Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

PM

Tidsprogram lördag

Tidsprogram söndag

Anmälda

Resultat

Startsidan

Slutlig resultatlista - Sista Chansen 2005
Nu äntligen så är korrekturläsningen avslutad.
Osedvanlig många fel hittades.
 
P12 60 m B-final Sebastian Eriksson skall ha tiden 9,76 (ej 9,46).
F10 60 m heat 4 Jessica Chennell skall ha tiden 10,80 (ej 11,80)
F10 60 m heat 6 Kajsa Tunedal skall ha tiden 10,50 (ej 10,56)
F 9 60 m heat 5 Yasmin Jelassi skall ha tiden 9,92 (ej 9,921)
 
Inga placeringar påverkas av detta utan de är rätt.
P14 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         
 1 Dennis Julin             91 Österhaninge IF        8.14  AF
 2 Simon Fogelberg          91 Turebergs FK           8.22  AF
 3 Adrian Roosmark          91 Huddinge AIS           8.40  AF
 4 Kenzo Franzén            91 Fredrikshofs FIF       8.60  BF
 5 Mattias Bäckman          91 Bollnäs FIK            8.67  BF
 6 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS           8.74  BF
 7 Fredrik Chorsell         91 Mälarhöjdens IK        9.35  BF
    FÖRSÖK 2                         
 1 Martin Johansson         91 Hammarby IF            7.80  AF
 2 Andreas Katainen         91 Mälarö SOK             8.03  AF
 3 Michael Lindgren         91 Sundbybergs IK         8.07  AF
 4 Christian Maluka         91 Huddinge AIS           8.08  AF
 5 Love Fältström           91 Hammarby IF            8.25  AF
 6 Karl Johan Krantz        91 Mälarhöjdens IK        9.22  BF
    B-FINAL 1                        
 1 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS           8.53
 2 Kenzo Franzén            91 Fredrikshofs FIF       8.56
 3 Mattias Bäckman          91 Bollnäs FIK            8.60
 4 Fredrik Chorsell         91 Mälarhöjdens IK        9.31
 5 Karl Johan Krantz        91 Mälarhöjdens IK        9.43
    A-FINAL 1                        
 1 Martin Johansson         91 Hammarby IF            7.91
 2 Simon Fogelberg          91 Turebergs FK           8.01
 3 Andreas Katainen         91 Mälarö SOK             8.03
 4 Michael Lindgren         91 Sundbybergs IK         8.20
 5 Love Fältström           91 Hammarby IF            8.22
 6 Dennis Julin             91 Österhaninge IF        8.28
 7 Adrian Roosmark          91 Huddinge AIS           8.49
   Christian Maluka         91 Huddinge AIS       Ej start
   
P14
800 M FINAL 1 1 Martin Johansson 91 Hammarby IF 2.14.46 1 2 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 2.14.88 2 3 Erik Sonnerförs 91 Kungsängens SK 2.19.78 4 4 Love Fältström 91 Hammarby IF 2.28.21 7 5 John Alex Boutzas 91 Sundbybergs IK 2.34.96 9 Fredrik Chorsell 91 Mälarhöjdens IK Bröt Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK Ej start Markus Aurelius 91 Täby IS Ej start FINAL 2 1 Adrian Roosmark 91 Huddinge AIS 2.19.38 3 2 Marcelo Burgos 91 Tullinge-Tumba FF 2.23.03 5 3 Oskar Martinsson 91 Huddinge AIS 2.27.99 6 4 Patrik Werdin 91 Sundbybergs IK 2.31.93 8 5 Markus Aurelius 91 Täby IS 2.50.46 10 Malek Zbdi 91 Tullinge-Tumba FF Ej start Joakim Axnér 91 Hammarby IF Diskv. F.4.2.8
P14
HÖJDHOPP 2005-04-09 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 163 2 Eric Älvebrand 91 Hammarby IF 163 3 Malte Fibel 91 Bromma IF 159 4= Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 159 4= Christian Maluka 91 Huddinge AIS 159 6 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 155 7= Mattias Bäckman 91 Bollnäs FIK 151 7= Martin Johansson 91 Hammarby IF 151 Adrian Roosmark 91 Huddinge AIS Ej start Hampus Carlson 91 Mälarhöjdens IK Ej start Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK Ej start
P14
STAVHOPP 2005-04-10 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 304 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 200 Adrian Roosmark 91 Huddinge AIS Ej start
P14
TRESTEG 2005-04-10 1 Eric Älvebrand 91 Hammarby IF 1139 2 Mattias Bäckman 91 Bollnäs FIK 1126 3 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 1124 4 Marcus Lundquist 91 Rånäs 4 H 1109 5 Malte Fibel 91 Bromma IF 1062 6 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 1055
P14
KULA 2005-04-10 1 Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK 1051 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 1037 3 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 1029 4 Christian Adrar 91 Hammarby IF 978 Adrian Roosmark 91 Huddinge AIS Ej start
P13
60 M FÖRSÖK 1 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 8.23 AF 2 Gustav Forsman 92 Täby IS 8.45 AF 3 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 8.76 AF 4 Daniel Sahle 92 Spårvägens FK 8.77 AF 5 Roberto Karlsson 92 Hässelby SK 9.16 BF 6 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 9.67 BF 7 Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 10.00 BF FÖRSÖK 2 1 Matthew Mereman 92 Hanvikens SK 8.11 AF 2 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 8.59 AF 3 Victor Beer 92 Vallentuna FK 8.70 AF 4 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 8.76 AF 5 Elmar Engholm 92 Hässelby SK 9.15 BF 6 Torbjörn Sandström 92 Hässelby SK 9.62 BF 7 Johan Olsson 92 Österhaninge IF 10.33 BF B-FINAL 1 1 Roberto Karlsson 92 Hässelby SK 9.10 2 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 9.60 3 Torbjörn Sandström 92 Hässelby SK 9.71 4 Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 9.91 Elmar Engholm 92 Hässelby SK Ej start Johan Olsson 92 Österhaninge IF Ej start A-FINAL 1 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 8.02 2 Matthew Mereman 92 Hanvikens SK 8.11 3 Gustav Forsman 92 Täby IS 8.33 4 Victor Beer 92 Vallentuna FK 8.71 5 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 8.77 6 Daniel Sahle 92 Spårvägens FK 8.80 7 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 8.83 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS Ej start
P13
800 M FINAL 2005-04-09 1 Elmar Engholm 92 Hässelby SK 2.33.68 2 Elias Johansson 92 Täby IS 2.35.00 3 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 2.35.80 4 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 2.44.34 5 Oscar Sundwall 92 Hässelby SK 2.44.58
P13
HÖJDHOPP 2005-04-09 1 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 147 2 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 147 3= Hugo Nissar 92 Hässelby SK 138 3= Tony Weseth 92 Turebergs FK 138 5 Elias Johansson 92 Täby IS 138 6 Markus Mårtensson 92 Tyresö FK 138 7 Jacob Tersander 92 Bromma IF 133 8 John Wedin 92 Huddinge AIS 128 9 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 128 10 Viktor Elinder 92 Hässelby SK 118
P13
STAVHOPP 2005-04-10 1 Philip Eliasson 92 Hanvikens SK 260 2 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 220 3 Tony Weseth 92 Turebergs FK 200
P13
LÄNGDHOPP 2005-04-10 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 512 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 491 3 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 484 4 Victor Beer 92 Vallentuna FK 465 5 Daniel Sahle 92 Spårvägens FK 458 6 Jacob Tersander 92 Bromma IF 455 7 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 453 8 Roberto Karlsson 92 Hässelby SK 447 9 Markus Mårtensson 92 Tyresö FK 438 10 Tony Weseth 92 Turebergs FK 427 11 Elmar Engholm 92 Hässelby SK 421 12 Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 387 13 Torbjörn Sandström 92 Hässelby SK 377 14 Johan Olsson 92 Österhaninge IF 354 Deniz Nordahl 92 Sundbybergs IK Ej start
P13
TRESTEG 2005-04-09 1 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 1031 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 1030 3 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 1004 4 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 997 5 Andreas Grahn 92 Västerås FIK 963 6 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 937 7 Jacob Tersander 92 Bromma IF 924 8 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 920 9 Elias Johansson 92 Täby IS 894 10 Viktor Elinder 92 Hässelby SK 763 Deniz Nordahl 92 Sundbybergs IK Ej start
P13
KULA 2005-04-10 1 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 1065 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 942 3 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 909 4 Daniel Sahle 92 Spårvägens FK 780 5 Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 725 6 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 668 7 Torbjörn Sandström 92 Hässelby SK 538
P12
60 M FÖRSÖK 1 1 Emil Grönlund 93 Åkersberga SK 8.81 AF 2 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 8.94 AF 3 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 9.02 AF 4 Björn Bamane 93 Spårvägens FK 9.18 BF 5 Sebastian Eriksson 93 Hässelby SK 9.41 BF 6 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 9.48 BF 7 Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS 9.55 8 Rasmus Punsvik 93 Fredrikshofs FIF 10.62 FÖRSÖK 2 1 Kristoffer Bengtsson 93 Hässelby SK 8.65 AF 2 Philip Green 93 Hammarby IF 8.79 AF 3 Victor Jönsson 93 Väsby IK 9.25 BF 4 Dimitris Papadopoulos 93 Hammarby IF 9.60 5 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 9.66 6 Alrik Proos 93 Turebergs FK 9.79 7 Joel Niva Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 10.04 8 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 10.34 FÖRSÖK 3 1 Simon Gramer 93 Hammarby IF 8.99 AF 2 Axel Kjell 93 Turebergs FK 9.31 BF 3 Tobias Elinder 93 Bromma IF 9.49 BF 4 Fredrik Wohlfahrt 93 Täby IS 9.50 5 Christoffer Jansson 93 Hässelby SK 10.09 6 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 10.18 7 Erik Kilander 93 Tyresö FK 10.31 FÖRSÖK 4 1 Viktor Warg 93 KFUM Arvika IA 8.85 AF 2 Rickard Stensved 93 Turebergs FK 9.04 AF 3 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 9.06 BF 4 Niklas Wiman 93 Spårvägens FK 9.11 BF 5 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 9.50 6 Tobias Eriksson 93 Hässelby SK 9.63 7 Jacob Hugosson 93 Huddinge AIS 10.02 B-FINAL 1 1 Niklas Wiman 93 Spårvägens FK 9.01 2 Victor Jönsson 93 Väsby IK 9.27 3 Björn Bamane 93 Spårvägens FK 9.35 4 Sebastian Eriksson 93 Hässelby SK 9.76 Tobias Elinder 93 Bromma IF Ej start Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK Ej start Axel Kjell 93 Turebergs FK Ej start Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK Ej start A-FINAL 1 1 Kristoffer Bengtsson 93 Hässelby SK 8.67 2 Emil Grönlund 93 Åkersberga SK 8.76 3 Philip Green 93 Hammarby IF 8.82 4 Rickard Stensved 93 Turebergs FK 8.89 5 Simon Gramer 93 Hammarby IF 8.98 6 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 9.03 7 Viktor Warg 93 KFUM Arvika IA 9.10 8 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 9.20
P12
800 M FINAL 1 1 Hamza Harrami 93 Mälarhöjdens IK 2.39.23 7 2 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 2.45.58 9 3 Erik Kilander 93 Tyresö FK 2.52.56 10 4 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 2.55.08 11 5 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 2.57.63 12 6 Alrik Proos 93 Turebergs FK 2.59.30 13 FINAL 2 1 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 2.26.53 1 2 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 2.34.14 2 3 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 2.35.61 3 4 Philip Green 93 Hammarby IF 2.37.14 4 5 Viktor Warg 93 KFUM Arvika IA 2.38.36 5 6 Elias Burgos 93 Tullinge-Tumba FF 2.38.94 6 7 Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS 2.40.64 8
P12
HÖJDHOPP 2005-04-10 1 Viktor Warg 93 KFUM Arvika IA 148 2 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 145 3 Philip Green 93 Hammarby IF 142 4 Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS 142 5 Daniel Helg 93 Värmdö IF 133 6 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 123 7= Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 123 7= Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 123 7= Joel Morefält 93 Sundbybergs IK 123 7= Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 123 11 Axel Kjell 93 Turebergs FK 113 12 Erik Kilander 93 Tyresö FK 113 Christoffer Jansson 93 Hässelby SK Ej res. Joel Niva Eriksson 93 Mälarhöjdens IK Ej res.
P12
LÄNGDHOPP 2005-04-09 1 Philip Green 93 Hammarby IF 495 2 Viktor Warg 93 KFUM Arvika IA 473 3 Emil Grönlund 93 Åkersberga SK 463 4 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 460 5 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 441 6 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 435 434 7 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 435 430 8 Viktor Järpemo 93 Hässelby SK 431 9 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 429 10 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 416 11 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 414 12 Victor Jönsson 93 Väsby IK 409 13 Dimitris Papadopoulos 93 Hammarby IF 407 14 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 405 15 Björn Bamane 93 Spårvägens FK 404 16 Simon Gramer 93 Hammarby IF 403 17 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 400 18 Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS 397 19 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 394 20 Daniel Weiderstål 93 Huddinge AIS 389 21 Tobias Elinder 93 Bromma IF 383 22 Fredrik Wohlfahrt 93 Täby IS 380 23 Anton Green 93 Hammarby IF 379 24 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 373 25 Niklas Könberg 93 Mälarhöjdens IK 364 26 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 363 27 Denniz Yagci 93 Sundbybergs IK 354 28 Joel Niva Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 353 29 Niclas Friberg 93 Sundbybergs IK 352 30 Tobias Eriksson 93 Hässelby SK 345 31 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 342 32 Aran Rashid 93 Sundbybergs IK 340 33 Fredrik Larsson 93 Mälarhöjdens IK 333 34 Rasmus Punsvik 93 Fredrikshofs FIF 325 35 Christoffer Jansson 93 Hässelby SK 323
P12
KULA 2005-04-10 1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 1051 2 Niclas Friberg 93 Sundbybergs IK 757 3 Philip Green 93 Hammarby IF 751 4 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 734 5 Salvador Navarro Marttin 93 Tullinge-Tumba FF 725 6 Björn Bamane 93 Spårvägens FK 701 7 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 696 8 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 669 9 Olof Bengtsson 93 Hässelby SK 627 10 Joel Niva Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 595 11 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 594 12 Alrik Proos 93 Turebergs FK 572 13 Denniz Yagci 93 Sundbybergs IK 551 14 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 530 15 Aran Rashid 93 Sundbybergs IK 515 Martin Corilla 93 Spårvägens FK Ej start
P11
60 M FÖRSÖK 1 1 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 9.03 AF 2 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.33 AF 3 Oscar Macias Roth 94 Mälarhöjdens IK 9.68 BF 4 Joel Durén 94 Hässelby SK 10.00 5 Johan Söderling 94 Hässelby SK 10.23 6 Axel Lundström 94 Fredrikshofs FIF 10.26 7 Christian Björklander 94 Åkersberga SK 10.51 FÖRSÖK 2 1 Marcel Attar 94 Fredrikshofs FIF 9.36 AF 2 Joel Andersson 94 Hammarby IF 9.87 BF 3 Axel Dahlbäck 94 SoIK Hellas 10.03 4 Jesper Olsson 94 Åkersberga SK 10.19 5 Christoffer Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 10.20 6 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 10.38 7 Ludvig Lundh 94 Hässelby SK 11.40 FÖRSÖK 3 1 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 8.94 AF 2 Robert Stranicky 94 Spårvägens FK 9.67 BF 3 Kevin Amarasinghage 94 Huddinge AIS 9.98 BF 4 David Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 10.14 5 Felix Monsén 94 Hammarby IF 10.18 6 Max Widarsson 94 Österhaninge IF 10.37 7 Max Meyer 94 IF Linden 10.75 FÖRSÖK 4 1 Axel Jakobsson 94 IFK Lidingö 9.26 AF 2 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 9.72 BF 3 Jens Jörgensen Moberg 94 Mälarhöjdens IK 9.96 BF 4 Richard Hultén 94 Huddinge AIS 10.04 5 Josef Sandén 94 Sundbybergs IK 10.11 6 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 10.46 7 Vidar Drakenberg 94 Boo IF 10.70 FÖRSÖK 5 1 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 9.13 AF 2 Edward Owusu 94 Hässelby SK 9.23 AF 3 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 9.42 AF 4 Markus Hansell 94 Tyresö FK 9.84 BF 5 Lukas de Dardel 94 Huddinge AIS 9.99 BF 6 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 10.07 7 Erik Lindström 94 Tyresö FK 10.10 B-FINAL 1 1 Robert Stranicky 94 Spårvägens FK 9.63 2 Oscar Macias Roth 94 Mälarhöjdens IK 9.63 3 Joel Andersson 94 Hammarby IF 9.73 4 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 9.78 5 Markus Hansell 94 Tyresö FK 9.84 6 Kevin Amarasinghage 94 Huddinge AIS 9.91 7 Jens Jörgensen Moberg 94 Mälarhöjdens IK 9.96 8 Lukas de Dardel 94 Huddinge AIS 10.18 A-FINAL 1 1 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 8.87 2 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 8.90 3 Edward Owusu 94 Hässelby SK 8.99 4 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.04 5 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 9.06 6 Axel Jakobsson 94 IFK Lidingö 9.13 7 Marcel Attar 94 Fredrikshofs FIF 9.47 8 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 9.57
P11
800 M FINAL 1 1 Markus Hansell 94 Tyresö FK 2.54.07 5 2 David Olsson 94 Hammarby IF 3.02.72 7 3 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 3.09.83 9 4 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 3.12.86 10 5 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 3.15.82 11 6 Lukas de Dardel 94 Huddinge AIS 3.20.93 12 FINAL 2 1 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 2.33.47 1 2 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 2.46.55 2 3 Petter Stenhagen 94 Mälarhöjdens IK 2.49.15 3 4 Joel Andersson 94 Hammarby IF 2.52.86 4 5 Gebril Masrour 94 Spårvägens FK 2.55.15 6 6 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 3.06.18 8 7 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 3.32.92 13
P11
HÖJDHOPP 2005-04-09 1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 135 2 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 123 3 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 123 4 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 118 5 Joel Andersson 94 Hammarby IF 118 6 David Ljungbäck 94 Turebergs FK 118 7 Joel Durén 94 Hässelby SK 118 8 Axel Dahlbäck 94 SoIK Hellas 113 9 David Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 113 10 Christoffer Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 108 1= Nils Haaland 94 Hammarby IF 108 1= Erik Lindström 94 Tyresö FK 108 13 Max Widarsson 94 Österhaninge IF 108 14 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 103 15 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 93 Adrian Engdahl 94 Mälarhöjdens IK Ej start
P11
LÄNGDHOPP 2005-04-10 1 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 435 2 Axel Jakobsson 94 IFK Lidingö 415 3 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 407 4 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 401 5 Edward Owusu 94 Hässelby SK 400 6 Love Regefalk 94 Bromma IF 399 7 Andreas Udén 94 Värmdö IF 396 8 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 395 9 Marcel Attar 94 Fredrikshofs FIF 388 10 Joel Durén 94 Hässelby SK 369 11 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 368 12 Jens Jörgensen Moberg 94 Mälarhöjdens IK 362 13 Josef Sandén 94 Sundbybergs IK 361 14 Daniel Regefalk 94 Bromma IF 359 15 Joel Andersson 94 Hammarby IF 356 348 16 Markus Hansell 94 Tyresö FK 356 343 17 Richard Hultén 94 Huddinge AIS 354 18 Oscar Macias Roth 94 Mälarhöjdens IK 351 19 Felix Monsén 94 Hammarby IF 350 346 20 Erik Lindström 94 Tyresö FK 350 342 21 Axel Dahlbäck 94 SoIK Hellas 347 22 Max Widarsson 94 Österhaninge IF 337 23 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 336 24 Vidar Drakenberg 94 Boo IF 335 25 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 330 26 Jesper Olsson 94 Åkersberga SK 327 325 27 Robin Falconer 94 Fredrikshofs FIF 327 317 28 Axel Lundström 94 Fredrikshofs FIF 326 29 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 324 320 30 Lukas de Dardel 94 Huddinge AIS 324 304 31 Christian Björklander 94 Åkersberga SK 322 32 David Ljungbäck 94 Turebergs FK 319 33 Kevin Amarasinghage 94 Huddinge AIS 318 34 Johan Söderling 94 Hässelby SK 312 35 Mikael Johnsson 94 SoIK Hellas 306 36 Ludvig Lundh 94 Hässelby SK 289 37 Max Meyer 94 IF Linden 284
P11
KULA 2005-04-09 1 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 931 2 Mikael Johnsson 94 SoIK Hellas 802 3 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 799 4 Max Widarsson 94 Österhaninge IF 779 5 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 667 6 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 656 7 Ludvig Lundh 94 Hässelby SK 652 8 Joel Andersson 94 Hammarby IF 643 9 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 626 10 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 621 11 Richard Hultén 94 Huddinge AIS 615 12 Lukas de Dardel 94 Huddinge AIS 607 13 Nils Haaland 94 Hammarby IF 601
P10
60 M FÖRSÖK 1 1 Jonas Engvall 95 Hanvikens SK 9.25 AF 2 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.56 AF 3 Oliver Tidblad 95 Hammarby IF 10.30 BF ,299 4 Emil Carlsson 95 Tyresö FK 10.66 5 Markus Olsson 95 Hässelby SK 10.68 6 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 10.92 7 Marcus Rettig 95 Tyresö FK 11.07 FÖRSÖK 2 1 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 9.73 AF 2 Olle Ström 95 Hammarby IF 9.96 BF 3 Robin Svärdsén 95 Hässelby SK 10.08 BF 4 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 10.39 5 Anton Brinkholm 95 Boo IF 10.52 6 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 10.54 7 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 11.47 8 Christian Ekholm 95 Huddinge AIS 12.55 FÖRSÖK 3 1 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 9.53 AF 2 Gustav Carlstein 95 Åkersberga SK 9.90 BF 3 Alexander Ikoro Sikku 95 Hässelby SK 10.23 BF 4 Henning Rydström 95 Hässelby SK 10.68 5 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 10.77 6 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 10.84 7 Alexander Persson 95 Tyresö FK 11.01 FÖRSÖK 4 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.29 AF 2 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 9.52 AF 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.54 AF 4 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 9.93 BF 5 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 10.32 6 Fredrik Larsson 95 Hanvikens SK 10.46 7 Peter Jonsson 95 Täby IS 11.85 FÖRSÖK 5 1 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 9.45 AF 2 Gilbert Hjelmar 95 Tyresö FK 10.08 BF 3 Erik Fridlund 95 IF Linden 10.14 BF 4 Filip Jerneke 95 Spårvägens FK 10.30 ,300 5 Teodor Berg 95 Hässelby SK 10.66 6 Martin von Scheele 95 Täby IS 10.84 7 Joakim Persson Tegman 95 Hässelby SK 10.91 8 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 11.18 B-FINAL 1 1 Robin Svärdsén 95 Hässelby SK 9.76 2 Gustav Carlstein 95 Åkersberga SK 9.93 3 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 9.95 4 Erik Fridlund 95 IF Linden 10.00 5 Gilbert Hjelmar 95 Tyresö FK 10.09 6 Olle Ström 95 Hammarby IF 10.09 7 Alexander Ikoro Sikku 95 Hässelby SK 10.16 8 Oliver Tidblad 95 Hammarby IF 10.28 A-FINAL 1 1 Jonas Engvall 95 Hanvikens SK 9.27 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.36 3 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 9.39 4 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 9.43 5 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 9.44 6 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.46 7 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 9.62 8 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.66
P10
600 M FINAL 1 1 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 2.06.73 6 2 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 2.10.24 7 3 Gustav Carlstein 95 Åkersberga SK 2.14.36 10 4 Gilbert Hjelmar 95 Tyresö FK 2.19.26 11 5 Henning Rydström 95 Hässelby SK 2.23.12 12 6 Johan Gavelin 95 Hässelby SK 2.23.53 13 7 Marcus Rettig 95 Tyresö FK 2.24.64 14 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK Ej start FINAL 2 1 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 1.57.93 1 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 2.01.25 2 3 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 2.02.90 3 4 Olle Ström 95 Hammarby IF 2.05.62 4 5 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 2.05.95 5 6 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 2.12.31 8 7 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 2.12.42 9
P10
HÖJDHOPP 2005-04-10 1 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 133 2 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 130 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 127 4 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 127 5 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 118 6= Jonas Engvall 95 Hanvikens SK 118 6= Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 118 8 Alexander Persson 95 Tyresö FK 113 9 Ludwig Kågemar Lidell 95 Sundbybergs IK 113 10 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 108 11 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 108 12 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 103 13 Daniel Jallow 95 Sundbybergs IK 98 14 Gilbert Hjelmar 95 Tyresö FK 98 15 Johan Gavelin 95 Hässelby SK 98 Martin von Scheele 95 Täby IS Ej res.
P10
LÄNGDHOPP 2005-04-09 1 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 423 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 413 3 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 405 4 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 403 5 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 402 6 Jonas Engvall 95 Hanvikens SK 400 7 Robin Svärdsén 95 Hässelby SK 364 8 Gustav Carlstein 95 Åkersberga SK 355 9 Anton Brinkholm 95 Boo IF 351 349 10 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 351 339 11 Olle Ström 95 Hammarby IF 350 12 Oliver Tidblad 95 Hammarby IF 347 13 Erik Fridlund 95 IF Linden 346 14 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 344 15 Markus Olsson 95 Hässelby SK 338 16 Alexander Persson 95 Tyresö FK 336 17 Gilbert Hjelmar 95 Tyresö FK 331 315 18 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 331 309 19 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 330 330 20 Henning Rydström 95 Hässelby SK 330 322 21 Filip Jerneke 95 Spårvägens FK 330 308 22 Teodor Berg 95 Hässelby SK 329 23 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 325 24 Fredrik Larsson 95 Hanvikens SK 323 25 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 321 318 26 Alexander Ikoro Sikku 95 Hässelby SK 321 296 27 Joakim Persson Tegman 95 Hässelby SK 311 28 Emil Carlsson 95 Tyresö FK 303 29 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 298 30 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 288 31 Marcus Rettig 95 Tyresö FK 270 32 Peter Jonsson 95 Täby IS 256 33 Tim Rustas 95 Tyresö FK 239 Christian Ekholm 95 Huddinge AIS Ej start Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK Ej start
P10
KULA 2005-04-10 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 995 2 Alexander Persson 95 Tyresö FK 780 3 Olle Ström 95 Hammarby IF 725 4 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 703 5 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 702 6 Martin von Scheele 95 Täby IS 684 7 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 683 8 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 679 9 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 665 10 Henning Rydström 95 Hässelby SK 658 11 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 624 12 Oscar Johansson 95 Högbo GIF 599 13 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 563 14 Ludwig Kågemar Lidell 95 Sundbybergs IK 549 15 John Marklund 95 IF Linnéa 546 16 Daniel Jallow 95 Sundbybergs IK 545 17 Filip Häggstrand 95 Värmdö IF 537 18 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 527 19 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 513 20 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 443
P9
60 M FÖRSÖK 1 1 Joar Måhlén 96 Sundbybergs IK 10.42 AF 2 Andreas Hedqvist 96 Huddinge AIS 10.58 BF 3 Olof Ståhl 96 Huddinge AIS 10.94 4 Albin Östberg 96 Hammarby IF 10.99 5 Ted Henningsson 96 IFK Södertälje 11.08 6 Ludvig Frykholm 96 Hammarby IF 11.30 7 Johan Wisén 96 Tyresö FK 12.37 FÖRSÖK 2 1 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 9.80 AF 2 Zakarias Hallstedt 96 Hammarby IF 10.80 BF 3 Anton Bergman 96 Huddinge AIS 10.88 BF 4 Emil Sundström 96 Ingarö IF 11.05 5 Andreas Movin 96 Hammarby IF 11.06 6 Fabian Delryd 96 Täby IS 11.61 7 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 12.99 FÖRSÖK 3 1 Oskar Warg 96 KFUM Arvika IA 10.29 AF 2 Artur Grönlund 96 Hammarby IF 10.54 BF 3 Anton Tedenby 96 Huddinge AIS 10.58 BF 4 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 11.19 5 Pontus Orlebäck 96 Sundbybergs IK 11.39 6 Robin Helling 96 Huddinge AIS 11.74 7 Charlie Agerheim 96 Österhaninge IF 11.97 FÖRSÖK 4 1 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.80 AF 2 Peter Border 96 Hanvikens SK 10.22 AF 3 Daniel Vassilakis 96 Österhaninge IF 10.43 BF 4 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 10.64 BF 5 Georgios Kousis 96 Huddinge AIS 11.27 6 Jonas El Gourari 96 Mälarhöjdens IK 11.61 7 Tobias Tingström 96 Huddinge AIS 12.16 8 Gustav Pettersson 96 Hammarby IF 12.60 FÖRSÖK 5 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.88 AF 2 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 10.30 AF 3 Samuel Sherratt 96 Hanvikens SK 10.40 AF 4 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 10.47 BF 5 Viktor Stigenberg 96 Huddinge AIS 11.14 6 Mikael Berglund 96 Huddinge AIS 11.36 7 John Hedman 96 Hammarby IF 11.65 B-FINAL 1 1 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 10.24 2 Daniel Vassilakis 96 Österhaninge IF 10.38 3 Artur Grönlund 96 Hammarby IF 10.51 4 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 10.68 5 Andreas Hedqvist 96 Huddinge AIS 10.70 6 Anton Tedenby 96 Huddinge AIS 10.79 7 Zakarias Hallstedt 96 Hammarby IF 10.88 8 Anton Bergman 96 Huddinge AIS 11.09 A-FINAL 1 1 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.64 2 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.67 3 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 9.83 4 Peter Border 96 Hanvikens SK 9.87 5 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 10.12 6 Oskar Warg 96 KFUM Arvika IA 10.30 7 Joar Måhlén 96 Sundbybergs IK 10.44 8 Samuel Sherratt 96 Hanvikens SK 10.59
P9
400 M FINAL 1 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 1.25.25 7 2 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 1.26.51 9 3 Anton Bergman 96 Huddinge AIS 1.28.32 15 4 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 1.28.33 16 5 Jonas El Gourari 96 Mälarhöjdens IK 1.50.79 27 6 Tobias Tingström 96 Huddinge AIS 1.58.46 29 Artur Grönlund 96 Hammarby IF Bröt Henrik Thoms 96 Hanvikens SK Bröt FINAL 2 1 Peter Border 96 Hanvikens SK 1.20.34 1 2 Charlie Granath 96 Hammarby IF 1.23.87 4 3 Viktor Stigenberg 96 Huddinge AIS 1.24.75 6 4 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 1.26.98 11 5 Olof Ståhl 96 Huddinge AIS 1.27.88 13 6 Anton Tedenby 96 Huddinge AIS 1.30.03 17 7 Charlie Agerheim 96 Österhaninge IF 1.43.39 25 8 Johan Wisén 96 Tyresö FK 1.45.91 26 FINAL 3 1 Albin Johansson 97 Högbo GIF 1.24.35 5 2 Samuel Sherratt 96 Hanvikens SK 1.25.31 8 3 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 1.26.82 10 4 Jonathan Wrede 96 Tyresö FK 1.31.13 18 5 Axel Ricknell 97 Huddinge AIS 1.35.78 22 6 Oskar Strömbäck 96 Huddinge AIS 1.36.70 23 7 Gustav Magnusson 96 Hammarby IF 1.38.66 24 8 Pontus Sedervall Högberg 96 Hammarby IF 1.52.09 28 FINAL 4 1 Oskar Warg 96 KFUM Arvika IA 1.21.99 2 2 Andreas Hedqvist 96 Huddinge AIS 1.22.44 3 3 Joar Andersson 96 Täby IS 1.27.13 12 4 Ludvig Frykholm 96 Hammarby IF 1.28.04 14 5 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 1.31.79 19 6 Ramon Navarro Marttinen 96 Tullinge-Tumba FF 1.33.25 20 7 Dimitri Dimitriadis 96 Huddinge AIS 1.34.51 21 8 Andree Bergen 96 Hammarby IF 2.03.81 30
P9
HÖJDHOPP 2005-04-09 1 Oskar Warg 96 KFUM Arvika IA 113 2 Fabian Delryd 96 Täby IS 111 3 Philip Slotte 96 Ösmo GIF FK 106 4 Samuel Sherratt 96 Hanvikens SK 106 5 Ramon Navarro Marttinen 96 Tullinge-Tumba FF 103 6 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 98 7= Andreas Hedqvist 96 Huddinge AIS 98 7= Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 98 9 Joar Andersson 96 Täby IS 98 10 Dimitri Dimitriadis 96 Huddinge AIS 98 1= Olof Ståhl 96 Huddinge AIS 93 1= Viktor Stigenberg 96 Huddinge AIS 93 1= Gustav Kjell 96 Turebergs FK 93 4= Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 93 4= Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 93 16 Anton Bergman 96 Huddinge AIS 93 17 Charlie Granath 96 Hammarby IF 93 18 Mattias Norlinger 96 Hammarby IF 93 9= Gustav Ljungqvist 96 Hammarby IF 88 9= Ludvig Frykholm 96 Hammarby IF 88 9= Kevin Salomonsson 97 Tyresö FK 88 22 Anton Tedenby 96 Huddinge AIS 83 23 Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 83 24 Sakarias Persson Ogunro 96 Hammarby IF 83 25 Gustav Pettersson 96 Hammarby IF 83 26 Johan Wisén 96 Tyresö FK 78
P9
LÄNGDHOPP 2005-04-10 1 Oskar Warg 96 KFUM Arvika IA 373 2 Peter Border 96 Hanvikens SK 368 3 Charlie Granath 96 Hammarby IF 347 4 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 343 5 Christoffer Lindgren 96 Sundbybergs IK 336 6 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 332 7 Joar Måhlén 96 Sundbybergs IK 329 8 Andreas Hedqvist 96 Huddinge AIS 318 9 Daniel Vassilakis 96 Österhaninge IF 316 10 Samuel Sherratt 96 Hanvikens SK 310 11 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 309 12 Anton Bergman 96 Huddinge AIS 307 13 Albin Östberg 96 Hammarby IF 305 14 Viktor Stigenberg 96 Huddinge AIS 303 15 Daniel Bhöme 96 Österhaninge IF 302 300 16 Anton Tedenby 96 Huddinge AIS 302 296 17 Felix Meyer 96 IF Linden 297 18 Emil Sundström 96 Ingarö IF 293 19 Georgios Kousis 96 Huddinge AIS 292 20 Olof Ståhl 96 Huddinge AIS 290 288 21 Andreas Movin 96 Hammarby IF 290 282 22 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 289 23 Fabian Delryd 96 Täby IS 282 24 John Hedman 96 Hammarby IF 274 25 Zakarias Hallstedt 96 Hammarby IF 273 26 Robin Helling 96 Huddinge AIS 270 27 Ludvig Frykholm 96 Hammarby IF 268 28 Ted Henningsson 96 IFK Södertälje 265 29 Pontus Orlebäck 96 Sundbybergs IK 264 30 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 250 244 31 Johan Wisén 96 Tyresö FK 250 225 32 Gustav Pettersson 96 Hammarby IF 246 33 Tobias Tingström 96 Huddinge AIS 242 34 Charlie Agerheim 96 Österhaninge IF 238 35 Jonas El Gourari 96 Mälarhöjdens IK 235 36 Sakarias Persson Ogunro 96 Hammarby IF 230 37 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 207
P9
KULA 2005-04-09 1 Charlie Granath 96 Hammarby IF 617 2 Samuel Sherratt 96 Hanvikens SK 593 3 Dimitri Dimitriadis 96 Huddinge AIS 583 4 Viktor Stigenberg 96 Huddinge AIS 545 5 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 541 6 Olof Ståhl 96 Huddinge AIS 531 7 Fabian Delryd 96 Täby IS 514 8 Philip Slotte 96 Ösmo GIF FK 509 9 Gustav Ljungqvist 96 Hammarby IF 503 10 Anton Bergman 96 Huddinge AIS 492 11 Andreas Hedqvist 96 Huddinge AIS 474 12 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 466 13 Johan Wisén 96 Tyresö FK 458 14 Joar Andersson 96 Täby IS 435 15 Jonas El Gourari 96 Mälarhöjdens IK 434 16 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 426 17 Anton Tedenby 96 Huddinge AIS 422 18 Ludvig Frykholm 96 Hammarby IF 409 19 Tobias Tingström 96 Huddinge AIS 403 20 Nicola Nordin 96 Sundbybergs IK 402 21 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 391 22 Gustav Magnusson 96 Hammarby IF 383 23 Gustav Pettersson 96 Hammarby IF 380 24 Pontus Sedervall Högberg 96 Hammarby IF 302
P8
60 M FÖRSÖK 1 1 Albin Johansson 97 Högbo GIF 10.43 AF 2 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 10.59 AF 3 Nicolas Björkefors 97 Ingarö IF 11.31 AF 4 Peter Heen 97 Huddinge AIS 11.37 BF 5 Kevin Salomonsson 97 Tyresö FK 11.48 BF 6 Oskar Markusson 98 Huddinge AIS 13.12 7 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 13.67 FÖRSÖK 2 1 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 10.29 AF 2 Anton Gurndäng 97 Tyresö FK 10.91 AF 3 Axel Ricknell 97 Huddinge AIS 11.05 AF 4 Eddie Ljungdahl 97 Tyresö FK 11.59 BF 5 Sebastian Rustas 97 Tyresö FK 11.61 BF 6 Håkan Ekholm 97 Huddinge AIS 11.83 BF 7 Dennis Lyckeus 98 Huddinge AIS 13.03 FÖRSÖK 3 1 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 10.73 AF 2 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 11.04 AF 3 Sebastian Högbacka 97 Tullinge-Tumba FF 11.63 BF 4 Theodor Björkefors 97 Ingarö IF 11.89 BF 5 Simon Wrede 98 Tyresö FK 12.02 BF 6 Sebastian Bratt 97 Huddinge AIS 12.40 7 Rickard Pettersson 97 Huddinge AIS 12.68 8 Fredrik Lundquist 97 Huddinge AIS 13.38 B-FINAL 1 1 Peter Heen 97 Huddinge AIS 11.15 2 Håkan Ekholm 97 Huddinge AIS 11.37 3 Sebastian Högbacka 97 Tullinge-Tumba FF 11.39 4 Kevin Salomonsson 97 Tyresö FK 11.46 5 Sebastian Rustas 97 Tyresö FK 11.49 6 Eddie Ljungdahl 97 Tyresö FK 11.70 7 Theodor Björkefors 97 Ingarö IF 11.74 8 Simon Wrede 98 Tyresö FK 12.14 A-FINAL 1 1 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 10.19 2 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 10.30 3 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 10.48 4 Albin Johansson 97 Högbo GIF 10.49 5 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 10.75 6 Anton Gurndäng 97 Tyresö FK 10.80 7 Axel Ricknell 97 Huddinge AIS 11.04 8 Nicolas Björkefors 97 Ingarö IF 11.28
P8
LÄNGDHOPP 2005-04-09 1 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 342 2 Albin Johansson 97 Högbo GIF 330 3 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 321 318 4 Nicklas Holm 97 SoIK Hellas 321 309 5 Anton Gurndäng 97 Tyresö FK 309 6 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 304 7 Peter Heen 97 Huddinge AIS 287 8 Axel Ricknell 97 Huddinge AIS 285 9 Sebastian Rustas 97 Tyresö FK 283 10 Nicolas Björkefors 97 Ingarö IF 282 11 Kevin Salomonsson 97 Tyresö FK 275 12 Eddie Ljungdahl 97 Tyresö FK 269 262 13 Håkan Ekholm 97 Huddinge AIS 269 246 14 Sebastian Högbacka 97 Tullinge-Tumba FF 266 15 Simon Wrede 98 Tyresö FK 254 16 Sebastian Bratt 97 Huddinge AIS 253 17 Fredrik Lundquist 97 Huddinge AIS 243 18 Oskar Markusson 98 Huddinge AIS 236 19 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 229 20 Theodor Björkefors 97 Ingarö IF 212 21 Dennis Lyckeus 98 Huddinge AIS 192 22 Marcus Engström 98 Huddinge AIS 190
F14
60 M FÖRSÖK 1 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 8.34 AF 2 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 8.67 AF 3 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 8.77 AF 4 Stephanie Segar 91 Kungsängens SK 8.93 BF 5 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 9.11 6 Petra Garpefors 91 Huddinge AIS 9.13 FÖRSÖK 2 1 Li Qvistbergh 91 Mälarhöjdens IK 8.56 AF 2 Anna Trioje 91 Turebergs FK 8.57 AF 3 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 8.80 BF 4 Sofia Mild 91 Kungsängens SK 8.98 BF 5 Anna Klacneberg 91 Turebergs FK 9.14 6 Kim Lidman 91 Turebergs FK 9.31 7 Despina Sidiropoulo 91 Mälarhöjdens IK 10.14 FÖRSÖK 3 1 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 8.45 AF 2 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 8.57 AF 3 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 8.79 BF 4 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 9.25 5 Olivia Öberg 91 Turebergs FK 9.32 6 Fanny Lindeberg 91 Kungsängens SK 9.39 7 Johanna Oellig 91 Kungsängens SK 9.65 FÖRSÖK 4 1 Julia Hansson 91 IFK Helsingborg 8.72 AF 2 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 8.93 BF 3 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 9.03 BF 4 Elsa Deckner 91 Ingarö IF 9.06 BF 5 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 9.09 BF 6 Linnea Rosén 91 Kungsängens SK 10.43 B-FINAL 1 1 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 8.73 2 Stephanie Segar 91 Kungsängens SK 8.85 3 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 8.86 4 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 8.92 5 Sofia Mild 91 Kungsängens SK 9.06 6 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 9.12 7 Elsa Deckner 91 Ingarö IF 9.16 8 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 9.19 A-FINAL 1 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 8.37 2 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 8.46 3 Li Qvistbergh 91 Mälarhöjdens IK 8.52 4 Anna Trioje 91 Turebergs FK 8.55 5 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 8.66 6 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 8.68 7 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 8.73 8 Julia Hansson 91 IFK Helsingborg 8.82
F14
800 M FINAL 2005-04-09 1 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 2.30.21 2 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 2.31.51 3 Nathalie Nilsson 91 IFK Södertälje 2.41.54 4 Malin Lundin Sahlberg 91 Mälarhöjdens IK 2.42.26 5 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 2.44.09 6 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 2.44.36 7 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 2.52.19 8 Fanny Lindeberg 91 Kungsängens SK 2.54.88 9 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 2.57.65
F14
HÖJDHOPP 2005-04-10 1 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 153 2 Anna Klacneberg 91 Turebergs FK 150 3 Emma Fredriksson 91 Täby IS 147 4 Zoë Primus 91 SoIK Hellas 144 5 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 144 6 Petra Garpefors 91 Huddinge AIS 144 7 Johanna Oellig 91 Kungsängens SK 144 8 Li Qvistbergh 91 Mälarhöjdens IK 144 9 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 141 10 Malin Lundin Sahlberg 91 Mälarhöjdens IK 138 11 Stephanie Segar 91 Kungsängens SK 138 12 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 133 13 Fanny Lindeberg 91 Kungsängens SK 133 14 Sofia Mild 91 Kungsängens SK 123
F14
STAVHOPP 2005-04-09 1 Antonia Fagerberg 91 Västerås FIK 275 2 Linnea Pira 91 IF Skade 252 3 Jenny Antonsson 91 Ärla IF 192
F14
TRESTEG 2005-04-09 1 Jenny Antonsson 91 Ärla IF 1024 2 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 995 3 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 978 4 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 971 5 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 957 6 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 955 7 Petra Garpefors 91 Huddinge AIS 940 8 Filippa Gille 91 Hammarby IF 924 9 Anna Klacneberg 91 Turebergs FK 897 10 Elin Strid 91 Turebergs FK 887 11 Linnea Pira 91 IF Skade 864
F14
KULA 2005-04-09 1 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 958 2 Caroline Piri 91 Huddinge AIS 940 3 Petra Garpefors 91 Huddinge AIS 889 4 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 859 5 Linnea Pira 91 IF Skade 855 6 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 843 7 Dannielle Armandt 91 Ingarö IF 823 8 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 779 9 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 739 10 Filippa Gille 91 Hammarby IF 737 11 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 626 Nike Hermans 90 Huddinge AIS Ej start
F13
60 M FÖRSÖK 1 1 Anna Bergström 92 Bromma IF 8.45 AF 2 Amelie Teiko 92 IF Linden 8.50 AF 3 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 9.05 BF 4 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 9.17 5 Johanna Nyman 92 Täby IS 9.26 6 Elin Mikaelsson 92 Hässelby SK 9.43 Erika Appelgren 92 Tyresö FK Ej start FÖRSÖK 2 1 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.46 AF 2 Malin Brandberg 92 Täby IS 8.90 BF 3 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 9.08 BF 4 Frida Lindström 92 Tyresö FK 9.36 5 Hanna Grape 92 Fredrikshofs FIF 9.65 6 Erika Sunnerskog 92 Hässelby SK 10.14 Anna-Karin Alin 92 IF Linden Ej start FÖRSÖK 3 1 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjdens IK 8.85 AF 2 Nadja Bazidlo 92 Hässelby SK 9.10 BF 3 Malin Sjöblom 92 Fredrikshofs FIF 9.15 BF 4 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 9.91 5 Sandra Lundqvist 92 IF Linden 10.91 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS Ej start Linda Sturesson 92 Österhaninge IF Ej start FÖRSÖK 4 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 7.95 AF 2 Anna Isbäck 92 Täby IS 8.73 AF 3 Linnea Rosenberg 92 Huddinge AIS 8.78 AF 4 Anna Jackobsson 92 IFK Lidingö 9.16 BF 5 Freja Drakenberg 92 Boo IF 9.72 6 Johanna Skivling 92 Hässelby SK 9.92 7 Frida Jerneke 92 Spårvägens FK 10.10 FÖRSÖK 5 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.68 AF 2 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 9.04 BF 3 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 9.14 BF 4 Sandra Weseth 92 Turebergs FK 9.24 5 Malin Ekroth 92 Ingarö IF 9.29 6 Emelie Hasselgren 92 Turebergs FK 9.66 7 Tove Bengtson Bok 92 Hässelby SK 9.67 B-FINAL 1 1 Malin Brandberg 92 Täby IS 8.87 2 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 9.03 3 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 9.05 4 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 9.18 5 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 9.24 6 Nadja Bazidlo 92 Hässelby SK 9.28 Malin Sjöblom 92 Fredrikshofs FIF Ej start Anna Jackobsson 92 IFK Lidingö Ej start A-FINAL 1 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 8.05 2 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.37 3 Anna Bergström 92 Bromma IF 8.47 4 Amelie Teiko 92 IF Linden 8.53 5 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.70 6 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjdens IK 8.73 7 Linnea Rosenberg 92 Huddinge AIS 8.77 8 Anna Isbäck 92 Täby IS 8.92
F13
800 M FINAL 2005-04-09 1 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjdens IK 2.25.90 2 Fanny Boström 92 Huddinge AIS 2.50.61 3 Frida Larsson 92 Österhaninge IF 2.54.65 4 Johanna Ehn 92 Hässelby SK 3.00.74
F13
HÖJDHOPP 2005-04-10 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 168 2 Amelie Teiko 92 IF Linden 151 3 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 145 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 145 5 Anna Bergström 92 Bromma IF 139 6 Sofia Renblad 92 Hässelby SK 139 6 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 136 7= Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 136 7= Malin Brandberg 92 Täby IS 136 9 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 136 10 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 136 1= Elin Borgstedt 92 Huddinge AIS 133 1= Emma Aronsson 92 Täby IS 133 13 Sandra Weseth 92 Turebergs FK 128 14 Frida Lindström 92 Tyresö FK 123 15 Alma Bjellerup 92 Turebergs FK 123 6= Elin Mikaelsson 92 Hässelby SK 118 6= Ericha Green 92 Hässelby SK 118 6= Erika Sunnerskog 92 Hässelby SK 118 6= Johanna Skivling 92 Hässelby SK 118 20 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 118 21 Sara Hellgren 92 Huddinge AIS 113 22 Erika Appelgren 92 Tyresö FK 108
F13
STAVHOPP 2005-04-09 1 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 242
F13
LÄNGDHOPP 2005-04-10 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 534 2 Amelie Teiko 92 IF Linden 495 3 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 479 478 4 Linnea Rosenberg 92 Huddinge AIS 479 477 5 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 467 6 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 446 7 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 439 8 Anna Bergström 92 Bromma IF 435 9 Anna Isbäck 92 Täby IS 434 10 Alma Bjellerup 92 Turebergs FK 427 425, 421 11 Johanna Nyman 92 Täby IS 427 425, 417 12 Elin Borgstedt 92 Huddinge AIS 422 417 13 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 422 408 14 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 410 15 Sandra Weseth 92 Turebergs FK 409 16 Malin Brandberg 92 Täby IS 404 17 Anna Jackobsson 92 IFK Lidingö 400 397 18 Frida Lindström 92 Tyresö FK 400 392 19 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 400 390 20 Johanna Skivling 92 Hässelby SK 386 21 Elin Mikaelsson 92 Hässelby SK 380 22 Sofia Renblad 92 Hässelby SK 365 361 23 Freja Drakenberg 92 Boo IF 365 359 24 Elisabeth Åkerblom 92 Ingarö IF 361 25 Frida Jerneke 92 Spårvägens FK 357 26 Erika Sunnerskog 92 Hässelby SK 341 338 27 Emelie Hasselgren 92 Turebergs FK 341 330 28 Erika Appelgren 92 Tyresö FK 339 29 Sara Hellgren 92 Huddinge AIS 319 30 Ericha Green 92 Hässelby SK 316 Mikaela Leima 92 Huddinge AIS Ej res.
F13
TRESTEG 2005-04-09 1 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 1003 2 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 978 3 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 966 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 965 5 Johanna Nyman 92 Täby IS 935 6 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 929 7 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 915 8 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 876 9 Julia Edén 93 Huddinge AIS 841 10 Hanife Ilhan 92 Huddinge AIS 835 11 Jessica Svan 92 Huddinge AIS 819
F13
KULA 2005-04-09 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 1290 2 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 1221 3 Linnea Rosenberg 92 Huddinge AIS 1211 4 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 1124 5 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 921 6 Felicia Thomsson 92 Kungsängens SK 877 7 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 843 8 Elin Borgstedt 92 Huddinge AIS 826 9 Rebecka Slotte 93 Ösmo GIF FK 781
F12
60 M FÖRSÖK 1 1 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 9.03 AF 2 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 9.26 BF 3 Sofia Westfahl 93 Huddinge AIS 9.27 BF 4 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 9.51 5 Rebecka Slotte 93 Ösmo GIF FK 9.68 6 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 9.69 7 Matilda Byqvist Nilsson 93 IF Linnéa 9.95 8 Freja Furumo 93 Kungsängens SK 9.98 FÖRSÖK 2 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.63 AF 2 Fredrika Hartzell 93 Ingarö IF 8.95 AF 3 Julia Edén 93 Huddinge AIS 9.45 4 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 9.47 5 Katja Korhula 93 Hässelby SK 9.74 6 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 9.85 7 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 9.90 FÖRSÖK 3 1 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 9.08 BF 2 Anna Kårling 93 Hammarby IF 9.12 BF 3 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 9.16 BF 4 Elisabeth Bäckman 93 Bollnäs FIK 9.31 5 Jessica Hörberg 93 Täby IS 9.66 6 Rebecca Zetterlind 93 Hässelby SK 9.90 7 Petra Fredriksson 93 IF Linden 11.00 FÖRSÖK 4 1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 9.16 BF 2 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 9.39 3 Frida Bornström 93 Huddinge AIS 9.41 4 Ebba Tegnesjö 93 Turebergs FK 9.45 5 Susanne Rossan 93 Hässelby SK 9.75 6 Elinne Rapp Stiberg 93 Huddinge AIS 9.84 7 Katarina Hellström 93 Hammarby IF 10.38 FÖRSÖK 5 1 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 8.96 AF 2 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 9.09 BF 3 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 9.23 BF 4 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 9.39 5 Kristin Bergström 93 Täby IS 9.95 6 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 10.16 7 Josefin Skantz 93 Hässelby SK 10.19 Anneli Karlsson 93 SoIK Hellas Ej start FÖRSÖK 6 1 Anna Hildingsson 93 Lerum FI 8.72 AF 2 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 8.88 AF 3 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 9.31 4 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 9.35 5 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 10.20 6 Katrin Krause 93 Hässelby SK 11.10 Moly Waller 93 Fredrikshofs FIF Ej start FÖRSÖK 7 1 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 9.01 AF 2 Frida Hogstrand 93 Turebergs FK 9.04 AF 3 Karolina Åkerman 93 Täby IS 9.78 4 Zoe Brown 93 Hässelby SK 9.91 5 Josefin Danielsson 93 Väsby IK 10.22 6 Sophie Eskesen 93 IF Linnéa 10.31 7 Jessica Lilliesköld 93 Hässelby SK 10.62 B-FINAL 1 1 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 9.03 2 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 9.24 3 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 9.24 4 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 9.25 5 Sofia Westfahl 93 Huddinge AIS 9.26 6 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 9.26 7 Anna Kårling 93 Hammarby IF 9.37 8 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 9.44 A-FINAL 1 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.60 2 Anna Hildingsson 93 Lerum FI 8.65 3 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 8.72 4 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 9.01 5 Frida Hogstrand 93 Turebergs FK 9.09 6 Fredrika Hartzell 93 Ingarö IF 9.10 7 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 9.15 8 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 9.15
F12
800 M FINAL 1 1 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 2.43.44 5 2 Angelica Gustafsson 93 Mälarhöjdens IK 2.46.39 7 3 Sara Munter 93 Mälarö SOK 2.51.87 9 4 Elin Jonsson Dahl 93 Mälarö SOK 3.02.00 10 5 Jessica Partin 93 Kungsängens SK 3.05.59 11 6 Heidi Schmidt 93 Täby IS 3.16.64 12 Johanna Karlsson 93 Väsby IK Bröt FINAL 2 1 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 2.38.54 1 2 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 2.40.74 2 3 Mikaela Jerresand 93 Täby IS 2.40.86 3 4 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 2.42.56 4 5 Anna Kylili 93 Huddinge AIS 2.44.43 6 6 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 2.47.91 8 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK Bröt
F12
HÖJDHOPP 2005-04-10 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 147 2 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 140 3 Elisabeth Bäckman 93 Bollnäs FIK 131 4 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 131 5 Anna Kårling 93 Hammarby IF 128 6 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 128 7= Sanna Ekegren 93 Huddinge AIS 123 7= Johanna Wretman 93 Kungsängens SK 123 9 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 123 10 Elinne Rapp Stiberg 93 Huddinge AIS 123 1= Amanda Ahlström 93 Hässelby SK 118 1= Johanna Karlsson 93 Väsby IK 118 13 Moly Waller 93 Fredrikshofs FIF 118 14 Josefin Pihl 93 Fredrikshofs FIF 113 15 Nathalie Erlandsson 93 Hammarby IF 113 16 Katja Korhula 93 Hässelby SK 108 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS Ej start Freja Furumo 93 Kungsängens SK Ej start
F12
LÄNGDHOPP 2005-04-09 1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 479 2 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 465 3 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 459 4 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 453 448 5 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 453 438 6 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 452 452 7 Anna Hildingsson 93 Lerum FI 452 446 8 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 437 9 Fredrika Hartzell 93 Ingarö IF 435 10 Elisabeth Bäckman 93 Bollnäs FIK 429 11 Anna Kårling 93 Hammarby IF 427 12 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 425 13 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 423 14 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 422 15 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 415 407, 406 16 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 415 407, 402 17 Frida Bornström 93 Huddinge AIS 415 406 18 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 414 19 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 402 20 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 401 400 21 Frida Hogstrand 93 Turebergs FK 401 380 22 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 399 23 Jessica Hörberg 93 Täby IS 397 24 Sofia Westfahl 93 Huddinge AIS 394 25 Angelica Gustafsson 93 Mälarhöjdens IK 388 26 Susanne Rossan 93 Hässelby SK 383 27 Evelina Ros 93 Huddinge AIS 381 28 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 380 29 Elinne Rapp Stiberg 93 Huddinge AIS 378 30 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 374 31 Josefin Danielsson 93 Väsby IK 373 367 32 Rebecka Slotte 93 Ösmo GIF FK 373 362 33 Moly Waller 93 Fredrikshofs FIF 369 34 Zoe Brown 93 Hässelby SK 366 35 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 365 363 36 Karolina Åkerman 93 Täby IS 365 360 37 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 365 351 38 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 359 39 Sophie Eskesen 93 IF Linnéa 355 347 40 Julia Berglund 93 IF Linnéa 355 337 41 Sanna Ekegren 93 Huddinge AIS 354 42 Freja Furumo 93 Kungsängens SK 353 43 Matilda Byqvist Nilsson 93 IF Linnéa 348 44 Kristin Bergström 93 Täby IS 340 45 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 337 331 46 Anneli Karlsson 93 SoIK Hellas 337 329 47 Josefin Lignercrona 93 Åkersberga SK 335 48 Erika Hedberg 93 IF Linnéa 333 49 Katarina Hellström 93 Hammarby IF 332 50 Lovisa Andersson 93 Fredrikshofs FIF 329 322 51 Josefin Skantz 93 Hässelby SK 329 314 52 Rebecca Zetterlind 93 Hässelby SK 328 53 Petra Fredriksson 93 IF Linden 309 54 Katrin Krause 93 Hässelby SK 294 55 Jessica Lilliesköld 93 Hässelby SK 285 56 Naima Clareus 93 Hässelby SK 273 57 Elin Olsson 93 Huddinge AIS 265 58 Jacqueline Grüntahl 93 Huddinge AIS Ej start
F12
KULA 2005-04-10 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 993 2 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 926 3 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 816 4 Heidi Schmidt 93 Täby IS 800 5 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 799 6 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 789 7 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 780 8 Nathalie Erlandsson 93 Hammarby IF 743 9 Jacqueline Grüntahl 93 Huddinge AIS 738 10 Anna Kårling 93 Hammarby IF 710 11 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 696 12 Evelina Ros 93 Huddinge AIS 684 13 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 668 14 Moly Waller 93 Fredrikshofs FIF 661 656 15 Johanna Wretman 93 Kungsängens SK 661 637 16 Anneli Karlsson 93 SoIK Hellas 639 17 Amanda Ahlström 93 Hässelby SK 624 18 Jessica Partin 93 Kungsängens SK 603 19 Josefin Pihl 93 Fredrikshofs FIF 598 20 Katja Korhula 93 Hässelby SK 576 21 Josefin Skantz 93 Hässelby SK 553 22 Sofia Bergholm 93 Hammarby IF 517
F11
60 M FÖRSÖK 1 1 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 9.46 BF 2 Moa Arnald 94 IF Linnéa 9.83 BF 3 Matilda Zavala 94 SoIK Hellas 9.96 4 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 10.09 5 Magdalena Hrywniak 94 Hanvikens SK 10.12 6 Sanna Törnqvist 94 Hanvikens SK 10.39 7 Johanna Sörbom 94 Huddinge AIS 10.94 8 Ellinor Lindahl 94 Mälarhöjdens IK 11.12 FÖRSÖK 2 1 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 9.30 AF 2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 9.44 AF 3 Miranda Larsson 94 IFK Märsta 9.44 AF 4 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 9.58 BF 5 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 9.70 BF 6 Julia Carls 94 Hammarby IF 10.41 7 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 11.20 8 Sara Ljungström 94 Hanvikens SK 11.56 FÖRSÖK 3 1 Ulrika Sten 94 Täby IS 9.05 AF 2 Malin Westén 94 Mälarhöjdens IK 9.14 AF 3 Amelie Möller 94 Hammarby IF 9.74 BF 4 Elin Bäärhielm 94 Hässelby SK 10.21 5 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 10.54 6 Emelie Johansson 94 IFK Södertälje 10.67 7 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 11.16 FÖRSÖK 4 1 Anna Grönlund 94 Åkersberga SK 9.79 BF 2 Maja Dencker 94 IFK Södertälje 10.23 3 Therese Granath 94 Hammarby IF 10.22 4 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 10.29 5 Rebecca Hemmander 94 Hässelby SK 10.61 6 Elsa Höglund 94 Hammarby IF 11.12 7 Desirée Cragnell 94 Huddinge AIS 11.28 FÖRSÖK 5 1 Adjani Hjert Goli 94 Österhaninge IF 9.14 AF 2 Elinor Eliasson 94 Hanvikens SK 9.22 AF 3 Josefine Prim 94 IF Linden 9.50 BF 4 Rebecca Sandqvist 94 IFK Södertälje 10.04 5 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 10.04 6 Olivia Ekelund 94 Mälarhöjdens IK 11.13 7 Frida Jacobsson 94 Hammarby IF 11.42 FÖRSÖK 6 1 Mia Border 94 Hanvikens SK 9.39 AF 2 Andrea Kärrman 94 Ingarö IF 9.60 BF 3 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 9.92 4 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 9.96 5 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 9.98 6 Therese Lundberg 94 IF Linden 9.98 7 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 11.13 B-FINAL 1 1 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 9.44 2 Josefine Prim 94 IF Linden 9.51 3 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 9.68 4 Anna Grönlund 94 Åkersberga SK 9.73 5 Andrea Kärrman 94 Ingarö IF 9.73 6 Amelie Möller 94 Hammarby IF 9.77 7 Moa Arnald 94 IF Linnéa 9.81 8 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 9.82 A-FINAL 1 1 Malin Westén 94 Mälarhöjdens IK 8.94 2 Ulrika Sten 94 Täby IS 8.98 3 Adjani Hjert Goli 94 Österhaninge IF 9.14 4 Elinor Eliasson 94 Hanvikens SK 9.26 5 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 9.35 6 Mia Border 94 Hanvikens SK 9.45 7 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 9.51 8 Miranda Larsson 94 IFK Märsta 9.56
F11
800 M FINAL 1 1 Miranda Larsson 94 IFK Märsta 2.48.86 2 2 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 2.54.87 4 3 Moa Leijon Lind 94 Österhaninge IF 3.05.38 6 4 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 3.09.13 7 5 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 3.12.57 9 6 Josefin Dahlgren 94 Hanvikens SK 3.26.57 17 7 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 3.36.36 20 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF Bröt FINAL 2 1 Mia Border 94 Hanvikens SK 3.03.08 5 2 Kornelia Eklund 94 Mälarhöjdens IK 3.11.70 8 3 Amelie Möller 94 Hammarby IF 3.15.00 12 4 Julia Carls 94 Hammarby IF 3.16.10 14 5 Hilda Fransson 94 IF Linden 3.24.02 16 6 Ellinor Lindahl 94 Mälarhöjdens IK 3.27.67 18 7 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 3.27.95 19 Elsa Sundvall 94 Hässelby SK Ej start FINAL 3 1 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 2.46.41 1 2 Emma Norss 94 Södertälje IF 2.52.59 3 3 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 3.13.59 10 4 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 3.13.91 11 5 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 3.15.52 13 6 Moa Nissar 94 Hässelby SK 3.18.52 15
F11
HÖJDHOPP 2005-04-09 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 131 2 Marie Ryding 94 IF Linden 128 3 Adjani Hjert Goli 94 Österhaninge IF 128 4 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 123 5 Ulrika Sten 94 Täby IS 123 6 Fanny Larsson 94 Österhaninge IF 123 7 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 123 8 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 118 9 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 118 10 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 113 11 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 113 12 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 113 3= Mia Border 94 Hanvikens SK 113 3= Moa Nissar 94 Hässelby SK 113 5= Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 108 5= Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 108 17 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 108 18 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 103 19 Desirée Cragnell 94 Huddinge AIS 103 20 Amelie Möller 94 Hammarby IF 93 21 Matilda Zavala 94 SoIK Hellas 93 Ellinor Lindahl 94 Mälarhöjdens IK Ej start
F11
LÄNGDHOPP 2005-04-10 1 Ulrika Sten 94 Täby IS 440 2 Adjani Hjert Goli 94 Österhaninge IF 399 3 Mia Border 94 Hanvikens SK 393 4 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 387 5 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 381 6 Idunn Fyksen Sooaru 94 Huddinge AIS 378 375 7 Elin Bäärhielm 94 Hässelby SK 378 374 8 Moa Arnald 94 IF Linnéa 375 9 Magdalena Hrywniak 94 Hanvikens SK 372 10 Elinor Eliasson 94 Hanvikens SK 369 11 Therese Lundberg 94 IF Linden 368 12 Rebecca Sandqvist 94 IFK Södertälje 367 13 Andrea Kärrman 94 Ingarö IF 363 14 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 361 15 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 360 16 Anna Grönlund 94 Åkersberga SK 359 17 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 356 354 18 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 356 349 19 Sanna Törnqvist 94 Hanvikens SK 353 20 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 344 343 21 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 344 341 22 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 340 23 Amelie Möller 94 Hammarby IF 338 24 Josefine Prim 94 IF Linden 337 25 Jonna Steensma 94 IF Linden 336 26 Julia Carls 94 Hammarby IF 335 27 Matilda Zavala 94 SoIK Hellas 326 28 Rebecca Hemmander 94 Hässelby SK 325 314 29 Julia Milläng 94 Österhaninge IF 325 313 30 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 317 31 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 316 307 32 Kornelia Eklund 94 Mälarhöjdens IK 316 302 33 Elsa Höglund 94 Hammarby IF 315 34 Therese Granath 94 Hammarby IF 314 35 Johanna Sörbom 94 Huddinge AIS 313 36 Hanna Sundström 94 Hässelby SK 303 37 Desirée Cragnell 94 Huddinge AIS 302 38 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 295 39 Sara Ljungström 94 Hanvikens SK 285 40 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 284 41 Camilla Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 278 42 Ida Henriksson 94 IFK Södertälje 275 43 Emelie Johansson 94 IFK Södertälje 274 44 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 257 45 Frida Jacobsson 94 Hammarby IF 253 46 Isabella Pekkarinen 94 IFK Södertälje 221 Ellinor Lindahl 94 Mälarhöjdens IK Ej start Ida Hillborg 94 Mälarhöjdens IK Ej start Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK Ej start
F11
KULA 2005-04-09 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 893 2 Marie Ryding 94 IF Linden 782 3 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 707 4 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 704 5 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 680 6 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 678 7 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 674 8 Miranda Larsson 94 IFK Märsta 664 9 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 629 580 10 Kornelia Eklund 94 Mälarhöjdens IK 629 565 11 Julia Carls 94 Hammarby IF 571 12 Moa Nissar 94 Hässelby SK 566 13 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 552 533 14 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 552 525 15 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 528 16 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 524 17 Matilda Zavala 94 SoIK Hellas 520 18 Isabella Pekkarinen 94 IFK Södertälje 494 440 19 Amelie Möller 94 Hammarby IF 494 439 20 Elsa Sundvall 94 Hässelby SK 485 21 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 453 22 Josefin Dahlgren 94 Hanvikens SK 430
F10
60 M FÖRSÖK 1 1 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 9.28 AF 2 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.49 AF 3 Cecilia Tylstedt 95 Hässelby SK 9.77 AF 4 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 10.13 BF 5 Elin Saglind 95 IF Linden 10.86 6 Fatimeh Zaifie 95 Mälarhöjdens IK 10.92 7 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 11.53 8 Linn Berg 95 Österhaninge IF 12.14 FÖRSÖK 2 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 9.68 AF 2 Lisa Ferneman 95 Boo IF 9.69 AF 3 Maria Alin 95 IF Linden 10.00 BF 4 Filippa Lörstad 95 Hässelby SK 10.46 5 Jasmine Möller 95 Österhaninge IF 10.50 6 Alina Askild 95 Huddinge AIS 11.08 7 Johanna Mickelsson 95 IFK Södertälje 11.25 8 Rebecca Guve 95 Huddinge AIS 11.36 FÖRSÖK 3 1 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 9.76 AF 2 Felicia Henriksson 95 IFK Södertälje 9.91 BF 3 Malin Sjölander 95 Täby IS 10.13 BF 4 Linnea Hübsch 95 Mälarhöjdens IK 10.22 5 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 10.36 6 Sara Lundberg 95 Högbo GIF 10.55 7 Ebba Sjöholm 95 Sundbybergs IK 11.14 8 Madeleine Björklund 95 Mälarhöjdens IK 11.37 FÖRSÖK 4 1 Amanda Persson 95 SoIK Hellas 10.16 2 Vilma Fridén 95 Mälarhöjdens IK 10.22 3 Magdalena Svensson 95 Hässelby SK 10.78 4 Jessica Chennell 95 Mälarhöjdens IK 10.80 5 Frida Godling 95 Huddinge AIS 10.82 6 Cecilia Jacobsson 95 Sundbybergs IK 10.99 7 Emma Juberg 95 Huddinge AIS 11.62 8 Isabelle Lanfelt 95 Huddinge AIS 12.22 FÖRSÖK 5 1 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.48 AF 2 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 9.99 BF 3 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 10.23 4 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 10.29 5 Madeleine Hedman 95 Hanvikens SK 10.64 6 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 10.75 7 Johanna Bogren 95 Tyresö FK 12.10 FÖRSÖK 6 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.71 AF 2 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 9.80 BF 3 Louise Tylstedt 95 Hässelby SK 9.82 BF 4 Kajsa Tunedal 95 Mälarhöjdens IK 10.50 5 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF 10.66 6 Lovisa Wilhelmsson 95 Hässelby SK 10.75 7 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 11.30 FÖRSÖK 7 1 Sofia Petersson 95 Hässelby SK 9.95 BF 2 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 10.15 3 Jennifer Ulmgren 95 Täby IS 10.28 4 Julia Hagen 95 Hässelby SK 10.37 5 Tove Helminen 95 Mälarhöjdens IK 10.84 6 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 10.97 Natalie Lörke 95 Österhaninge IF Bröt B-FINAL 1 1 Emelie Westerlund 95 Mälarhöjdens IK 9.82 2 Felicia Henriksson 95 IFK Södertälje 9.82 3 Louise Tylstedt 95 Hässelby SK 9.92 4 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 9.98 5 Maria Alin 95 IF Linden 10.11 6 Sofia Petersson 95 Hässelby SK 10.20 7 Malin Sjölander 95 Täby IS 10.22 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS Ej start A-FINAL 1 1 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 9.31 2 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.51 3 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.53 4 Lisa Ferneman 95 Boo IF 9.61 5 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.70 6 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 9.73 7 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 9.76 8 Cecilia Tylstedt 95 Hässelby SK 10.15
F10
600 M FINAL 1 1 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 2.04.38 1 2 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 2.06.41 2 3 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 2.10.13 3 4 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 2.12.48 6 5 Meron Tekle 95 Spårvägens FK 2.17.82 7 6 Kajsa Tunedal 95 Mälarhöjdens IK 2.20.81 8 7 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 2.21.21 10 8 Sofia Frohm 96 Boo IF 2.23.48 11 9 Johanna Bogren 95 Tyresö FK 2.35.39 16 FINAL 2 1 Jasmine Möller 95 Österhaninge IF 2.10.16 4 2 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 2.12.32 5 3 Malin Sjölander 95 Täby IS 2.21.10 9 4 Tove Helminen 95 Mälarhöjdens IK 2.24.76 12 5 Lisa Ferneman 95 Boo IF 2.29.38 13 6 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 2.29.63 14 7 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 2.33.04 15 Veronika Wahlström 95 IF Linden Bröt
F10
HÖJDHOPP 2005-04-10 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 124 2 Linnea Hübsch 95 Mälarhöjdens IK 113 3 Elin Lindell 95 Hammarby IF 113 4= Sophia Persson 95 Huddinge AIS 113 4= Kajsa Tunedal 95 Mälarhöjdens IK 113 6 Johanna Mickelsson 95 IFK Södertälje 108 7 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 108 8= Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 103 8= Lisa Ferneman 95 Boo IF 103 10 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 98 1= Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 98 1= Malin Sjölander 95 Täby IS 98 3= Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 98 3= Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 98 3= Jasmine Möller 95 Österhaninge IF 98 16 Ayla Eftekhari 95 Sundbybergs IK 93 17 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 93 Johanna Bogren 95 Tyresö FK Ej res.
F10
LÄNGDHOPP 2005-04-09 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 396 2 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 384 3 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 379 4 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 377 5 Elin Lindell 95 Hammarby IF 370 6 Lisette Lansryd 95 Danderyds SK 369 7 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 367 8 Maria Alin 95 IF Linden 357 9 Lisa Ferneman 95 Boo IF 332 10 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 331 11 Madeleine Hedman 95 Hanvikens SK 329 322 12 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 329 318 13 Sara Lundberg 95 Högbo GIF 328 14 Cecilia Tylstedt 95 Hässelby SK 326 15 Louise Tylstedt 95 Hässelby SK 325 16 Jennifer Ulmgren 95 Täby IS 323 17 Ayla Eftekhari 95 Sundbybergs IK 322 18 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 320 19 Filippa Lörstad 95 Hässelby SK 319 20 Amanda Persson 95 SoIK Hellas 318 21 Ebba Sjöholm 95 Sundbybergs IK 309 22 Malin Sjölander 95 Täby IS 304 23 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 300 24 Jasmine Möller 95 Österhaninge IF 297 25 Frida Godling 95 Huddinge AIS 295 26 Johanna Mickelsson 95 IFK Södertälje 291 27 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 290 28 Tora Thorell 95 Värmdö IF 284 29 Rebecca Guve 95 Huddinge AIS 281 30 Elin Saglind 95 IF Linden 278 31 Emma Juberg 95 Huddinge AIS 277 32 Johanna Bogren 95 Tyresö FK 274 33 Cecilia Jacobsson 95 Sundbybergs IK 272 34 Magdalena Svensson 95 Hässelby SK 269 35 Angelica Swahn 95 Österhaninge IF 262 36 Alina Askild 95 Huddinge AIS 244 Lovisa Wilhelmsson 95 Hässelby SK Ej start
F10
KULA 2005-04-10 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 754 2 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 738 3 Lisa Ferneman 95 Boo IF 617 4 Veronika Wahlström 95 IF Linden 611 5 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 606 6 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 579 7 Elin Lindell 95 Hammarby IF 559 8 Cecilia Tylstedt 95 Hässelby SK 538 9 Malin Sjölander 95 Täby IS 534 10 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 530 11 Isabella Jurinic Norén 95 IF Linden 519 12 Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 511 482 13 Ayla Eftekhari 95 Sundbybergs IK 511 431 14 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 502 496 15 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 502 470 16 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 480 17 Alina Askild 95 Huddinge AIS 476 18 Jasmine Möller 95 Österhaninge IF 469 19 Madeleine Björklund 95 Mälarhöjdens IK 463 20 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 462 21 Johanna Mickelsson 95 IFK Södertälje 454 22 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 445 23 Natalie Lörke 95 Österhaninge IF 426 24 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 403 25 Linn Berg 95 Österhaninge IF 401 26 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 385
F9
60 M FÖRSÖK 1 1 Lina Carlsson 96 Täby IS 10.04 AF 2 Amanda Engdahl 96 Mälarhöjdens IK 10.66 BF 3 Amanda Holmsten 96 Österhaninge IF 10.83 4 Ebba Pettersson 96 Hammarby IF 10.90 5 Sofia Frohm 96 Boo IF 11.06 6 Rebecka Hedström 96 Hammarby IF 11.43 7 Frida Berhan 96 Sundbybergs IK 11.72 8 Rebecka Lundblad 96 Huddinge AIS 12.43 FÖRSÖK 2 1 Sofia Lindfors 96 Boo IF 9.99 AF 2 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 10.05 AF 3 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 10.12 AF 4 Elin Forsberg 96 Hammarby IF 10.90 5 Sofia Johnsson 96 Hammarby IF 10.91 6 Naomi Mehertab 96 Sundbybergs IK 11.46 7 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 12.01 FÖRSÖK 3 1 Vera Altrov Berg 96 Hammarby IF 10.78 2 Emma Jiredal 96 Mälarhöjdens IK 11.05 3 Sofia Telin 96 Huddinge AIS 11.05 4 Vanessa Oskarsson 96 Sundbybergs IK 11.11 5 Elvira Pihlblad 96 Hammarby IF 11.16 6 Evilina Lindberg 96 Väsby IK 11.56 7 Anna Henriksson 96 Österhaninge IF 12.73 FÖRSÖK 4 1 Fanny Linder 96 Hammarby IF 9.75 AF 2 Hanna Ahnskog 96 Hanvikens SK 10.25 AF 3 Ellinor Nilsson 96 Österhaninge IF 10.41 BF 4 Ellinor Linder 96 IF Linden 10.45 BF 5 Agnes Moberg 96 Tyresö FK 10.85 6 Mikaela Johansson 96 Mälarhöjdens IK 11.35 7 Matilda Ingebretsen 96 Väsby IK 11.44 FÖRSÖK 5 1 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 9.92 AF 2 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 10.24 AF 3 Hanna Viklander 96 Österhaninge IF 10.43 BF 4 Felicia Ahlstrand 96 Hammarby IF 10.76 5 Tyra Löfqvist 96 Mälarhöjdens IK 11.13 6 Alicia Bizet 96 Huddinge AIS 11.58 7 Miranda Sundberg 96 IF Linden 11.97 FÖRSÖK 6 1 Josefine Björk 96 Tyresö FK 10.32 BF 2 Emilie Olofsson 96 Huddinge AIS 10.77 3 Emelie Högman 96 Spårvägens FK 10.95 4 Isabel Isaksson 96 Hammarby IF 11.23 5 Sara Thor 96 Österhaninge IF 11.38 6 Josefin Pekkarinen 96 IFK Södertälje 11.62 7 Joanna Metso 96 Åkersberga SK 11.68 FÖRSÖK 7 1 Emma Piri 96 Huddinge AIS 10.39 BF 2 Alice Sköld 96 Mälarhöjdens IK 10.55 BF 3 Vendela Wikström 96 Åkersberga SK 10.71 BF 4 Sara Nuder 96 Åkersberga SK 10.86 5 Ruth Tekle 96 Spårvägens FK 10.93 6 Julia Fahlander 96 Tyresö FK 11.17 7 Jennifer Ekeberg 96 Hammarby IF 11.83 B-FINAL 1 1 Emma Piri 96 Huddinge AIS 10.12 2 Josefine Björk 96 Tyresö FK 10.28 3 Hanna Viklander 96 Österhaninge IF 10.33 4 Ellinor Linder 96 IF Linden 10.41 5 Alice Sköld 96 Mälarhöjdens IK 10.51 6 Vendela Wikström 96 Åkersberga SK 10.58 7 Amanda Engdahl 96 Mälarhöjdens IK 10.80 8 Ellinor Nilsson 96 Österhaninge IF 11.05 A-FINAL 1 1 Fanny Linder 96 Hammarby IF 9.77 2 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.84 3 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 9.90 4 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 9.91 5 Sofia Lindfors 96 Boo IF 10.03 6 Lina Carlsson 96 Täby IS 10.07 7 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 10.07 8 Hanna Ahnskog 96 Hanvikens SK 10.31
F9
400 M FINAL 1 1 Sofia Lindfors 96 Boo IF 1.20.74 1 2 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 1.24.13 2 3 Isa Gille 96 Hammarby IF 1.29.38 5 4 Melina Egelstad 96 Hanvikens SK 1.29.79 6 5 Vendela Wikström 96 Åkersberga SK 1.32.63 11 6 Josefin Pekkarinen 96 IFK Södertälje 1.32.88 12 7 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 1.38.36 17 8 Frida Berhan 96 Sundbybergs IK 1.42.04 19 FINAL 2 1 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 1.26.78 3 2 Fanny Linder 96 Hammarby IF 1.30.58 7 3 Stina Hannukainen 97 Huddinge AIS 1.30.84 9 4 Amanda Holmsten 96 Österhaninge IF 1.31.45 10 5 Matilda Ingebretsen 96 Väsby IK 1.36.43 15 6 Naomi Mehertab 96 Sundbybergs IK 1.39.66 18 7 Alice Sköld 96 Mälarhöjdens IK 1.42.93 20 8 Alicia Bizet 96 Huddinge AIS 1.44.70 22 FINAL 3 1 Emma Piri 96 Huddinge AIS 1.26.84 4 2 Emma Teiko 97 IF Linden 1.30.76 8 3 Emma Jiredal 96 Mälarhöjdens IK 1.34.53 13 4 Joanna Metso 96 Åkersberga SK 1.35.83 14 5 Ellinor Nilsson 96 Österhaninge IF 1.36.49 16 6 Matilda Ringh 96 Hanvikens SK 1.43.85 21 7 Stina Norss 96 Södertälje IF 1.54.22 23
F9
HÖJDHOPP 2005-04-09 1 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 108 2 Sara Thor 96 Österhaninge IF 106 3 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 103 4 Vendela Wikström 96 Åkersberga SK 103 5 Amanda Engdahl 96 Mälarhöjdens IK 98 6 Vera Altrov Berg 96 Hammarby IF 98 7 Stina Hannukainen 97 Huddinge AIS 93 8 Stina Norss 96 Södertälje IF 93 9 Amanda Holmsten 96 Österhaninge IF 93 0= Norea Björkman 96 Mälarhöjdens IK 88 0= Julia Fahlander 96 Tyresö FK 88 12 Joanna Metso 96 Åkersberga SK 88 13 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 83 14 Emilie Olofsson 96 Huddinge AIS 78 Tyra Löfqvist 96 Mälarhöjdens IK Ej res. Frida Berhan 96 Sundbybergs IK Ej start Naomi Mehertab 96 Sundbybergs IK Ej start
F9
LÄNGDHOPP 2005-04-10 1 Sofia Lindfors 96 Boo IF 372 2 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 339 3 Amanda Karlsson 96 Österhaninge IF 335 4 Yasmin Jelassi 96 Väsby IK 334 332 5 Emma Piri 96 Huddinge AIS 334 325 6 Hanna Ahnskog 96 Hanvikens SK 330 7 Norea Björkman 96 Mälarhöjdens IK 320 8 Fanny Linder 96 Hammarby IF 315 9 Agnes Moberg 96 Tyresö FK 313 10 Ellinor Nilsson 96 Österhaninge IF 311 11 Mikaela Johansson 96 Mälarhöjdens IK 310 12 Elin Sandqvist 96 IFK Södertälje 308 13 Sara Nuder 96 Åkersberga SK 307 14 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 306 299 15 Vera Altrov Berg 96 Hammarby IF 306 298 16 Alice Sköld 96 Mälarhöjdens IK 303 17 Amanda Engdahl 96 Mälarhöjdens IK 302 18 Emelie Högman 96 Spårvägens FK 299 19 Emilie Olofsson 96 Huddinge AIS 298 20 Sofia Frohm 96 Boo IF 297 287 21 Sofia Telin 96 Huddinge AIS 297 275 22 Ruth Tekle 96 Spårvägens FK 295 23 Felicia Ahlstrand 96 Hammarby IF 291 24 Julia Fahlander 96 Tyresö FK 290 25 Sara Thor 96 Österhaninge IF 289 286 26 Sofia Johnsson 96 Hammarby IF 289 280 27 Evilina Lindberg 96 Väsby IK 284 28 Tyra Löfqvist 96 Mälarhöjdens IK 279 29 Elin Forsberg 96 Hammarby IF 278 269 30 Vendela Wikström 96 Åkersberga SK 278 251 31 Hanna Viklander 96 Österhaninge IF 278 241 32 Ebba Pettersson 96 Hammarby IF 276 33 Emma Jiredal 96 Mälarhöjdens IK 275 34 Joanna Metso 96 Åkersberga SK 271 35 Matilda Ingebretsen 96 Väsby IK 268 263 36 Isabel Isaksson 96 Hammarby IF 268 260 37 Naomi Mehertab 96 Sundbybergs IK 266 38 Josefin Pekkarinen 96 IFK Södertälje 256 39 Erika Piri 96 Huddinge AIS 255 250 40 Miranda Sundberg 96 IF Linden 255 235 41 Jennifer Ekeberg 96 Hammarby IF 254 42 Amanda Holmsten 96 Österhaninge IF 252 43 Frida Berhan 96 Sundbybergs IK 251 44 Alicia Bizet 96 Huddinge AIS 250 45 Rebecka Lundblad 96 Huddinge AIS 247 46 Rebecka Hedström 96 Hammarby IF 246 47 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 235 231 48 Anna Henriksson 96 Österhaninge IF 235 212 49 Matilda Ringh 96 Hanvikens SK 215 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS Ej start
F9
KULA 2005-04-09 1 Emma Piri 96 Huddinge AIS 513 2 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 442 3 Stina Hannukainen 97 Huddinge AIS 438 4 Vendela Wikström 96 Åkersberga SK 431 5 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 429 6 Sara Thor 96 Österhaninge IF 426 7 Joanna Metso 96 Åkersberga SK 419 8 Ellinor Nilsson 96 Österhaninge IF 406 9 Tyra Löfqvist 96 Mälarhöjdens IK 400 10 Matilda Ingebretsen 96 Väsby IK 391 11 Emilie Olofsson 96 Huddinge AIS 388 12 Naomi Mehertab 96 Sundbybergs IK 379 376 13 Hanna Viklander 96 Österhaninge IF 379 340 14 Amanda Holmsten 96 Österhaninge IF 363 15 Erika Piri 96 Huddinge AIS 362 16 Melina Egelstad 96 Hanvikens SK 342 17 Frida Berhan 96 Sundbybergs IK 328 FÖRSÖK 1 1 Elin Nord 97 Högbo GIF 10.15 AF 2 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 11.15 AF 3 Madeleine Mikaelsson 97 Sundbybergs IK 12.02 4 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 12.05 5 Rebecca Tilliander 97 Österhaninge IF 12.33 6 Hanna Dacke 97 Huddinge AIS 12.69 7 Angelica Gunnarsson 97 IFK Södertälje 13.34 FÖRSÖK 2 1 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK 11.29 AF 2 Lisa Landgren 97 Sundbybergs IK 11.63 BF 3 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 11.73 BF 4 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 11.79 5 Johanna Bark 97 Huddinge AIS 12.06 6 Celine Hultin 97 Huddinge AIS 12.53 7 Linn Myrenberg 97 Huddinge AIS 13.22 FÖRSÖK 3 1 Stina Hannukainen 97 Huddinge AIS 10.65 AF 2 Amanda Lundell 97 Åkersberga SK 11.52 BF 3 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 11.88 4 Julia Sjöholm 98 Sundbybergs IK 12.71 5 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 13.21 6 Moa Karlsson 99 Ingarö IF 13.37 7 Felicia Jansson 97 Tyresö FK 14.20 FÖRSÖK 4 1 Elin Engfors 97 Tyresö FK 10.93 AF 2 Sandra Skogström 97 Vallentuna FK 11.40 BF 3 Tove Myrin 97 Sundbybergs IK 11.50 BF 4 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 11.56 BF 5 Emelie Saengtong 97 Ingarö IF 11.68 BF 6 Frida Svan 98 Huddinge AIS 12.41 7 Andrea Wyjovic Rahlén 97 Huddinge AIS 12.79 FÖRSÖK 5 1 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 10.18 AF 2 Emma Teiko 97 IF Linden 10.43 AF 3 Michaela Kristiansson 97 Värmdö IF 11.22 AF 4 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 11.74 BF 5 Matilda Carlsson 97 Ingarö IF 11.80 6 Anita Tsiokis 97 Huddinge AIS 11.91 7 Malin Askild 97 Huddinge AIS 12.27 8 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbybergs IK 13.29 B-FINAL 1 1 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 10.99 2 Tove Myrin 97 Sundbybergs IK 11.07 3 Amanda Lundell 97 Åkersberga SK 11.14 4 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 11.49 5 Sandra Skogström 97 Vallentuna FK 11.74 6 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 11.80 7 Emelie Saengtong 97 Ingarö IF 11.85 Lisa Landgren 97 Sundbybergs IK Ej start A-FINAL 1 1 Elin Nord 97 Högbo GIF 9.63 2 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 10.25 3 Emma Teiko 97 IF Linden 10.38 4 Stina Hannukainen 97 Huddinge AIS 10.59 5 Elin Engfors 97 Tyresö FK 10.84 6 Michaela Kristiansson 97 Värmdö IF 10.88 7 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 10.91 8 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK 11.02
F8
LÄNGDHOPP 2005-04-09 1 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 325 324 2 Emma Teiko 97 IF Linden 325 323 3 Elin Nord 97 Högbo GIF 303 4 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 298 296 5 Amanda Lundell 97 Åkersberga SK 298 289 6 Stina Hannukainen 97 Huddinge AIS 294 7 Elin Engfors 97 Tyresö FK 292 8 Michaela Kristiansson 97 Värmdö IF 290 9 Sandra Skogström 97 Vallentuna FK 285 277 10 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK 285 265 11 Matilda Carlsson 97 Ingarö IF 284 12 Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 278 13 Emelie Saengtong 97 Ingarö IF 277 14 Cecilia Rönnberg 97 Huddinge AIS 273 15 Lisa Landgren 97 Sundbybergs IK 269 16 Tove Myrin 97 Sundbybergs IK 260 17 Linn Myrenberg 97 Huddinge AIS 258 18 Felicia Häggstrand 97 Värmdö IF 256 19 Matilda Grundström 97 Österhaninge IF 248 20 Anita Tsiokis 97 Huddinge AIS 247 21 Ebba Karlsson 97 Österhaninge IF 246 242 22 Malin Askild 97 Huddinge AIS 246 232 23 Madeleine Mikaelsson 97 Sundbybergs IK 242 24 Frida Svan 98 Huddinge AIS 240 25 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 237 26 Rebecca Tilliander 97 Österhaninge IF 231 27 Andrea Wyjovic Rahlén 97 Huddinge AIS 222 28 Mathilda Alkgård 97 Huddinge AIS 217 29 Julia Sjöholm 98 Sundbybergs IK 214 30 Hanna Dacke 97 Huddinge AIS 210 31 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbybergs IK 208 32 Celine Hultin 97 Huddinge AIS 201 33 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 191 34 Angelica Gunnarsson 97 IFK Södertälje 186 Felicia Jansson 97 Tyresö FK Ej res. Moa Karlsson 99 Ingarö IF Ej start

Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 8-maj-05
All contents copyright   2000-2005 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved