Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

PM

Tidsprogram

Anmälda

Resultat

Startsidan

Slutliga resultat från Öppna Stafett DM 2005

Nu är denna tävling korrekturläst. Hittade inga fel på resultaten men placeringarna i P19 4x100 m är skiftade. Stavningen av namn i laguppställningarna är ej kontrollerade. /GO


M
4X100 M FINAL 2005-08-23 1 Huddinge AIS 43.22
Daniel Bergström -79, Alexander Nordkvist -90,
Daniel Hillgren -85, Amilcar Reis -74 2 Turebergs FK 43.53
Sebastian Öberg -86, Fredrik Bergfors -81,
Sebastian Hukari -78, Frans Bellerup -87 3 Huddinge AIS 45.93
Janne Kemi -85, Jesper Granlund -86,
Patrik Sjöbom -86, Henrik Bornhede -87 4 Österhaninge IF 46.40
Patrik Waldenström -88, Fredrik Videll -80,
Dennis Julin -91, Niclas Teveborg -91 Hammarby IF Bröt
Joel Thorén -87, Patrik Rosencrantz -86,
Henrik Norgren -87, Sebastian Öberg -87
M
4X400 M FINAL 2005-08-24 1 Kungsängens SK 3.36.93
Patric Erlandsson -88, Tomas Holmqvist -88,
Hannes Öckerman -87, Oskar Majling -86 2 FK Studenterna 3.41.30
Ingemar Ztorm -60, Matt Kinane -68,
Robert Bäckman -64, David Gohlman-67
M
4X800 M FINAL 2005-08-23 1 FK Studenterna 8.29.80
Matt Kiane -68, Karl Werner -78,
Fredrik Sohlberg -72, Mattias Jansson -78 2 Huddinge AIS 9.05.53
Leo Silvén Möller -88, Fredrik Josefsson -82,
Sture Åhs -56, Victor Hedin -91
M
4X1500 M FINAL 2005-08-24 1 FK Studenterna 17.13.67
Karl Werner -78, Jason Matthews -74,
Fredrik Sohlberg 72, Matt Kinane -68 2 FK Studenterna 18.28.50
Martin Vose -67, Jonathan Kiely -69,
Mattias jansson -78, Petri Helminen -64 3 FK Studenterna 19.39.99
Anders Karnfält -61, Joakim Lundström -69,
Olle Jorinder -62, Niclas Ivarsson -83 4 Huddinge AIS 20.09.15
Andreas Nylander -80, Simon Mukubi -90,
Fredrik Josefsson -82, Henrik Bornhede -87 5 Huddinge AIS 22.34.44
Sture Åhs -56, Ulf Johansson -53,
Johan Schagerström -62, Nils Olsson -44
P19
4X100 M FINAL 2005-08-24 1 Huddinge AIS 45.38
Martin Lundkvist -86, Jesper Granlund -86,
Patrik Sjöbom -86, Henrik Bornhede -87 2 Turebergs FK 45.42
Staffan Svensson -88, Frans Bjellerup -87,
Alexandros Lenis -87, Sebastian Öberg -86 Bromma IF Bröt
Erik Lundqvist -87, Nicklas Nilsson -87,
Jesper Hermodsson -87, Andreas Höög -87
P17
4X100 M FINAL 2005-08-24 1 Spårvägens FK 45.27
Ronny Westphal -89, Henrik Lembke Whelin -88,
Lucas Christiansen -90, Daniel Jacksén -88 2 Täby IS 46.60
Christian Brander -90, Nils-Göran Nilsson -88,
Linus Dageryd -88, Victor Richtey -88 3 IFK Tumba 47.11
Alexander Lundholm -88, Erik Karlsson -88,
Sebastian Benchimol -90, Daniel Fagerström -89 4 Bromma IF 48.15
Johan Wengman -90, Joel Rehn -88,
Johan Wallhammar -89, Björn Wieslander -89 99 Bromma IF 46.02 Utom tävlan
Erik Lundqvist -87, Nicklas Nilsson -87,
Jesper Hermodsson -87, Andreas Höög -87 Huddinge AIS Bröt
André Lundmark -88, Victor Lindgren -88,
Leo Silvén Möller -88, Daniel Entoft -88
P17
3X800 M FINAL 2005-08-24 1 Mälarö SOK 6.14.78
Johan Jonsson Dahl -88, William Smedjegård -88,
Christoffer Sundberg -89 2 Hammarby IF 6.16.29
Rickard Wikholm -88, Mattias Röing -88,
Thobias Ekhamre -88 3 Mälarö SOK 7.29.57
Marcus Persson -89, Mattias Prejner -89,
Martin Dahl -90
P17
STAFETT 1000 M FINAL 2005-08-23 1 Huddinge AIS 2.06.75
André Lundmark 88, Victor Lindgren -88,
Daniel Entoft -88, Leo Silvén Möller -88 Bromma IF Bröt
Johan Wallhammer -89, Alexander Bönke -89,
Johan Wengman -90, Björn Wieslander -89 IFK Tumba Diskv. Över, vx 2
Sebastian Benchimol -90, Alexander Lunholm -88,
Erik Karlsson -88, Daniel Fagerström -88 Täby IS Diskv. Över, vx 1
Alexander Georgellis -90, Linus Dageryd -88,
Nils-Göran Nilsson -88, Victor Richey -88
P15
4X100 M FINAL 2005-08-24 1 Huddinge AIS 46.66
Rasmus Nilsson Ebers -91, Alexander Nordqvist -90,
Simon Mukiibi -90, Christian Maluka -91 2 Hammarby IF 48.15
Linus Vigert -90, Martin V-Johansson -90,
David Tholander -90, Christian Adrar -90 3 Bromma IF 50.18
Victor Kriström -90, Adam Gleveus -90,
Malte Fibel -91, Erik Carlsson -90 4 Hanvikens SK 52.10
Björn Brink -91, Jens Boström -90,
Mathias Brodén 91, Martin Strauss -91 Hässelby SK Bröt
Jonathan Dart -90, Jonny Johanssonb -90,
Filip Bergqvist -90, David Westman -90 Hammarby IF Bröt
Ludvig Bergenstråhle -90, Daniel Bernebrant -90,
Håkan Lööw -90, Erik Älvebrand -91
P15
3X800 M FINAL 2005-08-23 1 Hammarby IF 6.47.23
Daniel Bernebrant -90, David Tholander -90,
Martin Johansson -91 2 Huddinge AIS 6.49.84
Patrik Holmberg -90, Victor Hedin -91,
Adrian Roosmark -91 3 Sundbybergs IK 6.59.88
Joel Lundin -91, Anton Nyrenström-Gidevall -90,
Patrik Werdin -91 4 Hammarby IF 7.16.61
Patrik Nilsson -91, Mikael Refors -91,
Osvald Wiklander -91 5 Hammarby IF 7.47.35
Per Allert -91, Linus Linde -91,
Victor Karlsson -91 6 Hammarby IF 8.18.65
Per Arnesson -91, Håkan Lööw -90,
Linus Vigert -90
P13
4X80 M FINAL 2005-08-24 1 Sundbybergs IK 42.88
Deniz Nordahl -92, Tim Rådberg -92,
Armin Eftekhari -92, Nils Måhlén -92 2 Huddinge AIS 42.96
Daniel Jonsson -94, Carl Sténson -93,
Anton Nilsson -92, Arvid Koskinen -92 3 Tyresö FK 44.03
Markus Mårtensson -92, Jacob Lundin -92,
Robin Lindblom -92, Kristoffer Persson -92 4 Hammarby IF 46.26
Sam Monsén -92, Simon Olsson -92,
Oscar Fryklöf -92, Tommy Sundberg -92 Huddinge AIS Bröt
Robin Nordkvist -93, Jonas Arbinge -93,
Daniel Weiderstål -93, Linus Nielsen -92 Turebergs FK Bröt
Gustav Lundén -92, Axel Kjell -93,
Tony Weseth -92, Viktor Eriksson -92
P13
3X600 M FINAL 2005-08-23 1 Huddinge AIS 5.22.34
Anton Nilsson -92, Alexander Björnberg -93,
Daniel Jonsson -94 2 Huddinge AIS 5.38.63
Viktor Björnberg -93, John Kingstedt -92,
Otto Kingstedt -94 3 Hammarby IF 5.39.60
Sam Monsén -92, Tommy Sundberg -92,
Oskar Fryklöf -92 4 Huddinge AIS 6.01.58
Jonas Arbinge -93, Douglas Wentzel -93,
Fredrik Ekstrand -93 Tyresö FK Diskv.
Jacob Lundin -92, Robin Lindblom -92,
Mattias Lindblom -92
P11
5X60 M FINAL 2005-08-23 1 Huddinge AIS 46.12
Fredrik Ekholm -94, Calle Mouskuvaara -95,
Axel Rönnberg -95, Sebastian Engström -95,
Ludvig Edén -95 Hammarby IF Bröt
Joel Lundqvist 94, Gustav Olofsson -94,
David Lind-Olsson -94, Joel Andersson -94,
Jonathan Wulff -94
K
4X100 M FINAL 2005-08-23 1 Täby IS 50.00
Sofia Grahm -87, Mikaela Grahm -87,
Astrid Lönnervall -87, Caroline Enberg -87 2 Huddinge AIS 51.50
Maria Turai-Wägar -86, Mikaela Westerfalk -86,
Linda Ruud -82, Johanna Wikström -87
K
3X1500 M FINAL 2005-08-24 1 Huddinge AIS 15.42.40
Sofia Ohlsson -81, Caroline Rönnlund -86 ,
Johanna Bjermkvist -83 2 FK Studenterna 16.03.33
Ann Björklund -72, Tarja Karpinen -78,
Ellinor Björk -73 3 FK Studenterna 17.11.76
Katarina Ekelöf -78, Frida Björkman -86,
Susanne Sjöstrand -86
F19
4X100 M FINAL 2005-08-24 1 Hammarby IF 48.10
Fatima Makakala -89, Maria Teilman -86,
Sofia Hellberg-Jonsén -89, Camilla Carls -86 Täby IS Bröt
Sofia Grahm -87, Mikaela Grahm -87,
Astrid Lönnervall -87, Caroline Enberg -87
F19
STAFETT 1000 M FINAL 2005-08-23 1 Täby IS 2.18.70
Sofia Grahm -87, Astrid Lönnervall -87,
Caroline Enberg -87, Mikaela Grahm -87
F17
4X100 M FINAL 2005-08-24 1 Mälarhöjdens IK 50.51
Minna Jansson -88, Emma Wessman -88,
Malin Hansson -88, Jonna Quistberg -89 2 Turebergs FK 52.23
Emma Borg -88, Linnéa Halvarsson -88,
Linn Eriksson -89, Mimmi Rönn -89 3 IFK Lidingö 52.48
Malin Dahlin -89, Jullia Lärkert -89,
Elsa Hannar -89, Emma Lundin -88
F17
3X800 M FINAL 2005-08-24 1 Tyresö FK 7.41.34
Sandra Hobro -88, Maja Armandt -88,
Daphne Miglis -88
F17
STAFETT 1000 M FINAL 2005-08-23 1 Mälarhöjdens IK 2.21.04
Minna Jansson -88, Malin Hansson -88,
Emma Wessman -88, Jonna Qvistbergh -89 2 Täby IS 2.21.54
Emelie Haaparanta -88, Matilda Ottosson -89,
Anna Berg -88, Sara Sjöqvist -89 3 Turebergs FK 2.25.27
Emma Borg -88, Mimmi Rönn -89,
Linn Ericsson -89, Linnea Halvarsson -88 4 IFK Lidingö 2.25.84
Malin Dahlin 88, Julia Lärkert -89,
Emma Lundin 88, Elsa Hannar -89 5 Tyresö FK 2.28.93
Michaela Reali -88, Daphne Miglis -88,
Maja Armandt -88, Sandra Hobro -88
F15
4X100 M FÖRSÖK 1 2005-08-24 1 Mälarhöjdens IK 51.40 F
Fanny Baeckström -91, Malin Winqvist -91,
Rebecka Ilehag -92, Li Quistberg -91 2 Bromma IF 51.86 F
Asal Turabi -90, Mikaela Kuller -91,
Victoria Hammarstrand -91, Clara Luthman -90 3 Huddinge AIS 53.40 F
Tasmian Akhter -90, Frida Lindström -90,
Sophia Ångström -90, Sandra de Brun Kenk -90 4 Turebergs FK 54.95
Hanna Bjellerup -90, Andrea Lagerström -91,
Anna Klackenberg -91, Madeleine Holmlin -90 5 Hässelby SK 56.13
Karin Bergqvist -90, Denise Hagberg - 90,
Kajsa Wallin -91, Emma Wallin -91 Hammarby IF Bröt
Lina-Marie Sundgren -90, Camilla Göth -90,
Gabriella Görhed -90, Emilia Forsell -90 Österhaninge IF Bröt
Patricia Johansson -90, Linn Tyllman -91,
Nathalie Persson -90, Amina ?????? -91 FÖRSÖK 2 2005-08-24 1 Hammarby IF 49.93 F
Josefine Ekholm -91, Paulina Engfors -90,
Alessandra Graziosi -90, Sofia Carls -90 2 Turebergs FK 52.31 F
Mikaela Lundén -90, Mariam Jeng -90,
Elin Strid -91, Anna Troije -91 3 Hanvikens SK 53.09 F
Susanne Garpnell -90, Johanna Stjernström -90,
Frida garpnell -90, Ellinor Edfors -90 4 Hammarby IF 53.72
Filippa Gille -91, Anna Söderström -91,
Ulrika Jakobsson -91, Tove Tengvall -91 5 Huddinge AIS 54.72
Charlotte Lanfelt -91, Evelina Nicolson -91,
Fanny Lindberger -91, Anna-Lisa Lundqvist -91 6 Hässelby SK 58.10
Samia Adan -90, Josefin Rosén -90,
Tove Canerstam -91, Nicole Andersson -91 Täby IS Diskv. Över vx 2
Cecilia Friström -90, Emma Fredriksson -91,
Frida Linde -90, Linn Gunnarsson -91 FÖRSÖK 3 2005-08-24 1 Hammarby IF 52.10 F
Sandra Höckerstrand -90, Jessica Torsell -91,
Linn Göth -90, Moa Brandt -91 2 Turebergs FK 52.48 F
Julia Hansson -91, Linnea Andersson -90,
Kim Lidman -91, Lotta Lindsén -90 3 Hässelby SK 53.95
Lilian Riveros -90, Jenny Hytte - 91,
Sofie Sjögren -90, Sanoria Hossain -91 4 Täby IS 54.29
Jessica Falkman -90, Sofia Tångelin -90,
Sara Linnfors -90, Therese Kollin -90 5 Hanvikens SK 54.50
Nathalie Tolvers -90, Linda Hallström -91,
Sandra Brännström -91, Jenny Nyström -92 6 IFK Lidingö 54.57
Nina Thorén -91, Sofia öberg -90,
Nathalie Rohlén -90, Helena Nyberg -90 FINAL 2005-08-24 1 Hammarby IF 49.50
Josefine Ekholm -91, Paulina Engfors -90,
Alessandra Graziosi -90, Sofia Carls -90 2 Mälarhöjdens IK 51.19
Fanny Baeckström -91, Malin Winqvist -91,
Rebecka Ilehag -92, Li Quistberg -91 3 Bromma IF 51.54
Asal Turabi -90, Mikaela Kuller -91,
Victoria Hammarstrand -91, Clara Luthman -90 4 Hammarby IF 51.55
Sandra Höckerstrand -90, Jessica Torsell -91,
Linn Göth -90, Moa Brandt -91 5 Turebergs FK 51.71
Mikaela Lundén -90, Mariam Jeng -90,
Elin Strid -91, Anna Troije -91 6 Turebergs FK 52.14
Julia Hansson -91, Linnea Andersson -90,
Kim Lidman -91, Lotta Lindsén -90 7 Hanvikens SK 53.05
Susanne Garpnell -90, Johanna Stjernström -90,
Frida garpnell -90, Ellinor Edfors -90 8 Huddinge AIS 53.27
Tasmian Akhter -90, Frida Lindström -90,
Sophia Ångström -90, Sandra de Brun Kenk -90
F15
3X800 M FINAL 2005-08-23 1 IFK Lidingö 6.59.53
Helena Nyberg -90, Natalie Rohlén -90,
Sofia Öberg -90 2 Mälarhöjdens IK 7.21.80
Fanny Bäckström -91, Li Qvistbergh -91,
Vendela Mindelöf -92 3 Täby IS 7.24.60
Lisa Larsen -90, Johanna Olsson -91,
Frida Linde -90 4 Hammarby IF 7.32.55
Alessandra Guaciosi -90, Kristina Öster -90,
Paulina Engfors -90 5 Huddinge AIS 7.56.03
Charlotte Lanfelt -91, Anna-Lisa Lundqvist -91,
Evelina Nicolsson -91 6 Kungsängens SK 7.59.95
Julia Appeldahl -91, Anne-Mona Lindström -90,
Fanny Lindeberg -91 7 Hammarby IF 8.03.05
Elin Jonsson -90, Johanna Lord -91,
Maria Hultgren -91
F13
4X80 M FÖRSÖK 1 2005-08-23 1 Hammarby IF 41.70 F
Zenobia Hamrin -92, Lilian Gren -92,
Frida Retsloff -92, Matilda Höglund -92 2 Täby IS 42.90 F
Olivia Särnbratt-Fransson -92, Anna Isbäck -92,
Beatrice Kollin -92, Malin Brandberg -92 3 Hanvikens SK 43.56 F
Michell Frey Weston -92, Jenny Lindén -92,
Sanna Skoglund -93, Petra Engvall -92 4 Huddinge AIS 44.02 F
Frida Hansson -92, Fredrica Kremlhofer -92,
Joy Haegermark -92, Linnea Rosenberg -92 5 IF Linden 44.08 F
Enyo Teiko -93, Amelie Teiko -92,
Kimberlie Salomon -93, Josefina Hyllenstam -93 6 Sundbybergs IK 48.37
Malin Jonasson -93, Emmelie Westerlund -93,
Astrid Danielsson -93, Josefin Jonsson -93 FÖRSÖK 2 2005-08-23 1 Huddinge AIS 42.82 F
Sandra Knezevic -92, Jasmine Burestam -93,
Emelie Larsson -92, Lisa Berg -93 2 Sundbybergs IK 43.58 F
Fanny Robler -92, Eleonor Nakonzi -92,
Elisabeth Danielsson -92, Kajsa Barr -92 3 Hammarby IF 44.64 F
Jasmin Sabir -92, Caroline Högblom -92,
Elsa Gregersdotter -92, Manal Said -92 4 Huddinge AIS 48.38
Jennifer Riise -93, Josefine Larsson -93,
Julia Edén -93, Victoria Ricknell -93 5 Tyresö FK 48.68
Frida Lindström -92, Erica Appelgren -92,
Elaine Munkhammar -92, Petra Karhonen -92 FINAL 2005-08-23 1 Hammarby IF 41.56
Zenobia Hamrin -92, Lilian Gren -92,
Frida Retsloff -92, Matilda Höglund -92 2 Huddinge AIS 42.36
Sandra Knezevic -92, Jasmine Burestam -93,
Emelie Larsson -92, Lisa Berg -93 3 Täby IS 43.01
Olivia Särnbratt-Fransson -92, Anna Isbäck -92,
Beatrice Kollin -92, Malin Brandberg -92 4 Hanvikens SK 43.26
Michell Frey Weston -92, Jenny Lindén -92,
Sanna Skoglund -93, Petra Engvall -92 5 Sundbybergs IK 43.30
Fanny Robler -92, Eleonor Nakonzi -92,
Elisabeth Danielsson -92, Kajsa Barr -92 6 Huddinge AIS 44.30
Frida Hansson -92, Fredrica Kremlhofer -92,
Joy Haegermark -92, Linnea Rosenberg -92 7 IF Linden 44.32
Enyo Teiko -93, Amelie Teiko -92,
Kimberlie Salomon -93, Josefina Hyllenstam -93 8 Hammarby IF 44.60
Jasmin Sabir -92, Caroline Högblom -92,
Elsa Gregersdotter -92, Manal Said -92
F13
3X600 M FINAL 2005-08-24 1 Sundbybergs IK 5.26.70
Kajsa Barr -92, Eleonor Nakunzi -92,
Elisabeth Danielsson -92 2 Huddinge AIS 5.41.40
Jasmine Burestam -93, Victoria Ricknell -93,
Sandra Knezevic -92 3 Hammarby IF 5.42.31
Zenobia Hamrin -92, Linnea Alstermark -92,
Elsa Gregersdotter -92 4 IFK Lidingö 5.43.61
Felicia Aderian -92, Mathilda Karlsson -94,
Rebecka Öberg -92 5 Täby IS 5.51.39
Viktoria Janlöv -92, Malin Brandbrg -92,
Mikaela Jerresand -93 6 Hammarby IF 5.56.38
Carolina Högblom -92, Frida Retsloff -92,
Jasmine Sabir -92 7 Sundbybergs IK 6.05.03
Kajsa Holmér -93, Astrid Danielsson -93,
Josefin Jonsson -93 8 Huddinge AIS 6.05.78
Carolina Cordero -93, Joy Haegermark -92,
Lisa Berg -93 9 Hammarby IF 6.17.12
Emma Alsing-Shag -92, Felicia Niklasson -92,
Lilian Gren -92 10 Tyresö FK 6.18.56
Sabina Sandberg -93, Erica Appelgren -92,
Elaine Munkhammar -92 11 Hammarby IF 6.20.94
Manal Said -92, Lise Bach -92,
Andrea Jacobsson -92
F11
5X60 M FINAL 2005-08-24 1 Hammarby IF 45.82
Mikaela Gustafsson -94, Hedvig Holgersson -94,
Amelie Möller -94, Julia Carls -94,
Josefin Sandelius -94
F11
3X600 M FINAL 2005-08-23 1 Kvarnsvedens FIK 6.11.22
Linda Gillström -94, Hanna Engholm -94,
Evelina Larsson -94 2 Sundbybergs IK 6.14.34
Chantal Nakunzi -94, Sofia Jäger-Stenberg -94,
Lovisa Nyrenström-Gidehag -94 3 Huddinge AIS 6.29.20
Linnea Hedin -95, Maja Bergwik -95,
Sophia Persson -95

Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 5-sep-05
All contents copyright   2000-2005 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved