Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

Deltagare

PM

Veteranträff

Veteranting

Vägbeskrivning med karta

Tidsprogram fredag

Tidsprogram lördag

Tidsprogram söndag

Stipulationsgränser

Resultat VSM 2003

Resultatnivåer VSM 2003

Resultat

Klubbresultat

Startsidan

Slutliga resultat Veteran-SM 2004

Nu är allting korrekturläst. Jag hittade ett fel på söndagens resultat.K45 tresteg. Kristina Ärräläs resultat skall vara 896w  +3,2 och 853  +1,4. /GO

2004-08-31 Trots korrekturläsningen så slank det igenom ett slarvfel. Ingrid Miller skall vara 1 i K60 spjut med 20,35 och Ene Sänas skall vara 2 med 19,24 /GO
   
M35
100 M FINAL Vind: +1,6 2004-08-20 1 Stefano Tomai 65 FK Studenterna 11.92 2 Dag Dacke 65 Rånäs 4 H 11.98 3 Patrik Adolfsson 67 Kongahälla AIK 12.08 4 Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 12.80 5 Robert Craig 69 Hässelby SK 12.98 6 Erik Spjut 65 Danderyd Athletic 13.69 7 Mats Lundström 65 IF Göta 13.99
M35
200 M FINAL Vind: +0,5 2004-08-22 1 Johan Lundin 69 Hässelby SK 24.22 2 Dag Dacke 65 Rånäs 4 H 25.16 3 Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 26.73 4 Robert Craig 69 Hässelby SK 27.96
M35
400 M FINAL 2004-08-21 1 Johan Lundin 69 Hässelby SK 52.86 2 Magnus Björklundh 66 NAIF-79 55.12 3 Magnus Kvist 68 FK Studenterna 59.61 4 Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 60.76 Sven-Erik Ericsson 68 IF Göta Ej start
M35
800 M FINAL 2004-08-22 1 Martin Hagberg 67 Turebergs FK 1.59.88 2 Lennart Svanström 69 NAIF-79 2.03.47 3 Staffan Johansson 68 IK Akele 2.08.77 4 Magnus Kvist 68 FK Studenterna 2.11.89 5 Tommy Unosson 67 Oskarshamns SK 2.12.04 6 Lars Lundegård 65 IF Göta 2.13.13 Jonathon Kiely 69 FK Studenterna Ej start
M35
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Staffan Johansson 68 IK Akele 4.14.63 1 2 Sören Thörnqvist 67 IF Hagen 4.14.69 2 3 Lennart Svanström 69 NAIF-79 4.16.14 3 4 Jörgen Lindh 69 Rånäs 4 H 4.18.34 5 5 Stefan Johansson 69 Rånäs 4 H 4.23.99 8 6 Tommy Unosson 67 Oskarshamns SK 4.26.88 9
M35
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Staffan Johansson 68 IK Akele 16.02.40 1 2 Mikael Forsling 66 Järvsö IF 16.08.42 2 3 Sören Thörnqvist 67 IF Hagen 16.12.47 4 4 Kent Nilsson 68 Lulekamraternas M 16.18.52 6 5 Peter Koolmeister 68 Fredrikshofs FIF 16.24.29 8 6 Christer Jeppsson 65 Björnstorps IF 16.29.54 9 7 Lars Lundegård 65 IF Göta 17.26.09 12 8 Fredrik Lax 69 Gefle IF 18.18.88 15 9 Reinaldo Burgos 66 Tullinge-Tumba FF 18.33.48 16
M35
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Jesper Hansson 67 Enhörna IF 31.53.16 2 Mikael Forsling 66 Järvsö IF 33.13.09 3 Per Åsberg 68 Rånäs 4 H 33.23.06 4 Jörgen Lindh 69 Rånäs 4 H 33.28.31 5 Lorenzo Nesi 65 FK Studenterna 33.31.82 6 Richard Andersson 69 Skillingaryds FK 33.37.04 7 Robert Ögren 67 Skillingaryds FK 33.53.97 8 Kent Nilsson 68 Lulekamraternas M 34.02.36 9 Mikael Videfors 66 Fredrikshofs FIF 35.23.30 10 Fredrik Lax 69 Gefle IF 38.29.48 Leif Sjöström 68 IF Göta Bröt
M35
110 M HÄCK 106,7 CM FINAL Vind: +1,9 2004-08-21 1 Robert Petersson 66 Sävedalens AIK 19.32 2 Mikael Magnusson 66 IFK Tumba 22.53 3 Björn Alkner 68 Fredrikshofs FIF 22.55 Erik Li 68 Järvsö IF Bröt Lars Karlsson 65 Östhammar FI Bröt
M35
400 M HÄCK FINAL 2004-08-20 1 Martin Hagberg 67 Turebergs FK 1.01.61 2 Lars Diechle 69 Sävedalens AIK 1.03.58 3 Robert Petersson 66 Sävedalens AIK 1.08.69 4 Kjell Adams 67 Järna SK 1.11.70 Mikael Magnusson 66 IFK Tumba Bröt
M35
3000 M HINDER FINAL 2004-08-21 1 Helmut Leuschner 65 FK Studenterna 10.21.83 1 2 Mohamed Cadimi 67 Huddinge AIS 11.22.21 5 3 Christer Mattsson 65 Rånäs 4 H 12.19.82 7
M35
HÖJDHOPP 2004-08-21 1 Erik Spjut 65 Danderyd Athletic 178 2 Stefan Sand 68 Södertälje IF 174 3 Robert Craig 69 Hässelby SK 166 4 Kenneth Stockling 65 Huddinge AIS 166 5 Henrik Larsson 69 Morlanda GoIF 158 6 Robert Petersson 66 Sävedalens AIK 158 7 Urban Håkansson 69 Falköpings AIK 150
M35
STAVHOPP 2004-08-22 1 Erik Li 68 Järvsö IF 380 2 Erik Spjut 65 Danderyd Athletic 330 3 Robert Petersson 66 Sävedalens AIK 300 4 Thomas Nilsson 68 Järvsö IF 280 5 Lars Diechle 69 Sävedalens AIK 280
M35
LÄNGDHOPP 2004-08-20 1 Patrik Adolfsson 67 Kongahälla AIK 602w +2,9
597 +1,7 2 Erik Li 68 Järvsö IF 590w +4,0
577 +1,7 3 Henrik Larsson 69 Morlanda GoIF 571w +3,4
558 +1,5 4 Erik Spjut 65 Danderyd Athletic 544w +6,5
542 +1,0 5 Urban Håkansson 69 Falköpings AIK 531 +1,2
M35
TRESTEG 2004-08-22 1 Patrik Adolfsson 67 Kongahälla AIK 1235 +0,9 2 Dag Dacke 65 Rånäs 4 H 1164 -2,2 3 Urban Håkansson 69 Falköpings AIK 1075 -0,5 Lars Häggberg 65 Huddinge AIS Ej res. -
M35
KULA 7,26 KG 2004-08-21 1 Henrik Larsson 69 Morlanda GoIF 1167 2 Lars Diechle 69 Sävedalens AIK 1012 3 Urban Håkansson 69 Falköpings AIK 959 4 Thomas Nilsson 68 Järvsö IF 872
M35
DISKUS 2,0 KG 2004-08-21 1 Johan Lundin 69 Hässelby SK 3414 2 Lars Diechle 69 Sävedalens AIK 3165 3 Björn Alkner 68 Fredrikshofs FIF 2590 4 Thomas Nilsson 68 Järvsö IF 2434
M35
SLÄGGA 7,26 KG 2004-08-22 1 Kenneth Bergén 69 Huddinge AIS 4454 2 Robert Petersson 66 Sävedalens AIK 2691 3 Thomas Nilsson 68 Järvsö IF 2394
M35
SPJUT 800 G 2004-08-20 1 Kenneth Bergén 69 Huddinge AIS 5791 2 Timo Martin 67 NAIF-79 5298 3 Heikki Seppänen 65 Valö IK 5110 4 Matti Vuontisaara 67 Östhammar FI 5094 5 Johan Lundin 69 Hässelby SK 4176 6 Lars Diechle 69 Sävedalens AIK 3736 7 Erik Spjut 65 Danderyd Athletic 3707
M35
VIKTKASTNING 15,88 KG 2004-08-22 1 Thomas Nilsson 68 Järvsö IF 699
M40
100 M FÖRSÖK 1 Vind: +2,8 2004-08-20 1 Torbjörn Gartsjö 60 Malmö AI 12.18 F 2 Clarence Karlsson 64 Katrineholms SK 12.43 F 3 Bengt Pettersson 61 FK Studenterna 12.46 F 4 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 12.54 F 5 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 12.55 F 6 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 12.62 7 Tom Ropéter 62 Fredrikshofs FIF 12.66 8 Jan Rönnberg 63 FK Studenterna 13.38 FÖRSÖK 2 +0,9 2004-08-20 1 Peter Hellgren 64 Bålsta IK 11.63 F 2 Ingemar Ztorm 60 FK Studenterna 12.44 F 3 Johan Helenius 60 Alunda SK 12.50 F 4 Nils-Arne Nilsson 60 Eslövs AI 12.86 5 Peter Engström 63 Huddinge AIS 13.31 6 Antonine Rossi 60 IFK Lidingö 13.42 7 Mats Eliasson 64 Katrineholms SK 13.59 Kent Nygren 64 IK Hakarpspojkarn Bröt FINAL +1,7 2004-08-20 1 Peter Hellgren 64 Bålsta IK 11.40 2 Torbjörn Gartsjö 60 Malmö AI 12.21 3 Johan Helenius 60 Alunda SK 12.45 4 Clarence Karlsson 64 Katrineholms SK 12.48 5 Bengt Pettersson 61 FK Studenterna 12.50 6 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 12.62 7 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 12.71 Ingemar Ztorm 60 FK Studenterna Bröt
M40
200 M FÖRSÖK 1 Vind: +2,3 2004-08-22 1 Peter Hellgren 64 Bålsta IK 23.85 F 2 Clarence Karlsson 64 Katrineholms SK 25.43 F 3 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 25.98 F 4 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 26.02 F 5 Dane Almfjärd 61 IK Orient 27.04 6 Jan Rönnberg 63 FK Studenterna 27.61 FÖRSÖK 2 -0,7 2004-08-22 1 Johan Helenius 60 Alunda SK 25.39 F 2 Torbjörn Gartsjö 60 Malmö AI 25.75 F 3 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 25.84 F 4 Peter Engström 63 Huddinge AIS 27.02 F 5 Mats Eliasson 64 Katrineholms SK 28.01 Ingemar Ztorm 60 FK Studenterna Bröt FINAL +1,9 2004-08-22 1 Peter Hellgren 64 Bålsta IK 23.35 2 Johan Helenius 60 Alunda SK 25.11 3 Torbjörn Gartsjö 60 Malmö AI 25.39 4 Clarence Karlsson 64 Katrineholms SK 25.45 5 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 25.75 6 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 25.78 7 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 26.04 8 Peter Engström 63 Huddinge AIS 26.87
M40
400 M FINAL 2004-08-21 1 Ingemar Ztorm 60 FK Studenterna 55.26 2 Johan Helenius 60 Alunda SK 56.34 3 Tom Ropéter 62 Fredrikshofs FIF 56.78 4 Torbjörn Larsson 61 IFK Lund 59.31 5 Jan Rönnberg 63 FK Studenterna 62.59 6 Peter Engström 63 Huddinge AIS 63.66 7 Antonine Rossi 60 IFK Lidingö 64.05 8 Robert Bäckman 64 FK Studenterna Tid saknas
M40
800 M FINAL 2004-08-22 1 Johan Norberg 61 Gefle IF 2.06.90 2 Björn Hellgren 62 Högsbo AIK 2.07.42 3 Tom Ropéter 62 Fredrikshofs FIF 2.08.23 4 Sven Lindeberg 63 IS Göta 2.09.23 5 Bo-Göran Nilensjö 63 IS Göta 2.10.35 6 Peter Zahn 63 Huddinge AIS 2.12.10 7 Mikael Tennare 61 Rånäs 4 H 2.15.55 8 Torbjörn Larsson 61 IFK Lund 2.17.03 9 Petri Helminen 64 FK Studenterna 2.19.96
M40
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Johan Norberg 61 Gefle IF 4.17.47 4 2 Sven Lindeberg 63 IS Göta 4.22.83 6 3 Mårten Westberg 61 Fredrikshofs FIF 4.23.60 7 4 Bo-Göran Nilensjö 63 IS Göta 4.28.49 10 5 Mario Rieloff 61 Fredrikshofs FIF 4.32.94 11 6 Mikael Tennare 61 Rånäs 4 H 4.37.23 12 7 Martti Mustonen 60 Rånäs 4 H 4.46.24 13
M40
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Fredrik Svanfeldt 63 Hässelby SK 16.10.50 3 2 Lars-Åke Ekman 60 IKSU Umeå 16.16.36 5 3 Martti Mustonen 60 Rånäs 4 H 16.20.25 7 4 Mårten Westberg 61 Fredrikshofs FIF 16.42.43 10 5 Mario Rieloff 61 Fredrikshofs FIF 17.08.18 11 6 Petri Helminen 64 FK Studenterna 17.41.71 13 7 Stefan Nilsson 64 IKSU Umeå 17.43.20 14 Bo-Göran Nilensjö 63 IS Göta Bröt Sven Lindeberg 63 IS Göta Bröt
M40
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Fredrik Svanfeldt 63 Hässelby SK 33.05.90 2 Lars-Åke Ekman 60 IKSU Umeå 34.05.72 3 Martti Mustonen 60 Rånäs 4 H 34.14.22 4 Mario Rieloff 61 Fredrikshofs FIF 34.42.80 5 Tommy Nordsten 63 Fredrikshofs FIF 34.56.56 Leif Hansson 62 FK Studenterna Bröt Anders Ericsson 62 Fredrikshofs FIF Bröt Mårten Westberg 61 Fredrikshofs FIF Bröt
M40
110 M HÄCK 99,1 CM FINAL Vind: +2,0 2004-08-21 1 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 18.74 Mikael Bäckman 60 IF Linnéa Ej start
M40
400 M HÄCK FINAL 2004-08-20 1 Robert Bäckman 64 FK Studenterna 1.04.31 2 Björn Hellgren 62 Högsbo AIK 1.05.35 3 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 1.06.59 4 Peter Engström 63 Huddinge AIS 1.13.56
M40
3000 M HINDER FINAL 2004-08-21 1 Sven Lindeberg 63 IS Göta 10.32.62 2 2 Björn Hellgren 62 Högsbo AIK 10.32.64 3 3 Mårten Westberg 61 Fredrikshofs FIF 11.05.01 4 4 Stefan Nilsson 64 IKSU Umeå 11.23.96 6
M40
HÖJDHOPP 2004-08-21 1 Anders Walther 64 Kungsängens SK 162 2 Lars Magnusson 63 Järvsö IF 162 3 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 150 Bengt Pettersson 61 FK Studenterna Ej start
M40
STAVHOPP 2004-08-22 1 Lars Magnusson 63 Järvsö IF 280 2 Björn Hellgren 62 Högsbo AIK 240
M40
LÄNGDHOPP 2004-08-20 1 Kent Nygren 64 IK Hakarpspojkarn 626 +1,4 2 Nils-Arne Nilsson 60 Eslövs AI 583w +2,4
563 +2,0 3 Bengt Pettersson 61 FK Studenterna 561w +2,7
- 4 Clarence Karlsson 64 Katrineholms SK 530 +0,9 5 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 527w +2,2
514 +1,4 6 Roger Westin 64 Haparanda SKT 518w +2,3
483 +1,9 7 Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp 501 +1,9 8 Ulf Nilsson 62 Huddinge AIS 492w +3,2
461 +1,6 9 Peter Engström 63 Huddinge AIS 473 -1,9 10 Jan Rönnberg 63 FK Studenterna 438 +1,5 11 Mats Eliasson 64 Katrineholms SK 414 +0,9
M40
TRESTEG 2004-08-22 1 Anders Walther 64 Kungsängens SK 980w +2,1
956 -0,1
M40
KULA 7,26 KG 2004-08-21 1 Per Östlund 61 Hässelby SK 1337 2 Bengt Pettersson 61 FK Studenterna 1272 3 Erik Holmgren 61 Huddinge AIS 1083 4 Peter Engström 63 Huddinge AIS 788
M40
DISKUS 2,0 KG 2004-08-21 1 Per Östlund 61 Hässelby SK 4252 2 Erik Holmgren 61 Huddinge AIS 4242 3 Bengt Pettersson 61 FK Studenterna 3601 4 Lars Magnusson 63 Järvsö IF 2617
M40
SLÄGGA 7,26 KG 2004-08-22 1 Tore Olofsson 61 Gotländsk FI 4108 2 Lars Magnusson 63 Järvsö IF 2987
M40
SPJUT 800 G 2004-08-20 1 Bengt Loo 62 UF Contact 5851 2 Reijo Kuha 63 Kvarnsvedens FIK 5460 3 Thomas Jansson 62 Valbo AIF 5197 4 Anders Walther 64 Kungsängens SK 5098 5 Bengt Pettersson 61 FK Studenterna 4517 6 Svante Edvardsson 64 Villstad GIF 4083 7 Tom Ropéter 62 Fredrikshofs FIF 3953
M40
VIKTKASTNING 15,88 KG 2004-08-22 1 Tore Olofsson 61 Gotländsk FI 1178 2 Lars Magnusson 63 Järvsö IF 1001
M45
100 M FÖRSÖK 1 Vind: +1,3 2004-08-20 1 Dan Lindros 59 Huddinge AIS 12.80 F 2 Ingvald Almfjärd 59 IK Orient 12.92 F 3 Gunnar Johannsen 56 Danderyd Athletic 13.05 F 4 Ivan Jensen 58 Tullinge-Tumba FF 13.61 Per-Arne Brånsgård 59 Fjugesta IF Bröt FÖRSÖK 2 +2,4 2004-08-20 1 Åke Larsson 57 IKSU Umeå 12.36 F 2 Jan-Erik Carlsson 59 Alvesta FI 12.53 F 3 Torbjörn Johansson 59 Väsby IK 12.65 F 4 Kenneth Jonsson 57 Järvsö IF 12.71 F 5 Jörgen Lindholm 57 Malmö AI 13.11 F 6 Ingemar Falk 56 Huddinge AIS 17.09 FINAL +3,8 2004-08-20 1 Åke Larsson 57 IKSU Umeå 11.81 2 Dan Lindros 59 Huddinge AIS 12.15 3 Jan-Erik Carlsson 59 Alvesta FI 12.21 4 Kenneth Jonsson 57 Järvsö IF 12.52 5 Torbjörn Johansson 59 Väsby IK 12.52 6 Ingvald Almfjärd 59 IK Orient 12.79 7 Jörgen Lindholm 57 Malmö AI 12.85 8 Gunnar Johannsen 56 Danderyd Athletic 12.94
M45
200 M FINAL Vind: -1,2 2004-08-22 1 Åke Larsson 57 IKSU Umeå 25.11 2 Dan Lindros 59 Huddinge AIS 25.87 3 Torbjörn Johansson 59 Väsby IK 26.39 4 Jörgen Lindholm 57 Malmö AI 26.65 5 Ingvald Almfjärd 59 IK Orient 28.25
M45
400 M FINAL 2004-08-21 1 Kenneth Jonsson 57 Järvsö IF 55.94 2 Lars Jansson 57 Valbo AIF 56.03 3 Jörgen Lindholm 57 Malmö AI 60.05 4 Ingemar Falk 56 Huddinge AIS 75.36
M45
800 M FINAL 2004-08-22 1 Lars Jansson 57 Valbo AIF 2.10.03 1 2 Kenneth Jonsson 57 Järvsö IF 2.13.90 2 3 Hans Tove 57 Oskarshamns SK 2.16.34 3 4 Göran Lindqvist 57 Hemlingby LK 2.20.48 5
M45
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Bill Krohn 58 Flemingsbergs SK 4.17.10 1 2 Göran Lindqvist 57 Hemlingby LK 4.40.75 2 3 Hans Tove 57 Oskarshamns SK 4.45.54 4 4 Anders Kingstedt 59 Huddinge AIS 5.05.98 7 5 Lars Blom 57 Huddinge AIS 5.24.67 9 Anders Wifvesson 57 IS Göta Bröt
M45
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Lars Claesson 56 Flens IF 17.10.62 1 2 Thomas Malmgren 58 Flemingsbergs SK 17.25.99 2 3 Gunnar Grahn 59 IF Göta 17.36.00 3 4 Göran Lindqvist 57 Hemlingby LK 17.39.88 4 5 Anders Kingstedt 59 Huddinge AIS 18.57.34 11
M45
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Christer Freij 58 Oskarshamns SK 34.17.78 1 2 Örjan Lundh 56 Boo IF 35.41.60 2 3 Thomas Malmgren 58 Flemingsbergs SK 35.42.55 3 4 Per Svensson 58 IFK Linköping FK 36.06.50 4 5 Göran Lindqvist 57 Hemlingby LK 37.09.51 7 6 Ulf Jonsson 59 Kisa SK 37.11.02 8
M45
110 M HÄCK 99,1 CM FINAL Vind: +2,0 2004-08-21 1 Jörgen Lindholm 57 Malmö AI 19.51
M45
400 M HÄCK FINAL 2004-08-20 1 Jörgen Lindholm 57 Malmö AI 1.06.25
M45
HÖJDHOPP 2004-08-21 1 Peter Höglund 59 Filipstads IF 180 2 Torbjörn Persson 59 Tyresö FK 158 3 Leif Lundberg 55 Sundsvalls FI 158
M45
STAVHOPP 2004-08-22 1 Robert Eliasson 59 Hanvikens SK 320 2 Toni Lindqvist 57 Solna FK 260
M45
LÄNGDHOPP 2004-08-20 1 Jörgen Lindholm 57 Malmö AI 519 +1,9 2 Ingvald Almfjärd 59 IK Orient 488 +1,6 3 Östen Eriksson 56 Valö IK 456 +1,4 4 Torbjörn Johansson 59 Väsby IK 423w +3,0
-
M45
TRESTEG 2004-08-22 1 Jörgen Lindholm 57 Malmö AI 1128w +2,1
1127 +0,4 2 Arno de Cloux 56 Mariestads AIF 955 +1,2
M45
KULA 7,26 KG 2004-08-21 1 Torbjörn Persson 59 Tyresö FK 1101 2 Ulf Gustafsson 57 Huddinge AIS 996 3 Göran Nilsson 56 Huddinge AIS 981 4 Per-Gunnar Berglund 57 Gefle IF 970 5 Östen Eriksson 56 Valö IK 967 6 Mats Krigh 57 Huddinge AIS 939
M45
DISKUS 2,0 KG 2004-08-21 1 Mats Krigh 57 Huddinge AIS 3049 2 Östen Eriksson 56 Valö IK 2933 3 Göran Nilsson 56 Huddinge AIS 2889 4 Ulf Gustafsson 57 Huddinge AIS 2735
M45
SLÄGGA 7,26 KG 2004-08-22 1 Johan Ericsson 57 IFK Linköping FK 3691 2 Evert Kvist 56 Alvesta FI 3578 3 Östen Eriksson 56 Valö IK 2600 4 Torbjörn Persson 59 Tyresö FK 1965 Göran Nilsson 56 Huddinge AIS Ej res.
M45
SPJUT 800 G 2004-08-20 1 Sune Persson 57 Tingsbergs AIS 4310 2 Michael Hazlewood * 45 Huddinge AIS 4190 Utom tävlan
M45
VIKTKASTNING 15,88 KG 2004-08-22 1 Torbjörn Persson 59 Tyresö FK 1159 2 Johan Ericsson 57 Linköpings GIF 1085 3 Östen Eriksson 56 Valö IK 1002 4 Ulf Gustafsson 57 Huddinge AIS 919 5 Göran Nilsson 56 Huddinge AIS 888 Kenneth Björk 56 Huddinge AIS Ej start
M50
100 M FINAL Vind: +4,7 2004-08-20 1 Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK 12.52 2 Ove Larsson 53 Järvsö IF 13.12 3 Leif Larsson 54 Katrineholms SK 13.40 4 Lars-Olof Reinfeldt 52 Eksjö Södra IK 14.03 5 Tomas Eriksson 51 KFUM Örebro 15.68
M50
200 M FINAL Vind: +0,8 2004-08-22 1 Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK 25.84 2 Roland Ekström 53 IFK Lund 26.44 3 Hans Erixon 53 Karlskoga FI 26.50 4 Greger Brodin 53 FK Studenterna 26.94 5 Torgny Schennings 54 Danderyd Athletic 27.90 6 Lars-Olof Reinfeldt 52 Eksjö Södra IK 29.56
M50
400 M FINAL 2004-08-21 1 Roland Ekström 53 IFK Lund 57.42 2 Greger Brodin 53 FK Studenterna 59.60 3 Anders Rundcrantz 54 Motala AIF 62.37 4 Sievert Lignell 53 Åsbro GoIF 65.97
M50
800 M FINAL 2004-08-22 1 Lennart Jansson 52 IF Göta 2.17.38 4 2 Greger Brodin 53 FK Studenterna 2.21.87 6 3 Sievert Lignell 53 Åsbro GoIF 2.32.74 7
M50
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Lennart Jansson 52 IF Göta 4.42.30 3 2 Anders Riström 53 Morjärv SK 4.49.87 5 3 Staffan Sandberg 50 IF Göta 5.00.22 6 4 Jan-Ivar Westlund 53 Hässelby SK 5.21.96 8
M50
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Olle Skärberg 54 Gävle BoFF 17.44.18 6 2 Jan-Ivar Westlund 53 Hässelby SK 18.19.55 9 3 Ingvar Sundling 53 Fredrikshofs FIF 20.08.47 16
M50
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Staffan Sandberg 50 IF Göta 37.05.54 5 2 Anders Riström 53 Morjärv SK 37.07.96 6 3 Olle Skärberg 54 Gävle BoFF 37.17.42 9 4 Kim Hedbom 54 Huddinge AIS 38.10.88 10
M50
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Jan de Besche 50 Turebergs FK 142
M50
STAVHOPP 2004-08-22 1 Björn Bratt 51 Duvbo IK 305 2 Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK 305 3 Kjell Andersson 54 Österfärnebo IF 290 4 Frank Canderskog 54 Katrineholms SK 230
M50
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK 510 +0,7 2 Sture Holmberg 51 Huddinge AIS 495 +1,7 3 Sievert Lignell 53 Åsbro GoIF 410 -1,9 Alpo Tornikoski 54 Tullinge-Tumba FF Ej start
M50
TRESTEG 2004-08-22 1 Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK 1086 +1,8 2 Hans Erixon 53 Karlskoga FI 1053w +3,2
1026 -1,4
M50
KULA 6,0 KG 2004-08-22 1 Åke Ruus 53 Spårvägens FK 1267 2 Alpo Tornikoski 54 Tullinge-Tumba FF 1220 3 Bo Palmberg 51 Huddinge AIS 1113 4 Per Andersson 53 Valö IK 1023 5 Alf Nede 53 IFK Linköping FK 1000 6 Matti Hast 51 Ununge IF 929
M50
DISKUS 1,5 KG 2004-08-22 1 Christer Högrelius 51 SoIK Hellas 4423 2 Åke Ruus 53 Spårvägens FK 4251 3 Bo Palmberg 51 Huddinge AIS 4069 4 Per Andersson 53 Valö IK 3521 5 Matti Hast 51 Ununge IF 3063
M50
SLÄGGA 6,0 KG 2004-08-20 1 Per Andersson 53 Valö IK 4183 2 Åke Ruus 53 Spårvägens FK 4141 3 Bo Palmberg 51 Huddinge AIS 4070 4 Antero Mäkinen 51 IFK Tumba 2385
M50
SPJUT 700 G 2004-08-21 1 Jan-Olof Damgren 51 IK Hakarpspojkarn 5300 2 Lars-Henrik Stålmark 53 IFK Linköping FK 4188 3 Matti Hast 51 Ununge IF 3642 4 Lars-Olof Reinfeldt 52 Eksjö Södra IK 3587 5 Alf Nede 53 IFK Linköping FK 3523
M50
VIKTKASTNING 11,34 KG 2004-08-20 1 Åke Ruus 53 Spårvägens FK 1533 2 Bo Palmberg 51 Huddinge AIS 1520 3 Per Andersson 53 Valö IK 1491 4 Antero Mäkinen 51 IFK Tumba 1058
M55
100 M FÖRSÖK 1 Vind: +5,1 2004-08-20 1 Lennart Sallergård 49 Stensjöns IF 13.16 F 2 Göte Hinders 46 Säters IF FIK 13.55 F 3 Inge Hermansson 45 Danderyd Athletic 14.66 F 4 Mats Lundblad 47 Danderyds SK 16.38 FÖRSÖK 2 +0,6 2004-08-20 1 Börje Andersson 49 Rånäs 4 H 12.95 F 2 Manuel Saraiva 46 Lerum FI 13.51 F 3 Leif Rundby 49 Huddinge AIS 13.76 F 4 Stig Ådén 45 Storumans RC 13.85 F 5 Pekka Kantola 46 IK Orient 15.34 F FINAL +1,2 2004-08-20 1 Börje Andersson 49 Rånäs 4 H 12.83 2 Manuel Saraiva 46 Lerum FI 13.10 3 Lennart Sallergård 49 Stensjöns IF 13.35 4 Göte Hinders 46 Säters IF FIK 13.59 5 Leif Rundby 49 Huddinge AIS 13.83 6 Stig Ådén 45 Storumans RC 13.91 7 Inge Hermansson 45 Danderyd Athletic 13.99 8 Pekka Kantola 46 IK Orient 15.09
M55
200 M FINAL Vind: +1,3 2004-08-22 1 Börje Andersson 49 Rånäs 4 H 26.55 2 Göte Hinders 46 Säters IF FIK 27.26 3 Manuel Saraiva 46 Lerum FI 27.47 4 Evert Tegle 49 IFK Halmstad 29.40 5 Stig Ådén 45 Storumans RC 29.46 6 Jan Kvistrum 47 Rånäs 4 H 29.89 7 Östen Wallström 46 Järvsö IF 29.89
M55
400 M FINAL 2004-08-21 1 Börje Andersson 49 Rånäs 4 H 60.99 2 Lars Malmqvist 48 Danderyd Athletic 62.52 3 Göte Hinders 46 Säters IF FIK 66.20 4 Östen Wallström 46 Järvsö IF 68.02 5 Pekka Kantola 46 IK Orient 72.89
M55
800 M FINAL 2004-08-22 1 Lars-Eric Bränfeldt 47 Täby IS 2.20.58 1 2 Göran Holst 45 Bottnaryds IF 2.29.97 2 3 Ralph Hagberg 48 Främmestad IK 2.31.56 3 4 Folke Lindqvist 47 Eksjö Södra IK 2.33.09 4 5 Raimo Mononen 47 Tullinge-Tumba FF 2.45.73 6
M55
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Lars-Eric Bränfeldt 47 Täby IS 4.48.05 2 Börje Nilsson 47 Lulekamraternas M 4.53.07 3 Lars-Eric Sellberg 49 Stångenäs AIS 4.55.67 4 Ralph Hagberg 48 Främmestad IK 4.59.42 5 Folke Lindqvist 47 Eksjö Södra IK 5.19.97 6 Christer Gidewall 49 IFK Tumba 5.23.69 Douglas Upegi 45 Fredrikshofs FIF Bröt
M55
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Börje Nilsson 47 Lulekamraternas M 17.44.09 5 2 Bo Andréasson 48 IK Ymer 17.50.97 7 3 Lars-Eric Sellberg 49 Stångenäs AIS 18.01.55 8 4 Magnus Bergh 49 Heleneholms IF 18.56.81 6 5 Christer Gidewall 49 IFK Tumba 19.31.69 12 6 Christer Hammarström 49 IF Göta 19.51.43 13 7 Ove Savolainen 49 Högbo GIF 19.59.47 14 8 Folke Lindqvist 47 Eksjö Södra IK 20.03.11 15
M55
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Börje Nilsson 47 Lulekamraternas M 37.05.46 1 2 Magnus Bergh 49 Heleneholms IF 37.41.60 2 3 Lars-Eric Sellberg 49 Stångenäs AIS 37.47.11 3 4 Christer Gidewall 49 IFK Tumba 40.50.07 7
M55
400 M HÄCK FINAL 2004-08-20 1 Inge Hermansson 45 Danderyd Athletic 1.14.01
M55
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Sven Alm 47 IK Orient 150 2 Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK FI 146 3 Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp 144 4 Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp 142 5 Inge Hermansson 45 Danderyd Athletic 140 6 Mats Lundblad 47 Danderyds SK 136 7 Agne Bergmark 45 Stensjöns IF 132 Rain Remmel 45 Huddinge AIS Ej start
M55
STAVHOPP 2004-08-22 1 Bo Hasselmark 48 Huddinge AIS 275 2 Agne Bergmark 45 Stensjöns IF 270 3 Stig Ådén 45 Storumans RC 250 4 Sven Alm 47 IK Orient 240
M55
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Bo Hasselmark 48 Huddinge AIS 499 +0,8 2 Leif Rundby 49 Huddinge AIS 461 +1,5 3 Antti Lindstedt 49 Tullinge-Tumba FF 456 +1,5 4 Agne Bergmark 45 Stensjöns IF 430 +0,5 5 Lars-Rune Myhrén 46 Munsö IF 407 -3,5 6 Stig Ådén 45 Storumans RC 380 +2,0 7 Raimo Mononen 47 Tullinge-Tumba FF 367 +0,5
M55
TRESTEG 2004-08-22 1 Agne Bergmark 45 Stensjöns IF 993 -0,6 2 Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp 954 +1,1 3 Leif Rundby 49 Huddinge AIS 913 +1,5 4 Antti Lindstedt 49 Tullinge-Tumba FF 911w +4,2
889 +1,2 5 Lars-Rune Myhrén 46 Munsö IF 892 +1,8
M55
KULA 6,0 KG 2004-08-22 1 Jöran Westberg 47 Huddinge AIS 1296 2 Kenneth Jansson 49 IFK Helsingborg 1277 3 Greger Melin 46 Bottnaryds IF 1132 4 Sven Alm 47 IK Orient 1048 5 Pekka Kantola 46 IK Orient 891
M55
DISKUS 1,5 KG 2004-08-22 1 Jöran Westberg 47 Huddinge AIS 4303 2 Bengt Nilsson 48 IFK Lidingö 3780 3 Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp 3058 4 Heimo Ojala 49 Huddinge AIS 2904 5 Greger Melin 46 Bottnaryds IF 2895 6 Rain Remmel 45 Huddinge AIS 2506 7 Stefan Sohl 48 Mölnbo IF 2437
M55
SLÄGGA 6,0 KG 2004-08-20 1 Kenneth Jansson 49 IFK Helsingborg 4873 2 Jöran Westberg 47 Huddinge AIS 4041 3 Michael Hazlewood * 45 Huddinge AIS 3514 Utom tävlan 4 Ambjörn Martinsson 45 Stensjöns IF 3497 5 Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp 3409 6 Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK FI 3405 7 Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp 3015 8 Greger Melin 46 Bottnaryds IF 2520 9 Heimo Ojala 49 Huddinge AIS 2282 10 Georg Boström 47 Mälarhöjdens IK 1671
M55
SPJUT 700 G 2004-08-21 1 Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK FI 4018 2 Antti Lindstedt 49 Tullinge-Tumba FF 3701 3 Sven Alm 47 IK Orient 3632 4 Reijo Liimatainen 45 Eds SK 3626 5 Hans Andersson 47 Rånäs 4 H 3569 6 Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp 3460 7 Leif Rundby 49 Huddinge AIS 3195 8 Heimo Ojala 49 Huddinge AIS 3189
M55
VIKTKASTNING 11,34 KG 2004-08-20 1 Kenneth Jansson 49 IFK Helsingborg 1566 2 Ambjörn Martinsson 45 Stensjöns IF 1365 3 Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK FI 1215 4 Greger Melin 46 Bottnaryds IF 1067 5 Heimo Ojala 49 Huddinge AIS 1001 6 Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp 975 7 Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp 953 8 Georg Boström 47 Mälarhöjdens IK 688 Jöran Westberg 47 Huddinge AIS Ej res. Michael Hazlewood * 45 Huddinge AIS Ej res. Utom tävlan
M60
100 M FÖRSÖK 1 Vind: +3,9 2004-08-20 1 Jan Söderström 42 Bromma IF 13.12 F 2 Lennart Andersson 42 Råby-Rekarne FIF 13.48 F 3 Sture Fridh 42 Sävedalens AIK 13.57 F 4 Bengt Karlsson 42 Högsbo AIK 13.94 F 5 Olavi Helttunen 41 Borås FF 14.26 F 6 Alf Sjökvist 43 Valö IK 14.27 7 Per Öhrland 42 Huddinge AIS 15.35 FÖRSÖK 2 +2,2 2004-08-20 1 Uno Niklasson 44 Trångsvikens IF 12.62 F 2 Bengt Isaksson 42 Mariestads AIF 13.38 F 3 Boris Eriksson 43 Högsbo AIK 13.84 F 4 Roland Olsson 40 IFK Tumba 14.61 5 Rolf Sjökvist 40 Valö IK 15.90 6 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF 16.01 FINAL +2,2 2004-08-20 1 Uno Niklasson 44 Trångsvikens IF 12.57 2 Jan Söderström 42 Bromma IF 13.08 3 Lennart Andersson 42 Råby-Rekarne FIF 13.50 4 Sture Fridh 42 Sävedalens AIK 13.59 5 Bengt Isaksson 42 Mariestads AIF 13.67 6 Boris Eriksson 43 Högsbo AIK 13.78 7 Olavi Helttunen 41 Borås FF 13.97 8 Bengt Karlsson 42 Högsbo AIK 14.10
M60
200 M FINAL Vind: -0,4 2004-08-22 1 Uno Niklasson 44 Trångsvikens IF 26.60 2 Jan Söderström 42 Bromma IF 27.85 3 Sture Fridh 42 Sävedalens AIK 28.67 4 Boris Eriksson 43 Högsbo AIK 28.86 5 Bengt Karlsson 42 Högsbo AIK 30.25 6 Roland Olsson 40 IFK Tumba 31.05 7 Jan Grenhall 41 Malmö AI 32.76 8 Per Öhrland 42 Huddinge AIS 33.15
M60
400 M FINAL 2004-08-21 1 Uno Niklasson 44 Trångsvikens IF 60.70 2 Alf Sjökvist 43 Valö IK 64.11 3 Bengt Karlsson 42 Högsbo AIK 69.59 4 Jan Grenhall 41 Malmö AI 73.95 5 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF 75.62 6 Rolf Sjökvist 40 Valö IK 77.52
M60
800 M FINAL 2004-08-22 1 Svante Berggren 44 IK Hakarpspojkarn 2.36.98 5 2 Nils Olsson 44 Huddinge AIS 2.46.37 7 3 Sven-Olof Johansson 44 Högsbo AIK 2.54.26 8
M60
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Alf Sjökvist 43 Valö IK 4.59.73 2 Stig Jonsson 43 Kisa SK 5.00.12 3 Miles Fleetwood 41 Uppsala LK 5.00.34 4 Owe Malmqvist 44 Enköpings AIF 5.09.10 5 Sven-Olof Johansson 44 Högsbo AIK 5.34.16 6 Nils Olsson 44 Huddinge AIS 5.42.49
M60
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Owe Malmqvist 44 Enköpings AIF 19.05.79 1 2 Jan Myrtorp 41 Brohyttans IF 20.13.07 3 3 Sven-Olof Johansson 44 Högsbo AIK 21.18.38 6 4 Sverker Unnes 43 Fredrikshofs FIF 23.12.30 9
M60
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Miles Fleetwood 41 Uppsala LK 38.07.25 4 2 Owe Malmqvist 44 Enköpings AIF 38.39.41 5 3 Jan Myrtorp 41 Brohyttans IF 41.54.35 9 4 Sven-Olof Johansson 44 Högsbo AIK 44.50.12 10
M60
100 M HÄCK 84,0 CM FINAL Vind: +1,0 2004-08-21 1 Alf Sjökvist 43 Valö IK 17.71 2 Björn Oback 44 IFK Tumba 18.24 3 Lars Stenberg 43 Älvsjö AIK 19.26 4 Per Öhrland 42 Huddinge AIS 22.22 5 Karl-Erik Andersson 43 IF Rigor 22.32
M60
300 M HÄCK 76,2 CM FINAL 2004-08-20 1 Bengt Karlsson 42 Högsbo AIK 55.60 2 Jan Grenhall 41 Malmö AI 56.25 3 Per Öhrland 42 Huddinge AIS 59.41 4 Rolf Sjökvist 40 Valö IK 62.74 5 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF 67.83
M60
2000 M HINDER 76,2 CM FINAL 2004-08-21 1 Stig Jonsson 43 Kisa SK 7.50.48 1 2 Sune Mattsson 41 Rånäs 4 H 8.11.56 2 3 Sven-Olof Johansson 44 Högsbo AIK 8.45.94 4
M60
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Gunnar Ekstedt 43 Hässelby SK 150 2 Bengt Isaksson 42 Mariestads AIF 150 3 Karl-Erik Andersson 43 IF Rigor 144 4 Bengt-Ove Hietala 44 Hanvikens SK 142 5 Douglas Ohlson 40 Huddinge AIS 136 6 Lars Kronlund 42 Munsö IF 136 7 Alf Sjökvist 43 Valö IK 134 8 Sven-Ola Komstadius 44 IFK Tumba 132 9 Boris Eriksson 43 Högsbo AIK 126
M60
STAVHOPP 2004-08-22 1 Hans Lagerkvist 40 Duvbo IK 330 2 Boris Eriksson 43 Högsbo AIK 265 3 Douglas Ohlson 40 Huddinge AIS 200
M60
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Bengt Isaksson 42 Mariestads AIF 497w +3,1
492 +0,7 2 Edmond Bäck 44 Utby IK 477 -1,4 3 Lars Stenberg 43 Älvsjö AIK 455 -0,3 4 Alf Sjökvist 43 Valö IK 448 +1,3 5 Lars Kronlund 42 Munsö IF 425 +0,8 6 Rolf Sjökvist 40 Valö IK 344 -1,1 Douglas Ohlson 40 Huddinge AIS Ej start
M60
TRESTEG 2004-08-22 1 Gunnar Ekstedt 43 Hässelby SK 1084 +1,9 2 Edmond Bäck 44 Utby IK 1020w +2,2 3 Lars Stenberg 43 Älvsjö AIK 1017 +0,3 4 Lars Kronlund 42 Munsö IF 816 +1,8
M60
KULA 5,0 KG 2004-08-22 1 Peter Hackenschmidt 43 IK Hakarpspojkarn 1370 2 Håkan Jakobsson 44 Gotländsk FI 1267 3 Kjell Adolfsson 40 Westermalms IF 1258 4 Olavi Helttunen 41 Borås FF 1235 5 Alf Sjökvist 43 Valö IK 1036 6 Sven-Ola Komstadius 44 IFK Tumba 1024 7 Bo Sundström 40 IK Heros FIK 1020 8 Lars Kronlund 42 Munsö IF 982 9 Antero Niskanen 41 Wärnamo SK 907 10 Ivar Söderlind 44 IFK Umeå 903 11 Tommy Hultberg 41 Spårvägens FK 545
M60
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Peter Hackenschmidt 43 IK Hakarpspojkarn 4888 2 Håkan Jakobsson 44 Gotländsk FI 4750 3 Alf Sjökvist 43 Valö IK 3828 4 Olavi Helttunen 41 Borås FF 3761 5 Bo Sundström 40 IK Heros FIK 3387 6 Antero Niskanen 41 Wärnamo SK 2858
M60
SLÄGGA 5,0 KG 2004-08-20 1 Nils-Ivan Nilsson 43 IK Ymer 4821 2 Peter Hackenschmidt 43 IK Hakarpspojkarn 4422 3 Håkan Jakobsson 44 Gotländsk FI 3747 4 Antero Niskanen 41 Wärnamo SK 3028 5 Bo Sundström 40 IK Heros FIK 2661
M60
SPJUT 600 G 2004-08-21 1 Alf Sjökvist 43 Valö IK 4290 2 Kalle Auvinen 40 Tullinge-Tumba FF 4040 3 Olavi Helttunen 41 Borås FF 3917 4 Håkan Jakobsson 44 Gotländsk FI 3767 5 Reijo Heilman 43 Väsby IK 3758 6 Antero Niskanen 41 Wärnamo SK 3449 7 Bo Sundström 40 IK Heros FIK 2775
M60
VIKTKASTNING 9,08 KG 2004-08-20 1 Peter Hackenschmidt 43 IK Hakarpspojkarn 1771 2 Håkan Jakobsson 44 Gotländsk FI 1571 3 Nils-Ivan Nilsson 43 IK Ymer 1510 4 Bo Sundström 40 IK Heros FIK 1202 5 Antero Niskanen 41 Wärnamo SK 1173
M65
100 M FINAL Vind: +2,4 2004-08-20 1 Tor Trondset 35 IK Heros FIK 13.63 2 Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö 13.76 3 Anthony Treacher 39 Fredrikshofs FIF 13.98 4 Henry Huldén 37 Rånäs 4 H 14.35 5 Hans Bruno 36 IFK Tumba 15.01 6 Gustaf A Genetziuz 35 Råby-Rekarne FIF 15.79 7 Börje Rudklint 35 IFK Lund 16.57 8 Folke Lindskog 37 Ljungby FIK 20.24
M65
200 M FINAL Vind: +1,1 2004-08-22 1 Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö 28.05 2 Tor Trondset 35 IK Heros FIK 28.20 3 Leif Eklund 39 IFK Lidingö 28.30 4 Henry Huldén 37 Rånäs 4 H 29.83 5 Hans Bruno 36 IFK Tumba 31.36 6 Anthony Treacher 39 Fredrikshofs FIF 32.67 7 Börje Rudklint 35 IFK Lund 35.73 8 Folke Lindskog 37 Ljungby FIK 47.27
M65
400 M FINAL 2004-08-21 1 Tor Trondset 35 IK Heros FIK 1.04.45 2 Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö 1.05.11 3 Stig Hagehed 39 Växjö LK 1.07.83 4 Anthony Treacher 39 Fredrikshofs FIF 1.08.94 5 Göran Johnsson 36 Järvsö IF 1.14.02 6 Åke Andersson 39 IFK Linköping FK 1.17.59 7 Folke Lindskog 37 Ljungby FIK 2.00.01
M65
800 M FINAL 2004-08-22 1 Stig Hagehed 39 Växjö LK 2.41.36 2 Esbjörn Wiberg 36 Sundsvalls FI 2.43.48 3 Göran Johnsson 36 Järvsö IF 3.13.92 4 Fred Möller 35 Södertälje IF 3.19.78 5 Arvi Lume 37 Högsbo AIK 3.29.65
M65
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Nils-Rune Andersson 38 Kopparbergs IF 5.14.59 2 Gösta Norén 39 Hemlingby LK 5.43.45 Fred Möller 35 Södertälje IF Ej start
M65
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Nils-Rune Andersson 38 Kopparbergs IF 19.14.45 2 2 Tommy Hållstam 39 Hemlingby LK 21.08.70 4 3 Lennart Svensson 39 Sommen-Bygdens SK 21.31.38 7 4 Kjell Augustsson 36 Solvikingarna 22.06.34 8
M65
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Nils-Rune Andersson 38 Kopparbergs IF 39.39.72 6 2= Sten Odenblad 39 Fredrikshofs FIF 24 varv 2= Tommy Hållstam 39 Hemlingby LK 12 4 Kaapo Röör 39 Järfälla SK 24 varv
M65
100 M HÄCK 84,0 CM FINAL Vind: +1,0 2004-08-21 1 Stan Jarog 38 Högsbo AIK 20.96 2 Lars Lagerstedt 39 FK Herkules 23.91
M65
300 M HÄCK 76,2 CM FINAL 2004-08-20 1 Tor Trondset 35 IK Heros FIK 53.05 2 Lars Lagerstedt 39 FK Herkules 63.81
M65
2000 M HINDER 76,2 CM FINAL 2004-08-21 1 Esbjörn Wiberg 36 Sundsvalls FI 8.39.97 3 2 Kjell Augustsson 36 Solvikingarna 9.10.42 5
M65
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Carl-Erik Särndal 37 IFK Lund 158 2 Anders Lindkvist 39 IFK Lidingö 150 3 Göran Graberg 38 Stensjöns IF 146 4 Lars Lagerstedt 39 FK Herkules 138 5 Atos Berndes 35 Högsbo AIK 126
M65
STAVHOPP 2004-08-22 1 Tor Trondset 35 IK Heros FIK 240 2 Stan Jarog 38 Högsbo AIK 230
M65
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Anthony Treacher 39 Fredrikshofs FIF 473w +2,9
412 +1,7 2 Leif Eklund 39 IFK Lidingö 465w +4,5
432 +1,6 3 Stan Jarog 38 Högsbo AIK 439 +1,7 4 Atos Berndes 35 Högsbo AIK 432 -0,3 5 Göran Graberg 38 Stensjöns IF 428 +1,8
M65
TRESTEG 2004-08-22 1 Leif Eklund 39 IFK Lidingö 943w +3,6
900 +1,8 2 Stan Jarog 38 Högsbo AIK 917 +1,1 3 Lars Lagerstedt 39 FK Herkules 859 -1,0 4 Atos Berndes 35 Högsbo AIK 832w +2,1
802 -0,7 Anthony Treacher 39 Fredrikshofs FIF Ej start
M65
KULA 5,0 KG 2004-08-22 1 Armas Aittaniemi 35 Vårgårda IK 1159 2 Juha Hankkila 37 Rånäs 4 H 1130 3 Leif Eklund 39 IFK Lidingö 1055 4 Georg Johansson 38 Högby IF 1043 5 Stan Jarog 38 Högsbo AIK 984 6 Willy Pettersson 36 Älvsjö AIK 848 7 Eero Väisänen 39 Valö IK 825 8 Reino Väisänen 36 Valö IK 777 9 Douglas Eriksson 35 IFK Umeå 735 10 Folke Lindskog 37 Ljungby FIK 641 Erkki Pihlainen 36 Huddinge AIS Ej start
M65
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Georg Johansson 38 Högby IF 4138 2 Juha Hankkila 37 Rånäs 4 H 3550 3 Willy Pettersson 36 Älvsjö AIK 3043 4 Reino Väisänen 36 Valö IK 2827 5 Lars Lagerstedt 39 FK Herkules 2822 6 Eero Väisänen 39 Valö IK 2799 7 Douglas Eriksson 35 IFK Umeå 2345 8 Folke Lindskog 37 Ljungby FIK 1934 Armas Aittaniemi 35 Vårgårda IK Ej res. Erkki Pihlainen 36 Huddinge AIS Ej start
M65
SLÄGGA 5,0 KG 2004-08-20 1 Eugén Waltercrantz 39 IFK Helsingborg 5341 VÄRLDSREKORD 2 Erkki Tapaninen 37 Hälle IF 4293 3 Per Grundberg 37 Järvsö IF 3595 4 Hasse Serrander 37 Råby-Rekarne FIF 2962 5 Erkki Pihlainen 36 Huddinge AIS 2629 6 Reino Väisänen 36 Valö IK 2310 7 Eero Väisänen 39 Valö IK 2275 8 Douglas Eriksson 35 IFK Umeå 2181 9 Folke Lindskog 37 Ljungby FIK 1875 Georg Johansson 38 Högby IF Ej res.
M65
SPJUT 600 G 2004-08-21 1 Stan Jarog 38 Högsbo AIK 3770 2 Tor Trondset 35 IK Heros FIK 3320 3 Reino Väisänen 36 Valö IK 3068 4 Atos Berndes 35 Högsbo AIK 2896 5 Göran Graberg 38 Stensjöns IF 2893 6 Eero Väisänen 39 Valö IK 2708 7 Olle Arvidsson 35 Järvsö IF 2649 8 Erkki Pihlainen 36 Huddinge AIS 2020
M65
VIKTKASTNING 9,08 KG 2004-08-20 1 Eugén Waltercrantz 39 IFK Helsingborg 1739 2 Georg Johansson 38 Högby IF 1650 3 Erkki Tapaninen 37 Hälle IF 1645 4 Per Grundberg 37 Järvsö IF 1262 5 Hasse Serrander 37 Råby-Rekarne FIF 1158 6 Eero Väisänen 39 Valö IK 976 7 Reino Väisänen 36 Valö IK 928 8 Erkki Pihlainen 36 Huddinge AIS 865
M70
100 M FINAL Vind: +2,1 2004-08-20 1 Lars Wennblom 34 Hässelby SK 13.78 2 Lars-Åke Hedlund 33 IK Stål 14.03 3 Bertil Hedström 34 Rånäs 4 H 14.18
M70
200 M FINAL Vind: +1,0 2004-08-22 1 Bertil Hedström 34 Rånäs 4 H 28.99 2 Lars Wennblom 34 Hässelby SK 29.03 3 Lars-Åke Hedlund 33 IK Stål 29.28 4 Sven Lundström 34 Oskarshamns SK 32.56
M70
400 M FINAL 2004-08-21 1 Bertil Hedström 34 Rånäs 4 H 1.08.88 2 Sven Lundström 34 Oskarshamns SK 1.12.66 3 Åke Johansson 31 Trollhättans IF 1.22.08 4 Ingemar Sjöberg 30 Trångsvikens IF 1.44.94
M70
800 M FINAL 2004-08-22 1 Sven Lundström 34 Oskarshamns SK 2.59.14 1 2 Bernt Magnusson 33 IK Akele 3.02.85 2 3 Yngve Fredin 30 Uppsala LK 3.04.56 3 4 Åke Johansson 31 Trollhättans IF 3.07.95 4 5 Ingemar Sjöberg 30 Trångsvikens IF 4.06.81 7
M70
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Gunnar Nilsson 33 Heleneholms IF 6.01.97 2 Bernt Magnusson 33 IK Akele 6.12.47 3 Sven Lundström 34 Oskarshamns SK 6.15.42 4 Yngve Fredin 30 Uppsala LK 6.20.43 Åke Johansson 31 Trollhättans IF Ej start
M70
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Gunnar Nilsson 33 Heleneholms IF 21.11.77 5 2 Bernt Magnusson 33 IK Akele 23.18.10 10 3 Jan-Ebbe Svensson 34 IK Akele 23.46.59 11
M70
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Gunnar Nilsson 33 Heleneholms IF 45.10.45 11
M70
80 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: +1,6 2004-08-21 1 Lars-Åke Hedlund 33 IK Stål 14.52 2 Werner Magnusson 34 Söderköpings FIK 14.71 3 Bertil Hedström 34 Rånäs 4 H 16.50
M70
300 M HÄCK 68,6 CM FINAL 2004-08-20 1 Lars-Åke Hedlund 33 IK Stål 52.19 2 Bertil Hedström 34 Rånäs 4 H 54.09
M70
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Lars Wennblom 34 Hässelby SK 132 2 Olav H Engen 34 NORGE 120 Utom tävlan 3 Bengt Eklund 33 Skellefteå AIK FI 114
M70
STAVHOPP 2004-08-21 1 Lars Wennblom 34 Hässelby SK 290 2 Bengt Eklund 33 Skellefteå AIK FI 205
M70
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Lars Wennblom 34 Hässelby SK 468 +1,6 2 Werner Magnusson 34 Söderköpings FIK 405w +5,1
402 +0,6 3 Allan Henriksson 33 Lekeryd-Svarttorp 367w +2,3
344 -0,3
M70
TRESTEG 2004-08-22 1 Werner Magnusson 34 Söderköpings FIK 980 +1,7
M70
KULA 4,0 KG 2004-08-22 1 Bernhard Karlsson 33 Hässelby SK 1344 2 Matti Lahnalakso 34 Huddinge AIS 1249 3 Henryk Plukarz 33 IFK Helsingborg 1212 4 Bengt Eklund 33 Skellefteå AIK FI 929 Lars Wennblom 34 Hässelby SK Ej start
M70
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Östen Edlund 34 Ragunda IF 3893 2 Henryk Plukarz 33 IFK Helsingborg 3459 3 Jack Larsson 31 Morlanda GoIF 3272 4 Bernhard Karlsson 33 Hässelby SK 3229 5 Lars Wennblom 34 Hässelby SK 3045 6 Bengt Eklund 33 Skellefteå AIK FI 2290
M70
SLÄGGA 4,0 KG 2004-08-20 1 Östen Edlund 34 Ragunda IF 4103 2 Henryk Plukarz 33 IFK Helsingborg 3670 3 Jack Larsson 31 Morlanda GoIF 2786 4 Bernhard Karlsson 33 Hässelby SK 2475
M70
SPJUT 500 G 2004-08-21 1 Tore Brandt 34 IF Kronan 4398 2 Bernhard Karlsson 33 Hässelby SK 3132 3 Heino Putiainen 30 SKF Friluftsklubb 2915 Bengt Eklund 33 Skellefteå AIK FI Ej start
M70
VIKTKASTNING 7,26 KG 2004-08-20 1 Östen Edlund 34 Ragunda IF 1645 2 Henryk Plukarz 33 IFK Helsingborg 1495 3 Jack Larsson 31 Morlanda GoIF 1183 4 Bernhard Karlsson 33 Hässelby SK 1118 5 Allan Henriksson 33 Lekeryd-Svarttorp 904
M75
100 M FINAL 1 Vind: -1,2 2004-08-20 1 Ingemar Månsson 29 IFK Lund 15.64 2 Kurt Caspersson 27 GIF Manhem 17.20 3 Sven Wickström 29 Mälarö SOK 18.63
M75
200 M FINAL Vind: -0,6 2004-08-22 1 Axel Fernaeus 28 Järvsö IF 35.16 2 Ingvar Jonsson 26 GIF Manhem 36.69 3 Sven Wickström 29 Mälarö SOK 39.65
M75
800 M FINAL 2004-08-22 1 Åke Kant 25 Fredrikshofs FIF 3.13.80 5 Åke Jonsson 26 Järfälla SK Ej start
M75
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Sten Welin 29 SoIK Hellas 52.17.77
M75
80 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: +1,6 2004-08-21 1 Axel Fernaeus 28 Järvsö IF 18.61
M75
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Nils-Bertil Nevrup 26 Ljungby FIK 138 2 Axel Fernaeus 28 Järvsö IF 128
M75
STAVHOPP 2004-08-21 1 Olaf Johansson 26 GIF Manhem 220
M75
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Axel Fernaeus 28 Järvsö IF 357 -1,2 2 Kurt Caspersson 27 GIF Manhem 349 +0,9
M75
TRESTEG 2004-08-22 1 Axel Fernaeus 28 Järvsö IF 760 +1,1 2 Kurt Caspersson 27 GIF Manhem 753 +1,3
M75
KULA 4,0 KG 2004-08-22 1 Rune Friberg 28 Högsbo AIK 1030 2 Bertil Karlsson 28 UF Contact 940 3 Lage Ekbohm 29 IFK Lidingö 927
M75
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Bertil Karlsson 28 UF Contact 3162 2 Ingvar Jonsson 26 GIF Manhem 2779 3 Rune Friberg 28 Högsbo AIK 2678 4 Lage Ekbohm 29 IFK Lidingö 2600
M75
SLÄGGA 4,0 KG 2004-08-20 1 Ingvar Jonsson 26 GIF Manhem 2512 2 Lage Ekbohm 29 IFK Lidingö 2402 3 Valter Ulander 26 Kvarnsvedens FIK 2002
M75
SPJUT 500 G 2004-08-21 1 Rune Friberg 28 Högsbo AIK 2553 2 Ingvar Jonsson 26 GIF Manhem 2188
M75
VIKTKASTNING 7,26 KG 2004-08-20 1 Ingvar Jonsson 26 GIF Manhem 1009 2 Lage Ekbohm 29 IFK Lidingö 987 3 Valter Ulander 26 Kvarnsvedens FIK 862
M80
100 M FINAL Vind: -1,2 2004-08-20 1 Göte Lindblad 23 Högsbo AIK 15.67 2 Axel Magnusson 21 IFK Lund 17.28 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK Bröt
M80
200 M FINAL Vind: -0,6 2004-08-22 1 Göte Lindblad 23 Högsbo AIK 32.95 2 Kalle Karlsson 24 UF Contact 46.50 3 Lennart Ahrlebjer 22 IK Hakarpspojkarn 52.36
M80
400 M FINAL 2004-08-21 1 Göte Lindblad 23 Högsbo AIK 1.14.87 2 Gösta Paulsson 21 Fredrikshofs FIF 1.36.28
M80
800 M FINAL 2004-08-22 1 Gösta Paulsson 21 Fredrikshofs FIF 3.50.23 6
M80
80 M HÄCK 68,6 CM FINAL Vind: +1,3 2004-08-21 1 Axel Magnusson 21 IFK Lund 18.88 2 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 18.92
M80
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 112 2 Axel Magnusson 21 IFK Lund 110 3 Werner Öhrn 22 IFK Tumba 100 Arne Wallfelt 20 Falu IK Ej start
M80
STAVHOPP 2004-08-21 1 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 170 2 Bertil Larsson 24 Trollhättans IF 150
M80
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Axel Magnusson 21 IFK Lund 333w +2,9
329 +1,6 2 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 308 -0,9 3 Werner Öhrn 22 IFK Tumba 219w +4,4
214 -0,9 4 Lennart Ahrlebjer 22 IK Hakarpspojkarn 101 -0,5
M80
TRESTEG 2004-08-22 1 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 670 +1,3 2 Axel Magnusson 21 IFK Lund 653 +0,8 3 Gunnar Kulleskog 23 Järfälla SK 632w +3,0
615 +1,4 4 Lennart Ahrlebjer 22 IK Hakarpspojkarn 522w +2,2
520 +1,4 5 Werner Öhrn 22 IFK Tumba 504 +1,6
M80
KULA 4,0 KG 2004-08-22 1 Bertil Larsson 24 Trollhättans IF 818 2 Werner Öhrn 22 IFK Tumba 771 3 Idolf Sandahl 20 Stensjöns IF 754 4 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 723 5 Lars Eriksson 23 Fredrikshofs FIF 658 Torsten Arvidsson 21 IFK Borgholm Ej start
M80
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Gunnar Kulleskog 23 Järfälla SK 2663 2 Sven Bogren 24 IFK Helsingborg 2417 3 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 2335 4 Bertil Larsson 24 Trollhättans IF 2290 5 Victor Jönsson 24 IFK Helsingborg 2221 6 Idolf Sandahl 20 Stensjöns IF 2149 7 Werner Öhrn 22 IFK Tumba 1922 8 Torsten Arvidsson 21 IFK Borgholm 1710 Kalle Karlsson 24 UF Contact Ej res.
M80
SLÄGGA 4,0 KG 2004-08-20 1 Bertil Larsson 24 Trollhättans IF 1966 2 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 1844 3 Torsten Arvidsson 21 IFK Borgholm 1830 4 Idolf Sandahl 20 Stensjöns IF 1701
M80
SPJUT 400 G 2004-08-21 1 Bertil Larsson 24 Trollhättans IF 2631 2 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 2509 3 Lars Eriksson 23 Fredrikshofs FIF 2005 4 Werner Öhrn 22 IFK Tumba 1825 5 Torsten Arvidsson 21 IFK Borgholm 1365
M80
VIKTKASTNING 5,45 KG 2004-08-20 1 Eskil Ljunggren 23 Wärnamo SK 1129 2 Idolf Sandahl 20 Stensjöns IF 901 3 Bertil Larsson 24 Trollhättans IF 900 4 Torsten Arvidsson 21 IFK Borgholm 875
M85
KULA 4,0 KG 2004-08-22 1 Einar Andersson 18 Rånäs 4 H 664 2 Harald Andersson 16 Mälarhöjdens IK 545
M85
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Einar Andersson 18 Rånäs 4 H 2057 2 Harald Andersson 16 Mälarhöjdens IK 1703
M85
SLÄGGA 4,0 KG 2004-08-20 1 Einar Andersson 18 Rånäs 4 H 1853 2 Harald Andersson 16 Mälarhöjdens IK 1309
M85
SPJUT 400 G 2004-08-21 1 Einar Andersson 18 Rånäs 4 H 2256 2 Harald Andersson 16 Mälarhöjdens IK 1137
M85
VIKTKASTNING 5,45 KG 2004-08-20 1 Einar Andersson 18 Rånäs 4 H 959
M
4X100 M FINAL 2004-08-20 1 Rånäs 4 H 48.68
Bertil Hedström 34, Theo Goodwill 66,
Börje Andersson 49, Dan Dacke 65 2 FK Studenterna 49.66
Greger Brodin 53, Bengt Pettersson 61,
Sten Braesch-Andersen 51, Stefano Tomai 65 3 Järvsö IF 51.11
Erik Li 68, Kenneth Jonsson 57,
Östen Wallström 46, Ove Larsson 53 4 Huddinge AIS 54.70
Kent Johansson 53, Peter Zahn 63,
Nils Olsson 44, Peter Engström 63
M
4X400 M FINAL 2004-08-21 1 Rånäs 4 H 4.01.68
Börje Andersson 49, Theo Goodwill 66,
Jan Kvistrum 47, Mikael Tennare 61 2 Flemingsbergs SK 4.09.60
Michael Hill, Lill-Owe Lundberg,
Bengt Liedberg, Bill Krohn 3 Järvsö IF 4.10.03
Ove Larsson 53, Östen Wallström 46,
Erik Li 68, Kenneth Jonsson 57 4 Fredrikshofs FIF 4.33.76
Anthony Treacher 39, Sverker Unnes 43,
Björn Alkner 68, Mårten Westberg 61 5 Huddinge AIS 4.42.07
Åke Lundqvist 56, Nils Olsson 44,
Per Örland 42, Peter Engström 63
K35
100 M FINAL Vind: +2,5 2004-08-20 1 Anette Wirefeldt 65 Eksjö Södra IK 13.90 2 Annika Åkervall 00 Rånäs 4 H 13.94 3 Minna Haanpää 65 Huddinge AIS 15.05
K35
200 M FINAL Vind: 0,0 2004-08-22 1 Elisabeth Molander 65 IFK Tumba 30.13 2 Anette Wirefeldt 65 Eksjö Södra IK 30.52 Minna Haanpää 65 Huddinge AIS Ej start
K35
400 M FINAL 2004-08-21 1 Elisabeth Molander 65 IFK Tumba 67.49
K35
800 M FINAL 2004-08-22 1 Rose-Marie Fors 67 IK Akele 2.44.13 4
K35
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Kajsa Friström 65 Fredrikshofs FIF 18.39.29 1 2 Ann Hilbert 67 Solvikingarna 20.04.04 7 3 Eva Annebrant 67 Högbo GIF 23.39.04 16 Cecilia Ritzman 66 Fredrikshofs FIF Bröt
K35
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Kajsa Friström 65 Fredrikshofs FIF 39.42.22 2 Susanne Wahlqvist 69 Rånäs 4 H 41.29.41 3 Ann Hilbert 67 Solvikingarna 42.30.10
K35
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Anette Wirefeldt 65 Eksjö Södra IK 429 +1,9 2 Marie Hildeby 66 IFK Tumba 422 -0,3 3 Minna Haanpää 65 Huddinge AIS 389w +2,8
380 +0,8
K35
KULA 4,0 KG 2004-08-20 1 Anneli Johansson 69 Ume FI 1271 2 Pernilla Hagberg 69 Ängelholms IF 1193 3 Marika Rydell 67 IFK Tumba 1000 4 Annika Gustafsson 66 Huddinge AIS 733
K35
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Anneli Johansson 69 Ume FI 4366 2 Pernilla Hagberg 69 Ängelholms IF 3634 3 Marika Rydell 67 IFK Tumba 2766 4 Carina Källén 69 IFK Strömsund 2550 5 Nina Clausén 67 Hässelby SK 1855
K35
SLÄGGA 4,0 KG 2004-08-21 1 Marika Rydell 67 IFK Tumba 3479 2 Carina Källén 69 IFK Strömsund 3478 3 Pernilla Hagberg 69 Ängelholms IF 3176 4 Anette Bergén 66 Huddinge AIS 2422 5 Nina Clausén 67 Hässelby SK 2121
K35
SPJUT 600 G 2004-08-20 1 Pernilla Hagberg 69 Ängelholms IF 3854 2 Marika Rydell 67 IFK Tumba 2446 3 Nina Clausén 67 Hässelby SK 1776
K35
VIKTKASTNING 9,08 KG 2004-08-21 1 Pernilla Hagberg 69 Ängelholms IF 1162 2 Marika Rydell 67 IFK Tumba 1056 3 Carina Källén 69 IFK Strömsund 1025 4 Nina Clausén 67 Hässelby SK 743
K40
100 M FÖRSÖK 1 Vind: +1,0 2004-08-20 1 Anneli Seidl 63 Gillberga-Lista I 13.75 F 2 Barbara Bondesson 60 Tullinge-Tumba FF 14.40 F 3 Anna Katrin Samuelsson 62 Huddinge AIS 16.19 F 4 Susanna Lanfelt 62 Huddinge AIS 16.88 FÖRSÖK 2 +0,9 2004-08-20 1 Lena Sundberg 61 IFK Tumba 14.02 F 2 Carin Gustafsson 63 Rånäs 4 H 14.61 F 3 Clary Eriksson 60 Järva FK 14.81 F 4 Katarina Andersson 64 Huddinge AIS 15.30 F 5 Jeanette Sténson Hallgre 64 Huddinge AIS 15.91 F FINAL +2,7 2004-08-20 1 Anneli Seidl 63 Gillberga-Lista I 13.66 2 Lena Sundberg 61 IFK Tumba 13.86 3 Barbara Bondesson 60 Tullinge-Tumba FF 14.31 4 Carin Gustafsson 63 Rånäs 4 H 14.39 5 Clary Eriksson 60 Järva FK 14.63 6 Jeanette Sténson Hallgre 64 Huddinge AIS 15.95 7 Anna Katrin Samuelsson 62 Huddinge AIS 16.59 Katarina Andersson 64 Huddinge AIS Ej start
K40
200 M FINAL Vind: 0,0 2004-08-22 1 Lena Sundberg 61 IFK Tumba 29.08 2 Anneli Seidl 63 Gillberga-Lista I 29.10 3 Barbara Bondesson 60 Tullinge-Tumba FF 30.08 4 Anna Katrin Samuelsson 62 Huddinge AIS 34.60
K40
400 M FINAL 2004-08-21 1 Görel Manners 63 Fredrikshofs FIF 61.52 2 Karin Wåhlstedt 64 Järvsö IF 62.79 3 Barbara Bondesson 60 Tullinge-Tumba FF 65.49
K40
800 M FINAL 2004-08-22 1 Görel Manners 63 Fredrikshofs FIF 2.21.55 1 2 Karin Wåhlstedt 64 Järvsö IF 2.22.03 2 3 Barbara Bondesson 60 Tullinge-Tumba FF 2.40.79 3 4 Marina Martinsson 62 Målilla-Mörlunda 2.53.06 5 5 Monica Söderström 61 Trångsvikens IF 3.20.53 6
K40
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Karin Wåhlstedt 64 Järvsö IF 5.03.84 1 2 Jennie Mattsson 61 IF Kville 5.06.50 2 3 Monica Kingstedt 61 Huddinge AIS 5.19.52 5 4 Åsa Danielsson 60 Lekeryd-Svarttorp 5.43.15 9 5 Marina Martinsson 62 Målilla-Mörlunda 5.43.90 10 6 Monica Söderström 61 Trångsvikens IF 7.06.86 11
K40
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Jennie Mattsson 61 IF Kville 19.25.42 3 2 Marianne Fricke 62 Hässelby SK 19.35.40 5 3 Monica Kingstedt 61 Huddinge AIS 19.54.94 6 4 Inger Pettersson 61 Fredrikshofs FIF 21.14.89 10 5 Åsa Danielsson 60 Lekeryd-Svarttorp 21.50.46 13
K40
10000 M FINAL 2004-08-22 1 Marianne Fricke 62 Hässelby SK 41.13.58 2 Cecilia Petersson 63 FK Studenterna 42.06.47
K40
80 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: +1,6 2004-08-21 1 Monica Söderström 61 Trångsvikens IF 21.24
K40
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Lena Sundberg 61 IFK Tumba 124
K40
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Anneli Seidl 63 Gillberga-Lista I 460w +3,8
442 +0,8 2 Lena Sundberg 61 IFK Tumba 449 +2,0
K40
TRESTEG 2004-08-22 1 Lena Sundberg 61 IFK Tumba 946 +1,6 2 Anna Katrin Samuelsson 62 Huddinge AIS 714 -1,4
K40
KULA 4,0 KG 2004-08-20 1 Bodil Torelm 61 Hässelby SK 1148 2 Siv Tornegård 60 IFK Lidingö 991 3 Anneli Seidl 63 Gillberga-Lista I 921 4 Rose-Marie Blom 60 Järvsö IF 906 5 Katarina Andersson 64 Huddinge AIS 904 6 Lena Sundberg 61 IFK Tumba 808 7 Marie Carlström 60 IFK Tumba 793 8 Ann-Britt Jakobsson 64 Gotländsk FI 780 9 Marium Rehman 62 IFK Tumba 729
K40
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Taina Ståhl 60 Spårvägens FK 3435 2 Rose-Marie Blom 60 Järvsö IF 2940 3 Elisabeth Hagman 60 Ösmo GIF FK 2471 4 Marium Rehman 62 IFK Tumba 2245 5 Ann-Britt Jakobsson 64 Gotländsk FI 2090 6 Marie Carlström 60 IFK Tumba 1871
K40
SLÄGGA 4,0 KG 2004-08-21 1 Taina Ståhl 60 Spårvägens FK 3666 2 Ann-Britt Jakobsson 64 Gotländsk FI 2887 3 Elisabeth Hagman 60 Ösmo GIF FK 2162 4 Marium Rehman 62 IFK Tumba 2132 5 Åsa Danielsson 60 Lekeryd-Svarttorp 2064
K40
SPJUT 600 G 2004-08-20 1 Katarina Andersson 64 Huddinge AIS 2833 2 Marium Rehman 62 IFK Tumba 2283 3 Ann-Britt Jakobsson 64 Gotländsk FI 1814 4 Marie Carlström 60 IFK Tumba 1770 Anna Katrin Samuelsson 62 Huddinge AIS Ej res.
K40
VIKTKASTNING 9,08 KG 2004-08-21 1 Ann-Britt Jakobsson 64 Gotländsk FI 928 2 Rose-Marie Blom 60 Järvsö IF 833 3 Marium Rehman 62 IFK Tumba 682
K45
100 M FINAL Vind: +2,6 2004-08-20 1 Lilly Wizén 55 Gotländsk FI 14.24 2 Gunnel Tolfes 58 IFK Tumba 15.43
K45
200 M FINAL Vind: -0,4 2004-08-22 1 Lilly Wizén 55 Gotländsk FI 29.54 2 Gunnel Tolfes 58 IFK Tumba 31.95
K45
400 M FINAL 2004-08-21 1 Lilly Wizén 55 Gotländsk FI 1.05.34 2 Gunnel Tolfes 58 IFK Tumba 1.08.48 3 Ewa Wahlberg 55 Uppsala LK 1.10.12
K45
800 M FINAL 2004-08-22 1 Lilly Wizén 55 Gotländsk FI 2.32.87 1 2 Yvonne Brandberg 59 Rånäs 4 H 2.36.40 2 3 Gunnel Tolfes 58 IFK Tumba 2.36.95 4 4 Ewa Wahlberg 55 Uppsala LK 2.37.27 5
K45
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Julie Leonard 59 Högbo GIF 5.06.98 3 2 Yvonne Brandberg 59 Rånäs 4 H 5.14.34 4 3 Eleonor Öström 59 IF Kville 5.23.05 6 4 Ewa Wahlberg 55 Uppsala LK 5.35.18 8
K45
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Julie Leonard 59 Högbo GIF 19.21.09 2 2 Yvonne Brandberg 59 Rånäs 4 H 19.28.08 4 3 Eleonor Öström 59 IF Kville 20.19.93 9 4 Ewa Wahlberg 55 Uppsala LK 21.21.82 11
K45
400 M HÄCK FINAL 2004-08-20 Gunnel Tolfes 58 IFK Tumba Bröt
K45
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Anneli Brånsgård 59 Fjugesta IF 148
K45
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Kristina Ärrälä 58 Norrköpings FIK 421w +3,4
399 +0,3
K45
TRESTEG 2004-08-22 1 Kristina Ärrälä 58 Norrköpings FIK 896w +3,2
853 +1,4
K45
KULA 4,0 KG 2004-08-20 1 Anneli Brånsgård 59 Fjugesta IF 958 2 Kristina Ärrälä 58 Norrköpings FIK 688
K45
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Anneli Brånsgård 59 Fjugesta IF 2926 2 Kristina Ärrälä 58 Norrköpings FIK 2222
K45
SPJUT 600 G 2004-08-20 1 Kristina Ärrälä 58 Norrköpings FIK 2951 2 Annika Fivel 55 Huddinge AIS 2389
K50
100 M FINAL Vind: +2,6 2004-08-20 1 Ulla Karnebäck 53 IFK Tumba 14.51 2 Maj-Britt Karlsson 52 Trångsvikens IF 15.41 3 Yvonne Levinovitz 53 Fredrikshofs FIF 15.93 Marketta Korpi 54 Rånäs 4 H Bröt
K50
200 M FINAL Vind: -0,4 2004-08-22 1 Ulla Karnebäck 53 IFK Tumba 30.45 2 Maj-Britt Karlsson 52 Trångsvikens IF 32.16 3 Yvonne Levinovitz 53 Fredrikshofs FIF 33.45
K50
400 M FINAL 2004-08-21 1 Ulla Karnebäck 53 IFK Tumba 1.07.33
K50
800 M FINAL 2004-08-22 1 Ulla Karnebäck 53 IFK Tumba 2.36.51 3 2 Rose-Marie Enmalm 54 IF Start 2.45.45 7
K50
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Rose-Marie Enmalm 54 IF Start 5.32.87 7
K50
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Rose-Marie Enmalm 54 IF Start 20.05.41 8
K50
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Ulla Karnebäck 53 IFK Tumba 124
K50
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Ulla Karnebäck 53 IFK Tumba 412 +0,8 2 Maj-Britt Karlsson 52 Trångsvikens IF 348 +0,6
K50
KULA 3,0 KG 2004-08-20 1 Marketta Korpi 54 Rånäs 4 H 864 2 Elisabet Ekborg 52 Rånäs 4 H 825
K50
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Inger Karlsson 54 Rånäs 4 H 2675 2 Marketta Korpi 54 Rånäs 4 H 2203
K50
SLÄGGA 3,0 KG 2004-08-21 1 Marketta Korpi 54 Rånäs 4 H 2896
K50
SPJUT 500 G 2004-08-20 1 Elisabet Ekborg 52 Rånäs 4 H 2447 2 Marketta Korpi 54 Rånäs 4 H 1977
K50
VIKTKASTNING 7,26 KG 2004-08-21 1 Marketta Korpi 54 Rånäs 4 H 980
K55
100 M FINAL Vind: +2,6 2004-08-20 1 Ann-Britt Eriksson 49 IF Start 14.65 2 Marie Louise Wahlberg 45 Fredrikshofs FIF 22.95
K55
200 M FINAL Vind: -0,4 2004-08-22 1 Ann-Britt Eriksson 49 IF Start 30.70 2 Ulla Littenheim 47 Uddevalla IS 30.92 3 Marie Louise Wahlberg 45 Fredrikshofs FIF 49.97
K55
400 M FINAL 2004-08-21 1 Ann-Britt Eriksson 49 IF Start 1.08.65 2 Ulla Littenheim 47 Uddevalla IS 1.10.17 3 Ing-Britt Lindqvist 47 Eksjö Södra IK 1.42.25
K55
800 M FINAL 2004-08-22 1 Ann-Britt Eriksson 49 IF Start 2.44.07 6 2 Ulla Littenheim 47 Uddevalla IS 2.47.66 8 3 Ing-Britt Lindqvist 47 Eksjö Södra IK 3.47.24 7
K55
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Ulla Littenheim 47 Uddevalla IS 5.53.90 2 Elisabeth Wibrån 49 Eksjö Södra IK 5.55.64 3 Mia Wänqvist 47 IK Akele 6.18.94 4 Ing-Britt Lindqvist 47 Eksjö Södra IK 7.40.43
K55
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Elisabeth Wibrån 49 Eksjö Södra IK 21.40.19 12 2 Mia Wänqvist 47 IK Akele 22.56.43 15
K55
HÖJDHOPP 2004-08-20 Elisabeth Augustyniak 46 Munsö IF Ej start
K55
KULA 3,0 KG 2004-08-20 1 Ingrid Svensson 49 Ängelholms IF 766 2 Elisabeth Augustyniak 46 Munsö IF 654 3 Ann-Marie Jönsson 49 Ängelholms IF 651 4 Majken Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp 616 5 Marie Louise Wahlberg 45 Fredrikshofs FIF 431
K55
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Ingrid Svensson 49 Ängelholms IF 1766 2 Ann-Marie Jönsson 49 Ängelholms IF 1606 3 Majken Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp 1442
K55
SLÄGGA 3,0 KG 2004-08-21 1 Ann-Marie Jönsson 49 Ängelholms IF 2118 2 Ingrid Svensson 49 Ängelholms IF 2092
K55
VIKTKASTNING 7,26 KG 2004-08-21 1 Ann-Marie Jönsson 49 Ängelholms IF 781 2 Ingrid Svensson 49 Ängelholms IF 735 3 Elisabeth Augustyniak 46 Munsö IF 582
K60
100 M FINAL Vind: +2,3 2004-08-20 1 Kerstin Boström 42 IK Heros FIK 16.12 2 Ulla Bodén 42 Gotländsk FI 16.74 3 Kristina Carlsson 40 IFK Tumba 16.86
K60
200 M FINAL Vind: -0,4 2004-08-22 1 Kerstin Boström 42 IK Heros FIK 33.83 2 Kerstin Nilsson 42 IFK Lund 34.91 3 Ulla Bodén 42 Gotländsk FI 36.23 4 Kristina Carlsson 40 IFK Tumba 36.39
K60
400 M FINAL 2004-08-21 1 Kerstin Boström 42 IK Heros FIK 1.15.84 2 Gun Eriksson 43 Trångsvikens IF 1.17.99 3 Gerd Eriksson 43 Trångsvikens IF 1.20.33 4 Kristina Carlsson 40 IFK Tumba 1.22.03 5 Kerstin Nilsson 42 IFK Lund 1.24.85
K60
800 M FINAL 2004-08-22 1 Gun Eriksson 43 Trångsvikens IF 3.04.56 2 Kerstin Boström 42 IK Heros FIK 3.07.47 3 Gerd Eriksson 43 Trångsvikens IF 3.10.20 Kristina Carlsson 40 IFK Tumba Bröt
K60
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Gudrun Fleetwood 43 Uppsala LK 6.14.61
K60
10000 M FINAL 2004-08-22 Gudrun Fleetwood 43 Uppsala LK Bröt
K60
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Marianne Sullivan 43 Solvikingarna 116 2 Ingrid Miller 41 Järvsö IF 106
K60
STAVHOPP 2004-08-21 1 Marianne Sullivan 43 Solvikingarna 225
K60
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Marianne Sullivan 43 Solvikingarna 368 +1,6 2 Kerstin Nilsson 42 IFK Lund 334 +1,7
K60
KULA 3,0 KG 2004-08-20 1 Ingrid Miller 41 Järvsö IF 1159 2 Ene Säinas 42 Göteborgs Kvinnli 793 3 Ann-Marie Israelsson 42 Skillingaryds FK 765 4 Laila Väisänen 43 Valö IK 619
K60
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Ingrid Miller 41 Järvsö IF 3400 2 Ene Säinas 42 Göteborgs Kvinnli 1997 3 Ann-Marie Israelsson 42 Skillingaryds FK 1618
K60
SLÄGGA 3,0 KG 2004-08-21 1 Ingrid Miller 41 Järvsö IF 3236 2 Ene Säinas 42 Göteborgs Kvinnli 2252 3 Laila Väisänen 43 Valö IK 1645
K60
SPJUT 400 G 2004-08-20 1 Ingrid Miller 41 Järvsö IF 2035 2 Ene Säinas 42 Göteborgs Kvinnli 1924
K60
VIKTKASTNING 5,45 KG 2004-08-21 1 Ingrid Miller 41 Järvsö IF 1048 2 Ene Säinas 42 Göteborgs Kvinnli 916 3 Laila Väisänen 43 Valö IK 864
K65
100 M FINAL Vind: +3,6 2004-08-20 1 Aino Holm 38 Torshälla FF 16.33 2 Lou Falk 39 IFK Lund 16.91
K65
200 M FINAL Vind: +1,0 2004-08-22 1 Aino Holm 38 Torshälla FF 34.36 2 Sonja Nilsson 39 IFK Lund 39.72
K65
400 M FINAL 2004-08-21 1 Birgitta Eklund 38 Skellefteå AIK FI 1.18.73 2 Aino Holm 38 Torshälla FF 1.19.73
K65
800 M FINAL 2004-08-22 1 Birgitta Eklund 38 Skellefteå AIK FI 3.04.13
K65
1500 M FINAL 2004-08-21 1 Birgitta Eklund 38 Skellefteå AIK FI 6.07.94
K65
5000 M FINAL 2004-08-20 1 Birgitta Eklund 38 Skellefteå AIK FI 22.42.76 14
K65
80 M HÄCK 68,6 CM FINAL Vind: -1,0 2004-08-21 1 Lou Falk 39 IFK Lund 16.79
K65
HÖJDHOPP 2004-08-20 1 Lou Falk 39 IFK Lund 114 2 Kerstin Jonsson 39 IFK Umeå 112
K65
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Kerstin Jonsson 39 IFK Umeå 299w +3,1
291 +1,0 2 Sonja Nilsson 39 IFK Lund 286 +0,7
K65
TRESTEG 2004-08-22 1 Lou Falk 39 IFK Lund 700 +2,0
K65
KULA 3,0 KG 2004-08-20 1 Rosemarie Persson 37 IFK Lund 910 2 Laila Hellström 39 Götlunda IF 800 3 Gunilla Moraeus 39 IFK Umeå 780 4 Kerstin Jonsson 39 IFK Umeå 643
K65
DISKUS 1,0 KG 2004-08-22 1 Laila Hellström 39 Götlunda IF 2227 2 Rosemarie Persson 37 IFK Lund 2175 3 Gunilla Moraeus 39 IFK Umeå 2104
K65
SLÄGGA 3,0 KG 2004-08-21 1 Rosemarie Persson 37 IFK Lund 2689
K65
VIKTKASTNING 5,45 KG 2004-08-21 1 Rosemarie Persson 37 IFK Lund 1066
K70
100 M FINAL Vind: +3,6 2004-08-20 1 Asta Larsson 31 IFK Lund 16.51
K70
200 M FINAL Vind: +1,0 2004-08-22 1 Asta Larsson 31 IFK Lund 37.97
K70
80 M HÄCK 68,6 CM FINAL Vind: -1,0 2004-08-21 1 Asta Larsson 31 IFK Lund 17.63
K70
LÄNGDHOPP 2004-08-21 1 Asta Larsson 31 IFK Lund 325 +0,2
K70
TRESTEG 2004-08-22 1 Asta Larsson 31 IFK Lund 700 +0,2
K90
DISKUS 2004-08-22 1 Nora Wedemo 13 Fredrikshofs FIF 957
K
4X100 M FINAL 2004-08-20 1 IFK Tumba 58.94
Kristina Karlsson 40, Ulla Karnebäck 53,
Elisabeth Molander 65, Lena Sundberg 61 2 Trångsvikens IF 67.13
Monica Söderström 61, Gun Eriksson 43,
Gerd Eriksson 43, Maj Britt Karlsson 52
K
4X400 M FINAL 2004-08-21 1 IFK Tumba 4.46.23
Gunnel Tolfes 58, Ulla Karnernbäck 53,
Kristina Carlsson 40, Elisabet Molander 65

 

Utskriftsvänlig version


Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 1-sep-04
All contents copyright   2000-2003 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved