Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

PM

Tidsprogram

Anmälda

Resultat

Startsidan

Slutliga resultat Första Chansen 2004

Nu är korrekturläsningen avslutad. Ett enda fel hittades. F95 60 m försök heat 3. Maja Bergwik skall ha tiden 11,40.

   
P92
60 M FÖRSÖK 1 1 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 8.73 F 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 8.79 F 3 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 9.05 F 4 Tony Weseth 92 Turebergs FK 9.23 5 John Wedin 92 Huddinge AIS 9.59 FÖRSÖK 2 1 Jacob Lundin 92 Tyresö FK 8.93 F 2 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 9.11 F 3 Mahfuz Akther 92 Huddinge AIS 9.16 F 4 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 9.86 5 Robin Lindblom 92 Tyresö FK 9.91 FÖRSÖK 3 1 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 8.86 F 2 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 8.88 F 3 Markus Mårtensson 92 Tyresö FK 9.61 4 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 10.12 5 Calle Hedén 92 Spårvägens FK 10.33 FINAL 2004-11-20 1 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 8.72 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 8.84 3 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 8.86 4 Jacob Lundin 92 Tyresö FK 8.89 5 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 8.99 6 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 9.05 7 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 9.18 8 Mahfuz Akther 92 Huddinge AIS 9.31
P92
800 M FINAL 2004-11-20 1 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 2.32.57 2 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 2.39.93 3 Jacob Lundin 92 Tyresö FK 2.49.68 4 John Wedin 92 Huddinge AIS 2.49.71 5 Mahfuz Akther 92 Huddinge AIS 2.52.73 6 Olle Thunberg 92 Fredrikshofs FIF 2.55.24 7 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 2.56.75 8 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 2.56.98 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK Ej start
P92
HÖJDHOPP 2004-11-20 1 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 153 2 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 150 3 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 144 4 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 133 5 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 133 6 Tony Weseth 92 Turebergs FK 133 7= Hugo Nissar 92 Hässelby SK 128 7= Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 128 9 Markus Mårtensson 92 Tyresö FK 128 10 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 118 11 Calle Hedén 92 Spårvägens FK 118
P92
KULA 3,0 KG 2004-11-20 1 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 840 2 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 726 3 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 725 4 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 680 5 Linus Nielsen 92 Huddinge AIS 678 6 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 660
P93
60 M FÖRSÖK 1 1 Todd Forsberg 93 Täby IS 8.88 F 2 Philip Green 93 Hammarby IF 9.00 F 3 Björn Arvesen 93 Danderyds SK 9.12 F 4 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 9.26 5 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 9.32 6 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 9.64 7 Maksim Wijk 93 Hammarby IF 9.66 8 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 9.68 FÖRSÖK 2 1 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 8.86 F 2 Martin Ullström 93 Upsala IF 8.96 F 3 Axel Söderlund 93 Boo IF 9.17 4 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 9.30 5 Vidar Duvnäs 93 Sundbybergs IK 9.35 6 Ken Bracsh Andersen 93 Hammarby IF 9.51 7 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 9.98 8 Jacob Hugosson 93 Huddinge AIS 10.32 FÖRSÖK 3 1 Philip Bäck 93 Värmdö IF 9.05 F 2 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 9.06 F 3 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 9.17 4 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 9.22 5 Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS 9.45 6 Erik Jillefors Olsson 93 Mälarhöjdens IK 9.83 7 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 10.08 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 4 1 Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK 8.98 F 2 Fredrik Lindberg 93 Upsala IF 9.43 3 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 9.46 4 Dimitris Papadopoulos 93 Hammarby IF 9.48 5 Niklas Cederlöf 93 Sundbybergs IK 9.52 6 Daniel Weiderstål 93 Huddinge AIS 9.69 7 Daniel Helg 93 Värmdö IF 9.78 8 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 10.35 FINAL 2004-11-20 1 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 8.73 2 Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK 8.98 3 Philip Green 93 Hammarby IF 9.02 4 Todd Forsberg 93 Täby IS 9.04 5 Martin Ullström 93 Upsala IF 9.06 6 Björn Arvesen 93 Danderyds SK 9.08 7 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 9.09 8 Philip Bäck 93 Värmdö IF 9.30
P93
600 M FINAL 1 1 Hamza Harrami 93 Mälarhöjdens IK 1.56.29 2 Peter Bergman 93 Huddinge AIS 1.57.84 3 Ken Bracsh Andersen 93 Hammarby IF 2.02.20 4 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 2.04.96 5 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 2.05.91 6 Dimitris Papadopoulos 93 Hammarby IF 2.11.53 Felix Holgersson 93 Ingarö IF Ej start FINAL 2 1 Philip Green 93 Hammarby IF 1.56.59 2 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 1.57.34 3 Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS 1.59.79 4 Martin Ullström 93 Upsala IF 2.00.10 5 Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK 2.01.22 6 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 2.01.64 7 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 2.05.72 8 Joel Morefält 93 Sundbybergs IK 2.11.51 9 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 2.14.74 FINAL 3 1 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 1.48.48 2 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 1.49.78 3 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 1.51.66 4 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 1.52.20 5 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 1.52.21 6 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 1.56.27 7 Fredrik Lindberg 93 Upsala IF 1.57.50 Todd Forsberg 93 Täby IS Ej start
P93
HÖJDHOPP 2004-11-20 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 141 2 Philip Bäck 93 Värmdö IF 139 3 Martin Ullström 93 Upsala IF 139 4 Philip Green 93 Hammarby IF 136 5 Daniel Helg 93 Värmdö IF 136 6 Michael Fant 93 Danderyds SK 128 7 Fredrik Lindberg 93 Upsala IF 128 8 Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS 128 9 Joel Morefält 93 Sundbybergs IK 128 10 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 128 11 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 123 2= Axel Söderlund 93 Boo IF 123 2= Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 123 14 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 123 15 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 123 16 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 123 17 Joakim Amling 93 Sundbybergs IK 118 18 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 118 19 Ken Bracsh Andersen 93 Hammarby IF 118 20 Adam Jönsson 93 Sundbybergs IK 113 21 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 113 22 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 103 Jacob Hugosson 93 Huddinge AIS Ej res. Felix Holgersson 93 Ingarö IF Ej start Johan Cato 93 Spårvägens FK Ej start
P93
KULA 3,0 KG 2004-11-20 1 Philip Bäck 93 Värmdö IF 863 2 Philip Green 93 Hammarby IF 795 3 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 716 4 Rasmus Hasze 93 Huddinge AIS 691 5 Martin Ullström 93 Upsala IF 683 6 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 676 7 Fredrik Lindberg 93 Upsala IF 674 8 Axel Söderlund 93 Boo IF 666 9 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 641 10 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 624 11 Joel Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 604 12 Joakim Amling 93 Sundbybergs IK 603 13 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 548 14 Johan Cato 93 Spårvägens FK 542 15 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 540 16 Erik Jillefors Olsson 93 Mälarhöjdens IK 532 17 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 518 18 Adam Jönsson 93 Sundbybergs IK 509 19 Jacob Hugosson 93 Huddinge AIS 432
P94
60 M FÖRSÖK 1 1 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 9.10 F 2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 9.22 F 3 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.26 F 4 Joel Andersson 94 Hammarby IF 9.69 5 David Axelsson 94 Hammarby IF 9.99 6 Ludde Hedén 94 Spårvägens FK 10.24 7 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 10.73 8 Gustav Johnsson 94 Huddinge AIS 11.35 FÖRSÖK 2 1 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 9.14 F 2 Martin Linden 94 Hanvikens SK 9.35 F 3 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 9.41 F 4 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 9.71 5 Erik Lindström 94 Tyresö FK 10.15 6 Marcus Väliharju 94 Ingarö IF 10.25 7 Sam Salehian 94 Spårvägens FK 11.14 8 Anton Lilja 94 Danderyds SK 11.69 FÖRSÖK 3 1 Nils Hällestrand 94 Danderyds SK 9.14 F 2 Gustav Olofsson 94 Hammarby IF 9.55 3 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 9.64 4 Oscar Macias Roth 94 Mälarhöjdens IK 9.90 5 Jens Jörgensen Moberg 94 Mälarhöjdens IK 10.03 6 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 10.26 7 Edvard Pires Hagman 94 Mälarhöjdens IK 10.78 8 Felix Pontén 94 Spårvägens FK 10.83 FÖRSÖK 4 1 Max Henningsson 94 Södertälje IF 9.33 F 2 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 10.08 3 Andreas Udén 94 Värmdö IF 10.09 4 David Sterner 94 Ingarö IF 10.74 5 Michael Hillberg 94 Hammarby IF 11.02 FINAL 2004-11-20 1 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 8.94 2 Nils Hällestrand 94 Danderyds SK 9.00 3 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 9.05 4 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 9.24 5 Max Henningsson 94 Södertälje IF 9.29 6 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.30 7 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 9.38 8 Martin Linden 94 Hanvikens SK 9.49
P94
400 M FINAL 1 1 Joel Andersson 94 Hammarby IF 1.12.68 3 2 Max Henningsson 94 Södertälje IF 1.13.18 5 3 Gustav Olofsson 94 Hammarby IF 1.15.47 4 Petter Stenhagen 94 Mälarhöjdens IK 1.18.34 5 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 1.19.82 6 Markus Hansell 94 Tyresö FK 1.20.14 7 Marcus Väliharju 94 Ingarö IF 1.24.14 8 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 1.24.73 9 Martin Linden 94 Hanvikens SK 1.24.80 FINAL 2 1 Bilal Cadimi 94 Huddinge AIS 1.07.74 1 2 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 1.07.75 2 3 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 1.13.04 4 4 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 1.14.42 6 5 Oscar Macias Roth 94 Mälarhöjdens IK 1.20.62 6 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 1.22.76 7 Erik Lindström 94 Tyresö FK 1.23.28 8 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 1.25.06 9 Nisse Haaland 94 Hammarby IF 1.28.55 10 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 1.28.67
P94
LÄNGDHOPP 2004-11-20 1 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 413 2 Martin Linden 94 Hanvikens SK 410 3 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 405 4 Andreas Udén 94 Värmdö IF 381 5 Max Henningsson 94 Södertälje IF 372 371 6 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 372 367 7 Jens Jörgensen Moberg 94 Mälarhöjdens IK 365 362 8 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 365 353 9 Erik Lindström 94 Tyresö FK 360 10 Joel Andersson 94 Hammarby IF 353 11 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 352 12 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 347 13 Gustav Olofsson 94 Hammarby IF 346 14 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 344 15 Marcus Väliharju 94 Ingarö IF 343 16 Markus Hansell 94 Tyresö FK 342 17 David Axelsson 94 Hammarby IF 341 18 Petter Stenhagen 94 Mälarhöjdens IK 326 19 Nisse Haaland 94 Hammarby IF 324 20 Ludde Hedén 94 Spårvägens FK 308 21 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 306 22 Felix Pontén 94 Spårvägens FK 305 23 Michael Hillberg 94 Hammarby IF 303 24 David Sterner 94 Ingarö IF 302 25 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 301 26 Edvard Pires Hagman 94 Mälarhöjdens IK 297 27 Sam Salehian 94 Spårvägens FK 282 28 Anton Lilja 94 Danderyds SK 224
P94
KULA 2,0 KG 2004-11-20 1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 753 2 Alexis Kousis 94 Huddinge AIS 736 3 Andreas Udén 94 Värmdö IF 715 4 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 704 5 Joel Andersson 94 Hammarby IF 687 6 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 637 7 Oscar Macias Roth 94 Mälarhöjdens IK 610 8 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 601 9 Erik Lindström 94 Tyresö FK 460 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF Ej start
P95
60 M FÖRSÖK 1 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 9.43 F 2 Jakob Eklöf 95 Tyresö FK 9.75 3 Alexander Holm 95 Hammarby IF 10.08 4 Ludvig Enge 95 Hammarby IF 10.34 5 Anton Falk 95 Tyresö FK 10.69 6 Daniel Pålsson 95 Tyresö FK 10.80 7 Leo Stillman 95 Tyresö FK 12.35 FÖRSÖK 2 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.52 F 2 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 9.84 3 Tom Christensen 95 Danderyds SK 10.19 4 Michael Chlebek 95 Väsby IK 10.53 5 Niklas von Seth 95 Huddinge AIS 10.62 6 Theodor Petterson 95 Boo IF 10.69 FÖRSÖK 3 1 Oskar Andrén 95 Danderyds SK 9.44 F 2 August Johansson 95 Hammarby IF 10.27 3 Emil Carlsson 95 Tyresö FK 10.76 4 Gustav Ekvall 95 Tyresö FK 10.78 5 Jesper Bengtsson 95 Hammarby IF 10.87 6 Alexander Persson 95 Tyresö FK 11.19 7 Erik Bramme 95 Tyresö FK 11.72 FÖRSÖK 4 1 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.47 F 2 Tomas Ericsson 95 Huddinge AIS 9.72 F 3 Harald Segerfoft 95 Boo IF 9.85 4 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 10.00 5 Oliver Tidblad 95 Hammarby IF 10.27 6 Simon Flodholm 95 Ingarö IF 10.51 7 Lucas Alm 95 Tyresö FK 10.97 FÖRSÖK 5 1 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 9.49 F 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.60 F 3 Kristoffer Moreno 95 Hanvikens SK 10.54 4 Erik Stannow Lind 95 Hammarby IF 10.76 5 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 11.30 Christian Ekholm 95 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 6 1 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 9.74 F 2 Tobias Eriksson 95 Tyresö FK 10.11 3 Anton Brinkholm 95 Boo IF 10.34 4 Pontus Axelsson 95 IF Triangeln 10.45 5 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 10.54 6 Alexander Peterson 95 Hammarby IF 10.58 7 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 10.74 8 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 11.03 FINAL 2004-11-20 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 9.36 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.39 3 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 9.52 4 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 9.53 5 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 9.56 6 Tomas Ericsson 95 Huddinge AIS 9.60 7 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 9.78 Oskar Andrén 95 Danderyds SK Ej start
P95
400 M FINAL 1 1 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 1.19.74 6 2 Lucas Alm 95 Tyresö FK 1.21.19 3 Kristoffer Moreno 95 Hanvikens SK 1.22.68 4 Anton Brinkholm 95 Boo IF 1.22.94 5 Simon Flodholm 95 Ingarö IF 1.26.81 6 Samuel Johansson 95 Hanvikens SK 1.27.72 7 Jonas Stubenruss 95 IF Linden 1.27.74 FINAL 2 1 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 1.12.87 2 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 1.19.93 3 Tomas Ericsson 95 Huddinge AIS 1.20.80 4 Daniel Pålsson 95 Tyresö FK 1.25.77 5 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 1.25.80 6 Theodor Petterson 95 Boo IF 1.28.43 7 Gustav Ekvall 95 Tyresö FK 1.30.57 8 Daniel Roos 95 Huddinge AIS 1.30.61 Jakob Eklöf 95 Tyresö FK Ej start FINAL 3 1 Erik Nygren Wåhlin 95 Huddinge AIS 1.17.06 3 2 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 1.18.35 4 3 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 1.27.08 4 Niklas von Seth 95 Huddinge AIS 1.28.19 5 Albin Berglund 95 Hammarby IF 1.29.22 6 Jesper Bengtsson 95 Hammarby IF 1.30.51 7 Alexander Holm 95 Hammarby IF 1.31.06 FINAL 4 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 1.12.09 1 2 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 1.19.51 5 3 Tom Christensen 95 Danderyds SK 1.20.10 4 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 1.21.43 5 Harald Segerfoft 95 Boo IF 1.21.76 6 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 1.24.47 7 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 1.29.18 Anton Falk 95 Tyresö FK Ej start
P95
LÄNGDHOPP 2004-11-20 1 Oskar Andrén 95 Danderyds SK 424 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 409 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 400 4 Jakob Eklöf 95 Tyresö FK 399 5 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 378 6 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 376 7 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 371 8 Tom Christensen 95 Danderyds SK 365 9 Harald Segerfoft 95 Boo IF 358 10 Alexander Holm 95 Hammarby IF 356 11 Oliver Tidblad 95 Hammarby IF 354 349 12 Tobias Eriksson 95 Tyresö FK 354 339 13 Anton Brinkholm 95 Boo IF 352 14 Tomas Ericsson 95 Huddinge AIS 343 15 Jonas Stubenruss 95 IF Linden 342 16 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 341 17 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 334 18 August Johansson 95 Hammarby IF 333 19 Ludvig Enge 95 Hammarby IF 330 20 Daniel Pålsson 95 Tyresö FK 328 21 Michael Chlebek 95 Väsby IK 326 22 Albin Berglund 95 Hammarby IF 323 23 Alexander Persson 95 Tyresö FK 322 317 24 Lucas Alm 95 Tyresö FK 322 309 25 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 320 26 Pontus Axelsson 95 IF Triangeln 317 27 Anton Falk 95 Tyresö FK 303 28 Måns Hellgren 95 Hammarby IF 292 29 Jesper Bengtsson 95 Hammarby IF 290 290 30 Niklas von Seth 95 Huddinge AIS 290 281 31 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 284 32 Erik Bramme 95 Tyresö FK 283 33 Erik Bäck 95 Värmdö IF 274 269 34 Tim Rustas 95 Tyresö FK 274 267 35 Emil Carlsson 95 Tyresö FK 274 265 36 Erik Stannow Lind 95 Hammarby IF 260 37 Leo Stillman 95 Tyresö FK 257 38 Johan Karlsson 95 Hammarby IF 256 39 Erik Bristrand 95 Hammarby IF 210
P95
KULA 2,0 KG 2004-11-20 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 794 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 729 3 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 714 4 Alexander Persson 95 Tyresö FK 694 5 Erik Bäck 95 Värmdö IF 683 6 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 680 7 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 675 8 Kristoffer Moreno 95 Hanvikens SK 669 9 Tobias Eriksson 95 Tyresö FK 647 631 10 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 647 611 11 Pontus Axelsson 95 IF Triangeln 609 12 Jakob Eklöf 95 Tyresö FK 598 13 Tom Christensen 95 Danderyds SK 574 14 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 568 15 Anton Falk 95 Tyresö FK 555 16 Anton Brinkholm 95 Boo IF 541 17 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 540 18 Erik Bramme 95 Tyresö FK 528 19 Måns Hellgren 95 Hammarby IF 508 20 Lucas Alm 95 Tyresö FK 462 21 Daniel Pålsson 95 Tyresö FK 459 22 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 452 23 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 437 24 Niklas von Seth 95 Huddinge AIS 424 25 Erik Bristrand 95 Hammarby IF 367 26 Leo Stillman 95 Tyresö FK 362 27 Albin Berglund 95 Hammarby IF 332 28 Tim Rustas 95 Tyresö FK 289 29 Theodor Petterson 95 Boo IF Ej start 30 August Johansson 95 Hammarby IF Ej res.
P96
60 M FÖRSÖK 1 1 Bill Gustafsson 96 Hammarby IF 10.19 F 2 Johan Olofsson 96 Hammarby IF 10.24 F 3 Anton Tedeby 96 Huddinge AIS 10.85 4 Dimitris Dimitriadis 96 Huddinge AIS 11.13 5 Pontus Orleback 96 Sundbybergs IK 11.37 6 Leo Lindén 96 Huddinge AIS 11.42 FÖRSÖK 2 1 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.91 F 2 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 10.49 F 3 Thomas Schmidt 96 Täby IS 10.75 F 4 Emil Sundström 96 Ingarö IF 10.89 5 Samuel Sherrat 96 Hanvikens SK 10.91 6 Jonatan Wrede 96 Tyresö FK 11.12 7 Ted Henningsson 96 Södertälje IF 11.15 FÖRSÖK 3 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 9.92 F 2 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 10.49 F 3 Ludvig Persson 96 Ingarö IF 10.50 F 4 Björn Stavaeus 96 Huddinge AIS 11.25 5 Charlie Agerheim 96 Hanvikens SK 12.26 6 Robin Helling 96 Huddinge AIS 12.66 7 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 12.86 FINAL 2004-11-20 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 9.62 2 Charlie Granath 96 Hammarby IF 9.78 3 Bill Gustafsson 96 Hammarby IF 10.23 4 Johan Olofsson 96 Hammarby IF 10.29 5 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 10.40 6 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 10.52 7 Thomas Schmidt 96 Täby IS 10.58 8 Ludvig Persson 96 Ingarö IF 10.59
P96
LÄNGDHOPP 2004-11-20 1 Charlie Granath 96 Hammarby IF 321 2 Axel Sherlock 96 Väsby IK 319 3 Emil Sundström 96 Ingarö IF 318 4 Johan Olofsson 96 Hammarby IF 311 5 Bill Gustafsson 96 Hammarby IF 308 6 Thomas Schmidt 96 Täby IS 302 7 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 282 8 Anton Tedeby 96 Huddinge AIS 280 277 9 Dimitris Dimitriadis 96 Huddinge AIS 280 265 10 Ted Henningsson 96 Södertälje IF 271 11 Jonatan Wrede 96 Tyresö FK 259 12 Robin Helling 96 Huddinge AIS 257 13 Björn Stavaeus 96 Huddinge AIS 243 14 Leo Lindén 96 Huddinge AIS 240 15 Patrik Bomler 96 Huddinge AIS 237 16 Charlie Agerheim 96 Hanvikens SK 235 235 17 Ludvig Persson 96 Ingarö IF 235 233
P97
60 M FÖRSÖK 1 1 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 11.04 F 2 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 11.63 F 3 Alex Appelgren 97 Tyresö FK 11.71 F 4 Jakob Samuelsson 97 Hässelby SK 11.91 5 Sebastian Rustas 97 Tyresö FK 11.95 6 André Wallenberg 97 Danderyds SK 12.31 FÖRSÖK 2 1 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 10.73 F 2 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 11.32 F 3 David Chlebek 97 Väsby IK 11.65 F 4 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 11.78 F 5 Samuel Wretman 97 Väsby IK 11.86 F 6 Sebastian Bratt 97 Huddinge AIS 12.96 Marcus Engström 97 Huddinge AIS Ej start FINAL 2004-11-20 1 Fredrik Wenström 97 Hanvikens SK 10.57 2 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 10.69 3 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 11.18 4 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 11.45 5 Alex Appelgren 97 Tyresö FK 11.74 6 David Chlebek 97 Väsby IK 11.76 7 Samuel Wretman 97 Väsby IK 11.78 8 Håcan Ekholm 97 Huddinge AIS 12.17
F92
60 M FÖRSÖK 1 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 8.00 F 2 Sandra Weseth 92 Turebergs FK 9.06 3 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 9.46 4 Elina Svensson 92 Danderyds SK 9.50 5 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 10.11 6 Erika Sunnerskog 92 Hässelby SK 10.58 FÖRSÖK 2 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.51 F 2 Elin Lundin 92 Turebergs FK 8.91 F 3 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 9.04 F 4 Matilda Lindström 92 Spårvägens FK 9.57 5 Freja Drakenberg 92 Boo IF 9.71 6 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 9.97 FÖRSÖK 3 1 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.52 F 2 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 8.64 F 3 Katarina Barklund Palm 92 Spårvägens FK 9.08 4 Fredrika Nilsson 92 Värmdö IF 9.19 5 Emelie Jonsson 92 Huddinge AIS 9.61 FÖRSÖK 4 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.49 F 2 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 8.93 F 3 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 9.38 4 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 10.44 Kajsa Klöverbäck 92 Mälarhöjdens IK Ej start FINAL 2004-11-20 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 8.03 2 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.40 3 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.49 4 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.55 5 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 8.67 6 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 8.99 7 Elin Lundin 92 Turebergs FK 8.99 8 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 9.08
F92
800 M FINAL 2004-11-20 1 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 2.45.39 2 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 2.45.42 3 Sanna Erngren 92 Nyköpings BIS 2.46.06 4 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 2.46.44 5 Beatrice Tylstedt 92 Hässelby SK 2.49.65 6 Freja Drakenberg 92 Boo IF 2.54.09 7 Elaine Munkhammar 92 Tyresö FK 3.03.43 8 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 3.08.90 Emelie Jonsson 92 Huddinge AIS Diskv.
F92
HÖJDHOPP 2004-11-20 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 161 2 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 145 3= Cecilia Jonsson 92 IFK Södertälje 139 3= Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 139 5 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 139 6 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 139 7 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 139 8 Elin Lundin 92 Turebergs FK 133 9 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 128 10 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 123 11 Sandra Weseth 92 Turebergs FK 118 12 Matilda Lindström 92 Spårvägens FK 118 3= Freja Drakenberg 92 Boo IF 113 3= Erika Sunnerskog 92 Hässelby SK 113 3= Fredrika Nilsson 92 Värmdö IF 113 16 Elaine Munkhammar 92 Tyresö FK 108
F92
KULA 2,0 KG 2004-11-20 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 1174 2 Fredrica Kremlhofer 92 Huddinge AIS 1036 3 Linnea Rosenberg 92 IFK Tumba 1016 4 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 1008 5 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 974 6 Hanna Söderling 92 Hässelby SK 917 7 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 868 8 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 865 9 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 858 10 Elin Lundin 92 Turebergs FK 844 11 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 835 12 Therese Ögren 92 Tyresö FK 731 13 Lisa Weseth 92 Turebergs FK 706 14 Freja Drakenberg 92 Boo IF 626 15 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 558 16 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 525 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS Ej start
F93
60 M FÖRSÖK 1 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 9.31 2 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 9.58 3 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 9.58 4 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 9.62 5 Amanda Murua 93 Hässelby SK 9.77 6 Klara Nyman 93 Mälarhöjdens IK 9.80 7 Sofia Bergholm 93 Hammarby IF 11.06 8 Alva Ny 93 Hammarby IF 11.31 FÖRSÖK 2 1 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 9.37 2 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 9.43 3 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 9.45 4 Hanna Fagerström Wagner 93 Hammarby IF 9.98 5 Selina Lundin 93 Hässelby SK 10.10 6 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 10.28 7 Sophie Nilsson Bach 93 Hammarby IF 11.01 Alexandra Victorsson 93 Mälarhöjdens IK Ej start FÖRSÖK 3 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 8.85 F 2 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 9.12 F 3 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 9.70 4 Erika Wernolf 93 Hammarby IF 9.80 5 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 9.86 6 Josefine Lyckman 93 Mälarhöjdens IK 9.99 7 Malin Östman 93 Värmdö IF 10.24 FÖRSÖK 4 1 Anna Kårling Khan 93 Hammarby IF 9.09 F 2 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 9.17 F 3 Frida Bornström 93 Huddinge AIS 9.25 4 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby IF 9.56 5 Angelica Gustafsson 93 Mälarhöjdens IK 9.81 6 Sofia Nasi 93 Mälarhöjdens IK 10.09 7 Vanessa Carpenter 93 Hammarby IF 10.11 8 Elin Olsson 93 Huddinge AIS 11.62 FÖRSÖK 5 Sara Österberg 93 Hammarby IF 9.27 2 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 9.55 3 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 9.92 4 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 9.99 5 Sara Roth 93 Hammarby IF 10.42 6 Valerie Paraniak 93 Spårvägens FK 10.47 7 Mikaela Dahlin 93 Värmdö IF 10.73 FÖRSÖK 6 1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 9.01 F 2 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 9.02 F 3 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 9.03 F 4 Sofia Westfahl 93 Huddinge AIS 9.37 5 Maja Bäckström 93 Hammarby IF 10.06 6 Heidi Schmidt 93 Täby IS 10.12 7 Katarina Hellström 93 Hammarby IF 10.45 FÖRSÖK 7 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.85 F 2 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 9.40 3 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 9.44 4 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 9.52 5 Hedvig Winther 93 Värmdö IF 9.57 6 Linnea Axelsson 93 IF Triangeln 10.10 7 Fanny Westerberg 93 Hammarby IF 10.93 FINAL 2004-11-20 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 8.68 2 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.84 3 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 8.93 4 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 9.07 5 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 9.15 6 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 9.24 7 Anna Kårling Khan 93 Hammarby IF 9.26 8 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 9.37
F93
600 M FINAL 1 1 Hedvig Winther 93 Värmdö IF 2.03.43 6 2 Anna Kylili 93 Huddinge AIS 2.03.82 3 Malin Östman 93 Värmdö IF 2.08.09 4 Heidi Schmidt 93 Täby IS 2.08.34 5 Sara Roth 93 Hammarby IF 2.13.27 6 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 2.14.12 7 Nelly Linnhag 93 Hammarby IF 2.14.37 Alexandra Victorsson 93 Mälarhöjdens IK Ej start Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK Ej start FINAL 2 1 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 1.59.63 3 2 Angelica Gustafsson 93 Mälarhöjdens IK 2.00.19 4 3 Erika Wernolf 93 Hammarby IF 2.09.02 4 Hanna Fagerström Wagner 93 Hammarby IF 2.16.50 5 Klara Nyman 93 Mälarhöjdens IK 2.17.39 6 Selina Lundin 93 Hässelby SK 2.18.34 Helen Zegai 93 IF Linden Bröt Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK Ej start Johanna Lindh 93 Mälarhöjdens IK Ej start FINAL 3 1 Jenny Håland 93 IFK Tumba 1.52.59 1 2 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 1.54.09 2 3 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 2.02.17 5 4 Victoria Orrsveden 93 Sundbybergs IK 2.06.11 5 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 2.06.15 6 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 2.06.28 7 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 2.07.95 8 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 2.08.89
F93
HÖJDHOPP 2004-11-20 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 153 2= Lisa Berg 93 Huddinge AIS 131 2= Kimberlie Salomon 93 IF Linden 131 4 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 128 5= Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 128 5= Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 128 7= Amanda Murua 93 Hässelby SK 123 7= Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 123 9= Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 123 9= Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 123 1= Frida Bornström 93 Huddinge AIS 123 1= Heidi Schmidt 93 Täby IS 123 13 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 123 14 Anna Johansson 93 Huddinge AIS 123 5= Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 123 5= Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 123 5= Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 123 18 Klara Nyman 93 Mälarhöjdens IK 118 19 Erika Wernolf 93 Hammarby IF 118 20 Anna Kårling Khan 93 Hammarby IF 118 21 Selina Lundin 93 Hässelby SK 118 2= Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 113 2= Linnea Engholm 93 Värmdö IF 113 24 Mikaela Dahlin 93 Värmdö IF 113 25 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 113 26 Valerie Paraniak 93 Spårvägens FK 108 7= Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby IF 108 7= Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 108 29 Fanny Westerberg 93 Hammarby IF 93 30 Elin Olsson 93 Huddinge AIS 93
F93
KULA 2,0 KG 2004-11-20 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 885 2 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 790 3 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 778 4 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 763 5 Heidi Schmidt 93 Täby IS 754 6 Amanda Murua 93 Hässelby SK 728 7 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 724 8 Sofia Westfahl 93 Huddinge AIS 719 9 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 688 10 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 680 11 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 674 12 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 672 13 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 660 14 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 655 15 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 647 16 Hedvig Winther 93 Värmdö IF 620 17 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 619 18 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas 618 19 Klara Nyman 93 Mälarhöjdens IK 612 601 20 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 612 578 21 Maja Bäckström 93 Hammarby IF 608 22 Linnea Axelsson 93 IF Triangeln 604 23 Alva Ny 93 Hammarby IF 597 24 Petra Fredriksson 93 IF Linden 585 25 Isabelle Bark 93 Tyresö FK 566 26 Selina Lundin 93 Hässelby SK 562 27 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 551 28 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 550 29 Anna Johansson 93 Huddinge AIS 547 30 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 542 31 Sophie Nilsson Bach 93 Hammarby IF 536 515 32 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 536 388 33 Sara Österberg 93 Hammarby IF 526 34 Sofia Bergholm 93 Hammarby IF 508 35 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 488 36 Fanny Westerberg 93 Hammarby IF 455 37 Alexandra Victorsson 93 Mälarhöjdens IK Ej start
F94
60 M FÖRSÖK 1 1 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 9.71 2 Amelie Möller 94 Hammarby IF 9.96 3 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 10.08 4 Idunn Fryksen Sooaru 94 Huddinge AIS 10.14 5 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 10.51 6 Anna Johansson 94 Södertälje IF 10.75 7 Margaux Berthold 94 Danderyds SK 11.73 FÖRSÖK 2 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 9.69 2 Josefin Nilsson 94 Värmdö IF 9.93 3 Andrea Kärrman 94 Ingarö IF 9.94 4 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 10.18 5 Ellinor Lindahl 94 Mälarhöjdens IK 10.84 6 Olivia Ekelund 94 Mälarhöjdens IK 11.12 7 Desirée Cragnell 94 Huddinge AIS 12.27 FÖRSÖK 3 1 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 9.78 2 Therese Jensen 94 Huddinge AIS 9.92 3 Frida Sundborg 94 Danderyds SK 10.30 4 Therese Granath 94 Hammarby IF 10.35 5 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 10.37 6 Sara Eriksson 94 Hammarby IF 11.28 Johanna Gustafsson 94 Väsby IK Ej start FÖRSÖK 4 1 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 9.42 F 2 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 9.64 F 3 Malin Carlsson 94 Hammarby IF 10.01 4 Julia Carls 94 Hammarby IF 10.17 5 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 10.19 6 Ida Dahlgren 94 Södertälje IF 10.35 7 Isabelle Cederberg 94 Väsby IK 10.87 FÖRSÖK 5 1 Viktoria Dahlin 94 Värmdö IF 9.45 F 2 Klara Grånäs 94 Danderyds SK 9.81 3 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 9.84 4 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 9.87 5 Michaela Dahlin 94 Väsby IK 9.96 6 Anna Regnér 94 Hammarby IF 10.64 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK Ej start FÖRSÖK 6 1 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 9.16 F 2 Felicia Lundqvist 94 Spårvägens FK 9.44 F 3 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 9.57 F 4 Amanda Linder 94 IF Linden 9.73 5 Marie Ryding 94 IF Linden 9.90 6 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 10.23 7 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 10.34 FÖRSÖK 7 1 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 9.27 F 2 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 9.57 F 3 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 9.79 4 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 9.83 5 Magdalena Hrywniak 94 Hanvikens SK 10.16 6 Matilda Zavala 94 SoIK Hellas 10.40 7 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 10.75 FINAL 2004-11-20 1 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 9.20 2 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 9.36 3 Felicia Lundqvist 94 Spårvägens FK 9.42 4 Viktoria Dahlin 94 Värmdö IF 9.44 5 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 9.44 6 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 9.46 7 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 9.64 8 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 9.68
F94
400 M FINAL 1 1 Felicia Lundqvist 94 Spårvägens FK 1.13.53 1 2 Josefin Nilsson 94 Värmdö IF 1.16.78 4 3 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 1.22.58 4 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 1.25.89 5 Ellinor Lindahl 94 Mälarhöjdens IK 1.28.50 Margaux Berthold 94 Danderyds SK Ej start Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK Ej start Josefine Cato 94 Spårvägens FK Bröt FINAL 2 1 Jonna Steensma 94 IF Linden 1.21.44 2 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 1.21.47 3 Julia Carls 94 Hammarby IF 1.23.22 4 Moa Nissar 94 Hässelby SK 1.29.15 5 Anna Regnér 94 Hammarby IF 1.29.98 6 Anna Johansson 94 Södertälje IF 1.30.47 7 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 1.31.22 FINAL 3 1 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 1.18.14 5 2 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 1.19.91 3 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 1.21.18 4 Malin Carlsson 94 Hammarby IF 1.25.50 5 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 1.26.00 6 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 1.28.39 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK Ej start FINAL 4 1 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 1.14.91 2 2 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 1.16.45 3 3 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 1.18.54 6 4 Klara Grånäs 94 Danderyds SK 1.18.83 5 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 1.18.87 6 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 1.19.08 7 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 1.20.32 8 Amelie Möller 94 Hammarby IF 1.21.98 Therese Jensen 94 Huddinge AIS Ej start
F94
LÄNGDHOPP 2004-11-20 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 395 2 Amanda Linder 94 IF Linden 392 3 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 390 4 Hedda Regefalk 94 Bromma IF 385 5 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 378 6 Josefin Nilsson 94 Värmdö IF 374 7 Idunn Fryksen Sooaru 94 Huddinge AIS 371 8 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 368 9 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 366 362 10 Magdalena Hrywniak 94 Hanvikens SK 366 357 11 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 363 352 12 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 363 329 13 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 360 14 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 359 15 Michaela Dahlin 94 Väsby IK 356 347 16 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 356 338 17 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 348 18 Therese Jensen 94 Huddinge AIS 347 19 Malin Carlsson 94 Hammarby IF 346 20 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 345 21 Andrea Kärrman 94 Ingarö IF 344 22 Ida Dahlgren 94 Södertälje IF 342 23 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 341 24 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 340 333 25 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 340 328 26 Amelie Möller 94 Hammarby IF 339 27 Klara Grånäs 94 Danderyds SK 338 28 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 337 29 Therese Granath 94 Hammarby IF 331 30 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 330 330 31 Frida Sundborg 94 Danderyds SK 330 326 32 Julia Carls 94 Hammarby IF 329 33 Viktoria Dahlin 94 Värmdö IF 327 34 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 324 35 Matilda Zavala 94 SoIK Hellas 316 36 Moa Nissar 94 Hässelby SK 315 37 Ellinor Lindahl 94 Mälarhöjdens IK 308 38 Isabelle Cederberg 94 Väsby IK 302 39 Sanja Nystrand 94 Fredrikshofs FIF 301 40 Olivia Ekelund 94 Mälarhöjdens IK 300 41 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 298 42 Jonna Steensma 94 IF Linden 297 43 Sara Eriksson 94 Hammarby IF 296 44 Margaux Berthold 94 Danderyds SK 294 45 Anna Regnér 94 Hammarby IF 291 46 Camilla Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 278 47 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK 277 48 Julia Mestre 94 Spårvägens FK 273 49 Desirée Cragnell 94 Huddinge AIS 272 50 Nelly Friman 94 Mälarhöjdens IK Ej start 51 Johanna Gustafsson 94 Väsby IK Ej start
F94
KULA 2,0 KG 2004-11-20 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 807 2 Marie Ryding 94 IF Linden 689 3 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 661 4 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 650 5 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 649 6 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 640 7 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 632 8 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 627 9 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 625 10 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 624 11 Anna Regnér 94 Hammarby IF 590 12 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 589 13 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK 588 14 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 585 15 Magdalena Hrywniak 94 Hanvikens SK 584 16 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 578 544 17 Frida Sundborg 94 Danderyds SK 578 498 18 Michaela Dahlin 94 Väsby IK 572 19 Sara Eriksson 94 Hammarby IF 564 20 Isabelle Cederberg 94 Väsby IK 545 21 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 540 22 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 537 23 Josefin Nilsson 94 Värmdö IF 536 24 Daniella Westerlund 94 IFK Södertälje 533 25 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 507 26 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 501 27 Anna Johansson 94 Södertälje IF 450 28 Josefine Cato 94 Spårvägens FK 430 29 Amelie Möller 94 Hammarby IF 397 30 Ellinor Lindahl 94 Mälarhöjdens IK 329 31 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS Ej start 32 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK Ej start
F95
60 M FÖRSÖK 1 1 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 9.45 F 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.64 F 3 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 10.35 4 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 10.56 5 Malin Sjölander 95 Täby IS 10.56 6 Lisa Ekroth 95 Boo IF 10.60 7 Jacqueline Östh 95 Huddinge AIS 11.04 8 Mathilda Hedbeck 95 Huddinge AIS 11.14 FÖRSÖK 2 1 Sanna Salla 95 Södertälje IF 9.87 F 2 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 10.34 3 Cassandra Cossi 95 IFK Södertälje 10.42 4 Alicia Olsson 95 Hammarby IF 10.47 5 Alice Höglund 95 Huddinge AIS 11.12 6 Isabella Jurinic Norér 95 IF Linden 11.16 7 Madeleine Sid 95 Väsby IK 11.77 FÖRSÖK 3 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 9.65 F 2 Paulina Maniette 95 Tyresö FK 10.27 3 Sofia Wennberg 95 Huddinge AIS 10.27 4 Saga Ridde 95 Ingarö IF 10.54 5 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 10.65 6 Mikaela Lindström 95 Tyresö FK 11.12 7 Ayla Eftekhari 95 Sundbybergs IK 11.18 8 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 11.40 FÖRSÖK 4 1 Sofia Linde 95 Täby IS 9.20 F 2 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.80 F 3 Marie Carlsson 95 Väsby IK 10.06 4 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 10.12 5 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 10.13 6 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 10.64 7 Fanny Renström 95 Ingarö IF 10.51 FÖRSÖK 5 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.60 F 2 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 10.02 F 10,014 3 Maria Alin 95 IF Linden 10.32 4 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 10.48 5 Elina Huokko 95 IFK Södertälje 11.20 6 Isabelle Lanfelt 95 Huddinge AIS 12.13 7 Lovisa Berglund 95 Väsby IK 12.65 FÖRSÖK 6 1 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 10.02 10,017 2 Kim Pastor 95 Hammarby IF 10.21 3 Emma Helander 95 Huddinge AIS 10.30 4 Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 10.39 5 Frida Rydström 95 IF Triangeln 10.59 6 Signe Wolf 95 Hammarby IF 11.04 7 Mikaela Boström 95 Brännans IF 11.10 8 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 11.11 FINAL 2004-11-20 1 Sofia Linde 95 Täby IS 9.08 2 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 9.31 3 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.52 4 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 9.68 5 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 9.79 6 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 9.83 7 Sanna Salla 95 Södertälje IF 9.89 8 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 10.14
F95
400 M FINAL 1 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 1.15.94 1 2 Marie Carlsson 95 Väsby IK 1.16.33 2 3 Sofia Linde 95 Täby IS 1.20.50 5 4 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 1.23.70 5 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 1.25.17 6 Malin Sjölander 95 Täby IS 1.25.81 7 Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 1.27.51 8 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 1.30.40 9 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 1.31.61 10 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 1.33.84 FINAL 2 1 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 1.18.57 4 2 Cassandra Cossi 95 IFK Södertälje 1.22.19 3 Sanna Salla 95 Södertälje IF 1.24.95 4 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 1.25.76 5 Elina Olsson 95 IF Triangeln 1.30.63 6 Frida Rydström 95 IF Triangeln 1.30.81 7 Elina Huokko 95 IFK Södertälje 1.32.51 8 Mikaela Lindström 95 Tyresö FK 1.35.47 9 Mikaela Boström 95 Brännans IF 1.36.77 FINAL 3 1 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 1.18.40 3 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 1.21.46 6 3 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 1.22.77 4 Sofia Wennberg 95 Huddinge AIS 1.25.10 5 Mathilda Hedbeck 95 Huddinge AIS 1.29.33 6 Alicia Olsson 95 Hammarby IF 1.31.00 7 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 1.31.39 8 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 1.31.52 Sandra Kronborg 95 Huddinge AIS Ej start
F95
LÄNGDHOPP 2004-11-20 1 Sofia Linde 95 Täby IS 411 2 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 385 3 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 381 4 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 379 5 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 377 6 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 355 7 Sanna Salla 95 Södertälje IF 352 351 8 Elin Lindell 95 Hammarby IF 352 340 9 Maria Alin 95 IF Linden 348 328 10 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 348 321 11 Emma Helander 95 Huddinge AIS 346 12 Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 340 13 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 338 14 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 333 327 15 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 333 316 16 Cassandra Cossi 95 IFK Södertälje 332 332 17 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 332 330 18 Lisa Ekroth 95 Boo IF 329 19 Paulina Maniette 95 Tyresö FK 328 20 Jacqueline Östh 95 Huddinge AIS 323 321 21 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 323 318 22 Elina Olsson 95 IF Triangeln 323 305 23 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 321 24 Mathilda Hedbeck 95 Huddinge AIS 315 25 Alicia Olsson 95 Hammarby IF 314 26 Elina Huokko 95 IFK Södertälje 313 27 Sofia Wennberg 95 Huddinge AIS 304 28 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 301 29 Kim Pastor 95 Hammarby IF 299 30 Saga Ridde 95 Ingarö IF 298 31 Frida Rydström 95 IF Triangeln 294 32 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 293 292 33 Madeleine Sid 95 Väsby IK 293 291 34 Emelie Rosander 95 Ingarö IF 290 35 Marie Carlsson 95 Väsby IK 289 36 Isabella Jurinic Norér 95 IF Linden 285 37 Malin Sjölander 95 Täby IS 284 38 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 280 274, 268 39 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 280 274, 195 40 Mimmi Nymansson 95 Sundbybergs IK 272 271 41 Mikaela Boström 95 Brännans IF 272 264 42 Signe Wolf 95 Hammarby IF 268 43 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 266 259 44 Ayla Eftekhari 95 Sundbybergs IK 266 240 45 Maja Jakobsson 95 Boo IF 255 254 46 Alice Höglund 95 Huddinge AIS 255 245 47 Isabelle Lanfelt 95 Huddinge AIS 231 48 Lovisa Berglund 95 Väsby IK 227 49 Elin Lindqvist 95 Huddinge AIS Ej start
F95
KULA 2,0 KG 2004-11-20 1 Sofia Linde 95 Täby IS 796 2 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 653 3 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FIK 607 4 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 594 5 Sara Westfahl 95 Huddinge AIS 563 6 Filippa Garlöv 95 Huddinge AIS 545 7 Emelie Rosander 95 Ingarö IF 536 8 Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 533 9 Marie Carlsson 95 Väsby IK 532 10 Elin Lindell 95 Hammarby IF 500 11 Emma Helander 95 Huddinge AIS 483 12 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 465 13 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 463 450 14 Elina Huokko 95 IFK Södertälje 463 414 15 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 458 16 Melina Fredriksson 95 IF Linden 454 17 Bonnie Wahlström 95 Hammarby IF 450 18 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 445 19 Sofia Wennberg 95 Huddinge AIS 444 20 Ayla Eftekhari 95 Sundbybergs IK 425 21 Jacqueline Östh 95 Huddinge AIS 420 22 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 419 23 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 416 24 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 384 25 Maja Jakobsson 95 Boo IF 382 26 Mikaela Boström 95 Brännans IF 370 27 Mathilda Hedbeck 95 Huddinge AIS 363 28 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 354 29 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 350
F96
60 M FÖRSÖK 1 1 Sofia Lindfors 96 Boo IF 10.28 F 2 Josefine Björk 96 Tyresö FK 10.54 F 3 Fanny Holgersson 96 Ingarö IF 10.61 F 4 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 10.78 F 5 Melina Egelstad 96 Hanvikens SK 11.03 6 Erika Piri 96 Huddinge AIS 11.87 7 Julia Fahlander 96 Tyresö FK 11.95 8 Isabella Thysk 96 Väsby IK 13.30 FÖRSÖK 2 1 Linnea Cederqvist 96 Mälarhöjdens IK 11.50 2 Emma Larsson 96 Huddinge AIS 11.98 3 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 12.05 4 Nicole Dreje 96 Mälarhöjdens IK 12.29 5 Jessica Pamlin 96 Hanvikens SK 12.52 6 Moa Falkman 96 Hanvikens SK 12.85 7 Josephine Benerud Palm 96 Huddinge AIS 12.91 FÖRSÖK 3 1 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 10.49 F 2 Hannah Örnborg 96 Danderyds SK 10.50 F 3 Hedda Lundmark 96 Ingarö IF 10.99 4 Matilda Ingebretsen 96 Väsby IK 11.67 5 Evelina Lindberg 96 Väsby IK 11.75 6 Andrea Cedergren 96 Ingarö IF 12.06 7 Emma Wigfeldt 96 SoIK Hellas 12.15 Donnya Dall 96 Tyresö FK Ej start FÖRSÖK 4 1 Emma Piri 96 Huddinge AIS 10.29 F 2 Tyra Löfqvist 96 Mälarhöjdens IK 10.74 F 3 Agnes Erlandsson 96 Ingarö IF 11.23 4 Sofia Fromh 96 Boo IF 11.58 5 Josefin Pekkarinen 96 IFK Södertälje 11.73 6 Linnea Magnusson Koch 96 Hanvikens SK 11.74 Zenobia Abdallah 96 Väsby IK Ej start FINAL 2004-11-20 1 Hannah Örnborg 96 Danderyds SK 10.22 2 Sofia Lindfors 96 Boo IF 10.27 3 Emma Piri 96 Huddinge AIS 10.29 4 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 10.29 5 Fanny Holgersson 96 Ingarö IF 10.46 6 Tyra Löfqvist 96 Mälarhöjdens IK 10.58 7 Josefine Björk 96 Tyresö FK 10.59 8 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 10.65
F96
LÄNGDHOPP 2004-11-20 1 Fanny Holgersson 96 Ingarö IF 330 2 Hannah Örnborg 96 Danderyds SK 322 3 Amanda Lindh 96 Mälarhöjdens IK 321 4 Sofia Lindfors 96 Boo IF 314 5 Emma Piri 96 Huddinge AIS 313 6 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 308 7 Hedda Lundmark 96 Ingarö IF 307 8 Tyra Löfqvist 96 Mälarhöjdens IK 302 9 Josefine Björk 96 Tyresö FK 296 10 Evelina Lindberg 96 Väsby IK 283 11 Sofia Fromh 96 Boo IF 281 12 Matilda Ingebretsen 96 Väsby IK 280 13 Agnes Erlandsson 96 Ingarö IF 277 14 Andrea Cedergren 96 Ingarö IF 271 15 Josefin Pekkarinen 96 IFK Södertälje 246 246 16 Sofia Kjellberg 96 Huddinge AIS 246 242 17 Linnea Magnusson Koch 96 Hanvikens SK 245 18 Nicole Dreje 96 Mälarhöjdens IK 240 19 Erika Piri 96 Huddinge AIS 239 20 Matilda Ringh 96 Hanvikens SK 238 21 Isabella Thysk 96 Väsby IK 228 22 Emma Wigfeldt 96 SoIK Hellas 226 23 Zenobia Abdallah 96 Väsby IK Ej start
F97
60 M FINAL 2004-11-20 1 Emma Teiko 97 IF Linden 10.65 2 Elin Engfors 97 Tyresö FK 11.34 3 Sandra Skogström 97 Vallentuna FK 11.80 4 Tove Myrin 97 Sundbybergs IK 12.21 5 Sofie Gabrielsson 97 Huddinge AIS 12.34 6 Stina Bergwik 97 Huddinge AIS 13.39 7 Siri Victorsson 97 Mälarhöjdens IK 13.47 8 Angelica Gunnarsson 97 IFK Södertälje 14.18

Utskriftsvänlig version


Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 1-dec-04
All contents copyright   2000-2004 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved