Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

Resultat

Startsidan

Slutlig resultatlista Oktobersmällen 03-10-2005

 

F 7                  
Namn
ÅR
60m
Plac
Boll
Plac
Längd
Plac
Summa
Plac.
Hannah Krogh
98
12,11s
2
9,57m
2
2,43m
2
6p
1
Frida Svan
98
11,56s
1
7,57m
6
2,47m
1
8p
2
Frida Persson
98
12,19s
3
10,69m
1
2,16m
8
12p
3
Hannah Telander
98
13,34s
10
8,64m
4
2,22m
5
19p
4
Sofia Andrén
98
12,25s
4
6,55m
9
2,19m
7
20p
5
Felicia Håkansson
99
12,68s
5
5,94m
12
2,31m
4
21p
6
Carolina Söderberg
98
12,89s
6
5,89m
13
2,34m
3
22p
7
Tindra Söderberg
98
13,08s
7
8,14m
5
1,94m
12
24p
8
Stina Hammarlund
98
13,94s
12
8,90m
3
2,10m
11
26p
9
Agnes Morsander
98
13,22s
9
6,24m
10
2,12m
9
28p
10
Louise Solheim
98
13,54s
11
6,55m
8
2,11m
10
29p
11
Jolina Holmqvist
98
13,95s
13
6,87m
7
1,85m
15
35p
12
Mikaela Heen
98
13,09s
8
5,79m
14
1,89m
13
35p
13
Elsa Josefsson
98
14,99s
15
5,10m
15
2,20m
6
36p
14
Lina Bomler
98
14,74s
14
6,24m
11
1,88m
14
39p
15
                   
                   
P 7                  
Namn
ÅR
60m
Plac
Boll
Plac
Längd
Plac
Summa
Plac.
Mikael Apel
98
12,17s
2
15,54m
1
2,69m
1
4p
1
Oscar Jonsson
98
11,74s
1
14,91m
3
2,54m
2
6p
2
Oskar Markusson
98
12,17s
2
11,15m
5
2,48m
3
10p
3
Pontus Östman
98
12,39s
5
13,22m
4
2,39m
4
13p
4
Ludvig Kitzberger
98
13,37s
8
15,53m
2
2,16m
7
17p
5
Marcus Engström
98
12,48s
6
9,53m
7
2,25m
6
19p
6
Simon Karlsson
98
12,30s
4
5,94m
11
2,38m
5
20p
7
Gustav Hedström
98
13,10s
7
8,34m
8
1,88m
8
23p
8
Manfred Holmberg
98
13,72s
10
10,97m
6
1,88m
9
25p
9
Cecar Sigal
98
13,59s
9
6,37m
10
1,75m
10
29p
10
Anton Dacke
98
14,00s
11
6,65m
9
1,68m
11
31p
11
                   
                   
F 8                  
Namn
ÅR
60m
Plac
Boll
Plac
Längd
Plac
Summa
Plac.
Stina Rosenberg
97
10,46s
1
16,24m
1
3,46m
1
3p
1
Olivia Björklund
97
10,54s
2
12,95m
3
3,30m
2
7p
2
Emilia Stenström
97
10,70s
4
12,14m
4
3,16m
3
11p
3
Sofie Gabrielsson
97
11,76s
7
14,12m
2
2,75m
5
14p
4
Anita Tsiokis
97
10,62s
3
11,54m
5
2,52m
9
17p
5
Jonna Henriksson
97
11,51s
6
9,06m
7
2,81m
4
17p
6
Cecilia Rönnberg
97
11,07s
5
8,27m
8
2,64m
7
20p
7
Cecilia Axelsson
97
12,30s
12
8,13m
9
2,62m
8
29p
8
Andrea Rahlen
97
12,22s
11
7,30m
13
2,65m
6
30p
9
Johanna Bark
97
11,86s
9
7,82m
11
2,48m
10
30p
10
Hanna Dacke
97
12,67s
13
11,09m
6
2,25m
12
31p
11
Malin Askild
97
11,93s
10
8,07m
10
2,30m
11
31p
12
Mathilda Alkgård
97
11,82s
8
7,65m
12
2,22m
13
33p
13
Johanna Persson
97
13,57s
14
6,09m
14
2,19m
14
42p
14
                   
                   
P 8                  
Namn
ÅR
60m
Plac
Boll
Plac
Längd
Plac
Summa
Plac.
Jesper Arbinge
97
10,38s
1
17,32m
4
3,04m
3
8p
1
Axel Ricknell
97
10,49s
2
18,51m
3
3,02m
4
9p
2
Sixten Roström
97
10,81s
3
15,20m
8
3,12m
1
12p
3
Sammi Bassus
97
11,00s
5
16,53m
6
3,09m
2
13p
4
Håkan Ekholm
97
10,88s
4
16,88m
5
2,95m
5
14p
5
Anders Söderström
97
11,43s
8
24,51m
1
2,85m
7
16p
6
Peter Heen
97
11,34s
6
21,88m
2
2,84m
8
16p
7
Gustav Söderström
97
11,36s
7
12,21m
11
2,90m
6
24p
8
Simon Hektor
97
11,70s
9
15,55m
7
2,73m
9
25p
9
Gustav Åstrand
97
12,61s
12
14,09m
9
2,57m
10
31p
10
Jonas Riise
97
11,83s
10
12,33m
10
2,55m
11
31p
11
Rickard Pettersson
97
12,37s
11
8,77m
12
2,24m
12
35p
12
                   
                   
F 9                  
Namn
ÅR
60m
Plac
Boll
Plac
Längd
Plac
Summa
Plac.
Matilda Tamm
96
10,50s
1
15,55m
1
3,19m
1
3p
1
Emelie Olovsson
96
10,72s
2
15,28m
2
2,73m
3
7p
2
Emma Söderström
96
10,87s
3
13,29m
4
2,92m
2
9p
3
Madeleine Heden
96
11.17s
4
14,80m
3
2,69m
4
11p
4
Rebecca Håkansson
96
11,22s
5
13,00m
5
2,59m
6
16p
5
Amanda Ledell
96
11,95s
7
12,43m
6
2,65m
5
18p
6
Sofia Kjellberg
96
11,74s
6
12,38m
7
2,31m
8
21p
7
Ronja Haglund
96
12,82s
9
7,54m
9
2,41m
7
25p
8
Josefin Dacke
96
12,58s
8
11,60m
8
2,19m
9
25p
9
Sofia Grönberg
95
12,42s
13,03m
2,39m
utom tävlan
                   
                   
P 9                  
Namn
ÅR
60m
Plac
Boll
Plac
Längd
Plac
Summa
Plac.
Martin Wallin
96
10,01s
1
23,26m
4
3,22m
1
6p
1
Anton Tedeby
96
10,56s
2
26,27m
2
2,92m
5
9p
2
Viktor Stigenberg
96
10,92s
3
23,11m
5
3,06m
2
10p
3
Jakob Löfgren
96
11,15s
6
27,24m
1
3,00m
4
11p
4
Anton Bergman
96
10,93s
4
21,61m
7
3,06m
3
14p
5
Albin Berggren
96
11,41s
7
21,61m
6
2,89m
6
19p
6
Dimitris Dimitriadis
96
11,44s
8
23,86m
3
2,59m
9
20p
7
Fredrk Sidh
96
11,07s
5
17,10m
10
2,76m
7
22p
8
Björn Stavaeus
96
11,45s
9
20,57m
8
2,47m
12
29p
9
Arvid Rickelvik
96
11,90s
11
18,46m
9
2,54m
10
30p
10
Robin Helling
96
12,24s
12
15,72m
12
2,60m
8
32p
11
Robin Westling
96
11,57s
10
14,33m
14
2,49m
11
35p
12
Elias Lindh
96
12,45s
13
16,61m
11
2,24m
14
38p
13
Linus Westerman
96
13,08s
14
15,44m
13
2,26m
13
40p
14
Patrik Bomler
96
13,20s
15
12,69m
15
2,15m
15
45p
15

 


Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 10-okt-05
All contents copyright   2000-2005 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved