Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

PM

Tidsprogram

Anmälda

Resultat

Startsidan

Preliminära resultat KM F/P 10–14 år 2005

 

Flickor 10 år            
             
Namn
60 m
längd
Kula
Totalpoäng
Placering
 
F10, Mångkamp            
Sophia Persson
344
533
346
1223
1
 
Louise Gabrielsson
394
400
312
1106
2
 
Hannah Svensson
331
446
321
1098
3
 
Sofia Tjernberg
280
308
389
977
4
 
Rachel Hadad
282
326
318
926
5
 
Emma Kullin
204
242
270
716
6
 
Alina Askild
194
228
238
660
7
 
Felicia Timmstråle
208
162
247
617
8
 
Maja Bergvik
149
238
164
551
9
 
Sofia Lorée
91
92
255
438
10
 
Alexandra Fisherström
23
75
158
256
11
 
Natali Saleh
49
72
59
180
12
 
Isabelle Lanfelt
0
30
130
160
13
 
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F10, 60m heat 1            
Alexandra Fisherström
1995
12,16
5
     
Louise Gabrielsson
1995
10,08
1
F
   
Emma Juberg
1995
11,40
4
     
Rachelle Hadad
1995
10,52
2
F
   
Emma Kullin
1995
10,88
3
F
   
Isabelle Lanfelt
1995
12,92
6
     
             
F10, 60m heat 2            
Sofia Lorée
1995
11,53
4
     
Maja Bergwik
1995
11,17
3
     
Natali Saleh
1995
11,87
5
     
Hannah Svensson
1995
10,31
1
F
   
Sofia Tjernberg
1995
10,53
2
F
   
             
F10, 60m heat 3            
Alina Askild
1995
10,93
3
F
   
Sophia Persson
1995
10,27
1
F
   
Cindy Holm
1995
11,38
4
     
Sally Holm
1995
12,04
5
     
Felicia Timmstråle
1995
10,86
2
F
   
             
F10, 60m final            
Louise Gabrielsson
1995
10,03
1
     
Hannah Svensson
1995
10,16
2
     
Sophia Persson
1995
10,25
3
     
Rachelle Hadad
1995
10,32
4
     
Sofia Tjernberg
1995
10,49
5
     
Emma Kullin
1995
10,74
6
     
Alina Askild
1995
11,14
7
     
Felicia Timmstråle
1995
11,23
8
     
             
F10, längd            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Sophia Persson
1995
3,75
1
     
Hannah Svensson
1995
3,51
2
     
Linnéa Apelqvist
1995
3,38
3
     
Louise Gabrielsson
1995
3,38
4
     
Rachelle Hadad
1995
3,17
5
     
Sofia Tjernberg
1995
3,12
6
     
Emma Kullin
1995
2,93
7
     
Maja Bergwik
1995
2,92
8
     
Alina Askild
1995
2,89
9
     
Emma Juberg
1995
2,76
10
     
Felicia Timmstråle
1995
2,70
11
     
Sofia Lorée
1995
2,49
12
     
Alexandra Fisherström
1995
2,44
13
     
Natali Saleh
1995
2,43
14
     
Isabelle Lanfelt
1995
2,30
15
     
             
F10, kula            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Sofia Tjernberg
1995
5,70
1
     
Linnéa Apelqvist
1995
5,55
2
     
Sophia Persson
1995
5,37
3
     
Hannah Svensson
1995
5,18
4
     
Rachelle Hadad
1995
5,16
5
     
Louise Gabrielsson
1995
5,12
6
     
Emma Kullin
1995
4,82
7
     
Sofia Lorée
1995
4,72
8
     
Felicia timmstråle
1995
4,67
9
     
Alina Askild
1995
4,61
10
     
Maja Bergwik
1995
4,16
11
     
Alexandra Fisherström
1995
4,13
12
     
Isabelle Lanfelt
1995
3,98
13
     
Natali Saleh
1995
3,66
14
     
             
F10, 600m heat 1            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Maja Bergwik
1995
2.20:79
3
     
Alexandra Fisherström
1995
5.01:43
6
     
Louise Gabrielsson
1995
2.10:53
1
     
Rachelle Hadad
1995
2.14:35
2
     
Emma Kullin
1995
Ej start
       
Sofia Lorée
1995
2.34:29
5
     
Sofia Tjernberg
1995
2.30:29
4
     
             
F10, 600m heat 2            
Linnéa Apelqvist
1995
2.04:88
2
     
Sophia Persson
1995
2.03:96
1
     
Cindy Holm
1995
2.14:52
3
     
Sally Holm
1995
2.28:54
5
     
Felicia Timmstråle
1995
2.27:85
4
     
Hannah Svensson
1995
2.36:26
6
     
             
F10, 600m, totalresultat          
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Sophia Persson
1995
2.03:96
1
     
Linnéa Apelqvist
1995
2.04:88
2
     
Louise Gabrielsson
1995
2.10:53
3
     
Rachelle Hadad
1995
2.14:35
4
     
Cindy Holm
1995
2.14:52
5
     
Maja Bergwik
1995
2.20:79
6
     
Felicia Timmstråle
1995
2.27:85
7
     
Sally Holm
1995
2.28:54
8
     
Sofia Tjernberg
1995
2.30:29
9
     
Sofia Lorée
1995
2.34:29
10
     
Hannah Svensson
1995
2.36:26
11
     
Alexandra Fisherström
1995
5.01:43
12
     
Emma Kullin
1995
Ej start
       
             
Flickor 11 år            
             
Namn
60 m
Längd
Kula
600 m
Totalpoäng
Placering
F11, Mångkamp            
Sandra Håkansson
569
536
540
614
2259
1
Idunn Fyksen Sooaru
534
638
271
452
1895
2
Anna Carlsson
447
425
378
491
1741
3
Linnéa Stockling
515
468
314
362
1659
4
My Lindahl-Eriksson
294
393
340
554
1581
5
Caroline Wallin
241
315
375
9
940
6
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F11, 60m heat 1            
Louise Askling
1994
10,66
7
     
Jennifer Bratt
1994
9,88
3
F
   
Anna Carlsson
1994
9.89
4
F
   
Desiree Cragnell
1994
11,34
8
     
Frida Ebers
1994
10,12
5
     
Idunn Fyksen Sooaru
1994
9,60
2
F
   
Emma Gårdestam
1994
10,15
6
     
Sandra Håkansson
1994
9,49
1
F
   
             
F11, 60m heat 2            
My Lindahl-Eriksson
1994
10,47
5
     
Sofia Othelius
1994
9,88
2
F
   
Ebba Sidh
1994
10,06
3
F
   
Linnéa Stockling
1994
9,66
1
F
   
Caroline Wallin
1994
10,70
6
     
Moa Öqvist
1994
10,97
7
     
Caroline Kihlbom
1994
10,20
4
F
   
             
F11, 60m final            
Sandra Håkansson
1994
9,45
1
     
Sofia Othelius
1994
9,51
2
     
Idunn Fyksen Sooaru
1994
9,62
3
     
Linnéa Stockling
1994
9,67
4
     
Jennifer Bratt
1994
9,87
5
     
Anna Carlsson
1994
9,88
6
     
Caroline Kihlbom
1994
9,96
7
     
Ebba Sidh
1994
10,02
8
     
             
F11, längd            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Idunn Fyksen Sooaru
1994
4,04
1
     
Sandra Håkansson
1994
3,76
2
     
Sofia Othelius
1994
3,70
3
     
Jennifer Bratt
1994
3,62
4
     
Linnéa Stockling
1994
3,57
5
     
Caroline Kihlbom
1994
3,53
6
     
Ebba Sidh
1994
3,47
7
     
Anna Carlsson
1994
3,45
8
     
Emma Gårdestam
1994
3,42
9
     
Emelie Karlsson
1994
3,37
10
     
My Lindahl-Eriksson
1994
3,36
11
     
Caroline Wallin
1994
3,14
12
     
Frida Ebers
1994
2,91
13
     
             
F11, kula            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Emelie Karlsson
1994
7,34
1
     
Sandra Håkansson
1994
6,96
2
     
Jennifer Bratt
1994
6,66
3
     
Desiree Cragnell
1994
6,27
4
     
Moa Öqvist
1994
6,15
5
     
Frida Ebers
1994
6,03
6
     
Louise Askling
1994
6,01
7
     
Ebba Sidh
1994
5,68
8
     
Anna Carlsson
1994
5,61
9
     
Caroline Wallin
1994
5,59
10
     
My Lindahl-Eriksson
1994
5,32
11
     
Emma Gårdestam
1994
5,26
12
     
Linnéa Stockling
1994
5,13
13
     
Idunn Fyksen Sooaru
1994
4,83
14
     
             
F11, höjd            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Sandra Håkansson
1994
127
1
     
Idunn Fyksen Sooaru
1994
112
2
     
My Lindahl-Eriksson
1994
107
3
     
Linnéa Stockling
1994
107
3
     
Desiree Cragnell
1994
107
5
     
Emma Gårdestam
1994
107
6
     
Caroline Wallin
1994
97
7
     
             
F11, 600m            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Sandra Håkansson
1994
2.07:80
1
     
My Lindahl-Eriksson
1994
2.11:45
2
     
Anna Carlsson
1994
2.15:53
3
     
Caroline Kihlbom
1994
2.16:64
4
     
Idunn Fyksen Sooaru
1994
2.18:12
5
     
Linnéa Stockling
1994
2.24:67
6
     
Caroline Wallin
1994
3.08:27
7
     
Emma Gårdestam
1994
Ej start
       
             
Flickor 12 år            
             
Namn
60 m
Längd
Kula
600 m
Totalpoäng
Placering
F12, Mångkamp            
Lisa Berg
839
755
730
850
3174
1
Jasmine Burestam
724
869
571
946
3110
2
Lisa Sernbrandt
679
685
619
696
2679
3
Juli Edén
588
590
765
579
2522
4
Vicoria Riknell
467
525
507
813
2312
5
Josefine Larsson
464
522
752
491
2229
6
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F12, 60m heat 1            
Agnes Andersson
1993
10,55
6
     
Amanda Bilfeldt
1993
9,14
3
F
   
Lisa Berg
1993
8,72
1
F
   
Jasmine Burestam
1993
9,03
2
F
   
Julia Edén
1993
9,43
4
F
   
Josefine Larsson
1993
9.83
5
     
Elin Olsson
1993
11,37
8
     
Linda Olsson
1993
11,04
7
     
             
F12, 60m heat 2            
Victoria Ricknell
1993
9,82
4
F
   
Jennifer Riise
1993
10,21
6
     
Lisa Sernbrant
1993
9,16
1
F
   
Tove Timrén
1993
9.99
5
     
Sofia Westfahl
1993
9,29
2
F
   
Elsa Österlund
1993
10,27
7
     
Anna Johansson
1993
9,78
3
F
   
             
F12, 60m final            
Lisa Berg
1993
8,74
1
     
Jasmine Burestam
1993
9,15
2
     
Amanda Bilfeldt
1993
9,22
3
     
Lisa Sernbrant
1993
9,32
4
     
Julia Edén
1993
9,39
5
     
Sofia Westfahl
1993
9,52
6
     
Anna Johansson
1993
9,94
7
     
Victoria Ricknell
1993
9,98
8
     
             
F12, längd            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Jasmine Burestam
1993
4,67
1
     
Lisa Berg
1993
4,36
2
     
Lisa Sernbrant
1993
4,17
3
     
Amanda Bilfeldt
1993
4,03
4
     
Julia Edén
1993
3,91
5
     
Anna Johansson
1993
3,85
6
     
Victoria Ricknell
1993
3,73
7
     
Josefine Larsson
1993
3,72
8
     
Sofia Westfahl
1993
3,69
9
     
Jennifer Riise
1993
3,55
10
     
Tove Timrén
1993
3,49
11
     
Elsa Österlund
1993
3,33
12
     
Agnes Andersson
1993
3,32
13
     
Linda Olsson
1993
3,21
14
     
Elin Olsson
1993
2,84
15
     
             
F12, kula            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Julia Edén
1993
9,12
1
     
Josefine Larsson
1993
8,99
2
     
Lisa Berg
1993
8,76
3
     
Lisa Sernbrant
1993
7,69
4
     
Jennifer Riise
1993
7,30
5
     
Jasmine Burestam
1993
7,24
6
     
Anna Johansson
1993
6,86
7
     
Victoria Ricknell
1993
6,67
8
     
Frida Bornström
1993
         
             
F12, höjd            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Jasmine Burestam
1993
147
1
     
Lisa Berg
1993
132
2
     
Anna Johansson
1993
127
3
     
Victoria Ricknell
1993
122
4
     
Jennifer Riise
1993
117
5
     
Linda Olsson
1993
107
6
     
             
F12, 600m            
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
Jasmine Burestam
1993
1.49:90
1
     
Lisa Berg
1993
1.54:74
2
     
Victoria Ricknell
1993
1.56:64
3
     
Anna Kylili
1993
2.00:95
4
     
Lisa Sernbrandt
1993
2.03:03
5
     
Julia Edén
1993
2.09:93
6
     
Josefine Larsson
1993
2.15:53
7
     
             
Flickor 13 år            
             
Namn
60 m Häck
Längd
Kula
800 m
Totalpoäng
Placering
F13, Mångkamp            
Sandra Knezevic
1086
762
878
798
3524
1
Emelie Larsson
914
762
977
477
3130
2
Elin Borgstedt
750
547
687
661
2645
3
Erika Chytraeus
573
670
733
579
2555
4
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F13, 60mh final            
Sandra Knezevic
1992
10,06
1
     
Emelie Larsson
1992
10,91
2
     
Elin Borgstedt
1992
11,79
3
     
Erika Chytraeus
1992
12,85
4
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F13m, 80m final            
Sandra Knezevic
1992
10,95
1
     
Linnea Rosenberg
1992
11,08
2
     
Frida Hansson
1992
11,60
3
     
Linnea Säfbom
1992
11,63
4
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F13, Längd            
Linnea Rosenberg
1992
4,68
1
     
Frida Hansson
1992
4,55
2
     
Emelie Larsson
1992
4,38//4,24
3
     
Sandra Knezevic
1992
4,38//3,11
4
     
Erika Chytraeus
1992
4,13
5
     
Linnea Säfbom
1992
3,98
6
     
Elin Borgstedt
1992
3,79
7
     
Mikaela Leima
1992
3,71
8
     
Jessica Sjösten
1992
3,58
9
     
Sara Hellgren
1992
2,79
10
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F13, Kula            
Linnea Rosenberg
1992
12,22
1
     
Emelie Larsson
1992
11,39
2
     
Sandra Knezevic
1992
10,30
3
     
Mette Hermans
1992
9,93
4
     
Erika Chytraeus
1992
8,79
5
     
Elin Borgstedt
1992
8,34
6
     
Mikaela Leima
1992
6,89
7
     
Frida Hansson
1992
6,62
8
     
Sara Hellgren
1992
6,30
9
     
             
Namn
Födelseår
Res
Placering
     
F13, Höjd            
Emelie Larsson
1992
1,42
1
     
Erika Chytraeus
1992
1,42
2
     
Elin Borgstedt
1992
1,37
3
     
Jessica Sjösten
1992
1,17
4
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F13, 800m            
Sandra Knezevic
1992
2.39:67
1
     
Linnea Rosenberg
1992
2.46:31
2
     
Elin Borgstedt
1992
2.49:32
3
     
Frida Hansson
1992
2.50:37
4
     
Erika Chytraeus
1992
2.55:57
5
     
Emelie Larsson
1992
3.03:88
6
     
             
Flickor 14 år            
             
Namn
80 m Häck
Längd
Kula
800 m
Totalpoäng
Placering
F14, Månkamp            
Charlotte Lanfelt
445
674
443
516
2078
1
Evelina Nicolson
308
725
431
523
1987
2
Anna-Lisa Lundqvist
0
702
632
335
1669
3
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F14, 80mh final            
Charlotte Lanfelt
1991
14,29
1
     
Evelina Nicholsson
1991
15,03
2
     
Anna-Lisa Lundqvist
1991
19,52
3
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F14, Längd            
Evelina Nicholsson
1991
4,73
1
     
Anna-Lisa Lundqvist
1991
4,66
2
     
Charlotte Lanfelt
1991
4,58
3
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F14, Kula            
Anna-Lisa Lundqvist
1991
8,94
1
     
Charlotte Lanfelt
1991
7,17
2
     
Evelina Nicholsson
1991
7,06
3
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
F14, 800m            
Evelina Nicholsson
1991
2.37:00
1
     
Charlotte Lanfelt
1991
2.37:38
2
     
Anna-Lisa Lundqvist
1991
2.48:75
3
     

 

 

Pojkar 10 år            
             
Namn
60 m
Längd
Kula
Totalpoäng
Placering
 
P10, Mångkamp            
Jacob Borssén
598
573
756
1927
1
 
Ludvig Edén
433
624
803
1860
2
 
Gabriel Heen
523
479
696
1698
3
 
Markus Jönsson
554
459
618
1631
4
 
Hugo Roström
360
385
538
1283
5
 
Calle Moskuvaara
461
309
438
1208
6
 
Sebastian Engström
360
342
428
1130
7
 
Axel Gustafsson
262
286
504
1052
8
 
Axel Rönnberg
230
346
370
946
9
 
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P10, 60m heat 1            
Jacob Borssén
1995
9,28
1
F
   
Ludvig Edén
1995
9,83
3
F
   
Sebastian Engström
1995
10,10
4
F
   
Måns Friberg
1995
10,64
6
     
Axel Gustafsson
1995
10,51
5
F
   
Gabriel Heen
1995
9,52
2
F
   
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P10, 60m heat 2            
Calle Moskuvaara
1995
9,73
2
F
   
Daniel Roos
1995
11,00
5
     
Hugo Roström
1995
10,10
3
F
   
Harry Holm
1995
11,96
6
     
Markus Jönsson
1995
9,42
1
F
   
Axel Rönnberg
1995
10,66
4
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P10, 60m final            
Jacob Borssén
1995
9,32
1
     
Markus Jönsson
1995
9,37
2
     
Ludvig Edén
1995
9,43
3
     
Gabriel Heen
1995
9,49
4
     
Calle Moskuvaara
1995
9,60
5
     
Sebastian Engström
1995
10,21
6
     
Hugo Roström
1995
10,26
7
     
Axel Gustafsson
1995
10,46
8
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P10, Längd            
Ludvig Edén
1995
4,13
1
     
Jacob Borssén
1995
3,98
2
     
Gabriel Heen
1995
3,70
3
     
Markus Jönsson
1995
3,64
4
     
Hugo Roström
1995
3,42
5
     
Axel Rönnberg
1995
3,30
6
     
Sebastian Engström
1995
3,29
7
     
Calle Moskuvaara
1995
3,22
8
     
Axel Gustafsson
1995
3,12
9
     
Måns Friberg
1995
3,02
10
     
Daniel Roos
1995
2,91
11
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P10, Kula            
Ludvig Edén
1995
9,74
1
     
Jacob Borssén
1995
9,24
2
     
Gabriel Heen
1995
8,62
3
     
Markus Jönsson
1995
7,84
4
     
Hugo Roström
1995
7,08
5
     
Axel Gustafsson
1995
6,77
6
     
Calle Moskuvaara
1995
6,19
7
     
Sebastian Engström
1995
6,10
8
     
Axel Rönnberg
1995
5,63
9
     
John-John Markstedt
1995
5,20
10
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P10, 600m            
Erik Nygren-Wåhlin
1995
2.05:99
1
     
Gabriel Heen
1995
2.06:34
2
     
Ludvig Edén
1995
2.09:10
3
     
Gustav Hagsjö-Rehnberg
1995
2.14:43
4
     
Axel Rönnberg
1995
2.15:47
5
     
Markus Jönsson
1995
2.15:57
6
     
Harry Holm
1995
2.23:35
7
     
             
Pojkar 11 år            
             
Namn
60 m
Längd
Kula
600 m
Totalpoäng
Placering
P11, Mångkamp            
Daniel Jonsson
691
630
585
931
2837
1
Fredrick Ekholm
520
603
751
479
2353
2
Casper Varis Algård
285
346
601
497
1729
3
Johannes Van Berkel
360
359
548
365
1632
4
Viktor Stenberg
402
469
349
338
1558
5
Linus Bueno
294
475
331
354
1454
6
Gustav Jonsson
238
234
295
288
1055
7
Erik Liliequist
187
205
331
326
1049
8
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P11, 60m heat 1            
Kevin Amarasinghage
1994
9,96
3
F
   
Linus Bueno
1994
10,37
4
F
   
Daniel Jonsson
1994
9,00
1
F
   
Gustav Jonsson
1994
10,62
5
     
Erik Liliequist
1994
10,87
6
     
Viktor Stenberg
1994
9,94
2
F
   
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P11, 60m heat 2            
Johannes Van Berkel
1994
10,10
4
F
   
Casper Varis Algård
1994
10,41
5
     
Björn Ståhl
1994
9,52
1
F
   
Kenny Jäderberg-Rombin
1994
10,73
6
     
Fredrick Ekholm
1994
9,53
2
F
   
Hampus Söderberg
1994
9,79
3
F
   
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P11, 60m final            
Daniel Jonsson
1994
9,03
1
     
Hampus Söderberg
1994
9,42
2
     
Björn Ståhl
1994
9,49
3
     
Fredrick Ekholm
1994
9,69
4
     
Viktor Stenberg
1994
9,89
5
     
Johannes Van Berkel
1994
10,16
6
     
Kevin Amarasinghage
1994
10,22
7
     
Linus Bueno
1994
10,36
8
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P11, Längd            
Daniel Jonsson
1994
4,15
1
     
Fredrick Ekholm
1994
4,07
2
     
Björn Ståhl
1994
3,70
3
     
Linus Bueno
1994
3,69
4
     
Viktor Stenberg
1994
3,67
5
     
Kevin Amarasinghage
1994
3,46
6
     
Johannes Van Berkel
1994
3,34
7
     
Casper Varis Algård
1994
3,30
8
     
Gustav Jonsson
1994
2,96
9
     
Erik Liliequist
1994
2,87
10
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P11, Kula            
Fredrick Ekholm
1994
9,18
1
     
Björn Ståhl
1994
8,29
2
     
Casper Varis Algård
1994
7,67
3
     
Daniel Jonsson
1994
7,52
4
     
Johannes Van Berkel
1994
7,17
5
     
Kevin Amarasinghage
1994
7,05
6
     
Viktor Stenberg
1994
5,46
7
     
Linus Bueno
1994
5,32
8
     
Erik Liliequist
1994
5,32
8
     
Gustav Jonsson
1994
5,05
10
     
             
Namn
Födelseår
Res
Placering
     
P11, Höjd            
Fredrick Ekholm
1994
132
1
     
Daniel Jonsson
1994
127
2
     
Casper Varis Algård
1994
122
3
     
Hampus Söderberg
1994
122
3
     
Björn Ståhl
1994
122
5
     
Johannes Van Berkel
1994
107
6
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P11, 600m            
Daniel Jonsson
1994
1.45:50
1
     
Otto Kingstedt
1994
1.58:67
2
     
Hampus Söderberg
1994
2.04:40
3
     
Felix Jungar
1994
2.06:89
4
     
Casper Varis Algård
1994
2.07:23
5
     
Fredrick Ekholm
1994
2.08:32
6
     
Kenny Jäderberg-Rombin
1994
2.09:97
7
     
Johannes Van Berkel
1994
2.15:49
8
     
Linus Bueno
1994
2.16:22
9
     
Viktor Stenberg
1994
2.17:33
10
     
Erik Liliequist
1994
2.18:15
11
     
Gustav Jonsson
1994
2.20:93
12
     
             
Pojkar 12 år            
             
Namn
60 m
Längd
Kula
600 m
Totalpoäng
Placering
P12, Mångkamp            
Alexander Björnberg
650
692
582
812
2736
1
Carl Sténson
624
692
598
743
2657
2
Robin Nordqvist
677
586
697
570
2530
3
Andy Fridén Karlström
541
641
418
771
2371
4
Anton Johansson
475
438
383
499
1795
5
Sven Lundqvist
363
395
467
403
1628
6
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P12, 60m heat 1            
Mikael Forslund
1993
10,13
5
     
Andy Fridén Karlström
1993
9,46
2
F
   
Anton Johansson
1993
9,68
3
F
   
Sven Lundqvist
1993
10,09
4
F
   
Robin Nordkvist
1993
9,04
1
F
   
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P12, 60m heat 2            
Carl Sténson
1993
9,20
2
F
   
Daniel Weiderstål
1993
9,64
3
F
   
Douglas Wenzel
1993
9,83
4
F
   
Alexander Björnberg
1993
9,12
1
F
   
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P12, 60m final            
Alexander Björnberg
1993
8,98
1
     
Robin Nordkvist
1993
9,11
2
     
Andy Fridén Karlström
1993
9,50
3
     
Daniel Weiderstål
1993
9,70
4
     
Anton Johansson
1993
9,73
5
     
Douglas Wenzel
1993
9,94
6
     
Sven Lundqvist
1993
10,22
7
     
Carl Sténson
1993
Ej start
       
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P12, Längd            
Carl Sténson
1993
4,33//4,28
1
     
Alexander Björnberg
1993
4,33//4,25
2
     
Andy Fridén Karlström
1993
4,18
3
     
Douglas Wenzel
1993
4,06
4
     
Robin Nordkvist
1993
4,02
5
     
Jonas Arbinge
1993
3,91
6
     
Daniel Weiderstål
1993
3,89
7
     
Mikael Forslund
1993
3,63
8
     
Anton Johansson
1993
3,58
9
     
Martin Bjöntegaard
1993
3,56
10
     
Sven Lundqvist
1993
3,45
11
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P12, Kula            
Robin Nordkvist
1993
8,63
1
     
Carl Sténson
1993
7,64
2
     
Alexander Björnberg
1993
7,49
3
     
Martin Bjöntegaard
1993
6,76
4
     
Sven Lundqvist
1993
6,44
5
     
Douglas Wenzel
1993
6,12
6
     
Andy Fridén Karlström
1993
6,02
7
     
Daniel Weiderstål
1993
5,74
8
     
Anton Johansson
1993
5,73
9
     
Viktor Björnberg
1993
-
       
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P12, Höjd            
Carl Sténson
1993
142
1
     
Robin Nordkvist
1993
132
2
     
Andy Fridén Karlström
1993
127
3
     
Martin Bjöntegaard
1993
122
4
     
Douglas Wenzel
1993
122
5
     
Anton Johansson
1993
22
6
     
Sven Lundqvist
1993
112
7
     
Mikael Forslund
1993
107
8
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P12, 600m            
Alexander Björnberg
1993
1.50:91
1
     
Andy Fridén Karlström
1993
1.52:82
2
     
Carl Sténson
1993
1.54:20
3
     
Peter Bergman
1993
1.57:67
4
     
Robin Nordkvist
1993
2.03:08
5
     
Fredrik Ekstrand
1993
2.03:23
6
     
Anton Johansson
1993
2.07:12
7
     
Sven Lundqvist
1993
2.13:01
8
     
Viktor Björnberg
1993
Bröt
       
Jonas Arbinge
1993
Ej start
       
             
             
Pojkar 13 år            
             
Namn
60 m H
Längd
Kula
800 m
Totalpoäng
Placering
P13, Mångkamp            
Anton Nilsson
951
939
789
636
3315
1
Linus Nielsen
425
647
642
607
2321
2
John Wedin
613
532
598
530
2273
3
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P13, 60mh final            
Anton Nilsson
1992
10,17
1
     
John Wedin
1992
12,03
2
     
Linus Nielsen
1992
13,29
3
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P13, 80m final            
Anton Nilsson
1992
11,25
1
     
John Wedin
1992
12,15
2
     
Linus Nielsen
1992
12,37
3
     
Arwid Koskinen
1992
-
       
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P13, Längd            
Anton Nilsson
1992
5,05
1
     
Linus Nielsen
1992
4,20
2
     
John Wedin
1992
3,86
3
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P13, Kula            
Arwid Koskinen
1992
10,87
1
     
Anton Nilsson
1992
9,59
2
     
Linus Nielsen
1992
8,07
3
     
John Wedin
1992
7,64
4
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P13, Höjd            
Anton Nilsson
1992
152
1
     
John Wedin
1992
132
2
     
Linus Nielsen
1992
127
3
     
             
Namn
Födelseår
Resultat
Placering
     
P13, 800m            
Anton Nilsson
1992
2.41.95
1
     
Linus Nielsen
1992
2.43:90
2
     
John Wedin
1992
2.49:28
3
     
Oscar Hagsjö-Rehnberg
1992
2.52:28
4
     
Martin Pakola
1992
2.58:15
5
     
             
Pojkar 14 år            
             
Namn
Födelseår
Resultat
       
P14, 800m            
Victor Hedin
1991
2.09:09
       

 

Utskriftsvänlig version


Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 13-sep-05
All contents copyright   2000-2005 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved