Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

Tidsprogram

Resultat

Startsidan

Preliminära resultat - Nya Första chansen 2006

Nu är korrekturläsningen avsutad. Följande fel hittades.

P95 höjd. Calle Moskuvaara skall vara 6:a och Gabriel Heen 7:a. Ej delad placering. Resultaten är rätt.
P97 400 m har fått placeringar i resp heat.
P98 längd. Christoffer Ahl är 19:e (ej 250:e). Resultatet är rätt.
F96 400 m final 1. Matilda Åberg skall ha tiden 1.24,04 (ej 1.24,07)
F96 400 m final 3. Två tider är omkastade. Olivia Jurcola skall vara 8:a på 1.27,94 och Sabina Rahmanian 10:a på 1.51,25.

   
P94
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Patrick Lundemo 94 Bromma IF 8.73 F 2 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 8.85 F 3 Eric Zetterman 94 Ösmo GIF FK 9.01 F 4 Tim Wunger 94 Enköpings AIF 9.47 5 Linus Bueno 94 Huddinge AIS 9.57 6 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 9.97 6 Isak Sundberg 94 SoIK Hellas 9.84 8 Axel Söderberg 94 Värmdö IF 10.48 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Mattias Qvarfort 94 Österhaninge IF 8.49 F 2 Tobias Westman 94 Rånäs 4 H 8.67 F 3 Simon Söderlund 94 Upsala IF 8.90 F 4 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 8.97 F 5 Gustav Ehrenborg 94 Upsala IF 9.28 F 6 Daniel Karlsson Lönnö 94 Mälarö SOK 10.00 7 Gustav Jonsson 94 Huddinge AIS 10.32 FINAL 2006-11-12 1 Mattias Qvarfort 94 Österhaninge IF 8.60 2 Patrick Lundemo 94 Bromma IF 8.68 3 Tobias Westman 94 Rånäs 4 H 8.72 4 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 9.10 5 Eric Zetterman 94 Ösmo GIF FK 9.11 6 Simon Söderlund 94 Upsala IF 9.18 7 Gustav Ehrenborg 94 Upsala IF 9.35 8 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 9.39
P94
800 M FINAL 2006-11-12 1 Eddie Strand 94 SoIK Hellas 2.38.96 2 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 2.39.95 3 Markus Hansell 94 Tyresö FK 2.40.26 4 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 2.58.20 5 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 3.02.36 6 Gustav Ehrenborg 94 Upsala IF 3.07.74 7 Axel Söderberg 94 Värmdö IF 3.14.98 8 Daniel Karlsson Lönnö 94 Mälarö SOK 3.21.98
P94
HÖJDHOPP 2006-11-12 1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 157 2 Jesper Lindstam 94 Mälarö SOK 152 3 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 152 4 Eric Zetterman 94 Ösmo GIF FK 142 5 William Hultman 94 Österhaninge IF 142 6 Patrick Lundemo 94 Bromma IF 137 7 Simon Söderlund 94 Upsala IF 137 8 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 132 9 Hampus Söderberg 94 Huddinge AIS 132 10 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 127 11 Marcus Aldrin 94 Hässelby SK 122 12 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 122
P94
KULA 3,0 KG 2006-11-12 1 Max Widarsson 94 Österhaninge IF 856 2 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 843 3 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 836 4 Tim Wunger 94 Enköpings AIF 797 5 Patrick Lundemo 94 Bromma IF 780 766 6 Tobias Westman 94 Rånäs 4 H 780 638 7 Jesper Lindstam 94 Mälarö SOK 758 8 Richard Davidsson 94 Hässelby SK 752 9 Gustav Ehrenborg 94 Upsala IF 738 10 Petter Falkenstrand 94 Huddinge AIS 737 11 Simon Söderlund 94 Upsala IF 644 12 Daniel Karlsson Lönnö 94 Mälarö SOK 614 13 Axel Söderberg 94 Värmdö IF 578 14 Emil Sorcini 94 Huddinge AIS 553
P95
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.04 F 2 Viktor Frigell 95 Hammarby IF 9.26 3 David Svartz 95 Fredrikshofs FIF 9.55 4 Henning Rydström 95 Hässelby SK 9.56 5 Alex Ikoro Sikku 95 Hässelby SK 9.77 6 Johannes Gård 95 Värmdö IF 10.39 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 8.82 F 2 Filip Wahlmark 95 Spårvägens FK 8.95 F 3 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 9.31 4 Sam Rahmanian 95 okänd klubb 9.45 5 Richard Wördner 95 Hässelby SK 9.47 6 Jacob Ewertz 95 Hammarby IF 9.60 7 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 10.45 FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 8.81 F 2 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.08 F 3 Anton Brinkholm 95 Boo IF 9.60 4 Nils Hellrup Nyrén 95 Fredrikshofs FIF 9.91 5 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 9.94 6 Michael Chlebek 95 Väsby IK 10.07 7 Johan Qvarfort 95 Österhaninge IF 10.18 8 Jesper Jansson 95 Hässelby SK 10.40 FÖRSÖK 4 2006-11-12 1 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 8.83 F 2 Markus Karlsson 95 Väsby IK 9.20 F 3 Ian Jonson 95 Hässelby SK 9.21 F 4 Hugo Roström 95 Huddinge AIS 9.37 5 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 9.94 6 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 10.31 7 Kevin Garcia Martin 95 Huddinge AIS 10.53 FINAL 2006-11-12 1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 8.73 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 8.76 3 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 8.83 4 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 8.96 5 Filip Wahlmark 95 Spårvägens FK 8.99 6 Markus Karlsson 95 Väsby IK 9.13 7 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.17 8 Ian Jonson 95 Hässelby SK 9.29
P95
600 M FINAL 1 2006-11-12 1 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 1.51.28 3 2 Alex Ikoro Sikku 95 Hässelby SK 2.01.88 6 3 Hugo Roström 95 Huddinge AIS 2.05.56 10 4 Johannes Gård 95 Värmdö IF 2.05.79 11 5 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 2.06.90 12 6 Viktor Frigell 95 Hammarby IF 2.07.39 13 7 Anton Brinkholm 95 Boo IF 2.08.45 16 8 Henning Rydström 95 Hässelby SK 2.09.75 17 Pelle Sandström 95 SoIK Hellas Ej start FINAL 2 2006-11-12 1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 1.50.08 1 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 1.50.77 2 3 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 1.51.68 4 4 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 1.56.43 5 5 Richard Wördner 95 Hässelby SK 2.02.71 7 6 Filip Wahlmark 95 Spårvägens FK 2.03.12 8 7 Jacob Ewertz 95 Hammarby IF 2.05.11 9 8 Ian Jonson 95 Hässelby SK 2.08.15 14 9 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 2.08.44 15
P95
HÖJDHOPP 2006-11-12 1 Olle Ström 95 Hammarby IF 150 2 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 142 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 137 4 Oskar Greilert 95 Ösmo GIF FK 137 5 Ian Jonson 95 Hässelby SK 132 6 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 132 7 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 132 8 Jacob Ewertz 95 Hammarby IF 132 9 Anton Brinkholm 95 Boo IF 132 10 Niklas Karlsson 95 Värmdö IF 127 11 Markus Karlsson 95 Väsby IK 127 12= Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 127 12= Andreas Almgren 95 Turebergs FK 127 14 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 122 15 Michael Chlebek 95 Väsby IK 117 16 Johannes Gård 95 Värmdö IF 117 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS Ej start
P95
KULA 3,0 KG 2006-11-12 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 998 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 920 3 Olle Ström 95 Hammarby IF 886 4 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 790 5 Ian Jonson 95 Hässelby SK 765 6 Alex Ikoro Sikku 95 Hässelby SK 735 7 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 684 8 Henning Rydström 95 Hässelby SK 657 9 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 656 10 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 628 11 Richard Wördner 95 Hässelby SK 591 12 Kevin Garcia Martin 95 Huddinge AIS 585 13 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 570 14 Niklas Karlsson 95 Värmdö IF 565 15 Johan Qvarfort 95 Österhaninge IF 527 16 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 493
P96
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Stefan Susic 96 Upsala IF 9.45 F 2 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK 9.52 3 Henrik Axelsson 96 Danderyds SK 9.62 4 Fabian Delryd 96 Täby IS 10.04 5 Joel Lundahl 96 Hammarby IF 10.18 6 Alfred Sederlin 96 Rånäs 4 H 10.32 7 Robin Carlsten 96 Hammarby IF 10.65 8 Robin Helling 96 Huddinge AIS 10.92 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.06 F 2 Pontus Danforth 96 Huddinge AIS 9.23 F 3 Fabian Feltenmark 96 Huddinge AIS 9.49 4 Björn Seifert 96 Gottsunda IF 9.56 5 Marcus Rostmark 96 IFK Märsta 9.68 6 Carl Jonas Wiklander 96 Hammarby IF 10.00 7 Nils Jarlöv 96 Mälarhöjdens IK 10.14 8 Martin Gripenstedt 96 Hässelby SK 10.51 FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Isak Barrow 96 Huddinge AIS 9.24 F 2 Alexander Thunberg 96 IK Stål 9.37 F 3 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 9.43 F 4 Thomas Åkerblad 96 Täby IS 9.68 5 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 9.77 6 Artur Grönlund 96 Hammarby IF 9.83 7 Erik Ahlberger 96 Huddinge AIS 10.24 FÖRSÖK 4 2006-11-12 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 8.89 F 2 Peter Border 96 Hanvikens SK 9.14 F 3 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 9.86 4 Eric Sorcini 96 Huddinge AIS 9.96 5 Pavel Mankowski 96 Huddinge AIS 10.11 6 Viktor Rosenberg 96 Hammarby IF 10.70 7 Ruben Modig 96 Hammarby IF 10.98 FINAL 2006-11-12 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 8.81 2 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 8.89 3 Peter Border 96 Hanvikens SK 9.12 4 Pontus Danforth 96 Huddinge AIS 9.32 5 Alexander Thunberg 96 IK Stål 9.42 6 Isak Barrow 96 Huddinge AIS 9.43 7 Stefan Susic 96 Upsala IF 9.53 8 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 9.58
P96
400 M FINAL 1 2006-11-12 1 Peter Border 96 Hanvikens SK 1.10.45 2 2 Fabian Feltenmark 96 Huddinge AIS 1.15.40 6 3 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 1.16.54 9 4 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 1.17.72 11 5 Artur Grönlund 96 Hammarby IF 1.20.23 12 6 Joel Lundahl 96 Hammarby IF 1.20.71 13 7 Thomas Åkerblad 96 Täby IS 1.21.46 16 8 Martin Gripenstedt 96 Hässelby SK 1.25.69 20 9 Pavel Mankowski 96 Huddinge AIS 1.26.98 23 FINAL 2 2006-11-12 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 1.14.90 4 2 Stefan Susic 96 Upsala IF 1.14.96 5 3 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 1.15.61 7 4 Pontus Danforth 96 Huddinge AIS 1.15.69 8 5 Eric Sorcini 96 Huddinge AIS 1.21.05 14 6 Björn Seifert 96 Gottsunda IF 1.22.55 17 7 Ludvig Liljemark 96 Hammarby IF 1.22.72 18 8 Robin Carlsten 96 Hammarby IF 1.23.59 19 9 Marcus Rostmark 96 IFK Märsta 1.25.85 21 FINAL 3 2006-11-12 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 1.10.37 1 2 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK 1.14.34 3 3 Nils Jarlöv 96 Mälarhöjdens IK 1.17.09 10 4 Erik Ahlberger 96 Huddinge AIS 1.21.32 15 5 Pontus Orlebäck 96 Sundbybergs IK 1.26.71 22 6 Ruben Modig 96 Hammarby IF 1.28.87 24 7 Robin Helling 96 Huddinge AIS 1.30.04 25 8 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 1.32.48 26
P96
LÄNGDHOPP 2006-11-12 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 454 2 Peter Border 96 Hanvikens SK 426 3 Fabian Feltenmark 96 Huddinge AIS 415 409 4 Thomas Åkerblad 96 Täby IS 415 384 5 Alexander Thunberg 96 IK Stål 414 6 Isak Barrow 96 Huddinge AIS 402 7 Henrik Axelsson 96 Danderyds SK 397 8 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 392 9 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 382 10 Pontus Danforth 96 Huddinge AIS 379 11 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 377 12 Fabian Delryd 96 Täby IS 376 13 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 368 14 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK 367 15 Erik Ahlberger 96 Huddinge AIS 351 16 Joel Lundahl 96 Hammarby IF 345 17 Marcus Rostmark 96 IFK Märsta 340 18 Eric Sorcini 96 Huddinge AIS 334 19 Pavel Mankowski 96 Huddinge AIS 327 20 Pontus Orlebäck 96 Sundbybergs IK 324 21 Ruben Modig 96 Hammarby IF 300 22 Robin Helling 96 Huddinge AIS 294 23 Viktor Rosenberg 96 Hammarby IF 289 24 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 274
P96
KULA 2,0 KG 2006-11-12 1 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 805 2 Thomas Åkerblad 96 Täby IS 746 3 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 731 4 Robin Helling 96 Huddinge AIS 674 5 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 665 6 Marcus Rostmark 96 IFK Märsta 657 7 Axel Sherlock 96 Väsby IK 656 8 Isak Barrow 96 Huddinge AIS 652 9 Pavel Mankowski 96 Huddinge AIS 645 10 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 602 11 Erik Ahlberger 96 Huddinge AIS 600 12 Pontus Danforth 96 Huddinge AIS 580 13 Alfred Sederlin 96 Rånäs 4 H 576 14 Viktor Rosenberg 96 Hammarby IF 476
P97
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Josef Bergström Raouf 97 Upsala IF 9.49 F 2 Oskar Andersson 97 Nynäshamns FIK 9.65 F 3 Matias Marti 97 Danderyds SK 9.91 4 Peter Heen 97 Huddinge AIS 10.21 5 Konrad Hellberg 97 Mälarhöjdens IK 10.27 6 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 10.65 7 Tristan Jülich 97 Mälarhöjdens IK 10.71 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 9.51 F 2 Gustaf Jouchims 97 Danderyds SK 9.53 F 3 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 9.71 F 4 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 10.06 5 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 10.09 6 Hampus Hellberg 97 Nynäshamns FIK 10.31 7 Oskar Karlsson 97 Värmdö IF 10.38 FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Arvid Norberg 97 Mälarhöjdens IK 9.57 F 2 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 9.69 F 3 Bryson Brunnsberg 97 Enköpings AIF 9.78 F 4 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 9.94 5 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 10.69 6 Alex Jurcola 97 Huddinge AIS 11.06 7 Sagar Joon 97 Huddinge AIS 11.07 FÖRSÖK 4 2006-11-12 1 Joar Norberg 97 Mälarhöjdens IK 10.02 2 Sixten Roström 97 Huddinge AIS 10.11 3 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 10.44 4 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 10.53 5 Arthur Björkman 97 Mälarhöjdens IK 10.90 6 Anton Roos 97 Huddinge AIS 10.92 David Chlebek 97 Väsby IK Ej start FINAL 2006-11-12 1 Arvid Norberg 97 Mälarhöjdens IK 9.47 2 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 9.51 3 Josef Bergström Raouf 97 Upsala IF 9.54 4 Gustaf Jouchims 97 Danderyds SK 9.57 5 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 9.71 6 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 9.75 7 Oskar Andersson 97 Nynäshamns FIK 9.81 8 Bryson Brunnsberg 97 Enköpings AIF 10.02
P97
400 M FINAL 1 2006-11-12 1 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 1.16.24 2 2 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 1.16.83 3 3 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 1.24.71 11 4 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 1.26.39 14 5 Tristan Jülich 97 Mälarhöjdens IK 1.27.05 19 6 Albin Dahlgren 97 SoIK Hellas 1.28.01 20 7 Arvid Norberg 97 Mälarhöjdens IK 1.32.62 21 FINAL 2 2006-11-12 1 Oskar Andersson 97 Nynäshamns FIK 1.17.89 4 2 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 1.20.00 5 3 Anton Roos 97 Huddinge AIS 1.24.64 10 4 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 1.26.18 12 5 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 1.26.30 13 6 Josef Bergström Raouf 97 Upsala IF 1.26.63 15 7 Konrad Hellberg 97 Mälarhöjdens IK 1.27.01 18 FINAL 3 2006-11-12 1 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 1.15.92 1 2 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 1.20.23 6 3 Matias Marti 97 Danderyds SK 1.23.01 7 4 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 1.23.32 8 5 Hampus Hellberg 97 Nynäshamns FIK 1.24.10 9 6 Peter Heen 97 Huddinge AIS 1.26.69 16 7 Joar Norberg 97 Mälarhöjdens IK 1.26.87 17
P97
LÄNGDHOPP 2006-11-12 1 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 379 2 Bryson Brunnsberg 97 Enköpings AIF 376 3 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 367 4 Josef Bergström Raouf 97 Upsala IF 362 5 Oskar Andersson 97 Nynäshamns FIK 357 6 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 353 7 Sixten Roström 97 Huddinge AIS 348 8 Arvid Norberg 97 Mälarhöjdens IK 345 9 Matias Marti 97 Danderyds SK 344 338 10 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 344 330 11 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 338 12 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 326 13 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 322 14 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 319 15 Sagar Joon 97 Huddinge AIS 318 16 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 314 17 Tristan Jülich 97 Mälarhöjdens IK 311 18 Hampus Hellberg 97 Nynäshamns FIK 310 307 19 Arthur Björkman 97 Mälarhöjdens IK 310 297 20 Peter Heen 97 Huddinge AIS 309 21 Oskar Karlsson 97 Värmdö IF 303 22 Konrad Hellberg 97 Mälarhöjdens IK 298 23 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 295 286 24 Fredrik Lundqvist 97 Huddinge AIS 295 271 25 Fredrik Jerström 97 Mälarhöjdens IK 279
P97
KULA 2,0 KG 2006-11-12 1 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 872 2 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 759 3 Josef Bergström Raouf 97 Upsala IF 726 4 Bryson Brunnsberg 97 Enköpings AIF 711 5 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 704 6 Arthur Björkman 97 Mälarhöjdens IK 647 7 Anders Söderström 97 Huddinge AIS 634 8 David Chlebek 97 Väsby IK 628 9 Joar Norberg 97 Mälarhöjdens IK 605 10 Sixten Roström 97 Huddinge AIS 564 11 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 539 12 Alex Jurcola 97 Huddinge AIS 519 13 Peter Heen 97 Huddinge AIS 512 14 Oskar Karlsson 97 Värmdö IF 510 15 Sagar Joon 97 Huddinge AIS 506 16 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 501 17 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 491 18 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 490 19 Matias Marti 97 Danderyds SK 477 20 Simon Hektor 97 Huddinge AIS 473 21 Fredrik Lundqvist 97 Huddinge AIS 469
P98
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Simon Sigg 98 Huddinge AIS 10.67 F 2 Oscar Sherlock 98 Väsby IK 11.01 3 Gustaf Lembke 98 Värmdö IF 11.14 4 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 11.55 5 Daniel Mattisson 98 Mälarhöjdens IK 11.97 6 Edwin Hamnmark 98 Mälarhöjdens IK 12.38 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 10.32 F 2 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 10.55 F 3 Hugo Delryd 98 Täby IS 10.73 F 4 Carl Wikrén 98 SoIK Hellas 11.17 5 Gustav Sundquist 98 Mälarhöjdens IK 11.25 6 Gustav Hedström 98 Huddinge AIS 11.36 7 Filip Ringh 98 Hanvikens SK 12.82 FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Lowe Råsberg 98 Bromma IF 10.00 F 2 Erik Ahlström 98 Värmdö IF 10.93 3 Erik Barnard 98 Mälarhöjdens IK 11.34 4 Pontus Östman 98 Huddinge AIS 11.47 5 Michael Thunberg 98 Mälarhöjdens IK 11.53 6 Filip Andersson 98 Nynäshamns FIK 11.55 7 Jacob Rostmark 98 IFK Märsta 12.03 FÖRSÖK 4 2006-11-12 1 John Norberg 98 Mälarö SOK 10.24 F 2 Samuel Persson 98 Huddinge AIS 10.83 F 3 Christoffer Ahl 98 Nynäshamns FIK 11.13 4 Viktor Gustafsson 98 Mälarhöjdens IK 11.18 5 Wilmer Arlt Strömberg 98 Mälarhöjdens IK 11.42 6 Elias Lundquist 98 Mälarhöjdens IK 11.73 Filip Lindgren 98 Hässelby SK Ej start FÖRSÖK 5 2006-11-12 1 Henrik Hallquist 98 SoIK Hellas 10.87 F 2 Linus Hellberg 98 Nynäshamns FIK 10.89 3 Isak Ahlberger 98 Huddinge AIS 11.19 4 Oskar Markusson 98 Huddinge AIS 11.43 5 Kristoffer Karlsson 98 Mälarhöjdens IK 11.44 6 Jesper Blomqvist 98 Huddinge AIS 11.84 7 Jonathan Melin Hamber 98 Mälarhöjdens IK 12.81 FINAL 2006-11-12 1 Lowe Råsberg 98 Bromma IF 10.05 2 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 10.24 3 John Norberg 98 Mälarö SOK 10.39 4 Samuel Persson 98 Huddinge AIS 10.40 5 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 10.41 6 Hugo Delryd 98 Täby IS 10.57 7 Simon Sigg 98 Huddinge AIS 10.66 8 Henrik Hallquist 98 SoIK Hellas 10.68
P98
LÄNGDHOPP 2006-11-12 1 Lowe Råsberg 98 Bromma IF 355 2 Samuel Persson 98 Huddinge AIS 330 3 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 323 4 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 317 5 John Norberg 98 Mälarö SOK 311 6 Simon Sigg 98 Huddinge AIS 308 7 Linus Hellberg 98 Nynäshamns FIK 307 8 Oscar Sherlock 98 Väsby IK 306 9 Carl Wikrén 98 SoIK Hellas 305 10 Filip Lindgren 98 Hässelby SK 304 11 Hugo Delryd 98 Täby IS 302 12 Oskar Markusson 98 Huddinge AIS 296 13 Henrik Hallquist 98 SoIK Hellas 285 14 Pontus Östman 98 Huddinge AIS 282 15 Wilmer Arlt Strömberg 98 Mälarhöjdens IK 277 16 Gustav Hedström 98 Huddinge AIS 273 272 17 Erik Barnard 98 Mälarhöjdens IK 273 271 18 Erik Ahlström 98 Värmdö IF 271 19 Christoffer Ahl 98 Nynäshamns FIK 269 20 Gustav Sundquist 98 Mälarhöjdens IK 266 21 Daniel Mattisson 98 Mälarhöjdens IK 262 22 Elias Lundquist 98 Mälarhöjdens IK 259 23 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 257 24 Gustaf Lembke 98 Värmdö IF 252 25 Jacob Rostmark 98 IFK Märsta 250 26 Jonathan Melin Hamber 98 Mälarhöjdens IK 240 27 Isak Ahlberger 98 Huddinge AIS 238 28 Filip Andersson 98 Nynäshamns FIK 230 29 Kristoffer Karlsson 98 Mälarhöjdens IK 224 30 Filip Ringh 98 Hanvikens SK 212 31 Edwin Hamnmark 98 Mälarhöjdens IK 211
P99
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Monir Jelassi 99 Väsby IK 11.54 F 2 Anton Ledell 99 Huddinge AIS 12.01 F 3 Joar Claesson 99 Huddinge AIS 12.02 F 4 Johan Almberger 99 Nynäshamns FIK 12.08 5 Niclas Wallin 99 Huddinge AIS 12.22 6 Valter Östberg 99 Huddinge AIS 12.34 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Lucas Björklund 99 Huddinge AIS 10.82 F 2 William Tegelstam 99 Nynäshamns FIK 10.97 F 3 Viktor Lindgren 99 Hässelby SK 11.36 F 4 Daniel Johnsson 99 Sundbybergs IK 11.42 F 5 William Bennet 99 Värmdö IF 11.61 F 6 Simon Johansson 99 Huddinge AIS 12.20 7 Erik Forsberg 99 Huddinge AIS 13.25 FINAL 2006-11-12 1 Lucas Björklund 99 Huddinge AIS 10.63 2 William Tegelstam 99 Nynäshamns FIK 10.87 3 Daniel Johnsson 99 Sundbybergs IK 11.27 4 Monir Jelassi 99 Väsby IK 11.33 5 Viktor Lindgren 99 Hässelby SK 11.34 6 William Bennet 99 Värmdö IF 11.61 7 Joar Claesson 99 Huddinge AIS 11.83 8 Anton Ledell 99 Huddinge AIS 12.17
F94
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 8.71 F 2 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 8.92 F 3 Ebba Dagnesjö 94 Upsala IF 8.95 F 4 Malin Bernström 94 Huddinge AIS 10.01 5 Anna Östman 94 Hässelby SK 10.05 6 Elisabeth Wade 94 Upsala IF 10.07 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Mia Border 94 Hanvikens SK 8.71 F 2 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 8.98 3 Michelle Larsson 94 IK Stål 9.16 4 Sandra Mattsson Flodmark 94 Turebergs FK 9.25 5 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 9.29 6 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 9.66 7 Sanna Törnqvist 94 Hanvikens SK 9.73 FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 8.88 F 2 Julia Ihrsén 94 Enköpings AIF 8.90 F 3 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 9.33 4 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK 9.68 5 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 9.91 6 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 10.70 FÖRSÖK 4 2006-11-12 1 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 8.54 F 2 Farydah Inossa 94 Hässelby SK 8.85 F 3 Alice Andreasson 94 Upsala IF 9.01 4 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 9.28 5 Sara Skanvik 94 Österhaninge IF 9.35 6 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 9.61 7 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 9.62 FINAL 2006-11-12 1 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 8.51 2 Mia Border 94 Hanvikens SK 8.61 3 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 8.72 4 Farydah Inossa 94 Hässelby SK 8.87 5 Julia Ihrsén 94 Enköpings AIF 8.90 6 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 9.00 7 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 9.10 8 Ebba Dagnesjö 94 Upsala IF 9.16
F94
800 M FINAL 2006-11-12 1 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 2.48.40 2 Sandra Mattsson Flodmark 94 Turebergs FK 2.48.65 3 Alice Andreasson 94 Upsala IF 2.49.40 4 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 2.51.76 5 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 2.55.32 6 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 2.55.33 7 Sanna Törnqvist 94 Hanvikens SK 3.02.95 8 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 3.09.47 9 Nardos Alemayehu 94 Mälarhöjdens IK 3.19.64 10 Romina Petersson 94 Väsby IK 3.24.25
F94
HÖJDHOPP 2006-11-12 1 Evelina Erlandsson 94 IFK Gnesta 145 2 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 135 3= Mia Border 94 Hanvikens SK 130 0 tid riv 3= Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 130 0 tid riv 5 Ebba Dagnesjö 94 Upsala IF 130 0 tid riv 6 Farydah Inossa 94 Hässelby SK 130 2 tid riv 7 Julia Ihrsén 94 Enköpings AIF 125 0 tid riv 8 Amanda Hermansson 94 IFK Gnesta 125 0 tid riv 9 Michelle Larsson 94 IK Stål 125 2 tid riv 10= Elisabeth Wade 94 Upsala IF 120 0 tid riv 10= Anna Östman 94 Hässelby SK 120 0 tid riv 12 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 120 0 tid riv 13 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK 115 0 tid riv 14 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 115 1 tid riv 15 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 115 0 tid riv 16 Malin Bernström 94 Huddinge AIS 105
F94
KULA 2,0 KG 2006-11-12 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 1082 2 Julia Ihrsén 94 Enköpings AIF 1080 3 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 944 4 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 919 5 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 887 6 Mia Border 94 Hanvikens SK 842 7 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 837 8 Farydah Inossa 94 Hässelby SK 826 9 Amanda Hermansson 94 IFK Gnesta 825 10 Michelle Larsson 94 IK Stål 788 11 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 743 12 Romina Petersson 94 Väsby IK 737 13 Jennifer Olsson 94 Hässelby SK 720 14 Ebba Dagnesjö 94 Upsala IF 699 15 Sara Skanvik 94 Österhaninge IF 662 16 Isabella Dahl 94 Spårvägens FK 658 17 Sara Lindbäck 94 Hässelby SK 655 18 Elisabeth Wade 94 Upsala IF 612 19 Anna Östman 94 Hässelby SK 591 20 Carolin Wallin 94 Huddinge AIS 536
F95
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 8.88 AF 2 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 9.34 BF 3 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 9.38 4 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 9.62 5 Tove Helminen 95 Mälarhöjdens IK 9.63 6 Julia Hagen 95 Hässelby SK 9.73 7 Anthonia Björk 95 Spårvägens FK 9.86 8 Lovisa Berglund 95 Väsby IK 10.94 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Maya Eriksson 95 IK Stål 8.93 AF 2 Julia Sederlin 95 Rånäs 4 H 9.18 BF 3 Mimmi Nordberg 95 Mälarö SOK 9.32 BF 4 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 9.38 5 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 9.52 6 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 9.88 7 Sara Qvarfort 95 Österhaninge IF 10.01 8 Lovisa Persson 95 Hässelby SK 10.60 FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 8.84 AF 2 Maie Sene 95 Hammarby IF 9.26 BF 3 Johanna Krog 95 Hässelby SK 9.42 4 Matilda Tapper 95 Väsby IK 9.77 5 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK 10.66 6 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 10.73 7 Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF 10.84 FÖRSÖK 4 2006-11-12 1 Grace Mtatfikolo 95 Huddinge AIS 8.89 AF 2 Malin Fred 95 Rånäs 4 H 9.18 BF 3 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.44 4 Anna Allert 95 Hammarby IF 9.85 5 Niki Neander 95 Mälarhöjdens IK 9.94 6 Emma Darby 95 IFK Märsta 10.01 7 Frida Godling 95 Huddinge AIS 10.07 8 Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 10.33 FÖRSÖK 5 2006-11-12 1 Olivia Hawkins 95 Rånäs 4 H 9.10 AF 2 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 9.13 AF ,124 3 Malin Sigrén 95 Rånäs 4 H 9.65 4 Anna Holmin 95 Upsala IF 9.65 5 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 9.80 6 Veronika Öberg 95 SoIK Hellas 10.21 7 Josefin Krieg 95 Huddinge AIS 10.72 FÖRSÖK 6 2006-11-12 1 Malin Skogström 95 Täby IS 9.19 BF 2 Linn Persson 95 Hässelby SK 9.25 BF 3 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 9.44 4 Sarah Gerber 95 Nyköpings BIS 9.64 5 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 10.02 6 Elin Kjellström 95 Upsala IF 10.07 7 Josefine Aldén 95 Huddinge AIS 10.19 FÖRSÖK 7 2006-11-12 1 Lisa Ferneman 95 Boo IF 8.70 AF 2 Anna Waern Bugge 95 Nyköpings BIS 8.97 AF 3 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.13 BF ,130 4 Rebecca Malmqvist 95 Mälarö SOK 9.42 5 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 9.46 6 Linnea Hübsch 95 Mälarhöjdens IK 9.47 7 Cecilia Hassel 95 Turebergs FK 10.05 8 Cecilia Jacobsson 95 Sundbybergs IK 10.20 B-FINAL 1 2006-11-12 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.22 2 Linn Persson 95 Hässelby SK 9.27 3 Mimmi Nordberg 95 Mälarö SOK 9.28 4 Malin Fred 95 Rånäs 4 H 9.29 5 Maie Sene 95 Hammarby IF 9.35 6 Julia Sederlin 95 Rånäs 4 H 9.36 7 Malin Skogström 95 Täby IS 9.52 8 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 9.58 A-FINAL 1 2006-11-12 1 Lisa Ferneman 95 Boo IF 8.68 2 Elin Lindell 95 Hammarby IF 8.79 3 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 8.89 4 Maya Eriksson 95 IK Stål 8.90 5 Anna Waern Bugge 95 Nyköpings BIS 8.94 6 Grace Mtatfikolo 95 Huddinge AIS 9.04 7 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 9.11 8 Olivia Hawkins 95 Rånäs 4 H 9.15
F95
600 M FINAL 1 2006-11-12 1 Anna Allert 95 Hammarby IF 2.00.97 2 2 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 2.04.11 5 3 Julia Sederlin 95 Rånäs 4 H 2.06.86 7 4 Anna Waern Bugge 95 Nyköpings BIS 2.10.06 9 5 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 2.11.82 11 6 Niki Neander 95 Mälarhöjdens IK 2.12.77 14 7 Mikaela Tellinger 95 Hammarby IF 2.13.30 15 8 Frida Godling 95 Huddinge AIS 2.16.40 18 9 Lovisa Berglund 95 Väsby IK 2.38.95 19 10 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK 2.47.69 20 FINAL 2 2006-11-12 1 Sarah Gerber 95 Nyköpings BIS 1.59.16 1 2 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 2.01.78 3 3 Malin Skogström 95 Täby IS 2.03.36 4 4 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 2.05.87 6 5 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 2.08.42 8 6 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 2.10.54 10 7 Matilda Tapper 95 Väsby IK 2.12.47 12 8 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 2.12.73 13 9 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 2.13.92 16 10 Cecilia Jacobsson 95 Sundbybergs IK 2.15.00 17
F95
HÖJDHOPP 2006-11-12 1 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 135 2= Linnea Hübsch 95 Mälarhöjdens IK 130 2= Alina Lindqvist 95 Väsby IK 130 4 Malin Fred 95 Rånäs 4 H 130 5 Olivia Hawkins 95 Rånäs 4 H 130 6 Malin Skogström 95 Täby IS 125 7 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 125 8 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 120 9= Anna Allert 95 Hammarby IF 120 9= Maie Sene 95 Hammarby IF 120 11 Linnéa Cedergren 95 Mälarhöjdens IK 120 12 Elin Lindell 95 Hammarby IF 120 13 Rebecca Malmqvist 95 Mälarö SOK 120 14= Lisa Ferneman 95 Boo IF 115 14= Johanna Krog 95 Hässelby SK 115 16 Ayla Eftekhari 95 Sundbybergs IK 115 17 Emma Darby 95 IFK Märsta 115 18 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 115 19 Sara Qvarfort 95 Österhaninge IF 115 20 Matilda Tapper 95 Väsby IK 110 21 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 110 22 Anna Holmin 95 Upsala IF 110 23 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 110 24= Elin Kjellström 95 Upsala IF 105 24= Linn Persson 95 Hässelby SK 105 26= Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 105 26= Lovisa Persson 95 Hässelby SK 105 Sarah Gerber 95 Nyköpings BIS Ej start Hjördis Harzdorf 95 Österhaninge IF Ej res. Julia Hagen 95 Hässelby SK Ej start
F95
KULA 2,0 KG 2006-11-12 1 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 952 2 Malin Skogström 95 Täby IS 947 3 Lisa Ferneman 95 Boo IF 900 4 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 837 5 Sarah Gerber 95 Nyköpings BIS 814 6 Anna Waern Bugge 95 Nyköpings BIS 791 789 7 Malin Fred 95 Rånäs 4 H 791 776 8 Johanna Krog 95 Hässelby SK 781 9 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 765 10 Elin Lindell 95 Hammarby IF 763 11 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 737 12 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 735 13 Olivia Hawkins 95 Rånäs 4 H 732 14 Frida Godling 95 Huddinge AIS 730 15 Maya Eriksson 95 IK Stål 704 16 Emma Darby 95 IFK Märsta 689 17 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 684 18 Julia Hagen 95 Hässelby SK 681 19 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 676 20 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 673 21 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 651 22 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 626 23 Grace Mtatfikolo 95 Huddinge AIS 621 24 Josefine Aldén 95 Huddinge AIS 607 25 Julia Sederlin 95 Rånäs 4 H 591 26 Josefin Krieg 95 Huddinge AIS 565 553 27 Matilda Tapper 95 Väsby IK 565 510 28 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 499 29 Anthonia Björk 95 Spårvägens FK 451
F96
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Ebba Peterson 96 Hammarby IF 9.92 2 Emelie Olofsson 96 Huddinge AIS 9.94 3 Klara Sundberg 96 SoIK Hellas 10.01 4 Isabella Luther 96 Rånäs 4 H 10.02 5 Elin Wahlström 96 Hammarby IF 10.46 6 Melissa Petersson 96 Väsby IK 10.50 7 Rebecca Karlsson 96 Mälarhöjdens IK 10.55 8 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 11.36 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 9.11 AF 2 Lisa Söderlund 96 Upsala IF 9.79 3 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 10.00 4 Olivia Björk 96 Spårvägens FK 10.17 5 Amanda Östergren 96 Hammarby IF 10.76 6 Jessica Huldin 96 Hammarby IF 11.24 7 Viktoria Orsén 96 Huddinge AIS 11.27 8 Matilda Ringh 96 Hanvikens SK 11.34 Alice Skjöld 96 Mälarhöjdens IK Ej start FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 9.08 AF 2 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.46 AF 3 Linn Forevärn 96 Rånäs 4 H 9.48 AF 4 Hanna Johnsson 96 Sundbybergs IK 9.53 BF 5 Denise Sjöholm 96 Hammarby IF 10.54 6 Sofia From 96 Boo IF 10.56 7 Julia Berglund 96 SoIK Hellas 10.72 8 Michelle Lagerroos 96 Huddinge AIS 11.64 FÖRSÖK 4 2006-11-12 1 Sofia Lindfors 96 Boo IF 9.34 AF 2 Andrea Hedenstedt 96 Hammarby IF 9.80 3 Ellinore Nilsson 96 Österhaninge IF 9.85 4 Clara Bjuvensjö 96 Hammarby IF 10.42 5 Vendela Widahl 96 Turebergs FK 10.48 6 Emma Ragvalls 96 Hammarby IF 11.03 7 Tara Rafii 96 Huddinge AIS 11.14 FÖRSÖK 5 2006-11-12 1 Alexandra Jensen 96 Huddinge AIS 9.69 BF 2 Olivia Jurcola 96 Huddinge AIS 9.85 3 Lina Norlund 96 Hammarby IF 10.16 4 Rebecca Håkansson 96 Huddinge AIS 10.34 5 Sara Pernbrink 96 Nynäshamns FIK 10.36 6 Jennifer Ekeberg 96 Hammarby IF 10.56 7 Michelle Skogsfors 96 Hässelby SK 10.74 FÖRSÖK 6 2006-11-12 1 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 9.14 AF 2 Vera Altnov Berg 96 Hammarby IF 9.36 AF 3 Emma Piri 96 Huddinge AIS 9.71 BF 4 Felicia Molnar 96 Hässelby SK 9.74 BF 5 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 9.87 6 Frida Bergqvist 96 Huddinge AIS 10.58 7 Hanna Mårtensson 96 Hässelby SK 10.98 FÖRSÖK 7 2006-11-12 1 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.33 AF 2 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 9.67 BF 3 Elin Forsberg 96 Hammarby IF 9.68 BF 4 Martina Dannberg 96 SoIK Hellas 10.42 5 Elvira Pihlblad 96 Hammarby IF 10.45 6 Elin Ramberg 96 Hanvikens SK 10.51 7 Hanna Söderberg 96 Huddinge AIS 10.77 8 My Axelsson 96 Huddinge AIS 11.29 FÖRSÖK 8 2006-11-12 1 Josefine Björk 96 Tyresö FK 9.61 BF 2 Rebecka Hallerth 96 Mälarhöjdens IK 9.66 BF 3 Michaela Nitz 96 IFK Märsta 9.75 4 Agnes Moberg 96 Tyresö FK 10.14 5 Sofia Johnsson 96 Hammarby IF 10.23 6 Himashi Kodikara 96 Huddinge AIS 10.45 7 Agnes Jansson 96 Upsala IF 10.47 Elin Fredriksson 96 Nynäshamns FIK Ej start B-FINAL 1 2006-11-12 1 Alexandra Jensen 96 Huddinge AIS 9.40 2 Hanna Johnsson 96 Sundbybergs IK 9.54 3 Rebecka Hallerth 96 Mälarhöjdens IK 9.64 4 Josefine Björk 96 Tyresö FK 9.64 5 Emma Piri 96 Huddinge AIS 9.69 6 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 9.70 7 Elin Forsberg 96 Hammarby IF 9.78 8 Felicia Molnar 96 Hässelby SK 9.82 A-FINAL 1 2006-11-12 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 9.06 2 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 9.07 3 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 9.14 4= Vera Altnov Berg 96 Hammarby IF 9.29 4= Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.29 6 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.35 7 Sofia Lindfors 96 Boo IF 9.41 8 Linn Forevärn 96 Rånäs 4 H 9.42
F96
400 M FINAL 1 2006-11-12 1 Sofia From 96 Boo IF 1.17.94 5 2 Linn Forevärn 96 Rånäs 4 H 1.18.57 6 3 Vera Altnov Berg 96 Hammarby IF 1.19.73 8 4 Felicia Molnar 96 Hässelby SK 1.21.68 12 5 Emma Piri 96 Huddinge AIS 1.23.97 15 6 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 1.24.04 16 7 Nicole Dreje 96 Mälarhöjdens IK 1.31.95 23 8 Elin Wahlström 96 Hammarby IF 1.32.71 24 9 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 1.34.27 25 FINAL 2 2006-11-12 1 Michaela Nitz 96 IFK Märsta 1.13.16 1 2 Sofia Lindfors 96 Boo IF 1.14.31 2 3 Hanna Johnsson 96 Sundbybergs IK 1.21.23 11 4 Frida Bergqvist 96 Huddinge AIS 1.22.70 14 5 Sara Pernbrink 96 Nynäshamns FIK 1.27.10 18 6 Agnes Jansson 96 Upsala IF 1.29.64 20 7 Matilda Ringh 96 Hanvikens SK 1.31.05 21 8 Jessica Huldin 96 Hammarby IF 1.31.76 22 FINAL 3 2006-11-12 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 1.14.41 3 2 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 1.15.00 4 3 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 1.18.64 7 4 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 1.20.61 9 5 Emelie Olofsson 96 Huddinge AIS 1.20.68 10 6 Isabella Luther 96 Rånäs 4 H 1.22.42 13 7 Lina Norlund 96 Hammarby IF 1.24.46 17 8 Olivia Jurcola 96 Huddinge AIS 1.27.94 19 9 Ebba Peterson 96 Hammarby IF 1.36.09 26 10 Sabina Rahmanian 96 Mälarhöjdens IK 1.51.25 27
F96
LÄNGDHOPP 2006-11-12 1 Sofia Lindfors 96 Boo IF 428 2 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 422 3 Linn Forevärn 96 Rånäs 4 H 407 4 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 389 5 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 388 6 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 386 7 Olivia Jurcola 96 Huddinge AIS 381 8 Ellinore Nilsson 96 Österhaninge IF 379 9 Michaela Nitz 96 IFK Märsta 374 10 Andrea Hedenstedt 96 Hammarby IF 368 11 Rebecka Hallerth 96 Mälarhöjdens IK 361 12 Lisa Söderlund 96 Upsala IF 360 13 Emma Piri 96 Huddinge AIS 358 357, 354 14 Hanna Johnsson 96 Sundbybergs IK 358 357, 330 15 Lina Carlsson 96 Täby IS 357 16 Elin Forsberg 96 Hammarby IF 354 17 Sofia Johnsson 96 Hammarby IF 353 18 Isabella Luther 96 Rånäs 4 H 349 19 Himashi Kodikara 96 Huddinge AIS 348 20 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 344 21 Alexandra Jensen 96 Huddinge AIS 341 340 22 Frida Bergqvist 96 Huddinge AIS 341 309 23 Josefine Björk 96 Tyresö FK 337 24 Rebecca Karlsson 96 Mälarhöjdens IK 334 332 25 Denise Sjöholm 96 Hammarby IF 334 327 26 Vendela Widahl 96 Turebergs FK 334 315 27 Eveline Kjettselberg 96 Österhaninge IF 332 28 Emelie Olofsson 96 Huddinge AIS 331 29 Agnes Jansson 96 Upsala IF 330 328 30 Sara Thor 96 Huddinge AIS 330 327 31 Elin Ramberg 96 Hanvikens SK 330 321 32 Sara Pernbrink 96 Nynäshamns FIK 326 33 Agnes Moberg 96 Tyresö FK 325 34 Sofia From 96 Boo IF 324 323 35 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 324 318 36 Amanda Ledell 96 Huddinge AIS 324 317 37 Felicia Molnar 96 Hässelby SK 324 312 38 Laura Sidenlund 96 Hammarby IF 323 39 Jennifer Ekeberg 96 Hammarby IF 318 40 Elvira Pihlblad 96 Hammarby IF 306 305 41 Melissa Petersson 96 Väsby IK 306 294 42 Martina Dannberg 96 SoIK Hellas 304 43 Clara Bjuvensjö 96 Hammarby IF 303 44 Lina Norlund 96 Hammarby IF 300 45 Hanna Mårtensson 96 Hässelby SK 297 46 Olivia Björk 96 Spårvägens FK 294 47 Michelle Skogsfors 96 Hässelby SK 293 48 Viktoria Orsén 96 Huddinge AIS 287 278 49 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 287 274 50 Hanna Söderberg 96 Huddinge AIS 283 278 51 Amanda Östergren 96 Hammarby IF 283 275 52 Matilda Ringh 96 Hanvikens SK 277 53 Tara Rafii 96 Huddinge AIS 274 54 Jessica Huldin 96 Hammarby IF 273 55 Emma Ragvalls 96 Hammarby IF 265 56 Ebba Peterson 96 Hammarby IF 262 Alice Skjöld 96 Mälarhöjdens IK Ej start
F96
KULA 2,0 KG 2006-11-12 1 Michaela Nitz 96 IFK Märsta 804 2 Vera Altnov Berg 96 Hammarby IF 730 3 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 704 4 Himashi Kodikara 96 Huddinge AIS 692 5 Hanna Mårtensson 96 Hässelby SK 682 6 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 659 7 Emma Piri 96 Huddinge AIS 656 8 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 653 9 Isabella Luther 96 Rånäs 4 H 630 10 Eveline Kjettselberg 96 Österhaninge IF 612 11 Sofia Lindfors 96 Boo IF 601 12 Josefine Björk 96 Tyresö FK 600 13 Sofia Johnsson 96 Hammarby IF 593 14 Viktoria Orsén 96 Huddinge AIS 563 15 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 556 16 Amanda Ledell 96 Huddinge AIS 551 17 Lisa Söderlund 96 Upsala IF 549 18 Agnes Moberg 96 Tyresö FK 548 19 Sara Thor 96 Huddinge AIS 545 20 Clara Bjuvensjö 96 Hammarby IF 540 21 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 521 506 22 Elvira Pihlblad 96 Hammarby IF 521 477 23 Michelle Lagerroos 96 Huddinge AIS 515 492 24 Denise Sjöholm 96 Hammarby IF 515 483 25 Hanna Söderberg 96 Huddinge AIS 509 502 26 Frida Bergqvist 96 Huddinge AIS 509 492 27 Nicole Dreje 96 Mälarhöjdens IK 497 28 Andrea Hedenstedt 96 Hammarby IF 496 29 Jennifer Ekeberg 96 Hammarby IF 490 30 Agnes Jansson 96 Upsala IF 480 31 Sofia From 96 Boo IF 456 32 Amanda Östergren 96 Hammarby IF 419 33 Emma Ragvalls 96 Hammarby IF 375
F97
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Elin Bohman 97 Turebergs FK 9.49 F 2 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 9.53 F 3 Sanja Mitrovic 97 Huddinge AIS 10.41 4 Anna Norman 97 Bromma IF 10.76 5 Rebecca Tillander 97 Österhaninge IF 10.82 6 Johanna Bark 97 Huddinge AIS 10.91 7 Linn Beckman 97 Sundbybergs IK 11.28 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Sofia Axelsson 97 Danderyds SK 10.04 F 2 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 10.40 3 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 10.51 4 Caroline Svärd 97 Mälarhöjdens IK 10.64 5 Petra Dahlgren 97 SoIK Hellas 10.67 6 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 10.81 7 Johanna Pehrsson 97 Huddinge AIS 11.65 8 Klara Kindahl 97 Huddinge AIS 12.26 FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 9.91 F 2 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 9.96 F 3 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 10.30 4 Felizia Ljungqvist 97 Huddinge AIS 10.34 5 Matilda Lindberg 97 Huddinge AIS 10.45 6 Helena Ward 97 IFK Märsta 10.47 7 Sandra Skogström 97 Täby IS 10.52 8 Sara Kuylenstjerna 97 Mälarhöjdens IK 11.03 FÖRSÖK 4 2006-11-12 1 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 10.16 F 2 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 10.54 3 Emma Skanvik 97 Österhaninge IF 10.74 4 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 10.75 5 Madeleine Mikaelsson 97 Sundbybergs IK 10.91 6 Cecilia Axelsson 97 Huddinge AIS 11.39 7 Ebba Johansson 97 Sundbybergs IK 11.77 FÖRSÖK 5 2006-11-12 1 Jennifer Hansen 97 Danderyds SK 9.97 F 2 Sara Lundgren 97 Österhaninge IF 10.23 F 3 Liv Vänehem 97 Mälarö SOK 10.46 4 Tove Froste Myrin 97 Sundbybergs IK 10.57 5 Hanna Dacke 97 Huddinge AIS 11.58 6 Moa Johansson 97 Sundbybergs IK 11.69 7 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 11.71 FINAL 2006-11-12 1 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 9.42 2 Elin Bohman 97 Turebergs FK 9.46 3 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 9.67 4 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 9.87 5 Sofia Axelsson 97 Danderyds SK 9.95 6 Sara Lundgren 97 Österhaninge IF 10.01 7 Jennifer Hansen 97 Danderyds SK 10.05 8 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 10.30
F97
400 M FINAL 1 2006-11-12 1 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 1.17.89 2 2 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 1.23.50 4 3 Anna Norman 97 Bromma IF 1.26.04 5 4 Helena Ward 97 IFK Märsta 1.26.50 6 5 Johanna Bark 97 Huddinge AIS 1.27.42 8 6 Tova Flisberg 97 Mälarhöjdens IK 1.28.82 9 7 Madeleine Mikaelsson 97 Sundbybergs IK 1.30.19 11 8 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 1.31.12 12 9 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 1.36.11 17 FINAL 2 2006-11-12 1 Elin Bohman 97 Turebergs FK 1.16.90 1 2 Jennifer Hansen 97 Danderyds SK 1.22.89 3 3 Matilda Lindberg 97 Huddinge AIS 1.27.25 7 4 Felizia Ljungqvist 97 Huddinge AIS 1.29.04 10 5 Sandra Skogström 97 Täby IS 1.31.78 13 6 Petra Dahlgren 97 SoIK Hellas 1.31.79 14 7 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 1.31.89 15 8 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 1.33.85 16 9 Klara Kindahl 97 Huddinge AIS 1.40.93 18
F97
LÄNGDHOPP 2006-11-12 1 Elin Bohman 97 Turebergs FK 410 2 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 378 3 Felizia Ljungqvist 97 Huddinge AIS 361 4 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 350 5 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 345 334 6 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 345 302 7 Liv Vänehem 97 Mälarö SOK 337 8 Sofia Axelsson 97 Danderyds SK 332 9 Sara Lundgren 97 Österhaninge IF 330 326 10 Emma Skanvik 97 Österhaninge IF 330 312 11 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 327 12 Sanja Mitrovic 97 Huddinge AIS 323 13 Sandra Skogström 97 Täby IS 319 14 Petra Dahlgren 97 SoIK Hellas 308 15 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 305 16 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 304 17 Cecilia Axelsson 97 Huddinge AIS 296 18 Caroline Svärd 97 Mälarhöjdens IK 295 19 Helena Ward 97 IFK Märsta 294 20 Johanna Bark 97 Huddinge AIS 292 21 Matilda Lindberg 97 Huddinge AIS 291 22 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 289 23 Malin Tunedal 97 Mälarhöjdens IK 288 24 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 287 25 Emma Bergman 97 Mälarhöjdens IK 283 26 Rebecca Tillander 97 Österhaninge IF 274 27 Anna Norman 97 Bromma IF 270 28 Tove Froste Myrin 97 Sundbybergs IK 257 29 Johanna Pehrsson 97 Huddinge AIS 256 30 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 253 31 Linn Beckman 97 Sundbybergs IK 238 32 Klara Kindahl 97 Huddinge AIS 220 33 Moa Johansson 97 Sundbybergs IK 216 34 Ebba Johansson 97 Sundbybergs IK 214 35 Hanna Dacke 97 Huddinge AIS 196
F97
KULA 2,0 KG 2006-11-12 1 Sandra Skogström 97 Täby IS 661 2 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 657 3 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 646 4 Sanja Mitrovic 97 Huddinge AIS 558 5 Matilda Lindberg 97 Huddinge AIS 547 6 Felizia Ljungqvist 97 Huddinge AIS 485 7 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 474 8 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 464 9 Emma Skanvik 97 Österhaninge IF 462 10 Liv Vänehem 97 Mälarö SOK 449 11 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 448 12 Cecilia Axelsson 97 Huddinge AIS 429 13 Hanna Dacke 97 Huddinge AIS 425 14 Sara Lundgren 97 Österhaninge IF 424 15 Rebecca Tillander 97 Österhaninge IF 400 16 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 391 17 Emma Bergman 97 Mälarhöjdens IK 374 18 Klara Kindahl 97 Huddinge AIS 353 19 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 347
F98
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Ella Wunger 98 Enköpings AIF 9.95 AF 2 Johanna Berglund 98 SoIK Hellas 10.32 AF 3 Ida Holmström 98 Huddinge AIS 10.53 BF 4 Moa Strömberg 98 IK Stål 10.55 BF 5 Kelly Alfonso Wahlberg 98 Mälarhöjdens IK 11.24 6 Elin Westin 98 Värmdö IF 11.55 7 Jennifer Hagström 98 Huddinge AIS 12.69 FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 9.67 AF 2 Cajsa Philipson 98 Danderyds SK 9.82 AF 3 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 10.51 BF 4 Carolin Matts 98 Sundbybergs IK 10.85 5 Mikaela Heen 98 Huddinge AIS 11.67 6 Jessica Janzén 98 Huddinge AIS 11.76 7 Eldri Fyksen Sooaru 98 Huddinge AIS 12.08 8 Alexandra Folkerheim 98 Mälarhöjdens IK 12.53 FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Ellinor Saltin 98 Danderyds SK 10.29 AF 2 Felicia Bodaxel 98 Huddinge AIS 10.41 BF 3 Ulrika Bill 98 Hammarby IF 10.71 BF 4 Isabelle Haugen 98 SoIK Hellas 11.00 5 Julia Lindblom 98 Huddinge AIS 11.18 6 Matilda Muyingo 98 Mälarhöjdens IK 11.40 7 Agnes Moisander 98 Huddinge AIS 11.87 FÖRSÖK 4 2006-11-12 1 Amanda Stjerngren 98 Danderyds SK 10.05 AF 2 Wilma Sjödahl 98 Värmdö IF 10.38 BF 3 Frida Persson 98 Huddinge AIS 10.96 4 Julia Dahlun 98 Mälarhöjdens IK 11.54 5 Lisa Thor 98 Huddinge AIS 11.62 6 Hanna Nörgård 98 Huddinge AIS 11.83 7 Lina Bomler 98 Huddinge AIS 12.39 FÖRSÖK 5 2006-11-12 1 Lovisa Linde 98 Täby IS 9.62 AF 2 Josefine Ihrsén 98 Enköpings AIF 10.29 AF 3 Jonna Luthman 98 Huddinge AIS 10.35 BF 4 Nora Jansson 98 Upsala IF 10.57 BF 5 Natalie Johansson 98 Mälarhöjdens IK 11.33 6 Julia Sjöholm 98 Sundbybergs IK 11.50 FÖRSÖK 6 2006-11-12 1 Cecilia Darby 98 IFK Märsta 10.77 2 Emma-Karin Hiller 98 Värmdö IF 11.23 3 Rebecka Krantz 98 Huddinge AIS 11.27 4 Erica Rinaldo 98 Mälarhöjdens IK 11.39 5 Sofia Andrén 98 Huddinge AIS 11.60 6 Filippa Nyström 98 Mälarhöjdens IK 13.53 B-FINAL 1 2006-11-12 1 Jonna Luthman 98 Huddinge AIS 10.23 2 Wilma Sjödahl 98 Värmdö IF 10.58 3 Moa Strömberg 98 IK Stål 10.64 4 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 10.65 5 Ida Holmström 98 Huddinge AIS 10.72 6 Ulrika Bill 98 Hammarby IF 10.83 7 Felicia Bodaxel 98 Huddinge AIS 10.84 8 Nora Jansson 98 Upsala IF 11.11 A-FINAL 1 2006-11-12 1 Lovisa Linde 98 Täby IS 9.66 2 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 9.67 3 Cajsa Philipson 98 Danderyds SK 9.92 4 Amanda Stjerngren 98 Danderyds SK 10.07 5 Ella Wunger 98 Enköpings AIF 10.14 6 Ellinor Saltin 98 Danderyds SK 10.30 7 Johanna Berglund 98 SoIK Hellas 10.31 8 Josefine Ihrsén 98 Enköpings AIF 10.52
F98
LÄNGDHOPP 2006-11-12 1 Ella Wunger 98 Enköpings AIF 353 2 Ellinor Saltin 98 Danderyds SK 352 3 Moa Strömberg 98 IK Stål 350 4 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 340 5 Lovisa Linde 98 Täby IS 337 6 Jonna Luthman 98 Huddinge AIS 336 7 Wilma Sjödahl 98 Värmdö IF 328 8 Josefine Ihrsén 98 Enköpings AIF 325 9 Isa Riedel 98 Sundbybergs IK 323 10 Nora Jansson 98 Upsala IF 317 317 11 Carolin Matts 98 Sundbybergs IK 317 283 12 Ida Holmström 98 Huddinge AIS 315 307 13 Amanda Stjerngren 98 Danderyds SK 315 302 14 Cajsa Philipson 98 Danderyds SK 313 15 Erica Rinaldo 98 Mälarhöjdens IK 303 16 Felicia Bodaxel 98 Huddinge AIS 302 17 Ulrika Bill 98 Hammarby IF 291 287 18 Isabelle Haugen 98 SoIK Hellas 291 281 19 Matilda Muyingo 98 Mälarhöjdens IK 282 20 Frida Persson 98 Huddinge AIS 281 21 Julia Dahlun 98 Mälarhöjdens IK 273 22 Eldri Fyksen Sooaru 98 Huddinge AIS 270 267 23 Rebecka Krantz 98 Huddinge AIS 270 244 24 Mikaela Heen 98 Huddinge AIS 265 25 Julia Sjöholm 98 Sundbybergs IK 261 26 Sofia Andrén 98 Huddinge AIS 255 27 Julia Lindblom 98 Huddinge AIS 248 28 Lisa Thor 98 Huddinge AIS 247 244 29 Kelly Alfonso Wahlberg 98 Mälarhöjdens IK 247 239 30 Elin Westin 98 Värmdö IF 246 245 31 Jessica Janzén 98 Huddinge AIS 246 225 32 Hanna Nörgård 98 Huddinge AIS 240 33 Cecilia Darby 98 IFK Märsta 237 34 Natalie Johansson 98 Mälarhöjdens IK 233 35 Agnes Moisander 98 Huddinge AIS 231 36 Lina Bomler 98 Huddinge AIS 220 37 Emma-Karin Hiller 98 Värmdö IF 217 38 Alexandra Folkerheim 98 Mälarhöjdens IK 215 39 Filippa Nyström 98 Mälarhöjdens IK 180 40 Jennifer Hagström 98 Huddinge AIS 167
F99
60 M FÖRSÖK 1 2006-11-12 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 10.65 F 2 Cornelia Winnerhagen 99 Huddinge AIS 11.42 F 3 Felicia Håkansson 99 Huddinge AIS 11.64 F 4 Sanna Sigg 99 Huddinge AIS 11.72 F 5 Selma Saronne 99 Sundbybergs IK 12.86 Emma Lundin 99 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 2 2006-11-12 1 Elsa Linder 99 Värmdö IF 11.45 F 2 Linnea Björk 99 Huddinge AIS 11.74 F 3 Klara Sunneborn 99 Spårvägens FK 11.78 4 Emilia Jandér 99 Huddinge AIS 11.88 Jasmine Campelo 99 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 3 2006-11-12 1 Carolina Eriksson 99 Huddinge AIS 10.42 F 2 Sandra Werge 99 Huddinge AIS 11.00 F 3 Maja Hansson 99 Huddinge AIS 11.82 4 Madeleine Engström 00 Huddinge AIS 12.57 5 Ebba Rosberg 99 Huddinge AIS 13.14 6 Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 13.23 FINAL 2006-11-12 1 Carolina Eriksson 99 Huddinge AIS 10.22 2 Ida Thunberg 99 IK Stål 10.49 3 Sandra Werge 99 Huddinge AIS 10.89 4 Elsa Linder 99 Värmdö IF 11.26 5 Cornelia Winnerhagen 99 Huddinge AIS 11.39 5 Linnea Björk 99 Huddinge AIS 11.50 6 Sanna Sigg 99 Huddinge AIS 11.53 8 Felicia Håkansson 99 Huddinge AIS 11.76

Maila ansvarig utgivare, webmaster. Senast uppdaterad 17-nov-06
All contents copyright 2000-2006 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved