Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

PM

Tidsprogram lördag

Tidsprogram söndag

Anmälda

Resultat

Startsidan

Resultat Scandic Indoor Games 2004

2004-02-04: Ytterligare ett fel har avslöjats. F15 längd där Sara Wallin skall ha placering 18 och resultatet 4,35. Placering 19 - 23 påverkas ej. Placering 25 (Alexandra Nordström) tom placering 42 (Jennifer Lundgren) flyttas fram ett hack (= 24 - 41) 42:a är Kristin Öster på 3,87 (ej 18 på 4.35). 43 och högre påverkas ej. Ändringen är markerad med röd text.

Följande ändringar är införda efter korrekturläsningen av resultatlistan.
M 200 m, heat 1, Patrik Sjöbom skall ha tiden 25,57 och inte 25,52
P15 60 m heat 1, Joacim Andersson skall ha 7,97 och inte 7-97 (vad det nu är för tid)
F12 60 m heat 3, Hanna Lindholm skall ha 9,79 och inte 9,76.
F10 60 m heat 3, Beatrice Manniche skall ha tiden 11,01 och inte 10,01
F9 60 m heat 4, Rebecca Guve skall ha tiden 11,98 och inte 11,96

Inga placeringar påverkas av detta utan placeringarna är rätt inskrivna.

Placeringarna är ändrade på några ställen där de står i motsatsförhållande till resultaten. Resultaten på de aktuella ställena är rätt.
M 400 m heat 1, Sandun Andersson är 3:a
P17 60 m heat 4, Jonas Elgered 4:a och Jonatan Dahl 5:a
K 60 m heat 1, Marie-Louise Wahlberg är 8:a.
K 200 m heat 3, Tove A är 1:a, Josefine l är 2:a och Petra Th är 3:a
K 200 m heat 4, Lovisa L är 2:a och Linda S är 3:a
F15 längdhopp, plac 55 och 56 skall i princip vara blanka
F15 kula Emma är 8:a och Anneli är 9:a
F11 60 m heat 1, plac 4 skall var 4=

   
M
60 M FÖRSÖK 1 1 Johan Ndure 81 Spårvägens FK 7.31 AF 2 Mattias Claesson 86 Mullsjö SOK 7.36 BF 3 Andrus Klaar 75 Spårvägens FK 7.36 BF 4 Hajdar Hamoudi 85 Hässelby SK 7.48 5 Kalle Bergqvist 86 Hässelby SK 7.54 6 Linus Kemmler 86 Bromma IF 7.74 7 Torbjörn Johansson 59 Väsby IK 8.14 8 Okodugha Osaremhen 76 Huddinge AIS 8.49 FÖRSÖK 2 1 Amir Adan 85 Hässelby SK 7.29 AF 2 David Andersson 85 Hammarby IF 7.30 AF 3 Michel Tornéus 86 IFK Tumba 7.37 BF 4 Niklas Larsson 85 Hässelby SK 7.40 BF 5 David Fridell 83 Spårvägens FK 7.41 BF 6 Simon Rasmusen 86 Rånäs 4 H 7.88 7 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS 8.26 FÖRSÖK 3 1 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 7.27 AF 2 Aristide Bamane 82 Spårvägens FK 7.32 BF 3 Stefano Tomai 65 FK Studenterna 7.42 7,417 4 Johan Lindström 84 Bålsta IK 7.69 5 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 7.71 6 Oskar Nilsson 85 Åhus FK 8.02 7 Jörgen Törnvall 86 IF Åland 8.19 FÖRSÖK 4 1 Martin Skeppstedt 82 Spårvägens FK 7.23 AF 2 Andrée Eriksson 86 IF Åland 7.40 BF 3 Jakob Söderström 85 Bromma IF 7.51 4 Frat Kanat 85 Råby-Rekarne FIF 7.68 5 Daniel Hillgren 85 Huddinge AIS 7.75 6 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 8.09 7 Jan Rönnberg 63 FK Studenterna 8.50 FÖRSÖK 5 1 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 7.29 AF 2 Daniel Sollander 83 Bålsta IK 7.42 7,417 3 Tom Gatsinzi 82 Spårvägens FK 7.50 4 Joakim Stockling 84 Huddinge AIS 7.58 5 Henrik Norelius 86 Hässelby SK 7.65 6 Jan Söderström 42 Bromma IF 8.56 7 Peter Engström 63 Huddinge AIS 8.62 FÖRSÖK 6 1 Magnus Linder 81 SoIK Hellas 7.09 AF 2 Aghili Sorena 81 Väsby IK 7.42 BF 7,412 3 Tobias Karlsson 85 IK Stål 7.45 4 Henrik Encke 84 Hässelby SK 7.64 5 Jonas Grossman 83 Bålsta IK 7.77 6 Oskar Bergström 85 Huddinge AIS 7.91 7 Kostas Bouzanis 85 SoIK Hellas 8.13 FÖRSÖK 7 1 Anders Boyacioglu 76 Huddinge AIS 7.15 AF 2 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 7.45 3 Fredrik Christiansson 82 Spårvägens FK 7.60 4 David Stöckel 85 Boo IF 7.62 5 Martin Augustsson 86 Täby IS 7.63 6 Robert Badas 86 Fredrikshofs FIF 7.90 7 Pavlos Tziouvaras 82 Bromma IF 7.93 8 Louis Cadavid 00 Väsby IK 8.30 B-FINAL 1 1 Aghili Sorena 81 Väsby IK 7.27 2 Mattias Claesson 86 Mullsjö SOK 7.31 3 Andrée Eriksson 86 IF Åland 7.32 4 Michel Tornéus 86 IFK Tumba 7.33 5 Niklas Larsson 85 Hässelby SK 7.43 Andrus Klaar 75 Spårvägens FK Ej start Aristide Bamane 82 Spårvägens FK Ej start David Fridell 83 Spårvägens FK Ej start A-FINAL 1 1 Magnus Linder 81 SoIK Hellas 7.05 2 Anders Boyacioglu 76 Huddinge AIS 7.06 3 Martin Skeppstedt 82 Spårvägens FK 7.23 4 David Andersson 85 Hammarby IF 7.26 5 Amir Adan 85 Hässelby SK 7.28 6 Daniel Bergström 79 Huddinge AIS 7.30 7 Johan Ndure 81 Spårvägens FK 7.39 Daniel Almgren 79 Hässelby SK Ej start
M
200 M FINAL 1 1 Leo Silvén Möller 88 Huddinge AIS 24.41 23 2 Joakim Stockling 84 Huddinge AIS 24.55 25 3 Fredrik Josefsson 82 Huddinge AIS 24.97 29 4 Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 25.57 34 FINAL 10 1 Niklas Larsson 85 Hässelby SK 22.82 4 2 Mattias Claesson 86 Mullsjö SOK 22.85 5 3 Tor Pöllänen 87 Hässelby SK 22.90 6 FINAL 11 1 Thomas Nikitin 82 Spårvägens FK 22.21 1 2 Klas Ringdahl 77 SoIK Hellas 22.26 2 3 Anders Boyacioglu 76 Huddinge AIS 22.77 3 FINAL 2 1 Jakob Söderström 85 Bromma IF 24.21 19= 2 Martin Johannsen 86 Danderyd Athletic 24.51 24 3 Fredrik Björneman 86 Hammarby IF 24.73 27 4 Marcus Simko 85 IFK Lidingö 25.32 32 FINAL 3 1 David Stöckel 85 Boo IF 24.31 22 2 Robert Badas 86 Fredrikshofs FIF 24.88 28 3 Kamal Gara 82 Örbyhus IF 25.43 33 4 Linus Kemmler 86 Bromma IF 25.63 35 FINAL 4 1 Robin Lindkvist 86 Hammarby IF 23.99 18 2 Ingemar Storm 60 FK Studenterna 25.19 31 3 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 25.71 36 4 Torbjörn Johansson 59 Väsby IK 26.79 37 FINAL 5 1 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 23.91 15= 2 Salim Gabro 88 Hässelby SK 23.93 17 3 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 24.66 26 4 Joakim Dahlin 85 IFK Lidingö 25.18 30 FINAL 6 1 Jonas Segerlind 88 Hammarby IF 23.53 12 2 Fredrik Christiansson 82 Spårvägens FK 23.91 15= 3 Martin Augustsson 86 Täby IS 24.30 21 FINAL 7 1 Sebastian Öberg 87 Österhaninge IF 23.73 14 2 Aghili Sorena 81 Väsby IK 24.21 19= Henrik Encke 84 Hässelby SK Ej start FINAL 8 1 Michel Tornéus 86 IFK Tumba 23.08 8 2 David Andersson 85 Hammarby IF 23.19 9 3 Patrik Rosencrantz 86 Hammarby IF 23.29 10 FINAL 9 1 Aristide Bamane 82 Spårvägens FK 22.94 7 2 Mikael Thulin 85 Hammarby IF 23.30 11 3 Amir Adan 85 Hässelby SK 23.65 13
M
400 M FINAL 1 1 Calle Lindros 88 Huddinge AIS 58.05 19 27,81 2 Markus Landqvist 86 Sundbybergs IK 58.14 21 29,00 3 Sandun Andersson 86 Fredrikshofs FIF 59.58 22 28,89 4 Inge Hermansson 45 Danderyd Athletic 64.80 24 29,89 FINAL 2 1 Fredrik Björneman 86 Hammarby IF 54.78 9 25,55 2 Harald Friberger 85 Mälarhöjdens IK 55.21 13 25,89 3 Christer Norin 63 IFK Tumba 55.44 15 26,19 4 Peter Bergquist 85 Eksjö Södra IK 57.60 18 27,05 FINAL 3 1 Krister Pettersson 85 Södertälje IF 55.70 16 26,99 2 Linus Dageryd 88 Täby IS 56.18 17 27,51 3 Erik Scheller 87 Gotländsk FI 58.07 20 28,29 4 Fredrik Lindberg 80 IF Åland 63.46 23 28,56 FINAL 4 1 Martin Johannsen 86 Danderyd Athletic 53.97 7 25,60 2 John Dunell 86 Rånäs 4 H 54.07 8 25,80 3 Reine Rasmusson 85 Kungsängens SK 54.86 10 25,82 4 Fredrik Josefsson 82 Huddinge AIS 55.04 11 25,39 FINAL 5 1 Fredrik Tallryd 86 Östersunds GIF 53.03 4 25,87 2 Andreas Mårtensson 85 Täby IS 53.05 5 26,20 3 Martin Augustsson 86 Täby IS 55.12 12 26,17 4 Martin Backéus 85 Falu IK 55.31 14 26,21 FINAL 6 1 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 50.36 1 23,70 2 Mikael Thulin 85 Hammarby IF 51.63 2 25,26 3 Tomas Larsen 75 Kvarnsvedens FIK 52.64 3 25,86 4 Fredrik Andersson 85 Hammarby IF 53.18 6 25,57
M
800 M FINAL 1 1 John Steding 86 Hammarby IF 2.07.01 2 Henrik Åkerlund 86 Huddinge AIS 2.09.71 3 Peter Zahn 63 Huddinge AIS 2.17.69 4 Petri Helminen 64 FK Studenterna 2.23.11 5 Martin Larsson 71 Flemingsbergs SK 2.42.90 FINAL 2 1 Olle Sandberg 85 IFK Lidingö 1.59.28 2 Thomas Würtz 82 Hässelby SK 2.00.72 3 Fredrik Björklund 86 Hälle IF 2.02.16 4 Fredrik Tallryd 86 Östersunds GIF 2.04.37 5 Fredrik Josefsson 82 Huddinge AIS 2.07.07 Tobias Nylander 85 Hammarby IF Diskv. F.4.2.8 FINAL 3 1 Axel Lönnqvist 81 Hässelby SK 1.55.58 2 Abdulha Shilala 83 Hässelby SK 1.58.11 3 Björn Ahlepil 80 Rånäs 4 H 1.58.77 4 Patrik Andersson 86 IFK Lidingö 1.59.88 5 Tomas Larsen 75 Kvarnsvedens FIK 2.00.95 Gustav Karnebäck 87 Turebergs FK Bröt
M
60 M HÄCK, 106,7 CM FINAL 2004-01-11 1 Carl-Johan Olsson 80 Mariestads AIF 8.08 2 Christian Sjöberg 84 Mariestads AIF 8.09 3 Sebastian Hukari 78 Turebergs FK 8.53 4 Urban Gustafsson 69 Upsala IF 8.59 5 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 8.74 6 Andrus Klaar 75 Spårvägens FK 8.86
M
HÖJDHOPP 2004-01-10 1 Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne FIF 211 2 Oskar Jonsson 81 Råby-Rekarne FIF 201 3 Richard Huldén 86 IF Göta 197 4 Johan Redborg 81 Turebergs FK 194 5= Peter Norstedt 83 Råby-Rekarne FIF 191 5= Joakim Strömwall 87 IF Göta 191 7 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 184 8 Niclas Liedberg 88 Hammarby IF 184 9 Joakim Stockling 84 Huddinge AIS 180 0= Patrik Sjöbom 86 Huddinge AIS 180 0= Tommy Sarenbrant 71 Väsby IK 180 12 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 180 3= Joakim Dahlin 85 IFK Lidingö 176 3= Marcus Simko 85 IFK Lidingö 176 15 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 176 16 Per Tedenrud 85 Kils AIK 171 17 Peter Kristiansson 85 Örbyhus IF 171 David Fridell 83 Spårvägens FK Ej start
M
STAVHOPP 2004-01-11 1 Marcus Lindh 76 Spårvägens FK 485 2 Andrus Klaar 75 Spårvägens FK 413 3 Tommy Sarenbrant 71 Väsby IK 403 4 Ylimaz Mahshid 79 Örgryte IS 403 5 Bo Jakobsson 72 Gotländsk FI 383 6 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 363 7 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 323 8 Christer Norin 63 IFK Tumba 303 Zbigniew Jakobschy 71 Spårvägens FK Ej start
M
LÄNGDHOPP 2004-01-11 1 Andreas Andersson 86 Turebergs FK 678 2 Johan Ndure 81 Spårvägens FK 658 3 Niklas Larsson 85 Hässelby SK 646 4 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 637 5 Viktor Swahn 87 Österhaninge IF 631 6 Tommy Sarenbrant 71 Väsby IK 619 7 Björn Ljusenius 87 Turebergs FK 577 8 Jesper Granlund 86 Huddinge AIS 572 9 Tobias Karlsson 85 IK Stål 569 10 Jakob Söderström 85 Bromma IF 564 11 Niklas Envall 84 Sundbybergs IK 555 12 Kamal Gara 82 Örbyhus IF 553 13 Tobias Holmberg 86 Sundbybergs IK 545 14 Jörgen Törnvall 86 IF Åland 532 15 Linus Kemmler 86 Bromma IF 525 16 Christer Lenander 00 Upsala IF 521 17 Anders Olsson 88 Täby IS 486 Erik Nordström 86 Hammarby IF Ej res. David Fridell 83 Spårvägens FK Ej res. Aghili Sorena 81 Väsby IK Ej start
M
TRESTEG 2004-01-10 1 Sebastian Lindén 83 Falu IK 1462 2 Kruffe Gustavsson 75 Duvbo IK 1353 3 Martin Ericsson 86 Enköpings AIF 1342 4 Erik Nordström 86 Hammarby IF 1336 5 Henrik Attersand 84 Hammarby IF 1263 6 Tobias Holmberg 86 Sundbybergs IK 1144
M
KULA, 7,26 KG 2004-01-10 1 Linus Bernhult 75 Huddinge AIS 1506 2 Per Östlund 61 Hässelby SK 1442 3 Jerry Jönsson 73 Nyköpings BIS 1406 4 Tommy Sarenbrant 71 Väsby IK 1297 5 Andrus Klaar 75 Spårvägens FK 1212 6 Niclas Eriksson 87 SoIK Hellas 1158 7 Joakim Stenman 84 Huddinge AIS 1080
M
VIKTKASTNING, 18,0 KG 2004-01-10 1 Bengt Johansson 73 Västerås FK 1778 REKORD 2 Joakim Stenman 84 Huddinge AIS 1156 3 Kenneth Bergén 69 Huddinge AIS 1024 4 Anders Casén 56 IF Åland 599
P17
60 M FÖRSÖK 1 1 Joel Thorén 87 Hammarby IF 7.65 BF 2 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 7.68 BF 3 David Olsson 88 Hammarby IF 7.81 4 Jens Fröjd Gustavsson 87 Västerås FK 7.82 5 Martin Andersson 88 IF Åland 7.83 6 Leo Silvén Möller 88 Huddinge AIS 7.85 7 Erik Lundmark 88 Västerås FK 7.97 8 Billy Pablo Pettersson 88 Hammarby IF 8.12 FÖRSÖK 2 1 Mads-Erik Sörensen 87 Hässelby SK 7.46 AF 2 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 7.62 BF 3 Eddy Villför 88 Västerås FK 7.70 BF 4 Patrik Waldenström 88 Österhaninge IF 7.79 5 Tim Gnipe 88 Hässelby SK 7.81 6 Andre Lundmark 88 Huddinge AIS 7.90 7 Robert Bergqvist 88 Hässelby SK 8.10 8 Niklas Steen 88 Kvarnsvedens FIK 8.53 FÖRSÖK 3 1 Jonas Segerlind 88 Hammarby IF 7.56 AF 2 Andreas Andersson 87 Upsala IF 7.57 AF 3 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsvedens FIK 7.87 4 Marcus Janback 87 Fredrikshofs FIF 7.90 5 Björn Johansson 88 Västerås Fk 8.00 6 Jesper Festin 88 Upsala IF 8.10 7 Anders Olsson 88 Täby IS 8.29 8 Thomas Aspbäck 88 IF Åland 8.75 FÖRSÖK 4 1 Sebastian Öberg 87 Österhaninge IF 7.34 AF 2 Tor Pöllänen 87 Hässelby SK 7.47 AF 3 Salim Gabro 88 Hässelby SK 7.60 AF 4 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 8.01 5 Jonatan Dahl 87 Väsby IK 8.12 6 Fredrik Allard 87 Bromma IF 8.16 7 Gustav Gillander 88 Hässelby SK 8.25 8 Markus Robertson Gummeru 87 Fredrikshofs FIF 8.89 FÖRSÖK 5 1 Fredrik Hallinder 88 Turebergs FK 7.49 AF 2 Viktor Swahn 87 Österhaninge IF 7.51 AF 3 Ruslan Kanat 87 Råby-Rekarne FIF 7.64 BF 4 Johannes Lindblom 87 IFK Lidingö 7.69 BF 5 Gustav Karnebäck 87 Turebergs FK 7.74 BF 6 Patrik Lythell 87 Hässelby SK 7.75 BF 7 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 7.99 8 Magnus Krantz 88 Väsby IK 8.32 B-FINAL 1 1 Ruslan Kanat 87 Råby-Rekarne FIF 7.58 2 Joel Thorén 87 Hammarby IF 7.63 3 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 7.69 4 Patrik Lythell 87 Hässelby SK 7.73 5 Johannes Lindblom 87 IFK Lidingö 7.77 6 Gustav Karnebäck 87 Turebergs FK 7.94 Henrik Norgren 87 Hammarby IF Diskv. F.4.13.11 Eddy Villför 88 Västerås FK Ej start A-FINAL 1 1 Sebastian Öberg 87 Österhaninge IF 7.30 2 Tor Pöllänen 87 Hässelby SK 7.39 3 Mads-Erik Sörensen 87 Hässelby SK 7.41 4 Fredrik Hallinder 88 Turebergs FK 7.49 5 Jonas Segerlind 88 Hammarby IF 7.59 6 Viktor Swahn 87 Österhaninge IF 7.59 7 Salim Gabro 88 Hässelby SK 7.60 8 Andreas Andersson 87 Upsala IF 7.63
P17
1500 M FINAL 2004-01-10 1 Tommi Vaara 88 SoIK Hellas 4.26.94 2 Thobias Ekhamre 88 Hammarby IF 4.27.08 3 Tomas Holmqvist 88 Kungsängens SK 4.34.56 4 Janis Emzins 88 SoIK Hellas 4.35.29 5 David Lewander 88 Täby IS 4.38.03 6 Mattias Röing 88 Hammarby IF 4.48.71 7 Johan Jonsson 88 Mälarö SOK 4.53.58 8 Robert Westerlund 87 IF Åland 4.53.99 9 Daniel Larsson 88 Turebergs FK 4.56.60 10 Marcus Holmström 88 IFK Lidingö 4.57.03 11 Billy Pablo Pettersson 88 Hammarby IF 5.00.38 Fredrik Hallinder 88 Turebergs FK Bröt
P17
60 M HÄCK 91,4 FINAL 2004-01-11 1 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 9.23
P17
HÖJDHOPP 2004-01-11 1 Mehdi Al-khatib 87 SoIK Hellas 194 2 Niclas Liedberg 88 Hammarby IF 188 3= Linus Karlsson 88 IK Stål 186 3= Jakob Thorvaldsson 88 Heby AIF 186 5 Joel Thorén 87 Hammarby IF 186 6 Johan Andersson 89 Väsby IK 180 7 Björn Ljusenius 87 Turebergs FK 178 8 Robert Bergqvist 88 Hässelby SK 175 9 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 175 10 Henrik Norgren 87 Hammarby IF 175 11 Patrik Lythell 87 Hässelby SK 172 12 Jonathan Berg 88 Hammarby IF 169 13 Marcus Janback 87 Fredrikshofs FIF 165 14 Mladjen Dzakovic 87 Sundbybergs IK 165 15 Martin Finnström 87 Westermalms IF 165 16 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 156 Tor Pöllänen 87 Hässelby SK Ej start Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS Ej start Joakim Strömwall 87 IF Göta Ej start
P17
STAVHOPP 2004-01-10 1 Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 393 REKORD 2 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsvedens FIK 393 REKORD 3 Björn Johansson 88 Västerås Fk 393 REKORD 4 Joel Thorén 87 Hammarby IF 393 REKORD 5 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 363 6 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 353 7 Andreas Dahlberg 89 Kvarnsvedens FIK 343 8 Niklas Pettersson 88 Stocksäters IF 333 9 Marcus Janback 87 Fredrikshofs FIF 333 10 Christofer von Seth 88 Huddinge AIS 303 11 Niklas Steen 88 Kvarnsvedens FIK 283 12 Erik Lundmark 88 Västerås FK 273
P17
TRESTEG 2004-01-10 1 Richard Andersson 87 Upsala IF 1274 2 Johan Andersson 89 Väsby IK 1258 3 Jens Fröjd Gustavsson 87 Västerås FK 1250 4 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 1229 5 Rasmus Carlsson 88 Kvarnsvedens FIK 1207 6 Jesper Festin 88 Upsala IF 1173 7 Nicklas Nilsson 87 Bromma IF 1144 8 Mladjen Dzakovic 87 Sundbybergs IK 1054 9 Thomas Aspbäck 88 IF Åland 999
P17
KULA, 5,0 KG 2004-01-11 1 Nicklas Eriksson 87 SoIK Hellas 1450 REKORD 2 Marcus Janback 87 Fredrikshofs FIF 1410 3 Joel Thorén 87 Hammarby IF 1392 4 Christoffer Pedersen 88 IFK Kristinehamn 1230 5 David Olsson 88 Hammarby IF 1164 6 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 1157 7 Srdjan Skoric 88 SoIK Hellas 1143 8 Jonas Segerlind 88 Hammarby IF 1127 9 Martin Andersson 88 IF Åland 972 10 Erik Almström 88 IFK Lidingö 959 11 Björn Ljusenius 87 Turebergs FK 904 12 Thomas Aspbäck 88 IF Åland 686
P15
60 M FÖRSÖK 1 1 Ronny Westphal 89 Spårvägens FK 7.75 F 2 Joacim Andersson 89 Väsby IK 7.97 F 3 Alexander Georgellis 90 Täby IS 8.07 F 4 Mikael Rosen 89 Tullinge-Tumba FF 8.09 F 5 Tobias Sandberg 90 Tyresö FK 8.50 6 Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 9.08 7 Adam Gloveus 90 Bromma IF 9.12 Carl Tyllström 90 Falu IK Ej start FÖRSÖK 2 1 Simon Mulondo 89 SoIK Hellas 7.75 F 2 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 7.86 F 3 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 8.10 4 Dan Bergström 89 Huddinge AIS 8.29 5 Albin von Sydow 90 Bromma IF 8.33 6 Olov Dahl 89 Hammarby IF 8.79 7 Patrik Boström 89 Väsby IK 8.97 8 Filip Bergqvist 90 Hässelby SK 9.42 FÖRSÖK 3 1 Johan Wengman 90 Bromma IF 8.04 F 2 Patrik Lindberg 89 Huddinge AIS 8.28 3 Rikard Sundström 90 IF Åland 8.53 4 Niklas Ålund 90 Örbyhus IF 8.56 5 Tomas Niemeyer 89 Hammarby IF 8.66 6 Rikard Otterstål 90 Ingarö IF 8.77 7 Jacob Rudhe 89 Hässelby SK 8.79 Thomas Wentzel 90 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 4 1 Magnus Wedenborg 89 Hammarby IF 8.05 F 2 Rickard Carlsson 89 Bromma IF 8.15 3 Dennis Bystedt 89 Huddinge AIS 8.23 4 Martin Sundqvist 89 Örbyhus IF 8.25 5 Pontus Werbelow 89 Huddinge AIS 8.28 6 Karl Wirén 90 Hässelby SK 8.51 7 Mathias Almqvist 90 Österhaninge IF 9.47 8 Stefan Winqvist 90 Ingarö IF 9.91 FINAL 2004-01-11 1 Ronny Westphal 89 Spårvägens FK 7.65 2 Simon Mulondo 89 SoIK Hellas 7.81 3 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 7.84 4 Magnus Wedenborg 89 Hammarby IF 7.90 5 Joacim Andersson 89 Väsby IK 7.99 6 Alexander Georgellis 90 Täby IS 8.01 7 Johan Wengman 90 Bromma IF 8.10 8 Mikael Rosen 89 Tullinge-Tumba FF 8.13
P15
1000 M FINAL 1 1 Christoffer Iverssen 89 Turebergs FK 3.01.57 8 2 Pontus Werbelow 89 Huddinge AIS 3.16.72 19 3 Wilhelm Lombach 90 Saltsjöbadens IF 3.19.48 20 4 Jacob Rudhe 89 Hässelby SK 3.20.09 21 5 Linus Skjutar 89 Hammarby IF 3.25.44 22 6 Oliver Mattsson 90 IF Åland 3.26.08 23 7 Rikard Otterstål 90 Ingarö IF 3.34.87 26 8 Henok Veldgberi 89 Tullinge-Tumba FF 3.37.37 28 9 Linus Engström 90 Ingarö IF 3.41.89 29 Kim Hoppa 90 Tullinge-Tumba FF Ej start FINAL 2 1 Daniel Bernebrandt 90 Mälarhöjdens IK 3.02.38 10 2 Kristoffer Vilkanis 89 Hässelby SK 3.03.17 11 3 Alexander Pripp 89 Hammarby IF 3.10.82 14 4 David Flygar 89 Hässelby SK 3.13.89 15 5 Tore Wikander 90 IK Akele 3.14.31 16 6 Mauritz Montgomery 90 Hässelby SK 3.15.62 17 7 Tom Gerhardsson 90 IF Linden 3.16.22 18 8 Mathias Almqvist 90 Österhaninge IF 3.26.14 24 9 Anton Nyrenström Gidehag 90 Sundbybergs IK 3.32.16 25 10 Stefan Winqvist 90 Ingarö IF 3.35.72 27 Abraham Soysal 90 Tullinge-Tumba FF Ej start FINAL 3 1 Henrik Berg 89 Bromma IF 2.50.97 1 2 Kalle Wåhlin 90 SoIK Hellas 2.52.69 2 3 Christoffer Sundberg 89 Mälarö SOK 2.53.89 3 4 Christoffer Renman 89 Rånäs 4 H 2.55.10 4 5 Jesper Åström 89 Mälarö SOK 2.55.59 5 6 Christian Tunek 89 IK Akele 2.56.81 6 7 Dan Bergström 89 Huddinge AIS 2.58.65 7 8 Mathias Prejner 89 Mälarö SOK 3.01.99 9 9 Mats Andersson 89 Turebergs FK 3.04.17 12 10 Anton Danielson 90 Söderköpings FIK 3.08.12 13 Esbjörn Backlund 89 Ösmo GIF FK Bröt
P15
60 M HÄCK, 84,0 CM FINAL 1 1 Per Molin 90 Hammarby IF 9.94 7 2 Carl Tyllström 90 Falu IK 10.02 8 3 Jens Boström 90 Hanvikens SK 10.63 9 4 Niklas Ålund 90 Örbyhus IF 12.30 10 Linus Skjutar 89 Hammarby IF Bröt Tobias Sandberg 90 Tyresö FK Bröt FINAL 2 - Malin Ericsson 80 Enköpings AIF 8.98 u.tävl. 1 Johan Andersson 89 Väsby IK 9.08 1 2 Joacim Andersson 89 Väsby IK 9.23 2 3 Rickard Carlsson 89 Bromma IF 9.33 3 4 Joel Ahl 89 Hanvikens SK 9.47 4 5 Johan Wengman 90 Bromma IF 9.71 5 6 Martin Sundqvist 89 Örbyhus IF 9.90 6 Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK Ej start
P15
HÖJDHOPP 2004-01-11 1 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 178 2 Lucas Christiansen 90 Spårvägens FK 171 3 Patrik Lindberg 89 Huddinge AIS 161 4= Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 161 4= Joacim Andersson 89 Väsby IK 161 6 Johan Wengman 90 Bromma IF 158 7 Marcus Martinsson 90 Tyresö FK 154 8 Tobias Sandberg 90 Tyresö FK 154 9 Rikard Sundström 90 IF Åland 150 10 Andreas Henriksson 90 IF Åland 150 11 Martin Sundqvist 89 Örbyhus IF 146 12 Håkan Sundborg 89 Hammarby IF 146 13 Adam Gloveus 90 Bromma IF 141 14 Niklas Ålund 90 Örbyhus IF 141 5= Thomas Wentzel 90 Huddinge AIS 136 5= Filip Bergqvist 90 Hässelby SK 136 17 Felix Grape 90 Fredrikshofs FIF 136
P15
LÄNGDHOPP 2004-01-10 1 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 582 2 Patrik Lindberg 89 Huddinge AIS 561 3 Carl Tyllström 90 Falu IK 552 4 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 538 5 Pontus Werbelow 89 Huddinge AIS 527 6 Jens Boström 90 Hanvikens SK 519 7 Joel Ahl 89 Hanvikens SK 518 8 Daniel Bernebrandt 90 Mälarhöjdens IK 514 9 Rickard Carlsson 89 Bromma IF 511 10 Viktor Kårelid 89 Hammarby IF 507 11 Niklas Ålund 90 Örbyhus IF 492 12 Rikard Sundström 90 IF Åland 483 13 Henrik Berg 89 Bromma IF 475 14 Martin Sundqvist 89 Örbyhus IF 474 15 Olov Dahl 89 Hammarby IF 467 16 Dennis Bystedt 89 Huddinge AIS 466 17 Tobias Sandberg 90 Tyresö FK 462 18 Tomas Niemeyer 89 Hammarby IF 458 19 Björn Wislander 89 Bromma IF 457 20 Adam Gloveus 90 Bromma IF 447 21 Karl Wirén 90 Hässelby SK 443 22 Thomas Wentzel 90 Huddinge AIS 427 23 Henrik Lundqvist 89 IF Linden 407 24 Hänrik Fäctare 89 IF Linden 400 25 Andreas Henriksson 90 IF Åland 398 26 Mathias Almqvist 90 Österhaninge IF 392 Andreas Dahlberg 89 Kvarnsvedens FIK Ej start
P15
KULA, 4,0 KG 2004-01-10 1 Christian Hansson Bergén 90 Huddinge AIS 1281 2 Joacim Andersson 89 Väsby IK 1146 3 Patrik Lindberg 89 Huddinge AIS 1090 4 Andreas Dahlberg 89 Kvarnsvedens FIK 1068 5 Omar Mohammad 89 SoIK Hellas 1042 6 Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 1006 7 Björn Wislander 89 Bromma IF 988 8 Rikard Sundström 90 IF Åland 956 9 Rickard Carlsson 89 Bromma IF 944 10 Alexander Bönke 89 Bromma IF 931 11 Per Molin 90 Hammarby IF 897 12 Viktor Kårelid 89 Hammarby IF 886 13 Carl Tyllström 90 Falu IK 876 14 Jens Boström 90 Hanvikens SK 844
P13
60 M FÖRSÖK 1 1 Gustav Andrén 91 Danderyds SK 8.53 F 2 Dennis Julin 91 Österhaninge IF 8.73 F 3 Anton Dahlén 91 Mälarhöjdens IK 8.84 F 4 Philip Engström 91 Hammarby IF 9.50 5 Axel Sjöberg 91 Turebergs FK 9.64 6 Zak Cooper 91 Huddinge AIS 10.16 FÖRSÖK 2 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 8.64 F 2 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 9.03 F 3 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 9.12 F 4 Mikael Lindqvist 91 Österhaninge IF 9.60 5 Petter Hjelmberg 91 Danderyds SK 9.68 Dennis Bystedt 91 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 3 1 Niklas Teveborg 91 Österhaninge IF 8.77 F 2 Markus Falkman 91 Fredrikshofs FIF 8.82 F 3 Jakob Edén 91 Huddinge AIS 9.25 4 Björn-Erik Johansson 91 Södertälje IF 9.42 5 Hampus Carlsson 91 Mälarhöjdens IK 9.59 6 Nils Börjesson 91 Hammarby IF 10.37 FINAL 2004-01-11 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 8.50 2 Gustav Andrén 91 Danderyds SK 8.65 3 Markus Falkman 91 Fredrikshofs FIF 8.68 4 Dennis Julin 91 Österhaninge IF 8.72 5 Anton Dahlén 91 Mälarhöjdens IK 8.84 6 Niklas Teveborg 91 Österhaninge IF 8.89 7 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 9.13 8 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 9.20
P13
800 M FINAL 1 1 Jakob Edén 91 Huddinge AIS 2.35.53 6 2 Joel Lundin 91 Sundbybergs IK 2.37.30 7 3 Patrik Werdin 91 Sundbybergs IK 2.55.76 10 4 Per Arnesson 91 Hammarby IF 2.59.45 11 5 Mikael Tengstrand 91 IFK Lidingö 3.00.33 12 6 Martin Jonsson Dahl 91 Mälarö SOK 3.04.82 13 7 Gustav Karreskog 91 Hammarby IF 3.07.23 14 FINAL 2 1 Henrik Gateman 91 Tyrving IL, NOR 2.21.32 1 Rekord 2 Victor Hedin 91 Huddinge AIS 2.23.87 2 3 Alexander Backas 91 IF Åland 2.32.23 3 4 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 2.33.92 4 5 Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK 2.34.82 5 6 Joakim Axnér 91 Hammarby IF 2.41.35 8 7 Magnus Prejner 91 Mälarö SOK 2.52.50 9 Erik Sönnerfors 91 Kungsängens SK Ej start
P13
HÖJDHOPP 2004-01-10 1 Axel Sjöberg 91 Turebergs FK 151 2 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 149 3 Martin Thelander 91 Danderyd Athletic 146 4 Eric Älvebrand 91 Hammarby IF 146 5 Love Fältström 91 Hammarby IF 143 6 Petter Hjelmberg 91 Danderyds SK 139 7 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 139 8 Erik Odenman 91 Hammarby IF 139 9 Mikael Lindqvist 91 Österhaninge IF 134 10 Rasmus Norgren 91 Huddinge AIS 134 11 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 134 12 Markus Falkman 91 Fredrikshofs FIF 129 13 Björn-Erik Johansson 91 Södertälje IF 129 14 Hampus Carlsson 91 Mälarhöjdens IK 123 15 Carl Olsson 91 Mälarhöjdens IK 123 Jakob Edén 91 Huddinge AIS Ej start
P13
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-11 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 481 2 Gustav Andrén 91 Danderyds SK 469 3 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 465 4 Jonas Widlund 91 Huddinge AIS 459 5 Petter Hjelmberg 91 Danderyds SK 446 6 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 444 7 Douglas von Perner 91 Danderyds SK 427 8 Hampus Carlsson 91 Mälarhöjdens IK 420 9 Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK 414 10 Anton Dahlén 91 Mälarhöjdens IK 413 11 Mikael Lindqvist 91 Österhaninge IF 412 12 Björn-Erik Johansson 91 Södertälje IF 401 13 Erik Odenman 91 Hammarby IF 398 14 Axel Sjöberg 91 Turebergs FK 393 15 Oswald Wiklander 91 Hammarby IF 385 382 16 Daniel Järlefelt 91 Hammarby IF 385 364 17 Philip Engström 91 Hammarby IF 379 371 18 Carl Olsson 91 Mälarhöjdens IK 379 362 19 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 375 20 Joel Lundin 91 Sundbybergs IK 367 21 Rasmus Norgren 91 Huddinge AIS 366 22 Gustav Karreskog 91 Hammarby IF 347 23 Stefan Ohlsson-Ekblad 91 SoIK Hellas 338 24 Nils Börjesson 91 Hammarby IF 335 25 Zak Cooper 91 Huddinge AIS 316
P13
KULA, 3,0 KG 2004-01-11 1 Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK 962 2 Douglas von Perner 91 Danderyds SK 918 3 Axel Sjöberg 91 Turebergs FK 911 4 Erik Odenman 91 Hammarby IF 878 5 Mikael Lindqvist 91 Österhaninge IF 828 6 Jakob Edén 91 Huddinge AIS 669 7 Gustav Karreskog 91 Hammarby IF 663 8 Carl Olsson 91 Mälarhöjdens IK 598
P12
60 M FÖRSÖK 1 1 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 8.94 F 2 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 9.04 F 3 Tobias Karlsson 92 Hässelby SK 9.30 4 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 9.40 5 Max Doyle 92 Hammarby IF 9.46 6 Joakim Berg 92 Bromma IF 9.50 7 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 10.40 FÖRSÖK 2 1 Jaen Evensen 92 Turebergs FK 8.64 F 2 Erik Campenhausen 92 Hammarby IF 9.06 F 3 Rasmus Gramer 92 Hammarby IF 9.22 F 4 Max Nordh 92 Mälarhöjdens IK 9.65 5 Simon Stockling 92 Huddinge AIS 9.90 6 Marcus Mårtensson 92 Tyresö FK 9.96 Alexander Woivalin 92 IF Åland Ej start FÖRSÖK 3 1 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 9.19 F 2 Tony Weseth 92 Turebergs FK 9.25 F 3 Fabian Wetteroth 92 Hammarby IF 9.46 4 Jesper Wirtanen 92 IF Åland 9.86 5 Alexander Pettersson 92 Danderyds SK 9.88 6 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 9.98 7 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 10.11 FÖRSÖK 4 1 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 9.20 F 2 Johan Magnusson 92 IFK Lidingö 9.27 3 Viktor Axelsson 92 Turebergs FK 9.36 4 Luca Marazzani 92 Saltsjöbadens IF 9.52 5 Jesper Englund 92 Hammarby IF 9.70 6 Markus Nordgren 92 Hässelby SK 9.78 7 Linus Orzolek 92 Mälarhöjdens IK 10.29 FINAL 2004-01-11 1 Jaen Evensen 92 Turebergs FK 8.61 2 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 8.85 3 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 8.98 4 Erik Campenhausen 92 Hammarby IF 9.11 5 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 9.19 6 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 9.22 7 Rasmus Gramer 92 Hammarby IF 9.22 8 Tony Weseth 92 Turebergs FK 9.36
P12
800 M FINAL 1 1 Johan Wallin 92 Turebergs FK 2.43.53 6 2 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 2.50.39 9 3 Max Doyle 92 Hammarby IF 2.53.49 10 4 Filip Bengtsson 92 Huddinge AIS 2.54.51 11 5 Alex Karlsson 92 Hammarby IF 2.59.55 14 6 Simon Olsson 92 Hammarby IF 3.20.20 19 Per Sahlqvist 92 Bromma IF Ej start FINAL 2 1 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 2.49.18 8 2 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 2.56.54 12 3 Oscar Alendal 92 Turebergs FK 2.56.96 13 4 Joakim Berg 92 Bromma IF 3.04.05 15 5 Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 3.07.01 16 6 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 3.07.31 17 7 Tobias Österberg 92 Söderhamns IF 3.08.28 18 FINAL 3 1 Ludvig Modin 92 Mälarö SOK 2.33.10 1 2 Timy Vickström 92 Falu IK 2.39.20 2 3 Jimmy Lundemo 92 Hässelby SK 2.40.25 3 4 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 2.41.25 4 5 Bilal Cadimi 94 Huddinge AIS 2.41.85 5 6 Jim Moberg 92 Järfälla SK 2.49.07 7
P12
HÖJDHOPP 2004-01-10 1 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 142 2 Max Doyle 92 Hammarby IF 139 3 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 131 4 Philip Bäck 93 Värmdö IF 131 5= Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS 131 5= Tobias Österberg 92 Söderhamns IF 131 7 Alex Karlsson 92 Hammarby IF 131 8= Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 126 8= Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 126 10 Fabian Wetteroth 92 Hammarby IF 126 11 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 126 12 Simon Stockling 92 Huddinge AIS 121 13 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 121 14 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 121 15 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 121 16 Andreas Thedéen 92 Hässelby SK 116 17 Luca Marazzani 92 Saltsjöbadens IF 116 18 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 116 19 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 109 0= Viktor Björkholm 92 Bromma IF 102 0= Linus Orzolek 92 Mälarhöjdens IK 102 Carl Sténson 93 Huddinge AIS Ej start
P12
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-11 1 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 449 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 431 3 Jaen Evensen 92 Turebergs FK 426 4 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 425 5 Tony Weseth 92 Turebergs FK 421 6 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 415 7 Fabian Wetteroth 92 Hammarby IF 411 409 8 Carl Morén 92 Ingarö IF 411 403 9 Max Doyle 92 Hammarby IF 406 10 Max Nordh 92 Mälarhöjdens IK 404 397 11 Johan Magnusson 92 IFK Lidingö 404 389 12 Jesper Englund 92 Hammarby IF 396 395 13 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 396 393 14 Andreas Thedéen 92 Hässelby SK 396 392 15 Viktor Axelsson 92 Turebergs FK 395 16 Rasmus Gramer 92 Hammarby IF 386 17 Erik Campenhausen 92 Hammarby IF 384 18 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 371 19 Jesper Wirtanen 92 IF Åland 370 20 Joakim Berg 92 Bromma IF 366 21 Alexander Pettersson 92 Danderyds SK 364 22 Markus Nordgren 92 Hässelby SK 362 351 23 Alexander Woivalin 92 IF Åland 362 350 24 Marcus Mårtensson 92 Tyresö FK 358 25 Linus Orzolek 92 Mälarhöjdens IK 352 26 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 350 27 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 347 28 Luca Marazzani 92 Saltsjöbadens IF 345 Tobias Karlsson 92 Hässelby SK Ej start
P12
KULA, 3,0 KG 2004-01-10 1 Mattias Hansson Bergén 92 Huddinge AIS 857 2 Linus Sundin 92 Falu IK 841 3 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 783 4 Jesper Wirtanen 92 IF Åland 759 5 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 689 6 Tobias Österberg 92 Söderhamns IF 632 7 Elias Backlund 92 Ösmo GIF FK 620 8 Fabian Wetteroth 92 Hammarby IF 619 9 Simon Olsson 92 Hammarby IF 617 10 Luca Marazzani 92 Saltsjöbadens IF 613 11 Simon Stockling 92 Huddinge AIS 590 12 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 589 13 Jonas Hansson Bergén 94 Huddinge AIS 582 14 Alexander Woivalin 92 IF Åland 578 15 Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 540 16 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 538 17 Linus Orzolek 92 Mälarhöjdens IK 508
P11
60 M FÖRSÖK 1 1 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 9.15 F 2 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 9.52 F 3 August Gudmundsson 93 Turebergs FK 9.69 4 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 9.71 5 Gunnar Klackenberg 93 Turebergs FK 9.78 6 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 10.44 7 Joel Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 10.61 8 Anton Ekesiöö 93 Bromma IF 11.08 FÖRSÖK 2 1 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 9.54 2 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 9.84 3 Tomas Gustafson 93 Bromma IF 9.84 4 Linus Lindgren 93 Turebergs FK 9.99 5 Joakim Amling 93 Sundbybergs IK 10.06 6 Emil Jacobsson 93 Danderyds SK 10.10 7 Patric Erman 93 IF Triangeln 10.16 FÖRSÖK 3 1 Isak Ståhlman 93 IF Åland 9.42 F 2 Vidar Duvnäs 93 Duvbo IK 9.59 3 Henrik Ljunggren 93 Bromma IF 9.73 4 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 9.78 5 Philip Bäck 93 Värmdö IF 9.85 6 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 9.91 7 Daniel Weiderstål 93 Huddinge AIS 10.17 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK Ej start FÖRSÖK 4 1 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 9.00 F 2 Philip Green 93 Hammarby IF 9.16 F 3 Victor Jansson 93 IF Åland 9.41 F 4 Oscar Nordin 93 Bromma IF 9.42 F 5 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 9.92 6 Gustav Nordqvist 93 Väsby IK 10.15 7 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 10.52 FÖRSÖK 5 1 Axel Kjell 93 Turebergs FK 9.30 F 2 Robin Tidblad 93 Hammarby IF 9.54 3 William Rosenberg 93 IF Åland 9.59 4 Filip Thelin 93 Bromma IF 9.87 5 André Famili 93 Sundbybergs IK 9.89 6 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 10.63 Pontus Ahlin 93 Tullinge-Tumba FF Ej start FINAL 2004-01-10 1 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 9.00 2 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 9.07 3 Philip Green 93 Hammarby IF 9.13 4 Axel Kjell 93 Turebergs FK 9.39 5 Isak Ståhlman 93 IF Åland 9.39 6 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 9.57 7 Victor Jansson 93 IF Åland 9.76 Oscar Nordin 93 Bromma IF Ej start
P11
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-11 1 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 434 B 2 Philip Green 93 Hammarby IF 424 B 3 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 411 B 4 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 410 B 5 Axel Kjell 93 Turebergs FK 407 A 6 Philip Bäck 93 Värmdö IF 398 B 7 Robin Tidblad 93 Hammarby IF 394 A 8 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 388 B 9 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 383 A 10 Oscar Nordin 93 Bromma IF 379 B 11 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 372 B 12 Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS 367 A 366 13 Tobias Elinder 93 Bromma IF 367 B 344 14 Mattias Sannemo 93 Huddinge AIS 366 B 15 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 365 A 16 Simon Gramer 93 Hammarby IF 362 B 360 17 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 362 A 350 18 André Famili 93 Sundbybergs IK 357 A 19 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 350 A 20 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 349 B 345 21 Emil Jacobsson 93 Danderyds SK 349 A 344 22 Andrej Khromchanka 93 Tullinge-Tumba FF 345 A 23 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 335 B 329 24 Joakim Johnsson 93 Huddinge AIS 335 A 326 25 Henrik Ljunggren 93 Bromma IF 334 B 26 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 333 B 27 Daniel Weiderstål 93 Huddinge AIS 331 B 28 Patric Erman 93 IF Triangeln 326 B 29 Andreas Klingvall 93 Turebergs FK 318 B 30 Joel Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 315 A 31 Anton Ekesiöö 93 Bromma IF 289 A 32 Tomas Gustafson 93 Bromma IF 255 A 33 August Gudmundsson 93 Turebergs FK Ej res. A
P11
KULA, 2,0 KG 2004-01-11 1 Philip Bäck 93 Värmdö IF 959 REKORD 2 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 928 3 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 905 4 Philip Green 93 Hammarby IF 889 5 Alexander Veem 93 Rånäs 4 H 811 6 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 788 7 Andrej Khromchanka 93 Tullinge-Tumba FF 772 8 Filip Thelin 93 Bromma IF 757 9 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 721 10 Tobias Elinder 93 Bromma IF 702 11 Axel Kjell 93 Turebergs FK 700 12 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 677 13 Robin Tidblad 93 Hammarby IF 658 14 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 646 15 Mattias Sannemo 93 Huddinge AIS 630 16 Simon Gramer 93 Hammarby IF 620 17 Joel Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 617 18 Oskar Syk 94 Bromma IF 609 19 Pontus Ahlin 93 Tullinge-Tumba FF 606 20 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 589 21 Andreas Klingvall 93 Turebergs FK 563 22 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 539 23 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 524 24 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 509 25 Anton Karlsson 95 Huddinge AIS 436
P10
60 M FÖRSÖK 1 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 9.19 F 2 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 9.49 F 3 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 9.58 F 4 Erik Pettersson 94 Vallentuna FK 9.88 5 Jacob Bolander 94 Falu IK 10.34 6 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 10.60 7 Anton Lilja 94 Danderyds SK 12.05 FÖRSÖK 2 1 Marcus Roos 94 Huddinge AIS 9.55 F 2 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.68 F 3 Andreas Udén 94 Värmdö IF 10.46 4 Lowe Regefalk 94 Bromma IF 10.80 5 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 10.95 6 Erik Lindström 94 Tyresö FK 11.00 7 Love Sedell 94 Hammarby IF 11.92 FÖRSÖK 3 1 Jesper Mörn 94 IF Åland 9.20 F 2 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 9.25 F 3 Bilal Cadimi 94 Huddinge AIS 9.70 F 4 Oskar Syk 94 Bromma IF 9.76 5 Alexander Wahlgren 94 Täby IS 9.83 6 Stellan Koch 94 Danderyds SK 10.25 7 Erik Bernebrandt 94 Mälarhöjdens IK 10.54 FÖRSÖK 4 1 Edward Veem 94 Rånäs 4 H 9.74 2 Axel Jacobsson 94 IFK Lidingö 9.88 3 Patrik Kamp 94 Bromma IF 9.96 4 Jesper Bokefors 94 Upsala IF 10.84 5 Emil Sundin 94 Falu IK 10.86 6 David Ljungbäck 94 Turebergs FK 11.35 Emil Jacobsen 94 Huddinge AIS Ej start FINAL 2004-01-10 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 9.07 2 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 9.23 3 Jesper Mörn 94 IF Åland 9.28 4 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 9.45 5 Marcus Roos 94 Huddinge AIS 9.48 6 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 9.64 7 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.74 8 Bilal Cadimi 94 Huddinge AIS 9.94
P10
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-10 1 Jesper Mörn 94 IF Åland 427 B 2 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 418 A 3 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 409 B 4 Patrik Kamp 94 Bromma IF 403 A 5 Axel Jacobsson 94 IFK Lidingö 383 A 6 Stellan Koch 94 Danderyds SK 380 A 7 Erik Pettersson 94 Vallentuna FK 375 A 8 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 368 A 9 Bilal Cadimi 94 Huddinge AIS 366 B 10 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 365 A 11 Patrik ter Vehn 94 Turebergs FK 364 B 12 Alexander Wahlgren 94 Täby IS 362 A 13 Lowe Regefalk 94 Bromma IF 346 A, 336 14 Andreas Udén 94 Värmdö IF 346 B, 333 15 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 344 A 16 Emil Sundin 94 Falu IK 340 A, 330, 329 17 Marcus Roos 94 Huddinge AIS 340 A, 330, 317 18 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 334 B 19 Marcus Andersson 94 Mälarhöjdens IK 332 B 20 Jacob Bolander 94 Falu IK 329 B 21 Jesper Bokefors 94 Upsala IF 327 B 22 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 320 B, 314 23 Erik Lindström 94 Tyresö FK 320 A, 311 24 Daniel Regefalk 94 Bromma IF 297 B 25 Emil Jacobsen 94 Huddinge AIS 257 A 26 Anton Lilja 94 Danderyds SK 225 B 27 Fredrik Albinsson 94 Huddinge AIS 190 B
P9
60 M FÖRSÖK 1 1 Oskar Andrén 95 Danderyds SK 9.63 F 2 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 9.65 F 3 Robert Green 95 Hammarby IF 10.61 F 4 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 10.75 5 Kevin Lidman 95 Huddinge AIS 11.19 6 Alexander Cruz Olsson 96 Hässelby SK 11.54 7 Teodor Hurtig Isaacs 95 Hammarby IF 11.62 FÖRSÖK 2 1 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.79 F 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 10.06 F 3 Michael Clebek 95 Väsby IK 10.99 4 Theo Nilsson Häll 95 Hammarby IF 11.94 5 Gustav Roll 95 Turebergs FK 11.96 6 Måns Hellgren 95 Hammarby IF 12.01 7 Rickard Trollsås 95 Danderyds SK 12.51 FÖRSÖK 3 1 William Klementz 95 IFK Södertälje 10.61 F 2 Tom Christensen 95 Danderyds SK 10.65 3 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 10.66 4 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 11.22 5 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 11.45 6 Erik Stannow Lind 95 Hammarby IF 11.47 7 Anton Karlsson 95 Huddinge AIS 12.99 FÖRSÖK 4 1 Simon Jansson 95 IF Åland 10.22 F 2 Alexander Holm 95 Hammarby IF 10.71 3 Calle Muskovaara 95 Huddinge AIS 10.76 4 Axel Lauthers 95 Huddinge AIS 12.60 5 Samuel Edgar 95 Huddinge AIS 12.83 6 Erik Bristrand 95 Hammarby IF 13.13 FÖRSÖK 5 1 August Johansson 95 Hammarby IF 10.60 F 2 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 10.70 3 Zebastian Kremlhofer 95 Huddinge AIS 10.72 4 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 11.46 5 Dimitris Dimitriadis 96 Huddinge AIS 12.12 6 Axel Börjesson 95 Hammarby IF 12.40 FINAL 2004-01-10 1 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 9.66 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.73 3 Simon Jansson 95 IF Åland 9.92 4 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 10.04 5 Robert Green 95 Hammarby IF 10.41 6 William Klementz 95 IFK Södertälje 10.52 7 August Johansson 95 Hammarby IF 10.65 Oskar Andrén 95 Danderyds SK Ej start
P9
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-10 1 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 390 A REKORD 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 363 B 3 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 348 A 4 Robert Green 95 Hammarby IF 343 B 5 Alexander Holm 95 Hammarby IF 331 A 6 William Klementz 95 IFK Södertälje 328 A 7 Tom Christensen 95 Danderyds SK 327 B 8 Simon Jansson 95 IF Åland 325 A 9 Zebastian Kremlhofer 95 Huddinge AIS 315 B 10 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 314 B 11 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 309 A 12 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 305 B 13 Michael Clebek 95 Väsby IK 298 A 14 August Johansson 95 Hammarby IF 295 A 15 Joakim Engdal 95 Turebergs FK 293 A 16 Axel Lauthers 95 Huddinge AIS 290 B 17 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 281 B 18 Calle Muskovaara 95 Huddinge AIS 280 A 19 Kevin Lidman 95 Huddinge AIS 279 A 20 Gustav Roll 95 Turebergs FK 274 B 21 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 265 B 22 Måns Hellgren 95 Hammarby IF 262 A 23 Theo Nilsson Häll 95 Hammarby IF 256 B 24 Rickard Trollsås 95 Danderyds SK 255 B 25 Samuel Edgar 95 Huddinge AIS 254 A 26 Erik Stannow Lind 95 Hammarby IF 253 B 27 Dimitris Dimitriadis 96 Huddinge AIS 221 A 28 Erik Bristrand 95 Hammarby IF 213 B 29 Axel Börjesson 95 Hammarby IF 211 B 30 Anton Karlsson 95 Huddinge AIS 207 B Oskar Andrén 95 Danderyds SK Ej start A
K
60 M FÖRSÖK 1 1= Moa Bergsten 83 Hammarby IF 8.15 F 1= Anna-Karin Olsson 75 Turebergs FK 8.15 F 3 Helena Norberg 86 Huddinge AIS 8.25 4 Josefine Lundberg 86 Huddinge AIS 8.57 5 Petra Thulin 79 Hammarby IF 8.66 6 Erica Törnvall 85 IF Åland 9.38 7 Minna Haanpää 65 Huddinge AIS 9.66 8 Marie-Louise Wahlberg 45 Fredrikshofs FIF 14.40 FÖRSÖK 2 1 Malin Ericsson 80 Enköpings AIF 7.88 F 2 Therese Edholm 76 Turebergs FK 7.95 F 3 Sofia Lund 86 Hässelby SK 7.98 F 4 Lina Engren 77 Hässelby SK 8.42 5 Caroline Öhman 81 Hässelby SK 8.43 6 Linda Söderqvist 86 Turebergs FK 8.56 7 Iita Mikkonen Wingårdh 86 Huddinge AIS 8.59 8 Malin Rosenberg 84 Huddinge AIS 8.63 FÖRSÖK 3 1 Klara Blume 78 Bromma IF 8.05 F 2 Tittchi-Lii Eriksson 86 Hammarby IF 8.10 F 3 Kajsa Levin 83 Tranås AIF 8.18 F 4 Victoria Bülow 88 Falu IK 8.24 5 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 8.36 6 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge AIS 8.37 7 Camilla Carls 86 Hammarby IF 8.44 8 Therese Löfgren 85 Bromma IF 8.89 FINAL 2004-01-11 1 Therese Edholm 76 Turebergs FK 7.87 2 Malin Ericsson 80 Enköpings AIF 7.87 3 Sofia Lund 86 Hässelby SK 8.00 4 Klara Blume 78 Bromma IF 8.05 5 Tittchi-Lii Eriksson 86 Hammarby IF 8.14 6 Kajsa Levin 83 Tranås AIF 8.19 7 Anna-Karin Olsson 75 Turebergs FK 8.23 8 Moa Bergsten 83 Hammarby IF 8.27
K
200 M FINAL 1 1 Asal Nagsbandi 87 Väsby IK 27.60 2 Therese Löfgren 85 Bromma IF 28.82 3 Marie-Louise Wahlberg 45 Fredrikshofs FIF 53.50 FINAL 2 1 Emelie Eriksson 89 Väsby IK 27.71 2 Therese Stålhandske 90 Väsby IK 29.34 3 Erica Törnvall 85 IF Åland 31.45 4 Caroline Rönnlund 86 Huddinge AIS 32.10 FINAL 3 1 Tove Andersson 85 IF Åland 27.23 2 Josefine Lundberg 86 Huddinge AIS 27.60 3 Petra Thulin 79 Hammarby IF 27.76 4 Johanna Kaijser 87 Hässelby SK 29.47 FINAL 4 1 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge AIS 27.45 2 Lovisa Lagerblad 85 Hammarby IF 27.59 3 Linda Söderqvist 86 Turebergs FK 28.68 FINAL 5 1 Louise Martin 87 Hässelby SK 26.20 2 Caroline Öhman 81 Hässelby SK 26.64 3 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 27.39 FINAL 6 1 Camilla Eriksson 88 Västerås FK 26.14 2 Lina Engren 77 Hässelby SK 26.74 3 Maria Ericsson 85 Rånäs 4 H 28.08 FINAL 7 1 Frida Claesson 84 Alingsås IF 25.06 1 2 Malin Henriksson 78 Västerås FK 25.43 2 3 Linda Spetz 84 Hammarby IF 25.94 3
K
400 M FINAL 1 1 Linda Ruud 82 Täby IS 63.20 8 2 Ulrika Jansson 85 Kungsängens SK 64.30 9 3 Kristina Jonsson 81 Råby-Rekarne FIF 64.79 10 4 Caroline Rönnlund 86 Huddinge AIS 76.22 11 FINAL 2 1 Isa Hammarling 86 Upsala IF 61.11 4 28,88 2 Sara Voltaire 84 Täby IS 61.15 5 29,42 3 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 61.36 6 29,58 4 Lovisa Lagerblad 85 Hammarby IF 61.96 7 29,60 FINAL 3 1 Anna Berg 88 Täby IS 58.81 1 28,46 2 Frida Flodström 87 Turebergs FK 59.00 2 28,65 3 Louise Martin 87 Hässelby SK 59.04 3 28,48 Ida Lindström 86 Täby IS Bröt
K
1500 M FINAL 2004-01-10 1 Catrine Josefsson 86 Huddinge AIS 5.02.02 2 Ann Björklund 71 FK Studenterna 5.10.89 3 Frida Johansson 86 IFK Mora 5.28.57
K
60 M HÄCK, 84,0 CM FINAL 2004-01-10 1 Malin Marmbrandt 85 Enköpings AIF 9.13 2 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 9.14 3 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 9.25 4 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 9.47 5 Petra Thulin 79 Hammarby IF 9.88 6 Åsa Lundgren 82 Råby-Rekarne FIF 10.17 Malin Ericsson 80 Enköpings AIF Bröt Åsa Carlsson 72 Spårvägens FK Ej start
K
HÖJDHOPP 2004-01-11 1 Lena Johansson 79 Hässelby SK 177 2 Andrea Åhlin 86 Strömstads IF 172 3 Helena Redborg 83 Turebergs FK 170 4 Stina Bohgard 82 Turebergs FK 168 5 Camilla Westerlund 85 Spårvägens FK 163 6 Stina Bolö 86 IFK Mora 160 7 Majken Lidén 86 IF Göta 153
K
STAVHOPP 2004-01-10 1 Lotta Hultin 85 Hässelby SK 381 REKORD 2 Malin Ericsson 80 Enköpings AIF 363 3 Alissa White 74 Hässelby SK 363 4 Klara Persson 80 Spårvägens FK 343 5 Klara Blume 78 Bromma IF 333 6 Jenny Truuberg 82 Spårvägens FK 333 7 Hanna Virtanen 81 Turun urheilulitt 323 8 Malin Rosenberg 84 Huddinge AIS 263 Birgitta Ivanoff 78 Turun urheilulitt Ej res.
K
LÄNGDHOPP 2004-01-10 1 Malin Marmbrandt 85 Enköpings AIF 561 2 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 544 3 Moa Bergsten 83 Hammarby IF 541 4 Camilla Eriksson 88 Västerås FK 537 5 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge AIS 525 6 Marléne Lindström 85 Ununge IF 515 7 Annika Andersson 86 Hammarby IF 514 8 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne FIF 512 9 Sofia Lund 86 Hässelby SK 507 10 Anna Seleznova 83 Huddinge AIS 499 11 Stina Bolö 86 IFK Mora 491 12 Åsa Lundgren 82 Råby-Rekarne FIF 485 13 Malin Rosenberg 84 Huddinge AIS 466
K
TRESTEG 2004-01-11 1 Kajsa Levin 83 Tranås AIF 1267 2 Malin Ericsson 80 Enköpings AIF 1226 3 Moa Bergsten 83 Hammarby IF 1206 4 Malin Marmbrandt 85 Enköpings AIF 1167 5 Annika Andersson 86 Hammarby IF 1140 6 Gabriella Lundvall 85 Västerås FK 1098 7 Andrea Åhlin 86 Strömstads IF 1090 8 Majken Lidén 86 IF Göta 1038
K
KULA, 4,0 KG 2004-01-10 1 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 1384 2 Mikaela Johansson 84 Ärla IF 1247 3 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 1158 4 Camilla Westerlund 85 Spårvägens FK 1048 5 Åsa Lundgren 82 Råby-Rekarne FIF 1036 6 Annika Hjelm 86 Huddinge AIS 886
K
VIKTKASTNING, 10,0 KG 2004-01-10 1 Annika Hjelm 86 Huddinge AIS 1495 REKORD 2 Mikaela Johansson 84 Ärla IF 1305 3 Josefin Berg 85 Östhammar FI 1266 4 Carolina Hjelt 86 Huddinge AIS 1083
F17
60 M FÖRSÖK 1 1 Hanna Hirvelä 87 Kvarnsvedens FIK 8.22 F 2 Sara Frykedal 87 Turebergs FK 8.25 3 Elin Husén 87 SoIK Hellas 8.38 4 Karolina Öhrström 88 Väsby IK 8.56 5 Sofia Bejgarn 88 Hammarby IF 8.72 6 Jannika Asplund 88 Österhaninge IF 8.79 7 Emma Lundin 88 IFK Lidingö 8.92 8 Johanna Nordqvist 88 IF Åland 9.27 FÖRSÖK 2 1 Sara Wiss 87 IF Åland 8.19 F 2 Emelie Karlsson 87 Hässelby SK 8.22 F 3 Helena Eriksson 87 Österhaninge IF 8.24 4 Asal Nagsbandi 87 Väsby IK 8.51 5 Louise Christiansen 88 Spårvägens FK 8.59 6 Charlotta Brishammar 87 IFK Lidingö 8.59 7 Jenny Davidsson 88 Hammarby IF 8.74 FÖRSÖK 3 1 Victoria Bülow 88 Falu IK 8.10 F 2 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 8.12 F 3 Helena Weinz 87 Hammarby IF 8.51 4 Jennie Svensson 87 Täby IS 8.53 5 Sofia Quell 87 Österhaninge IF 8.65 6 Jennica Andersson 87 Väsby IK 8.83 7 Frida Tortela 88 Huddinge AIS 8.93 FÖRSÖK 4 1 Sofia Stensiö 88 Kungsängens SK 8.15 F 2 Minna Jansson 88 Mälarhöjdens IK 8.53 3 Fredrica Andersson 88 Upsala IF 8.53 4 Jenny Johansson 88 Västerås FK 8.58 5 Sofie Lindesten 88 Hammarby IF 8.68 6 Mikaela Rosén 87 Väsby IK 8.81 7 Anna Hagerström 87 IFK Lidingö 8.99 FÖRSÖK 5 1 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 7.97 F 2 Lisa Nilsson 88 Turebergs FK 8.20 F 3 Emma Vessman 88 Mälarhöjdens IK 8.29 4 Erica Nordqvist 88 IF Åland 8.45 5 Amelie Engström 87 IFK Lidingö 8.61 6 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 8.61 7 Jenny Andersson 87 Ununge IF 8.84 FINAL 2004-01-10 1 Mariama Sambou 88 Huddinge AIS 8.01 2 Sofia Stensiö 88 Kungsängens SK 8.09 3 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 8.13 4 Victoria Bülow 88 Falu IK 8.16 5 Sara Wiss 87 IF Åland 8.18 6 Lisa Nilsson 88 Turebergs FK 8.21 7 Emelie Karlsson 87 Hässelby SK 8.23 8 Hanna Hirvelä 87 Kvarnsvedens FIK 8.24
F17
1500 M FINAL 2004-01-10 1 Maria Söderström 88 Täby IS 5.11.39 2 Lena Örn 88 SoIK Hellas 5.14.91 3 Ann-Sofie Gimdalen 88 Täby IS 5.15.29 4 Emma Lundin 88 IFK Lidingö 5.22.16 5 Erica Fyrvall 87 Turebergs FK 5.27.37 6 Sandra Hobro 88 Tyresö FK 5.31.87 7 Maja Armandt 88 Tyresö FK 5.42.51 8 Christina Lindblom 88 Hässelby SK 5.46.99 Linda Johannsen 88 Täby IS Ej start
F17
HÖJDHOPP 2004-01-11 1 Sofie Johansson 87 Wärnamo SK 170 2 Emelie Arvidsson 87 Hammarby IF 166 3 Therese Rosén 88 Väsby IK 163 4 Sonja Kidron 87 IF Åland 160 5 Jenny Andersson 87 Ununge IF 157 6 Michaela Reali 88 Tyresö FK 153 7 Mikaela Rosén 87 Väsby IK 149 8 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 145 9 Jannika Asplund 88 Österhaninge IF 145 10 Jenny Davidsson 88 Hammarby IF 141
F17
STAVHOPP 2004-01-10 1 Hanna Hirvelä 87 Kvarnsvedens FIK 303 REKORD 2 Elina Baheram 87 SoIK Hellas 273 3 Jennica Andersson 87 Väsby IK 243 4 Sofie Norrbom 87 Duvbo IK 223
F17
LÄNGDHOPP 2004-01-11 1 Sara Wiss 87 IF Åland 532 2 Johanna Wikström 87 Huddinge AIS 529 3 Anna Berg 88 Täby IS 525 4 Emelie Haaparanta 88 Täby IS 522 5 Asal Nagsbandi 87 Väsby IK 503 6 Helena Eriksson 87 Österhaninge IF 497 7 Fredrica Andersson 88 Upsala IF 496 8 Emelie Arvidsson 87 Hammarby IF 495 462 9 Michaela Reali 88 Tyresö FK 495 x 10 Jenny Andersson 87 Ununge IF 494 494 11 Amelie Engström 87 IFK Lidingö 494 489 12 Charlotta Brishammar 87 IFK Lidingö 493 13 Louise Christiansen 88 Spårvägens FK 492 14 Helena Weinz 87 Hammarby IF 485 477 15 Minna Jansson 88 Mälarhöjdens IK 485 466 16 Lise Hellqvist 88 Österhaninge IF 484 17 Sofia Stensiö 88 Kungsängens SK 483 18 Jannika Asplund 88 Österhaninge IF 474 19 Mikaela Rosén 87 Väsby IK 471 20 Emelie Karlsson 87 Hässelby SK 467 21 Jenny Davidsson 88 Hammarby IF 465 22 Sofia Quell 87 Österhaninge IF 457 23 Sofia Bejgarn 88 Hammarby IF 456 24 Therese Rosén 88 Väsby IK 453 25 Anna Hagerström 87 IFK Lidingö 452 447 26 Emma Vessman 88 Mälarhöjdens IK 452 439 27 Åsa Bengtlars 87 Turebergs FK 439 430 28 Nadja Trygg 88 Hammarby IF 439 x 29 Johanna Lundström 87 Bromma IF 437 30 Sophia Julander 87 Bromma IF 424 31 Johanna Nordqvist 88 IF Åland 403 32 Sofie Lindesten 88 Hammarby IF 398
F17
KULA, 3,0 KG 2004-01-10 1 Jenny Johansson 88 Västerås FK 1355 2 Anna Wikström 87 IFK Tumba 1350 3 Ellinore Hallin 87 Enköpings AIF 1273 4 Jenny Davidsson 88 Hammarby IF 1186 5 Nadja Trygg 88 Hammarby IF 1021 6 Josefine Bark 88 Tyresö FK 1018 7 Linnea Kristiansson 87 Örbyhus IF 989 8 Johanna Ramsell 89 Väsby IK 933 9 Sonja Kidron 87 IF Åland 892 10 Mikaela Rosén 87 Väsby IK 872 11 Sara Wiss 87 IF Åland 851
F15
60 M FÖRSÖK 1 1 Lotta Kindlund 90 Falu IK 8.54 BF 2 Katarina Fryers H. 89 Hammarby IF 8.57 BF 3 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 8.68 8,673 4 Caroline Almgren 89 Väsby IK 8.76 5 Jessika Nilsson 90 Hammarby IF 9.16 6 Louise Johansson 90 Södertälje IF 9.35 7 Elsa Westerlund 89 Turebergs FK 9.51 8 Fredrika Svahn 90 Hässelby SK 9.68 FÖRSÖK 2 1= Sofie Sjögren 90 Hässelby SK 8.68 BF 8,671 1= Therese Stålhandske 90 Väsby IK 8.68 BF 8,671 3 Linnéa Andersson 90 Turebergs FK 8.73 4 Frida Lindström 90 Huddinge AIS 8.82 5 Tasmiah Akhter 90 Huddinge AIS 8.86 6 Jennifer Lundgren 90 Österhaninge IF 9.48 7 Amanda Lundell 90 Hässelby SK 9.56 Emelie Eriksson 89 Väsby IK Ej start FÖRSÖK 3 1 Fatima Makakala 89 Hammarby IF 8.24 AF 2 Jennifer Khouri 90 Väsby IK 8.39 AF 3 Linn Göth 90 Hammarby IF 8.70 4 Camilla Göth 90 Hammarby IF 9.08 5 Kristin Westberg 89 Hässelby SK 9.24 6 Kristin Öster 90 Hammarby IF 9.72 7 Susanna Wahlund 89 Hässelby SK 9.75 Cecilia Björkvall 90 Väsby IK Ej start FÖRSÖK 4 1 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 8.28 AF 2 Asal Torabi 90 Bromma IF 8.66 BF 3 Edina Shehu 89 Hammarby IF 8.70 4 Linda Bergh 89 Hässelby SK 9.00 5 Sara Johansson 90 Huddinge AIS 9.01 6 Emelie Utterström 90 Hammarby IF 9.36 7 Rebecka Wigsén 89 Hässelby SK 9.69 8 Therese Fredheim 90 Bromma IF 9.97 FÖRSÖK 5 1 Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H 8.37 AF 2 Jennifer Westerfelt 89 Fredrikshofs FIF 8.78 3 Sophia Ångström 90 Huddinge AIS 8.87 4 Sara Armanius 89 IFK Mora 8.87 5 Sara Martland 90 Österhaninge IF 9.18 6 Josefin Bratt 89 Hässelby SK 9.39 7 Linn Rylander 90 Väsby IK 9.73 Susanna Lundgren 89 Mälarhöjdens IK Ej start FÖRSÖK 6 1 Sofia Peterson 89 Hammarby IF 8.30 AF 2 Sara Stanley 90 Bromma IF 8.78 3 Sara Carlsson Odell 89 Hammarby IF 8.80 4 Patricia Johansson 90 Österhaninge IF 8.96 5 Julia Jacobson 90 Turebergs FK 9.24 6 Emma Josefsson Malmström 90 Hammarby IF 9.68 7 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 9.99 Emma Ekblom 90 Hässelby SK Ej start FÖRSÖK 7 1 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 8.22 AF 2 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 8.54 BF 3 Elsa Hannar 89 IFK Lidingö 8.80 4 Mariam Jeng 90 Turebergs FK 8.89 5 Erica Blomqvist 90 IF Åland 9.03 6 Sofia Malmqvist 89 Hässelby SK 9.06 7 Sara Bengtson 89 Hässelby SK 9.20 8 Joella Arkéus 90 Bromma IF 10.23 FÖRSÖK 8 1 Mimmi Rönn 89 Turebergs FK 8.20 AF 2 Sofia Carls 90 Hammarby IF 8.68 8,675 3 Clara Luthman 90 Bromma IF 8.84 4 Anneli Ljungqvist 90 Hammarby IF 9.08 5 Sara Modin 89 Turebergs FK 9.13 6 Alexandra Nordström 90 IF Åland 9.25 7 Emma Lemos 90 Hässelby SK 9.91 FÖRSÖK 9 1 Emilie Andersson 89 Kungsängens SK 8.13 AF 2 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjdens IK 8.41 BF 3 Sofia Hellberg J. 89 Hammarby IF 8.61 BF 4 Lillian Riveros 90 Hässelby SK 8.73 5 Anna Larsson 90 Sundbybergs IK 8.90 6 Anna Postlind 90 Turebergs FK 9.03 7 Clara Markstedt 90 Bromma IF 9.30 B-FINAL 1 1 Asal Torabi 90 Bromma IF 8.56 2 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 8.56 3 Therese Stålhandske 90 Väsby IK 8.57 4 Sofia Hellberg J. 89 Hammarby IF 8.57 5 Lotta Kindlund 90 Falu IK 8.63 6 Katarina Fryers H. 89 Hammarby IF 8.67 7 Sofie Sjögren 90 Hässelby SK 8.72 Jonna Quistbergh 89 Mälarhöjdens IK Ej start A-FINAL 1 1 Emilie Andersson 89 Kungsängens SK 8.09 2 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 8.13 3 Fatima Makakala 89 Hammarby IF 8.21 4 Sofia Peterson 89 Hammarby IF 8.23 5 Mimmi Rönn 89 Turebergs FK 8.24 6 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 8.24 7 Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H 8.43 8 Jennifer Khouri 90 Väsby IK 8.45
F15
1000 M FINAL 1 1 Klara Bodinson 90 Boo IF 3.20.92 8 2 Sofia Thuresson 89 Hässelby SK 3.21.19 9 3 Fanny Baeckström 91 Fredrikshofs FIF 3.29.36 12 4 Anna Lindvall 90 Hammarby IF 3.37.00 15 5 Emma Hedenström 90 Tyresö FK 3.51.02 17 6 Johanna Holmström 90 IF Åland 3.51.69 18 7 Elin Pöllänen 90 Hässelby SK 3.53.82 19 8 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 3.55.59 20 9 Ester Glad 89 IF Åland 4.27.08 21 Emma Josefsson Malmström 90 Hammarby IF Bröt Julia Jacobson 90 Turebergs FK Bröt FINAL 2 1 Lisa Forsberg 89 Falu IK 3.03.98 1 REKORD 2 Sara Sjöqvist 89 Täby IS 3.05.76 2 3 Hanna Keiser 89 Enhörna IF 3.10.03 3 4 Sandra Lundberg 89 Mälarö SOK 3.14.40 4 5 Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 3.16.65 5 6 Johanna Ökvist 89 Ununge IF 3.17.48 6 7 Ida Verwijst 89 Upsala IF 3.20.08 7 8 Linnéa Lord 89 Hammarby IF 3.22.21 10 9 Elisabeth Axelsson 89 Falu IK 3.26.06 11 10 Tove Kättström 90 Mälarö SOK 3.32.95 13 11 Helena Haponen 89 Turebergs FK 3.36.28 14 12 Henrika Holländer 90 IF Åland 3.37.24 16
F15
60 M HÄCK, 76,2 CM FINAL 1 1 Fatima Makakala 89 Hammarby IF 9.31 1 2 Sophia Ångström 90 Huddinge AIS 10.53 5 3 Sara Wallin 89 Hässelby SK 10.78 7 4 Sara Johansson 90 Huddinge AIS 11.06 8= 5 Sara Långfors 90 Täby IS 11.17 10 6 Anna Larsson 90 Sundbybergs IK 11.34 13 7 Ella Mattsson 90 Hammarby IF 11.77 18 FINAL 2 1 Sofia Carls 90 Hammarby IF 10.05 3 2 Sara Carlsson Odell 89 Hammarby IF 10.39 4 3 Linnéa Andersson 90 Turebergs FK 11.06 8= 4 Sofia Tångelin 90 Täby IS 11.18 11 5 Caroline Jansson 90 Örbyhus IF 11.44 14 6 Moa Thorstensson 90 Spårvägens FK 11.49 15 7 Anna Postlind 90 Turebergs FK 12.02 20 FINAL 3 1 Mikaela Jansson 90 Örbyhus IF 10.04 2 2 Sandra Andersson 89 Tullinge-Tumba FF 10.62 6 3 Linn Göth 90 Hammarby IF 11.31 12 4 Mikaela Lundén 90 Turebergs FK 11.61 16 5 Patricia Johansson 90 Österhaninge IF 11.65 17 6 Emelie Utterström 90 Hammarby IF 11.79 19
F15
HÖJDHOPP 2004-01-10 - Pia Lindroth 79 Turun urheilulitt 172 Utom tävlan (K) 1 My Nordström 90 IK Tiwaz 162 2 Elin Ledskog 90 Linköpings GIF 160 3 Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H 152 4= Clara Luthman 90 Bromma IF 149 4= Edina Shehu 89 Hammarby IF 149 6= Malin Dahlin 89 IFK Lidingö 145 6= Caroline Almgren 89 Väsby IK 145 6= Johanna Ökvist 89 Ununge IF 145 9= Linda Liljestrand 89 Enköpings AIF 145 9= Jenny Clemes 90 IF Åland 145 11 Frida Viklund 89 Bromma IF 145 12 Sofia Carls 90 Hammarby IF 141 3= Emma Lemos 90 Hässelby SK 136 3= Sofie Johansson 90 IK Tiwaz 136 3= Sara Orre 90 Väsby IK 136 16 Susanna Lundgren 89 Mälarhöjdens IK 136 17 Linda Bergh 89 Hässelby SK 136 18 Amanda Lundell 90 Hässelby SK 136 9= Johanna Holmström 90 IF Åland 131 9= Mikaela Lundén 90 Turebergs FK 131 21 Niki Miglis 90 Tyresö FK 131 22 Ester Glad 89 IF Åland 126 23 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 121 Therese Fredheim 90 Bromma IF Ej start Ella Mattsson 90 Hammarby IF Ej start
F15
STAVHOPP 2004-01-10 1 Frida Viklund 89 Bromma IF 273 2 Moa Thorstensson 90 Spårvägens FK 263 3 Linda Pettersson 90 Stocksäters IF 263 4 Emelie Palm 89 Stocksäters IF 253 5 Anneli Eklund 89 Stocksäters IF 253 6 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 183 7 Yasmine Granlind 90 Järva FK 183 Ella Mattsson 90 Hammarby IF Ej start
F15
LÄNGDHOPP 2004-01-11 1 Fatima Makakala 89 Hammarby IF 510 A 2 Julia Lärkert 89 IFK Lidingö 509 A 507 3 Emilie Andersson 89 Kungsängens SK 509 A 503 4 Hanna Tjernell 89 SoIK Hellas 493 B 5 Sofia Carls 90 Hammarby IF 477 B 6 Caroline Hallén 89 Hässelby SK 474 B 7 Sofia Hellberg J. 89 Hammarby IF 460 A 8 Linnéa Andersson 90 Turebergs FK 455 A 9 Sara Stanley 90 Bromma IF 454 A 10 Caroline Jansson 90 Örbyhus IF 445 B 438 11 Jenny Clemes 90 IF Åland 445 B 432 12 Linn Göth 90 Hammarby IF 444 B 443, 442 13 Frida Lindström 90 Huddinge AIS 444 B 443, 438 14 Erica Blomqvist 90 IF Åland 441 A 15 Lydia Ståhlberg 90 Örbyhus IF 438 A 437 16 Edina Shehu 89 Hammarby IF 438 B 434 17 Clara Luthman 90 Bromma IF 435 A 428 18 Sara Wallin 89 Hässelby SK 435 B 428 19 Sandra Andersson 89 Tullinge-Tumba FF 434 A 409 20 Kristina Eriksson 89 Rånäs 4 H 434 A 383 21 Asal Torabi 90 Bromma IF 433 A 418 22 Sara Johansson 90 Huddinge AIS 433 B 409 23 Linnea Baheram 89 SoIK Hellas 432 B 24 Alexandra Nordström 90 IF Åland 428 B 424 25 Sara Carlsson Odell 89 Hammarby IF 426 B 26 Sofia Tångelin 90 Täby IS 425 A 27 Mikaela Lundén 90 Turebergs FK 422 B 28 Sara Dahlström 89 Turebergs FK 421 A 29 Mariam Jeng 90 Turebergs FK 419 B 30 Elsa Hannar 89 IFK Lidingö 418 A 31 Sara Armanius 89 IFK Mora 410 B 32 Anna Larsson 90 Sundbybergs IK 409 A 33 Camilla Göth 90 Hammarby IF 407 A 406 34 Mikaela Jansson 90 Örbyhus IF 407 B 393 35 Anneli Ljungqvist 90 Hammarby IF 407 B 392 36 Ester Glad 89 IF Åland 406 B 37 Sara Långfors 90 Täby IS 405 B 38 Louise Johansson 90 Södertälje IF 402 A 39 Sandra Mikkola 90 Enköpings AIF 399 A 40 Tasmiah Akhter 90 Huddinge AIS 388 B 41 Jennifer Lundgren 90 Österhaninge IF 387 B 42 Kristin Öster 90 Hammarby IF 387 B 387 43 Jessika Nilsson 90 Hammarby IF 386 A 44 Amanda Lundell 90 Hässelby SK 380 B 45 Ella Mattsson 90 Hammarby IF 379 A 360 46 Olivia Sköld 90 Mälarhöjdens IK 379 A 344 47 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 376 B 48 Emelie Utterström 90 Hammarby IF 371 A 49 Sofie Sjögren 90 Hässelby SK 367 A 50 Patricia Johansson 90 Österhaninge IF 362 B 51 Joella Arkéus 90 Bromma IF 355 A 52 Therese Fredheim 90 Bromma IF 354 A 53 Linnea Tillenius 90 Sundbybergs IK 331 A 54 Elin Pöllänen 90 Hässelby SK 326 B Gabriella Görhed 90 Hammarby IF Ej res. A Hanna Olin 89 Hammarby IF Ej start A
F15
KULA, 3,0 KG 2004-01-10 1 Emma Wallin 90 Kungsängens SK 1083 2 Hanna Tjernell 89 SoIK Hellas 1005 3 Linnéa Andersson 90 Turebergs FK 934 4 Sofia Eriksson 89 SoIK Hellas 883 5 Louise Johansson 90 Södertälje IF 881 6 Nike Hermans 90 Huddinge AIS 823 7 Alexandra Nordström 90 IF Åland 802 8 Emma Josefsson Malmström 90 Hammarby IF 759 9 Anneli Ståhl 90 Spårvägens FK 758 10 Sandra Andersson 89 Tullinge-Tumba FF 748 741 11 Ella Mattsson 90 Hammarby IF 748 712 12 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 737 13 Ester Glad 89 IF Åland 725 14 Erica Blomqvist 90 IF Åland 687 15 Lillian Riveros 90 Hässelby SK 675 16 Emelie Utterström 90 Hammarby IF 672 17 Therese Fredheim 90 Bromma IF 639
F13
60 M FÖRSÖK 1 1 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 8.72 AF 2 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 8.95 BF 3 Johanna Höglund 91 Spårvägens FK 9.26 4 Viktoria Hammarstrand 91 Bromma IF 9.33 5 Sara von Schrenk 91 Värmdö IF 9.40 6 Kajsa Wallin 91 Hässelby SK 9.66 7 Caroline Ekblad 91 Huddinge AIS 9.70 8 Joanna Blossner 91 Bromma IF 10.15 FÖRSÖK 2 1 Elin Strid 91 Turebergs FK 8.86 AF 2 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 9.04 BF 3 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 9.05 4 Anna Söderström 91 Hammarby IF 9.35 5 Mikaela Sanchez 91 Bromma IF 9.79 6 Emilia Elfgren 91 Bromma IF 9.87 7 Amanda Sochon 91 Hammarby IF 10.18 FÖRSÖK 3 1 Jessica Torssell 91 Saltsjöbadens IF 8.64 AF 2 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 9.04 BF 3 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 9.24 4 Julia Andersson 91 Hammarby IF 9.44 5 Therese Pettersson 91 Vallentuna FK 9.46 6 Emma Wallin 91 Hässelby SK 9.76 7 Izabella Jenneholm 91 Bromma IF 10.01 FÖRSÖK 4 1 Anna Troije 91 Turebergs FK 8.88 BF 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 8.93 BF 3 Anna Lyrberg 91 Falu IK 9.02 BF 4 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 9.12 5 Stephanie Segar 91 Kungsängens SK 9.20 6 Sara Enbom 91 Tullinge-Tumba FF 9.58 7 Sofia Eriksson 91 Hammarby IF 9.71 FÖRSÖK 5 1 Moa Brandt 91 Hammarby IF 8.54 AF 2 Erika Karlsson 91 Falu IK 8.86 AF 3 Mikaela Koller 91 Bromma IF 8.91 BF 4 Johanna Eriksson 91 IF Åland 8.99 BF 5 Louise Ahlin 91 Tullinge-Tumba FF 9.22 6 Sofia de Bourg Wetterlun 91 Turebergs FK 9.42 7 Anna Bristrand 91 Hammarby IF 9.48 FÖRSÖK 6 1 Jessica Andersson 91 Falu IK 8.84 AF 2 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 9.17 3 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 9.24 4 Maria Hultgren 91 Mälarhöjdens IK 9.27 5 Olivia Öberg 91 Turebergs FK 9.68 6 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 9.71 7 Malin Övall 91 Duvbo IK 11.08 FÖRSÖK 7 1 Marielle Stenvall 91 Falu IK 8.66 AF 2 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 8.68 AF 3 Filippa Gille 91 Hammarby IF 9.12 4 Sofie Taylor 91 Hammarby IF 9.20 5 Tea Shehu 91 Saltsjöbadens IF 9.38 6 Tove Canerstam 91 Hässelby SK 9.53 7 Felicia Manniche 91 Duvbo IK 9.90 8 Sandra Jordan Åhnström 91 Huddinge AIS 10.52 B-FINAL 1 1 Anna Troije 91 Turebergs FK 8.83 2 Mikaela Koller 91 Bromma IF 8.93 3 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 8.98 4 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 8.98 5 Johanna Eriksson 91 IF Åland 9.03 6 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 9.06 7 Anna Lyrberg 91 Falu IK 9.11 8 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 9.22 A-FINAL 1 1 Moa Brandt 91 Hammarby IF 8.42 2 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 8.65 3 Jessica Torssell 91 Saltsjöbadens IF 8.66 4 Marielle Stenvall 91 Falu IK 8.69 5 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 8.73 6 Elin Strid 91 Turebergs FK 8.85 7 Jessica Andersson 91 Falu IK 8.87 8 Erika Karlsson 91 Falu IK 8.89
F13
800 M FINAL 1 1 Emilia Elfgren 91 Bromma IF 2.50.90 9 2 Ida Forsen 91 Tullinge-Tumba FF 2.58.00 10 3 Matilda Frykengård 91 Mälarhöjdens IK 3.01.17 11 4 Linde Sedell 91 Hammarby IF 3.02.44 12 5 Julia Lätt 91 Hammarby IF 3.06.66 13 6 Hedvig Hegnell 91 Bromma IF 3.10.00 15 7 Susanna Huusko 91 Fredrikshofs FIF 3.17.44 16 8 Veronica Berg 91 Täby IS 3.27.61 17 Ann-Katrin Lindfors 91 IF Åland Ej start FINAL 2 1 Vendela Mindelöf 92 Mälarö SOK 2.29.79 1 2 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 2.33.19 2 3 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 2.41.51 3 4 Charlotta Dahlqvist 91 IFK Lidingö 2.43.73 4 5 Johanna Lord 91 Hammarby IF 2.45.08 5 6 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 2.45.32 6 7 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 2.45.79 7 8 Johanna Höglund 91 Spårvägens FK 2.45.79 8 9 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 3.08.02 14 Caroline Ekblad 91 Huddinge AIS Bröt
F13
HÖJDHOPP 2004-01-10 1 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 141 2= Therese Pettersson 91 Vallentuna FK 138 2= Zoë Primus 91 Mälarhöjdens IK 138 4 Johanna Eriksson 91 IF Åland 135 5 Tea Shehu 91 Saltsjöbadens IF 135 6 Li Quistbergh 91 Mälarhöjdens IK 135 7 Tove Pommer 91 Värmdö IF 135 8= Anna Lyrberg 91 Falu IK 131 8= Anna Söderström 91 Hammarby IF 131 10 Caroline Erlandsson 91 IFK Gnesta 131 1= Charlotta Dahlqvist 91 IFK Lidingö 131 1= Ylva Johansson 92 Sundbybergs IK 131 3= Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 131 3= Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 131 15 Stephanie Segar 91 Kungsängens SK 127 6= Sofia Eriksson 91 Hammarby IF 122 6= Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 122 18 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 122 9= Filippa Gille 91 Hammarby IF 122 9= Sara Martinsson 91 Hammarby IF 122 9= Ann-Katrin Lindfors 91 IF Åland 122 22 Susanna Huusko 91 Fredrikshofs FIF 122 3= Linde Sedell 91 Hammarby IF 116 3= Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 116 25 Joanna Blossner 91 Bromma IF 116 6= Amanda Sochon 91 Hammarby IF 116 6= Caroline Ekblad 91 Huddinge AIS 116 6= Izabella Jenneholm 91 Bromma IF 116 29 Sandra Jordan Åhnström 91 Huddinge AIS 110 0= Felicia Manniche 91 Duvbo IK 110 0= Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 110 32 Sofia de Bourg Wetterlun 91 Turebergs FK 110 Malin Övall 91 Duvbo IK Ej start
F13
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-11 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 463 B 2 Moa Brandt 91 Hammarby IF 450 A 3 Maria Hultgren 91 Mälarhöjdens IK 445 A 4 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 444 B 5 Louise Ahlin 91 Tullinge-Tumba FF 443 A 6 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 437 B 7 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 433 A 426 8 Erika Karlsson 91 Falu IK 433 B 422 9 Tea Shehu 91 Saltsjöbadens IF 428 B 424 10 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 428 B - 11 Jessica Torssell 91 Saltsjöbadens IF 422 B 12 Sofie Taylor 91 Hammarby IF 421 B 13 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 415 A 410 14 Cecilia Ekebom 91 Väsby IK 415 B 406 15 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 410 A 407 16 Johanna Eriksson 91 IF Åland 410 B 384 17 Tove Canerstam 91 Hässelby SK 407 A 405 18 Veronica Berg 91 Täby IS 407 A 359 19 Sara Melin 91 IFK Lidingö 406 A 20 Anna Bristrand 91 Hammarby IF 401 B 21 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 397 A 22 Sara Martinsson 91 Hammarby IF 396 A 381, 381 23 Olivia Öberg 91 Turebergs FK 396 A 381, 372 24 Ann-Katrin Lindfors 91 IF Åland 391 A 25 Nicole Andersson 91 Hässelby SK 390 B 26 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 387 A 27 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 384 B 28 Julia Andersson 91 Hammarby IF 376 A 29 Ida Forsen 91 Tullinge-Tumba FF 348 B 30 Caroline Ekblad 91 Huddinge AIS 333 B 31 Susanna Huusko 91 Fredrikshofs FIF 330 A 32 Sandra Jordan Åhnström 91 Huddinge AIS 323 B 33 Linde Sedell 91 Hammarby IF 300 B
F13
KULA, 2,0 KG 2004-01-11 1 Kira Casén 91 IF Åland 970 2 Louise Ahlin 91 Tullinge-Tumba FF 921 3 Sara Melin 91 IFK Lidingö 850 4 Jessica Torssell 91 Saltsjöbadens IF 802 5 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 788 6 Caroline Ekblad 91 Huddinge AIS 726 7 Sandra Jordan Åhnström 91 Huddinge AIS 563
F12
60 M FÖRSÖK 1 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.76 F 2 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 9.22 3 Malin Berge 92 Bromma IF 9.23 4 Ameli Teiko 92 IF Linden 9.23 5 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 9.39 6 Louise Swahn 92 Österhaninge IF 9.64 7 Fredrika Kremlhofer 92 Huddinge AIS 9.76 8 Frida Sivervall 92 Bromma IF 9.77 FÖRSÖK 2 1 Michelle Hammarstrand 92 IFK Lidingö 8.97 F 2 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 9.01 F 3 Caroline Högblom 92 IF Linden 9.35 4 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 9.48 5 Siri Norberg 92 Tullinge-Tumba FF 9.65 6 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 9.66 7 Elin Chevalier 92 Bromma IF 9.76 FÖRSÖK 3 1 Rebecca Sundqvist 92 IFK Lidingö 9.46 2 Louise Öhman 92 Hammarby IF 9.53 3 Hanna Lindholm 92 IF Åland 9.79 4 Hanna Grape 92 Fredrikshofs FIF 10.04 5 Frida Hansson 92 Turebergs FK 10.16 6 Erika Sunnerskog 92 Hässelby SK 10.23 7 Jessica Fredheim 92 Bromma IF 10.32 FÖRSÖK 4 1 Mathilde Gbotto C. 92 Hammarby IF 8.95 F 2 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 9.21 F 3 Hanna Wedeen 92 Hässelby SK 9.26 4 Malin Pussinen 92 IF Åland 9.39 5 Sandra Weseth 92 Turebergs FK 9.51 6 Frida Lindström 92 Tyresö FK 9.78 7 Josefin Hällback 92 Bromma IF 9.93 Alice Ekstrand 92 Hammarby IF Ej start FÖRSÖK 5 1 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.90 F 2 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 8.99 F 3 Julia Nyberg 92 Bromma IF 9.20 F 4 Nathalie Jansson 92 IF Åland 9.37 5 Jessica Janze 92 Hässelby SK 9.39 6 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 10.67 7 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 10.94 FINAL 2004-01-11 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.77 2 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.84 3 Mathilde Gbotto C. 92 Hammarby IF 8.91 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 8.97 5 Michelle Hammarstrand 92 IFK Lidingö 9.09 6 Julia Nyberg 92 Bromma IF 9.12 7 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 9.13 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS Ej start
F12
800 M FINAL 1 1 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 2.48.74 4 2 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 2.53.25 7 3 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 2.53.44 8 4 Julia Nyberg 92 Bromma IF 2.58.07 11 5 Kristiane Width 94 Turebergs FK 3.06.64 13 6 Linnea Stöckel 92 Boo IF 3.14.87 19 Sofia Wallin 94 Turebergs FK Bröt FINAL 2 1 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 2.48.60 3 2 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 2.55.34 9 3 Elin Jonsson Dahl 93 Mälarö SOK 3.04.88 12 4 Frida Lindström 92 Tyresö FK 3.06.96 14 5 Frida Forshällen 92 Turebergs FK 3.07.56 16 6 Elaine Munkhammar 92 Tyresö FK 3.09.95 17 7 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 3.28.48 20 FINAL 3 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 2.31.85 1 REKORD 2 Jenny Håland 93 IFK Tumba 2.42.01 2 3 Emma Backström 93 Falu IK 2.49.90 5 4 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 2.52.34 6 5 Helena Karlsson 92 Mälarö SOK 2.57.38 10 6 Kajsa Holmér 93 Sundbybergs IK 3.07.42 15 7 Sara Munter 93 Mälarö SOK 3.12.16 18
F12
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-10 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 469 2 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 453 3 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 430 4 Michelle Hammarstrand 92 IFK Lidingö 429 5 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 420 6 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 417 416 7 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 417 409 8 Alma Bjellerup 92 Turebergs FK 416 9 Hanna Jacobsen 92 SoIK Hellas 406 10 Emma Backström 93 Falu IK 405 11 Sandra Weseth 92 Turebergs FK 399 395 12 Malin Pussinen 92 IF Åland 399 396 13 Ameli Teiko 92 IF Linden 398 14 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 394 15 Nathalie Jansson 92 IF Åland 390 16 Rebecca Sundqvist 92 IFK Lidingö 389 17 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 387 18 Louise Swahn 92 Österhaninge IF 385 384 19 Elin Lundin 92 Turebergs FK 385 382 20 Hanna Lindholm 92 IF Åland 379 21 Julia Nyberg 92 Bromma IF 376 22 Fredrika Lindros 92 Huddinge AIS 373 23 Frida Sivervall 92 Bromma IF 363 24 Frida Hansson 92 Turebergs FK 358 25 Fredrika Kremlhofer 92 Huddinge AIS 355 26 Josefin Hällback 92 Bromma IF 351 27 Clara Holmström 92 Hammarby IF 345 28 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 318 29 Frida Forshällen 92 Turebergs FK 317 30 Elaine Munkhammar 92 Tyresö FK 314 31 Nina Karnfält 92 SoIK Hellas 306 32 Jessica Fredheim 92 Bromma IF 289 33 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 281 34 Leonor Riveros 92 Hässelby SK 279 35 Johanna Sollman 92 IF Åland Ej start
F12
KULA, 2,0 KG 2004-01-11 1 Fredrika Kremlhofer 92 Huddinge AIS 916 2 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 897 3 Louise Öhman 92 Hammarby IF 853 4 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 837 5 Malin Pussinen 92 IF Åland 786 6 Siri Norberg 92 Tullinge-Tumba FF 749 7 Caroline Högblom 92 IF Linden 741 8 Johanna Verwijst 92 Upsala IF 727 9 Nina Karnfält 92 SoIK Hellas 722 10 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 712 11 Jessica Janze 92 Hässelby SK 704 12 Nathalie Jansson 92 IF Åland 670 13 Hanna Wedeen 92 Hässelby SK 668 14 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 658 15 Julia Nyberg 92 Bromma IF 656 16 Hanna Lindholm 92 IF Åland 632 17 Therese Ögren 92 Tyresö FK 627 18 Jasmin Sabir T. 92 Hammarby IF 584 19 Erika Sunnerskog 92 Hässelby SK 574 20 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 499 21 Jessica Fredheim 92 Bromma IF 480 22 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 479
F11
60 M FÖRSÖK 1 1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 9.37 AF 2 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 9.43 AF 3 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 9.72 BF 4= Sara Österberg 93 Hammarby IF 9.90 4= Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 9.90 6 Enyo Teiko 93 IF Linden 9.95 7 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 10.09 8 Emma Näslund 93 Hammarby IF 10.75 FÖRSÖK 2 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 9.68 BF 2 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 9.77 BF 3 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 9.84 BF 9,835 4 Matilda Nilsson 93 Turebergs FK 9.85 5 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 10.31 6 Hermine Alvergård 94 Huddinge AIS 10.45 7 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 10.56 FÖRSÖK 3 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 9.24 AF 2 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 9.28 AF 3 Karolin Hoppa 93 Tullinge-Tumba FF 10.04 4 Heidi Schmidt 93 Täby IS 10.29 5 Emma Ahlex 93 Sundbybergs IK 10.45 6 Beatrice Manniche 93 Duvbo IK 11.01 Emma Backström 93 Falu IK Ej start FÖRSÖK 4 1 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 9.58 AF 2 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 9.62 AF 3 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 10.08 4 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 10.16 5 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 10.23 6 Lovisa Swärd 93 Huddinge AIS 10.64 7 Mikaela Dahlin 93 Värmdö IF 10.91 FÖRSÖK 5 1 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 9.51 AF 2 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 9.73 BF 3 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 9.79 BF 4 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 9.92 5 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 10.25 6 Sofia Forsberg 93 Hammarby IF 10.52 7 Elin Olsson 93 Huddinge AIS 11.89 FÖRSÖK 6 1 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 9.43 AF 2 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 9.67 BF 3 Elinor Norman 93 Boo IF 9.73 BF 4 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 9.84 9,836 5 Sofia Westfahl 93 Mälarhöjdens IK 9.89 6 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 9.93 7 Helen Zegai 93 IF Linden 11.49 B-FINAL 1 1 Elinor Norman 93 Boo IF 9.65 2 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 9.72 3 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 9.75 4 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 9.78 5 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 9.87 6 Julia Edén 93 Huddinge AIS 9.88 7 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 9.89 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS Ej start A-FINAL 1 1 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 9.19 2 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 9.21 3 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 9.27 4 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 9.31 5 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 9.54 6 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 9.69 7 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 9.70 8 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 9.74
F11
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-11 1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 429 2 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 390 3 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 389 4 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 387 5 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 382 6 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 381 7 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 375 8 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 374 357 9 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 374 356 10 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 373 11 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 367 367 12 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 367 348 13 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 367 338 14 Julia Edén 93 Huddinge AIS 364 362 15 Matilda Nilsson 93 Turebergs FK 364 360 16 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 360 17 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 357 355 18 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 357 347 19 Enyo Teiko 93 IF Linden 354 20 Heidi Schmidt 93 Täby IS 347 21 Julia Rehn 93 IFK Lidingö 341 22 Emma Ahlex 93 Sundbybergs IK 340 23 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 338 24 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 336 25 Sara Österberg 93 Hammarby IF 335 335 26 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 335 314 27 Lovisa Swärd 93 Huddinge AIS 332 28 Sofia Westfahl 93 Mälarhöjdens IK 324 29 Evelina Ros 93 Huddinge AIS 322 30 Emma Näslund 93 Hammarby IF 309 31 Jacqueline Grünhtal 93 Huddinge AIS 307 32 Jessica Eriksson 93 Sundbybergs IK 272 33 Linda Åckander 93 IF Linden 250 34 Isabelle Bark 93 Tyresö FK 248
F11
KULA, 2,0 KG 2004-01-11 1 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 781 2 Julia Edén 93 Huddinge AIS 721 3 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 670 4 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 643 5 Heidi Schmidt 93 Täby IS 642 6 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 621 7 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 614 8 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 609 9 Evelina Ros 93 Huddinge AIS 600 10 Jacqueline Grünhtal 93 Huddinge AIS 597 11 Frida Gustavsson 93 Bromma IF 584 12 Sofia Forsberg 93 Hammarby IF 579 13 Lovisa Swärd 93 Huddinge AIS 526 14 Louise Askling 94 Huddinge AIS 508 15 Isabelle Bark 93 Tyresö FK 500 16 Jessica Eriksson 93 Sundbybergs IK 498 17 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 491 Petra Fredriksson 93 IF Linden Ej start
F10
60 M FÖRSÖK 1 1 Jessica Karlsson 94 Falu IK 10.05 AF 2 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 10.41 BF 3 Michaela Carlsson 94 Väsby IK 10.56 4 Sara Sjöberg 94 Ingarö IF 10.60 5 Hanna Fagerlund 94 IF Åland 10.86 6 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 11.11 7 Louise Askling 94 Huddinge AIS 11.23 8 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 13.02 FÖRSÖK 2 1 Evelina Erlandsson 94 IFK Gnesta 10.19 AF 2 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 10.46 BF 3 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 10.62 4 Theresé Lundberg 94 IF Linden 10.91 5 Mikaela Dahlin 94 Väsby IK 10.93 6 Moa Benfari 94 Väsby IK 10.93 7 Ida Hillborg 94 Mälarhöjdens IK 11.67 8 Nelly Friman 94 Mälarhöjdens IK 11.84 FÖRSÖK 3 1 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 10.16 AF 2 Josefine Prim 94 IF Linden 10.26 BF 3 Sofia Wallin 94 Turebergs FK 10.33 BF 4 Rebecca Sandqvist 94 IFK Södertälje 10.67 5 Josefine Andersson 94 Turebergs FK 10.90 6 Lisa Hansson 94 Huddinge AIS 11.76 7 Denice Sundén 94 Väsby IK 11.88 FÖRSÖK 4 1 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 9.48 AF 2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 10.14 AF 3 Ameyo Teiko 94 IF Linden 10.18 AF 4 Lovisa Hällback 94 Bromma IF 10.20 AF 5 Victoria Dahlin 94 Värmdö IF 10.22 BF 6 Klara Grånäs 94 Danderyds SK 10.49 7 Anna Johansson 94 Södertälje IF 11.29 FÖRSÖK 5 1 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 10.23 BF 2 Malin Hellqvist 94 Huddinge AIS 10.32 BF 3 Paulina Marazzani 94 Saltsjöbadens IF 10.67 4 Tove Forshällen 94 Turebergs FK 10.82 5 Emily Deros 94 Väsby IK 10.89 6 Moa Isaksson Ekström 94 Turebergs FK 11.45 7 Josephine Lundqvist 94 Tyresö FK 11.55 FÖRSÖK 6 1 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 10.11 AF 2 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 10.23 BF 3 Johanna Molander 94 Turebergs FK 10.67 4 Linnéa Tjernell 94 SoIK Hellas 10.73 5 Amanda Lindgren 94 Turebergs FK 10.87 6 Fanny Skoglund 94 Huddinge AIS 11.71 Rebecca Lif 94 Huddinge AIS Ej start B-FINAL 1 1 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 10.06 2 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 10.20 3 Victoria Dahlin 94 Värmdö IF 10.22 4 Josefine Prim 94 IF Linden 10.25 5 Sofia Wallin 94 Turebergs FK 10.31 6 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 10.41 7 Malin Hellqvist 94 Huddinge AIS 10.45 8 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 11.30 A-FINAL 1 1 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 9.47 2 Lovisa Hällback 94 Bromma IF 9.96 3 Jessica Karlsson 94 Falu IK 10.07 4 Evelina Erlandsson 94 IFK Gnesta 10.17 5 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 10.19 6 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 10.23 7 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 10.24 8 Ameyo Teiko 94 IF Linden 10.42
F10
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-10 1 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 361 2 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 355 3 Linnéa Tjernell 94 SoIK Hellas 351 4 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 348 5 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 341 6 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 339 7 Klara Grånäs 94 Danderyds SK 338 334 8 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 338 327 9 Lovisa Hällback 94 Bromma IF 337 10 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 336 11 Sara Sjöberg 94 Ingarö IF 329 12 Mikaela Dahlin 94 Väsby IK 327 13 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 320 14 Johanna Molander 94 Turebergs FK 316 15 Victoria Dahlin 94 Värmdö IF 314 16 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 313 313 17 Hanna Bergström Raouf 94 Upsala IF 313 308 18 Sofia Wallin 94 Turebergs FK 313 303 19 Malin Hellqvist 94 Huddinge AIS 311 310 20 Rebecca Sandqvist 94 IFK Södertälje 311 304, 304 21 Emily Deros 94 Väsby IK 311 304, 302 22 Michaela Carlsson 94 Väsby IK 311 291 23 Paulina Marazzani 94 Saltsjöbadens IF 310 24 Moa Benfari 94 Väsby IK 308 25 Amanda Lindgren 94 Turebergs FK 301 26 Tove Forshällen 94 Turebergs FK 299 290 27 Anna Johansson 94 Södertälje IF 299 282 28 Hermine Alvergård 94 Huddinge AIS 299 263 29 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 298 30 Hanna Fagerlund 94 IF Åland 297 31 Jessica Karlsson 94 Falu IK 296 32 Theresé Lundberg 94 IF Linden 291 33 Ameyo Teiko 94 IF Linden 287 34 Nelly Friman 94 Mälarhöjdens IK 277 35 Louise Askling 94 Huddinge AIS 276 36 Cornelia Olsson 94 Mälarhöjdens IK 269 37 Fanny Skoglund 94 Huddinge AIS 257 38 Moa Isaksson Ekström 94 Turebergs FK 255 39 Josephine Lundqvist 94 Tyresö FK 254 40 Lisa Hansson 94 Huddinge AIS 243 238 41 Ida Hillborg 94 Mälarhöjdens IK 243 230 42 Denice Sundén 94 Väsby IK 226
F9
60 M FÖRSÖK 1 1 Alexia Holse 95 Linköpings GIF 10.31 F 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 10.33 F 3 Elin Lindell 95 Hammarby IF 10.39 F 4 Hanna Söderlund 95 Saltsjöbadens IF 10.97 5 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 11.04 6 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 11.33 7 Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 11.44 FÖRSÖK 2 1 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 10.71 2 Amanda Persson 95 SoIK Hellas 11.04 3 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 11.13 4 Alicia Olsson 95 Hammarby IF 11.31 5 Lovisa Freidenvall 96 Ingarö IF 11.87 6 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 12.62 7 Linn Edgren 96 Huddinge AIS 12.73 FÖRSÖK 3 1 Siri Lindén 95 Falu IK 9.77 F 2 Louise Österberg 95 Söderhamns IF 10.24 F 3 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 10.63 4 Malin Malmborg 95 Huddinge AIS 11.11 5 Julia Rooswall 95 Huddinge AIS 11.33 6 Fanny Holgersson 96 Ingarö IF 11.37 7 Moa Isaksson Ekström 94 Turebergs FK 11.41 FÖRSÖK 4 1 Sofia Linde 95 Täby IS 9.54 F REK 2 Erika Löke 95 Falu IK 9.62 F 3 Hanna Söderqvist 95 Hammarby IF 11.19 4 Julina Jansson 95 IF Åland 11.24 5 Rebecca Guve 95 Huddinge AIS 11.98 6 Alba Lauthers 95 Huddinge AIS 12.31 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF Diskv. F.4.2.9 FÖRSÖK 5 1 Rebecca Jarlheden 95 Huddinge AIS 10.59 F 2 Hannah Örnborg 96 Danderyds SK 11.03 3 Kim Paator 95 Hammarby IF 11.04 4 My Larsson 95 Hammarby IF 11.13 5 Julia Holknekt 95 Hammarby IF 11.25 6 Emma Teiko 97 IF Linden 11.85 7 Hanna Lindahl 95 Värmdö IF 11.93 FÖRSÖK 6 1 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 10.72 2 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 10.93 3 Linnéa Lidbäck 95 Hammarby IF 11.01 4 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 11.15 5 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF 11.17 6 Stina Hannukainen 97 IFK Tumba 11.98 7 Caroline Snekkenes 95 Väsby IK 12.13 1 Siri Lindén 95 Falu IK 9.44 REK 2 Sofia Linde 95 Täby IS 9.54 3 Erika Löke 95 Falu IK 9.70 4 Elin Lindell 95 Hammarby IF 10.04 5 Alexia Holse 95 Linköpings GIF 10.21 6 Louise Österberg 95 Söderhamns IF 10.37 7 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 10.38 8 Rebecca Jarlheden 95 Huddinge AIS 10.61
F9
LÄNGDHOPP, ZON 2004-01-10 1 Siri Lindén 95 Falu IK 413 B REKORD 2 Sofia Linde 95 Täby IS 382 A 3 Erika Löke 95 Falu IK 354 A 4 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 338 B 5 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 331 B 6 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 327 A 7 Alexia Holse 95 Linköpings GIF 326 A 8 Louise Österberg 95 Söderhamns IF 314 B 9 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 309 B 10 Hanna Söderlund 95 Saltsjöbadens IF 306 B 11 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 304 B 12 Alicia Olsson 95 Hammarby IF 303 B 13 Julia Holknekt 95 Hammarby IF 299 B 14 Hanna Söderqvist 95 Hammarby IF 296 A 15 Amanda Persson 95 SoIK Hellas 291 A 16 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 287 B, 284 17 Fanny Holgersson 96 Ingarö IF 287 A, 262 18 Hannah Örnborg 96 Danderyds SK 283 B 19 Julina Jansson 95 IF Åland 282 A 20 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF 278 A 21 Stina Hannukainen 97 IFK Tumba 275 A 22 Malin Malmborg 95 Huddinge AIS 274 A 23 Elin Lindell 95 Hammarby IF 273 A, 269 24 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 273 A, 260 25 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF 270 B, 264 26 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 270 A, 253 27 My Larsson 95 Hammarby IF 269 B 28 Emma Piri 96 Huddinge AIS 268 B 29 Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 267 A 30 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 265 A 31 Emma Teiko 97 IF Linden 264 B 32 Hanna Lindahl 95 Värmdö IF 263 B 33 Melina Fredriksson 95 IF Linden 259 B, 257 34 Rebecca Guve 95 Huddinge AIS 259 A, 243 35 Rebecca Jarlheden 95 Huddinge AIS 256 B 36 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 255 B 37 Ayla Eftekhari 95 Sundbybergs IK 252 A 38 Linnéa Lidbäck 95 Hammarby IF 241 A 39 Kim Paator 95 Hammarby IF 239 A 40 Lovisa Freidenvall 96 Ingarö IF 234 A 41 Linn Edgren 96 Huddinge AIS 233 B 42 Anna von Schrenk 95 Värmdö IF 226 B 43 Caroline Snekkenes 95 Väsby IK 225 B

Utskriftsvänlig version


Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 4-feb-04
All contents copyright ©  2000-2003 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved