin Svensson 78 IFK Helsingborg 1183 4 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 1054 5 Johanna Höglund 84 Upsala IF 1031
K
DISKUS 1,0 KG 2006-06-09 1 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 4162 2 Stina Jacobsson 76 Huddinge AIS 3912 3 Teresia Kovanen 76 Huddinge AIS 3351
K
SLÄGGA 4,0 KG 2006-06-11 1 Camilla Westerlund 85 Spårvägens FK 4345 2 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 4260 3 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 4119 4 Nathalie Heinonen 89 IFK Märsta 3559 5 Ingela Charléz 76 Huddinge AIS 2948
K
SPJUT 600 G 2006-06-11 1 Marlene Lindstöm 85 Ununge IF 4674 2 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 4347 3 Malin Svensson 78 IFK Helsingborg 3738 4 Johanna Höglund 84 Upsala IF 3155
K
100 YARDS FINAL Vind: -0,6 2006-06-09 1 Sofie Wadelius 82 IF Göta 12.03 2 Anna Sunneborn 70 Spårvägens FK 12.53 3 Barbara Bondesson 60 IFK Tumba 13.18 4 Astrid Molander 94 IFK Tumba 13.31
K
200 M HÄCK FINAL Vind: -1,2 2006-06-09 1 Åsa Carlsson 72 Spårvägens FK 28.89 2 Elise Råman Delin 88 Upsala IF 29.90 3 Petra Thulin 79 Hammarby IF 30.05 4 Victoria Westling 88 Motala AIF 32.34
F19
100 M FINAL Vind: +0,5 2006-06-09 1 Sofia Stensjöö 88 Hässelby SK 12.84 2 Sofia Bejgarn 88 Spårvägens FK 13.20 3 Sofie Lindesten 88 Spårvägens FK 13.23 4 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 13.38
F19
200 M FINAL Vind: -0,9 2006-06-11 1 Julia Korneeva 87 Hässelby SK 25.25 2 Caroline Enberg 87 Täby IS 25.94 3 Sofia Stensjöö 88 Hässelby SK 26.56 4 Malin Hansson 88 Mälarhöjdens IK 26.75 5 Erica Nordqvist 88 IF Åland 26.94 6 Sofia Bejgarn 88 Spårvägens FK 27.50 7 Sofie Lindesten 88 Spårvägens FK 27.97 8 Nancia Fransson 87 IF Linden 28.26
F19
400 M FINAL 2006-06-10 1 Mikaela Grahm 87 Täby IS 59.58 2 Sofia Grahm 87 Täby IS 60.45 3 Daphne Miglis 88 Tyresö FK 61.15 Linnéa Halvarson 88 Täby IS Ej start
F19
800 M FINAL 2006-06-11 1 Matilda Häggström 88 Ulricehamns FK 2.15.97 1 2 Cecilia Instebö 87 Turebergs FK 2.23.50 2 4 Linda Johansson 88 Täby IS 2.37.92 3 5 Elin Källander 88 Hammarby IF 2.41.84 4 6 Fanny Davidsson 88 Kungsängens SK 2.41.87 5
F19
1500 M FINAL 2006-06-10 1 Matilda Häggström 88 Ulricehamns FK 4.34.26 5 Cecilia Instebö 87 Turebergs FK 5.09.65
F19
300 M HÄCK 76,2 CM FINAL 2006-06-09 1 Sofia Stensjöö 88 Hässelby SK 45.55 2 Mikaela Grahm 87 Täby IS 45.81 3 Sofia Grahm 87 Täby IS 47.10 4 Victoria Westling 88 Motala AIF 49.72
F19
2000 M HINDER FINAL 2006-06-09 1 Lena Örn 88 SoIK Hellas 6.50.75 2 Cecilia Norrbom 88 Turebergs FK 7.21.65 3 Maria Söderström 88 Täby IS 7.44.02
F19
HÖJDHOPP 2006-06-10 1 Daniella Eriksson 87 Enköpings AIF 161 2 Therese Rosén 88 Väsby IK 161 3 Victoria Westling 88 Motala AIF 153 4= Mikaela Rosén 87 Väsby IK 149 4= Erica Nordqvist 88 IF Åland 149
F19
STAVHOPP 2006-06-09 Sofie Norrbom 87 Duvbo IK Ej start
F19
LÄNGDHOPP 2006-06-10 1 Julia Korneeva 87 Hässelby SK 624 +1,4 2 Erica Jarder 86 Spårvägens FK 604 +0,6 utom tävlan 3 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 581w +2,5 utom tävlan
555 +0,5 4 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 547w +2,1
528 +0,1 5 Linn Johansson 88 Hammarby IF 522 +1,3 6 Camilla Eriksson 88 Västerås FIK 520 +0,5 7 Sofie Lindesten 88 Spårvägens FK 518 +0,1 8 Therese Rosén 88 Väsby IK 507 +1,2 9 Emelie Haaparanta 87 Täby IS 492 +1,1 10 Erica Nordqvist 88 IF Åland 487 +1,4 415 11 Mikaela Rosén 87 Väsby IK 487 +1,3 x 12 Sofia Bejgarn 88 Spårvägens FK 475 +1,5 13 Malin Hansson 88 Mälarhöjdens IK 447 -2,1
F19
TRESTEG 2006-06-09 1 Daniella Eriksson 87 Enköpings AIF 1174 +1,3 2 Camilla Eriksson 88 Västerås FIK 1136 +0,3 3 Sofie Lindesten 88 Spårvägens FK 1117 +2,0 4 Sofia Bejgarn 88 Spårvägens FK 1099 +0,6 5 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 1081 +1,0
F19
KULA 4,0 KG 2006-06-10 1 Anna Wikström 87 IFK Tumba 1161 2 Josefine Bark 88 Huddinge AIS 1084 3 Therése Gävert 88 Huddinge AIS 885
F19
DISKUS 1,0 KG 2006-06-09 1 Anna Wikström 87 IFK Tumba 4412 2 Josefine Bark 88 Huddinge AIS 3175 Therése Gävert 88 Huddinge AIS Ej res.
F19
SLÄGGA 4,0 KG 2006-06-11 1 Therése Gävert 88 Huddinge AIS 4120 2 Åsa Bengtlars 87 Turebergs FK 3327 3 Josefine Bark 88 Huddinge AIS 2584
F19
SPJUT 600 G 2006-06-11 1 Emelie Haaparanta 87 Täby IS 3259 2 Anna Aronsson 88 Väsby IK 2611 3 Therese Rosén 88 Väsby IK 2027
F17
100 M FINAL Vind: +2,1 2006-06-09 1 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 12.66 2 Asal Torabi 90 Bromma IF 13.20 3 Ellinor Edfors 90 Hanvikens SK 13.20 4 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 13.27 5 Sanna Jansson 90 Huddinge AIS 13.54 6 Elsa Westerlund 89 Turebergs FK 13.55
F17
200 M FÖRSÖK 1 Vind: ? 2006-06-11 1 Linda Bergh 89 Hässelby SK 26.12 F 2 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 27.29 F 3 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 27.66 F 4 Mariam Jeng 90 Turebergs FK 28.17 5 Julia Jacobsson 90 Turebergs FK 28.44 6 Natali Jenner 89 Huddinge AIS 29.40 Linn Ericsson 89 Turebergs FK Ej start FÖRSÖK 2 +1,9 2006-06-11 1 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 25.14 F 2 Elin Spets 90 Södertälje IF 26.90 F 3 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 27.70 4 Denise Hagberg 90 Hässelby SK 28.50 5 Louise Larsson 90 Hammarby IF 28.72 Emelina Soto 89 IFK Tumba Ej start FÖRSÖK 3 +0,0 2006-06-11 1 Julia Mlakar 90 IF Göta 25.73 F 2 Carolina Hallén 89 Hässelby SK 27.04 F 3 Cecilia Friström 90 Täby IS 27.66 F 4 Paulin Beinö 90 Spårvägens FK 27.83 5 Elsa Westerlund 89 Turebergs FK 28.41 6 Elisabeth Höglund 89 IF Göta 29.60 7 Johanna Mann 89 Åre SLK 30.18 FINAL -2,2 2006-06-11 1 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 25.70 2 Linda Bergh 89 Hässelby SK 26.56 3 Carolina Hallén 89 Hässelby SK 26.92 4 Elin Spets 90 Södertälje IF 27.25 5 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 27.63 6 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 27.71 7 Cecilia Friström 90 Täby IS 27.96 Julia Mlakar 90 IF Göta Ej start
F17
400 M FINAL 1 2006-06-10 1 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 58.71 3 2 Samia Adan 90 Hässelby SK 60.29 6 3 Emmy Koskinen 89 Enhörna IF 60.63 7 4 Janika Ardel 89 Estland / Estonia 61.02 8 5 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 62.53 10 6 Kajsa Kaufeldt 90 Rånäs 4 H 63.23 11 7 Elsa Westerlund 89 Turebergs FK 63.35 12 FINAL 2 2006-06-10 1 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 57.64 1 2 Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 57.94 2 3 Nathalie Tolvers 90 Hanvikens SK 59.75 4 4 Josefine Koskinen 89 Enhörna IF 59.91 5 5 Sara Wallin 89 Hässelby SK 61.11 9 Sara Bengtsson 89 Hässelby SK Ej start
F17
800 M FINAL 2006-06-11 1 Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 2.11.66 2 Josefine Koskinen 89 Enhörna IF 2.15.81 3 Nathalie Tolvers 90 Hanvikens SK 2.21.51 4 Sofie Erenlöf 89 Gefle IF 2.24.20 5 Janika Ardel 89 Estland / Estonia 2.28.66 6 Linnéa Lord 89 IFK Lidingö 2.34.41 7 Elin Jonsson 90 Hammarby IF 2.44.22 8 Jenny Asztalos 90 Flemingsbergs SK 2.52.69 9 Linnea Svensson 90 Flemingsbergs SK 3.08.31
F17
1500 M FINAL 2006-06-10 2 Nathalie Rohlén 90 IFK Lidingö 4.36.53 3 Klara Bodinsson 90 IFK Lidingö 4.48.08 4 Sandra Lundberg 89 Hässelby SK 4.49.59 6 Elin Jonsson 90 Hammarby IF 5.38.39 7 Kristina Moberg 89 Flemingsbergs SK 5.44.10 8 Matilda Lagerholm 89 Flemingsbergs SK 5.50.54 9 Jenny Asztalos 90 Flemingsbergs SK 6.04.45
F17
3000 M FINAL 2006-06-11 1 Nathalie Rohlén 90 IFK Lidingö 10.06.16 1 2 Klara Bodinsson 90 IFK Lidingö 10.09.63 2 3 Lisa Larsen 90 Täby IS 10.14.29 3 5 Sandra Lundberg 89 Hässelby SK 10.21.60 4 7 Kristina Moberg 89 Flemingsbergs SK 12.19.00 5 8 Matilda Lagerholm 89 Flemingsbergs SK 12.30.78 6
F17
100 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 Vind: +1,0 2006-06-11 1 Johanna Mann 89 Åre SLK 15.40 3 2 Ellinor Edfors 90 Hanvikens SK 16.13 6 3 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 16.39 7 4 Martina Rossland 90 IFK Tumba 20.73 8 Sofia Carls 90 Huddinge AIS Bröt FINAL 2 +1,7 2006-06-11 1 Frida Linde 90 Täby IS 14.59 1 2 Emma Stridsberg 90 IF Göta 14.98 2 3 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 15.50 4 4 Cecilia Friström 90 Täby IS 15.93 5
F17
300 M HÄCK 76,2 CM 1 Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 46.13 2 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 46.25 3 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 48.27 4 Clara Luthman 90 Bromma IF 49.13 5 Janika Ardel 89 Estland / Estonia 50.12 6 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 51.17
F17
1500 M HINDER FINAL 2006-06-09 1 Nathalie Rohlén 90 IFK Lidingö 4.58.69 2 Klara Bodinsson 90 IFK Lidingö 5.06.08 3 Josefine Berggren 89 Östhammar FI 5.23.55 4 Kristina Moberg 89 Flemingsbergs SK 6.24.94 5 Matilda Lagerholm 89 Flemingsbergs SK 6.32.93 6 Jenny Asztalos 90 Flemingsbergs SK 6.35.34 7 Linnea Svensson 90 Flemingsbergs SK 7.15.86
F17
HÖJDHOPP 2006-06-11 1 Frida Linde 90 Täby IS 167 2 Moa Thorstensson 90 Spårvägens FK 159 3 Clara Luthman 90 Bromma IF 155 4 Caroline Almgren 89 Väsby IK 155 5 Elisabeth Höglund 89 IF Göta 150 6 Rebecca Lindblom 90 Tyresö FK 145 Johanna Öqvist 89 Ununge IF Ej res.
F17
STAVHOPP 2006-06-10 Natali Jenner 89 Huddinge AIS Ej start
F17
LÄNGDHOPP 2006-06-10 1 Frida Linde 90 Täby IS 559 +0,3 2 Emelie Andersson 89 Hässelby SK 529w +2,5
525 +0,6 3 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 527 +0,9 4 Sara Stanley 90 Bromma IF 518 -0,2 5 Samia Adan 90 Hässelby SK 504 +0,5 6 Sofia Carls 90 Huddinge AIS 503 +0,0 7 Hanna Tjernell 89 SoIK Hellas 502 +1,4 8 Elisabeth Höglund 89 IF Göta 493 +0,1 9 Caroline Almgren 89 Väsby IK 491 -0,1 10 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 484 +0,4 481 11 Johanna Strauss 89 Hanvikens SK 484 +1,3 479 12 Erica Blomqvist 90 IF Åland 481 +0,2 13 Emilia Forsell 90 Hammarby IF 478 -1,2 14 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 472 +0,1 15 Mikaela Lundén 90 Turebergs FK 471w +2,3
x 16 Kajsa Kaufeldt 90 Rånäs 4 H 463 +0,0 17 Cecilia Friström 90 Täby IS 442 -0,2 18 Louise Larsson 90 Hammarby IF 429 +1,1 19 Aline Nglima 89 Sundbybergs IK 417 -0,2
F17
TRESTEG 2006-06-09 1 Sara Stanley 90 Bromma IF 1028 +1,6
F17
KULA 3,0 KG 2006-06-09 1 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 1225 2 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 987 3 Natali Jenner 89 Huddinge AIS 848 4 Sanna Jansson 90 Huddinge AIS 847
F17
DISKUS 1,0 KG 2006-06-10 1 Emma Swärd 89 Södertälje IF 2965 2 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 2846 3 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 2255
F17
SLÄGGA 4,0 KG 2006-06-11 1 Petra Öberg 89 Nyköpings BIS 4422 2 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 4290 3 Nathalie Heinonen 89 IFK Märsta 3592 4 Louise Johansson 90 Södertälje IF 3388 5 Emma Swärd 89 Södertälje IF 2934 6 Anneli Ståhl 90 Spårvägens FK 2649
F17
SPJUT 600 G 2006-06-11 1 Sofia Eriksson 89 SoIK Hellas 3857 2 Madelene Polfors 90 IFK Märsta 3457 3 Frida Linde 90 Täby IS 3447 4 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 3009 5 Emelina Soto 89 IFK Tumba 2619 6 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 2296 7 Erica Blomqvist 90 IF Åland 2275 8 Martina Rossland 90 IFK Tumba 1974 9 Sabina Sallborg Olofsson 89 Ösmo GIF FK 1856
F15
100 M FÖRSÖK 1 Vind: -1,8 2006-06-10 1 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 12.77 AF 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 13.06 AF 3 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 13.42 BF 4 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 13.67 BF 5 Kim Lidman 91 Turebergs FK 14.16 BF 6 Dionne Ekman 91 Huddinge AIS 14.23 7 Filippa Gille 91 Hammarby IF 14.28 FÖRSÖK 2 +0,5 2006-06-10 1 Linn Gunnarsson 91 Täby IS 13.05 AF 2 Victoria Hammarstrand 91 Bromma IF 13.35 AF 3 Sanoria Hossain 91 Hässelby SK 13.40 AF 4 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 13.88 BF 5 Erika Uggla Strahl 91 Bromma IF 14.79 6 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 15.01 FÖRSÖK 3 -2,8 2006-06-10 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 12.89 AF 2 Moa Brandt 91 Huddinge AIS 13.38 AF 3 Mia Sylwan 91 IFK Lidingö 13.59 BF 4 Sandra Brännstam 91 Hanvikens SK 13.63 BF 5 Madeleine Serenhov 91 IFK Lidingö 14.53 6 Sanna Hamnström 91 IF Linden 14.70 FÖRSÖK 4 -2,0 2006-06-10 1 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 13.28 AF 2 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 13.41 BF 3 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 13.49 BF 4 Charlotta Dahlqvist 91 IFK Lidingö 14.77 5 Sofia Olivemark 91 IF Linden 14.80 6 Hanna Lundkvist 91 Vallentuna FK 15.29 B-FINAL 1 -0,5 2006-06-10 1 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 13.36 2 Sandra Brännstam 91 Hanvikens SK 13.48 3 Mia Sylwan 91 IFK Lidingö 13.50 4 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 13.91 5 Kim Lidman 91 Turebergs FK 13.95 Jenny Hytte 91 Hässelby SK Ej start Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK Ej start Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK Ej start A-FINAL 1 +0,0 2006-06-10 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 12.59 2 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 12.78 3 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 12.98 4 Linn Gunnarsson 91 Täby IS 12.99 5 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 13.15 6 Victoria Hammarstrand 91 Bromma IF 13.41 7 Moa Brandt 91 Huddinge AIS 13.43 8 Sanoria Hossain 91 Hässelby SK 13.45
F15
300 M FINAL 1 2006-06-11 1 Mia Sylwan 91 IFK Lidingö 42.74 2 2 Fanny Bäckström 91 Mälarhöjdens IK 43.47 5 3 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 43.74 6 4 Moa Brandt 91 Huddinge AIS 45.05 8 5 Sara Karlsson 91 Hammarby IF 45.65 9 6 Kim Lidman 91 Turebergs FK 46.37 11 7 Sanoria Hossain 91 Hässelby SK 47.25 14 8 Annica Isfelt 91 Ösmo GIF FK 47.92 15 FINAL 2 2006-06-11 1 Linn Gunnarsson 91 Täby IS 42.48 1 2 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 43.00 3 3 Rakel Ekendahl 91 Hässelby SK 43.40 4 4 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 44.73 7 5 Nina Thorén 91 IFK Lidingö 46.29 10 6 Charlotta Dahlqvist 91 IFK Lidingö 46.46 12 7 Dionne Ekman 91 Huddinge AIS 46.91 13
F15
800 M FINAL 2006-06-10 1 Emelie Persson 91 Hammarby IF 2.22.23 2 Johanna Olsson 91 Täby IS 2.24.63 3 Julia Appeldahl 91 Kungsängens SK 2.25.22 4 Fanny Bäckström 91 Mälarhöjdens IK 2.26.22 5 Karolin Ohlsson 91 IFK Tumba 2.31.09 6 Fanny Lindberg 91 Kungsängens SK 2.35.36 7 Sara Karlsson 91 Hammarby IF 2.37.33 8 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 2.42.10 9 Caroline Johansson 91 Kungsängens SK 2.46.19 Moa Brandt 91 Huddinge AIS Ej start
F15
2000 M FINAL 2006-06-11 3 Johanna Olsson 91 Täby IS 6.59.63 4 Julia Appeldahl 91 Kungsängens SK 7.23.12 5 Johanna Lord 91 IFK Lidingö 7.33.04 6 Emilia Elfgren 91 Bromma IF 8.06.84
F15
80 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 Vind: +1,4 2006-06-11 1 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 12.94 4 2 Sanoria Hossain 91 Hässelby SK 13.29 5 3 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 13.63 8 4 Anna Söderström 91 Hammarby IF 13.66 9 5 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 13.71 10 6 Rakel Ekendahl 91 Hässelby SK 14.02 11 7 Annica Isfelt 91 Ösmo GIF FK 14.46 12 FINAL 2 +0,5 2006-06-11 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 11.94 1 2 Jessica Torssell 91 Hammarby IF 12.19 2 3 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 12.30 3 4 Moa Brandt 91 Huddinge AIS 13.33 6 5 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 13.59 7 6 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 15.23 13
F15
300 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 2006-06-10 1 Mikaela Koller 91 Bromma IF 47.05 2 2 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 48.51 4 3 Sanoria Hossain 91 Hässelby SK 50.80 6 4 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 51.61 7 FINAL 2 2006-06-10 1 Jessica Torssell 91 Hammarby IF 46.67 1 2 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 48.16 3 3 Rakel Ekendahl 91 Hässelby SK 49.64 5 4 Emma Wallin 91 Hässelby SK 52.18 8 5 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 53.15 9
F15
1500 M HINDER FINAL 2006-06-09 1 Johanna Olsson 91 Täby IS 5.19.51 2 Karolin Ohlsson 91 IFK Tumba 5.27.59 3 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 5.42.12 4 Ida Forsén 91 IFK Tumba 5.43.93 5 Johanna Lord 91 IFK Lidingö 5.46.64 6 Louise Markstedt 91 Flemingsbergs SK 5.47.57
F15
HÖJDHOPP 2006-06-10 1 Louise Anebygd 91 SoIK Hellas 165 I Skiljehopp 2 Madeleine Serenhov 91 IFK Lidingö 162 3 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 156 4 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 156 5 Sandra Brännstam 91 Hanvikens SK 152 6 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 148 7 Mikaela Koller 91 Bromma IF 148 8 Charlotta Dahlqvist 91 IFK Lidingö 144 9 Anna Greilert 91 Ösmo GIF FK 144 10 Fredrika Danneil 91 Kungsängens SK 140 11 Therese Pettersson 91 Täby IS 140 12 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 140 13 Linnéa Arnkärr 91 IFK Lidingö 140 13 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 140 15 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 130
F15
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 526 -0,8 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 522 -1,2 3 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 515 -1,2 4 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 510 -1,2 5 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 500 +0,1 6 Therese Pettersson 91 Täby IS 495 -0,6 7 Jessica Torssell 91 Hammarby IF 487 -0,4 8 Mikaela Koller 91 Bromma IF 483 -1,0 9 Nina Thorén 91 IFK Lidingö 457 -1,5 10 Kim Lidman 91 Turebergs FK 455 -0,5 11 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 446 +0,2 437 12 Charlotta Dahlqvist 91 IFK Lidingö 446 +0,0 433 13 Kajsa Wallin 91 Hässelby SK 446 -0,1 338 14 Filippa Gille 91 Hammarby IF 436 -0,2 15 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 432 -0,3 16 Sanna Hamnström 91 IF Linden 424 -1,1 17 Hanna Sjölander 91 IF Linden 423 -0,2 18 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 418 -0,8 19 Sofia Olivemark 91 IF Linden 416 -0,7 20 Dionne Ekman 91 Huddinge AIS 413 -0,8 21 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 410 -0,7 22 Linnéa Arnkärr 91 IFK Lidingö 409 +0,0 23 Annica Isfelt 91 Ösmo GIF FK 408 -2,0 24 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 407 -2,6 25 Mia Sylwan 91 IFK Lidingö 399 -1,2 26 Erika Uggla Strahl 91 Bromma IF 386 -1,0 27 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 378 -0,9 28 Nicole Andersson 91 Hässelby SK 360 +0,2 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF Ej start Moa Brandt 91 Huddinge AIS Ej start Anna Hansback 91 Spårvägens FK Ej start
F15
TRESTEG 2006-06-10 1 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 1054 +1,4 2 Therese Pettersson 91 Täby IS 1035 +1,5 3 Kajsa Wallin 91 Hässelby SK 1025 +1,6 4 Emma Wallin 91 Hässelby SK 940 +1,6 5 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 918 +0,8 6 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 866 +2,0
F15
KULA 3,0 KG 2006-06-09 1 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 1109 Ej DM 2 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 1037 3 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 995 4 Caroline Piri 91 Huddinge AIS 968 5 Anna Söderström 91 Hammarby IF 958 6 Julia Rabe 91 Bålsta IK 955 7 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 890 8 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 885 9 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 828 10 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 800
F15
DISKUS 0,6 KG 2006-06-09 1 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 3041 2 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 2400 3 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 2392 4 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 2382 Ej DM
F15
SLÄGGA 3,0 KG 2006-06-11 1 Caroline Piri 91 Huddinge AIS 4296 2 Mette Hermans 92 Huddinge AIS 3296 3 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 1754
F15
SPJUT 400 G 2006-06-11 1 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 3113 2 Jennifer Heinonen 91 IFK Märsta 2740 3 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 2453 4 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 2452 5 Therese Pettersson 91 Täby IS 2199 6 Caroline Piri 91 Huddinge AIS 2045
F15
1000 M STAFETT FINAL 2006-06-10 1 Mälarhöjdens IK 2.24.34
Malin Winqvist 91, Rebecca Ilehag 92,
Li Quistbergh 91, Vendela Mindelöf 92 2 Hässelby SK 2.34.35
Emma Wallin 91, Sanoria Hossein 91,
Rakel Ekendahl 91, Kajsa Wallin 91 3 Huddinge AIS 2.36.58
Charlotte Lanfelt 91, Joy Haegermark 92,
Fanny Lindberger 91, Evelina Nicolsson 91 4 Danderyds SK Tid saknas
Hanna Lilja 92, Klara Grånäs -94,
Elin Sundborg 92, Caroline Lindblad 92
F14
100 M FÖRSÖK 1 Vind: -0,5 2006-06-10 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 12.42 AF 2 Elin Sjögren 92 Bromma IF 13.44 AF 3 Lilian Gren 92 Hammarby IF 13.60 AF 4 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 13.71 BF 5 Matilda Lindholm 92 Täby IS 13.85 BF 6 Viktoria Cederberg 92 Hässelby SK 14.55 FÖRSÖK 2 -0,9 2006-06-10 1 Olivia Särnbratt Fransso 92 Täby IS 13.70 AF 2 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 13.80 BF 3 Elinor Snickars 92 Hässelby SK 13.91 BF 4 Johanna Aschan 92 Turebergs FK 14.36 5 Beata Sandell 92 Fredrikshofs FIF 15.35 6 Julia Willgård 92 IF Linden 15.65 FÖRSÖK 3 -2,2 2006-06-10 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 12.98 AF 2 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 13.14 AF 3 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 13.96 BF 4 Hanna Marklund 92 Fredrikshofs FIF 14.55 5 Malin Fagerberg 92 IF Linden 15.07 6 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 15.15 7 Martina Herbert 92 IF Skade 15.85 FÖRSÖK 4 -1,8 2006-06-10 1 Amelie Teiko 92 IF Linden 13.43 AF 2 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 13.46 AF 3 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 13.75 BF 4 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 13.81 BF 5 Emelie Hasselgren 92 Turebergs FK 14.14 BF 6 Tove Bengtsson Bok 92 Hässelby SK 14.51 7 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 14.82 B-FINAL 1 +1,0 2006-06-10 1 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 13.63 2 Matilda Lindholm 92 Täby IS 13.67 3 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 13.78 4 Elinor Snickars 92 Hässelby SK 13.84 5 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 13.85 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK Ej start Frida Hansson 92 Huddinge AIS Ej start Emelie Hasselgren 92 Turebergs FK Ej start A-FINAL 1 -0,9 2006-06-10 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 12.35 2 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 12.84 3 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 12.90 4 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 13.34 5 Amelie Teiko 92 IF Linden 13.35 6 Elin Sjögren 92 Bromma IF 13.54 7 Olivia Särnbratt Fransso 92 Täby IS 13.75 Lilian Gren 92 Hammarby IF Ej start
F14
300 M FINAL 2006-06-11 1 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjdens IK 41.54 2 Olivia Särnbratt Fransso 92 Täby IS 43.27 3 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 43.40 4 Jasmin Sabir-T 92 Hammarby IF 44.30 5 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 44.99 6 Tove Bengtsson Bok 92 Hässelby SK 46.29 7 Sana Rehman 92 IFK Tumba 49.34 Julia Willgård 92 IF Linden Ej start
F14
800 M FINAL 2006-06-10 1 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjdens IK 2.20.87 2 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 2.22.93 3 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 2.23.18 4 Jennifer Asp 92 Söderköpings FIK 2.26.27 5 Rebecka Öberg 92 IFK Lidingö 2.26.85 6 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 2.30.50 7 Jasmin Sabir-T 92 Hammarby IF 2.34.31 8 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 2.34.98 9 Emma Aronsson 92 Täby IS 2.35.57 10 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 2.41.19 11 Elin Sjögren 92 Bromma IF 2.43.43 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS Ej start
F14
2000 M FINAL 2006-06-11 1 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjdens IK 6.52.90 2 Rebecka Öberg 92 IFK Lidingö 6.57.83
F14
80 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 Vind: +1,4 2006-06-11 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 11.83 2 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 11.91 3 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 12.45 4 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 13.21 5 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 13.38 6 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 13.59 7 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 14.16 8 Anna Eek 92 Hanvikens SK 14.51
F14
HÖJDHOPP 2006-06-10 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 162 2 Johanna Hellgren 92 Bålsta IK 159 3 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 152 4 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 152 5 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 148 6 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 148 6 Jessica Johansson 92 Hässelby SK 148 8 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 144 9 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 144 9 Johanna Aschan 92 Turebergs FK 144 11 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 140 12 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 135 12 Malin Sjöberg 92 IF Skade 135 12 Matilda Lindholm 92 Täby IS 135 15 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 135 16 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 135 17 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 130 17 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 130 19 Martina Herbert 92 IF Skade 130 Elin Sjögren 92 Bromma IF Ej res.
F14
STAVHOPP 2006-06-11 1 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 260 2 Sana Rehman 92 IFK Tumba 191 3 Martina Herbert 92 IF Skade 191 4 Malin Sjöberg 92 IF Skade 171
F14
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 559 -0,7 2 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 545 -0,5 3 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 505 +0,7 4 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 489 -0,7 475 5 Amelie Teiko 92 IF Linden 489w +2,4
460 +0,8 6 Olivia Särnbratt Fransso 92 Täby IS 485 +0,8 7 Emma Aronsson 92 Täby IS 479 +0,7 8 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 467 +0,6 9 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 459 +0,3 10 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 455 +0,0 11 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 449 +0,3 12 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 445 +0,0 13 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 439 +1,1 14 Jessica Johansson 92 Hässelby SK 433 +1,0 15 Matilda Lindholm 92 Täby IS 430 +1,6 16 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 427 +1,7 17 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 423 +0,7 18 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 421 +0,5 19 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 418 +0,4 20 Anna Eek 92 Hanvikens SK 417 +1,0 21 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 413w +2,3
392 +0,8 22 Malin Westerlund 92 IF Linden 400 -0,3 23 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 397 +0,0 24 Malin Sjöberg 92 IF Skade 391 +1,2 25 Emely Andersson 92 IF Linden 371 +0,4 26 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 327 +1,0
F14
TRESTEG 2006-06-10 1 Amelie Teiko 92 IF Linden 1091 +1,4 2 Jasmin Sabir-T 92 Hammarby IF 1022 +0,9 3 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 971 +1,2 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 947w +2,1
923 +1,3 5 Malin Sjöberg 92 IF Skade 851w +2,5
812 +2,0 Martina Herbert 92 IF Skade Ej start
F14
KULA 3,0 KG 2006-06-10 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 1149 2 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 1113 3 Amelie Teiko 92 IF Linden 961 4 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 893 5 Sofia Hietala 92 Hanvikens SK 888 6 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 871 7 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 823 8 Mette Hermans 92 Huddinge AIS 789 9 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 772 10 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 698
F14
DISKUS 0,6 KG 2006-06-10 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 3049 2 Sofia Hietala 92 Hanvikens SK 2843 3 Malin Sjöberg 92 IF Skade 2680 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 2655 5 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 2317 6 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 2298 7 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 2289 8 Jasmin Sabir-T 92 Hammarby IF 2268 9 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 2173 10 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 2068 11 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 2034 12 Mette Hermans 92 Huddinge AIS 1896
F14
SLÄGGA 3,0 KG 2006-06-11 1 Mette Hermans 92 Huddinge AIS 3726 2 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 3140 3 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 2537 4 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 2448 5 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 1999 6 Petra Engvall 92 Hanvikens SK 1958 7 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 1853 8 Anna Eek 92 Hanvikens SK 1648
F14
SPJUT 400 G 2006-06-11 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 3685 2 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 2722 3 Malin Sjöberg 92 IF Skade 2621 4 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 2570 5 Petra Engvall 92 Hanvikens SK 2535 6 Sana Rehman 92 IFK Tumba 2432 7 Jasmin Sabir-T 92 Hammarby IF 2320 8 Emma Aronsson 92 Täby IS 2285 9 Lilian Gren 92 Hammarby IF 1935 10 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 1780 11 Martina Herbert 92 IF Skade 1510 12 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 1490 13 Mette Hermans 92 Huddinge AIS 1346 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK Ej res.
F14
200 M HÄCK FINAL Vind: +0,0 2006-06-09 4 Sana Rehman 92 IFK Tumba 35.97
F13
80 M FÖRSÖK 1 Vind: -0,1 2006-06-10 1 Elsa Jensen 93 Hässelby SK 11.04 F 2 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 11.11 F 3 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 11.25 F 4 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11.70 5 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 12.13 6 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 12.28 7 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 12.49 8 Wagner Fagerström 93 Hammarby IF 12.57 FÖRSÖK 2 -0,3 2006-06-10 1 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 11.21 F 2 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 11.36 F 3 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 11.45 F 4 Maria Halvarsson 93 Turebergs FK 11.51 5 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 11.73 6 Louise Hassel 93 Hanvikens SK 11.79 7 Anna Sommar 93 Hässelby SK 11.87 8 Joanna Kamph 93 Hässelby SK 12.21 FÖRSÖK 3 -2,5 2006-06-10 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 11.27 F 2 Johanna Hermansson 93 Spårvägens FK 11.42 F 3 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 11.60 4 Anna Kårling Kahn 93 Hammarby IF 11.61 5 Amanda Murua 93 Hässelby SK 11.69 6 Claudia Hansen 93 Turebergs FK 12.02 7 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 12.66 8 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 12.78 FINAL -1,9 2006-06-10 1 Elsa Jensen 93 Hässelby SK 10.87 2 Charlotte Skogström 93 Täby IS 11.22 3 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 11.27 4 Johanna Hermansson 93 Spårvägens FK 11.32 5 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 11.40 6 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 11.41 7 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 11.42 8 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 11.43
F13
200 M FINAL 1 Vind: +1,3 2006-06-11 1 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 28.72 7 2 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 28.95 9 3 Claudia Hansen 93 Turebergs FK 29.95 13 4 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 30.85 19 5 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 31.52 23 6 Elsa Österlund 93 Huddinge AIS 31.89 24 7 Sara Munther 93 Mälarö SOK 33.11 27 Amanda Murua 93 Hässelby SK Ej start FINAL 2 -2,8 2006-06-11 1 Elsa Jensen 93 Hässelby SK 28.25 5 2 Anna Kårling Kahn 93 Hammarby IF 28.81 8 3 Amanda Malmberg 93 Saltsjöbadens IF 29.43 12 4 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 30.27 15 5 Maria Halvarsson 93 Turebergs FK 30.34 17 6 Julia Edén 93 Huddinge AIS 30.43 18 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas Ej start FINAL 3 -0,8 2006-06-11 1 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 27.66 2 2 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 27.76 3 3 Charlotte Skogström 93 Täby IS 27.98 4 4 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 28.29 6 5 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 29.29 10 6 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 30.05 14 7 Karolin Hoppa 93 Tullinge-Tumba FF 30.33 16 FINAL 4 -0,7 2006-06-11 1 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 27.64 1 2 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 29.36 11 3 Elin Lindesten 93 Huddinge AIS 31.16 20 4 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 31.30 21 5 Joanna Kamph 93 Hässelby SK 31.35 22 6 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 32.49 25 7 Elin Jonsson Dahl 93 Mälarö SOK 32.91 26
F13
600 M FINAL 2006-06-11 1 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 1.42.92 2 Jenny Håland 93 IFK Tumba 1.43.88 3 Charlotte Skogström 93 Täby IS 1.48.37 4 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 1.54.09 5 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 1.59.12 6 Sara Munther 93 Mälarö SOK 1.59.63 7 Joanna Kamph 93 Hässelby SK 2.01.72 8 Elin Jonsson Dahl 93 Mälarö SOK 2.04.76 Frida Paulsson 93 Hammarby IF Ej start Melina Nordström 93 SoIK Hellas Ej start
F13
1500 M FINAL 2006-06-10 2 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 5.37.64 1 3 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 5.41.00 2
F13
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 Vind: -1,7 2006-06-11 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 10.35 1 2 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 10.77 2 3 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 10.94 3 4 Amanda Malmberg 93 Saltsjöbadens IF 11.28 4 5 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 11.34 5 6 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 11.68 9 FINAL 2 -0,4 2006-06-11 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 11.45 6 2 Amanda Murua 93 Hässelby SK 11.60 7 3 Cecilia Eldh 93 IFK Märsta 11.61 8 4 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 11.87 10 5 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 17.81 11
F13
HÖJDHOPP 2006-06-10 1 Louise Hassel 93 Hanvikens SK 145 2 Cecilia Eldh 93 IFK Märsta 142 3 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 142 4 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 142 5 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 139 6 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 136 =7 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 132 =7 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 132 9 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 132 10 Charlotte Skogström 93 Täby IS 128 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS Ej start
F13
STAVHOPP 2006-06-11 1 Teresia Tollstern Landin 93 KFUM Örebro 231
F13
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 487 -1,6 2 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 465 +0,0 3 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 464 -0,2 4 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 456 -0,5 5 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 455 -0,3 6 Joanna Kamph 93 Hässelby SK 450 -1,6 7 Maria Halvarsson 93 Turebergs FK 445 -0,6 8 Anna Kårling Kahn 93 Hammarby IF 440 -1,2 9 Amanda Murua 93 Hässelby SK 438 -0,6 10 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 436 -1,1 11 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 431 -0,5 12 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 409 -0,3 398 13 Anna Sommar 93 Hässelby SK 409 -1,4 359 14 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 407 -0,5 15 Elsa Österlund 93 Huddinge AIS 386 -0,5 16 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 366 -2,0 17 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 357 -0,8 Melina Nordström 93 SoIK Hellas Ej start
F13
TRESTEG 2006-06-10 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 1035 -0,5 2 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 985 -2,2 3 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 980 +1,6 4 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 943 +0,7 5 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 908 +1,9 6 Petra Eriksson 93 Västerås FIK 902 +0,7 7 Julia Edén 93 Huddinge AIS 892 -0,8 8 Anna Kårling Kahn 93 Hammarby IF 877 -0,8
F13
KULA 2,0 KG 2006-06-10 1 Heidi Schmidt 93 Täby IS 1097 2 Amanda Murua 93 Hässelby SK 1063 3 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 1026 4 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 1019 5 Cecilia Eldh 93 IFK Märsta 1018 6 Julia Edén 93 Huddinge AIS 996 7 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 975 8 Barbara Rotten 93 Tullinge-Tumba FF 974 9 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 973 10 Rebecca Slotte 93 Ösmo GIF FK 961 11 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 904 12 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 832 13 Naima Clareus 93 Hässelby SK 815 14 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 796 15 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 748 16 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 675
F13
DISKUS 0,6 KG 2006-06-10 1 Barbara Rotten 93 Tullinge-Tumba FF 3114 2 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 2542 3 Naima Clareus 93 Hässelby SK 2404 4 Karolin Hoppa 93 Tullinge-Tumba FF 2390 5 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 2002 6 Rebecca Slotte 93 Ösmo GIF FK 1734 7 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 1706 8 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 1592 Heidi Schmidt 93 Täby IS Ej res.
F13
SLÄGGA 2,0 KG 2006-06-11 1 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 2958 2 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 2556 3 Elin Lindesten 93 Huddinge AIS 1888 4 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 1565
F13
SPJUT 400 G 2006-06-10 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 2704 2 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 2699 3 Heidi Schmidt 93 Täby IS 2536 4 Charlotte Skogström 93 Täby IS 2493 5 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 2445 6 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 2367 7 Naima Clareus 93 Hässelby SK 2086 8 Cecilia Eldh 93 IFK Märsta 2025 9 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 1979 10 Karolin Hoppa 93 Tullinge-Tumba FF 1978 11 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 1685 12 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 1627 13 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 1563 14 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 1515 15 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 1399 16 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 1382
F13
1000 M STAFETT FINAL 2006-06-10 1 SoIK Hellas 2.27.43
Sara Kviberg 93, Johanna Wigfeldt 93,
Emilotte Persson 93, Amanda Fölkebrant 93 2 Danderyds SK 2.40.74
Astrid Littorin 93, Jenny Häggblom 94,
Lovisa Sonnerholt 93, Malin Trollsås 93 3 Hässelby SK 2.40.88
Elsa Jensen 93, Jessica Östlund 93,
Amanda Muorva 93, Naima Clareus 93 4 Österhaninge IF 2.41.06 utom tävlan
Rebecka Schellander 94, Fanny Larsson 94,
Frida Larsson 92, Moa Leijon Lind 94 5 Sundbybergs IK 2.44.86
Sara Berglöf 94, Stina Karlsson 93,
Sofia Jäger Stenberg 94, Chantal Nakunzi 94 6 Huddinge AIS 2.49.16
Lisa Sembrandt 93, Jennifer Riise 93,
Lisa Berg 93, Jasmine Burestam 93
F13
200 M HÄCK FINAL Vind: +0,0 2006-06-09 1 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 34.57 2 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 35.16 3 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 35.17 5 Julia Edén 93 Huddinge AIS 37.50 6 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 38.04 7 Amanda Murua 93 Hässelby SK 38.53
F12
80 M FÖRSÖK 1 Vind: -0,4 2006-06-10 1 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 11.71 AF 2 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 11.89 AF 3 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 12.30 BF 4 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 12.34 BF 5 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 12.53 BF 6 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 12.53 BF 7 Linnéa Holmén 94 Hässelby SK 13.16 8 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK 13.46 FÖRSÖK 2 -0,2 2006-06-10 1 Mia Border 94 Hanvikens SK 11.45 AF 2 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 12.54 3 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 12.59 4 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 12.81 5 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 12.85 6 Cornelia Särnbratt Frans 94 Täby IS 12.87 7 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 13.93 FÖRSÖK 3 -0,1 2006-06-10 1 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 11.70 AF 2= Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 11.89 AF 2= Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 11.89 AF 4 Anna Carlsson 94 Huddinge AIS 12.29 BF 5 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 12.59 6 Johanna Dannqvist 94 Hässelby SK 12.77 7 Julia Carls 94 Hammarby IF 12.94 FÖRSÖK 4 -1,4 2006-06-10 1 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 11.47 AF 2 Caroline Taxén 94 Enköpings AIF 11.47 AF 3 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 11.91 BF 4 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 12.01 BF 5 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 12.05 BF 6 Emelinda Engholm 94 Hässelby SK 12.93 7 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 13.38 8 Ida Robler 94 Sundbybergs IK 15.39 B-FINAL 1 +0,0 2006-06-10 1 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 11.92 2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 12.07 3 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 12.13 4 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 12.34 5 Anna Carlsson 94 Huddinge AIS 12.37 6 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 12.40 7 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 12.49 8 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 12.79 A-FINAL 1 -2,4 2006-06-10 1 Mia Border 94 Hanvikens SK 11.25 2 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 11.47 3 Caroline Taxén 94 Enköpings AIF 11.63 4 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 11.86 5 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 11.96 6 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 11.99 7 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 12.02 8 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 12.07
F12
200 M FINAL 1 Vind: -0,4 2006-06-11 1 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 28.37 2 2 Cecilia Frölund 94 Bromma IF 28.85 4= 3 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 30.62 13 4 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 30.90 17 5 Johanna Dannqvist 94 Hässelby SK 32.54 23 6 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 33.25 26 7 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 33.88 27 8 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 34.26 28 FINAL 2 -0,6 2006-06-11 1 Mia Border 94 Hanvikens SK 28.19 1 2 Lina Kratz 94 IF Skade 30.70 14 3 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 30.72 15 4 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 31.15 19 5 Fanny Larsson 94 Österhaninge IF 31.21 20 6 Cornelia Särnbratt Frans 94 Täby IS 32.30 22 7 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 32.91 24 8 Linnéa Holmén 94 Hässelby SK 33.03 25 FINAL 3 -2,2 2006-06-11 1 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 28.57 3 2 Caroline Taxén 94 Enköpings AIF 28.92 6 3 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 29.54 8 4 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 30.20 10 5 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 31.01 18 6 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 34.38 29 7 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 34.79 30 8 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 36.21 31 FINAL 4 -1,2 2006-06-11 1 Lovisa Nyreström Gidehag 94 Sundbybergs IK 28.85 4= 2 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 29.51 7 3 Astrid Molander 94 IFK Tumba 30.13 9 4 Sofia Othelius 94 Huddinge AIS 30.35 11 5 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 30.45 12 6 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 30.81 16 7 Josefine Prim 94 IF Linden 31.58 21 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK Ej start
F12
600 M FINAL 2006-06-11 1 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 1.50.71 2 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 1.52.78 3 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 1.57.13 4 Sofia Othelius 94 Huddinge AIS 2.00.00 5 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 2.01.04 6 Stina Åberg 94 Hammarby IF 2.01.90 7 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 2.01.99 8 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 2.02.02 9 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 2.03.45 10 Anna Carlsson 94 Huddinge AIS 2.03.62 11 Erica Wide 94 Bromma IF 2.03.64 12 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 2.08.52 Lina Kratz 94 IF Skade Ej start Lovisa Nyreström Gidehag 94 Sundbybergs IK Ej start
F12
1500 M FINAL 2006-06-10 1 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 5.18.90 1 4 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 6.02.44 2 5 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 6.15.23 3
F12
HÖJDHOPP 2006-06-11 1 Lina Kratz 94 IF Skade 137 2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 137 3 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 133 4 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 133 5 Frida Sundborg 94 Danderyds SK 133 6 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 125 7 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 125 8= Karolina Hall 94 Hanvikens SK 125 8= Fanny Larsson 94 Österhaninge IF 125 10 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 120 11 Erica Wide 94 Bromma IF 120 12 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 115 13 Camilia Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 115 14 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 115 15 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 105 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK Ej start
F12
STAVHOPP 2006-06-10 1 Emma Norss 94 Södertälje IF 160 2 Sofia Linde 95 Täby IS 140
F12
LÄNGDHOPP 2006-06-10 1 Caroline Taxén 94 Enköpings AIF 463w +2,4
436 -0,6 2 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 429 -0,6 410 3 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 429 -1,3 406 4 Astrid Molander 94 IFK Tumba 415 -1,2 5 Mia Border 94 Hanvikens SK 414 -1,3 412 6 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 414 -1,1 401 7 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 407 +1,7 8 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 405 -0,9 9 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 404 -0,4 10 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 382 +0,5 11 Anna Carlsson 94 Huddinge AIS 378 -1,0 12 Julia Carls 94 Hammarby IF 371 +1,2 13 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 369 -2,4 14 Cornelia Särnbratt Frans 94 Täby IS 368 -1,6 15 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 367 -0,9 16 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 365 -0,9 17 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 364 -2,3 18 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 361 -1,0 359 19 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 361 -0,7 344 20 Emelinda Engholm 94 Hässelby SK 359 -2,8 21 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 353 -0,7 22 Johanna Dannqvist 94 Hässelby SK 346 -0,9 23 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 342 +1,2 24 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 339 -1,3 25 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 331 +1,2 26 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK 328 -0,1 27 Hilda Fransson 94 IF Linden 326 -2,3 28 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 315 -1,2 29 Linnéa Holmén 94 Hässelby SK 302 -0,4 30 Ida Robler 94 Sundbybergs IK 294 -1,4 31 Sanna Berg 94 Hässelby SK Ej start
F12
TRESTEG 2006-06-11 1 Caroline Taxén 94 Enköpings AIF 945 -1,0 2 Emma Norss 94 Södertälje IF 930 +0,6 3 Astrid Molander 94 IFK Tumba 913 +1,2 4 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 909 +1,2 5 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 902 +0,4 901 6 Mia Border 94 Hanvikens SK 902 -0,7 889 7 Sofia Linde 95 Täby IS 897 -0,3 8 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 895 -0,4 9 Lovisa Nyreström Gidehag 94 Sundbybergs IK 894 -0,7 10 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 891 +0,3 11 Lina Kratz 94 IF Skade 871 +1,1 12 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 868 +0,6 13 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 862 -0,3 14 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 819 -1,6 15 Karolina Hall 94 Hanvikens SK 811 -0,4 16 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 796 +0,7 17 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 747 -1,1 18 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 743 -2,3 19 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 718 +1,0
F12
KULA 2,0 KG 2006-06-11 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 981 2 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 973 3 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 932 4 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 867 5 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 863 6 Lina Kratz 94 IF Skade 858 7 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 846 8 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 820 9 Camilia Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 806 802 10 Lovisa Nyreström Gidehag 94 Sundbybergs IK 806 x 11 Emelie Karlsson 94 Huddinge AIS 793 12 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 758 13 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 740 14 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 697 15 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 690 16 Julia Carls 94 Hammarby IF 683 17 Anna Carlsson 94 Huddinge AIS 652 18 Louise Askling 94 Huddinge AIS 643 19 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 620 20 Johanna Dannqvist 94 Hässelby SK 618 21 Linnéa Holmén 94 Hässelby SK 573 22 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 572 23 Frida Sundborg 94 Danderyds SK 530 24 Ida Robler 94 Sundbybergs IK 450 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK Ej start
F12
DISKUS 0,6 KG 2006-06-10 1 Sofia Linde 95 Täby IS 1760 2 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 1639 3 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 1196 4 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 1153
F12
SPJUT 400 G 2006-06-10 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 2522 2 Sofia Linde 95 Täby IS 2334 3 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 2287 4 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 2097 5 Astrid Molander 94 IFK Tumba 2084 6 Mia Border 94 Hanvikens SK 1657 7 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 1618 8 Julia Carls 94 Hammarby IF 1613 9 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 1252 10 Linnéa Holmén 94 Hässelby SK 1225 11 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 1193 12 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 1077
F11
60 M FÖRSÖK 1 Vind: -0,1 2006-06-11 1 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 9.02 AF 2 Sofia Linde 95 Täby IS 9.04 AF 3 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 9.38 AF 4 Sofia Pettersson 95 Hässelby SK 9.73 BF 5 Inez Mannerstedt 95 Sundbybergs IK 9.85 6 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 10.38 7 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 10.51 FÖRSÖK 2 +0,0 2006-06-11 1 Lisa Ferneman 95 Boo IF 9.21 AF 2 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 9.78 BF 3 Mimmi Rudebrand Nilsson 95 Huddinge AIS 9.93 4 Alina Askild 95 Huddinge AIS 10.09 5 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 10.13 6 Julia Hagen 95 Hässelby SK 10.25 7 Maria Backman 95 Hässelby SK 10.66 FÖRSÖK 3 +0,0 2006-06-11 1 Johanna Krog 95 Hässelby SK 9.45 AF 2 Hannah Rossland 95 IFK Tumba 9.46 BF 3 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 9.49 BF 4 Hanna Svensson 95 Huddinge AIS 9.64 BF 5 Helin Zakholi 95 Huddinge AIS 9.93 6 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 10.08 7 Malin Backman 95 Hässelby SK 10.74 FÖRSÖK 4 +0,1 2006-06-11 1 Josefin Schumacher 95 Hammarby IF 9.42 AF 2 Malin Skogström 95 Täby IS 9.57 BF 3 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 10.72 4 Josefin Kriegh 95 Huddinge AIS 11.17 5 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 11.60 6 Elin Kornsäter 95 Österhaninge IF 11.98 FÖRSÖK 5 ? 2006-06-11 1 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 9.07 AF 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.22 AF 3 Maria Ahlin 95 IF Linden 9.56 BF 4 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 9.58 BF 5 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 9.96 6 Sara Qvarfort 95 Österhaninge IF 10.12 7 Hedda Bångman 95 Sundbybergs IK 10.22 B-FINAL 1 -1,6 2006-06-11 1 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 9.50 2 Maria Ahlin 95 IF Linden 9.55 3 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 9.56 4 Hanna Svensson 95 Huddinge AIS 9.64 4 Hannah Rossland 95 IFK Tumba 9.64 6 Malin Skogström 95 Täby IS 9.69 7 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 9.87 8 Sofia Pettersson 95 Hässelby SK 9.88 A-FINAL 1 -0,6 2006-06-11 1 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 9.01 2 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 9.03 3 Sofia Linde 95 Täby IS 9.11 4 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.21 5 Lisa Ferneman 95 Boo IF 9.26 6 Johanna Krog 95 Hässelby SK 9.41 7 Josefin Schumacher 95 Hammarby IF 9.50 8 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 9.57
F11
600 M FINAL 2006-06-10 1 Marie Carlsson 95 Väsby IK 1.55.01 2 Malin Skogström 95 Täby IS 2.00.15 3 Hedda Bångman 95 Sundbybergs IK 2.02.93 4 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 2.04.57 5 Mimmi Rudebrand Nilsson 95 Huddinge AIS 2.06.74 6 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 2.07.91 7 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 2.08.14 8 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 2.09.38 9 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 2.11.59 10 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 2.14.65 11 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 2.15.26 12 Lisa Ferneman 95 Boo IF 2.16.79 13 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 2.19.28 14 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 2.20.04
F11
HÖJDHOPP 2006-06-10 1 Linnea Hübsch 95 Mälarhöjdens IK 132 2 Sofia Linde 95 Täby IS 132 3 Malin Skogström 95 Täby IS 130 4 Marie Carlsson 95 Väsby IK 130 5 Mimmi Rudebrand Nilsson 95 Huddinge AIS 121 6 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 117 6 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 117 8 Kajsa Tunedal 95 Mälarhöjdens IK 113 9 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 113 10 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 113 11 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 109 11 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 109 13 Lisa Ferneman 95 Boo IF 109 14 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 105 15 Inez Mannerstedt 95 Sundbybergs IK 105
F11
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Sofia Linde 95 Täby IS 435 -1,2 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 418 +0,5 3 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 415 +0,8 4 Hanna Svensson 95 Huddinge AIS 400 +1,2 5 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 389 -1,0 6 Lisa Ferneman 95 Boo IF 385 +0,2 383 7 Maria Ahlin 95 IF Linden 385 -0,2 382 8 Malin Skogström 95 Täby IS 384 +0,0 9 Hannah Rossland 95 IFK Tumba 382 +0,0 10 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 375 -0,3 11 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 365 -2,2 12 Sara Qvarfort 95 Österhaninge IF 363 -0,5 13 Linnéa Román 95 Hammarby IF 359 -0,8 14 Sofia Pettersson 95 Hässelby SK 356 -1,2 15 Johanna Krog 95 Hässelby SK 348 -0,3 16 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 343 -1,4 17 Inez Mannerstedt 95 Sundbybergs IK 340 -1,8 18 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 338 +0,3 19 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 335 -2,4 20 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 322 +1,4 21 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 320 +0,0 22 Alina Askild 95 Huddinge AIS 318 -1,5 23 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 311 -0,4 301 24 Helin Zakholi 95 Huddinge AIS 311 -1,2 290 25 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 306 +0,0 26 Julia Hagen 95 Hässelby SK 305 -1,3 27 Maria Backman 95 Hässelby SK 301 -0,2 28 Linn Berg 95 Österhaninge IF 294 +1,7 29 Josefin Kriegh 95 Huddinge AIS 285 +0,6 30 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 265 +0,0 31 Elin Kornsäter 95 Österhaninge IF 263 -0,7
F11
KULA 2,0 KG 2006-06-11 1 Sofia Linde 95 Täby IS 990 2 Malin Skogström 95 Täby IS 885 3 Sofia Pettersson 95 Hässelby SK 792 4 Johanna Krog 95 Hässelby SK 780 5 Lisa Ferneman 95 Boo IF 747 6 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 745 7 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 743 8 Mimmi Rudebrand Nilsson 95 Huddinge AIS 727 9 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 683 10 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 677 11 Hanna Svensson 95 Huddinge AIS 663 12 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 660 13 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 653 14 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 646 15 Maria Ahlin 95 IF Linden 645 16 Alina Askild 95 Huddinge AIS 632 17 Elin Kornsäter 95 Österhaninge IF 589 18 Julia Hagen 95 Hässelby SK 577 19 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 575 20 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 565 21 Linn Berg 95 Österhaninge IF 546 22 Helin Zakholi 95 Huddinge AIS 544 23 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 452 24 Sara Qvarfort 95 Österhaninge IF 398
F11
BOLL 300 G 2006-06-10 1 Sofia Linde 95 Täby IS 3175 2 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 2898 3 Lisa Ferneman 95 Boo IF 2673 4 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 2629 5 Kajsa Tunedal 95 Mälarhöjdens IK 2573 6 Marie Carlsson 95 Väsby IK 2552 7 Malin Skogström 95 Täby IS 2381 8 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 2283 9 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 2170 10 Mimmi Rudebrand Nilsson 95 Huddinge AIS 2022 11 Sara Qvarfort 95 Österhaninge IF 1837 12 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 1828 13 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 1711 14 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 1506 15 Felicia Timmstråle 95 Huddinge AIS 1341 16 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 1274
F10
60 M FÖRSÖK 1 Vind: +0,0 2006-06-11 1 Elinore Nilsson 96 Österhaninge IF 9.74 F 2 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 9.85 F 3 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 9.95 F 4 Margot Meri 96 Estland / Estonia 10.03 F 5 Amanda Holmsten 96 Österhaninge IF 10.20 F 6 Julia Holmén 96 Hässelby SK 10.30 FÖRSÖK 2 +2,4 2006-06-11 1 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.37 F 2 Mikaela Nitz 96 IFK Märsta 9.46 F 3 Elin Thun 96 Huddinge AIS 9.96 F 4 Sofia Maiorana 96 IFK Tumba 10.28 4 Hanna Viklander 96 Österhaninge IF 10.28 6 Andrea Olsson 96 Hässelby SK 10.70 FINAL +0,0 2006-06-11 1 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.28 2 Mikaela Nitz 96 IFK Märsta 9.53 3 Elinore Nilsson 96 Österhaninge IF 9.73 4 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 9.83 5 Elin Thun 96 Huddinge AIS 9.86 6 Margot Meri 96 Estland / Estonia 9.97 7 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 10.34 8 Amanda Holmsten 96 Österhaninge IF 10.38
F10
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Mikaela Nitz 96 IFK Märsta 388 -0,6 2 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 382 +1,0 3 Lina Carlsson 96 Täby IS 376 +0,4 4 Margot Meri 96 Estland / Estonia 374 -2,8 5 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 350 -0,8 6 Elinore Nilsson 96 Österhaninge IF 345 -0,2 7 Hanna Viklander 96 Österhaninge IF 321 -1,8 8 Stina Norss 96 Södertälje IF 311 -3,1 9 Amanda Holmsten 96 Österhaninge IF 298 -0,2 10 Julia Holmén 96 Hässelby SK 289 +0,4 Elin Thun 96 Huddinge AIS Ej start
F10
KULA 2,0 KG 2006-06-11 1 Mikaela Nitz 96 IFK Märsta 776 2 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 591 3 Elin Thun 96 Huddinge AIS 580 4 Amanda Holmsten 96 Österhaninge IF 488 5 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 419
F10
BOLL 300 G 2006-06-10 1 Mikaela Nitz 96 IFK Märsta 2196 2 Margot Meri 96 Estland / Estonia 2146 3 Lisa Wallje 97 Täby IS 2136 4 Stina Norss 96 Södertälje IF 1501
F9
60 M FÖRSÖK 1 Vind: +0,0 2006-06-11 1 Josefin Hjulström 97 IFK Tumba 9.88 F 2 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 10.09 F 3 Beata Tersander 97 Bromma IF 10.42 F 4 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 10.76 F 5 Sanja Mitrovic 97 Huddinge AIS 10.89 6 Sandra Skogström 97 Täby IS 11.29 7 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 11.97 FÖRSÖK 2 -1,7 2006-06-11 1 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 10.02 F 2 Emma Teiko 97 IF Linden 10.12 F 3 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 10.74 F 4 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 10.84 F 5 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 10.91 6 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 11.09 7 Lisa Wallje 97 Täby IS 11.21 8 Johanna Pehrsson 97 Huddinge AIS 12.09 FINAL +1,3 2006-06-11 1 Josefin Hjulström 97 IFK Tumba 9.65 2 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 9.92 3 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 9.96 4 Emma Teiko 97 IF Linden 9.98 5 Beata Tersander 97 Bromma IF 10.16 6 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 10.38 7 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 10.65 8 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 10.72
F9
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 395 +0,3 2 Emma Teiko 97 IF Linden 363 -1,0 3 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 352 -0,5 4 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 341 -0,3 5 Josefin Hjulström 97 IFK Tumba 326 -1,9 6 Beata Tersander 97 Bromma IF 324 -1,5 7 Lisa Wallje 97 Täby IS 312 -0,2 8 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 307 -0,2 295 9 Sandra Skogström 97 Täby IS 307 -0,3 280 10 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 303 +0,1 11 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 291 +0,2 12 Sanja Mitrovic 97 Huddinge AIS 286 -0,4 13 Malin Askild 97 Huddinge AIS 263 -1,2 14 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 261 +0,3 15 Johanna Pehrsson 97 Huddinge AIS 245 -0,1 16 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 234 -1,0 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS Ej start
F9
KULA 2,0 KG 2006-06-11 1 Lisa Wallje 97 Täby IS 672 2 Stina Rosenberg 97 Huddinge AIS 605 3 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 573 4 Lovisa Linde 98 Täby IS 533 5 Sandra Skogström 97 Täby IS 523 6 Malin Askild 97 Huddinge AIS 509 7 Sanja Mitrovic 97 Huddinge AIS 497 8 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 489 9 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 437 10 Beata Tersander 97 Bromma IF 413 11 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 404
F8
60 M FÖRSÖK 1 Vind: -0,6 2006-06-11 1 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 9.85 F 2 Lovisa Linde 98 Täby IS 9.97 F 3 Ulrika Bill 98 Hammarby IF 11.03 F 4 Hanna Krogh 98 Huddinge AIS 11.45 5 Agnes Moisander 98 Huddinge AIS 12.54 6 Hanna Thelander 98 Huddinge AIS 12.59 7 Tindra Söderberg 98 Huddinge AIS 13.15 8 Jennifer Berglund 98 Huddinge AIS 13.75 FÖRSÖK 2 -1,3 2006-06-11 1 Ida Fritsdorf Cåberg 98 Tyresö FK 10.49 F 2 Jonna Luthman 98 Huddinge AIS 10.66 F 3 Felicia Bodaxel 98 Huddinge AIS 10.72 F 4 Frida Svan 98 Huddinge AIS 11.15 F 5 Mikaela Heen 98 Huddinge AIS 11.40 F 6 Jessica Janzén 98 Huddinge AIS 11.79 7 Emmilie Ångström 99 Huddinge AIS 11.81 Jolina Holmqvist 98 Huddinge AIS Ej start FINAL +1,2 2006-06-11 1 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 9.66 2 Lovisa Linde 98 Täby IS 9.92 3 Ida Fritsdorf Cåberg 98 Tyresö FK 10.35 4 Frida Svan 98 Huddinge AIS 10.62 4 Jonna Luthman 98 Huddinge AIS 10.62 6 Felicia Bodaxel 98 Huddinge AIS 10.68 7 Ulrika Bill 98 Hammarby IF 10.78 8 Mikaela Heen 98 Huddinge AIS 11.16
F8
LÄNGDHOPP 2006-06-11 1 Lovisa Linde 98 Täby IS 344 +0,0 2 Jonna Luthman 98 Huddinge AIS 308 +1,4 3 Ida Fritsdorf Cåberg 98 Tyresö FK 305 -2,1 4 Felicia Bodaxel 98 Huddinge AIS 292 -0,2 5 Frida Svan 98 Huddinge AIS 287 +0,3 6 Hanna Krogh 98 Huddinge AIS 286 -0,5 7 Ulrika Bill 98 Hammarby IF 265 +0,6 8 Hanna Thelander 98 Huddinge AIS 263 -0,3 9 Mikaela Heen 98 Huddinge AIS 251 -0,2 10 Emmilie Ångström 99 Huddinge AIS 245 -0,6 11 Jessica Janzén 98 Huddinge AIS 240 +0,2 12 Tindra Söderberg 98 Huddinge AIS 238 +0,9 13 Jennifer Berglund 98 Huddinge AIS 232 +0,0 14 Agnes Moisander 98 Huddinge AIS 216 +0,3 15 Jolina Holmqvist 98 Huddinge AIS 205 +0,2 16 Tuva Söderberg 00 Huddinge AIS 197 -0,4 17 Elen Krogh 00 Huddinge AIS 185 -0,1 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK Ej res. -0,5
PF1
8X200 M FINAL 2006-06-11 1 Huddinge AIS 3.22.85
Knezevic, Nilson Ebers,, Nicolson, Chiguer,,
Brandt, Maluka,, Ekholm, Johansson-Vikström. 2 Sundbybergs IK 3.35.73
Nakunzi, Nordahl,, Robler, Dechar,,
Danielsson, Rådberg,, Barr, Boutzas

Maila ansvarig utgivare, webmaster. Senast uppdaterad 10-jul-06
All contents copyright 2000-2006 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved