Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

PM

Tidsprogram

Resultat

Startsidan

Preliminära resultat KM F/P 10–14 år 2004

 

P13
Nummer
Deltagare
Resultat
Placering
60m Häck Final
616
Jacob Edén
12.44
1
Kula
616
Jakob Edén
7,71
1
641
Rasmus Norgren
5,72
2
Längd
616
Jakob Edén
4,15
1
641
Rasmus Norgren
4,00
2
800m
616
Jacob Eden
2.31,64
1
641
Rasmus Norgren
3.02,32
2
60 mh
Längd
Kula
800 m
Poäng
Placering
Mångkamp
616
Jacob Eden
196
391
342
444
1373
1
P12
60m Final
587
Anton Nilsson
8,98
1
632
Mahfuz Akther
9,42
2
654
John Wedin
9,75
3
579
Adel Mchater
10,2
4
623
Jonas Blom
10,21
5
628
Linus Nielsen
10,31
6
Kula
587
Anton Nilsson
8,36
1
623
Jonas Blom
6,42
2
Längd
587
Anton Nilsson
4,55
1
632
Mahfuz Akther
4,09
2
623
Jonas Blom
3,50
3
654
John Wedin
3,48
4
579
Adel Mchater
3,31
5
Höjd
587
Anton Nilsson
1,40
1
628
Linus Nielsen
1,24
2
600m
587
Anton Nilsson
1.52,35
1
622
John Kingstedt
1.55,39
2
632
Mahfuz Akther
1.58,91
3
623
Jonas Blom
2.08,65
4
654
John Wedin
2.09,58
5
579
Adel Mchater
2.11,51
6
628
Linus Nielsen
2.11,83
7
60 m
Längd
Kula
600 m
Poäng
Placering
Mångkamp
587
Anton Nilsson
698
767
671
782
2918
1
623
Jonas Blom
333
412
456
473
1674
2
P11
60m Final
588
Carl Sténson
9,42
1
643
Robin Nordqvist
9,46
2
653
Viktor Björnberg
9,47
3
642
Rasnus Hasze
9,58
4
591
Daniel Weiderstål
9,69
5
584
Andy Fridén Karlström
9,97
6
640
Philip Eriksson
10,33
7
593
Douglas Wentzel
10,42
8
Kula
588
Carl Sténson
9,20
1
643
Robin Nordqvist
8,43
2
642
Rasnus Hasze
7,91
3
580
Alexander Björnberg
7,28
4
653
Viktor Björnberg
7,25
5
640
Philip Eriksson
7,14
6
649
Sven Lundqvist
6,33
7
593
Douglas Wentzel
6,33
8
608
Fredrik Ekstrand
5,19
9
Längd
588
Carl Sténson
4,23
1
653
Viktor Björnberg
4,17
2
643
Robin Nordqvist
4,02
3
584
Andy Fridén Karlström
3,96
4
580
Alexander Björnberg
3,88
5
591
Daniel Weiderstål
3,62
6
593
Douglas Wentzel
3,58
7
635
Mattias Sannemo
3,58
8
642
Rasnus Hasze
3,55
9
649
Sven Lundqvist
3,35
10
608
Fredrik Ekstrand
3,34
11
656
Anton Johansson
3,32
12
640
Philip Eriksson
3,18
13
Höjd
588
Carl Sténson
1,38
1
643
Robin Nordqvist
1,35
2
584
Andy Fridén Karlström
1,32
3
593
Douglas Wentzel
1,16
4
649
Sven Lundqvist
1,10
5
608
Fredrik Ekstrand
1,03
6
1:a försök
656
Anton Johansson
1,03
7
2:a försök
600m
588
Carl Sténson
1.53,55
1
653
Viktor Björnberg
1.54,83
2
639
Peter Bergman
2.00,00
3
608
Fredrik Ekstrand
2.04,85
4
643
Robin Nordqvist
2.08,82
5
642
Rasnus Hasze
2.10,07
6
649
Sven Lundqvist
2.13,96
7
593
Douglas Wentzel
2.16,53
8
60 m
Längd
Kula
600 m
Poäng
Placering
Mångkamp
588
Carl Sténson
554
658
752
757
2721
1
653
Viktor Björnberg
481
637
557
730
2405
2
643
Robin Nordqvist
508
586
678
471
2243
3
642
Rasnus Hasze
450
428
626
450
1954
4
593
Douglas Wentzel
345
438
456
350
1589
5
608
Fredrik Ekstrand
236
359
314
539
1448
6
649
Sven Lundqvist
234
362
454
388
1438
7
P10
60m Final
581
Alexis Kousis
9,16
1
634
Marcus Roos
9,18
2
657
Bilal Cadimi
9,56
3
607
Fredrick Ekholm
9,93
4
609
Fredrik Lindemark
10,53
5
Kula
607
Fredrick Ekholm
7,38
1
634
Marcus Roos
7,25
2
581
Alexis Kousis
6,19
3
657
Bilal Cadimi
6,01
4
Längd
581
Alexis Kousis
4,01
1
634
Marcus Roos
3,87
2
607
Fredrick Ekholm
3,81
3
657
Bilal Cadimi
3,73
4
583
Andreas Andreou
3,42
5
600m
657
Bilal Cadimi
1.50,01
1
607
Fredrick Ekholm
2.13,19
2
581
Alexis Kousis
2.14,87
3
60 m
Längd
Kula
Poäng
Placering
Mångkamp
634
Marcus Roos
631
536
556
1723
1
581
Alexis Kousis
637
583
438
1658
2
607
Fredrick Ekholm
405
516
570
1491
3
F13
60m Häck Final
589
Charlotte Lanfelt
11.45
1
602
Evelina Nicolson
11.62
2
605
Fanny Lindberger
12.92
3
Kula
605
Fanny Lindberger
9,50
1
602
Evelina Nicolson
7,79
2
589
Charlotte Lanfelt
7,53
3
Längd
602
Evelina Nicolson
4,50
1
589
Charlotte Lanfelt
4,34
2
605
Fanny Lindberger
4,20
3
800m
590
Christine Nylander
2.32,83
1
602
Evelina Nicolson
2.42,90
2
589
Charlotte Lanfelt
2.49,86
3
605
Fanny Lindberger
2.55,94
4
60 mh
Längd
Kula
800 m
Poäng
Placering
Mångkamp
602
Evelina Nicolson
458
647
511
424
2040
1
589
Charlotte Lanfelt
485
593
483
319
1880
2
605
Fanny Lindberger
276
546
689
239
1750
3
F12
60m Final
645
Sandra Knezevic
8,61
1
597
Emelie Larsson
8,87
2
582
Amanda Gårdlund
9,23
3
606
Fredrica Kremlhofer
9,38
4
578
Achlam Mchater
11,15
5
Kula
606
Fredrica Kremlhofer
10,29
1
597
Emelie Larsson
9,00
2
645
Sandra Knezevic
8,40
3
582
Amanda Gårdlund
8,27
4
655
Erika Chytraeus
8,07
5
636
Mette Hermans
7,25
6
594
Elin Nygren-wåhlin
5,49
7
Längd
645
Sandra Knezevic
4,68
1
597
Emelie Larsson
4,35
2
606
Fredrica Kremlhofer
3,88
3
612
Hanife Ilhan
3,82
4
655
Erika Chytraeus
3,81
5
578
Achlam Mchater
3,24
6
Höjd
597
Emelie Larsson
1,44
1
612
Hanife Ilhan
1,41
2
582
Amanda Gårdlund
1,38
3
655
Erika Chytraeus
1,20
4
600m
645
Sandra Knezevic
1.47,23
1
594
Elin Nygren-wåhlin
2.02,90
2
597
Emelie Larsson
2.03,36
3
606
Fredrica Kremlhofer
2.16,65
4
60 m
Längd
Kula
600 m
Poäng
Placering
Mångkamp
645
Sandra Knezevic
881
872
693
1001
3447
1
597
Emelie Larsson
783
751
753
691
2978
2
606
Fredrika Kremlhofer
604
580
877
474
2535
3
F 11
60m Försök
629
Lisa Berg
9,04
F
630
Lisa Sernbrandt
9,56
F
647
Sophia Westfahl
9,59
F
626
Julia Edén
9,65
F
652
Victoria Ricknell
10,33
F
60m Försök
610
Frida Bornström
9,55
F
624
Josefine Larsson
9,94
F
617
Jennifer Riise
10,05
F
596
Elsa Österlund
10,52
600
Emma Rasmusen
10,69
586
Anna Kylili
10,81
60m Final
629
Lisa Berg
8,97
1
626
Julia Edén
9,34
2
610
Frida Bornström
9,36
3
630
Lisa Sernbrandt
9,46
4
647
Sophia Westfahl
9,47
5
624
Josefine Larsson
9,95
6
617
Jennifer Riise
10,08
7
652
Victoria Ricknell
10,26
8
Kula
626
Julia Edén
7,60
1
629
Lisa Berg
7,36
2
615
Jacqueline Grunthal
7,12
3
647
Sophia Westfahl
6,79
4
624
Josefine Larsson
6,75
5
630
Lisa Sernbrandt
6,64
6
603
Evelina Ros
6,44
7
610
Frida Bornström
6,08
8
600
Emma Rasmusen
5,40
9
652
Victoria Ricknell
5,07
10
617
Jennifer Riise
4,89
11
586
Anna Kylili
4,78
12
Längd
585
Lisa Berg
4,08
1
586
Frida Bornström
3,81
2
592
Victoria Ricknell
3,76
3
595
Lisa Sernbrandt
3,72
4
596
Josefine Larsson
3,71
5
600
Evelina Ros
3,69
6
601
Julia Edén
3,65
7
603
Jennifer Riise
3,61
8
604
Sophia Westfahl
3,59
9
610
Jacqueline Grunthl
3,49
10
615
Anna Kylili
3,23
11
617
Elsa Österlund
3,00
12
624
Emma Rasmusen
2,88
13
626
Elin Olsson
2,67
14
629
Desire Cragnell
2,55
15
Höjd
629
Lisa Berg
1,34
1
617
Jennifer Riise
1,12
2
630
Lisa Sernbrandt
1,12
3
600
Emma Rasmusen
1,07
4
652
Victoria Ricknell
1,07
4
595
Elin Olsson
0,97
6
ingen rivning på 0,92
592
Desire Cragnell
0,97
7
en rivning på 0,92
600m
629
Lisa Berg
2.00,24
1
652
Victoria Ricknell
2.04,25
2
586
Anna Kylili
2.16,90
3
626
Julia Edén
2.19,22
4
624
Josefine Larsson
2.20,32
5
617
Jennifer Riise
2.21,04
6
647
Sophia Westfahl
2.24,25
7
60 m
Längd
Kula
600 m
Poäng
Placering
Mångkamp
629
Lisa Berg
721
652
584
746
2703
1
626
Julia Edén
518
497
610
437
2062
2
647
Sophia Westfahl
537
475
520
368
1900
3
624
Josefine Larsson
433
518
516
421
1888
4
652
Victoria Ricknell
328
536
305
675
1844
5
617
Jennifer Riise
402
482
280
411
1575
6
F10
60m Försök
644
Sandra Håkansson
9,58
F
637
Mikaela Johansson
9,59
F
651
Therese Jensen
10,32
F
638
My Lindahl-Eriksson
10,89
F
631
Louise Askling
10,90
60m Försök
614
Idunn Fyksen Sooaru
9,87
F
620
Johanna Eriksson
10,30
F
599
Emma Gårdestam
10,32
F
627
Lina Welander
10,70
F
621
Johanna Sörbom
11,36
60m Final
644
Sandra Håkansson
9,49
1
637
Mikaela Johansson
9,52
2
614
Idunn Fyksen Sooaru
9,81
3
620
Johanna Eriksson
10,07
4
651
Therese Jensen
10,11
5
627
Lina Welander
10,27
6
599
Emma Gårdestam
10,35
7
638
My Lindahl-Eriksson
10,46
8
Kula
637
Mikaela Johansson
6,99
1
631
Louise Askling
6,02
2
644
Sandra Håkansson
6,01
3
651
Therese Jensen
5,57
4
599
Emma Gårdestam
5,11
5
614
Idunn Fyksen Sooaru
5,10
6
620
Johanna Eriksson
5,03
7
638
My Lindahl-Eriksson
4,55
8
621
Johanna Sörbom
4,10
9
Längd
637
Mikaela Johansson
3,83
1
644
Sandra Håkansson
3,69
2
614
Idunn Fyksen Sooaru
3,63
3
620
Johanna Eriksson
3,39
4
651
Therese Jensen
3,34
5
599
Emma Gårdestam
3,24
6
627
Lina Welander
3,11
7
638
My Lindahl-Eriksson
3,10
8
631
Louise Askling
2,91
9
621
Johanna Sörbom
2,85
10
600m
637
Mikaela Johansson
2.19,88
1
638
My Lindahl-Eriksson
2.20,48
2
620
Johanna Eriksson
2.25,24
3
614
Idunn Fyksen Sooaru
2.30,95
4
599
Emma Gårdestam
2.31,31
5
651
Therese Jensen
2.33,08
6
60 m
Längd
Kula
Poäng
Placering
Mångkamp
637
Mikaela Johansson
537
561
543
1641
1
644
Sandra Håkansson
540
511
428
1479
2
614
Idunn Fyksen Sooaru
453
489
310
1252
3
651
Therese Jensen
331
386
373
1090
4
620
Johanna Eriksson
336
404
300
1040
5
631
Louise Askling
200
235
429
864
6
638
My Lindahl-Eriksson
202
301
229
732
7
627
Lina Welander
241
304
0
545
8
621
Johanna Sörbom
117
214
153
484
9

Utskriftsvänlig version


Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 12-sep-04
All contents copyright   2000-2003 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved