Svenska Friidrottsförbundet
Svenska Friidrottsförbundet

Huddinge AIS Friidrott

Huddinge AIS friidrott


Index

Inbjudan

Tidsprogram

Anmälda

Resultat

Startsidan

Resultat Första Chansen 2003

Nu är listan korrekturläst och följande fel hittades:
P94, 400 m heat 3. Jakob Amilon skall ha tiden 1.22,39.
F91, 60 m heat 3. Sandra Jordan Åhnström skall ha tiden 10,48.
F93, 60 m heat 4. Jennifer Riise skall ha tiden 9,92
F93 längd. Jennifer skall ha plac 22 och Josefine nr 23.
F95 längd. Michaela skall ha plac 22 och Tora plac 23.

Välj gren för att gå dit direkt:

   
P91
60 M FÖRSÖK 1 1 Gustav Andrén 91 Danderyds SK 8.69 F 2 Johan Ek 91 Bålsta IK 8.90 F 3 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 9.06 F 4 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 9.10 F 5 Jakob Edén 91 Huddinge AIS 9.23 6 Hampus Carlsson 91 Mälarhöjdens IK 9.70 7 Lars Hårleman 91 Mälarhöjdens IK 9.81 8 Zak Cooper 91 Huddinge AIS 10.36 FÖRSÖK 2 1 Christian Malukka 91 Huddinge AIS 8.73 F 2 Oscar Eriksson 91 Danderyds SK 8.78 F 3 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 8.92 F 4 Erik Persson 91 Bålsta IK 8.95 F 5 Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK 9.21 6 Petter Hjelmberg 91 Danderyds SK 9.38 7 Victor Seidegård 91 Mälarhöjdens IK 9.91 8 Rasmus Norgren 91 Huddinge AIS 10.18 FINAL 2003-11-09 1 Oscar Eriksson 91 Danderyds SK 8.75 2 Gustav Andrén 91 Danderyds SK 8.77 3 Johan Ek 91 Bålsta IK 8.89 4 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 9.06 5 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 9.12 6 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 9.14 Erik Persson 91 Bålsta IK Ej start Christian Malukka 91 Huddinge AIS Ej start
P91
800 M FINAL 1 1 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 2.30.27 3 2 Oscar Eriksson 91 Danderyds SK 2.41.39 5 3 Jonas Widlund 91 Huddinge AIS 2.46.96 7 4 Joel Kumlin 91 Huddinge AIS 2.51.69 8 5 Lars Hårleman 91 Mälarhöjdens IK 2.52.26 9 6 Hampus Carlsson 91 Mälarhöjdens IK 2.57.84 11 7 Rasmus Norgren 91 Huddinge AIS 3.08.40 12 8 Zak Cooper 91 Huddinge AIS 3.15.86 13 FINAL 2 1 Victor Hedin 91 Huddinge AIS 2.28.21 1 2 Erik Sönnerfors 91 Kungsängens SK 2.29.03 2 3 Johan Ek 91 Bålsta IK 2.34.26 4 4 Jakob Edén 91 Huddinge AIS 2.45.23 6 5 Patrick Werdin 91 Sundbybergs IK 2.56.27 10 Erik Persson 91 Bålsta IK Ej start Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK Ej start Magnus Prejner 91 Mälarö SOK Bröt
P91
HÖJDHOPP 2003-11-09 1 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 150 2 Petter Hjelmberg 91 Danderyds SK 141 3 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 141 4 Hampus Larsson 91 IFK Märsta 138 5 Andreas Berglind 91 Fredrikshofs FIF 127 6= Jonas Widlund 91 Huddinge AIS 127 6= Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK 127 8 Rasmus Norgren 91 Huddinge AIS 127 9 Erik Persson 91 Bålsta IK 127 10 Victor Hedin 91 Huddinge AIS 127 11 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 122 12 Jakob Edén 91 Huddinge AIS 122 13 Robin Gustafsson 91 Huddinge AIS 112 14 Zak Cooper 91 Huddinge AIS 107 15 Victor Gustafsson 91 Huddinge AIS 102
P91
KULA 3,0 KG 2003-11-09 1 Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK 911 2 Johan Ek 91 Bålsta IK 865 3 Christian Adrar 91 IF Linden 741 4 Mathias Brodén 91 Hanvikens SK 664 5 Viktor Winther 91 Värmdö IF 633 6 Carl Olsson 91 Mälarhöjdens IK 621 Christian Malukka 91 Huddinge AIS Ej start
P92
60 M FÖRSÖK 1 1 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 8.82 F 2 Daniel Jarl 92 Bålsta IK 8.83 F 3 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 9.25 F 4 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 9.45 5 Simon Stockling 92 Huddinge AIS 9.70 6 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 9.81 7 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 9.84 8 Siar Mohammed 92 SoIK Hellas 11.06 FÖRSÖK 2 1 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 9.04 F 2 Tobias Karlsson 92 Hässelby SK 9.36 3 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 9.40 4 Oscar Alendal 92 Turebergs FK 9.73 5 Johan Ljungdahl 92 Hanvikens SK 9.76 6 Ulf Åkerlind 92 Danderyds SK 10.23 7 Linus Orzolek 92 Mälarhöjdens IK 10.50 FÖRSÖK 3 1 Fredrik Hansson 92 Hanvikens SK 9.01 F 2 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 9.32 3 Tony Weseth 92 Turebergs FK 9.51 4 Alexander Fredriksson 92 Hanvikens SK 9.82 5 Markus Mårtensson 92 Tyresö FK 9.83 6 Johan Bröderman 92 Mälarhöjdens IK 11.68 Andreas Thedeér 92 Hässelby SK Ej start FÖRSÖK 4 1 Fredrik Hodén 92 Hanvikens SK 9.30 F 2 Markus Nordgren 92 Hässelby SK 9.75 3 Philip Eliasson 92 Hanvikens SK 9.87 4 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 9.99 5 Carl Johansson 92 Mälarhöjdens IK 10.11 6 Robin Lindblom 92 Tyresö FK 10.40 Carl-Mikael Bishti 92 Turebergs FK Ej start FÖRSÖK 5 1 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 8.79 F 2 John Lyberg 92 Hässelby SK 9.07 F 3 Marcus Billström 92 Upsala IF 9.65 4 Max Nordh 92 Mälarhöjdens IK 9.66 5 Daniel Egelstad 92 Hanvikens SK 9.76 6 Johan Wallin 92 Turebergs FK 10.00 7 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 10.43 FINAL 2003-11-09 1 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 8.67 2 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 8.79 3 Fredrik Hansson 92 Hanvikens SK 8.94 4 Daniel Jarl 92 Bålsta IK 8.99 5 John Lyberg 92 Hässelby SK 9.01 6 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 9.03 7 Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 9.25 8 Fredrik Hodén 92 Hanvikens SK 9.29
P92
600 M FINAL 1 1 Jimmy Calen 92 Mälarhöjdens IK 1.50.12 1 2 Daniel Jarl 92 Bålsta IK 1.51.61 4 3 Johan Wallin 92 Turebergs FK 2.00.27 8 4 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 2.00.79 9 5 Olle Thunberg 92 Fredrikshofs FIF 2.02.85 13 6 Ulf Åkerlind 92 Danderyds SK 2.09.44 7 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 2.15.20 8 Linus Orzolek 92 Mälarhöjdens IK 2.18.02 FINAL 2 1 Jimmy Lundemo 92 Hässelby SK 1.59.63 7 2 Oscar Alendal 92 Turebergs FK 2.01.06 11 3 Carl-Mikael Bishti 92 Turebergs FK 2.01.47 12 4 Johan Ljungdahl 92 Hanvikens SK 2.09.23 17 5 Carl Johansson 92 Mälarhöjdens IK 2.10.74 6 Fredrik Hodén 92 Hanvikens SK 2.11.35 7 Fredrik Löfbom 92 Hanvikens SK 2.13.03 8 Johan Bröderman 92 Mälarhöjdens IK 2.14.62 FINAL 3 1 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 1.51.22 2 2 Bilal Cadimi 94 Huddinge AIS 1.51.22 3 3 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 1.52.89 5 4 Björn Hedman 92 IF Linden 1.53.07 6 5 Joel Lenell 92 Mälarö SOK 2.00.82 10 6 Marcus Billström 92 Upsala IF 2.03.47 14 7 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 2.03.52 15 8 Henrik Holmén 92 Sundbybergs IK 2.08.68 16
P92
HÖJDHOPP 2003-11-09 1 Daniel Jarl 92 Bålsta IK 144 2 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 141 3 Jimmy Calen 92 Mälarhöjdens IK 141 4 Gustav Lundén 92 Turebergs FK 138 5 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 138 6 Jacob Adolfsson 92 Sundbybergs IK 138 7 Fredrik Hansson 92 Hanvikens SK 138 8 Philip Bäck 93 Värmdö IF 135 9 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 132 0= Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 127 0= Emil Blomberg 92 IF Triangeln 127 12 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 127 13 Marcus Billström 92 Upsala IF 127 14 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 122 5= Johan Ljungdahl 92 Hanvikens SK 117 5= Andreas Thedeér 92 Hässelby SK 117 5= Emil Vessman 92 Mälarhöjdens IK 117 18 Philip Eliasson 92 Hanvikens SK 117 19 John Lyberg 92 Hässelby SK 117 20 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 117 21 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 117 22 Fredrik Hodén 92 Hanvikens SK 117 23 Tobias Karlsson 92 Hässelby SK 112 24 Simon Stockling 92 Huddinge AIS 112 25 Alexander Fredriksson 92 Hanvikens SK 112 26 Fredrik Löfbom 92 Hanvikens SK 107 27 Linus Orzolek 92 Mälarhöjdens IK 107
P92
KULA 3,0 KG 2003-11-09 1 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 888 2 Daniel Jarl 92 Bålsta IK 868 3 Matthew Mereman 92 Hanvikens SK 847 4 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 795 5 John Lyberg 92 Hässelby SK 716 6 Johan Ljungdahl 92 Hanvikens SK 677 7 Siar Mohammed 92 SoIK Hellas 631 8 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 624 9 Simon Stockling 92 Huddinge AIS 613 10 Tobias Karlsson 92 Hässelby SK 598 11 Fredrik Hodén 92 Hanvikens SK 575 12 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 574 571 13 Robin Lindblom 92 Tyresö FK 574 526 14 Hugo Nissar 92 Hässelby SK 573 15 Jacob Adolfsson 92 Sundbybergs IK 539 16 Jonas Blom 92 Huddinge AIS 530 497 17 Marcus Billström 92 Upsala IF 530 483 18 Linus Orzolek 92 Mälarhöjdens IK 505 19 Andreas Thedeér 92 Hässelby SK 478
P93
60 M FÖRSÖK 1 1 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 9.17 F 2 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 9.61 3 Felix Andersson 93 Tyresö FK 9.86 4 Gustav Nordqvist 93 Väsby IK 10.10 5 Erik Jillfors Olsson 93 Mälarhöjdens IK 10.22 6 Daniel Weiderstål 93 Huddinge AIS 10.26 7 Björn Strenger 93 Danderyds SK 10.55 8 Michael Hertzberg 93 Huddinge AIS 12.06 FÖRSÖK 2 1 Björn Arvesen 93 Danderyds SK 9.25 F 2 Robin Wahlberg 93 Östhammar FI 9.59 3 Joakim Amling 93 Sundbybergs IK 9.74 4 Fabian Bernhardsson 93 Mälarhöjdens IK 10.24 5 Zacharias Taubert 93 Tyresö FK 10.47 Carl Sténson 93 Huddinge AIS Ej start Johannes Lindström 93 Tyresö FK Ej start Albin Arrling 93 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 3 1 Jonathan Ringqvist 93 Nyköpings BIS 9.12 F 2 Niklas Cederlöf 93 Sundbybergs IK 9.65 3 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 9.88 4 Mattias Sannemo 93 Huddinge AIS 9.98 5 Alexander Hellborg 93 Mälarhöjdens IK 10.59 6 Björn Jeppson 93 Fredrikshofs FIF 10.81 7 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 11.35 FÖRSÖK 4 1 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 9.07 F 2 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 9.49 F 3 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 9.70 4 Emil Jacobsson 93 Danderyds SK 9.74 5 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 9.78 6 Ruben Thorell 93 Värmdö IF 10.40 7 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 10.68 FÖRSÖK 5 1 Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK 9.15 F 2 Philip Bäck 93 Värmdö IF 9.41 F 3 Christopher Bengtsson 93 Hässelby SK 9.58 4 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 9.83 5 Oskar Håstad 93 Danderyds SK 10.12 6 Joakim Jonsson 93 Huddinge AIS 10.70 7 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 10.74 FÖRSÖK 6 1 Axel Kjell 93 Turebergs FK 9.38 F 2 Richard Dahlin 93 Sundbybergs IK 9.97 3 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 9.98 4 Gustav Magnusson Griborn 93 Hanvikens SK 10.36 5 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 10.54 6 Joel Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 10.66 7 David Olsson 93 Huddinge AIS 11.23 FINAL 2003-11-09 1 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 9.04 2 Jonathan Ringqvist 93 Nyköpings BIS 9.08 3 Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK 9.14 4 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 9.15 5 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 9.22 6 Axel Kjell 93 Turebergs FK 9.35 7 Björn Arvesen 93 Danderyds SK 9.38 8 Philip Bäck 93 Värmdö IF 9.52
P93
400 M FINAL 1 1 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 1.15.87 7 2 Daniel Weiderstål 93 Huddinge AIS 1.22.73 14 3 Gustav Magnusson Griborn 93 Hanvikens SK 1.22.78 15 4 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 1.26.07 17 5 Jakob Olsson 93 Tyresö FK 1.26.87 19 6 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 1.31.13 25 7 Tim Bengtsson 93 Tyresö FK 1.35.57 27 8 Andreas Tsombos 93 Mälarhöjdens IK 1.43.06 30 FINAL 2 1 Michael Lönnqvist 93 Tullinge-Tumba FF 1.12.52 1 2 Robin Wahlberg 93 Östhammar FI 1.13.82 3 3 Oskar Håstad 93 Danderyds SK 1.15.06 5 4 Hamza Harrami 93 Mälarhöjdens IK 1.15.13 6 5 Philip Bäck 93 Värmdö IF 1.17.26 9 6 Mattias Sannemo 93 Huddinge AIS 1.26.42 18 7 Robin Girma 93 Sundbybergs IK 1.29.65 24 8 Michael Hertzberg 93 Huddinge AIS 1.38.18 28 FINAL 3 1 Jonathan Ringqvist 93 Nyköpings BIS 1.16.07 8 2 Fabian Bernhardsson 93 Mälarhöjdens IK 1.17.87 10 3 Richard Dahlin 93 Sundbybergs IK 1.18.29 11 4 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 1.24.85 16 5 Zacharias Taubert 93 Tyresö FK 1.28.42 21 6 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 1.29.56 23 7 Denis Yagci 93 Sundbybergs IK 1.29.53 22 8 David Olsson 93 Huddinge AIS 1.38.84 29 FINAL 4 1 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 1.13.14 2 2 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 1.14.66 4 3 Niklas Cederlöf 93 Sundbybergs IK 1.18.87 12 4 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 1.19.73 13 5 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 1.27.34 20 6 Aran Rashid 93 Sundbybergs IK 1.31.21 26 Carl Sténson 93 Huddinge AIS Ej start Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK Ej start Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK Diskv.
P93
LÄNGDHOPP 2003-11-09 1 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 416 2 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 404 3 Philip Bäck 93 Värmdö IF 399 4 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 398 5 Axel Kjell 93 Turebergs FK 392 6 Jonathan Ringqvist 93 Nyköpings BIS 389 7 Robin Wahlberg 93 Östhammar FI 382 8 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 370 367 9 Felix Andersson 93 Tyresö FK 370 354 10 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 366 364,355 11 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 366 364, 352 12 Niklas Cederlöf 93 Sundbybergs IK 365 13 Ruben Thorell 93 Värmdö IF 360 14 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 358 15 Oskar Håstad 93 Danderyds SK 351 350 16 Olle Löfving 93 Mälarhöjdens IK 351 347 17 Emil Jacobsson 93 Danderyds SK 350 18 Joakim Amling 93 Sundbybergs IK 349 348 19 Fabian Bernhardsson 93 Mälarhöjdens IK 349 340 20 Mattias Sannemo 93 Huddinge AIS 348 342 21 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 348 330 22 Gustav Nordqvist 93 Väsby IK 345 23 Björn Arvesen 93 Danderyds SK 342 24 Richard Dahlin 93 Sundbybergs IK 340 25 Erik Jillfors Olsson 93 Mälarhöjdens IK 335 26 Niklas Könberg 93 Mälarhöjdens IK 334 27 Gabriel Traneborn 93 Mälarhöjdens IK 333 28 Joakim Jonsson 93 Huddinge AIS 327 29 Gustav Magnusson Griborn 93 Hanvikens SK 323 320 30 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 323 317 31 Tim Bengtsson 93 Tyresö FK 321 32 Jakob Olsson 93 Tyresö FK 320 33 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 318 34 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 314 35 Daniel Weiderstål 93 Huddinge AIS 305 304 36 Fredrik Larsson 93 Mälarhöjdens IK 305 296 37 David Olsson 93 Huddinge AIS 303 299 38 Alexander Hellborg 93 Mälarhöjdens IK 303 298 39 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 301 40 Björn Jeppson 93 Fredrikshofs FIF 295 41 Joel Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 268 262 42 Michael Hertzberg 93 Huddinge AIS 268 255 43 Andreas Tsombos 93 Mälarhöjdens IK 264 Carl Sténson 93 Huddinge AIS Ej start Marcus Johansson 93 Sundbybergs IK Ej start
P93
KULA 2,0 KG 2003-11-09 1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 916 2 Philip Bäck 93 Värmdö IF 907 3 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 864 4 Axel Kjell 93 Turebergs FK 796 5 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 721 6 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 689 7 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS 654 8 Albin Arrling 93 Huddinge AIS 649 9 Martin Bjöntegaard 93 Huddinge AIS 641 10 Mattias Sannemo 93 Huddinge AIS 624 11 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 607 12 Felix Andersson 93 Tyresö FK 591 13 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS 588 14 David Olsson 93 Huddinge AIS 573 15 Björn Jeppson 93 Fredrikshofs FIF 552 16 Joel Eriksson 93 Mälarhöjdens IK 533 17 Joakim Jonsson 93 Huddinge AIS 523 18 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS 509 19 Michael Hertzberg 93 Huddinge AIS 411 20 Fredrik Widerberg 93 SoIK Hellas 353
P94
60 M FÖRSÖK 1 1 Martin Lindén 94 Hanvikens SK 9.62 F 2 Nils Hällestrand 94 Danderyds SK 9.63 F 3 Michael Selbekk 94 Turebergs FK 10.02 4 Nils Brodin 94 Huddinge AIS 10.55 5 Andreas Udén 94 Värmdö IF 10.60 6 Andreas Andreou 94 Huddinge AIS 10.63 7 Fredrik Wallin Forsell 94 Mälarhöjdens IK 11.44 FÖRSÖK 2 1 Stellan Koch 94 Danderyds SK 9.72 F 2 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 9.76 F 3 Erik Pettersson 94 Vallentuna FK 9.88 4 Fredrik Ekholm 94 Huddinge AIS 10.40 5 Marcus Andersson 94 Mälarhöjdens IK 10.56 6 Andreas Gesvert 94 Sundbybergs IK 11.13 7 Anton Lilja 94 Danderyds SK 11.92 FÖRSÖK 3 1 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.73 F 2 Oskar Ackerberg 94 Sundbybergs IK 10.16 3 Simon Hartvig 94 Danderyds SK 10.20 4 Hugo Tedroff 94 Danderyds SK 10.46 5 Patrik Ekerlund 94 Mälarhöjdens IK 10.59 6 Kristoffer Erlandsson 94 Värmdö IF 11.81 7 Magnus Granér 94 Väsby IK 11.82 FÖRSÖK 4 1 Seedy Mbenga 94 Väsby IK 9.78 F 2 William Oberg 94 Danderyds SK 10.13 3 David Adolfsson 94 Sundbybergs IK 10.66 4 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 10.71 5 Mattis Jämtbäck 94 Turebergs FK 10.89 6 Erik Lindström 94 Tyresö FK 10.99 7 Eric Larsson 94 IFK Tumba 11.28 FÖRSÖK 5 1 Marcus Roos 94 Huddinge AIS 9.50 F 2 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 9.70 F 3 Victor Hågestam 94 Mälarhöjdens IK 10.58 4 David Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 10.73 5 Jens Korsvold 94 Mälarhöjdens IK 11.04 6 Christoffer Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 11.10 7 Simon Zegai 94 IF Linden 11.92 FINAL 2003-11-09 1 Marcus Roos 94 Huddinge AIS 9.35 2 Nils Hällestrand 94 Danderyds SK 9.50 3 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 9.57 4 Seedy Mbenga 94 Väsby IK 9.60 5 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 9.62 6 Martin Lindén 94 Hanvikens SK 9.76 7 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 9.77 8 Stellan Koch 94 Danderyds SK 9.79
P94
400 M FINAL 1 1 Nils Hällestrand 94 Danderyds SK 1.18.34 3 2 Victor Hågestam 94 Mälarhöjdens IK 1.19.59 5 3 Martin Lindén 94 Hanvikens SK 1.21.67 7 4 Erik Pettersson 94 Vallentuna FK 1.23.87 11 5 Emil Söderlund 94 Turebergs FK 1.24.75 14 6 Seedy Mbenga 94 Väsby IK 1.29.19 17 7 Andreas Andreou 94 Huddinge AIS 1.36.54 18 FINAL 2 1 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 1.12.30 1 2 William Oberg 94 Danderyds SK 1.22.59 9 3 Fredrik Ekholm 94 Huddinge AIS 1.22.94 10 4 Fredrik Wallin Forsell 94 Mälarhöjdens IK 1.24.34 12 5 Oliver Spiers 94 Turebergs FK 1.25.42 15 6 Andreas Udén 94 Värmdö IF 1.39.01 19 7 Simon Zegai 94 IF Linden 1.46.95 20 FINAL 3 1 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 1.16.23 2 2 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 1.19.53 4 3 Hugo Tedroff 94 Danderyds SK 1.20.79 6 4 Jakob Amilon 94 Mälarhöjdens IK 1.22,39 8 5 Nils Brodin 94 Huddinge AIS 1.24.43 13 6 Erik Lindström 94 Tyresö FK 1.27.17 16
P94
LÄNGDHOPP 2003-11-09 1 Nils Hällestrand 94 Danderyds SK 420 2 Michael Selbekk 94 Turebergs FK 378 3 Stellan Koch 94 Danderyds SK 373 4 Martin Lindén 94 Hanvikens SK 372 5 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 370 6 Erik Pettersson 94 Vallentuna FK 359 7 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 348 8 Simon Hartvig 94 Danderyds SK 345 9 Fredrik Lundqvist 94 Danderyds SK 344 10 Seedy Mbenga 94 Väsby IK 343 11 David Adolfsson 94 Sundbybergs IK 342 12 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 338 13 Oskar Ackerberg 94 Sundbybergs IK 337 14 William Oberg 94 Danderyds SK 336 15 Fredrik Ekholm 94 Huddinge AIS 329 16 Marcus Roos 94 Huddinge AIS 327 17 Andreas Udén 94 Värmdö IF 320 18 Mattis Jämtbäck 94 Turebergs FK 320 19 Erik Björk 94 Danderyds SK 319 20 Nils Brodin 94 Huddinge AIS 317 21 Victor Hågestam 94 Mälarhöjdens IK 316 22 Hugo Tedroff 94 Danderyds SK 315 23 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 314 24 Andreas Andreou 94 Huddinge AIS 309 25 Marcus Andersson 94 Mälarhöjdens IK 308 26 Jens Korsvold 94 Mälarhöjdens IK 308 27 Emil Söderlund 94 Turebergs FK 306 28 Christoffer Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 296 29 Erik Lindström 94 Tyresö FK 295 30 David Karlsson 94 Mälarhöjdens IK 294 31 Max Meyer 94 IF Linden 280 32 Victor Bröderman 94 Mälarhöjdens IK 280 33 Magnus Granér 94 Väsby IK 250 34 Anton Lilja 94 Danderyds SK 237 35 Kristoffer Erlandsson 94 Värmdö IF 231
P94
KULA 2,0 KG 2003-11-09 1 Nils Hällestrand 94 Danderyds SK 837 2 Michael Selbekk 94 Turebergs FK 783 3 Marcus Roos 94 Huddinge AIS 646 4 Philip Örnborg 94 Danderyds SK 611 5 Fredrik Lundqvist 94 Danderyds SK 589 6 Andreas Andreou 94 Huddinge AIS 586 7 Daniel Jonsson 94 Tyresö FK 585 8 Max Henningsson 94 IFK Södertälje 579 9 Erik Björk 94 Danderyds SK 563 10 Andreas Udén 94 Värmdö IF 562 11 Hugo Tedroff 94 Danderyds SK 558 12 Fredrik Ekholm 94 Huddinge AIS 552 13 Alexander Tived 94 Mälarhöjdens IK 549 14 Stellan Koch 94 Danderyds SK 527 15 Emil Söderlund 94 Turebergs FK 476 16 Eric Larsson 94 IFK Tumba 475 17 Mattis Jämtbäck 94 Turebergs FK 456 18 Erik Lindström 94 Tyresö FK 449 19 Nils Brodin 94 Huddinge AIS 446 20 Marcus Andersson 94 Mälarhöjdens IK 407 21 Anton Lilja 94 Danderyds SK 383 22 Kristoffer Erlandsson 94 Värmdö IF 323 23 Victor Bröderman 94 Mälarhöjdens IK Ej start
P95
60 M FÖRSÖK 1 1 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 9.82 F 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 10.01 F 3 Tom Christensen 95 Danderyds SK 10.67 4 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 10.69 5 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 10.87 6 Jesper Wisén 95 Tyresö FK 10.96 7 Stefan Hansson 95 SoIK Hellas 11.87 8 Lucas Frisk 95 Hanvikens SK 12.16 FÖRSÖK 2 1 Oskar Andrén 95 Danderyds SK 9.92 F 2 Michael Chlebek 95 Väsby IK 11.17 3 Jonas Stubenruss 95 IF Linden 11.24 4 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 11.31 5 Ludvig Kägemar Lidell 95 Sundbybergs IK 11.32 6 Erik Nygren Wåhlin 95 Huddinge AIS 11.33 7 Gustav Ekvall 95 Tyresö FK 11.92 8 Samuel Edgar 95 Huddinge AIS 12.04 FÖRSÖK 3 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.51 F 2 Fabian Fehrm 95 Danderyds SK 10.19 F 3 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 10.78 4 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 11.04 5 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 11.24 6 Anton Falk 95 Tyresö FK 11.47 7 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 11.90 8 Alexander Persson 95 Tyresö FK 12.34 FÖRSÖK 4 1 Jakob Borsén 95 Huddinge AIS 10.29 F 2 William Klemets 95 IFK Södertälje 10.61 F 3 Henrik Lindström 95 Tyresö FK 10.65 F 4 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 10.73 5 Martin Löfbom 95 Hanvikens SK 10.84 6 Rickard Trollsås 95 Danderyds SK 12.71 7 Leo Stillman 95 Tyresö FK 12.75 FINAL 2003-11-09 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.46 2 Oskar Andrén 95 Danderyds SK 9.59 3 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 9.87 4 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 10.05 5 Fabian Fehrm 95 Danderyds SK 10.07 6 Jakob Borsén 95 Huddinge AIS 10.35 7 Henrik Lindström 95 Tyresö FK 10.36 8 William Klemets 95 IFK Södertälje 10.59
P95
400 M FINAL 1 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 1.17.23 1 2 Oskar Andrén 95 Danderyds SK 1.25.33 5 3 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 1.25.38 6 4 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 1.27.15 8 5 Jakob Borsén 95 Huddinge AIS 1.36.98 17 6 Jesper Wisén 95 Tyresö FK 1.38.81 20 7 Alexander Persson 95 Tyresö FK 1.51.38 26 FINAL 2 1 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 1.27.45 10 2 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 1.28.03 11 3 Jonas Stubenruss 95 IF Linden 1.31.99 12 4 Joakim Ståhlbalk 95 Sundbybergs IK 1.38.01 19 5 Rickard Trollsås 95 Danderyds SK 1.39.44 21 6 Anton Falk 95 Tyresö FK 1.42.43 24 7 Leo Stillman 95 Tyresö FK 1.45.66 25 FINAL 3 1 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 1.21.36 2 2 Ludvig Kägemar Lidell 95 Sundbybergs IK 1.27.31 9 3 William Klemets 95 IFK Södertälje 1.33.47 14 4 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 1.34.80 15 5 Gustav Ekvall 95 Tyresö FK 1.39.77 22 Tom Christensen 95 Danderyds SK Ej start FINAL 4 1 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 1.21.48 3 2 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 1.23.28 4 3 Erik Nygren Wåhlin 95 Huddinge AIS 1.25.42 7 4 Michael Chlebek 95 Väsby IK 1.32.68 13 5 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 1.36.09 16 6 Lucas Frisk 95 Hanvikens SK 1.37.28 18 7 Malek Minerije 95 Sundbybergs IK 1.40.63 23
P95
LÄNGDHOPP 2003-11-09 1 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 381 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 377 3 Oskar Andrén 95 Danderyds SK 372 4 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 365 5 Jakob Borsén 95 Huddinge AIS 331 6 Tom Christensen 95 Danderyds SK 326 7 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 319 8 William Klemets 95 IFK Södertälje 318 9 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 314 10 Henrik Lindström 95 Tyresö FK 311 11 Alexander Persson 95 Tyresö FK 303 12 Michael Chlebek 95 Väsby IK 301 13 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 296 14 Emil Nordback 96 Upsala IF 289 15 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 286 284, 274 16 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 286 284, 271 17 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 283 18 Erik Bäck 95 Värmdö IF 272 19 Anton Falk 95 Tyresö FK 267 20 Jesper Wisén 95 Tyresö FK 263 21 Stefan Hansson 95 SoIK Hellas 261 22 Gustav Ekvall 95 Tyresö FK 259 23 Martin Löfbom 95 Hanvikens SK 257 24 Erik Andrén 95 Huddinge AIS 254 25 Rasmus Bergström 96 Tyresö FK 252 26 Lucas Frisk 95 Hanvikens SK 251 27 Tim Rustas 95 Tyresö FK 249 28 Rickard Trollsås 95 Danderyds SK 245 29 Samuel Edgar 95 Huddinge AIS 229 30 Leo Stillman 95 Tyresö FK 223
P95
KULA 2,0 KG 2003-11-09 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 615 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 594 3 Alexander Persson 95 Tyresö FK 567 4 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 564 5 Tom Christensen 95 Danderyds SK 551 6 Martin Löfbom 95 Hanvikens SK 547 7 Henrik Lindström 95 Tyresö FK 522 8 Erik Bäck 95 Värmdö IF 518 9 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 516 10 Anton Falk 95 Tyresö FK 500 11 Joakim Ståhlbalk 95 Sundbybergs IK 473 12 Lucas Frisk 95 Hanvikens SK 465 13 Oskar Andrén 95 Danderyds SK 463 14 Rickard Trollsås 95 Danderyds SK 441 15 Erik Nygren Wåhlin 95 Huddinge AIS 433 16 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 412 17 Jesper Wisén 95 Tyresö FK 406 18 Leo Stillman 95 Tyresö FK 387 19 Rasmus Bergström 96 Tyresö FK 373 20 John-John Markstedt 95 Huddinge AIS 360 21 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 358 22 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 351 23 Malek Minerije 95 Sundbybergs IK 341 24 Samuel Edgar 95 Huddinge AIS 340 25 Tim Rustas 95 Tyresö FK 286
P96
60 M FÖRSÖK 1 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 10.85 F 2 Benjamin Hedberg 96 Sundbybergs IK 11.22 F 3 Dimitris Dimitriadis 96 Huddinge AIS 12.01 4 Sammi Bassus 97 Huddinge AIS 12.15 5 Oskar Sherratt 97 Hanvikens SK 12.42 6 Pontus Orlebäck 96 Sundbybergs IK 12.43 7 Sebastian Bratt 97 Huddinge AIS 13.06 FÖRSÖK 2 1 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 11.23 F 2 Ted Henningsson 96 IFK Södertälje 11.49 F 3 Dennis Oberg 96 Danderyds SK 11.55 F 4 Robert Lindström 96 Hanvikens SK 11.80 5 Kalle Svensson 96 Sundbybergs IK 12.55 6 Johan Granér 96 Väsby IK 12.89 7 Rasmus Bergström 96 Tyresö FK 13.10 Martin Kramar 96 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 3 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 10.50 F 2 Rasmus Kedvall 96 Väsby IK 11.61 3 Erik Söderberg 97 SoIK Hellas 12.51 4 Christoffer Sommar 96 Sundbybergs IK 12.51 5 Axel Ricknell 97 Huddinge AIS 12.57 6 Charlie Lindblom Posner 97 Huddinge AIS 13.18 FÖRSÖK 4 1 Emil Nordback 96 Upsala IF 11.25 F 2 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 11.26 F 3 Joel Viklund 96 IF Linden 11.65 4 Marcus Lindberg 96 SoIK Hellas 11.75 5 Samuel Sherratt 96 Hanvikens SK 11.83 6 Christopher Serratussell 96 Huddinge AIS 11.89 7 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 12.41 FÖRSÖK 5 1 Jonatan Wrede 96 Tyresö FK 11.75 2 Jonas Riise 97 Huddinge AIS 12.16 3 Niklas Kvarnerup 97 Hanvikens SK 12.49 4 Håkan Ekholm 97 Huddinge AIS 12.68 5 Mikael Oostindier 96 Sundbybergs IK 12.76 6 David Chlebek 96 Väsby IK 12.76 7 Christian Gefvert 96 Sundbybergs IK 12.96 8 Patric Bomler 96 Huddinge AIS 13.34 FINAL 2003-11-09 1 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 10.25 2 Axel Sherlock 96 Väsby IK 10.59 3 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 10.74 4 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 10.78 5 Benjamin Hedberg 96 Sundbybergs IK 10.94 6 Ted Henningsson 96 IFK Södertälje 11.25 7 Dennis Oberg 96 Danderyds SK 11.26 8 Emil Nordback 96 Upsala IF 11.37
F91
60 M FÖRSÖK 1 1 Li Qvistbergh 91 Mälarhöjdens IK 8.73 F 2 Evelina Nicolsson 91 Huddinge AIS 9.12 F 3 Caroline Ekblad 91 Huddinge AIS 9.39 4 Maria Hultgren 91 Mälarhöjdens IK 9.43 5 Bella Belenge 91 Sundbybergs IK 10.22 6 Lina Lundgren 91 Hanvikens SK 10.46 Kim Hellqvist 91 Mälarhöjdens IK Diskv. FÖRSÖK 2 1 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 9.04 F 2 Therese Pettersson 91 Vallentuna FK 9.15 F 3 Maria Norberg 91 Hanvikens SK 9.61 4 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 9.71 5 Matilda Lundmark 91 Mälarhöjdens IK 9.93 6 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 10.00 7 Jenny Frandsen 91 Huddinge AIS 10.54 FÖRSÖK 3 1 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 8.78 F 2 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 9.28 3 Malin Lundin Sahlberg 91 Mälarhöjdens IK 9.46 4 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 9.49 5 Vendela Söderberg 91 Sundbybergs IK 9.56 6 Malin Larsson 91 Huddinge AIS 10.12 7 Sandra Jordan Åhnström 91 Huddinge AIS 10.48 FÖRSÖK 4 1 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 8.81 F 2 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 8.83 F 3 Natalie Nilsson 91 IFK Södertälje 9.21 F 4 Victoria Hammarstrand 91 Bromma IF 9.39 5 Linda Ljubisavljevic 91 Värmdö IF 9.57 6 Emilia Elfgren 91 Bromma IF 9.91 7 Elisabeth Rodhe 91 Fredrikshofs FIF 9.97 FINAL 2003-11-09 1 Li Qvistbergh 91 Mälarhöjdens IK 8.72 2 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 8.78 3 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 8.86 4 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 8.98 5 Evelina Nicolsson 91 Huddinge AIS 9.05 6 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 9.18 7 Therese Pettersson 91 Vallentuna FK 9.35 Natalie Nilsson 91 IFK Södertälje Ej start
F91
800 M FINAL 1 1 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 2.56.69 11 2 Caroline Ekblad 91 Huddinge AIS 2.58.79 12 3 Malin Lundin Sahlberg 91 Mälarhöjdens IK 3.01.15 13 4 Emelie Löthman 91 SoIK Hellas 3.04.07 14 5 Susanna Huusko 91 Fredrikshofs FIF 3.13.52 17 6 Malin Larsson 91 Huddinge AIS 3.48.21 19 FINAL 2 1 Li Qvistbergh 91 Mälarhöjdens IK 2.43.66 5 2 Linda Ljubisavljevic 91 Värmdö IF 2.50.21 8 3 Emilia Elfgren 91 Bromma IF 2.51.72 9 4 Matilda Frykengård 91 Mälarhöjdens IK 2.54.96 10 5 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 3.07.64 15 6 Sandra Jordan Åhnström 91 Huddinge AIS 3.16.47 18 FINAL 3 1 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 2.32.89 1 2 Alexandra Forss 91 Sköldinge IF 2.33.11 2 3 Fanny Baeckström 91 Fredrikshofs FIF 2.37.46 3 4 Evelina Nicolsson 91 Huddinge AIS 2.43.20 4 5 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS 2.45.38 6 6 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 2.46.15 7 7 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 3.08.18 16
F91
HÖJDHOPP 2003-11-09 1 Kim Hellqvist 91 Mälarhöjdens IK 142 2 Therese Pettersson 91 Vallentuna FK 142 3 Louise Anebygd 91 IFK Tumba 137 4 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 137 5 Zoë Primus 91 Mälarhöjdens IK 137 6 Tove Pommer 91 Värmdö IF 132 7 Li Qvistbergh 91 Mälarhöjdens IK 132 8 Malin Lundin Sahlberg 91 Mälarhöjdens IK 127 9 Sara von Schrenk 91 Värmdö IF 127 10 Matilda Frykengård 91 Mälarhöjdens IK 122 11 Maria Norberg 91 Hanvikens SK 122 12 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 117 13 Sandra Jordan Åhnström 91 Huddinge AIS 117 14 Caroline Ekblad 91 Huddinge AIS 117 15 Linda Ljubisavljevic 91 Värmdö IF 112 16 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 107 Jenny Frandsen 91 Huddinge AIS Ej res.
F91
KULA 2,0 KG 2003-11-09 1 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 1021 2 Therese Pettersson 91 Vallentuna FK 933 3 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 889 4 Malin Larsson 91 Huddinge AIS 810 5 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 799 6 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS 795 7 Anasasia Koskeridov 91 Mälarhöjdens IK 772 8 Lina Lundgren 91 Hanvikens SK 756 9 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 750 10 Caroline Ekblad 91 Huddinge AIS 745 11 Maria Norberg 91 Hanvikens SK 692 12 Elisabeth Rodhe 91 Fredrikshofs FIF 671 13 Bella Belenge 91 Sundbybergs IK 646 14 Sara Österberg 91 IFK Tumba 635 15 Sandra Bergström 91 Tyresö FK 592 16 Jenny Frandsen 91 Huddinge AIS 545 17 Vendela Söderberg 91 Sundbybergs IK 542 18 Sandra Jordan Åhnström 91 Huddinge AIS 539
F92
60 M FÖRSÖK 1 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.80 F 2 Ameli Teiko 92 IF Linden 9.02 F 3 Samantha Wikmark 92 Danderyds SK 9.28 4 Hanna Wedeen 92 Hässelby SK 9.29 5 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 9.80 6 Lisa Elo 92 Sundbybergs IK 10.32 7 Alina Norling 92 Fredrikshofs FIF 10.42 8 Mimmi Tuborg 92 Mälarhöjdens IK 10.47 FÖRSÖK 2 1 Frida Gill 92 Råby-Rekarne FIF 8.80 F 2 Ida Schmidt 92 Tyresö FK 8.94 F 3 Tova Thuresson 92 Bålsta IK 9.03 F 4 Caroline Högblom 92 IF Linden 9.39 5 Fredrika Kremlhofer 92 Huddinge AIS 9.47 6 Viktoria Cederberg 92 Hässelby SK 10.14 7 Frida Häggström 92 Sundbybergs IK 10.79 8 Therese Ögren 92 Tyresö FK 12.11 Lilian Gren 92 Fredrikshofs FIF Ej start FÖRSÖK 3 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.66 F 2 Jessica Janze 92 Hässelby SK 9.28 3 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 9.39 4 Fredrika Nilsson 92 Värmdö IF 9.74 5 Hanna Grape 92 Fredrikshofs FIF 9.82 6 Frida Lindström 92 Tyresö FK 10.04 7 Linnéa Eriksson 92 IFK Tumba 10.32 8 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 10.44 FÖRSÖK 4 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 8.22 F 2 Elin Sundborg 92 Danderyds SK 9.74 3 Leonore Riveros 92 Hässelby SK 9.87 4 Beatrice Tylstedt 92 Hässelby SK 9.89 5 Josefin Lidback 92 Mälarhöjdens IK 10.05 6 Fredrika Lindros 92 Huddinge AIS 10.06 7 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 10.51 8 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 11.01 FÖRSÖK 5 1 Lovisa Dacker 92 Hanvikens SK 9.06 2 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 9.07 3 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 9.35 4 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 9.59 5 Ellinor Holm 92 Mälarhöjdens IK 9.79 5 Frida Hansson 92 Turebergs FK 9.79 7 Jennifer Olsson 92 Mälarhöjdens IK 9.80 8 Emelie Sörensson 92 Sundbybergs IK 10.06 FÖRSÖK 6 1 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 9.05 F 2 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 9.43 3 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 9.50 4 Tove Karlén 92 Hanvikens SK 9.75 5 Matilda Schutz 92 Sundbybergs IK 9.93 6 Erica Sunnerskog 92 Hässelby SK 10.37 7 Anna Korsvold 92 Mälarhöjdens IK 10.39 8 Elin Ackerberg 92 Sundbybergs IK 10.72 FINAL 2003-11-09 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 8.14 2 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 8.55 3 Frida Gill 92 Råby-Rekarne FIF 8.60 4 Ida Schmidt 92 Tyresö FK 8.88 5 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 8.88 6 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 8.94 7 Tova Thuresson 92 Bålsta IK 9.03 8 Ameli Teiko 92 IF Linden 9.06
F92
600 M FINAL 1 1 Sandra Knezevic 92 Huddinge AIS 1.55.93 2 2 Fredrika Nilsson 92 Värmdö IF 2.05.50 8 3 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 2.11.14 13 4 Alina Norling 92 Fredrikshofs FIF 2.11.25 14 5 Krisiane Width 94 Turebergs FK 2.13.85 16 6 Leonore Riveros 92 Hässelby SK 2.20.82 19 7 Jennifer Olsson 92 Mälarhöjdens IK 2.21.77 20 8 Veronica Lindgren 92 Sundbybergs IK 2.28.76 23 9 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 2.29.05 24 FINAL 2 1 Joy Haegermark 92 Huddinge AIS 2.00.35 4 2 Beatrice Tylstedt 92 Hässelby SK 2.09.40 10 3 Elin Sundborg 92 Danderyds SK 2.10.39 11 4 Elin Nygren Wåhlin 92 Huddinge AIS 2.11.01 12 5 Frida Lindström 92 Tyresö FK 2.13.06 15 6 Johanna Otterhäll 92 Fredrikshofs FIF 2.16.37 17 7 Fredrika Kremlhofer 92 Huddinge AIS 2.19.46 18 Lisa Elo 92 Sundbybergs IK Bröt FINAL 3 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 1.49.68 1 2 Malin Sjöblom 92 Fredrikshofs FIF 2.00.31 3 3 Tove Karlén 92 Hanvikens SK 2.01.23 5 4 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 2.05.39 6 5 Helena Karlsson 92 Mälarö SOK 2.05.49 7 6 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 2.07.48 9 7 Elin Karlsson 92 Sundbybergs IK 2.23.43 21 8 Elin Ackerberg 92 Sundbybergs IK 2.26.60 22
F92
HÖJDHOPP 2003-11-09 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 145 2 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 136 3 Ylva Johansson 92 Sundbybergs IK 132 4 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 132 5 Jasmine Burestam 93 Vallentuna FK 132 6 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 127 7 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 127 8 Ida Schmidt 92 Tyresö FK 127 9 Tova Thuresson 92 Bålsta IK 122 10 Amanda Gårdlund 92 Huddinge AIS 122 11 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 117 12 Frida Meinking 92 Bromma IF 117 13 Mimmi Tuborg 92 Mälarhöjdens IK 117 14 Tove Karlén 92 Hanvikens SK 117 15 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 117 6= Emelie Sörensson 92 Sundbybergs IK 117 6= Petra Korhonen 92 Tyresö FK 117 18 Viktoria Cederberg 92 Hässelby SK 112 19 Frida Lindström 92 Tyresö FK 112 20 Erica Sunnerskog 92 Hässelby SK 112 21 Hanna Eriksson 92 Bromma IF 112 22 Linnéa Eriksson 92 IFK Tumba 112 3= Jennifer Olsson 92 Mälarhöjdens IK 107 3= Josefin Lidback 92 Mälarhöjdens IK 107 25 Frida Häggström 92 Sundbybergs IK 107 26 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 107 27 Lisa Elo 92 Sundbybergs IK 102 28 Ellen Kilsved 92 Sundbybergs IK 97
F92
KULA 2,0 KG 2003-11-09 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 904 2 Fredrika Kremlhofer 92 Huddinge AIS 901 3 Frida Gill 92 Råby-Rekarne FIF 852 4 Emelie Larsson 92 Huddinge AIS 839 5 Linnéa Rosenberg 92 IFK Tumba 804 6 Elin Sundborg 92 Danderyds SK 765 747 7 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 765 708 8 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 756 9 Lilian Gren 92 Fredrikshofs FIF 750 10 Ameli Teiko 92 IF Linden 748 11 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 734 12 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 714 13 Caroline Högblom 92 IF Linden 711 14 Hanna Wedeen 92 Hässelby SK 709 15 Ida Schmidt 92 Tyresö FK 694 16 Tova Thuresson 92 Bålsta IK 692 17 Caroline Lindblad 92 Danderyds SK 684 18 Jessica Janze 92 Hässelby SK 661 659 19 Tove Karlén 92 Hanvikens SK 661 658 20 Felicia Petersson 92 Mälarhöjdens IK 623 21 Anna Korsvold 92 Mälarhöjdens IK 606 22 Emelie Sörensson 92 Sundbybergs IK 596 23 Sofia Ehrström 92 IFK Tumba 585 24 Therese Ögren 92 Tyresö FK 580 25 Viktoria Cederberg 92 Hässelby SK 539 26 Elaine Munkhammar 92 Tyresö FK 513 27 Frida Häggström 92 Sundbybergs IK 511 28 Erica Sunnerskog 92 Hässelby SK 496 29 Nicole Byskén 92 Hässelby SK 492 30 Ellen Kilsved 92 Sundbybergs IK 478 31 Frida Lindström 92 Tyresö FK 463 32 Petra Korhonen 92 Tyresö FK 406
F93
60 M FÖRSÖK 1 1 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 9.68 2 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 9.82 3 Charlina Östberg 93 Hanvikens SK 10.01 4 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 10.11 5 Camill H. Paulson 93 Mälarhöjdens IK 10.12 6 Alexandra Victorsson 93 Mälarhöjdens IK 10.25 7 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 10.67 8 Josephine Pihl 93 Fredrikshofs FIF 11.16 FÖRSÖK 2 1 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 9.41 F 2 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 9.71 3 Jessica Öhman 93 Huddinge AIS 9.90 4 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 9.90 5 Isabelle Jensman 93 Mälarhöjdens IK 10.34 6 Tove Frisk 93 Hanvikens SK 10.43 7 Amanda Abou Reslan 93 Huddinge AIS 11.14 8 Tamara Drakovitz 93 Sundbybergs IK 11.20 FÖRSÖK 3 1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 9.31 F 2 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 9.48 F 3 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 9.55 F 4 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 9.98 5 Siri Parup 93 Fredrikshofs FIF 9.99 6 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 10.02 7 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 10.98 FÖRSÖK 4 1 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 9.71 2 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 9.87 3 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 9.92 4 Isabell Isberg 93 Hanvikens SK 10.26 5 Tove Thimrén 93 Huddinge AIS 10.74 6 Agnes Valberg 93 Mälarhöjdens IK 12.26 Isa Welander 93 Mälarhöjdens IK Ej start FÖRSÖK 5 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 9.43 F 2 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 9.76 3 Sofia Westfahl 93 Mälarhöjdens IK 9.99 4 Elisabeth Ideström 93 Hanvikens SK 10.42 5 Heidi Schmidt 93 Täby IS 10.45 6 Matilda Wahlström 93 Mälarhöjdens IK 10.59 7 Linnéa Thimrén 93 Huddinge AIS 10.85 FÖRSÖK 6 1 Jasmine Burestam 93 Vallentuna FK 9.38 F 2 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 9.41 F 3 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 9.70 4 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 9.98 5 Ronja Fröderberg 93 Sundbybergs IK 10.52 6 Miranda Kvarnlind Lucki 93 Mälarhöjdens IK 10.92 Ylva Lundgren 93 Fredrikshofs FIF Ej start FÖRSÖK 7 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 8.97 F 2 Maria Ståhle 93 Nynäshamns FIK 10.19 3 Angelica Gustafsson 93 Mälarhöjdens IK 10.33 4 Emma Ahlex 93 Sundbybergs IK 10.50 5 Mikaela Dahlin 93 Värmdö IF 11.02 6 Helen Zegai 93 IF Linden 11.83 Denice Mörth 93 Tyresö FK Ej start FÖRSÖK 8 1 Jessica Fröjd 93 Tyresö FK 9.58 2 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 9.76 3 Enyo Teiko 93 IF Linden 9.80 4 Therese Skevik 93 Huddinge AIS 9.93 5 Hedvig Winther 93 Värmdö IF 10.14 6 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 10.23 7 Adeline Jansson 93 Mälarhöjdens IK 10.57 FINAL 2003-11-09 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 8.98 2 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 9.43 3 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 9.43 4 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 9.43 5 Jasmine Burestam 93 Vallentuna FK 9.46 6 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 9.47 7 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 9.57 8 Julia Edén 93 Huddinge AIS 9.60
F93
400 M FINAL 1 1 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 1.16.27 5 2 Hedvig Winther 93 Värmdö IF 1.21.05 20 3 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 1.22.65 24 4 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 1.22.93 26 5 Angelica Gustafsson 93 Mälarhöjdens IK 1.23.03 27 6 Matilda Almelöv 93 Mälarhöjdens IK 1.23.62 29 7 Matilda Wahlström 93 Mälarhöjdens IK 1.26.97 32 Maria Ståhle 93 Nynäshamns FIK Ej start FINAL 2 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 1.19.51 15 2 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 1.19.85 16 3 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 1.20.28 17 4 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 1.20.41 18 5 Isa Welander 93 Mälarhöjdens IK 1.21.08 21 6 Johanna Lindh 93 Mälarhöjdens IK 1.23.28 28 7 Isabell Isberg 93 Hanvikens SK 1.25.68 31 8 Linnéa Thimrén 93 Huddinge AIS 1.30.32 36 FINAL 3 1 Josefina Hyllenstam 93 IF Linden 1.16.37 6 2 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 1.17.50 7 3 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 1.18.61 10 4 Siri Parup 93 Fredrikshofs FIF 1.21.30 22 5 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 1.23.77 30 6 Sofia Westfahl 93 Mälarhöjdens IK 1.27.43 33 7 Tove Thimrén 93 Huddinge AIS 1.27.86 34 8 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 1.36.47 39 FINAL 4 1 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 1.18.20 9 2 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 1.18.75 11 3 Camill H. Paulson 93 Mälarhöjdens IK 1.20.92 19 4 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 1.22.01 23 5 Alexandra Victorsson 93 Mälarhöjdens IK 1.22.85 25 6 Josephine Pihl 93 Fredrikshofs FIF 1.29.76 35 7 Heidi Schmidt 93 Täby IS 1.30.76 37 8 Amanda Abou Reslan 93 Huddinge AIS 1.31.03 38 Jessica Öhman 93 Huddinge AIS Ej start FINAL 5 1 Freja Calissendorf 93 Sköldinge IF 1.12.58 1 2 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 1.13.24 2 3 Jenny Håland 93 IFK Tumba 1.13.39 3 4 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 1.13.66 4 5 Tove Frisk 93 Hanvikens SK 1.18.11 8 6 Elin Jonsson Dahl 93 Mälarö SOK 1.18.84 12 7 Kajsa Holmér 93 Sundbybergs IK 1.19.07 13 8 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 1.19.22 14
F93
LÄNGDHOPP 2003-11-09 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 439 2 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 425 3 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 381 4 Jenny Håland 93 IFK Tumba 376 5 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 372 6 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 368 367 7 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 368 361 8 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 366 365 9 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 366 361 10 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 365 359 11 Charlina Östberg 93 Hanvikens SK 365 342 12 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 365 340 13 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 364 14 Enyo Teiko 93 IF Linden 361 15 Julia Edén 93 Huddinge AIS 358 355 16 Isabell Isberg 93 Hanvikens SK 358 354 17 Tove Frisk 93 Hanvikens SK 357 18 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 356 19 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 353 20 Alexandra Victorsson 93 Mälarhöjdens IK 351 348, 339 21 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 351 348, - 22 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 351 345 23 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 351 344 24 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 350 25 Camill H. Paulson 93 Mälarhöjdens IK 346 26 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 343 339 27 Evelina Ros 93 Huddinge AIS 343 306 28 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK 342 29 Siri Parup 93 Fredrikshofs FIF 341 30 Jessica Öhman 93 Huddinge AIS 340 339 31 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 340 328 32 Maria Ståhle 93 Nynäshamns FIK 339 33 Jessica Fröjd 93 Tyresö FK 337 335 34 Emma Ahlex 93 Sundbybergs IK 337 321 35 Sofia Westfahl 93 Mälarhöjdens IK 330 36 Matilda Wahlström 93 Mälarhöjdens IK 326 37 Elisabeth Ideström 93 Hanvikens SK 324 38 Heidi Schmidt 93 Täby IS 322 39 Linnéa Thimrén 93 Huddinge AIS 320 315 40 Tove Thimrén 93 Huddinge AIS 320 305 41 Isa Welander 93 Mälarhöjdens IK 318 42 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 316 43 Angelica Gustafsson 93 Mälarhöjdens IK 315 44 Johanna Lindh 93 Mälarhöjdens IK 311 45 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 302 46 Isabelle Jensman 93 Mälarhöjdens IK 299 47 Therese Skevik 93 Huddinge AIS 296 48 Mikaela Dahlin 93 Värmdö IF 292 49 Petra Fredriksson 93 IF Linden 290 50 Amanda Abou Reslan 93 Huddinge AIS 285 51 Adeline Jansson 93 Mälarhöjdens IK 277 52 Helen Zegai 93 IF Linden 275 53 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 262 54 Josephine Pihl 93 Fredrikshofs FIF 242 55 Ylva Lundgren 93 Fredrikshofs FIF 198 Julia Cechal 93 Sundbybergs IK Ej start
F93
KULA 2,0 KG 2003-11-09 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 704 2 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 624 3 Jessica Öhman 93 Huddinge AIS 607 4 Sanna Skoglund 93 Hanvikens SK 606 5 Alexandra Victorsson 93 Mälarhöjdens IK 605 6 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 596 7 Heidi Schmidt 93 Täby IS 589 588 8 Amanda Bilfeldt 93 Huddinge AIS 589 502 9 Matilda Wahlström 93 Mälarhöjdens IK 587 10 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 576 11 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 571 12 Petra Fredriksson 93 IF Linden 559 13 Isabell Isberg 93 Hanvikens SK 549 14 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 545 15 Linnéa Thimrén 93 Huddinge AIS 542 16 Sofia Westfahl 93 Mälarhöjdens IK 540 17 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FK 531 18 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 527 19 Tove Frisk 93 Hanvikens SK 519 20 Amanda Abou Reslan 93 Huddinge AIS 516 21 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 505 22 Ylva Lundgren 93 Fredrikshofs FIF 504 23 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 497 24 Camill H. Paulson 93 Mälarhöjdens IK 493 25 Victoria Ricknell 93 Huddinge AIS 488 26 Tove Thimrén 93 Huddinge AIS 486 27 Elisabeth Ideström 93 Hanvikens SK 474 28 Charlina Östberg 93 Hanvikens SK 447 29 Josephine Pihl 93 Fredrikshofs FIF 437 30 Emma Rasmussen 93 Huddinge AIS 435 31 Agnes Valberg 93 Mälarhöjdens IK 418 Evelina Ros 93 Huddinge AIS Ej start Jasmine Burestam 93 Vallentuna FK Ej start
F94
60 M FÖRSÖK 1 1 Ameyo Teiko 94 IF Linden 10.05 F 2 Ida Ehrström 94 IFK Tumba 10.20 F 3 Lina Welander 94 Huddinge AIS 10.69 4 Emelie Carlsson 94 Huddinge AIS 10.84 5 Tilde Nordh 94 Mälarhöjdens IK 10.98 6 Josephine Lundqvist 94 Tyresö FK 11.30 7 Isabelle Luoma 94 Väsby IK 11.99 FÖRSÖK 2 1 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 9.60 F 2 Moa Pareigis 94 Danderyds SK 10.17 F 3 Michaela Dahlin 94 Väsby IK 10.45 4 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 10.65 5 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 11.01 6 Nadja Gybrand Thuresson 94 Sundbybergs IK 11.21 7 Lovisa Brostedt 94 Tyresö FK 11.24 FÖRSÖK 3 1 Ellinor Eliasson 94 Hanvikens SK 10.05 F 2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 10.54 3 Frida Salomonsson 94 Väsby IK 10.55 4 Amanda Karlström 94 Tyresö FK 10.69 5 Moa Benfari 94 Väsby IK 10.94 6 Gabriella Langius Eklöf 94 Sundbybergs IK 11.40 7 Hilda Fransson 94 IF Linden 11.49 FÖRSÖK 4 1 Viktoria Dahlin 94 Värmdö IF 10.38 2 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 10.56 3 Malin Hellqvist 94 Huddinge AIS 10.59 4 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 10.71 5 Emilia Malmström 94 Hanvikens SK 10.95 6 Anna Winblad 94 Tyresö FK 11.01 7 Rebecka Kedvall 94 Väsby IK 12.14 FÖRSÖK 5 1 Astrid Molander 94 IFK Tumba 9.78 F 2 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 10.35 3 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 10.61 4 Catrine Andersson 94 Sundbybergs IK 10.64 5 Josefin Nilsson 94 Värmdö IF 10.77 6 Camilla Sturny 94 Tyresö FK 11.29 7 Kerstin Garpnell 94 Hanvikens SK 11.32 FÖRSÖK 6 1 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 10.05 F 2 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 10.22 F 3 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 10.29 4 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 10.31 5 Frida Sundberg 94 Danderyds SK 10.76 6 Nardos Alemayehv 94 Mälarhöjdens IK 11.40 7 Lina Hjort 94 Tyresö FK 11.65 8 Rebecca Lif 94 Huddinge AIS 12.47 FÖRSÖK 7 1 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 10.46 2 Idunn Fryksen Sooaru 94 Huddinge AIS 10.60 3 Linnea Falstad 94 Tyresö FK 10.67 4 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 10.87 5 Frida Nilsson 94 Huddinge AIS 11.26 6 Saga Olsson 94 Tyresö FK 11.61 7 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK 11.65 8 Nelly Friman 94 Mälarhöjdens IK 11.75 FINAL 2003-11-09 1 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 9.63 2 Astrid Molander 94 IFK Tumba 9.64 3 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 10.08 4 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 10.08 5= Ellinor Eliasson 94 Hanvikens SK 10.17 5= Ameyo Teiko 94 IF Linden 10.17 7 Ida Ehrström 94 IFK Tumba 10.18 8 Moa Pareigis 94 Danderyds SK 10.29
F94
400 M FINAL 1 1 Krisiane Width 94 Turebergs FK 1.20.88 4 2 Josefin Nilsson 94 Värmdö IF 1.21.97 6 3 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 1.25.76 12 4 Idunn Fryksen Sooaru 94 Huddinge AIS 1.27.33 16 5 Hilda Fransson 94 IF Linden 1.31.73 23 6 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK 1.33.44 25 7 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 1.33.76 26 8 Lina Hjort 94 Tyresö FK 1.34.16 27 FINAL 2 1 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 1.18.44 1 2 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 1.21.40 5 3 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 1.25.29 10 4 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 1.25.71 11 5 Lina Welander 94 Huddinge AIS 1.27.57 17 6 Malin Hellqvist 94 Huddinge AIS 1.27.73 18 7 Tuva Elgienstierna 94 Upsala IF 1.28.68 20 8 Camilla Sturny 94 Tyresö FK 1.29.75 21 FINAL 3 1 Astrid Molander 94 IFK Tumba 1.20.19 2 2 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 1.22.84 7 3 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 1.24.69 9 4 Michaela Dahlin 94 Väsby IK 1.26.96 15 5 Emelie Carlsson 94 Huddinge AIS 1.27.80 19 6 Lovisa Brostedt 94 Tyresö FK 1.34.81 29 7 Anna Winblad 94 Tyresö FK 1.35.88 31 8 Rebecca Lif 94 Huddinge AIS 1.40.68 32 FINAL 4 1 Viktoria Dahlin 94 Värmdö IF 1.20.39 3 2 Linnea Falstad 94 Tyresö FK 1.24.32 8 3 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 1.26.69 13 4 Amanda Karlström 94 Tyresö FK 1.26.72 14 5 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 1.29.97 22 6 Frida Nilsson 94 Huddinge AIS 1.32.45 24 7 Nardos Alemayehv 94 Mälarhöjdens IK 1.34.32 28 8 Frida Sundberg 94 Danderyds SK 1.35.53 30
F94
LÄNGDHOPP 2003-11-09 1 Victoria Snekkenes 94 Väsby IK 350 2 Michaela Dahlin 94 Väsby IK 340 3 Tuva Elgienstierna 94 Upsala IF 339 4 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 338 328 5 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 338 318 6 Klara Grånäs 94 Danderyds SK 336 7 Moa Pareigis 94 Danderyds SK 334 8 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 332 9 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 328 10 Viktoria Dahlin 94 Värmdö IF 323 11 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 321 12 Malin Hellqvist 94 Huddinge AIS 319 13 Felicia Karlahag 94 Mälarhöjdens IK 317 14 Linnea Stockling 94 Huddinge AIS 316 15 Frida Sundberg 94 Danderyds SK 315 16 Idunn Fryksen Sooaru 94 Huddinge AIS 313 17 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 310 307 18 Linda Österberg 94 IFK Tumba 310 295 19 Emelie Carlsson 94 Huddinge AIS 305 305 20 Tilde Nordh 94 Mälarhöjdens IK 305 300 21 Ida Ehrström 94 IFK Tumba 304 22 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 302 23 Lina Welander 94 Huddinge AIS 301 301 24 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 301 198 25 Moa Benfari 94 Väsby IK 297 26 Kerstin Garpnell 94 Hanvikens SK 288 286 27 Lovisa Brostedt 94 Tyresö FK 288 282 28 Gabriella Langius Eklöf 94 Sundbybergs IK 285 271 29 Nelly Friman 94 Mälarhöjdens IK 285 270 30 Ellinor Eliasson 94 Hanvikens SK 285 265 31 Frida Salomonsson 94 Väsby IK 284 32 Nardos Alemayehv 94 Mälarhöjdens IK 281 276 33 Nora Sköldvall 94 Mälarhöjdens IK 281 275 34 Ameyo Teiko 94 IF Linden 279 277 35 Linnea Falstad 94 Tyresö FK 279 273 36 Frida Nilsson 94 Huddinge AIS 279 268 37 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 279 - 38 Kornelia Eklund 94 Mälarhöjdens IK 276 39 Nadja Gybrand Thuresson 94 Sundbybergs IK 273 40 Amanda Karlström 94 Tyresö FK 269 41 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK 265 42 Ida Hillborg 94 Mälarhöjdens IK 263 262, 258 43 Isabelle Luoma 94 Väsby IK 263 262, 256 44 Lina Hjort 94 Tyresö FK 263 261 45 Jessica Karlsson 94 Värmdö IF 261 46 Anna Winblad 94 Tyresö FK 259 47 Saga Olsson 94 Tyresö FK 250 243 48 Camilla Sturny 94 Tyresö FK 250 238 49 Josephine Lundqvist 94 Tyresö FK 249 50 Rebecka Kedvall 94 Väsby IK 238 51 Rebecca Lif 94 Huddinge AIS 219 Emilia Malmström 94 Hanvikens SK Ej start Olivia Axelsson 94 Turebergs FK Ej start Jennifer Forsberg 94 Väsby IK Ej start Linnéa Sellgren 94 Väsby IK Ej start
F94
KULA 2,0 KG 2003-11-09 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 651 2 Linda Österberg 94 IFK Tumba 575 3 Sofia Linde 95 Täby IS 568 4 Emelie Carlsson 94 Huddinge AIS 559 5 Hanna Victorsson 94 Mälarhöjdens IK 527 6 Frida Sundberg 94 Danderyds SK 524 7 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 488 8 Tuva Elgienstierna 94 Upsala IF 473 471 9 Kerstin Garpnell 94 Hanvikens SK 473 416 10 Kornelia Eklund 94 Mälarhöjdens IK 472 11 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 463 12 Moa Pareigis 94 Danderyds SK 447 13 Lina Welander 94 Huddinge AIS 446 14 Linda Ahlqvist 94 Turebergs FK 441 15 Viktoria Dahlin 94 Värmdö IF 440 16 Amanda Karlström 94 Tyresö FK 432 17 Anna Winblad 94 Tyresö FK 430 18 Katarina Olofsson 94 SoIK Hellas 426 19 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 422 20 Linnea Falstad 94 Tyresö FK 414 21 Lovisa Brostedt 94 Tyresö FK 406 22 Saga Olsson 94 Tyresö FK 399 23 Jennifer Bratt 94 Huddinge AIS 395 24 Tilde Nordh 94 Mälarhöjdens IK 376 25 Camilla Sturny 94 Tyresö FK 350 26 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 336 27 Idunn Fryksen Sooaru 94 Huddinge AIS 326 28 Ida Hillborg 94 Mälarhöjdens IK 321 29 Rebecca Lif 94 Huddinge AIS 210 30 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS Ej start
F95
60 M FÖRSÖK 1 1 Sofia Linde 95 Täby IS 9.51 F 2 Helena Ståhle 95 Nynäshamns FIK 10.28 F 3 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 10.42 F 4 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 10.69 F 5 Michaela Adman 95 Huddinge AIS 11.40 6 Jacqueline Östh 95 Huddinge AIS 11.70 7 Hanna Lindahl 95 Värmdö IF 11.83 8 Katrin Abou Reslan 95 Huddinge AIS 11.96 Maria Alin 95 IF Linden Ej start FÖRSÖK 2 1 Matilda Bäckström 95 Danderyds SK 10.45 F 2 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 10.73 F 3 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 10.77 4 Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 10.93 5 Filippa Garlöv 95 Huddinge AIS 11.50 6 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 11.50 7 Tora Thorell 95 Värmdö IF 11.79 8 Veronica Vesterqvist 95 Väsby IK 11.82 FÖRSÖK 3 1 Marie Carlsson 95 Väsby IK 10.63 F 2 Julia Roosvall 95 Huddinge AIS 10.83 3 Vilma Fridén 95 Mälarhöjdens IK 11.34 4 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 11.56 5 Linnéa Lind 95 Hanvikens SK 11.63 6 Camilla Oljemark 95 Danderyds SK 11.84 7 Isabelle Wibäck 95 Mälarhöjdens IK 11.90 8 Anna von Schrenk 95 Värmdö IF 12.19 Cecilia Jakobsson 95 Sundbybergs IK Ej start FÖRSÖK 4 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 10.57 F 2 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 11.27 3 Malin Malmborg 95 Huddinge AIS 11.47 4 Matilda Tapper 95 Väsby IK 11.82 5 Emelie Lindholm 95 Sundbybergs IK 11.95 6 Elinor Schärman 95 Tyresö FK 12.15 7 Ida Kallur 95 Hanvikens SK 12.28 8 Sofia Loré 95 Huddinge AIS 12.81 FÖRSÖK 5 1 Emma Helander 95 Huddinge AIS 11.02 2 Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 11.16 3 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 11.75 4 Caroline Snekkenes 95 Väsby IK 12.09 5 Olivia Gevert 95 Mälarhöjdens IK 12.76 6 Emma Larsson 95 Tyresö FK 12.80 7 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 12.88 Alina Martin Bergstedt 95 Hanvikens SK Ej start FINAL 2003-11-09 1 Sofia Linde 95 Täby IS 9.54 2 Marie Carlsson 95 Väsby IK 10.12 3 Matilda Bäckström 95 Danderyds SK 10.19 4 Helena Ståhle 95 Nynäshamns FIK 10.25 5 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 10.33 6 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 10.34 7 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 10.51 8 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 10.91
F95
400 M FINAL 1 1 Marie Carlsson 95 Väsby IK 1.21.80 2 2 Filippa Garlöv 95 Huddinge AIS 1.26.85 8 3 Malin Malmborg 95 Huddinge AIS 1.34.86 15 4 Camilla Oljemark 95 Danderyds SK 1.36.02 16 5 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 1.39.44 21 6 Hanna Lindahl 95 Värmdö IF 1.44.97 27 7 Emma Larsson 95 Tyresö FK 1.45.35 28 8 Isabelle Lanfelt 95 Huddinge AIS 1.48.85 29 FINAL 2 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 1.22.70 4 2 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 1.25.71 6 3 Matilda Bäckström 95 Danderyds SK 1.26.19 7 4 Ida Kallur 95 Hanvikens SK 1.32.47 12 5 Emma Helander 95 Huddinge AIS 1.33.71 14 6 Jacqueline Östh 95 Huddinge AIS 1.39.43 20 7 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 1.40.89 22 8 Elinor Schärman 95 Tyresö FK 1.41.31 24 FINAL 3 1 Sofia Linde 95 Täby IS 1.20.92 1 2 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 1.30.41 10 3 Michaela Adman 95 Huddinge AIS 1.37.02 18 4 Isabelle Wibäck 95 Mälarhöjdens IK 1.39.11 19 5 Emma Ahlin 95 Sundbybergs IK 1.43.71 25 6 Josefine Bergquist 95 Huddinge AIS 1.52.15 30 Elin Lindqvist 95 Huddinge AIS Ej start FINAL 4 1 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 1.22.05 3 2 Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 1.23.52 5 3 Vilma Fridén 95 Mälarhöjdens IK 1.29.30 9 4 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 1.32.31 11 5 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 1.32.99 13 6 Linnéa Lind 95 Hanvikens SK 1.36.11 17 7 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 1.41.21 23 8 Katrin Abou Reslan 95 Huddinge AIS 1.44.52 26 Helena Ståhle 95 Nynäshamns FIK Ej start
F95
LÄNGDHOPP 2003-11-09 1 Sofia Linde 95 Täby IS 360 2 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 328 3 Helena Ståhle 95 Nynäshamns FIK 326 4 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 318 5 Elin Kviberg 95 SoIK Hellas 310 6 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 300 7 Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 299 297 8 Marie Carlsson 95 Väsby IK 299 273 9 Matilda Bäckström 95 Danderyds SK 293 10 Emma Helander 95 Huddinge AIS 292 11 Emelie Lindholm 95 Sundbybergs IK 288 12 Filippa Garlöv 95 Huddinge AIS 285 13 Linnéa Lind 95 Hanvikens SK 278 276 14 Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 278 x 15 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 271 16 Hanna Lindahl 95 Värmdö IF 268 260 17 Malin Malmborg 95 Huddinge AIS 268 258 18 Julia Roosvall 95 Huddinge AIS 268 253 19 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 267 250 20 Matilda Tapper 95 Väsby IK 267 242 21 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 266 22 Michaela Adman 95 Huddinge AIS 262 23 Tora Thorell 95 Värmdö IF 262 24 Jacqueline Östh 95 Huddinge AIS 259 25 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 257 26 Ida Kallur 95 Hanvikens SK 255 254 27 Josefin Palm 95 Mälarhöjdens IK 255 251 28 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 255 248 29 Caroline Snekkenes 95 Väsby IK 252 242 30 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 252 239 31 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 251 32 Vilma Fridén 95 Mälarhöjdens IK 250 33 Veronica Vesterqvist 95 Väsby IK 248 237,235 34 Melina Fredriksson 95 IF Linden 248 237,232 35 Elin Lindqvist 95 Huddinge AIS 247 36 Camilla Oljemark 95 Danderyds SK 246 37 Anna von Schrenk 95 Värmdö IF 239 38 Elinor Schärman 95 Tyresö FK 234 39 Emma Ahlin 95 Sundbybergs IK 233 40 Emma Larsson 95 Tyresö FK 232 41 Linn Edgren 96 Huddinge AIS 221 42 Sofia Loré 95 Huddinge AIS 220 43 Erica Brodén 95 Hanvikens SK 218 44 Katrin Abou Reslan 95 Huddinge AIS 217 45 Isabelle Lanfelt 95 Huddinge AIS 210 46 Josefine Bergquist 95 Huddinge AIS 208 47 Cecilia Jakobsson 95 Sundbybergs IK Ej start
F95
KULA 2,0 KG 2003-11-09 1 Sofia Linde 95 Täby IS 547 2 Malin Skogström 95 Vallentuna FK 538 3 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 491 4 Jessica Korhonen 95 Tyresö FK 432 5 Emma Helander 95 Huddinge AIS 431 6 Linnéa Lind 95 Hanvikens SK 413 7 Filippa Garlöv 95 Huddinge AIS 412 8 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 386 9 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 381 10 Katrin Abou Reslan 95 Huddinge AIS 377 11 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 376 12 Malin Malmborg 95 Huddinge AIS 367 13 Michaela Adman 95 Huddinge AIS 351 14 Jacqueline Östh 95 Huddinge AIS 337 15 Isabelle Lanfelt 95 Huddinge AIS 327 16 Erica Brodén 95 Hanvikens SK 323 17 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 314 18 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 309 304 19 Elin Lindqvist 95 Huddinge AIS 309 287 20 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 288 21 Sofia Loré 95 Huddinge AIS 281 22 Josefine Bergquist 95 Huddinge AIS 277 23 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 254 24 Elinor Schärman 95 Tyresö FK 249 Julia Roosvall 95 Huddinge AIS Ej start Vilma Fridén 95 Mälarhöjdens IK Ej start
F96
60 M FÖRSÖK 1 1 Hanna Ahnskog 96 Hanvikens SK 11.09 F 2 Frida Wikland 96 Huddinge AIS 11.53 F 3 Emma Teiko 97 IF Linden 11.79 F 4 Sandra Skogström 97 Vallentuna FK 12.34 5 Tilda Fransson 96 Sundbybergs IK 12.42 6 Julia Lidbom 96 Hanvikens SK 12.49 7 Jessica Rydell 96 Huddinge AIS 12.73 FÖRSÖK 2 1 Melina Egelstad 96 Hanvikens SK 11.78 F 2 Sofia Adolfson 96 Sundbybergs IK 12.19 3 Fanny Wikström 96 Huddinge AIS 12.21 4 Vanessa Wikmark 96 Danderyds SK 12.81 5 Miranda Sundberg 96 IF Linden 12.97 6 Sandra Vesterqvist 96 Väsby IK 13.05 7 Johanna Lidman 97 Huddinge AIS 13.12 FÖRSÖK 3 1 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 10.86 F 2 Emma Piri 96 Huddinge AIS 11.15 F 3 Hannah Örnborg 96 Danderyds SK 11.20 F 4 Sara Svensk 96 Sundbybergs IK 12.12 F 5 Linn Edgren 96 Huddinge AIS 12.86 6 Alicia Johansson 96 IFK Södertälje 12.92 7 Elsa Pahne 96 Huddinge AIS 12.99 FINAL 2003-11-09 1 Emma Piri 96 Huddinge AIS 10.57 2 Ellen Mårtensson 96 Tyresö FK 10.81 3 Hanna Ahnskog 96 Hanvikens SK 10.87 4 Hannah Örnborg 96 Danderyds SK 10.95 5 Frida Wikland 96 Huddinge AIS 11.22 6 Melina Egelstad 96 Hanvikens SK 11.35 7 Emma Teiko 97 IF Linden 11.78 8 Sara Svensk 96 Sundbybergs IK 12.10

Maila ansvarig utgivarewebmaster. Senast uppdaterad 18-nov-03
All contents copyright ©  2000-2003 Huddinge AIS Friidrott. All rights reserved