Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

PM

Tidsprogram lördag

Tidsprogram söndag

Anmälda

Rekord

Resultat

Startsidan

Slutliga resultat - Scandic Indoor Games 2005

Nu är korrekturläsningen av denna resultatlista äntligen avslutad.
Hittade 3 fel bland resultaten.

Män 200 m heat 4. Jesper Olausson Täby IS skall ha resultatet 26,19.
P10 60 m heat 2. Oskar Hernberg Tullinge-Tumba skall ha resultatet 11,90.
F15 1000 m heat 3. Henrika Holländer Åland skall ha tiden 3.41,51.

Dessutom tre fel i placeringarna.
Män höjd. Henrik Norgren skall vara 9:a och Patrik Sjöbom 10:a
P12 höjd. Adam Jönsson skall vara 11:a och Kaj Franzén 12= samt Johan Nylander 12=.
F15 60 m heat 08, Sofia Masrour skall ha placeringen 6.

   
M
60 M FÖRSÖK 1 1 Simon Forsberg 83 Rånäs 4 H 7.39 2 Johan Kågeman 86 Turebergs FK 7.46 3 Ronnie Sköld 68 Spårvägens FK 7.47 4 Viktor Swahn 87 Österhaninge IF 7.54 5 Henrik Bornhede 87 Huddinge AIS 7.63 6 Gustav Johanssson 83 Åhus FK 7.92 7 Linus Kemmler 86 Bromma IF 8.09 FÖRSÖK 2 1 Sebastian Öberg 87 Österhaninge IF 7.26 BF 253 2 Daniel Arenhage 87 Upsala IF 7.41 3 Sorena Aghili 81 Väsby IK 7.45 4 Rey Manzanares 81 Rånäs 4 H 7.59 5 Peter Saliba 87 SoIK Hellas 7.74 6 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 7.79 7 Martti Snell 78 Rånäs 4 H 7.93 FÖRSÖK 3 1 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 7.69 2 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 7.76 3 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 8.02 4 Bengt Pettersson 61 FK Studenterna 8.03 5 Johan Helenius 60 Alunda SK 8.08 6 Peter Engström 63 Huddinge AIS 8.19 7 Jan Söderström 42 Bromma IF 8.48 FÖRSÖK 4 1 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 7.44 2 David Ståhlberg 87 Örbyhus IF 7.58 3 Rickard Karlsson 87 Bålsta IK 7.64 4 Frans Bjellerup 87 Turebergs FK 7.67 5 Robin Larsson 89 Gefle IF 7.75 6 Filip Almgren 84 Gefle IF 7.83 Joel Thorén 87 Hammarby IF Ej start FÖRSÖK 5 1 Johan Lembke 81 GoIF Tjalve 7.42 2 Andreas Andersson 87 Upsala IF 7.47 3 Ruslan Kanat 87 Råby-Rekarne FIF 7.50 4 Jens Eklundh 73 Spårvägens FK 7.54 5 Linus Fröhlich 87 Råby-Rekarne FIF 7.64 5 Jonathan Waern 86 Stocksäters IF 7.64 FÖRSÖK 6 1 Fredrik Videll 80 Österhaninge IF 7.38 BF 2 Johan Ndure 81 Spårvägens FK 7.39 3 Karl Bergqvist 86 Hässelby SK 7.48 4 Erik Nordström 86 Hammarby IF 7.53 5 Alexandros Lenis 87 Turebergs FK 7.55 6 Martin Augustsson 86 Täby IS 7.57 7 Viktor Granholm 86 Spårvägens FK 7.62 8 Andreas Liljemark 82 Hässelby SK 7.66 FÖRSÖK 7 1 Martin Skeppstedt 82 Spårvägens FK 7.20 AF 2 Aristide Bamane 82 Spårvägens FK 7.22 AF 3 Michel Tornéus 86 IFK Tumba 7.26 AF 252 4 Sebastian Hukari 78 Turebergs FK 7.29 BF 5 Mats Boman 85 IF Åland 7.31 BF 6 Mikael Thulin 85 Hammarby IF 7.36 BF 7 Jakob Söderström 85 Bromma IF 7.42 Henrik Eklund 85 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 8 1 Fredrik Bergfors 81 Turebergs FK 7.16 AF 2 Tomas Olszowy 83 Spårvägens FK 7.19 AF 3 Robert Larsson Roos 87 Råby-Rekarne FIF 7.23 AF 4 Anders Boyacioglu 76 Huddinge AIS 7.23 AF 5 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 7.24 AF 6 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 7.26 BF 253 7 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 7.26 BF 8 Magnus Åhlén 78 IF Göta 7.28 BF B-FINAL 1 1 Sebastian Öberg 87 Österhaninge IF 7.23 2 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 7.27 3 Mikael Thulin 85 Hammarby IF 7.31 4 Mats Boman 85 IF Åland 7.34 5 Fredrik Videll 80 Österhaninge IF 7.37 Daniel Almgren 79 Hässelby SK Ej start Magnus Åhlén 78 IF Göta Ej start Sebastian Hukari 78 Turebergs FK Ej start A-FINAL 1 1 Tomas Olszowy 83 Spårvägens FK 7.15 2 Fredrik Bergfors 81 Turebergs FK 7.15 3 Aristide Bamane 82 Spårvägens FK 7.20 4 Martin Skeppstedt 82 Spårvägens FK 7.21 5 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 7.22 6 Anders Boyacioglu 76 Huddinge AIS 7.23 7 Robert Larsson Roos 87 Råby-Rekarne FIF 7.25 8 Michel Tornéus 86 IFK Tumba 7.29
M
200 M FINAL 01 1 Carl-Adam Lindros 88 Huddinge AIS 24.20 9 2 Leo Silvén Möller 88 Huddinge AIS 24.43 14 3 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 24.94 19 4 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 24.95 20 FINAL 10 1 Michel Tornéus 86 IFK Tumba 23.17 1 2 Johan Ndure 81 Spårvägens FK 23.62 5 3 Mats Boman 85 IF Åland 24.34 12 Mattias Claesson 86 Hässelby SK Bröt FINAL 02 1 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 25.87 25 2 Johan Ålund 88 Örbyhus IF 26.53 31 Henry Rebane 88 Huddinge AIS Ej start FINAL 03 1 Martti Snell 78 Rånäs 4 H 26.02 26 2 Nils Dahlin 78 Fredrikshofs FIF 26.08 27 3 Peter Engström 63 Huddinge AIS 26.72 32 4 Sandun Andersson 86 Fredrikshofs FIF 26.99 33 FINAL 04 1 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 25.82 24 2 Jesper Olausson 88 Täby IS 26.19 28 3 Filip Almgren 84 Gefle IF 26.34 30 4 Torbjörn Johansson 59 Väsby IK 27.38 34 FINAL 05 1 Gustaf Gillander 88 Hässelby SK 24.89 17 2 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 26.25 29 Viktor Ritchey 88 Täby IS Ej start Ronnie Sköld 68 Spårvägens FK Ej start FINAL 06 1 Tomas Holmqvist 88 Kungsängens SK 24.89 18 2 Robin Larsson 89 Gefle IF 24.97 21 3 Fredrik Björneman 86 Hammarby IF 25.13 22 4 Henrik Bornhede 87 Huddinge AIS 25.15 23 FINAL 07 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 23.47 4 2 Martin Augustsson 86 Täby IS 24.10 8 3 Frans Bjellerup 87 Turebergs FK 24.53 16 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK Ej start FINAL 08 1 Jakob Söderström 85 Bromma IF 23.89 6 2 Jonathan Waern 86 Stocksäters IF 24.22 10 3 Martin Andersson 88 IF Åland 24.36 13 4 Alexandros Lenis 87 Turebergs FK 24.45 15 FINAL 09 1 Joel Gustafsson 83 SoIK Hellas 23.32 2 2 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 23.37 3 3 Gabriel Thorstenson 87 Danderyds SK 23.93 7 4 Fredrik Ingemarsson 73 Rånäs 4 H 24.31 11
M
400 M FINAL 1 1 Fredrik Björneman 86 Hammarby IF 55.46 18 2 Magnus Wiebe 89 Enköpings AIF 57.24 20 3 Johan Ålund 88 Örbyhus IF 61.52 21 4 Peter Engström 63 Huddinge AIS 65.46 22 FINAL 2 1 Gabriel Thorstenson 87 Danderyds SK 53.01 13 2 Ingmar Ztorm 60 FK Studenterna 53.36 14 3 Patric Erlandsson 88 Kungsängens SK 53.85 15 4 Carl-Adam Lindros 88 Huddinge AIS 54.24 17 FINAL 3 1 Leo Silvén Möller 88 Huddinge AIS 52.61 11 2 Anders Appeldahl 86 Kungsängens SK 52.93 12 3 Reine Rasmusson 85 Kungsängens SK 53.91 16 4 Peter Ngarariga 84 Kungsängens SK 56.61 19 FINAL 4 1 Martin Hedblom 86 Ess LK 51.07 5 2 Patrik Andersson 86 Hälle IF 51.72 8 3 Jonathan Waern 86 Stocksäters IF 52.60 10 Gustav Karnebäck 87 Turebergs FK Bröt FINAL 5 1 Fredrik Hallinder 88 Turebergs FK 50.20 3 2 Mattias Fager 83 GoIF Tjalve 50.28 4 3 Joel Gustafsson 83 SoIK Hellas 51.70 6 4 Daniel Norberg 78 Hammarby IF 51.81 9 FINAL 6 1 Albin Johansson 81 Hässelby SK 49.39 1 2 Andreas Rehnborg 80 Hässelby SK 49.53 2 3 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 51.71 7 Johan Klinteskog 81 Hammarby IF Bröt
M
800 M FINAL 1 1 Kimmo Halonen 87 Tullinge-Tumba FF 2.03.89 6 2 Sami Tesfaldet 87 Tyresö FK 2.06.49 8 3 Tobias Ohlsson 87 Rånäs 4 H 2.07.57 9 4 Martin Stenman Andersson 87 Upsala IF 2.08.23 10 5 Oskar Karlsson 87 Mälarö SOK 2.13.76 12 6 Martin Larsson 71 Flemingsbergs SK 2.43.77 13 FINAL 2 1 Albin Johansson 81 Hässelby SK 1.54.06 1 2 Fredrik Hallinder 88 Turebergs FK 1.54.85 2 3 Anders Appeldahl 86 Kungsängens SK 2.00.19 3 4 Magnus Burling 71 Fredrikshofs FIF 2.01.81 4 5 Tommi Vaara 88 SoIK Hellas 2.03.67 5 6 Johan Lindberg 80 Upsala IF 2.05.19 7 7 Peter Ngarariga 84 Kungsängens SK 2.10.01 11
M
1500 M FINAL 2005-01-15 1 Patrik Engström 77 FK Studenterna 4.07.34 2 Dan Ocklind 82 Spårvägens FK 4.12.81 3 Karl Werner 78 FK Studenterna 4.13.23 4 Tommi Vaara 88 SoIK Hellas 4.13.83 5 Mikael Nordblom 63 IF Åland 4.28.84 6 Tomas Gunnare 65 Fredrikshofs FIF 4.30.04 7 Martin Larsson 71 Flemingsbergs SK 5.36.26 8 Nils Olsson 44 Huddinge AIS 5.36.28 Mohamed Cadimi 67 Huddinge AIS Bröt
M
60 M HÄCK 106,7 CM FINAL 2005-01-16 1 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 8.67 2 Andreas Andersson 87 Upsala IF 8.89 3 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 10.91
M
HÖJDHOPP 2005-01-15 1 Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne FIF 205 2 Samuel Lindén 86 Falu IK 205 3 Mehdi Al-khatib 87 SoIK Hellas 203 4 Richard Huldén 86 IF Göta 197 5 Peter Norstedt 83 Råby-Rekarne FIF 194 6 Johan Redborg 81 Turebergs FK 191 7 Joel Thorén 87 Hammarby IF 188 8 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 188 9 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 184 10 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 184 11 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 171 Niclas Liedberg 88 Hammarby IF Ej start
M
STAVHOPP 2005-01-16 1 Anders Edvinsson 73 Spårvägens FK 483 2 Martin Lundqvist 86 Huddinge AIS 443 3 Bo Jacobsson 72 Gotländsk FI 433 4 Joel Thorén 87 Hammarby IF 403 5 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 383 6 Henrik Olárs 86 Alunda SK 343 7 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 323 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK Ej res. Alexander Eriksson 79 Spårvägens FK Ej res.
M
LÄNGDHOPP 2005-01-16 1 Cristian Antivilo 77 Hässelby SK 706 2 Magnus Åhlén 78 IF Göta 692 3 Andreas Hedström 81 Hässelby SK 689 4 Håkan Tunander 82 Hässelby SK 674 5 David Fridell 83 Spårvägens FK 669 6 Erik Nordström 86 Hammarby IF 662 7 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 645 8 Carl A Westberg 86 Falu IK 640 9 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 636 10 Fredrik Wictorsson 86 Turebergs FK 626 11 Martin Lundqvist 86 Huddinge AIS 612 12 Samuel Lindén 86 Falu IK 606 13 Joel Thorén 87 Hammarby IF 603 14 Viktor Swahn 87 Österhaninge IF 599 15 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 598 592 16 Martin Bengtsson 88 Linköpings GIF 598 588 17 Jens Fröjd Gustavsson 87 Västerås FIK 590 583 18 Martin Stenman Andersson 87 Upsala IF 590 578 19 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 582 20 Jonathan Söderling 88 Hammarby IF 574 21 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 559 22 Filip Almgren 84 Gefle IF 556 23 Magnus Wedenborg 89 Hammarby IF 546 24 Robin Larsson 89 Gefle IF 543 25 André Lundmark 88 Huddinge AIS 542 Hans Lämås 88 IF Göta Ej start Alex Abdalian 88 Järva FK Ej start
M
TRESTEG 2005-01-15 1 Henrik Sahlström 77 Gefle IF 1473 2 Kruffe Gustavsson 75 Duvbo IK 1374 3 David Ståhlberg 87 Örbyhus IF 1339 4 Henrik Attersand 84 Hammarby IF 1335 5 Mladen Djakovic 87 Sundbybergs IK 1268 6 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 1239 7 Filip Almgren 84 Gefle IF 1228 8 Jerry Brandt 85 Tullinge-Tumba FF 1165
M
KULA, 7,26 KG 2005-01-15 1 Henrik Wennberg 66 Upsala IF 1667 2 Per Östlund 61 Hässelby SK 1430 3 Bengt Pettersson 61 FK Studenterna 1340 4 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 1158 5 Torbjörn Persson 59 Tyresö FK 1055
M
VIKTKASTNING, 18.0 KG 2005-01-15 1 Bengt Johansson 73 Västerås FIK 1927 Rekord 2 Mikael Nyström 71 IF Linnéa 1428 3 Joakim Stenman 84 Huddinge AIS 1087 4 Kenneth Bergén 69 Huddinge AIS 1050 5 Torbjörn Persson 59 Tyresö FK 776
P19
KULA, 6.0 KG 2005-01-15 1 Niclas Eriksson 86 SoIK Hellas 1407 2 Joel Thorén 87 Hammarby IF 1296 3 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 1063
P17
60 M FÖRSÖK 1 1 Alex Abdalian 88 Järva FK 7.44 F 2 Alex Nordström 88 Solna FK 7.65 3 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 7.74 4 Robin Larsson 89 Gefle IF 7.81 5 Gustaf Gillander 88 Hässelby SK 7.85 6 Viktor Ritchey 88 Täby IS 8.01 7 Max Eriksson 89 Ingarö IF 8.42 8 Mika Kohonen 88 Österhaninge IF 8.67 FÖRSÖK 2 1 Oskar Åhberg 89 Solna FK 7.14 F Rekord 2 Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF 7.52 F 3 Viktor Kårelid 89 Hammarby IF 7.52 F 4 Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås FIK 7.58 576 5 Daniel Polleryd 89 IF Göta 8.10 6 Pontus Werbelow 89 Huddinge AIS 8.14 7 Claes Hedström 89 Fredrikshofs FIF 8.44 8 Henrik Fäctare 89 IF Linden 8.50 FÖRSÖK 3 1 Martin Andersson 88 IF Åland 7.55 F 2 Hans Lämås 88 IF Göta 7.63 3 Tim Gnipe 88 Hässelby SK 7.66 3 Tobias Thor 88 Upsala IF 7.66 5 André Lundmark 88 Huddinge AIS 7.94 6 Jesper Olausson 88 Täby IS 8.18 7 Henrik Lundqvist 89 IF Linden 8.19 8 Magnus Krantz 88 Väsby IK 8.21 FÖRSÖK 4 1 Ronny Westphal 89 Spårvägens FK 7.52 F 2 Johan Andersson 89 Väsby IK 7.69 3 Leo Silvén Möller 88 Huddinge AIS 7.82 4 Robert Bergqvist 88 Hässelby SK 7.90 5 Joel Ahl 89 Spårvägens FK 7.96 6 Henrik Lembke Wehlin 88 Spårvägens FK 7.97 7 Johan Ålund 88 Örbyhus IF 8.26 8 Tommy Torenius 88 Österhaninge IF 8.28 FÖRSÖK 5 1 Eddy Willför 88 Västerås FIK 7.44 F 2 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK 7.58 F 574 3 Simon Mulondo 89 SoIK Hellas 7.61 4 Jonathan Söderling 88 Hammarby IF 7.61 5 Marcus Molin 88 Solna FK 7.67 6 Martin Bengtsson 88 Linköpings GIF 7.77 7 Philip Hébert-Wegmann 88 Hässelby SK 8.49 8 Henry Rebane 88 Huddinge AIS 8.71 FINAL 2005-01-15 1 Oskar Åhberg 89 Solna FK 7.05 REKORD 2 Alex Abdalian 88 Järva FK 7.44 3 Eddy Willför 88 Västerås FIK 7.45 4 Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF 7.49 5 Viktor Kårelid 89 Hammarby IF 7.53 6= Martin Andersson 88 IF Åland 7.61 6= Ronny Westphal 89 Spårvägens FK 7.61 Gustav Sommerholt 89 Danderyds SK Diskv. F 4.3.11.
P17
1500 M FINAL 1 1 Marcus Holmström 88 IFK Lidingö 4.32.25 5 2 Marcus Persson 89 Mälarö SOK 4.36.46 7 3 Mattias Röing 88 Hammarby IF 4.40.04 9 4 Henok Weldgeberei 89 Tullinge-Tumba FF 5.11.36 11 5 Claes Hedström 89 Fredrikshofs FIF 5.39.29 12 6 Ahmed Nuru 89 Tullinge-Tumba FF 5.43.45 13 7 Johannes Young 89 Solna FK 6.30.20 14 FINAL 2 1 Patrik Carlsson 88 Rånäs 4 H 4.11.06 1 2 Tobias Ekhamre 88 Hammarby IF 4.11.42 2 3 Kristoffer Vilkancis 89 Hässelby SK 4.28.39 3 4 Jesper Åström 89 Mälarö SOK 4.29.10 4 5 Christofer Iversen 89 Turebergs FK 4.34.66 6 6 Johan Jonsson Dahl 88 Mälarö SOK 4.39.64 8 7 Pontus Werbelow 89 Huddinge AIS 4.50.33 10 Emil Westman 88 Rånäs 4 H Bröt
P17
HÖJDHOPP 2005-01-16 1 Oskar Åhberg 89 Solna FK 190 2 Jakob Thorwaldsson 88 Heby AIF 188 3 Johan Andersson 89 Väsby IK 186 4 Hans Lämås 88 IF Göta 180 5 Robert Bergqvist 88 Hässelby SK 180 6 Tobias Thor 88 Upsala IF 178 7 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 172 8 Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås FIK 169 9 Daniel Polleryd 89 IF Göta 165 0= Gustaf Gillander 88 Hässelby SK 156 0= Joacim Andersson 89 Väsby IK 156 12 Rain Kallaste 89 Hammarby IF 156 Niclas Liedberg 88 Hammarby IF Ej start Viktor Ritchey 88 Täby IS Ej start
P17
STAVHOPP 2005-01-15 1 Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 403 2 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 383 3 Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås FIK 343 4 Christofer von Seth 88 Huddinge AIS 343 5 Joel Ahl 89 Spårvägens FK 323 6 Viktor Ritchey 88 Täby IS 293 7 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 273 Andreas Dahlberg 89 Kvarnsvedens FIK Ej res.
P17
KULA, 5,0 KG 2005-01-16 1 Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås FIK 1272 2 Joel Ahl 89 Spårvägens FK 1243 3 Robert Bergqvist 88 Hässelby SK 1213 4 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 1178 5 Christoffer Älvenstrand 89 Kungsängens SK 1164 6 Johan Andersson 89 Väsby IK 1122 7 Joacim Andersson 89 Väsby IK 1036 8 Oscar Bjurbäck 89 Väsby IK 1012 9 Jari Kemi 88 Huddinge AIS 874
P15
60 M FÖRSÖK 1 1 Alexander Georgellis 90 Täby IS 7.79 F 2 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 7.83 F 3 Anton Dahlén 91 Mälarhöjdens IK 8.29 4 Niklas Ålund 90 Örbyhus IF 8.30 5 Love Fältström 91 Hammarby IF 8.30 6 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK 8.54 7 Jerry Danielsson 91 IF Åland 9.05 FÖRSÖK 2 1 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 7.97 F 2 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 8.01 3 Johan Wengman 90 Bromma IF 8.13 4 Jonathan Krogsböll 91 SoIK Hellas 8.22 5 Håkan Lööw 90 Hammarby IF 8.37 6 Hampus Carlsson 91 Mälarhöjdens IK 8.93 Andreas Katainen 90 Mälarö SOK Bröt FÖRSÖK 3 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 7.53 F 2 Rikard Sundström 90 IF Åland 8.18 3 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 8.49 4 Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 8.53 5 Jonas Tollefors 90 Vallentuna FK 8.66 6 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 9.04 7 Tommy Danielsson 90 IF Åland 9.19 FÖRSÖK 4 1 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 7.70 F 2 Sebastian Holmén 90 Fjugesta IF 7.87 F 3 Dennis Julin 90 Österhaninge IF 8.19 4 Magnus Jutman 90 Nynäshamns FIK 8.28 5 Alexander Backas 91 IF Åland 8.58 6 Erik Jönhagen 91 Bromma IF 9.08 FÖRSÖK 5 1 Martin W. Johansson 91 Hammarby IF 7.87 F 2 Gabriel Isheden 90 Vallentuna FK 7.96 F 3 Sebastian Rapp 90 Duvbo IK 8.29 4 Michael Lindgren 91 Sundbybergs IK 8.38 5 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 8.39 6 Martin Lundberg 91 Hässelby SK 8.65 7 Axel Sjöberg 91 Turebergs FK 9.26 FINAL 2005-01-16 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 7.48 2 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 7.69 3 Alexander Georgellis 90 Täby IS 7.75 4 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 7.81 5 Martin W. Johansson 91 Hammarby IF 7.84 6 Gabriel Isheden 90 Vallentuna FK 8.00 7 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 8.03 8 Sebastian Holmén 90 Fjugesta IF 8.03
P15
1000 M FINAL 1 1 Kalle Wåhlin 90 SoIK Hellas 2.43.83 1 Rekord 2 Gustav Berglund 90 Turebergs FK 3.03.36 6 3 Viktor Kriström 90 Bromma IF 3.03.71 7 4 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 3.06.15 9 5 Per Allert 91 Hammarby IF 3.09.17 14 6 Oskar Martinsson 91 Huddinge AIS 3.14.68 17 7 Alexander Backas 91 IF Åland 3.16.40 18 8 Malek Zbadi 91 Tullinge-Tumba FF 3.16.65 20 9 Fredrik Grimborg 90 IF Linden 3.17.79 21 10 Mikael Tengstrand 91 IFK Lidingö 3.31.73 27 11 Torgny Söderholm 89 IF Åland 3.50.31 30 FINAL 2 1 Tom Gerhardsson 90 IF Linden 3.06.29 10 2 Joakim Axnér 91 Hammarby IF 3.06.66 11 3 Marcelo Burgos 91 Tullinge-Tumba FF 3.13.63 15 4 Anton Nyrenström Gidehag 90 Sundbybergs IK 3.14.59 16 5 David Sundström 91 Sigtuna IF 3.16.49 19 6 Rikard Sundström 90 IF Åland 3.19.92 22 7 Erik Carlsson 90 Bromma IF 3.21.41 23 8 Mattias Almqvist 90 Österhaninge IF 3.24.66 24 9 Erik Graf 91 Solna FK 3.36.99 28 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK Ej start FINAL 3 1 Viktor Hedin 91 Huddinge AIS 2.55.01 2 2 Adam Uhrdin 90 Enhörna IF 2.55.74 3 3 Oliver Hofman 90 Enhörna IF 2.57.24 4 4 Mauritz Montgomery 90 Hässelby SK 3.00.14 5 5 Joel Lundin 91 Sundbybergs IK 3.03.98 8 6 Klas Persson 91 IFK Gnesta 3.08.47 12 7 Hannes Hegmar 90 Danderyds SK 3.08.82 13 8 Traiko Ofilov 90 IFK Tumba 3.25.10 25 9 Patrik Werdin 91 Sundbybergs IK 3.25.58 26 10 Andreas Janson 90 IFK Tumba 3.40.50 29
P15
60 M HÄCK 84,0 CM FINAL 1 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 10.08 3 2 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 10.12 4 3 Malte Fibel 91 Bromma IF 10.33 5 4 Niklas Ålund 90 Örbyhus IF 10.61 7 5 Tommy Danielsson 90 IF Åland 11.72 10 FINAL 2 1 Johan Wengman 90 Bromma IF 9.59 1 2 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 9.93 2 3 Dennis Widmark 90 Hanvikens SK 10.37 6 4 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 10.64 8 5 Andreas Janson 90 IFK Tumba 11.14 9
P15
HÖJDHOPP 2005-01-16 1 Carl Rönnow 90 Danderyds SK 187 REKORD 2 Tobias Sandberg 90 Tyresö FK 174 3 Sebastian Holmén 90 Fjugesta IF 174 4 Jonathan Krogsböll 91 SoIK Hellas 162 5 Axel Sjöberg 91 Turebergs FK 162 6 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 158 7 Erik Odenman 91 Hammarby IF 158 8 Fredrik Albertsson 90 Vallentuna FK 158 9 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 158 10 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 154 11 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 154 12 Malte Fibel 91 Bromma IF 150 3= Adam Gloveus 90 Bromma IF 150 3= Christian Maluka 91 Huddinge AIS 150 3= Felix Sonebäck 91 IFK Tumba 150 16 Martin Lundberg 91 Hässelby SK 150 17 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 146 8= Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 146 8= Niklas Ålund 90 Örbyhus IF 146 0= Andreas Henriksson 90 IF Åland 146 0= Hampus Carlsson 91 Mälarhöjdens IK 146 22 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 141 3= Erik Jönhagen 91 Bromma IF 136 3= Magnus Jutman 90 Nynäshamns FIK 136 Kristoffer Klans 91 IFK Tumba Ej start
P15
LÄNGDHOPP 2005-01-15 1 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 619 REKORD 2 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 576 3 Gabriel Isheden 90 Vallentuna FK 572 4 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 548 5 Niklas Ålund 90 Örbyhus IF 521 6 Alexander Wittlock 91 Hanvikens SK 515 7 Love Fältström 91 Hammarby IF 499 8 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 496 9 Christian Maluka 91 Huddinge AIS 490 10 Sebastian Rapp 90 Duvbo IK 484 11 Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 483 12 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 479 13 Magnus Jutman 90 Nynäshamns FIK 476 14 Adam Gloveus 90 Bromma IF 475 15 Michael Lindgren 91 Sundbybergs IK 464 16 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 461 17 Jonas Tollefors 90 Vallentuna FK 455 18 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 453 19 Martin Lundberg 91 Hässelby SK 448 443 20 Håkan Lööw 90 Hammarby IF 448 415 21 Jerry Danielsson 91 IF Åland 429 22 Erik Jönhagen 91 Bromma IF 420 23 Paul Simpson Östangård 91 Spårvägens FK 406 24 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK 383
P15
KULA, 4,0 KG 2005-01-16 1 Rikard Sundström 90 IF Åland 1200 2 Gabriel Isheden 90 Vallentuna FK 1155 3 Linus Eriksson 90 Ösmo GIF FK 1150 4 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 1020 5 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 945 6 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 944 7 Lambros Dallas 91 Spårvägens FK 917 8 Erik Odenman 91 Hammarby IF 880 9 Felix Sonebäck 91 IFK Tumba 825 10 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 792 11 Christian Adrar 91 Hammarby IF 786 12 Dennis Tsalios 91 Spårvägens FK 679
P13
60 M FÖRSÖK 1 1 Christoffer Sands 92 Huddinge AIS 8.59 F 2 Erik Pärsson 92 Täby IS 8.71 F 3 Gustav Forsman 92 Täby IS 8.75 F 4 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 8.78 F 5 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 8.82 F 6 Johan Magnusson 92 IFK Lidingö 8.98 7 Petter Söderberg 92 Saltsjöbadens IF 9.14 8 Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 9.79 FÖRSÖK 2 1 Daniel Ellow 92 Bromma IF 8.24 F 2 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 8.83 F 3 Deniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 8.88 F 4 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 8.90 5 John Lyberg 92 Hässelby SK 8.91 6 John Wedin 92 Huddinge AIS 9.51 7 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 9.71 8 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 10.04 FINAL 2005-01-16 1 Daniel Ellow 92 Bromma IF 8.35 2 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 8.64 3 Christoffer Sands 92 Huddinge AIS 8.65 4 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 8.73 5 Erik Pärsson 92 Täby IS 8.74 6 Gustav Forsman 92 Täby IS 8.88 7 Deniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 8.98 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK Ej start
P13
800 M FINAL 1 1 Ghoul Nayef 92 Mälarhöjdens IK 2.46.19 5 2 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 2.47.79 7 3 Joakim Berg 92 Bromma IF 2.49.88 8 4 Jacob Lundin 92 Tyresö FK 2.52.74 9 5 John Wedin 92 Huddinge AIS 2.54.27 10 6 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 2.54.95 11 FINAL 2 1 Ludvig Modin 92 Mälarö SOK 2.27.59 1 2 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 2.28.26 2 3 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 2.37.08 3 4 Max-Peter Bejmer 92 Hässelby SK 2.38.88 4 5 Fredrik Löfbom 92 Hanvikens SK 2.47.42 6
P13
HÖJDHOPP 2005-01-16 1 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 147 2= Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 141 2= Petter Söderberg 92 Saltsjöbadens IF 141 4 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 135 5 Tobias Österberg 92 Söderhamns IF 135 6 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 135 7 Elias Johansson 92 Täby IS 131 8 John Lyberg 92 Hässelby SK 131
P13
LÄNGDHOPP 2005-01-15 1 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 486 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 479 3 Petter Söderberg 92 Saltsjöbadens IF 466 4 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 455 5 John Lyberg 92 Hässelby SK 448 6 Deniz Nordahl 92 Sundbybergs IK 431 7 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 418 8 Max-Peter Bejmer 92 Hässelby SK 403 9 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 393 10 Jacob Lundin 92 Tyresö FK 389 11 Joakim Berg 92 Bromma IF 386 12 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 360 Alexander Woivalin 92 IF Åland Ej start Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK Ej start
P13
KULA, 3,0 KG 2005-01-16 1 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 986 2 Mattias Hansson Bergén 92 Huddinge AIS 973 3 John Lyberg 92 Hässelby SK 940 4 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 913 5 Christoffer Sands 92 Huddinge AIS 912 6 Crispin Davies 92 Bromma IF 783 7 Tobias Österberg 92 Söderhamns IF 766 8 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 760 9 Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 703 10 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 678
P12
60 M FÖRSÖK 1 1 Robin Tidblad 93 Hammarby IF 9.08 F 2 Henning Elmberger 93 Solna FK 9.26 3 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 9.37 4 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 9.72 5 Olle Bengtsson 93 Hässelby SK 9.92 6 Aristidis Giannakis 93 Spårvägens FK 10.52 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK Ej start FÖRSÖK 2 1 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 9.11 F 2 Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK 9.17 F 3 Tobias Elinder 93 Bromma IF 9.42 4 Fredrik Wohlfahrt 93 Täby IS 9.45 5 Love Hansson 93 Mälarhöjdens IK 9.84 6 Rasmus Punsvik 93 Fredrikshofs FIF 10.43 7 Joel Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 10.44 FÖRSÖK 3 1 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 8.77 F 2 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 8.97 F 3 Christopher Bengtsson 93 Hässelby SK 9.22 F 4 Ioannis Tachmazoglou 93 Spårvägens FK 9.25 F 5 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 9.55 6 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 9.61 7 Gustaf Aurelius 93 Täby IS 9.98 FÖRSÖK 4 1 Philip Green 93 Hammarby IF 8.98 F 2 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 9.36 3 Leo Lagerkvist 93 Bromma IF 9.58 4 Erik Kimby 93 Täby IS 9.70 5 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 10.09 6 Alexander Hellborg 93 Mälarhöjdens IK 10.30 Konstantinos Tziovas 93 Spårvägens FK Bröt FINAL 2005-01-16 1 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 8.68 2 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 8.86 3 Christopher Bengtsson 93 Hässelby SK 8.91 4 Philip Green 93 Hammarby IF 8.98 5 Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK 9.06 6 Robin Tidblad 93 Hammarby IF 9.20 7 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 9.20 8 Ioannis Tachmazoglou 93 Spårvägens FK 9.29
P12
800 M FINAL 1 1 Fredrik Wohlfahrt 93 Täby IS 2.50.14 12 2 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 2.52.16 15 3 Elias Burgos 93 Tullinge-Tumba FF 2.52.60 16 4 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 2.53.34 17 5 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 2.54.73 18 Hamza Harrami 93 Mälarhöjdens IK Ej start 20 FINAL 2 1 Sebastian Mustonen 93 Enhörna IF 2.39.26 7 2 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 2.41.83 8 3 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 2.42.23 9 4 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 2.49.42 11 5 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 2.50.71 13 6 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 2.51.37 14 7 Love Hansson 93 Mälarhöjdens IK 3.06.12 19 FINAL 3 1 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 2.24.76 1 Rekord 2 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF 2.26.38 2 3 Robin Wahlberg 93 Östhammar FI 2.27.59 3 4 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 2.30.17 4 5 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 2.30.39 5 6 Bilal Cadimi 94 Huddinge AIS 2.30.50 6 7 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 2.45.55 10
P12
HÖJDHOPP 2005-01-15 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 142 2 Philip Green 93 Hammarby IF 142 3= Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 131 3= Kalle Lundvall 93 Hagunda IF 131 5 Axel Kjell 93 Turebergs FK 126 6= Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 121 6= Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 121 6= Erik Jillefors Olsson 93 Mälarhöjdens IK 121 6= Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 121 6= Erik Kimby 93 Täby IS 121 11 Adam Jönsson 93 Sundbybergs IK 121 2= Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 121 2= Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 121 14 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 116
P12
LÄNGDHOPP 2005-01-16 1 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 476 2 Philip Green 93 Hammarby IF 470 3 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 447 4 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 443 5 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 428 6 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 425 7 Ioannis Tachmazoglou 93 Spårvägens FK 419 8 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 415 9 Robin Tidblad 93 Hammarby IF 413 10 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 410 11 Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK 406 12 Niklas Cederlöf 93 Sundbybergs IK 402 13 Erik Jillefors Olsson 93 Mälarhöjdens IK 401 14 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 396 15 Henning Elmberger 93 Solna FK 394 384 16 Tobias Elinder 93 Bromma IF 394 372 17 Erik Kimby 93 Täby IS 388 18 Fredrik Wohlfahrt 93 Täby IS 386 19 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 370 20 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 361 356 21 Niclas Friberg 93 Sundbybergs IK 361 353 22 Gustaf Aurelius 93 Täby IS 361 345 23 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 360 24 Leo Lagerkvist 93 Bromma IF 357 25 Aristidis Giannakis 93 Spårvägens FK 356 26 Olle Bengtsson 93 Hässelby SK 341 27 Konstantinos Tziovas 93 Spårvägens FK 336 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK Ej start
P12
KULA, 3.0 KG 2005-01-15 1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 969 Rekord 2 Philip Green 93 Hammarby IF 779 3 Axel Kjell 93 Turebergs FK 741 4 Niclas Friberg 93 Sundbybergs IK 737 5 Kalle Lundvall 93 Hagunda IF 704 6 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 667 7 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 628 8 Joel Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 594 9 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 577 10 Rasmus Punsvik 93 Fredrikshofs FIF 573 11 Erik Kimby 93 Täby IS 561 12 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 543
P11
60 M FÖRSÖK 1 1 Gustaf Petersen 94 Bromma IF 9.36 F 2 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 9.87 3 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 10.03 4 Johannes van Berkel 94 Huddinge AIS 10.37 5 David Tegner 94 Tyresö FK 10.84 6 Petter Stenhagen 94 Mälarhöjdens IK 10.96 Johan Söderling 94 Hässelby SK Ej start FÖRSÖK 2 1 Philip Hellström 94 Upsala IF 8.80 F 2 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.39 F 3 Oscar Bäckström 94 Spårvägens FK 9.59 F 4 Joel Durén 94 Hässelby SK 10.12 5 Richard Hultén 94 Huddinge AIS 10.32 6 Anton Axberg 94 IF Åland 10.43 7 Calle Lenngren 94 Tyresö FK 10.47 FÖRSÖK 3 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 8.64 F 2 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 8.92 F 3 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 8.95 F 4 Lucas Mattsson 94 IF Åland 10.14 5 Sebastian Sund 94 Tyresö FK 10.21 Christian Andersson 94 Hässelby SK Ej start FÖRSÖK 4 1 Jesper Mörn 94 IF Åland 8.82 F 2 Oscar Macias Roth 94 Mälarhöjdens IK 9.79 3 Gustaf Franksson 94 Danderyds SK 9.87 4 Oscar Åkerblom 94 IF Åland 10.13 5 Erik Lindström 94 Tyresö FK 10.18 6 Carl Becht 94 Hässelby SK 10.35 FINAL 2005-01-15 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 8.64 Rekord 2 Philip Hellström 94 Upsala IF 8.67 3 Jesper Mörn 94 IF Åland 8.79 4 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 8.97 5 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 9.11 6 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.29 7 Gustaf Petersen 94 Bromma IF 9.52 8 Oscar Bäckström 94 Spårvägens FK 9.69
P11
LÄNGDHOPP 2005-01-15 1 Jesper Mörn 94 IF Åland 490 REKORD 2 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 485 3 Philip Hellström 94 Upsala IF 445 4 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 417 5 Gustaf Petersen 94 Bromma IF 412 6 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 400 399 7 Love Regefalk 94 Bromma IF 400 383 8 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 372 9 Oscar Åkerblom 94 IF Åland 364 356 10 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 364 347 11 Lucas Mattsson 94 IF Åland 362 12 Erik Lindström 94 Tyresö FK 359 355 13 Joel Durén 94 Hässelby SK 359 346 14 Sebastian Sund 94 Tyresö FK 356 15 Gustaf Franksson 94 Danderyds SK 353 16 Anton Axberg 94 IF Åland 350 17 Oscar Macias Roth 94 Mälarhöjdens IK 349 18 Petter Stenhagen 94 Mälarhöjdens IK 334 328 19 Calle Lenngren 94 Tyresö FK 334 320 20 Carl Becht 94 Hässelby SK 325 21 Richard Hultén 94 Huddinge AIS 323 22 Christian Andersson 94 Hässelby SK 317 23 David Tegner 94 Tyresö FK 313 24 Johannes van Berkel 94 Huddinge AIS 289 25 Fredrik Hamrebjörk 94 Täby IS 249 Johan Söderling 94 Hässelby SK Ej start
P11
KULA, 2.0 KG 2005-01-16 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 908 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 903 3 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 882 4 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 843 5 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 841 6 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 800 7 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 774 8 Anton Borisov 95 Tullinge-Tumba FF 771 768 9 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 771 766 10 Oscar Bäckström 94 Spårvägens FK 769 11 Jonas Hansson Bergén 94 Huddinge AIS 739 12 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 712 13 Calle Lenngren 94 Tyresö FK 692 14 Sebastian Sund 94 Tyresö FK 665 15 Adrian Engdahl 94 Mälarhöjdens IK 610 16 David Tegner 94 Tyresö FK 598 17 Johannes van Berkel 94 Huddinge AIS Ej start
P10
60 M FÖRSÖK 1 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 9.26 F 2 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 9.75 F 3 Erik Fridlund 95 IF Linden 10.23 4 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 10.37 5 Stellan Reidefors 95 Hammarby IF 10.78 6 Alexander Petersson 95 Hammarby IF 10.89 Tom Christensen 95 Danderyds SK Ej start FÖRSÖK 2 1 David Sjöblom 95 Hagunda IF 9.55 F 2 Simon Jansson 95 IF Åland 9.88 3 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 10.60 4 Alexander Persson 95 Tyresö FK 11.18 5 Oskar Hernberg 95 Tullinge-Tumba FF 11.90 6 Maxim Larsson 95 Sundbybergs IK 12.48 7 Jonas Johansson 95 Tullinge-Tumba FF 13.22 FÖRSÖK 3 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.24 F 2 Stefano Vecchia Holmqvis 95 Solna FK 9.33 F 3 Alexander Holm 95 Hammarby IF 10.29 4 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 10.45 5 Erik Ahrén 95 Saltsjöbadens IF 10.47 6 Caspar Malmgren 95 Duvbo IK 10.88 7 Christian Ekholm 95 Huddinge AIS 11.73 FÖRSÖK 4 1 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 9.27 F 2 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.87 F 3 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 10.10 4 Michael Chlebek 95 Väsby IK 10.67 5 Jesper Bengtsson 95 Hammarby IF 10.71 6 Vincent Ahlström 95 Sundbybergs IK 11.52 Emil Hansson 95 Mälarhöjdens IK Ej start FÖRSÖK 5 1 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 9.47 F 2 Lucas Ljung 95 IFK Lidingö 10.11 3 Johnny Sundman 95 IF Åland 10.21 4 Ludvig Enge 95 Hammarby IF 10.39 5 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 10.54 6 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 10.91 7 Fredrik Gustavsson 95 Hammarby IF 12.16 FINAL 2005-01-15 1 Stefano Vecchia Holmqvis 95 Solna FK 9.19 2 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 9.21 3 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.21 4 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 9.29 5 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 9.49 6 David Sjöblom 95 Hagunda IF 9.55 7 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 9.82 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS Ej start
P10
LÄNGDHOPP 2005-01-15 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 415 2 Stefano Vecchia Holmqvis 95 Solna FK 409 3 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 404 4 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 402 5 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 399 398 6 David Sjöblom 95 Hagunda IF 399 389 7 Oskar Andrén 95 Danderyds SK 392 8 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 391 9 Fredrik Bergman 95 IFK Lidingö 382 10 Simon Jansson 95 IF Åland 370 11 Lucas Ljung 95 IFK Lidingö 358 12 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 350 13 Erik Ahrén 95 Saltsjöbadens IF 349 14 Johnny Sundman 95 IF Åland 347 15 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 340 336 16 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 340 325 17 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 338 326 18 Caspar Malmgren 95 Duvbo IK 338 320 19 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 334 20 Alexander Persson 95 Tyresö FK 332 21 Tom Christensen 95 Danderyds SK 331 22 Charlie Granath 96 Hammarby IF 330 23 Emil Hansson 95 Mälarhöjdens IK 326 24 Stellan Reidefors 95 Hammarby IF 320 25 Michael Chlebek 95 Väsby IK 313 26 Alexander Holm 95 Hammarby IF 311 27 Ludvig Enge 95 Hammarby IF 307 28 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 305 298 29 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 305 290 30 Jesper Bengtsson 95 Hammarby IF 303 31 Gustav Ekvall 95 Tyresö FK 300 32 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 294 33 Alexander Petersson 95 Hammarby IF 280 34 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 277 35 Maxim Larsson 95 Sundbybergs IK 263 36 Vincent Ahlström 95 Sundbybergs IK 262 37 Oskar Hernberg 95 Tullinge-Tumba FF 261 38 Fredrik Gustavsson 95 Hammarby IF 240 39 Jonas Johansson 95 Tullinge-Tumba FF 219 Måns Hellgren 95 Hammarby IF Ej start
P9
60 M FÖRSÖK 1 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.69 F 2 Christoffer Acuna Lindgr 96 Sundbybergs IK 10.29 F 3 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 10.79 F 4 Ramon Navarro Marttinen 96 Tullinge-Tumba FF 10.82 F 5 Dimitris Dimitradis 96 Huddinge AIS 11.38 FÖRSÖK 2 1 Charlie Granath 96 Hammarby IF 10.04 F 2 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 10.48 F 3 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 10.79 F 4 Oskar Strömbäck 96 Huddinge AIS 10.87 F FINAL 2005-01-15 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 9.64 2 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.97 3 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 10.31 4 Christoffer Acuna Lindgr 96 Sundbybergs IK 10.45 5 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 10.66 6 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 10.90 7 Oskar Strömbäck 96 Huddinge AIS 11.05 8 Ramon Navarro Marttinen 96 Tullinge-Tumba FF 11.20
K
60 M FÖRSÖK 1 1 Malin Henriksson 78 Västerås FIK 7.92 F 2 Therese Edholm 76 Turebergs FK 8.01 F 3 Helena Norberg 86 Huddinge AIS 8.13 4 Sara Wiss 87 IF Åland 8.17 5 Gabriella Andersson 87 Hammarby IF 8.25 6 Emelie Karlsson 87 Hässelby SK 8.28 7 Moa Bergsten 83 Hässelby SK 8.32 8 Anna Sunneborn 70 Spårvägens FK 9.02 FÖRSÖK 2 1 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 7.71 F 2 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 7.92 F 3 Lisa Wiik 83 Västerås FIK 8.18 4 Sara Frykedal 87 Turebergs FK 8.28 5 Paula Tolj 89 Solna FK 8.40 6 Jennie Svensson 87 Täby IS 8.51 7 Johanna Höglund 84 Upsala IF 8.53 8 Johanna Novo 88 Hammarby IF 8.58 FÖRSÖK 3 1 Maria Teilman 86 Hammarby IF 7.98 F 2 Sofia Lund 86 Hässelby SK 7.99 F 3 Emma Agerbjer 85 Söderhamns IF 8.04 4 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 8.32 5 Amina Henaien 84 Fredrikshofs FIF 8.34 6 Camilla Carls 86 Hammarby IF 8.39 7 Helena Eriksson 87 Österhaninge IF 8.53 FÖRSÖK 4 1 Ellinor Stuhrmann 77 GoIF Tjalve 7.65 F 2 Åsa Carlsson 72 Spårvägens FK 8.03 F 3 Helene Nordquist 80 Täby IS 8.07 4 Maria Ericsson 85 Rånäs 4 H 8.29 5 Tittchi-Lii Eriksson 86 Hammarby IF 8.39 6 Sofia Quell 87 Österhaninge IF 8.61 7 Petra Thulin 79 Hammarby IF 8.65 8 Marie-Louise Wahlberg 45 Fredrikshofs FIF 14.69 FINAL 2005-01-16 1 Ellinor Stuhrmann 77 GoIF Tjalve 7.62 2 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 7.65 3 Malin Henriksson 78 Västerås FIK 7.86 4 Åsa Carlsson 72 Spårvägens FK 7.96 5 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 7.96 6 Therese Edholm 76 Turebergs FK 7.97 7 Sofia Lund 86 Hässelby SK 8.05 Maria Teilman 86 Hammarby IF Ej start
K
200 M FINAL 1 1 Johanna Kaiser 87 Hässelby SK 27.53 23 2 Marie-Louise Wahlberg 45 Fredrikshofs FIF 54.72 31 Gabriella Andersson 87 Hammarby IF Diskv. F.4.2.8 Linda Ruud 82 Huddinge AIS Ej start FINAL 2 1 Linn Johansson 88 Hammarby IF 27.93 27 2 Camilla Olsson 89 Gotländsk FI 28.28 28 3 Josefin Jansson 89 Östhammar FI 29.01 29 4 Therése Genarp 85 Bromma IF 29.36 30 FINAL 3 1 Alessandra Graziosi 90 Hammarby IF 26.74 12 2 Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby IF 26.88 15 3 Sara Bengtsson 89 Hässelby SK 27.69 24= 4 Sara Wallin 89 Hässelby SK 27.87 26 FINAL 4 1 Malin Hansson 88 Mälarhöjdens IK 26.59 10 2 Lisa Wiik 83 Västerås FIK 26.91 16 3 Camilla Carls 86 Hammarby IF 27.36 21 4 Sofia Peterson 89 Hammarby IF 27.42 22 FINAL 5 1 Emma Vessman 88 Mälarhöjdens IK 26.46 9 2 Linnea Halvarson 88 Turebergs FK 26.87 14 3 Sara Voltaire 84 Täby IS 27.01 18 Elin Andersson 86 Västerås FIK Ej start FINAL 6 1 Carolina Eriksson 88 Hässelby SK 26.62 11 2 Lisa Forsberg 89 Falu IK 27.30 20 3 Kristin Broberg Mikiskil 86 Falu IK 27.69 24= Paula Tolj 89 Solna FK Ej start FINAL 7 1 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjdens IK 25.99 6 2 Linda Olsson 81 Falu IK 26.13 7 3 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 26.82 13 4 Sara Wiss 87 IF Åland 26.95 17 FINAL 8 1 Emma Agerbjer 85 Söderhamns IF 25.83 3 821 2 Louise Martin 87 Hässelby SK 25.97 5 3 Camilla Eriksson 88 Västerås FIK 27.04 19 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS Ej start FINAL 9 1 Helene Nordquist 80 Täby IS 24.98 1 2 Malin Henriksson 78 Västerås FIK 25.65 2 3 Maria Teilman 86 Hammarby IF 25.83 4 823 4 Sofia Stensiö 88 Kungsängens SK 26.29 8
K
400 M FINAL 1 1 Elsa Hannar 89 IFK Lidingö 1.02.87 13 2 Linda Johansson 88 Ängelholms IF 1.03.50 14 3 Sofie Lindesten 88 Hammarby IF 1.06.28 18 FINAL 2 1 Sara Bengtsson 89 Hässelby SK 1.02.09 11 2 Linda Bergh 89 Hässelby SK 1.02.47 12 3 Elina Nylander 87 Hammarby IF 1.04.28 17 FINAL 3 1 Sofia Turesson 89 Hässelby SK 1.00.06 8 2 Ann Hyvärinen 90 KFUM Örebro 1.00.16 9 3 Kristin Broberg Mikiskil 86 Falu IK 1.01.57 10 4 Sofie Liljemark 83 Västerås FIK 1.03.56 15 FINAL 4 1 Lisa Forsberg 89 Falu IK 59.10 5 2 Ann Johansson 85 Täby IS 59.29 6 3 Sara Sjöqvist 89 Täby IS 59.89 7 4 Maria Ericsson 85 Rånäs 4 H 1.04.13 16 FINAL 5 1 Linda Olsson 81 Falu IK 58.16 1 2 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjdens IK 58.40 2 3 Louise Martin 87 Hässelby SK 58.50 3 4 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 58.92 4
K
1500 M FINAL 1 1 Ulrika Johansson 75 Rånäs 4 H 4.22.95 1 2 Elisabeth Axelsson 89 Falu IK 5.10.60 9 3 Josefine Berggren 89 Östhammar FI 5.10.82 10 4 Johanna Axelsson 86 Falu IK 5.12.35 12 5 Marianne Fricke 62 Hässelby SK 5.12.87 13 6 Linnéa Lord 89 Hammarby IF 5.17.16 14 7 Diana Nordén 87 Nyköpings BIS 5.18.33 15 8 Anna Elmgren 88 Enhörna IF 5.25.91 16 FINAL 2 1 Annika Gerner 75 Spårvägens FK 4.35.58 2 2 Marlin Brown 75 Spårvägens FK 4.42.90 3 3 Lisa Wiklund 70 Spårvägens FK 4.48.43 4 4 Hanna Keiser 89 Enhörna IF 4.54.39 5 5 Erika Fyrvall 87 Turebergs FK 4.58.59 6 6 Jessika Wiking 87 Hammarby IF 4.59.82 7 7 Ann Björklund 71 FK Studenterna 5.00.63 8 8 Josefine Koskinen 89 Enhörna IF 5.11.81 11
K
60 M HÄCK 84,0 CM FINAL 1 1 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 9.33 5 2 Sharon Ahman 86 GoIF Tjalve 9.48 7 3 Helena Eriksson 87 Österhaninge IF 9.60 8 4 Emelie Arvidsson 87 Hammarby IF 9.76 11 5 Johanna Höglund 84 Upsala IF 9.82 12 6 Frida Yttergren 86 Gotländsk FI 11.37 13 Camilla Kramar 86 Huddinge AIS Bröt Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H Bröt FINAL 2 1 Malin Ericsson 80 Enköpings AIF 8.73 1 2 Lina Quick 80 Gefle IF 8.84 2 3 Åsa Carlsson 72 Spårvägens FK 8.93 3 4 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 9.23 4 5 Louise Martin 87 Hässelby SK 9.41 6 6 Petra Thulin 79 Hammarby IF 9.60 9 7 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 9.73 10
K
HÖJDHOPP 2005-01-16 1 Jenny Isgren 81 Spårvägens FK 178 2 Helena Redborg 83 Turebergs FK 168 3 Lena Johansson 79 Hässelby SK 166 4 Emelie Arvidsson 87 Hammarby IF 163 5 Camilla Westerlund 85 Spårvägens FK 163 6 Erica Jarder 86 Spårvägens FK 160 7 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 157 8 Sara Wiss 87 IF Åland 157 9= Majken Lidén 86 IF Göta 153 9= Frida Yttergren 86 Gotländsk FI 153
K
STAVHOPP 2005-01-15 1 Klara Persson 80 Spårvägens FK 373 2 Lotta Hultin 85 Hässelby SK 353 3 Alissa White 74 Hässelby SK 343 4 Hanna Hirvelä 87 Kvarnsvedens FIK 313 5= Emelie Lagerquist 86 Duvbo IK 283 5= Sofie Norrbom 87 Duvbo IK 283 7 Maria Ludvigsson 89 Västerås FIK 283 8 Boel Tetens 88 Gotländsk FI 223
K
LÄNGDHOPP 2005-01-15 1 Lina Quick 80 Gefle IF 575 2 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 569 3 Sofia Lund 86 Hässelby SK 555 4 Elin Andersson 86 Västerås FIK 546 5 Sara Wiss 87 IF Åland 541 6 Camilla Eriksson 88 Västerås FIK 536 7 Moa Bergsten 83 Hässelby SK 530 8 Sharon Ahman 86 GoIF Tjalve 527 9 Johanna Kaiser 87 Hässelby SK 502 10 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 501 11 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 495 12 Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H 494 479 3= Sara Frykedal 87 Turebergs FK 494 X 3= Emelie Staaf 87 Linköpings GIF 494 X 15 Helena Eriksson 87 Österhaninge IF 490 16 Annika Andersson 86 Hammarby IF 488 17 Gabriella Andersson 87 Hammarby IF 481 456 18 Emelie Karlsson 87 Hässelby SK 481 X 19 Emelie Arvidsson 87 Hammarby IF 466 20 Josefin Jansson 89 Östhammar FI 457 21 Sofia Quell 87 Österhaninge IF 449 22 Frida Yttergren 86 Gotländsk FI 446 23 Sandra Bouveng 86 Turebergs FK 412 Åsa Bengtlars 87 Turebergs FK Ej res.
K
TRESTEG 2005-01-16 1 Moa Bergsten 83 Hässelby SK 1227 2 Edina Shehu 89 Hammarby IF 1182 3 Annika Andersson 86 Hammarby IF 1173 4 Daphne Miglis 88 Tyresö FK 1160 5 Frida Linde 90 Täby IS 1111 6 Fredrika Andersson 88 Upsala IF 1098 7 Petra Thulin 79 Hammarby IF 1062 8 Carolina Hjorth 81 Bromma IF 1035 9 Linn Sparrenborg 88 Hammarby IF 1010 10 Frida Yttergren 86 Gotländsk FI 1007 11 Sofia Bejgarn 88 Hammarby IF 1005 12 Malin Berggren 88 GoIF Tjalve 1004 Johanna Hilding 90 Rånäs 4 H Ej res. Louise Wahlgren 91 Rånäs 4 H Ej res.
K
KULA, 4.0 KG 2005-01-15 1 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 1386 REKORD 2 Linda Wijkander 83 Hässelby SK 1280 3 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 1210 4 Anna Wikström 87 IFK Tumba 1183 5 Johanna Höglund 84 Upsala IF 1029 6 Annie Henriksson 86 Gotländsk FI 914 7 Emelie Arvidsson 87 Hammarby IF 858 8 Linda Drougge 90 Rånäs 4 H 799
K
VIKTKASTNING, 10.0 KG 2005-01-15 1 Linda Wijkander 83 Hässelby SK 1487 2 Annika Hjelm 86 Huddinge AIS 1389 3 Annie Henriksson 86 Gotländsk FI 968
F17
60 M FÖRSÖK 1 1 Glady Bamane 89 Spårvägens FK 8.12 AF 2 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 8.22 BF 3 Linn Johansson 88 Hammarby IF 8.36 4 Caroline Almgren 89 Väsby IK 8.45 5 Andrea Blåberg 88 Linköpings GIF 8.50 6 Sara Bengtsson 89 Hässelby SK 8.51 7 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 8.61 8 Linda Chiguer 89 Huddinge AIS 9.64 FÖRSÖK 2 1 Carolina Eriksson 88 Hässelby SK 8.06 AF 2 Sofia Stensiö 88 Kungsängens SK 8.12 AF 3 Sofia Johansson Örtegren 89 Spårvägens FK 8.31 BF 4 Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby IF 8.32 BF 5 Lina Nätterlund 88 Gefle IF 8.36 6 Camilla Olsson 89 Gotländsk FI 8.46 7 Helena Sjöström 88 Linköpings GIF 8.60 8 Sara Modin 89 Turebergs FK 8.75 FÖRSÖK 3 1 Sofia Peterson 89 Hammarby IF 8.26 BF 2 Paula Tolj 89 Solna FK 8.28 BF 3 Linn Ericsson 89 Turebergs FK 8.34 4 Malin Hansson 88 Mälarhöjdens IK 8.36 5 Linda Bergh 89 Hässelby SK 8.50 6 Ida Söderfjord 88 Linköpings GIF 8.59 7 Nathalie Pettersson 88 Spårvägens FK 9.47 FÖRSÖK 4 1 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 7.82 AF 2 Emma Vessman 88 Mälarhöjdens IK 8.15 AF 3 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 8.31 BF 4 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 8.35 4 Fredrika Andersson 88 Upsala IF 8.35 6 Lina Hedly 89 Leksands FIK 8.73 7 Sara Wallin 89 Hässelby SK 8.74 8 Sara Carlsson Odell 89 Hammarby IF 8.81 FÖRSÖK 5 1 Julia Skugge 88 Glanshammars IF 7.86 AF 2 Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H 8.16 AF 3 Minna Jansson 88 Mälarhöjdens IK 8.30 BF 4 Anna Pärsdotter 89 Solna FK 8.48 5 Jennifer Westerfelt 89 Fredrikshofs FIF 8.72 6 Stella Malmgren 88 Österhaninge IF 8.77 7 Katarina Fryers H 89 Hammarby IF 8.89 FÖRSÖK 6 1 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjdens IK 8.14 AF 2 Fatima Makakala 89 Hammarby IF 8.24 BF 3 Louisa Brandt 88 Solna FK 8.37 4 Maria Ludvigsson 89 Västerås FIK 8.66 5 Emma Borg 88 Turebergs FK 8.78 6 Emelina Soto 89 IFK Tumba 9.02 7 Katja Nylund 88 Spårvägens FK 9.51 B-FINAL 1 1 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 8.21 2 Minna Jansson 88 Mälarhöjdens IK 8.28 3 Paula Tolj 89 Solna FK 8.30 4 Sofia Johansson Örtegren 89 Spårvägens FK 8.33 Fatima Makakala 89 Hammarby IF Ej start Sofia Hellberg Jonsén 89 Hammarby IF Ej start Sofia Peterson 89 Hammarby IF Ej start Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF Ej start A-FINAL 1 1 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 7.77 2 Julia Skugge 88 Glanshammars IF 7.84 3 Carolina Eriksson 88 Hässelby SK 7.93 4 Glady Bamane 89 Spårvägens FK 8.08 5 Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H 8.10 6 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjdens IK 8.11 7 Sofia Stensiö 88 Kungsängens SK 8.16 8 Emma Vessman 88 Mälarhöjdens IK 8.17
F17
HÖJDHOPP 2005-01-16 1 Daphne Miglis 88 Tyresö FK 169 2 Anna-Karin Sörling 89 Ärla IF 163 3 Edina Shehu 89 Hammarby IF 160 4 Elise Råman Delin 88 Upsala IF 160 5= Louisa Brandt 88 Solna FK 157 5= Caroline Almgren 89 Väsby IK 157 7 Anna Pärsdotter 89 Solna FK 157 8 Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H 157 9 Victoria Westling 88 Motala AIF 153 10 Emelie Haaparanta 88 Täby IS 153 11 Johanna Ökvist 89 Ununge IF 149 12 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 149 13 Frida Viklund 89 Bromma IF 145 14 Sara Dahlström 89 Turebergs FK 145 15 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 141
F17
LÄNGDHOPP 2005-01-16 1 Elise Råman Delin 88 Upsala IF 541 2 Emilie Andersson 89 Kungsängens SK 529 3 Linda Bergh 89 Hässelby SK 518 4 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 517 5 Hanna Tjernell 89 SoIK Hellas 511 6 Carolina Eriksson 88 Hässelby SK 503 7 Minna Jansson 88 Mälarhöjdens IK 499 8 Emma Borg 88 Turebergs FK 498 487 9 Linn Johansson 88 Hammarby IF 498 471 10 Emelie Haaparanta 88 Täby IS 497 11 Ida Söderfjord 88 Linköpings GIF 480 12 Malin Dahlin 89 IFK Lidingö 477 13 Sofie Lindesten 88 Hammarby IF 476 470 14 Lina Hedly 89 Leksands FIK 476 468 15 Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H 474 16 Sofia Bejgarn 88 Hammarby IF 472 17 Lina Nätterlund 88 Gefle IF 468 18 Camilla Olsson 89 Gotländsk FI 461 19 Linn Ericsson 89 Turebergs FK 460 20 Sara Wallin 89 Hässelby SK 456 21 Sara Carlsson Odell 89 Hammarby IF 448 22 Linn Sparrenborg 88 Hammarby IF 442 23 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 438 24 Boel Tetens 88 Gotländsk FI 432 25 Jennifer Westerfelt 89 Fredrikshofs FIF 425 26 Johanna Strauss 89 Hammarby IF 422 27 Anna Jansson 88 Rånäs 4 H 417 28 Johanna Ökvist 89 Ununge IF 327 29 Malin Berggren 88 GoIF Tjalve 231
F17
KULA, 3.0 KG 2005-01-15 1 Jenny Davidsson 88 Hammarby IF 1249 2 Matilda Gunnarsson 90 Västerås FIK 1227 3 Josefine Bark 88 Tyresö FK 1181 4 Elin Sundlöf 89 Glanshammars IF 1047 5 Micaela Franke Rydén 88 IFK Lidingö 1041 6 Sofia Eriksson 89 SoIK Hellas 965 7 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 864 8 Sara Nyman 89 Ösmo GIF FK 822 9 Makrina Koskeridou 89 Mälarhöjdens IK 809
F15
60 M FÖRSÖK 01 1 Alessandra Graziosi 90 Hammarby IF 8.30 AF 2 Thea Shebu 91 Saltsjöbadens IF 8.84 3 Patricia Johansson 90 Österhaninge IF 8.85 4 Viktoria Hammarstrand 91 Bromma IF 8.86 5 Lina-Marie Sundgren 90 Hammarby IF 8.87 6 Camilla Göth 90 Hammarby IF 9.16 7 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 9.32 FÖRSÖK 10 1 Sofia Carls 90 Hammarby IF 8.32 AF 2 Lotta Lindsen 90 Turebergs FK 8.32 AF 3 Julia Källgren 90 IF Åland 8.42 BF 4 Felicia Liabäck Löwstett 90 SoIK Hellas 8.44 BF 5 Louise Gyllenram 91 Saltsjöbadens IF 8.48 6 Paulina Engfors 90 Hammarby IF 8.50 7 Lydia Ståhlberg 90 Örbyhus IF 8.51 8 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 8.65 FÖRSÖK 11 1 Anna Stångberg 90 Upsala IF 8.15 AF 2 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 8.22 AF 3 Moa Brandt 91 Hammarby IF 8.23 AF 4 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 8.35 AF 5 Elina Palmquist 91 Hagunda IF 8.36 BF 6 Frida Linde 90 Täby IS 8.37 BF 7 Sofie Sjögren 90 Hässelby SK 8.54 8 Asal Torabi 90 Bromma IF 8.72 FÖRSÖK 02 1 Sara Stanley 90 Bromma IF 8.77 2= Linn Tyllman 90 Österhaninge IF 8.89 2= Nathalie Lännholm 90 Österhaninge IF 8.89 4 Fanny Vallo 91 Hammarby IF 9.05 4 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 9.56 5 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 9.07 6 Benita Hansson 90 Gotländsk FI 9.31 8 Sara Finnberg 90 IFK Lidingö 9.68 FÖRSÖK 03 1 Anna Söderström 91 Hammarby IF 8.74 2 Josephin Frånlund 91 Järva FK 8.81 3 Carita Hansson 91 Gotländsk FI 8.87 4 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 9.00 5 Anna Rydberg 91 IFK Lidingö 9.03 6 Malin Lundin Sahlberg 91 Mälarhöjdens IK 9.09 7 Josefin Rosén 90 Hässelby SK 10.06 8 Antonia Cruz Olsson 90 Hässelby SK 10.06 FÖRSÖK 04 1 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 8.82 2 Isabelle Staaf 91 Linköpings GIF 8.96 3 Anna Hansback 91 Solna FK 9.02 4 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 9.03 5 Gabriella Görhed 90 Hammarby IF 9.07 6 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 9.25 7 Amanda Skytt 91 Upsala IF 9.46 8 Alice Kuhlman 91 IF Åland 9.61 FÖRSÖK 05 1 Mikaela Koller 91 Bromma IF 8.64 2 Natalia Styrström 90 IF Åland 8.67 3 Johanna Hilding 90 Rånäs 4 H 8.72 4 Matilda Andersson 91 Rånäs 4 H 8.85 5 Annica Larsson Isfelt 91 Ösmo GIF FK 8.94 6 Louise Wahlgren 91 Rånäs 4 H 9.00 7 Emelie Utterström 90 Hammarby IF 9.26 8 Izabella Jenneholm 91 Bromma IF 9.51 FÖRSÖK 06 1 Ellinor Edfors 90 Hanvikens SK 8.76 2 Mikaela Lunden 90 Turebergs FK 8.77 3 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 8.79 4 Matilda Gunnarsson 90 Västerås FIK 8.87 5 Jaqueline Olsson 91 Rånäs 4 H 8.91 6 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 8.95 7 Suzanna Romilson 90 Fredrikshofs FIF 9.03 8 Jasmine Edström 90 Solna FK 9.39 FÖRSÖK 07 1= Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 8.65 1= Lilian Riveros 90 Hässelby SK 8.65 3 Erika Karlsson 91 Falu IK 8.68 4 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 8.74 5 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 8.75 6 Nathalie Tolvers 90 Hanvikens SK 8.76 7 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 8.80 8 Pauline Beinö 90 Solna FK 8.89 FÖRSÖK 08 1 Sofia Tångelin 90 Täby IS 8.44 BF 2 Tasmiah Akhter 90 Huddinge AIS 8.48 3 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 8.54 4 Johanna Eriksson 91 IF Åland 8.65 5 Mikaela Jansson 90 Örbyhus IF 8.66 6 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 8.68 7 Erica Blomqvist 90 IF Åland 8.68 8 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 8.75 FÖRSÖK 09 1 Linn Göth 90 Hammarby IF 8.34 AF 2 Johanna Brünteson 91 IFK Tumba 8.39 BF 3 Elin Spetz 90 Södertälje IF 8.41 BF 4 Jessica Torsell 91 Saltsjöbadens IF 8.46 BF 5 Cecilia Friström 90 Täby IS 8.50 6 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 8.53 7 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 8.57 8 Louise Ahlin 91 Tullinge-Tumba FF 8.99 B-FINAL 1 1 Frida Linde 90 Täby IS 8.29 2 Elina Palmquist 91 Hagunda IF 8.37 3 Johanna Brünteson 91 IFK Tumba 8.43 4 Sofia Tångelin 90 Täby IS 8.44 5 Jessica Torsell 91 Saltsjöbadens IF 8.47 6= Julia Källgren 90 IF Åland 8.47 6= Elin Spetz 90 Södertälje IF 8.47 Felicia Liabäck Löwstett 90 SoIK Hellas Ej start A-FINAL 1 1 Moa Brandt 91 Hammarby IF 8.19 2 Anna Stångberg 90 Upsala IF 8.21 3 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 8.25 4 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 8.33 5 Linn Göth 90 Hammarby IF 8.38 6 Lotta Lindsen 90 Turebergs FK 8.41 7 Sofia Carls 90 Hammarby IF 8.42 8 Alessandra Graziosi 90 Hammarby IF 8.59
F15
1000 M FINAL 1 1 Johanna Lord 91 Hammarby IF 3.28.22 7 2 Matilda Andersson 91 Rånäs 4 H 3.28.23 8 3 Emilia Elfgren 91 Bromma IF 3.28.76 9 4 Elin Jonsson 90 Hammarby IF 3.39.86 16 5 Annica Larsson Isfelt 91 Ösmo GIF FK 3.43.86 18 6 Hedvig Hegrell 91 Bromma IF 3.45.33 19 7 Alice Kuhlman 91 IF Åland 3.59.38 21 FINAL 2 1 Johanna Olsson 91 Täby IS 3.16.69 3 2 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 3.29.01 10 3 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 3.30.63 11 4 Malin Lundin Sahlberg 91 Mälarhöjdens IK 3.31.08 12 5 Elin Pöllänen 90 Hässelby SK 3.36.46 14 6 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 3.37.64 15 7 Nathalie Blomqvist 90 Sundbybergs IK 3.48.59 20 FINAL 3 1 Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 3.10.48 1 2 Nathalie Rohlén 90 IFK Lidingö 3.10.96 2 3 Klara Bodinson 90 Boo IF 3.19.57 4 4 Linnea Hagström 91 Råby-Rekarne FIF 3.20.68 5 5 Nathalie Tolvers 90 Hanvikens SK 3.22.68 6 6 Louise Sonehag 90 Upsala IF 3.36.17 13 7 Henrika Holländer 90 IF Åland 3.41.51 17
F15
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 1 1 Jessica Torsell 91 Saltsjöbadens IF 9.94 6 2 Therese Kollin 90 Täby IS 10.09 8 3 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 10.30 13 4 Anna Söderström 91 Hammarby IF 10.37 15 5 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 10.94 22 Sofie Taylor 91 Hammarby IF Bröt Alexandra Malmsjö 90 Saltsjöbadens IF Bröt FINAL 2 1 Sara Långfors 90 Täby IS 9.81 5 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 9.96 7 3 Carita Hansson 91 Gotländsk FI 10.75 20= 4 Lina-Marie Sundgren 90 Hammarby IF 11.22 26 5 Nathalie Blomqvist 90 Sundbybergs IK 11.25 27 6 Annica Larsson Isfelt 91 Ösmo GIF FK 11.48 30 7 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 12.02 31 FINAL 3 1 Kajsa Wallin 91 Hässelby SK 10.43 16 2 Gabriella Görhed 90 Hammarby IF 10.75 20= 3 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 11.12 25 4 Martina Rossland 90 IFK Tumba 11.33 28 5 Linda Öhman 90 IFK Tumba 11.44 29 6 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 12.37 32 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK Ej start FINAL 4 1 Petra Garpefors 91 Huddinge AIS 10.12 9 2 Paulina Engfors 90 Hammarby IF 10.26 11 3 Ellinor Edfors 90 Hanvikens SK 10.53 17 4 Sophia Ångström 90 Huddinge AIS 10.73 18 5 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 10.74 19 6 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 10.96 23 7 Emma Wallin 91 Hässelby SK 11.05 24 FINAL 5 1 Frida Linde 90 Täby IS 9.42 1 2 Sofia Carls 90 Hammarby IF 9.46 2 3 Mikaela Jansson 90 Örbyhus IF 9.58 3 4 Sandra Höckerstrand 90 Solna FK 9.80 4 5 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 10.22 10 6 Mikaela Lunden 90 Turebergs FK 10.27 12 7 Jaqueline Olsson 91 Rånäs 4 H 10.31 14
F15
HÖJDHOPP 2005-01-15 1 My Nordström 90 IK Tiwaz 168 REKORD 2 Frida Linde 90 Täby IS 162 3 Moa Thorstensson 90 Spårvägens FK 160 4 Caroline Erlandsson 91 IFK Gnesta 158 5 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 155 6 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 155 7 Lydia Ståhlberg 90 Örbyhus IF 155 8 Anna Wibrandt 90 IK Tiwaz 152 9 Louise Anebygd 91 IFK Tumba 152 10 Petra Garpefors 91 Huddinge AIS 149 11 Sofie Johansson 90 IK Tiwaz 149 12 Zoë Primus 91 Mälarhöjdens IK 145 13 Anna Söderström 91 Hammarby IF 145 4= Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 145 4= Mikaela Lunden 90 Turebergs FK 145 6= Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 141 6= Therese Kollin 90 Täby IS 141 18 Mikaela Koller 91 Bromma IF 141 19 Malin Lundin Sahlberg 91 Mälarhöjdens IK 141 20 Ella Mattsson 90 Hammarby IF 141 21 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 141 2= Benita Hansson 90 Gotländsk FI 136 2= Paulina Engfors 90 Hammarby IF 136 2= Johanna Eriksson 91 IF Åland 136 2= Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 136 6= Rebecca Lindblom 90 Tyresö FK 136 6= Amanda Skytt 91 Upsala IF 136 28 Lina-Marie Sundgren 90 Hammarby IF 136 29 Natalia Styrström 90 IF Åland 136 0= Elina Palmquist 91 Hagunda IF 131 0= Emma Myresten 90 Mälarhöjdens IK 131 32 Emma Wallin 91 Hässelby SK 131 3= Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 131 3= Hanna Bjellerup 90 Turebergs FK 131 5= Emma Malmström 90 Hammarby IF 131 5= Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 131 37 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 126 38 Kristin Öster 90 Hammarby IF 126 39 Emma Lemos 90 Hässelby SK 126 Jenny Clemes 90 IF Åland Ej start Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK Ej start
F15
STAVHOPP 2005-01-15 1 Moa Thorstensson 90 Spårvägens FK 300 2 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsvedens FIK 290 3 Emelie Dammgård 90 Kvarnsvedens FIK 260 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 260 5 Therese Kollin 90 Täby IS 230 6 Ella Mattsson 90 Hammarby IF 220
F15
LÄNGDHOPP 2005-01-16 1 Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 520 2 Sofia Carls 90 Hammarby IF 515 3 Frida Linde 90 Täby IS 514 4 Elina Palmquist 91 Hagunda IF 505 5 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 483 6 Lydia Ståhlberg 90 Örbyhus IF 479 7 Sara Långfors 90 Täby IS 470 8 Sofia Tångelin 90 Täby IS 469 9 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 466 463 10 Lotta Lindsen 90 Turebergs FK 466 447 11 Paulina Engfors 90 Hammarby IF 464 462 12 Mikaela Lunden 90 Turebergs FK 464 x 13 Erica Blomqvist 90 IF Åland 462 14 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 461 15 Camilla Göth 90 Hammarby IF 459 16 Linn Göth 90 Hammarby IF 457 17 Carita Hansson 91 Gotländsk FI 454 453 18 Mikaela Jansson 90 Örbyhus IF 454 452 19 Matilda Andersson 91 Rånäs 4 H 454 415 20 Moa Brandt 91 Hammarby IF 452 440 21 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 452 436 22 Nina Thorén 91 IFK Lidingö 449 23 Sofie Taylor 91 Hammarby IF 447 24 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 446 444 25 Erika Karlsson 91 Falu IK 446 443 26 Cecilia Friström 90 Täby IS 446 431 27 Therese Kollin 90 Täby IS 444 28 Mikaela Koller 91 Bromma IF 443 441 29 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 443 437 30 Jessica Torsell 91 Saltsjöbadens IF 442 31 Jaqueline Olsson 91 Rånäs 4 H 441 32 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 439 33 Johanna Eriksson 91 IF Åland 437 34 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 436 35 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 433 36 Kajsa Wallin 91 Hässelby SK 431 37 Ellinor Edfors 90 Hanvikens SK 429 429 38 Petra Garpefors 91 Huddinge AIS 429 414 39 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 428 40 Linnea Hagström 91 Råby-Rekarne FIF 422 421 41 Sara Stanley 90 Bromma IF 422 414 42 Malin Lundin Sahlberg 91 Mälarhöjdens IK 420 43 Tasmiah Akhter 90 Huddinge AIS 416 398 44 Jenny Hytte 91 Hässelby SK 416 386 45 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 415 46 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 412 47 Fanny Vallo 91 Hammarby IF 410 48 Frida Tullsson 90 Vallentuna FK 407 49 Benita Hansson 90 Gotländsk FI 405 50 Nicole Andersson 91 Hässelby SK 403 399 51 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 403 390 52 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 402 53 Julia Källgren 90 IF Åland 401 54 Gabriella Görhed 90 Hammarby IF 400 55 Anna Söderström 91 Hammarby IF 397 382 56 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 397 381 57 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 397 374 58 Natalia Styrström 90 IF Åland 395 59 Linda Öhman 90 IFK Tumba 393 60 Alice Kuhlman 91 IF Åland 390 61 Alexandra Malmsjö 90 Saltsjöbadens IF 389 62 Emma Myresten 90 Mälarhöjdens IK 385 63 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 377 64 Thea Shebu 91 Saltsjöbadens IF 376 65 Izabella Jenneholm 91 Bromma IF 374 66 Annica Larsson Isfelt 91 Ösmo GIF FK 373 67 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 362 360 68 Nathalie Franko Törnetof 90 Spårvägens FK 362 359 69 Felicia Manniche 91 Duvbo IK 362 358 70 Lina-Marie Sundgren 90 Hammarby IF 338 71 Martina Rossland 90 IFK Tumba 315 72 Caroline Piri 91 Huddinge AIS 310 Anneli Ljungqvist 90 Hammarby IF Ej res. Linnéa Nyström 91 Hammarby IF Ej start Johanna Hilding 90 Rånäs 4 H Ej start Therese Fredheim 90 Bromma IF Ej start
F15
KULA, 3.0 KG 2005-01-15 2 Julia Klackenberg 90 Danderyd Athletic 1206 4 Sandra Höckerstrand 90 Solna FK 1077 7 Johanna Brünteson 91 IFK Tumba 970 13 Emma Knutas 90 Vallentuna FK 891 15 Linnea Andersson 90 Turebergs FK 866 16 Mikaela Lunden 90 Turebergs FK 864 18 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 839 21 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 817 24 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 784 26 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 772 27 Erica Blomqvist 90 IF Åland 766 29 Julia Källgren 90 IF Åland 760 30 Caroline Piri 91 Huddinge AIS 743 31 Emelie Utterström 90 Hammarby IF 726 33 Anna Söderström 91 Hammarby IF 714 34 Amanda Skytt 91 Upsala IF 680 37 Natalia Styrström 90 IF Åland 667 38 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 636 39 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 557 1 Matilda Gunnarsson 90 Västerås FIK 1262 REKORD 3 Emma Wallin 90 Kungsängens SK 1201 5 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 1054 6 Frida Linde 90 Täby IS 1004 8 Gabriella Görhed 90 Hammarby IF 966 9 Linda Drougge 90 Rånäs 4 H 958 10 Sofia Carls 90 Hammarby IF 937 11 Marie Fast 90 Ösmo GIF FK 909 12 Emma Malmström 90 Hammarby IF 894 14 Louise Ahlin 91 Tullinge-Tumba FF 873 17 Camilla Norr Ericson 91 GoIF Tjalve 860 19 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 827 20 Therese Kollin 90 Täby IS 822 22 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 807 23 Lina-Marie Sundgren 90 Hammarby IF 786 25 Josephin Frånlund 91 Järva FK 780 28 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 763 32 Mikaela Koller 91 Bromma IF 725 35 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 674 36 Matilda Andersson 91 Rånäs 4 H 668
F13
60 M FÖRSÖK 1 1 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 8.84 F 2 Daniella Tsoumani 92 Järva FK 8.92 F 3 Lilian Gren 92 Fredrikshofs FIF 8.96 F 4 Nathalie Jansson 92 IF Åland 9.18 5 Josefin Lidback 92 Mälarhöjdens IK 9.64 6 Shila Kheder 92 Spårvägens FK 10.16 7 Jennie Wahlström 92 IF Linden 10.25 Sofie Lindroos 92 Mälarhöjdens IK Ej start FÖRSÖK 2 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.45 F 2 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.52 F 3 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 9.06 4 Alma Bjellerup 92 Turebergs FK 9.19 5 Beatrice Kollin 92 Täby IS 9.25 6 Julia Willgård 92 IF Linden 9.98 7 Mimmi Tuborg 92 Mälarhöjdens IK 10.19 8 Sanna Tollefors 92 Vallentuna FK 10.20 FÖRSÖK 3 1 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.53 F 2 Johanna Nyman 92 Täby IS 8.99 3 Emelie Pettersson 92 SoIK Hellas 9.09 4 Melanie Strandman 92 Solna FK 9.18 5 Sana Rehman 92 IFK Tumba 9.37 6 Annika Ledskog 92 Linköpings GIF 9.50 7 Hanna Grape 92 Fredrikshofs FIF 9.99 FÖRSÖK 4 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 8.00 F 2 Amelie Teiko 92 IF Linden 8.67 F 3 Elin Lundin 92 Turebergs FK 8.98 4 Ida Lindblom 92 IF Åland 9.19 4 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 9.19 6 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 9.23 7 Sofia Berg 92 Hässelby SK 9.79 FINAL 2005-01-15 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 7.99 Rekord 2 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.43 3 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.49 4 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.52 5 Amelie Teiko 92 IF Linden 8.75 6 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 8.89 7 Daniella Tsoumani 92 Järva FK 9.01 Lilian Gren 92 Fredrikshofs FIF Ej start
F13
800 M FINAL 2005-01-16 1 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 2.47.66 2 Rebecka Öberg 92 IFK Lidingö 2.48.97 3 Johanna Nyman 92 Täby IS 2.49.38 4 Beatrice Kollin 92 Täby IS 2.49.80 5 Fanny Boström 92 Huddinge AIS 2.51.01 6 Erica Wesström 92 Upsala IF 2.52.40 7 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 2.58.69
F13
HÖJDHOPP 2005-01-15 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 164 REKORD 2 Carolina Gyllenbern 93 Turebergs FK 146 3 Malin Emilsson 92 Rånäs 4 H 141 4 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 141 5= Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 141 5= Lina Magnusson 92 Rånäs 4 H 141 7 Emma Danielsson 92 Rånäs 4 H 138 8 Alma Bjellerup 92 Turebergs FK 138 9 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 135 0= Nathalie Jansson 92 IF Åland 131 0= Elin Lundin 92 Turebergs FK 131 0= Beatrice Kollin 92 Täby IS 131 13 Annika Ledskog 92 Linköpings GIF 131 14 Matilda Lindström 92 Spårvägens FK 122 15 Mimmi Tuborg 92 Mälarhöjdens IK 116 16 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 110 Sofia Berg 92 Hässelby SK Ej start Malin Pussinen 92 IF Åland Ej start Josefin Lidback 92 Mälarhöjdens IK Ej res.
F13
LÄNGDHOPP 2005-01-16 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 547 Rekord 2 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 515 3 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 479 4 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 478 5 Carolina Gyllenbern 93 Turebergs FK 477 6 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 444 7 Ida Lindblom 92 IF Åland 438 8 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 436 9 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 433 10 Johanna Nyman 92 Täby IS 428 11 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 426 12 Beatrice Kollin 92 Täby IS 422 13 Alma Bjellerup 92 Turebergs FK 420 14 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 419 15 Cecilia Jonsson 92 IFK Södertälje 418 16 Daniella Tsoumani 92 Järva FK 416 17 Emelie Pettersson 92 SoIK Hellas 413 18 Hanife Ilhan 92 Huddinge AIS 411 19 Nathalie Jansson 92 IF Åland 406 20 Erica Wesström 92 Upsala IF 402 395 21 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 402 386 22 Lina Jäderborn 92 SoIK Hellas 395 23 Elina Svensson 92 Danderyds SK 391 24 Frida Hansson 92 Huddinge AIS 389 25 Jessica Svan 92 Huddinge AIS 331 26 Leonor Riveros 92 Hässelby SK 299 27 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK Ej start
F13
KULA, 2.0 KG 2005-01-15 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 1232 2 Molly Nilsson 92 Nynäshamns FIK 1118 3 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 1056 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 1049 5 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 1018 6 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 1011 7 Elin Lundin 92 Turebergs FK 941 8 Amelie Teiko 92 IF Linden 903 9 Beatrice Kollin 92 Täby IS 873 10 Ylva Johansson 92 Sundbybergs IK 855 11 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 834 12 Sana Rehman 92 IFK Tumba 814 13 Daniella Tsoumani 92 Järva FK 812 14 Nathalie Jansson 92 IF Åland 767 15 Matilda Lindström 92 Spårvägens FK 714 16 Sanna Tollefors 92 Vallentuna FK 711 17 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 708
F12
60 M FÖRSÖK 1 1 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 9.19 BF 2 Marie Oscarsson 93 Hässelby SK 9.49 3 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 9.51 4 Jessica Hörberg 93 Täby IS 9.51 5 Fanny Lindberg 93 Sundbybergs IK 9.68 6 Valerie Paraniak 93 Spårvägens FK 10.44 7 Linnea Thimrén 93 Huddinge AIS 10.53 8 Jessica Eriksson 93 Sundbybergs IK 11.33 FÖRSÖK 2 1 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 9.19 BF 2 Julia Edén 93 Huddinge AIS 9.39 3 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby IF 9.41 4 Karolina Åkerman 93 Täby IS 9.71 5 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 9.73 6 Anneli Karlsson 93 SoIK Hellas 9.82 7 Amanda Murua 93 Hässelby SK 9.85 8 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 10.13 FÖRSÖK 3 1 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 9.09 AF 2 Anna Karling Khan 93 Hammarby IF 9.11 AF 3 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 9.28 BF 4 Maria Halvarsson 93 Turebergs FK 9.64 5 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 9.76 6 Gabriella Dahlgren 93 Spårvägens FK 10.00 7 Amanda Rönnsén 93 Sundbybergs IK 10.09 8 Sophie Nilsson Bach 93 Hammarby IF 11.10 FÖRSÖK 4 1 Sara Österberg 93 Hammarby IF 9.05 AF 2 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 9.26 BF 3 Wendela Stawros 93 Hässelby SK 9.70 4 Matilda Fyrö 93 Solna FK 9.91 5 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 9.98 6 Kristin Bergström Madshu 93 Täby IS 10.08 7 Tove Thimrén 93 Huddinge AIS 10.13 FÖRSÖK 5 1 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 9.19 BF 2 Linnéa Brodin 93 Rånäs 4 H 9.20 BF 3 Ida Wallin 93 Tullinge-Tumba FF 9.41 4 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 9.59 5 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 9.60 6 Zoe Brown 93 Hässelby SK 9.96 7 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 10.21 FÖRSÖK 6 1 Carolina Gyllenbern 93 Turebergs FK 8.82 AF 2 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 9.16 AF 3 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 9.38 4 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 9.42 5 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 10.13 6 Hanna Hrac 93 Spårvägens FK 10.34 8 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 10.49 FÖRSÖK 7 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.47 AF 2 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 8.94 AF 3 Sara Sjöstedt 93 Spårvägens FK 9.34 BF 4 Sofia Westfahl 93 Huddinge AIS 9.36 BF 5 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 9.87 6 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 10.38 7 Sofia Nasi 93 Mälarhöjdens IK 10.51 FÖRSÖK 8 1 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 9.11 AF 2 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 9.37 3 Hanna Lindström 93 Hässelby SK 9.47 4 Joanna Sundström 93 IF Åland 9.72 5 Karolin Hoppa 93 Tullinge-Tumba FF 9.77 6 Anna Johansson 93 Huddinge AIS 9.97 7 Anita Jankowska 93 Huddinge AIS 11.06 B-FINAL 1 1 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 9.07 2 Linnéa Brodin 93 Rånäs 4 H 9.13 3 Sara Sjöstedt 93 Spårvägens FK 9.15 4 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 9.21 5 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 9.30 6 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 9.31 7 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 9.32 8 Sofia Westfahl 93 Huddinge AIS 9.38 A-FINAL 1 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.43 Tang rek. 2 Carolina Gyllenbern 93 Turebergs FK 8.89 3 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 9.00 4 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 9.06 5 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 9.08 6 Sara Österberg 93 Hammarby IF 9.12 7 Anna Karling Khan 93 Hammarby IF 9.16 8 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 9.27
F12
800 M FINAL 1 1 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 2.38.84 4 2 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 2.44.82 9 3 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 2.46.30 10 4 Angelica Gustafsson 93 Mälarhöjdens IK 2.46.88 12 5 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 2.52.65 17 6 Kristiane Width 94 Turebergs FK 2.53.62 18 7 Sara Roth 93 Hammarby IF 3.04.49 23 8 Nelly Linnhag 93 Hammarby IF 3.17.30 25 Heidi Schmidt 93 Täby IS Ej start FINAL 2 1 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 2.46.56 11 2 Jessica Hörberg 93 Täby IS 2.50.62 16 3 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 2.54.64 19 4 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 2.56.92 20 5 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 2.58.70 21 6 Anna Kylili 93 Huddinge AIS 3.00.11 22 7 Sara Österberg 93 Hammarby IF 3.06.38 24 8 Hanna Fagerström Wagner 93 Hammarby IF 3.23.82 26 9 Cecilia Reidefors 93 Hammarby IF 3.34.68 27 Johanna Lindh 93 Mälarhöjdens IK Ej start FINAL 3 1 Jenny Håland 93 IFK Tumba 2.34.40 1 2 Johanna Busk 93 Enhörna IF 2.37.02 2 3 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 2.37.66 3 4 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 2.39.47 5 5 Mikaela Jerresand 93 Täby IS 2.39.48 6 6 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 2.40.68 7 7 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 2.41.44 8 8 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 2.48.62 13 9 Sara Munter 93 Mälarö SOK 2.48.83 14 10 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 2.49.91 15
F12
LÄNGDHOPP 2005-01-15 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 457 2 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 451 3 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 445 4 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 444 5 Emma Ehrlin 93 Ärla IF 440 6 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 429 7 Emily Helenius 93 Alunda SK 425 421 8 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 425 407 9 Linnéa Brodin 93 Rånäs 4 H 422 10 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 419 407 11 Jessica Hörberg 93 Täby IS 419 406 12 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 418 13 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 417 14 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 414 15 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 409 16 Jenny Håland 93 IFK Tumba 408 401 17 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 408 390 18 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 406 19 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 405 20 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 403 21 Eino Teiko 93 IF Linden 402 392, 385 22 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 402 392, 383 23 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 402 388 24 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 396 394 25 Joanna Sundström 93 IF Åland 396 392 26 Maria Halvarsson 93 Turebergs FK 393 27 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 391 388 28 Sofia Westfahl 93 Huddinge AIS 391 387 29 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 389 30 Pauline Krogsböll 93 SoIK Hellas 385 31 Anna Karling Khan 93 Hammarby IF 379 379 32 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 379 374 33 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 376 34 Amanda Murua 93 Hässelby SK 373 35 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 372 36 Sofia Forsberg 93 Hammarby IF 368 37 Angelica Gustafsson 93 Mälarhöjdens IK 367 366 38 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 367 364 39 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 364 40 Tove Thimrén 93 Huddinge AIS 363 355 41 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 363 352 42 Hanna Fagerström Wagner 93 Hammarby IF 363 347 43 Karolina Åkerman 93 Täby IS 359 44 Naima Clareus 93 Hässelby SK 356 45 Anneli Karlsson 93 SoIK Hellas 353 46 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 345 47 Anna Johansson 93 Huddinge AIS 344 48 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 342 49 Kristin Bergström Madshu 93 Täby IS 333 50 Linnea Thimrén 93 Huddinge AIS 329 51 Sofia Bergholm 93 Hammarby IF 321 52 Amanda Rönnsén 93 Sundbybergs IK 318 53 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 315 54 Sara Niväng 93 Hammarby IF 297 55 Elin Olsson 93 Huddinge AIS 288 56 Cecilia Reidefors 93 Hammarby IF 286 57 Anita Jankowska 93 Huddinge AIS 267 58 Johanna Lindh 93 Mälarhöjdens IK Ej start
F12
KULA, 2.0 KG 2005-01-16 1 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 915 1 2 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 878 4 3 Sara Sjöstedt 93 Spårvägens FK 843 7 4 Amanda Murua 93 Hässelby SK 789 10 5 Anna Karling Khan 93 Hammarby IF 776 12 6 Joanna Sundström 93 IF Åland 764 13 7 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 731 15 8 Sofia Forsberg 93 Hammarby IF 726 17 9 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 707 21 10 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 671 26 11 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 659 27 12 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 645 28 13 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 643 29 14 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 599 32 15 Anneli Karlsson 93 SoIK Hellas 588 33 16 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 578 34 17 Sofia Nasi 93 Mälarhöjdens IK 551 35 18 Marie Oscarsson 93 Hässelby SK 537 36 19 Sophie Nilsson Bach 93 Hammarby IF 478 37 20 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 468 38 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK Ej start 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 888 2 2 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 884 3 3 Carolina Gyllenbern 93 Turebergs FK 869 5 4 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 854 6 5 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 822 8 6 Eleni Larsson 93 Ösmo GIF FK 791 9 7 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 783 11 8 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 762 14 9 Barbara Rotter 93 Tullinge-Tumba FF 728 16 10 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 725 18 11 Heidi Schmidt 93 Täby IS 724 19 12 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 714 20 13 Sofia Westfahl 93 Huddinge AIS 705 22, 684 14 Ida Wallin 93 Tullinge-Tumba FF 705 23, 669 15 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 699 24 16 Jessica Eriksson 93 Sundbybergs IK 680 25 17 Karolina Andersson 93 Rånäs 4 H 639 30 18 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 602 31 Zoe Brown 93 Hässelby SK Ej start
F11
60 M FÖRSÖK 1 1 Ulrika Sten 94 Täby IS 9.20 AF 2 Sofia Söderberg 94 Saltsjöbadens IF 9.40 AF 3 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 9.60 BF 4 Andrea Kärrman 94 Ingarö IF 9.95 5 Jessica Karlsson 94 Falu IK 10.00 6 Sofia Othelius 94 Huddinge AIS 10.03 7 Emily Deros 94 Väsby IK 10.24 8 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 10.69 FÖRSÖK 2 1 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 9.44 BF 2 Moa Pareigis 94 Danderyds SK 9.59 BF 3 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 9.80 BF 4 Linnea Falstad 94 Tyresö FK 9.91 5 Agnes Burell 94 Täby IS 10.01 6 Therese Granath 94 Hammarby IF 10.53 7 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 10.57 8 Hanna Fagerlund 94 IF Åland 10.75 FÖRSÖK 3 1 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 9.14 AF 2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 9.56 BF 3 Marie Ryding 94 IF Linden 10.01 4 Wilma Folkebrant 94 SoIK Hellas 10.13 5 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 10.16 6 Moa Benfari 94 Väsby IK 10.60 7 Linnea Holmén 94 Hässelby SK 10.63 8 Desirée Cragnell 94 Huddinge AIS 12.00 FÖRSÖK 4 1 Ellinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 9.48 BF 2 Josephine Prim 94 IF Linden 9.78 BF 3 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 9.80 BF 4 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 9.87 5 Lise Lord 94 Hammarby IF 10.06 6 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 10.31 7 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 10.51 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK Ej start FÖRSÖK 5 1 Stina Starke 94 Täby IS 9.33 AF 2 Therese Lundberg 94 IF Linden 9.91 3 Klara Grånäs 94 Danderyds SK 9.93 4 Emelinda Engholm 94 Hässelby SK 10.08 5 Anna Winblad 94 Tyresö FK 10.31 Sara Sjöberg 94 Ingarö IF Ej start Lovisa Nyreström 94 Sundbybergs IK Ej start FÖRSÖK 6 1 Elin Donar 94 Solna FK 9.10 AF 2 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 10.28 3 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 10.46 4 Hanna Wallroth Nordlande 94 Turebergs FK 10.64 5 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 10.66 6 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 10.68 7 Lina Hjort 94 Tyresö FK 10.92 FÖRSÖK 7 1 Caroline Taxén 94 Enköpings AIF 9.18 AF 2 Evelina Erlandsson 94 IFK Gnesta 9.24 AF 3 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 9.42 AF 4 Olivia Claesson 94 Ösmo GIF FK 9.82 5 Rebecca Hemmander 94 Hässelby SK 10.71 6 Julia Lindvall 94 Hässelby SK 10.87 7 Malin Sjönell 94 Spårvägens FK 11.27 B-FINAL 1 1 Ellinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 9.38 2 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 9.48 3 Josephine Prim 94 IF Linden 9.53 4 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 9.65 5 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 9.66 6 Moa Pareigis 94 Danderyds SK 9.82 7 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 9.92 8 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 9.99 A-FINAL 1 1 Elin Donar 94 Solna FK 9.03 2 Ulrika Sten 94 Täby IS 9.06 3 Evelina Erlandsson 94 IFK Gnesta 9.11 4 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 9.11 5 Caroline Taxén 94 Enköpings AIF 9.13 6 Stina Starke 94 Täby IS 9.21 7 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 9.50 8 Sofia Söderberg 94 Saltsjöbadens IF 9.64
F11
LÄNGDHOPP 2005-01-15 1 Ellinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 454 Rekord 2 Elin Donar 94 Solna FK 437 3 Ulrika Sten 94 Täby IS 429 4 Stina Starke 94 Täby IS 407 5 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 401 6 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 399 7 Caroline Taxén 94 Enköpings AIF 395 8 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 394 9 Wilma Folkebrant 94 SoIK Hellas 390 10 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 384 11 Olivia Claesson 94 Ösmo GIF FK 381 375 12 Paulina Lasome 94 SoIK Hellas 381 373 13 Emelinda Engholm 94 Hässelby SK 378 14 Sofia Söderberg 94 Saltsjöbadens IF 376 15 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 369 16 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 368 17 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 361 18 Marie Ryding 94 IF Linden 359 344 19 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 359 340 20 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 355 354, 348 21 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 355 354, 344 22 Emily Deros 94 Väsby IK 352 23 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 350 24 Hanna Wallroth Nordlande 94 Turebergs FK 348 25 Klara Grånäs 94 Danderyds SK 346 327 26 Sofia Othelius 94 Huddinge AIS 346 314 27 Linnea Falstad 94 Tyresö FK 344 28 Therese Lundberg 94 IF Linden 343 29 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 337 30 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 334 325, 318 31 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 334 325, 312 32 Rebecca Hemmander 94 Hässelby SK 328 33 Hanna Fagerlund 94 IF Åland 327 34 Lina Hjort 94 Tyresö FK 322 35 Moa Pareigis 94 Danderyds SK 320 36 Jessica Karlsson 94 Falu IK 319 318 37 Moa Nissar 94 Hässelby SK 319 315, 309 38 Amanda Halonen 94 Hässelby SK 319 315, 307 39 Moa Benfari 94 Väsby IK 319 308 40 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 318 41 Julia Lindvall 94 Hässelby SK 314 42 Nelly Friman 94 Mälarhöjdens IK 307 43 Anna Winblad 94 Tyresö FK 304 44 Therese Granath 94 Hammarby IF 297 45 Agnes Burell 94 Täby IS 292 46 Malin Sjönell 94 Spårvägens FK 291 47 Linnea Holmén 94 Hässelby SK 284 278 48 Cornelia Olsson 94 Mälarhöjdens IK 284 270 49 Desirée Cragnell 94 Huddinge AIS 283 50 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 280 51 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 274 Sara Sjöberg 94 Ingarö IF Ej start Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK Ej start
F11
KULA, 2.0 KG 2005-01-16 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 847 2 Sofia Linde 95 Täby IS 837 3 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 830 4 Ellinor Sundstrand 94 Visby IF Gute FI 776 5 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 742 6 Therése Petersson 94 Hässelby SK 666 7 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 653 8 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 623 9 Louise Askling 94 Huddinge AIS 614 10 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 610 11 Cornelia Hansson 95 Visby IF Gute FI 608 12 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 595 13 Linnea Falstad 94 Tyresö FK 593 14 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 591 15 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 567 16 Moa Nissar 94 Hässelby SK 556 17 Julia Lindvall 94 Hässelby SK 548 18 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 532 19 Johanna Sörbom 94 Huddinge AIS 512 20 Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 456 21 Hanna Wallroth Nordlande 94 Turebergs FK 418 22 Linnea Holmén 94 Hässelby SK 373
F10
60 M FÖRSÖK 1 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 9.72 F 2 Veronika Wahlström 95 IF Linden 9.93 3 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 10.39 4 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF 10.54 5 Cornelia Hansson 95 Visby IF Gute FI 10.71 6 Jessica Chennell 95 Mälarhöjdens IK 10.92 7 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 10.94 8 Madelene Olsson 95 Rånäs 4 H 11.83 FÖRSÖK 2 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.76 F 2 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 10.01 3 Alexia Holse 95 Linköpings GIF 10.02 4 Amanda Persson 95 SoIK Hellas 10.26 5 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 10.32 6 Rachel Hadad 95 Huddinge AIS 10.42 7 Julina Jansson 95 IF Åland 10.47 8 Elise Brune 95 Täby IS 11.42 FÖRSÖK 3 1 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 9.38 F 2 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.48 F 3 Felicin Young 95 Solna FK 9.72 F 4 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 9.93 5 Linnea Hübsch 95 Mälarhöjdens IK 10.14 6 Tove Helminen 95 Mälarhöjdens IK 10.53 7 Jacqueline Östh 95 Huddinge AIS 11.15 8 Jonna Halonen 95 Rånäs 4 H 11.37 FÖRSÖK 4 1 Sofia Linde 95 Täby IS 9.37 F 2 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 10.21 3 Louise Österberg 95 Söderhamns IF 10.44 4= Sofia Patra 95 Huddinge AIS 10.56 4= Josefin Havdelin 95 IFK Lidingö 10.56 6 Sofia Loré 95 Huddinge AIS 11.46 7 Sofia Linde 95 Täby IS 11.50 Emma Helander 95 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 5 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.55 F 2 Lisa Ferneman 95 Boo IF 9.57 F 3 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 10.14 4 Cassandra Cossi 95 IFK Södertälje 10.28 5 Madeleine Sid 95 Väsby IK 11.04 6 Kajsa Tunedal 95 Mälarhöjdens IK 11.12 7 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 11.32 8 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 11.60 FINAL 2005-01-16 1 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 9.20 2 Sofia Linde 95 Täby IS 9.27 3 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.48 4 Lisa Ferneman 95 Boo IF 9.51 5 Felicin Young 95 Solna FK 9.64 6 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 9.72 7 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.72 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK Ej start
F10
LÄNGDHOPP 2005-01-16 1 Sofia Linde 95 Täby IS 414 Rekord 2 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 394 3 Alexia Holse 95 Linköpings GIF 391 4 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 388 5 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 383 6 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 381 7 Felicin Young 95 Solna FK 377 8 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 375 9 Elin Lindell 95 Hammarby IF 361 10 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 353 352 11 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 353 340 12 Lisa Ferneman 95 Boo IF 352 13 Louise Österberg 95 Söderhamns IF 346 14 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 335 15 Amanda Persson 95 SoIK Hellas 334 16 Cassandra Cossi 95 IFK Södertälje 332 17 Julina Jansson 95 IF Åland 331 18 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 329 19 Amanda Börjesson 95 Mälarhöjdens IK 326 20 Josefin Havdelin 95 IFK Lidingö 325 21 Kajsa Tunedal 95 Mälarhöjdens IK 322 22 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 317 23 Cornelia Hansson 95 Visby IF Gute FI 316 24 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 313 25 Jacqueline Östh 95 Huddinge AIS 298 26 Madelene Olsson 95 Rånäs 4 H 295 27 Madeleine Sid 95 Väsby IK 293 28 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 291 29 Jonna Halonen 95 Rånäs 4 H 290 30 Rachel Hadad 95 Huddinge AIS 289 31 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 280 32 Elise Brune 95 Täby IS 278 33 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 276 34 Sofia Lindhe 95 Täby IS 263 35 Sofia Loré 95 Huddinge AIS 252
F9
60 M FÖRSÖK 1 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 10.00 F 2 Louise Timm Hammargren 96 Täby IS 10.77 F 3 Stina Hannukainen 97 IFK Tumba 10.88 F 4 Sandra Skogström 97 Vallentuna FK 11.63 5 Emma Bergman 96 Mälarhöjdens IK 12.29 Rebecca Håkansson 96 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 2 1 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.96 F 2 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 10.60 F 3 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 11.13 F 4 Vanessa Oskarsson 96 Sundbybergs IK 11.31 F 5 Evelina Lindberg 96 Väsby IK 11.72 6 Nicole Dreje 96 Mälarhöjdens IK 11.79 FÖRSÖK 3 1 Amanda Engdahl 96 Mälarhöjdens IK 11.43 F 2 Emma Jiredal 96 Mälarhöjdens IK 11.57 3 Josefin Pekkarinen 96 IFK Södertälje 11.69 4 Emma Wigfeldt 96 SoIK Hellas 12.28 5 Isabella Thysk 96 Väsby IK 13.52 FINAL 2005-01-16 1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 9.69 2 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 9.86 3 Lina Carlsson 96 Täby IS 9.87 4 Beata Sunneborn 97 Spårvägens FK 10.67 5 Louise Timm Hammargren 96 Täby IS 10.68 6 Amanda Engdahl 96 Mälarhöjdens IK 10.80 7 Stina Hannukainen 97 IFK Tumba 10.92 8 Vanessa Oskarsson 96 Sundbybergs IK 11.06

 

Utskriftsvänlig version


Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 7-feb-05
All contents copyright   2000-2004 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved